O Projekte

ČO JE TO ZA BLOG + ZOPÁR ČÍSEL

Motivation-Man.sk je motivačným blogom. Články sú zamerané na osobnostný rozvoj a inšpiráciu. Mali by ťa nakopnúť, podnietiť, zapáliť v tebe obrovský oheň, vášeň, ktorá ťa poženie dopredu.

Vety v článkoch by ti mali ukázať život taký, aký je v skutočnosti a zbaviť ťa toho skresleného pohľadu, ktorý si si za tie roky vypestoval. Mal by ti opäť pripomenúť dôležité životné lekcie, ukázať, ako znova žiť a čo je najpodstatnejšie, ako znova žiť naplno.

A teraz trošku matematiky. Blog navštívi mesačne približne 40 000 ľudí.

Na facebooku dokázali ľudia medzičasom taktiež vybudovať pekne silnú komunitu (sleduj číslo nižšie). Samozrejme, si viac ako vítaný, aby si sa k nám pridal. Stačí jeden presne mierený klik na likebutton nižšie. 😉

A NEWSLETTER už takisto odoberá viac ako 12,500 ľudí. Rovnako tak, prihlásiť sa môžeš aj doň, políčko kam hodiť svoj mail nájdeš na konci každého článku alebo na konci tejto stránky. 😉

KTO ZA PROJEKTOM STOJÍ

Dušan KadlecČert to vezmi, že som sa zabudol predstaviť hneď na začiatku. Moje meno je Dušan Kadlec. Som zakladateľom blogu a tiež aktívnym autorom. Rozpisovať sa o sebe však priveľmi nebudem, pretože všetko potrebné, čo by ťa o mne mohlo zaujímať, nájdeš na TOMTO LINKU. Preto, ak ťa zaujíma, kto som, čo robím a podobne, určite klikaj. Som si istý, že tam nájdeš kopec zaujímavých informácií, prípadne štipku inšpirácie. 😉

PREČO SOM BLOG ZALOŽIL

Ak čakáš nejaký zdrvujúci a srdcervúci príbeh, plný obrovských snov a vízií, nepoteším ťa. Blog som založil z jednoduchého nápadu. Nebolo to nič prevratné, ani revolučné.

V tej dobe som si nesmierne išiel online marketing. Čítal som o ňom, mal som o ňom neustále potrebu rozprávať. Vypĺňal jednoducho každú jednu moju voľnú chvílu a jediné, čo mi chýbalo, bola prax. Tak som sa rozhodol, že ju získam.

Povedal som si, že založím blog, kde budem postupne dávať do praxe všetko, čo som sa doteraz naučil, sám si overím, čo funguje a čo nie a získam tiež nejaké tie skúsenosti.

Keďže mi osobnostný rozvoj zmenil celý môj život, a to úplne od základov, nad zameraním blogu som dlho nerozmýšľal. Nebyť totižto článkov, ktoré by mi pred pár rokmi ukázali cestu a dodali mi odhodlanie a silu, zmeniť by som sa pravdepodobne nikdy nedokázal.

,,Lesná cesta sa zrazu rozdvojovala. Vybral som sa tou menej vyšlapanou, a to zmenilo všetko.“

2. februára 2013 som teda založil a spustil blog Motivation-Man.sk a bolo vymaľované. Nemal som žiadne očakávania, žiadne ružové okuliare. Chcel som jednoducho ukojiť svoju vášeň, trošku sa vypísať a podeliť sa s tou hŕstkou ľudí, ktorých to zasiahne, o moje postoje k životu a názor naň.

No to som ešte ani len netušil, čo má pre mňa budúcnosť nachystané. 🙂

ČO NASLEDOVALO

Sklamanie. Blog nemal žiadnu návštevnosť, články nikoho nezaujímali, obrázky na fan pagei si nikto nepozeral. Wow, toto bola rana priamo do srdca. Snažil som sa, blogu som obetoval každú jednu voľnú sekundu, pracoval som dlho do noci, veľa som toho nenaspal… A čo sa stalo? Nič. Ani pes po mojej práci neštekol.

No nevzdal som to. Prvotné nezdary ma neodradili. Nie preto, že by som si nahováral, že prerazím a zarobím státisíce eur, to vôbec. Jednoducho ma to bavilo. Páčil sa mi ten pocit, že niečo budujem. Rád som tvoril, rád som písal. Robil som to teda aj naďalej, i keď sa nedarilo. Bolo to moje hobby a ja som sa mu úplne odovzdal.

Prispieval som málo, raz za mesiac. Články mali vtedy v priemere do desať lajkov, no ja som sa tešil z každého jedného. Toto trvalo skoro rok a pol a nebolo to príliš motivujúce obdobie. No kráčal som ďalej aj napriek tomu, že to bola cesta ťažká a nakoniec som si na vlastnej koži potvrdil, že ten kto sa nevzdáva, ten víťazí!

Rok a pol uplynul ako voda a to, čo nasledovalo, to sa iba ťažko opisuje slovami.

Z OBYČAJNEJ MYŠLIENKY POSOLSTVO NA CELÝ ŽIVOT

Motivation-Man.sk Logo TričkoNeuveriteľné sa stalo skutočnosťou. Z obyčajnej myšlienky sa stala behom pár mesiacov vízia a z vízie je dnes posolstvo. To, o čom som niekedy iba sníval, sa stalo každodennou realitou. Motivujem, inšpirujem a pomáham desaťtisícom ľudí, ktorí blog každý mesiac navštívia.

Ohlasy sú neskutočné, dostáva sa mi obrovskej pozitívnej spätnej väzby. Ľudia mi každý deň píšu, ako im moje riadky pomáhajú, ako ich inšpirujú a ako veľmi ich dokážu nakopnúť. Články na blogu sa tešia obľúbenosti. Ľudia lajkujú, zdieľajú a komentujú ako žeraví.

A to je neopísateľný pocit. Moje merítko úspechu. Vidieť, že to má všetko zmysel, že má moja „práca“ význam. Skutočne na nezaplatenie! To vedomie, že dokážem ľuďom pomôcť rovnako, ako kedysi pomohli zahraničné články mne.

Už to teda nie je iba blog jedného chalaniska zo sídliska, ktorý sa sem tam podelí o svoje skúsenosti. Motivation-Man.sk sa stal pojmom v oblasti osobnostného rozvoja a motivácie. Je to značka. Ten názov má skrátka cveng. A ja jednoducho nedokážem skrývať radosť, ktorú mi to všetko robí. 😉

AKÉ MÁ PROJEKT VÍZIE

Plány do budúcna sú veľkolepé. Veď nie nadarmo sa vraví, že by si mal mieriť minimálne na mesiac, pretože i keď minieš, trafíš hviezdy. 😉

Mám ich teda viacero a aby som sa vyhol extrémne dlhým litániám a nekonečným blokom textu, vypíšem ti ich odrážkovito.

Tu sú tie menšie a prvé v poradí:

Kniha – Ako prvé mám v pláne napísať knihu. Už sa na nej aktívne pracuje, takže pevne verím, že sa začne predávať v novembri 2016. Bude síce zatiaľ iba v elektronickej podobe, no o tom, že sa stane bestsellerom, nemusíš pochybovať ani na chvíľu.

Členská sekcia – Toto je zatiaľ mojim najdôležitejším cieľom a zároveň najväčším snom. Vytvoriť sekciu pre užší okruh ľudí, ktorí na sebe chcú skutočne zamakať. Nájdu si v nej viac článkov, viac inšpiratívnych príbehov, zľavy na podujatia, rôzne bonusy z ďalších projektov zameraných na osobnostný rozvoj a všetky knihy alebo bonusové materiály, ktoré napíšem, dostanú ZDARMA! Plánujem ju spustiť v januári 2017. A vlastne nielenže to plánujem, aj ju vtedy spustím!!!

Prednášky a semináre – Okrem toho, že som si dal už dávnejšie osobný cieľ naučiť sa rečniť a prednášať väčším skupinám ľudí, mnoho fanúšikov mi tiež píše, či je možnosť stretnúť sa so mnou osobne alebo či nechystám nejaké živé prednášky. Odpoveď – chystám! Ak pôjde všetko podľa plánu, začnem už v začiatkom roka 2017.

Motivačný YouTube kanál – Príbehy, rozhovory a rady od ľudí, ktorí to v živote dokázali. S takými, ktorí uspeli na plnej čiare, s tými, ktorí sa nevzdali, bojovali ďalej a ono sa im to nakoniec vyplatilo. Rád by som ho spustil v prvej polovici roku 2017 a už teraz ti viem zaručiť, že to bude skutočná jazda!

A teraz tie väčšie, pre niektorých možno až nereálne či šialené…:

Online kurz – Kurz, ktorý ti ukáže, ako dostaneš svoj život opäť pod kontrolu. A nielen to. Ukáže ti, ako žiť naplno, ako dokážeš svoj život vymačkať do poslednej kvapky. Nebudú to len prázdne slová či poučné videá. Pôjdeme do akcie. To, čo uvidíš, ťa skutočne donúti zdvihnúť svoj zadok zo sedačky a konečne pre seba niečo spraviť. Kurz spustím v septembri 2017.

E-Shop – Mám tiež v pláne spustiť internetový obchod s rôznymi motivačnými predmetmi. Niežeby také na Slovensku neboli, je ich kopec, no tých kvalitných, tých je ako šafránu. A ak si čítal aspoň zopár článkov alebo sem tam sleduješ moju prácu, tak vieš, že kvalita je u mňa na prvom mieste. Plán uskutočnenia je zima 2017.

Neziskovka – Odjakživa som mal potrebu pomáhať druhým. Aj preto píšem články, aj preto odpovedám na každý mail, komentár a každú správu, ktorú dostanem. No to mi nestačí. Rád by som to všetko posunul ďalej, na omnoho vyššiu úroveň. Chcem pomáhať viac, väčšiemu počtu ľudí, po celom Slovensku. Aj preto mám v pláne založiť začiatkom roka 2018 neziskovku, ktorá mi v tom pomôže!

MYŠLIENKA A ODKAZ BLOGU

Motivation-Man.sk nie je obyčajný blog. Stránka, tak ako aj hrdina v jej logu, reprezentujú odkaz. Príspevkami sa snažím ľuďom ukázať cestu. Tú, ktorá je im v dnešnom konzumnom a uponáhľanom svete skrytá. Nie tú, po ktorej kráčajú a kráčali už mnohí, ale tú, po ktorej môžu kráčať iba oni… Ich vlastnú cestu!

Cestu, na ktorej opäť nájdu svoju vášeň a svoje šťastie. Tú, ktorá dá ich životom opäť zmysel. Pretože chcem, aby im život opäť začal chutiť. Aby si ho prestali komplikovať a začali žiť naplno. Aby sa svojim problémom stavali čelom a začali ich riešiť. Aby začali na svojom šťastí konečne pracovať, aby zobrali svoje osudy do vlastných rúk.

KTO JE MOTIVATION-MAN

Motivation-Man.sk LogoHrdina v logu reprezentuje myšlienku. Reprezentuje ovcu v strede stáda, ktorá jedného dňa začala myslieť sama za seba. Reprezentuje čiernu labuť, ktorá je hrdá na to, že je iná. Reprezentuje obyčajného človeka, ktorý sa rozhodol, že sa stane neobyčajným.

Reprezentuje všetkých, ktorí sa rozhodli zmeniť svet a začali od seba. Tých, ktorí sú zmenou, ktorú chcú vidieť vo svete. Je to človek, ktorý drží opraty svojho života pevne vo svojich rukách a akceptuje zodpovednosť za svoje činy, rozhodnutia a myšlienky. Osoba, ktorá nahradila strach vo svojom živote zvedavosťou.

Motivation-Man v logu stojí pevne a neochvejne za všetkých, ktorí sa rozhodli nasledovať svoje srdce a hlas vo svojom vnútri. Odráža presvedčenie ľudí, ktorí veria, že ich to najlepšie ešte len čaká. Tých, ktorí robia každý deň dôležité rozhodnutia v snahe splniť si svoje sny. Tých, ktorí žijú mimo svojej zóny komfortu.

Je to hrdina bez mena. Je to požiarnik, ktorý je ochotný riskovať svoj život každý jeden večer, aby zachránil druhých. Je to zdravotník, ktorý je svojej práci oddaný a zachraňuje ľudí z presvedčenia. Je to slobodná matka, ktorá zvláda prácu aj výchovu svojich detí na jednotku, i keď je to ťažké.

Je to umelec, ktorý je ochotný zasvätiť celý svoj život jednému celoživotnému dielu. Je to kuchár, ktorého cesnačka sa podobá skôr umeniu, ako polievke. Je to sudca, ktorý klepe kladivom pre ľudí, nie proti nim. Je to vyšetrovateľ, ktorý hľadá pravdu, nie úplatky.

Je to každý vizionár, snílek, optimista, umelec a génius. Je to každý človek, ktorý je samým sebou a žije svoj život podľa vlastných zásad a vlastných presvedčení. Je to každý z nás, ktorý sa odmietol vzdať a rozhodol sa za svoje šťastie bojovať.

Hrdina v logu je Albert Einstein. Je to Steve Jobs. Je to Pablo Picaso. Je to Walt Disney. Môže to byť ktokoľvek z tvojich priateľov. Môže to byť tvoj otec, môže to byť tvoja matka. A samozrejme… AJ TY MÔŽEŠ BYŤ MOTIVATION-MAN!

NA ZÁVER

Ak sa ti páčilo posolstvo blogu alebo ťa oslovil niektorý z plánov, ktoré s ním do budúcna mám, bola by chyba nezostať v kontakte.

Lajkni teda MOTIVATION-MANa na Facebooku, aby si sa uistil, že ti žiadne dôležité novinky neuniknú.

A ak by ti to všetko, čo si si vyššie prečítal, nestačilo, môžeš si ešte čo-to prečítať o mne, o zakladateľovi blogu. Všetko potrebné nájdeš NA TOMTO LINKU. 🙂

A tiež sa nezabudni zapísať do NEWSLETTER-u, aby ti neunikli žiadne ďalšie nadupané riadky. Stačí, aby si hodil svoj email do políčka o riadok nižšie a klikol na „Prihlásiť sa“. Toť vsio. 😉

Ak sa Ti článok páčil, vlož nižšie svoj email a na každý ďalší Ťa rád zdarma upozorním.