10 Rozhodnutí, Ktorými Si Šťastní Ľudia Vyberajú Šťastie

Šťastná žena

„Všetko to šťastie, ktoré kedy dokážeš nájsť, nájdeš jedine vo svojom vnútri.“

Aj napriek toľkým nešťastným ľuďom, ktorí neustále nariekajú a dookola točia o tom, ako veľmi by chceli byť šťastní, faktom zostáva, že šťastie JE voľba.

V každom okamihu svojho života si môžeš zvoliť, či sa budeš sústrediť na veci, ktoré sú v tvojom živote správne alebo na tie, ktoré nie sú. Vždy sa môžeš rozhodnúť, či sa necháš svojimi chybami poraziť alebo či sa to rozhodneš skúsiť znova.

Zakaždým máš na výber, či sa svojou minulosťou necháš držať ako rukojemník alebo si dovolíš pohnúť sa ďalej. Či budeš optimista alebo pesimista. Či budeš mať pozitívny postoj k životu alebo negatívny.

Vidíš to? Ale určite vidíš, že sa vôbec pýtam. V každom jednom momente, v každej jednej chvíli… Vždy si môžeš vybrať cestu, ktorou pôjdeš. A nech už sa vyberieš ktoroukoľvek, musíš byť pripravený vysporiadať sa s následkami.

Preto ak budeš vo svojom živote aj naďalej živiť všetko to zlé a negatívne, páči sa. No ak sa rozhodneš ísť tou druhou cestou, mám pre teba zopár tipov. 😉

Tu je desať rozhodnutí, ktorými si dokážeš aj ty zvoliť šťastie:

1. Rozhodni sa, že budeš najlepšou verziou seba samého

Daj do toho všetko. Do každej jednej činnosti, ktorú vykonávaš. Siahni si na dno svojich síl. Pokús sa o nemožné. A vždy „zabehni extra kilometer“, ako sa hovorí.

Pretože iba toto ti zaistí skutočnú spokojnosť so sebou samým. Iba to odoženie preč všetky tie pochybnosti. Vedomie, že si spravil všetko, čo si mohol. Toto ťa zbaví všetkých tých výčitiek, ktoré ti kradnú spánok. Tej nespokojnosti so svojim životom. A tiež je vysoká pravdepodobnosť, že to zastaví to obviňovanie, ktorým sa týraš zakaždým pred tým, než si do postele vôbec ľahneš.

Prestaň sa porovnávať s druhými, nesnaž sa byť lepší ako oni. No nikdy sa neprestaň snažiť byť najlepšou verziou seba samého. Zakaždým sa pokús byť lepšou osobou, ako bola osoba, ktorou si bol včera.

2. Rozhodni sa, že budeš čas tráviť s tými správnymi ľuďmi

Tráv viac času s ľuďmi, ktorí sú milí, vtipní, múdri a cieľavedomí. Obklop sa takými ľuďmi, ktorí budú odrážať osobu, ktorou sa sám chceš stať. Pretože tvoje vzťahy by ti mali pomáhať, nemali by ti ubližovať.

Vyber si priateľov, ktorí ťa podporia, majú ťa radi a rešpektujú ťa. Takých, ktorí ti spravia lepší deň jednoducho preto, že budú jeho súčasťou.

Život je prikrátky na to, aby si trávil čas s ľuďmi, ktorí z teba vysávajú energiu. A vlastne aj keby nebol. Aj keby bol život 18-krát dlhší, stále nemôžem nájsť jediný dôvod, prečo s takýmito ľuďmi čas vôbec tráviť. Akokoľvek sa snažím, akokoľvek hľadám, skrátka tam žiaden nevidím.

Ono je to vskutku strašne jednoduché. Ak vo svojom živote nechceš mať toľko negativity, pesimizmu a zbytočných problémov a drám druhých ľudí, nestretávaj sa s tými, ktorí tam tieto veci zakaždým prinesú.

Ak si nechceš nechať kradnúť energiu a zakaždým otráviť deň… Nenechaj si… Tým, že tieto osoby zo svojho života vytesnáš. Nič zložité, čo povieš?

3. Rozhodni sa, že pôjdeš vlastnou cestou

Vraví sa, že existuje iba jediný spôsob, ako uspieť, a to byť schopný prežiť svoj život podľa seba. Nepýtaj sa preto, čo potrebuje svet. Pýtaj sa, vďaka čomu sa cítiš nažive. Pretože to, čo svet potrebuje, sú ľudia, ktorí sú nažive.

A vedz, že nikdy nie je neskoro. Smer, ktorým ideš, môžeš zmeniť kedykoľvek. Nezáleží na tvojom veku, nezáleží na situácii, v ktorej sa nachádzaš. Jediné, na čom záleží, je tvoje rozhodnutie.

To je to, čo sa skutočne ráta. To je to, čo spraví skutočný rozdiel. Pretože vždy, keď sa rozhodneš, zmeníš tým budúcnosť. A z toho vyplýva, že i keď sa nik z nás nedokáže vrátiť a vytvoriť nový začiatok, každý môže začať dnes a vytvoriť nový koniec.

A pre tých, ktorí sa naozaj rozhodnú zmeniť cestu, ktorou idú, E-Book 8 Chýb, Ktoré Sabotujú Tvoje Rozhodnutie Zmeniť Svoj Život, by mohol byť dobrým miestom, kde začať. Stiahnuť si ho môžeš zdarma.

4. Rozhodni sa pre ten správny postoj

Pretože to, čo nás v živote ničí najviac, je práve ten pomýlený obraz v našej mysli o tom, ako by to podľa nás malo byť. Tá zdeformovaná predstava, v ktorej neúnavne fantazírujeme a nezastaviteľne idealizujeme, ktorá sa jedného dňa stretne s realitou.

A dôvod, pre ktorý to tak strašne veľa z nás vzdá, je, pretože sa sústredíme viac na to, ako ďaleko ešte musíme ísť, čo všetko nás ešte čaká, namiesto toho, aby sme sa pozreli na to, ako ďaleko sme už došli a čo všetko sme už dokázali prekonať a zvládnuť.

No pripomeň si, že život je práve o tej ceste, nie o jej cieli. Každý jeden moment je dar nevyčísliteľnej hodnoty, ktorý sa nebude už nikdy opakovať. Je to tiež príležitosť a šanca, robiť čokoľvek, čo si zaumieniš, zmeniť čokoľvek, čo zmeniť chceš.

Zostaň pozitívny, usmej sa a zariaď, aby sa táto chvíľa počítala. Rozhodni sa, že toto bude skvelý deň. Správaj sa podľa toho a on takým skutočne bude.

Pretože skutočnosť je taká, že sa často správame podľa toho, ako sa cítime, nie naopak. Preto je tvoj postoj taký dôležitý. Preto rozhodne o tom, aký budeš mať deň.

5. Rozhodni sa, že sa budeš viac usmievať

Úsmev je taktiež voľba, nie je to zázrak. Nečakaj na druhých, kým sa začnú usmievať, ukáž im, ako na to. Prostý úsmev dokáže zlepšiť náladu tebe a všetkým okolo. Testované, overené.

Jednoduchý pohyb kútikmi do strán za účelom usmievania sa, vysiela mozgu signál, že si šťastný. A keď si šťastný, tvoje telo začína vytvárať endorfíny ako na bežiacom páse. Tento fakt bol v skutočnosti študovaný od osemdesiatych rokov minulého storočia a mnohokrát bol dokázaný.

Sčítané a podčiarknuté, úsmev ťa skutočne spraví šťastnejším.

6. Rozhodni sa starať o svoje telo

Miera starostlivosti o tvoje telo zohrá kľúčovú úlohu v tvojom konečnom šťastí. Ak nebudeš mať fyzickú energiu skrz zanedbaný stav svojho tela, tvoja mentálna energia (zameranie, prítomnosť, sústredenosť), emočná energia (pocity) a tvoja duchovná energia (zmysel života, význam, pre ktorý veci robíš), budú ovplyvnené veľmi negatívnym spôsobom.

A znova, nedávne štúdie dokázali, že u ľudí, ktorí trpeli depresiami, dokázalo pravidelné cvičenie krátkodobo zvýšiť ich level šťastia.

A nielen to. Ľudia, ktorí pravidelne cvičili dlhšie ako 6 mesiacov, boli omnoho menej náchylnejší upadnúť do depresií práve preto, že mali omnoho vyššie sebavedomie, omnoho vyššiu honotu vo svojich očiach a tiež mali skvelý pocit z toho, že niečo dosiahli.

Teraz už hádam vidíš, akú dôležitú úlohu v tvojom šťastí a kvalite tvojho života tvoje telo zohráva. Mal by si sa preto o neho vzorne starať. Koniec koncov, máš len toto jedno.

[divider_1px]

Ak sa ti myšlienky v článku páčia, tak si daj od tohto náruživého čítania menšiu pauzičku a lajkni MOTIVATION-MANa na Facebooku. Zaistíš si tým to, že ti ďalšie zaujímavé články neujdú. Jeden klik a o ďalšie nadupané riadky budeš mať postarané. Tak šup. 😉

[divider_1px]

7. Rozhodni sa, že budeš úprimný

Začni byť úprimný k druhým, rovnako tak, ako začni byť úprimný k sebe. Nepodvádzaj. Hovor pravdu. Rob správne veci. Integrita je kľúčom ku každému úspechu.

Pretože akonáhle porušíš jej pravidlá, život sa ti dokáže v sekunde skomplikovať. Ten svoj preto udržuj jednoduchý. Maj ho taký, aby si si ho dokázal užiť a to robením vecí, ktoré vo svojom vnútri považuješ za správne.

Nenechaj sa spútať očakávaniami a názormi druhých ľudí na to, ako by mal tvoj život vyzerať. Ty sám to vieš najlepšie. Otázkou už len zostáva, či budeš k sebe natoľko úprimný, aby si si to pripustil.

8. Rozhodni sa, že budeš pomáhať ľuďom vždy, keď budeš môcť

Staraj sa o ľudí. Pretože v živote dostaneš to, čo doň vložíš. Pretože, ak pozitívne ovplyvníš život niekoho iného, ovplyvní to pozitívne i ten tvoj. Ľudia, ktorí pomáhajú druhým, sú šťastní. Opäť sa opieram o výskumy, no už to ani nejdem spomínať, keďže z toho nechcem mať vedecký článok. 🙂

A i keby nebol tento fakt vedecky podložený, sú tu ďalšie dva dôvody, pre ktoré by si sa skutočne mal zaujímať o druhých ľudí. Za prvé, ak si dobrý človek, o druhých sa skutočne zaujímaš. Úprimne. Bez postranných úmyslov. A za druhé, pamätaj na Karmu, kamarát. Tá vidí, čo robíš a pekne ti to všetko vráti späť. Či už to bude dobré alebo to zlé. 😉

9. Rozhodni sa, že sa v živote dokážeš posunúť ďalej, keď budeš vedieť, že by si mal

Toto ide všetkým tým, ktorí sa trápia nad rozpadnutým vzťahom roky po tom, ako skončil. Toto ide všetkým tým, ktorí dovolia minulosti, aby ich držala ešte dnes, ako rukojemníkov a nedovolovala im žiť naplno.

Všetkým tým, ktorí si nedokážu odpustiť, nedokážu niečo prekusnúť, stráviť, vstrebať, vysporiadať sa s tým alebo ja neviem, čo ešte. Všetkým tým, ktorí si nechcú ničiť životy bez toho, aby s tým niečo spravili.

Niekedy jednoducho musíš byť dostatočne silný, aby si sa dokázal posunúť ďalej.

Áno, láska je hodná toho, aby si za ňu bojoval, avšak nemôžeš byť jediný, kto bude bojovať. Na druhej strane by mal byť niekto, kto bude bojovať za teba. Pretože s niektorými ľuďmi si jednoducho nie si súdený. Niektoré vzťahy a situácie sa nedajú napraviť. A ak sa ich budeš snažiť stmeliť nasilu, veci sa akurát tak zhoršia.

Preto posunúť sa v živote ďalej je niekedy to najrozumnejšie a častokrát aj jediné, čo môžeš spraviť.

10. Rozhodni sa, že budeš venovať pozornosť veciam, ktoré máš, nie tým, ktoré nie

Ako sa chceš tešiť zo svojich úspechov, keď každý jeden z tých, ktoré sa ti podarí dosiahnuť, skrátka prekročíš bez povšimnutia a ideš si nohy zlámať v tej nezmyselnej naháňačke za druhým?! Bez toho, aby si sa zastavil. Bez toho, aby si to oslávil alebo docenil.

Ako chceš byť šťastný, keď myslíš neustále iba na veci, ktoré nemáš a hlúpo ignoruješ tie, ktoré už dávno máš. Tie, za ktoré by mnohí dali čokoľvek.

Už dávno máš toľko vecí, no ty chceš stále viac. Nové handry. Nový telefón. Nové auto. Nový byt. No ani zlomok sekundy nevenuješ tým veciam, ktoré si v živote dostal alebo získal, zatiaľ čo skalopevne odmietaš fakt, že tieto veci nie sú samozrejmé.

Veď čo je to zdravie, však to má každý. Čo to v dnešnej dobe znamená mať strechu nad hlavou? Veď mám iba malý bytík. Žiadnu chatu, žiaden dom. 🙁

No evidentne potrebuješ obliať vedrom studenej vody, tak mi dovoľ, aby som ťa vyviedol z omylu, kamarát. Tieto veci nie sú samozrejmé a mal by si byť za ne sakra vďačný. Prečítaj si článok 10 Otázok, Ktoré Ti Dokážu, Že Sa Máš Ďaleko Lepšie, Ako Si Myslíš. Ten by ti mal dokázať otvoriť konečne oči. Čítaj.

Tak a to bolo pre dnešok všetko. Verím, že si dostal zopár pekných nápadov, ako vylepšiť svoj život a spraviť ho opäť o niečo lepším a veselším. 😉

Nezabúdaj na socialne tlačítka „Lajknúť“ a „Zdielať“, ktoré čakajú iba na to, kým budú zmačknuté. To je zmyslom ich života. Neupieraj im ho. Mačkaj. 😉

A popri tom všetkom mačkaní a socializovaní sa nezabudni zapísať do NEWSLETTER-a, vďaka čomu sa postaráš o svoju pravidelnú dávku motivácie, inšpirácie, múdrych rád a životných ponaučení.

Svoj email teda hoď do políčka nižšie (pod BIO-m) autora a ja ťa na každý ďalší článok, ktorý ti pomôže osobnostne rásť, rád upozorním.

Článkom som sa z malej časti inšpiroval v tomto článku.