Vášeň
jún 30, 2013 posted by Dušan Kadlec

Tajomstvo Hľadania Skutočnej Vášne V Živote

Tajomstvo Hľadania Skutočnej Vášne V Živote

„Človek dokáže uspieť skoro vo všetkom, pre čo má nekonečné nadšenie.“ – Charles M. Schwab

Aj ty si zvykneš hovoriť, že keby si tak mohol nájsť to, čo ťa bude v živote napĺňať, to, čo ťa bude baviť, tak by to bolo všetko jednoduchšie? Často sa pristihneš pri tom, ako si vravíš, že ak by sa ti podarilo nájsť tvoju životnú vášeň, všetko by bolo úplne iné? Lepšie?

Ak áno, nie si sám.

Jedným z najčastejších kameňov úrazu pre ľudí, ktorí chcú začať žiť naplnený život, je práve prísť na to, čo by to mohlo byť, tá činnosť, ktorá ich bude v skutočnosti napĺňať.

Nanešťastie, väčšina z nás hľadá na nesprávnych miestach.

Kde, pýtaš sa? V našich hlavách… Vtedy, keď o tom premýšľame.

Sme zvyknutí používať našu myseľ k analýze, hľadáme pre veci racionálne vysvetlenie a snažíme sa hľadať príčiny. Je to prirodzené, avšak tu nám to nepomôže.

Prečo, pýtaš sa teraz pre zmenu? Preto, lebo svoju vášeň nemôžeš nájsť, a ani nikdy nenájdeš, vo svojej hlave, pretože sa nachádza v tvojom srdci.

Plamene vášne rozdúcha jedine nadšenie, nikdy myšlienky. Sám dobre vieš, že je to tak!

Čo sa snažím povedať je, že nezáleží na tom, ako veľmi sa snažíš, jednoducho nemôžeš prísť na to, čo je tou iskrou v tvojom živote iba tým, že nad tým budeš dokolečka premýšľať. Musíš začať konať a hľadať to, až pokiaľ to neucítiš z vnútra.

Takže ešte raz, aby si si to zapamätal… Vášeň pochádza z nadšenia, nie z myšlienok! Prijmi túto kľúčovú myšlienku a ona zmení tvoj život, ručím za to. 😉

No poďme ďalej. Nevyhnutná akcia, k objaveniu tvojej vášne, je iba jednou časťou príbehu. Je tu ďalší – dôležitý kus skladačky, o ktorom sa moc nehovorí.

A to, drahý kamarát, je najrýchlejší a najvýkonnejší spôsob, ako zmeniť to, čo máš rád, na podnikanie alebo povolanie, ktoré ťa bude napĺňať a sprevádzať celým tvojim životom.

Pripravený?

Vkladaj nadšenie do všetkého, čo robíš, do všetkého, čoho sa dotkneš. Bez ohľadu na úlohu, ktorá je pred tebou, vlož do nej toľko nadšenia a energie, koľko len môžeš. A vlastne, plnú pozornosť venuj všetkým úlohám, ktoré behom dňa vykonávaš.

Čokoľvek robíš, či už si čistíš zuby, cestuješ do práce alebo píšeš pracovný mail, daj do toho všetko.

Akonáhle vykonáš túto zmenu, zapáli to v tebe plameň, ktorý vyprovokuje inovatívne nápady a kreatívne postrehy v takej miere, že tomu sám nebudeš chcieť uveriť.

A priznajme si to, vášeň je nákazlivá. Keď si plný života, energický, usmiaty od ucha k uchu a všetko, čo behom dňa robíš, robíš s chuťou a nadšením, ľudia naokolo si to všimnú a budú to chcieť tiež… Tiež budú chcieť byť súčasťou, nech už je to čokoľvek, čomu sa venuješ.

Stále to som ťa nepresvedčil nájsť vo svojom živote vášeň?

Tak ďalším benefitom je, že tento proaktívny a nadšený prístup likviduje život-ničiace návyky, ako napríklad prokrastináciu, váhanie a sťažovanie sa, ešte v zárodku… Skôr, akoby dostali šancu napáchať v tvojom živote nejaké škody.

Teraz, keď už je ti jasné, kde môžeš nájsť svoju vášeň, a prečo by si tak mal vôbec spraviť, vykonaj tieto 4 kroky, aby si ju konečne odhalil:

4 kroky k odhaleniu tvojej vášne

1. Miluj všetko, čo robíš

Od tohto momentu, ak niečo nemáš rád, máš iba dve možnosti: prestaň to robiť (prestaň, pover tým inú osobu, najmi si na to niekoho) alebo to miluj celým svojím srdcom.

Všetko ostatné je šialenstvo.

Pamätaj: My, ľudské bytosti, sme obeťami našich zvykov. Nemôžeš byť „ufňukaný“, sťažovať sa a cítiť sa mizerne 80% tvojho dňa a očakávať, že budeš nadšený a entuziastický zvyšných 20%.

Vedz, že: Skutočne úspešní ľudia nie sú nikdy obeťami okolností. Uvedomujú si, že majú neobmedzenú moc, smerovať svoj život bez ohľadu na okolnosti, prevziať za danú situáciu zodpovednosť, vziať si ponaučenie a posunúť sa ďalej.

Nezabudni: V akomkoľvek momente, ak nemôžeš zmeniť to, čo robíš, vždy môžeš zmeniť spôsob, ako to robíš.

„Vášeň a zmysel života idú ruka v ruke. Keď objavíš svoj zmysel života, obyčajne objavíš niečo, pre čo si neskonale zapálený.“ – Federico Fellini

2. Pozri sa na svoje knihy, CDčká, DVDčká, históriu navštívených stránok na internete. Všimol si si nejaké zameranie?

Aká oblasť ťa neustále priťahuje? Na čo míňaš svoj drahocenný čas, peniaze a energiu?

No pozor, opäť sa na to snaž zamerať svojim srdcom a telom, nie hlavou.

Sleduj, pri ktorých myšlienkach sa usmievaš. O čom, keď hovoríš, tak ti zakaždým nabehnú zimomriavky?

Nejaký záblesk alebo iskra? Pri čom sa cítiš nadšený, čo dokáže ukojiť tvoju zvedavosť?

Kedy cítiš vzrušenie alebo strach? Toto všetko sa seba pýtaj, pretože sú to dobré znamenia, ktoré poukazujú na tvoj záujem.

Pamätaj: Naše vášne sú často iracionálne a v neustálom rozpore s logikou a rozumom. To je dôvod, prečo je dôležité presunúť svoju pozornosť do svojho srdca a na svoje telo zakaždým, keď skúmaš tieto otázky.

Tvoje srdce a telo obsahujú múdrosť ďaleko presahujúcu možnosti tvojej mysle, nezabúdaj na to! 😉

Ak sa ti myšlienky v článku páčia, tak si daj od tohto náruživého čítania menšiu pauzičku a lajkni MOTIVATION-MANa na Facebooku. Zaistíš si tým to, že ti ďalšie zaujímavé články neujdú. Jeden klik a o ďalšie nadupané riadky budeš mať postarané. Tak šup. 😉

3. O čom sa rád rozprávaš, učíš a o čo sa zaujímaš?

Toto je skutočne užitočná otázka.

Neboj sa, že sa o tvoju oblasť záujmu nebude nikto zaujímať. Medzi siedmimi miliardami ľudí na tejto planéte je veľmi pravdepodobné, že tam vonku existuje trh, kde je hlad presne po tých informáciách a produktoch, ktoré máš práve ty.

Alebo existuje spoločnosť, ktorá hľadá presne osobu so znalosťami a skúsenosťami tak jedinečnými, že im ich dokážeš ponúknuť len ty, nikto iný.

A ak nemáš predstavu, čo by to mohlo byť, spýtaj sa rodiny a kamarátov… Spýtaj sa ich, o čom točíš stále dookola, aj keď to už nikoho nezaujíma, spýtaj sa ich na veci, o ktorých nevieš prestať rozprávať a žiaria ti oči vždy, keď na ne príde reč.

A ďalšia chyba, ktorú mnohí často robia… V žiadnom prípade nepodceňuj silu začlenenia svojej vášne do tvojej, už existujúcej, kariéry alebo podnikania.

Možno nepotrebuješ celkovú reorganizáciu svojho života a toho, čo v ňom robíš. Možno stačí aplikovať viac toho, čo máš rád do toho, čo robíš práve teraz. Porozmýšľaj nad tým.

„Nemám žiadny špeciálny talent. Som len vášnivo zvedavý“ – Albert Einstein,

4. Prestaň o tom dookola rozprávať – začni konať

Teraz, keď už si sa dostal až sem, je dôležité začať konať. Vykonaj každý deň niečo, čo ťa posunie bližšie k tomu, čo je, alebo by mohla byť, tvoja vášeň.

Môže to byť cvičenie, písanie, točenie videí, prednášanie alebo čokoľvek iné so vzťahom k aktivite, ktorú zbožňuješ.

A tu je tá najlepšia časť. Zameranie sa na tvoju vášeň iba málokedy vyžaduje finančný výdavok.

Točenie videí, študovanie, či písanie nestojí nič. Iba čas, záujem a sústredenie.

Vybudovanie tvojho života na základe vecí, ktoré miluješ, je niečo, čo nikdy neoľutuješ.

Je to práve vášeň pre to, čo robíš, čo ťa poženie vpred, bude udržiavať tvoj záujem a dobíjať ťa energiou. A práve toto sú veci, ktoré treba na dosiahnutie akéhokoľvek úspechu a naplnenia v živote. A okrem toho, pokým sa necháš viesť svojim srdcom v ústrety svojej vášni, zažiješ úžasné chvíle, to mi ver! 😉

„Najmocnejšia zbraň na svete je ľudská duša v ohni.“ – Ferdinand Foch

A len tak medzi rečou, ak by ťa článok nedokázalˇúplne na sto percent presvedčiť o tom, že by si mal nasledovať svoje srdce a utekať v ústrety svojim snom, tak tento článok to ťa presvedčiť dokáže určite – 20 Dôvodov, Prečo By Si Mal Nasledovať Svoje Sny. Stojí za to, tak si ho nenechaj ujsť! 😉

A teraz smelo do toho. Začni hľadať to, čo ti prinesie v živote šťastie, nájdi vášeň pre prácu, ktorá ti umožní žiť naplnený život hodný žitia.

Samozrejme, nezabudni sa podeliť v komentároch pod článkom s tým, ako ti to ide. 😉

A okrem toho zbesilého ťukania do klávesnice s cieľom zanechať srdcervúci a povzbudivý komentár, určite článok nezabudni lajknúť, zdieľať, či poslať kamošovi, ktorému by sa mohol páčiť. 😉

Óóóókrem toho všetkého sa takisto nezabudni zapísať do NEWSLETTER-u, pretože iba tak sa uistíš, že ti ďalšie inšpiratívne a motivačné články neujdú. Stačí hodiť svoj email do políčka nižšie, pod BIO-m autora a ja ťa na každý ďalší článok veľmi rád upozorním. 😉

email
The following two tabs change content below.

Dušan Kadlec

Blogger, online marketingový nadšenec a milovník života. Človek, ktorý sa rozhodol počúvnuť hlas svojho srdca namiesto ohlušujúcich názorov ľudí zo svojho okolia. Človek, ktorý sa rozhodol ísť vlastnou cestou, bez ohľadu na to, aká náročná bude. Človek, ktorý koná na základe vlastného úsudku a učí sa z vlastných chýb. Človek, ktorý sa vyjadruje slobodne a žije podľa vlastného presvedčenia a zásad. Človek, ktorý ŽIJE – neprežíva. A ak by si sa o mne rád dozvedel aj niečo konkrétne a videl pár fotiek, určite klikaj SEM. 😉

Ak sa Ti článok páčil, vlož nižšie svoj email a na každý ďalší Ťa rád zdarma upozorním.

Nedávne príspevky

 • Ďalších 10 Lekcií, Z 10-tich Citátov, Ktoré Zmenili Môj Život
 • 10 Overených Rád, Ktoré Ťa Naučia Žiť V Prítomnosti
 • 20 Vecí, Ktoré Oľutuješ, Keď Budeš Starší
 • Ak Sa Cítiš Zaseknutý Na Mieste, Týchto 7 Citátov Si Teraz Potrebuješ Prečítať
 • 12 Vecí, Ktoré By Si Vo Svojom Živote Nemal Dovoliť Za Žiadnu Cenu
 • 7 Existenčne Dôležitých Lekcií, Ktoré Mi Motivation-Man Za Posledné Roky Dal
 • 20 Jasných Znamení, Ktoré Dokazujú, Že V Živote Potrebuješ Poriadnu Zmenu
 • 5 Vecí, Ktoré Už Viac Nedokážeš Vziať Späť, Tak S Nimi Nakladaj Opatrne
 • 13 Lží, Ktoré Si Musíš Rýchlo Prestať Nahovárať, Pretože Ti Likvidujú Život
 • 15 Budhových Citátov, Vďaka Ktorým Nájdeš Radosť, Pokoj A Šťastie
 • 5 Koníčkov, Ktoré By Si Si Mal Vo Svojom Záujme Urýchlene Nájsť
 • 8 Dôvodov, Prečo Je Leto Ideálne Na Užívanie Si Života

20 komentárov

 • Článok je fajnový a realistický. U mňa je najväčší problém prekonať strach zo zlyhania, Ďalej sa neviem rozlučiť s okolnosťami ktoré ma v skutočnosti brzdia. Najťažší je prvý krok. Pokiaľ nespravím prvý krok, tak nemôže nasledovať druhý… zo začiatku si človek pamatá aj počet krokov… ale časom už kráča a nepočíta kroky a dojde na pocit, že aké sú niektoré veci jednoduché… je to skvelý pocit. Prvý krok je najdôležitejší.

  • Ahoj Peter, je to presne ako hovoríš…

   Najdôležitejším krokom je práve akcia, ten prvý krok. Od momentu, kedy ho spravíš, pôjde všetko akosi jednoduchšie.

   Objavíš v sebe silu a odhodlanie, ktoré si možno do vtedy nepoznal a budeš omnoho rozhodnejší a cieľavedomejší.

   A v žiadnom prípade si nerob ťažkú hlavu z toho, že sa nevieš rozhýbať okamžite, pretože každá zmena je proces ! 😉

   Držím palce !

  • Presne si ma vystihol.

 • Děkuji Dušane, žes to tak přesně pojmenoval – soustředěná pozornost na všechno co dělám a ochota dělat to nejlíp jak dovedu!
  Ještě jednou díky.

  • Rado sa stalo Tereza ! 🙂

   Treba sa sústrediť a nespúšťať svoj cieľ z dohľadu 😉

 • Túto stránku som objavila len nedávno a som z nej nadšená 🙂 Už dlhšiu dobu čítam knihy o úspechu a šťastí a som rada že som našla ďalší zdroj motivácie. Mám len 17 ale je mi jasné, čo chcem v budúcnosti robiť a takéto články ma za tým doslova ženú 🙂 ďakujem

  • Teším sa s Tebou Barbora a ďakujem za pochvalu 🙂

   Motivácia je veľmi dôležitá a teší ma, že si to uvedomuješ už v tak mladom veku!

   A to, že máš 17 nie je vôbec prekážkou, ak máš ciele a sny a vieš kam ideš 😉

 • Hmm ahojte
  Ja mam tiez 17 , idem do maturitneho rocnika na gympli ale stale akosi neviem kam dalej smerujem. Som z toho frustrovany pretoze takmer vsetci v okoli uz zameranie maju. Snazim sa hladat no stale nic. Neviem si rady… Musim si vybrat vysoku skolu a zameranie kvoli predmetom v maturitnom rocniku a vidim to na bio+chem ale odtial neviem co dalej. Byt Lekarom ma nelaka.

  • Ahoj Martin 🙂

   Tak v prvom rade, nie je ABSOLÚTNE ŽIADNY dôvod, byť frustrovaný. Ja sám som našiel svoju vášeň, keď som mal približne 22 a dovtedy som si toho veľa preskákal.

   Niektorí ľudia ju nájdu po 30-tke, niektorý po 40-tke, niektorí ešte neskôr.

   Podstatné je mať otvorenú myseľ a byť otvorený novým veciam. Skúšať, nebáť sa objavovať!

   Nikto nepovedal, že si musíš vybrať tú správnu cestu už teraz a že ju nikdy nebudeš môcť zmeniť. Dôležité je vybrať sa aspoň nejakou cestou a nezostať sedieť paralyzovaný na mieste. 😉

   I keď by si si vybral zle, nezúfaj. Mnoho sa toho naučíš a sú to práve tie zlé skúsenosti, ktoré nás často privedú k tým najlepším skúsenostiam v našich životoch! 😉

   Som si istý, že skôr, či neskôr nájdeš presne to, čo hľadáš, to, pre čo ti bude horieť srdce!! 😉

 • Ahoj Dusan,
  tvoja stranka ma velmi zaujala. Som na materskej s druhym dietatkom tak by clovek povedal ze je dost obracania pri dvoch malych detoch, no zlenivela som.. vsetky uz aj zakladne a neustale opakujuce sa povinnosti ma zatazuju a flakam ich. Tvoja stranka ma donutila vypnut TV aby som rozmyslala nad tym co citam ale aj sa namotivovala . Stale v zivote nieco chcem… chcela byt mala som ho… chcela.som svadbu mala.som…. chcela.som deti mam dve… chcem dom ideme stavat.. ale.stale.mi v zivote nieco chyba… a som.z toho nestastna… mozno preto lebo sa o vsetko postaral moj muz (okrem porodov 🙂 ) a ja som len malicko prilozila.ruku k dielu a nedosiahla nieco sama… moje dievcata su mojou vizitkou… su sikovne, zlate, vela veci vedia… o tie sa fakt staram dobre aj o muza kedze on plni moje sny a ja tie jeho… nemam muza zbohatlika ale muza ktory robi skoro 3 roboty naraz a obcas zabudame ze je len clovek…
  Tak velmi tuzim nieco spravit pre nas a nas zivot a naplnit hlavne ten svoj….
  Mas super stranku a snad sa docitam omnoho viac…. a nakopne ma to spravit nieco vo svojom zivote inak….
  Dik

  • Ahoj Veronika, som rád, že píšeš 🙂

   V prvom rade obrovská pochvala za tú televíziu, pretože tam sa iba ťažko hľadá niečo podnetné, motivujúce alebo niečo, čo ti prispeje k osobnostnému rozvoju.

   Ako druhú vec ťa ukľudním, pretože je to úplne normálne, že chceš viac. Každý z nás chce viac. A to je dobré. Zlé by práveže bolo, keby si sa uspokojila s životom takým, aký je a vzdala sa všetkej snahy o jeho vylepšenie. Vždy je totižto na čom pracovať. 😉

   Avšak musíš si dať pozor na to, ČO v živote chceš. Nemôžeš dovoliť, aby si zabudla na všetko to dobré, čo už vo svojom živote máš, na to všetko, čo už sa ti v ňom dosiahnuť podarilo. Vtedy prichádza nešťastie. Vtedy sa budeš cítiť nenaplnená a budeš cítiť, že ti v živote niečo chýba!!!

   Buď vďačná za to, čo je v tvojom živote dobre. Za všetky svoje úspechy. A často si ich pripomínaj. Pretože sa nikdy nebudeš cítiť naplnená, keď sa budeš pozerať iba na veci, ktoré ti v živote chýbajú a zabudneš na tie, ktoré tam už dávno sú. Na tie, ktoré nemá nikto iný!

   Ono pre každého znamená úspech niečo iné. Pre niekoho kariéra, pre niekoho peniaze, pre niekoho rodina. Preto, ak robíš pre tú svoju všetko, nie je absolútne žiaden dôvod, prečo by si sa mala cítiť menejhodnotná alebo nenaplnená! Buď pyšná na to, čo robíš! 😉

   Trošku dlhší komentár, ale hádam splní svoj účel. 😛

 • Pecka 🙂 !

  • Vdaka za pochvalu Viktória.

   Toto bol jeden z prvých článkov, ktoré som napísal. Ak sa ti páčil, určite pozri aj novšie. Tie by mali byť kvalitatívne ďaleko popredu. 😉

 • Ahoj Dušan, ďakujem za skvelý článok.

  • Rado sa stalo, som rád, že sa ti článok páči Monika 😉

 • ahoj Dušan..
  dnes som sa prvý krát začítala do Tvojich stránok. Odišla som po 10 rokoch z postu regionálneho manažéra a získala som tuto istú pozíciu u inej spoločnosti s celkom iným zameraním, avšak natrafila som na problém ,ktorý si už opisoval – bol to proces zmeny v mojom živote, ktorý som nezvládla. Nezvládla som odlúčenie od mojich ľudí, s ktorými som tak dlho pracovala a nezvládla som ani začlenenie sa do novej firmy. Prišla som o prácu, ktorú robím rada behom 3 mesiacov a teraz sedím doma už 2 mesiace a neprestajne hľadám na internete a neviem čo ďalej.. chýba mi vášeň, chýba mi nápad.. no skúsim sa začítať do Tvojich článkov a nabrať znovu emócie a vášeň.. Pracovala som v obchodnej sfére s ľuďmi, ktorí si ma vážili a doteraz vyhľadávajú.. myslím, že niekde tam je moje opätovné miesto.

  • Ono by si podľa mňa nemala byť taká sebakritická Martina a vravieť, že si to nezvládla…

   Ak ti chýbali priatelia a rodina a nevedela si sa začleniť do nového kolektívu, myslím, že to skrátka nebolo miesto pre teba. Verím dokonca, že ak by si sa premáhala a bojovala s tým, i keď by si sa na tej pozícii udržala, bola by si nešťastná.

   Naše telo a srdce nám dáva všemožne najavo, či ideme správnou cestou alebo nie a jediné, čo musíš spraviť, je načúvať a riadiť sa podľa toho. 😉

   Som si istý, že ak budeš hľadať, ktorým smerom by si sa v živote mala posunúť ďalej, odpoveď skôr či neskôr nájdeš.

   Veľa šťastia!

 • Ahoj Dušan, tvoje články sú ukrutne motivujúce a vďaka takým ľudom ako si ty že venujú svoj čas iným a pomáhajú. Čo by si poradil mne alebo ľuďom ktorí majú podobný problém…..ja už dlho cítim čo by bolo „mojou cestou“ čo ma baví a na čo mám nadanie, no je oblasť úplne neatraktívna…žiadne IT technológie. Všade čítam, že ak nájde človek svoj smer, tak sa tým aj uživí. No mne sa to nedarí celé roky, mala som i živnosť rozličné pokusy o spolupodnikanie s inými partnermi. Musím vybiehať mimo hraníc Slovenska do hotelového systému robiť upratovačku, aby som sa uživila.(hovorím plynule nemecky) Teraz sa pritrafila práca v „mojej koľaji“ v zamestnaneckom pomere a ponúknutá mzda? Výsmech medzi oči. Kde robím chybu? ak by ťa zaujímala moja oblasť pozri tu: http://www.mstyl.sk

  • Ahoj Martina, tak v prvom rade ďakujem za skvelé povzbudenie! 😉

   Ako druhé ťa musím taktiež pochváliť, pretože si skutočne nadaný umelec, o tom nemám ani najmenšie pochybnosti! 😉

   Odporučil by som ti asi nejakú literatúru zameranú na podnikanie. Niečo na spôsob ako, kde a komu predávať.

   Pretože, i keď si veľmi nadaná, tí zákazníci neprídu sami. Musíš ich nájsť a osloviť, trafiť klinec po hlavičke… Zasiahnuť ich v pravý čas a na správnom mieste.

   Keďže sú obrazy dekorácia, oslovil by som obchody s doplnkami bývania, e-shopy s rovnakým zameraním, dizajnérov interiérov, a tak ďalej a tak ďalej…

   So šitím na svadbu takisto svadobné salóny, blogy, ktoré o tejto téme píšu, atď…

   Ono je toho skutočne veľa, čo môžeš spraviť, no podstatné je, aby si o sebe dala vedieť ľuďom, ktorí hľadajú služby alebo produkty, ktoré ponúkaš… Pretože toto je odvetvia, ktoré ľudia nevyhľadávajú spontánne iba tak sami od seba. No ak si zariaďujú byt a zrazu im udrie do očí obraz, ktorý by sa im tam hodil, tak už si na pol ceste k predaju. 🙂

   Hádam si pochopila tú myšlienku, ktorú som sa ti snažil posunúť. Určite neprestávaj s tým čo robíš, pretože to robíš super! Nájdi si len spôsoby, ako dostať svoje produkty a služby k ľuďom, to je celé!

   Preto ti odporúčam prečítať si niečo o predaji. O tom, ako to celé funguje. Blogy, knihy, je to jedno. Niečo, kde pochopíš celý systém a dostaneš zopár nápadov, ako to použiť vo vlastnom prípade. 😉

 • Ahoj Dušan,

  píšeš veľmi pekné články, čítam ich už dlhšie, ale tento bol pre mňa top. 🙂 Hlavne bod 2 a 3, kde si mi pomohol, ktorým smerom mám ísť, keďže som bola dosť nerozhodná.

  Ďakujem a teším sa na ďalšie 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *