O Projekte

Čo je to za blog + zopár čísel

Motivation-Man je motivačným blogom. Články sú zamerané na osobnostný rast a inšpiráciu. Mali by ťa nakopnúť, podnietiť a zapáliť v tebe obrovský oheň. Vášeň, ktorá ťa poženie dopredu. Odhodlanie, ktoré ti pomôže víťaziť.

Vety v článkoch by ti mali ukázať život taký, aký je v skutočnosti a zbaviť ťa toho skresleného pohľadu, ktorý si si za tie roky vypestoval. Mali by ti opäť pripomenúť dôležité životné lekcie, ukázať, ako znova žiť a čo je najpodstatnejšie, ako znova žiť naplno… Podľa seba a na plné pecky!

A teraz trošku matematiky. Pozri čísla nižšie, ktoré ti prezradia, koľko ľudí sa už zapísalo do Newslettera, koľko ľudí sleduje projekt na sociálnych sietiach a napokon, koľko ľudí blog mesačne navštívi.

10500

ľudí v newsletteri

40000

fanušikov na facebooku

30000

návštevníkov za mesiac

A keď už je o tom reč. Ak by si sa rád pridal k tisíckam ďalších nadšencov, ktorí si idú citáty, výroky, videá a články, tak projekt na tých sociálnych sietiach sleduj takisto. Stačí zopár presne mierených klikov na sociálne gombíky nižšie. 😉

A NEWSLETTER už taktiež odoberá viac ako 10,000 ľudí. Rovnako tak, prihlásiť sa môžeš aj doň, stačí hodiť svoj email do políčka nižšie a potvrdiť.

KTO ZA PROJEKTOM STOJÍ

Čert to vezmi, že som sa zabudol predstaviť hneď na začiatku. Moje meno je Dušan Kadlec. Som zakladateľom blogu a tiež autorom článkov. Rozpisovať sa o sebe však veľmi nebudem, pretože všetko potrebné, čo by ťa o mne mohlo zaujímať, nájdeš na TOMTO LINKU. Preto, ak ťa zaujíma, kto som a čo robím určite klikaj.

PREČO SOM BLOG ZALOŽIL

Ak čakáš nejaký zdrvujúci a srdcervúci príbeh, plný obrovských snov a vízií, nepoteším ťa. Blog som založil z jednoduchého nápadu. Nebolo to nič prevratné, ani revolučné.

V tej dobe som si nesmierne išiel online marketing. Čítal som o ňom, mal som o ňom neustále potrebu rozprávať. Vypĺňal jednoducho každú jednu moju voľnú chvíľu a jediné, čo mi chýbalo, bola prax. Tak som sa rozhodol, že ju získam.

Povedal som si, že založím blog, kde budem postupne dávať do praxe všetko, čo som sa doteraz naučil, sám si overím, čo funguje a čo nie a získam tiež nejaké tie skúsenosti.

Keďže mi osobnostný rozvoj zmenil celý môj život, a to úplne od základov, nad zameraním blogu som dlho nerozmýšľal. Nebyť totižto článkov, ktoré by mi pred pár rokmi ukázali cestu a dodali mi odhodlanie a silu, zmeniť by som sa pravdepodobne nikdy nedokázal.

,,Lesná cesta sa zrazu rozdvojovala. Vybral som sa tou menej vyšliapanou, a to zmenilo všetko.“

2. februára 2013 som teda založil a spustil blog Motivation-Man.sk a bolo vymaľované. Nemal som žiadne očakávania, žiadne ružové okuliare. Chcel som jednoducho ukojiť svoju vášeň, trošku sa vypísať a podeliť sa s tou hŕstkou ľudí, ktorých to zasiahne, o moje postoje k životu a názor naň.

No to som ešte ani len netušil, čo má pre mňa budúcnosť nachystané. 🙂

ČO NASLEDOVALO

Sklamanie. Blog nemal žiadnu návštevnosť, články nikoho nezaujímali, obrázky na fan page-i si nikto nepozeral. Wow, toto bola rana priamo do srdca. Snažil som sa, blogu som obetoval každú jednu voľnú sekundu, pracoval som dlho do noci, veľa som toho nenaspal… A čo sa stalo? Nič. Ani pes po mojej práci neštekol.

No nevzdal som to. Prvotné nezdary ma neodradili. Nie preto, že by som si nahováral, že prerazím a zarobím státisíce eur, to vôbec. Jednoducho ma to bavilo. Páčil sa mi ten pocit, že niečo budujem. Rád som tvoril, rád som písal. Robil som to teda aj naďalej, i keď sa nedarilo. Bolo to moje hobby a ja som sa mu úplne odovzdal.

Prispieval som málo, raz za mesiac. Články mali vtedy v priemere do desať lajkov, no ja som sa tešil z každého jedného. Toto trvalo skoro rok a pol a nebolo to príliš motivujúce obdobie. No kráčal som ďalej aj napriek tomu, že to bola cesta ťažká a nakoniec som si na vlastnej koži potvrdil, že ten kto sa nevzdáva, ten víťazí!

Rok a pol uplynul ako voda a to, čo nasledovalo, to sa iba ťažko opisuje slovami.

Z OBYČAJNEJ MYŠLIENKY POSOLSTVO NA CELÝ ŽIVOT

Neuveriteľné sa stalo skutočnosťou. Z obyčajnej myšlienky sa stala behom pár mesiacov vízia a z vízie je dnes posolstvo. To, o čom som niekedy iba sníval, sa stalo každodennou realitou. Motivujem, inšpirujem a pomáham desaťtisícom ľudí, ktorí blog (ten slovenský i český) každý mesiac navštívia.

Ohlasy sú neskutočné, dostáva sa mi obrovskej pozitívnej spätnej väzby. Ľudia mi každý deň píšu, ako im moje riadky pomáhajú, ako ich inšpirujú a ako veľmi ich dokážu nakopnúť. Články na blogu sa tešia obľúbenosti. Ľudia lajkujú, zdieľajú a komentujú ako žeraví.

A to je neopísateľný pocit. Moje merítko úspechu. Vidieť, že to má všetko zmysel, že má moja „práca“ význam. Skutočne na nezaplatenie! To vedomie, že dokážem ľuďom pomôcť rovnako, ako kedysi pomohli zahraničné články mne.

Už to teda nie je iba blog jedného chalaniska zo sídliska, ktorý sa sem tam podelí o svoje skúsenosti. Motivation-Man sa stal pojmom v oblasti osobnostného rozvoja a motivácie. Je to značka. Ten názov má skrátka cveng. A ja jednoducho nedokážem skrývať radosť, ktorú mi to všetko robí. 😉

AKÉ MÁ PROJEKT VÍZIE

Plány do budúcna sú veľkolepé. Veď nie nadarmo sa vraví, že by si mal mieriť minimálne na mesiac, pretože i keď minieš, trafíš hviezdy. 😉

Mám ich teda viacero a aby som sa vyhol extrémne dlhým litániám a nekonečným blokom textu, vypíšem ti ich odrážkovito.

Hádam si medzi nimi nájdeš aj to svoje. Tu sú:

PRVÁ KNIHA – Je už na svete. Nesie názov 100 Spôsobov, Ktorými Si Zbytočne Komplikujeme Život (…a ako s tým prestať!). Písal som ju cez 6 mesiacov a vydal som ju, až keď bola v mojich očiach dokonalá. A oplatilo sa! Kniha sa stala už po 11 dňoch BESTSELLEROM, k dnešnému dňu mi prišlo niekoľko stoviek úžasných a pozitívnych hodnotení od čitateľov a pár mesiacov nato knižočka dokonca na Slovensku získala neuveriteľný titul KNIHA ROKA 2017 v kategórii životný štýl, od Panta Rhei! Neuveriteľný pocit zadosťučinenia a radosti.

DRUHÁ KNIHA – Momentálne usilovne pracujem na novej knihe, ktorá bude o ťažkých časoch. No nie len o tom, ako ich prekonať, ale hlavne o tom, ako ich využiť vo svoj prospech, vyťažiť z nich maximum a zvíťaziť aj vďaka nim! Vyjde koncom roka 2019!

MOTIVAČNÝ YOUTUBE KANÁL – Príbehy, rozhovory a rady od ľudí, ktorí to v živote dokázali. S takými, ktorí uspeli na plnej čiare, s tými, ktorí sa nevzdali, bojovali ďalej a ono sa im to nakoniec vyplatilo. Projekt je už spustený a tento rok sa rozbehne naplno, takže ho radšej sleduj kamarát, pretože to bude šialená jazda! Klikni TUTO a daj odberíček.

MAGAZÍN – Toto je zatiaľ mojim najdôležitejším cieľom a zároveň najväčším snom. Vytvoriť magazín pre ľudí, ktorí na sebe chcú skutočne zamakať. Časopis, kde nebudú bulvárne žvásty a nepodstatné hlúposti oberajúce nás o čas, ale hodnotné informácie, ktoré posunú každého jedného čiateľa ďalej! Bude prepojený s členskou sekciou v ktorej si ľudia nájdu viac článkov, viac inšpiratívnych príbehov, zľavy na podujatia, rôzne bonusy z ďalších projektov zameraných na osobnostný rozvoj a podobne. Plánujem to odštartovať v roku 2020. A vlastne nielenže to plánujem, aj to vtedy odštartujem!!!

PREDNÁŠKY A SEMINÁRE – Okrem toho, že som si dal už dávnejšie osobný cieľ naučiť sa rečniť a prednášať väčším skupinám ľudí, mnoho fanúšikov mi tiež píše, či je možnosť stretnúť sa so mnou osobne alebo či nechystám nejaké živé prednášky. Odpoveď – chystám! Ak pôjde všetko podľa plánu, začnem koncom roka 2019.

NEZISKOVKA – Odjakživa som mal potrebu pomáhať druhým. Aj preto píšem články, aj preto odpovedám na každý mail, komentár a každú správu, ktorú dostanem. No to mi nestačí. Rád by som to všetko posunul ďalej, na omnoho vyššiu úroveň. Chcem pomáhať viac, väčšiemu počtu ľudí, po celom Slovensku. Aj preto mám v pláne založiť začiatkom roka 2020 neziskovku, ktorá mi v tom pomôže!

MYŠLIENKA A ODKAZ BLOGU

Motivation-Man.sk nie je obyčajný blog. Stránka, tak ako aj hrdina v jej logu, reprezentujú odkaz. Príspevkami sa snažím ľuďom ukázať cestu. Tú, ktorá je im v dnešnom konzumnom a uponáhľanom svete skrytá. Nie tú, po ktorej kráčajú a kráčali už mnohí, ale tú, po ktorej môžu kráčať iba oni… Ich vlastnú cestu!

Cestu, na ktorej opäť nájdu svoju vášeň a svoje šťastie. Tú, ktorá dá ich životom opäť zmysel. Pretože chcem, aby im život opäť začal chutiť. Aby si ho prestali komplikovať a začali žiť naplno. Aby sa svojim problémom stavali čelom a začali ich riešiť. Aby začali na svojom šťastí konečne pracovať, aby zobrali svoje osudy do vlastných rúk.

KTO JE MOTIVATION-MAN

Hrdina v logu reprezentuje myšlienku. Reprezentuje ovcu v strede stáda, ktorá jedného dňa začala myslieť sama za seba. Reprezentuje čiernu labuť, ktorá je hrdá na to, že je iná. Reprezentuje obyčajného človeka, ktorý sa rozhodol, že sa stane neobyčajným.

Reprezentuje všetkých, ktorí sa rozhodli zmeniť svet a začali od seba. Tých, ktorí sú zmenou, ktorú chcú vidieť vo svete. Je to človek, ktorý drží opraty svojho života pevne vo svojich rukách a akceptuje zodpovednosť za svoje činy, rozhodnutia a myšlienky. Osoba, ktorá nahradila strach vo svojom živote zvedavosťou.

Motivation-Man v logu stojí pevne a neochvejne za všetkých, ktorí sa rozhodli nasledovať svoje srdce a hlas vo svojom vnútri. Odráža presvedčenie ľudí, ktorí veria, že ich to najlepšie ešte len čaká. Tých, ktorí robia každý deň dôležité rozhodnutia v snahe splniť si svoje sny. Tých, ktorí žijú mimo svojej zóny komfortu.

Je to hrdina bez mena. Je to požiarnik, ktorý je ochotný riskovať svoj život každý jeden večer, aby zachránil druhých. Je to zdravotník, ktorý je svojej práci oddaný a zachraňuje ľudí z presvedčenia. Je to slobodná matka, ktorá zvláda prácu aj výchovu svojich detí na jednotku, i keď je to ťažké.

Je to umelec, ktorý je ochotný zasvätiť celý svoj život jednému celoživotnému dielu. Je to kuchár, ktorého cesnačka sa podobá skôr umeniu, ako polievke. Je to sudca, ktorý klepe kladivom pre ľudí, nie proti nim. Je to vyšetrovateľ, ktorý hľadá pravdu, nie úplatky.

Je to každý vizionár, snílek, optimista, umelec a génius. Je to každý človek, ktorý je samým sebou a žije svoj život podľa vlastných zásad a vlastných presvedčení. Je to každý z nás, kto sa odmietol vzdať a rozhodol sa za svoje šťastie bojovať.

Hrdina v logu je Albert Einstein. Je to Steve Jobs. Je to Pablo Picaso. Je to Walt Disney. Môže to byť ktokoľvek z tvojich priateľov. Môže to byť tvoj otec, môže to byť tvoja matka. A samozrejme… AJ TY MÔŽEŠ BYŤ MOTIVATION-MAN!

NA ZÁVER

Ak sa ti páčilo posolstvo blogu alebo ťa oslovil niektorý z plánov, ktoré s ním do budúcna mám, bola by chyba nezostať v kontakte.

Znova ti teda dávam do pozornosti sociálne gombíky, aby sme zostali v kontakte a aby ti už viac neuniklo nič podstatné.

A tiež sa nezabudni zapísať do NEWSLETTER-u, aby ti neunikli žiadne ďalšie nadupané riadky. Stačí hodiť svoj mail do políčka nižšie, potvrdiť a ja ťa na všetky novinky ohľadom blogu osobne, zdarma a rád upozorním 😉

A ak by ti to všetko, čo si si vyššie prečítal, nestačilo, môžeš si ešte čo-to prečítať o mne, o zakladateľovi blogu. Všetko potrebné nájdeš NA TOMTO LINKU. 🙂

A ak máš nejaké myšlienky, o ktoré by si sa rád podelil, neváhaj. Na to je možnosť komentovať nižšie! 😉

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *