8 Naložených Citátov, Ktoré Ti Ukážu, Ako Uspieť

8 Naložených Citátov, Ktoré Ti Ukážu, Ako Uspieť
Úspech / 17.11.2015 / 14

,,Úspech nepríde za tebou. Musíš sa vydať tam von a získať ho.“

Aj napriek všeobecnému presvedčeniu mnohých ľudí, ktorí ešte stále veria, že každý úspešný človek je buď podvodník, narodil sa do bohatej rodiny alebo mal pekelné šťastie, iba málokedy je tomu skutočne tak.

Väčšina úspešných ľudí si musela vyhrnúť rukávy a prestať sa so životom babrať ako v rukavičkách. Pustiť sa do roboty a úspech si vybojovať. Prestať o ňom iba rozprávať a začať konať.

A ty by si to mal spraviť rovnako. Prestať čakať na zázrak. Prestať čakať na nejakú mýtickú osobu, ktorá vkročí do tvojho života a mávnutím čarovnej paličky ho zmení na nepoznanie.

Ty si tou osobou, na ktorú čakáš. Ty máš v rukách tú moc zmeniť svoj život!

A pre prípad, že sa rozhodneš prestať utekať pred pravdou a postavíš sa jej čelom, tu je zopár citátov, ktoré ti ukážu, ako dokážeš v živote uspieť aj TY.

Začíname…

1. Až budeš chcieť byť úspešný tak veľmi, ako veľmi chceš dýchať, potom budeš úspešný. – Eric Thomas

Možno je načase začať k sebe byť úprimný. Ako veľmi chceš uspieť? Čo pre teba úspech vlastne znamená?

Znamená pre teba viac ako piatkový večer na párty? Znamená pre teba viac ako nedeľné ráno, obed a večer pred telkou? Viac, ako pracovné dopoludnie strávené chatovaním na facebooku a čítaním Nového Času, Topiek, Blesku a im podobných?

Prečo sa pýtam? Nuž… Ako to len povedať… Vec sa má tak, že kým zo svojho budúceho úspechu nespravíš svoju prioritu teraz, úspešným sa jednoducho nestaneš. Fakt jasnejší ako najslnečnejší deň v roku. Nespochybniteľný ako sám život. Žiadne „ale“, jednoducho je to tak. Bodka.

Pretože tvoja budúcnosť sa formuje na základe tvojich dnešných rozhodnutí. Staneš sa tým, čo dnes robíš, nie tým, čo si povedal, že spravíš zajtra. Neuprednostňuj preto to, čo chceš dnes, pred tým, čo chceš najviac. Nezahadzuj svoju budúcnosť chvíľkovými, častokrát povrchnými potešeniami.

Poriadne sa zamysli nad svojimi prioritami. Zamysli sa nad tým, čo je pre teba najlepšie. Nad tým, po čom skutočne túžiš. Odpovedz si na všetky tieto otázky a začni sa konečne správať podľa odpovedí, ktoré si dáš.

2. Ak poznáš svoje PREČO, tak na AKO nezáleží. – Neznámy

Poznáš to. Buď hľadáš spôsoby alebo hľadáš dôvody. A o tom, čo budeš hľadať rozhodne práve to, či chceš alebo nechceš, nech už sa jedná o čokoľvek.

Svet je plný ľudí, ktorým sa nezavrie huba a všetkým naokolo vešajú na nos dôvody, prečo nemajú toto a tamto, prečo sa im nedarí uspieť, prečo sa o seba nestarajú, prečo neštudujú, prečo nemajú lepšiu prácu, prečo hento, prečo ono…

Blá, blá, blá… Nedá sa to počúvať. Nech sa snažím akokoľvek, jednoducho sa to nedá. A vlastne to počúvať ani nechcem.

Pravdou je, že v momente, kedy k sebe začneš byť skutočne úprimný s vecami, po ktorých túžiš, vtedy sa zrazu začnú vynárať spôsoby, ako dané veci dosiahnuť. Zrazu budeš schopný vidieť skrz všetky tie výhovorky a uvidíš cestu, ktorá bude viesť priamo k tvojim cieľom.

No najprv, najprv musíš povedať NIE výhovorkám. Až potom dokážeš povedať ÁNO svojim snom. Pretože buď chceš alebo nechceš. Všetko ostatné sú kecy.

3. Príde chvíľa, kedy budeš musieť prestať čakať na toho človeka, ktorým sa chceš stať a jednoducho ním budeš musieť začať byť. – Neznámy

Nie, nevyhneme sa ani takémuto citátu. Pretože je existenčne dôležité, aby si si už konečne uvedomil, že ty si ten, kto tvojmu životu udáva smer aj tempo. Ty si ten človek za kormidlom, ty si ten, kto drží opraty. A tiež to nie je nikto iný, kto tvoj život dokáže zmeniť na taký, o akom snívaš, iba ty to dokážeš. TY, TY, TY a znovu TY!!!

,,Dobrééé, bože môôôj, veď už to chápem… Ten autor je dobre premotivovaný, točí stále dookola, asi sa mu zasekla klávesnica alebo neviem…“, hovoríš si. No možno budeš prekvapený, ale mám sakra dobrý dôvod, pre ktorý to stále opakujem.

Pretože i keď je to všetkým tak strašidelne jasné a chápu to, ,,áno, aj ja to chápem“, správa sa podľa toho iba veľmi málo z nich. Väčšina tú myšlienku zamkne do pivnice, kľúč prejde parným valcom, dá mu betónové botičky a hodí ho do Mariánskej priekopy.

A zakaždým, keď sa tá myšlienka opäť driape von, znova sa ju tam snažia zatlačiť všemožnými spôsobmi a tentokrát dvere zabarikádovať o čosi lepšie.

Robíš to aj ty, zakaždým, keď by si mal pracovať na svojich snoch, no buchneš sa na gauč pred telku namiesto toho. Robíš to vždy, keď odkladáš dôležité veci. Vždy keď prokrastinuješ, vždy, keď zabíjaš čas.

Áno, stále vieš, že ty si JEDINÝ, kto môže zmeniť tvoj život, no zrovna sa ti nejak nechce. Teraz si unavený. Akurát si potrebuješ oddýchnuť. Necítiš sa dobre, máš lepšie veci na programe. Stále to vieš, len ti to bohužiaľ momentálne nevychádza.

A tu už sa dostávame k výroku vyššie. Príde chvíľa, kedy budeš musieť prestať čakať. Nech už je to čokoľvek, na čo čakáš. Nech už to má akýkoľvek dôvod, prečo tie veci, ktoré ti dokážu zmeniť život, odkladáš.

Budeš sa musieť postaviť na vlastné nohy. Prevziať za svoj život zodpovednosť a začať podľa toho konať. Budeš musieť zahodiť všetky výhovorky a začať svoju energiu sústrediť na hľadanie spôsobov. Jednoducho povedané, budeš sa musieť stať tou osobou, ktorou si sa vždy stať chcel. A opäť, budeš to musieť spraviť TY, TY, TY a znovu TY! 😉

A keď už je reč o zmene… Pre tých, ktorí sa zmeniť pokúšajú, no nie vždy im to vyjde presne podľa ich predstáv, pre tých som napísal E-Book o 8-mich Chybách, Ktoré Sabotujú Ich Rozhodnutie Zmeniť Svoj Život.

Ak medzi tých ľudí patríš tiež, chyby spomenuté v e-booku sabotujú aj to tvoje rozhodnutie zmeniť svoj život. Rýchlo si ho teda stiahni. Okrem toho, že je zdarma, dokáže ti pomôcť dotiahnuť zmeny v tvojom živote do úspešného konca. 😉

4. Nedovoľ, aby ti ľudia, ktorí sa vzdali svojich snov, hovorili do toho tvojho. – Neznámy

Óóóó, bože móóój… Tí všade prítomní odborníci na tvoj život. Všade sú. A každý jeden omnoho väčší expert na tvoj život, ako si ty sám. Vedia lepšie, čo by si robiť mal, čo robíš zle, čo je pre teba najlepšie, a tak ďalej, a tak ďalej. Až ma hlava rozbolela, keď som si na nich spomenul. 😀

Určite ich máš okolo seba kopec. Rodičia ti radia ísť na medicínu nehľadiac na to, že ty by si sa chcel radšej venovať umeniu. Frajerka by chcela, aby si začal podnikať bez ohľadu na to, že k tomu nemáš vzťah. Starí rodičia ti radia hľadať istoty v dobrom a stálom zamestnaní, i keď tebe 50-ročná kariéra nič nehovorí.

Budú ti radiť, presviedčať ťa, odhovárať, opäť radiť, dohovárať ti a bohvie, čo ešte. Budú do teba hučať toľko, až začneš pochybovať o tom, či je tá cesta, ktorú si si pre seba zvolil sám, pre teba tá pravá, či je skutočne správna.

No hneď potom sa pozrieš na životy ľudí, ktorí sa ti tak krvopotne snažia poradiť a zistíš, že sú plné nenaplnených snov, absolútnej neschopnosti ísť vlastnou cestou a mnohými zlyhaniami pri pokusoch nasledovať cestu, ktorá im bola predostieraná rovnako, ako ju predostierajú teraz oni tebe.

Nepochop ma zle, niektorým na tebe môže záležať a môžu to s tebou myslieť úprimne, no oni nikdy nebudú môcť vedieť, čo pre teba bude najlepšie. Nežili v tvojej koži ani jeden deň. Nikdy nechodili v tvojich botách a zatiaľ nedokážu čítať ani tvoje myšlienky, tak ako by vôbec mohli? Vedieť to lepšie ako ty sám? Hmm?

Preto sa nenechaj odradiť od svojich snov ľuďmi, ktorí sa vedome vzdali tých svojich. Vymenili to riziko pri neznámom za ten falošný pocit bezpečia, a to slepým nasledovaním hodnôt, ktoré im boli roky podsúvané.

Väčšina týchto ľudí nerobí to, čo majú radi. Väčšina týchto ľudí nežije naplnené životy. Väčšina z nich nie je šťastná. Nesprav preto rovnakú chybu.

Ak sa ti myšlienky v článku páčia, tak si daj od tohto náruživého čítania menšiu pauzičku a lajkni MOTIVATION-MANa na Facebooku. Zaistíš si tým to, že ti ďalšie zaujímavé články neujdú. Jeden klik a o ďalšie nadupané riadky budeš mať postarané. Tak šup. 😉

5. Na to, aby si dosiahol úspech, musí byť tvoja túžba po víťaztve väčšia, ako tvoj strach z prehry. – Bill Cosby

Tak, tak. Všetci to poznáme. Ten pomalý, plíživý strach, ktorý sa nám pomaly driape po chrbte a snaží sa ovládnuť našu myseľ. Tých kostlivcov, ktorých máme všetci v skriniach alebo pod postelami. Naše najhoršie nočné mory.

Áno, hovorím presne o tom strachu, ktorý ti bráni nasledovať svoje sny. O tom, ktorý ti bráni pracovať na svojich cieľoch alebo ti dokonca ani nedovolí nejaké ciele si stanoviť.

Veď čo ak to nevyjde? Čo ak zlyháš? Čo ak po ceste spravíš nejakú chybu? Bože chráň, lepšie to bude ani neskúsiť, však?!

No to je omyl. Pretože najväčšia chyba, ktorú môžeš spraviť, je poddať sa strachu z toho, že nejakú spravíš a vôbec to preto neskúsiť. Nie je hádam nič horšie. Pretože chyby sú prirodzené. Z nich sa učíš. Na ich základe získavaš skúsenosti. Vďaka nim rastieš a posúvaš sa dopredu.

Pamätaj na to najbližšie. Pretože ak sa pokúsiš uspieť, niekde na svojej ceste jednoducho budeš musieť čeliť svojmu strachu. Postaviť sa mu tvárou v tvár. Vtedy už nebudeš môcť ujsť, nebude tam žiadne záchranné lano, žiadna bočná cesta, ktorou by si mu mohol ujsť.

A práve to bude moment, kedy sa ukáže, či je tvoja túžba po víťazstve väčšia, ako je tvoj strach. Vtedy sa rozhodne, či v živote uspeješ alebo nie.

A ak by si momentálne pochyboval, či sa to vôbec oplatí, nasledovať všetky tie sny, tak si prečítaj článok 20 Dôvodov, Pre Ktoré By Si Mal Nasledovať Svoje Sny… Ten ťa presvedčí na sto percent. 😉

6. Každý veľký príbeh na svete sa stal vtedy, keď sa niekto rozhodol nevzdať, ale bojovať ďalej, nehľadiac na okolnosti. – Spryte Loriano

Keby ti niekto povedal, že vymyslí vynález, vďaka ktorému budeš mať doma svetlo, bez použitia sviečky alebo svietnika, ešte pred tým, ako bola žiarovka vynájdená, čo by si mu na to povedal?

Keby ti niekto povedal, že ti dokáže, že je Zem guľatá v časoch, kedy boli všetci pevne presvedčení, že je plochá, koľko by ti trvalo, kým by si si pomyslel, že je blázon?

Keby ti niekto povedal, že vybuduje Eiffelovku pred tým, ako bola postavená, ako dlho by si sa smial? Keby za tebou došiel Steve, Bill alebo Mark a povedali by ti, že vybudujú miliardové spoločnosti z ničoho, dostalo by sa im od teba uznania alebo posmeškov?

No teraz by si sa už nesmial, však? Teraz by si ich už neoznačoval za bláznov. Jediné, čo môžeš robiť teraz, je obdivovať týchto ľudí. Vzhliadať k nim, inšpirovať sa ich príbehmi, poučiť sa a vziať si príklad.

Pretože oni sa nevzdali. Nevzdali sa, i keď ich sny a ciele vyzerali akokoľvek neuskutočniteľne, bez ohľadu na to, koľkí ľudia ich odhovárali, smiali sa im alebo ich považovali za vyšinutých. Ani napriek tomu sa nevzdali. Ani ty by si nemal. 😉

7. Zatiaľ, čo väčšina ľudí o úspechu sníva, úspešní ľudia sú hore a pracujú na ňom. – Neznámy

Môžeš dosiahnuť všetko, o čom snívaš, avšak iba vtedy, keď sa postavíš z postele. Pretože skutočný úspech nepríde k tebe a nezaklope ti na dvere. Musíš sa vydať za ním a získať ho. Byť odhodlaný vyhrnúť si rukávy a pustiť sa do roboty.

A že tej roboty vyžaduje skutočne poriadny kus. Musíš pracovať každý deň, kým si nesplníš úlohy, ktoré si si na ten deň stanovil. Nielen celý deň hypnotizovať ručičky hodín, aby už konečne ukázali 17:00 a ty si mohol vystreliť z kancelárie približne 8-krát väčšou rýchlosťou, ako je rýchlosť svetla.

Musíš veľa plánovať, rozmýšľať, hľadať príležitosti a vytvárať si vlastné, ak žiadne nenájdeš. No nemaj strach, nie je to hororová cesta plná úskalí a nástrah, vyčerpanosti a nikdy nekončiacej roboty.

Pravdou je, že ak budeš pracovať na svojich snoch, poriadne si to užiješ. Hodiny ti pobežia ako minúty a častokrát nebudeš chcieť prestať pracovať dobrovoľne. Tak to mám ja, keď píšem. Tak to majú všetci úspešní ľudia, ktorí pracujú na svojich snoch. Tak to môžeš mať aj ty. 😉

Áááá ak by si nevedel, aké také niečo objaviť, tak urýchlene klikaj na článok Tajomstvo Hľadania Skutočnej Vášne V Živote. Tam dostaneš pár kvalitných tipov. 😉

8. Úspech je cesta, nie cieľ. – Ben Sweetland

Pretože v živote existuje iba jeden skutočný úspech. A to prežiť svoj život po svojom. Nepracovať na snoch iných ľudí. Nesnažiť sa naplniť očakávania druhých. Nenechať sa riadiť niekym iným.

Robiť veci tak, ako chceš, tak ako si tvoje srdce žiada. Pracovať na svojich veciach. Tvoriť. Učiť sa z vlastných chýb a rásť. Využívať šance, ktoré ti život ponúka. Pretože nakoniec budeš ľutovať iba tie šance, ktoré nevyužiješ. A keď už je o nich reč, určite si prečítaj článok o 16-tich Šanciach, Ktoré Ak Využiješ, Určite Neoľutuješ. Stojí za to. 😉

Nenaháňaj sa tiež neustále za novými cieľmi bez toho, aby si sa raz za čas zastavil a docenil to, čo už máš, veci, ktoré sa ti už podarilo dosiahnuť a získať. Nestaň sa otrokom, ktorý sa neustále naháňa za peniazmi, pretože stále nemá dosť. Už teraz máš viac ako potrebuješ, pamätaj.

Nenechaj si utiecť život. Pretože ak sa neprestaneš neustále ponáhľať a naháňať za niečim novým, jedného dňa, keď prídeš do toho tebou toľko idealizovaného cieľa, zistíš, že ťa v ňom nečaká ani zďaleka to, čo si očakával a smutne sa ohliadneš späť na život a roky v ňom, ktoré si si nechal pretiecť pomedzi prsty.

Tak a toto bolo všetko, kamarát. 8 citátov, ktorými som ti chcel pripomenúť veci, ktoré sú pre tvoj úspech nevyhnutné. Ukázať cestu, no hlavne povedať, že dokážeš uspieť takisto, ako ktokoľvek iný. Nepodceňuj sa preto. Je to aj v tebe. Musíš pre to iba niečo spraviť, to je celé tajomstvo.

Ďalej, toto je miesto, ku ktorému ak si sa dočítal, článok určite zdielaj alebo aspoň lajkni, pretože sa ti očividne páčil. Tak nebuď špina charakter a daj to patrične najavo. 😉

Takisto, ak nechceš dopustiť, aby ti ďalšie obdobne naložené články pretiekli pomedzi prsty bez toho, aby si sa o nich dozvedel, ukážkovým riešením je pre teba NEWSLETTER. Stačí, ak hodíš svoj email do políčka nižšie (pod BIO-m autora) a ja ťa na každý nový článok upozorním mailom.

Samozrejme, nie je dôvod robiť si vrásky. Ak by si sa neskôr rozhodol, že odo mňa maily dostávať nechceš, kedykoľvek sa môžeš odhlásiť. 😉

email

email

Získaj prístup ku všetkým naloženým článkom

Tento článok som pôvodne napísal pre ľudí z členskej sekcie. Uvolnil som ho pre všetkých, aby som ti ukázal, aké pecky píšem pre mojich najväčších fans. No nie sú to len články, čo ti členstvo dá. Sú to tiež dlhšie a lepšie videá, súťaže o osobné konzultácie, moje produkty a kopec predmetov od motivation-mana a v neposlednom rade aj komunitné stretnutia! Je toho toľko, čo ti členstvo dá, až sa vlastne divím, prečo členom ešte nie si.

Staň sa teda členom hneď alebo si Zisti o výhodách viac
email

Blogger, online marketingový nadšenec a milovník života. Človek, ktorý sa rozhodol počúvnuť hlas svojho srdca namiesto ohlušujúcich názorov ľudí zo svojho okolia. Človek, ktorý sa rozhodol ísť vlastnou cestou, bez ohľadu na to, aká náročná bude. Človek, ktorý koná na základe vlastného úsudku a učí sa z vlastných chýb. Človek, ktorý sa vyjadruje slobodne a žije podľa vlastného presvedčenia a zásad. Človek, ktorý ŽIJE – neprežíva. A ak by si sa o mne rád dozvedel aj niečo konkrétne a videl pár fotiek, určite klikaj SEM. ;)

Prečítaj si viac o zakladateľovi

Odporúčam ti prečítať si aj tieto články

10 Velikánov, Ktorí Dokázali Zvíťaziť Aj Napriek Bolestivým Zlyhaniam A Nemalým Prekážkam
Ako Veľmi Sa Ti Zmení Život, Keď Prestaneš Vyčkávať A Začneš Žiť A 7 Skvelých Vecí, Ktoré Ťa To Naučí
40 Neuveriteľne Silných Pripomienok, Ktoré Ti Pomôžu Myslieť Pozitívne
4 Novoročné Predsavzatia, Ktoré Najčastejšie Zlyhávajú A Čo Si Stanoviť Namiesto Nich

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Komentáre ( 14 )

 • karolina talianova november 17, 2015 7:52:52 am

  Ďakujem!!!!

  • Dušan Kadlec november 17, 2015 4:11:25 pm

   Rado sa stalo Karolína 😉

 • Iveta november 17, 2015 6:35:16 pm

  Ďakujem. Výstižné a pravdivé! Máme slobodu rozhodovať za seba a zodpovednosť za svoj život. Pravý čas je aj teraz. Odkladať si vlastné šťastie nemá význam.

  • Dušan Kadlec november 19, 2015 6:38:44 pm

   Je super, že si to uvedomuješ Iveta, pretože veľmi veľa ľudí odmieta prijať zodpovednosť za svoj život až do jeho konca. Vyhovárajú sa, sťažujú, nariekajú, niektorí sa dokonca aj modlia, no stále odmietajúc skutočnosť, že jedinou osobou, ktorá dokáže ich život zmeniť, sú oni sami.

   Tým, že je to tebe jasné, máš obrovskú príležitosť ten svoj zmeniť a vybudovať si ho presne podľa svojich túžob a svojich snov!

   Budem držať palce 😉

 • Kaja november 17, 2015 7:51:27 pm

  Dušan, pecka!!
  Vie to nakopnúť človeka! Zaslúžiš si plus 😉

  • Dušan Kadlec november 18, 2015 4:44:40 pm

   Haha, tie pluská ma budú prenasledovať už asi do konca života, čo?! 😀

   Ale vďaka za pochvalu Klára 😉

 • Zuzaana november 18, 2015 1:50:21 am

  skvelé 🙂 zaujímalo by ma od kiaľ čerpáš inšpiráciu, pretože tvoje články sú fakt skvelé..a to každý jeden ! 😉

  • Dušan Kadlec november 18, 2015 4:45:56 pm

   Z internetu, z filmov, z hudby, no hlavne zo života a zo svojich skúseností, presvedčenia a názorov. To je moja hlavná inšpirácia 🙂

   A samozrejme vďaka za pochvalu Zuzana 😉

 • Dušan november 19, 2015 3:32:49 pm

  Dušan, aspoň neklam, že tie články sú tvoje, veď stačí 5 sekúnd googlenia a každý si nájde originál na Internete. klameš a kradneš, skalamal si ma.

  profiluješ sa do pozície experta na sevarozvoj, ale nemáš charakter, lebo neuvádzaš nikde svoj zdroj.

  stavím sa, že tento môj komentár ani nezverejníš, lebo ty zverejnňuješ len komentáre od ľudí, ktorí ťa chvália a hladkajú ti ego.

  nie som hejter, len ma serie, že nebloguješ podľa pravidiel a si parazitom úspešných zahraničných článkov a neuvádzaš zdroj.

  článok ani len neupravíš.

  najprv mi tovje aktivity boli sympatické, ale ako som sa dozvedfel, že kradneš cudzie články, nezmeníš ich nijako a neuvedieš zdroj… tak si ma na celej čiare SKLAMAL a odhlásil som si ťa z odberu…

  už si mi 6 komentárov nezverejnil a to len preto, lebo sa hanbíš toto priznať

  maj sa, karma ti to vráti

  Dušan

  • Dušan Kadlec november 26, 2015 6:29:00 pm

   Ahoj Dušan, už tretí krát.

   Vyjadrím sa k tomu teda naposledy, pretože odpovedať na tri rovnaké komentáre je vcelku vyčerpávajúce a hlavne kontraproduktívne.

   Na blogu sa dajú nájsť články, ktoré sú preložené z internetu ako aj články z vlastnej tvorby. Niekedy som písal tak 50:50, teraz píšem omnoho viac vlastnej tvorby, plus mi na blog prispieva ďalší autor, taktiež jeho vlastnú tvorbu.

   AVŠAK, i keď som sa inšpiroval nejakým zahraničným článkom, nikdy som ho neprepísal od slova do slova. Zakaždým som ho napísal vlastnými slovami a vlastným prevedením. Zakaždým som do toho dal kúsok seba, článok som obohatil o vlastné názory a ubral veci, s ktorými som nesúhlasil.

   Keď už som sa nejakým článkom rozhodol inšpirovať, vždy musel odrážať moje hodnoty a moje presvedčenia, inak som oň ani nezavadil. Zakaždým som sa tak rozhodol iba vtedy, keď mal článok čo ponúknuť čitateľom, iba vtedy, keď so mnou zarezonoval a posadil ma na zadok. Nevidím na tom ABSOLÚTNE NIČ nepochopiteľné, zlé alebo podlé. To, že máš na to ty iný názor je tvoja vec a mňa sa to absolútne netýka.

   No keďže neexistuje žiaden dôvod, prečo by som ti mal svoje činy vysvetľovať alebo nebodaj ospravedlňovať, poďme ďalej.

   Komentáre schvaľujem úplne všetky, pokiaľ neobsahujú nadávky. To, že je tu drvivá väčšina pozitívnych a iba mizivé percento negatívnych svedčí iba o tom, aké majú ľudia na blog a články v ňom názory.

   Neviem o akých 6-tich komentároch je reč, ja som videl 3 a všetky som schválil a vyjadril sa k nim, i keď boli o tom istom. Zvyšné 3 si možno publikoval na iné blogy, na ktorých si objavil ďalších parazitov, ktorý tak ohavne škodia ľuďom svojim konaním. 😉

   A toho dňa, kedy mi to všetko karma vráti, sa pravdupovediac neviem dočkať. Teda keď je reč o tom, že som založil celý projekt, postavil celý blog, odpisujem na každý jeden komentár a každú jednu správu, ktorú dostanem, každý deň prispievam na fan page a každý týždeň píšem nové články pre ľudí, aby im pomáhali, dodali energiu, optimizmus a pozitivitu. A toto celé už dva a pol roka bez toho, aby som si niečo účtoval alebo spoplatňoval.

   Bodaj by mi to teda tá karma vrátila už zajtra! 😉

   A len tak mimochodom, tento článok je čisto z mojej vlastnej tvorby, 100% autentický. Ak si niekde videl podobný, to bude pravdepodobne tá kópia. 😉

  • Tony december 07, 2015 11:04:39 pm

   Ahoj Dušan, neviem ako do detailov si porovnával články na tomto a zahraničných blogov. Možno si ich len rýchlo preskenoval a porovnal podnadpisy. Potom by to súhlasilo aj s tým, čo ti Dušan(autor blogu) odpovedal, že sa nechá inšpirovať a napíše svoj vlastný pohľad.

   Každopádne takto sa vytvára úsudok. Počas celého života má niekto alebo niečo na nás vplyv, niektorí ľudia/veci viac, iní zas menej. U mňa, napríklad, veľkou inšpiráciou v osobnom rozvoji je Brendon Burchard. Kto je zas tvojou? 🙂

   P.S.: Vždy keď čítam Dušanov/autorov článok(nečítal som ich ale všetky) na tomto blogu, tak tam cítim jeho osobnosť. Tak buď mám šťastie na články z jeho vlastnej tvorby alebo v zahraničí žije nejaký ďalší bloger s rovnakým štýlom aký má Dušan. :/ Nehovoriac o tom, že pri preklade sa môže tento osobný hlas stratiť.

  • Dušan Kadlec december 15, 2015 8:06:03 pm

   A možno tam žije moje diabolské dvojča a robí mi zlé meno Tony, ja už fakt neviem 😀

 • Človek november 10, 2016 9:22:00 pm

  Skvelý článok Dušan A na margo komentárov tiež Tvojho menovca, vieš, že to máš poslané z vyšších miest, aby si veľmi nespyšnel ? Dl cesty su nám posielaný ľudia, aby Ťa chválili, chránili, hanili, dali možnosť porovnať a vysporiadať si v sebe pocity. Veď to poznáš, navonok buď pokorný, vnútri oslavuj každý svoj úspech ☺ Nenechaj sa odradiť a už vôbec nie demotivovať, práve naopak. A ešte niekto múdry povedal, že ak by sa nenašiel nikto, kto by Ťa nemal rád, niečo by nebolo v poriadku. Si úžasný Len tak ďalej! Tvoja „karma“

  • Dušan Kadlec január 09, 2017 9:49:42 pm

   Vďaka za pochvalu článku a takisto za podporu v boji proti neprajníkom! 🙂

   Z podobných komentárov si nerobím nič. Presne ako vravíš, keby takýto ľudia neboli, bol by som celý nesvoj, či nerobím niečo zle.

   Všetkým pochvalným komentárom sa veľmi poteším, no tieto ma udržujú v strehu, takže som vďačný aj za tie. Teším sa, keď dokážu články ľudí nakopnúť a motivovať a takí, ktorým sa nepáčia, či sú nebodaj proti srsti, tu tráviť čas nemusia, nikto ich tu nasilu nedrží! 😉