8 Naložených Citátov, Ktoré Ti Ukážu, Ako Uspieť

8 Naložených Citátov, Ktoré Ti Ukážu, Ako Uspieť

,,Úspech nepríde za tebou. Musíš sa vydať tam von a získať ho.“

Aj napriek všeobecnému presvedčeniu mnohých ľudí, ktorí ešte stále veria, že každý úspešný človek je buď podvodník, narodil sa do bohatej rodiny alebo mal pekelné šťastie, iba málokedy je tomu skutočne tak.

Väčšina úspešných ľudí si musela vyhrnúť rukávy a prestať sa so životom babrať ako v rukavičkách. Pustiť sa do roboty a úspech si vybojovať. Prestať o ňom iba rozprávať a začať konať.

A ty by si to mal spraviť rovnako. Prestať čakať na zázrak. Prestať čakať na nejakú mýtickú osobu, ktorá vkročí do tvojho života a mávnutím čarovnej paličky ho zmení na nepoznanie.

Ty si tou osobou, na ktorú čakáš. Ty máš v rukách tú moc zmeniť svoj život!

A pre prípad, že sa rozhodneš prestať utekať pred pravdou a postavíš sa jej čelom, tu je zopár citátov, ktoré ti ukážu, ako dokážeš v živote uspieť aj TY.

Začíname…

1. Až budeš chcieť byť úspešný tak veľmi, ako veľmi chceš dýchať, potom budeš úspešný. – Eric Thomas

Možno je načase začať k sebe byť úprimný. Ako veľmi chceš uspieť? Čo pre teba úspech vlastne znamená?

Znamená pre teba viac ako piatkový večer na párty? Znamená pre teba viac ako nedeľné ráno, obed a večer pred telkou? Viac, ako pracovné dopoludnie strávené chatovaním na facebooku a čítaním Nového Času, Topiek, Blesku a im podobných?

Prečo sa pýtam? Nuž… Ako to len povedať… Vec sa má tak, že kým zo svojho budúceho úspechu nespravíš svoju prioritu teraz, úspešným sa jednoducho nestaneš. Fakt jasnejší ako najslnečnejší deň v roku. Nespochybniteľný ako sám život. Žiadne „ale“, jednoducho je to tak. Bodka.

Pretože tvoja budúcnosť sa formuje na základe tvojich dnešných rozhodnutí. Staneš sa tým, čo dnes robíš, nie tým, čo si povedal, že spravíš zajtra. Neuprednostňuj preto to, čo chceš dnes, pred tým, čo chceš najviac. Nezahadzuj svoju budúcnosť kvôli chvíľkovým, častokrát povrchným potešeniam.

Poriadne sa zamysli nad svojimi prioritami. Zamysli sa nad tým, čo je pre teba najlepšie. Nad tým, po čom skutočne túžiš. Odpovedz si na všetky tieto otázky a začni sa konečne správať podľa odpovedí, ktoré si dáš.

2. Ak poznáš svoje PREČO, tak na AKO nezáleží. – Neznámy

Poznáš to. Buďto hľadáš spôsoby ako by sa veci dali alebo hľadáš dôvody, pre ktoré sa nedajú. A o tom, čo budeš nachádzať, rozhodne práve to, ako veľmi chceš alebo ako veľmi nechceš, nech už sa jedná o čokoľvek.

Svet je plný ľudí, ktorým sa nezavrie huba a všetkým naokolo vešajú na nos dôvody, prečo nemajú toto a tamto, prečo sa im nedarí uspieť, prečo sa o seba nestarajú, prečo neštudujú, prečo nemajú lepšiu prácu, prečo hento, prečo ono…

Blá, blá, blá… Nedá sa to počúvať. Nech sa snažím akokoľvek, jednoducho sa to nedá. A vlastne to počúvať ani nechcem.

Pravdou je, že až v momente, kedy k sebe začneš byť skutočne úprimný s vecami, po ktorých túžiš, a takisto úprimný v tom, či si pre ich dosiahnutie ochotný spraviť, až vtedy sa zrazu začnú vynárať spôsoby, ako dané veci dosiahnuť. Zrazu budeš schopný vidieť skrz všetky tie výhovorky a uvidíš cestu, ktorá bude viesť priamo k tvojim cieľom.

No najprv, najprv musíš povedať NIE výhovorkám. Až potom dokážeš povedať ÁNO svojim snom. Pretože buď chceš alebo nechceš. Všetko ostatné sú kecy.

3. Príde chvíľa, kedy budeš musieť prestať čakať na toho človeka, ktorým sa chceš stať a jednoducho ním budeš musieť začať byť. – Neznámy

Nie, nevyhneme sa ani takémuto citátu. Pretože je existenčne dôležité, aby si si už konečne uvedomil, že ty si ten, kto tvojmu životu udáva smer aj tempo. Ty si ten človek za kormidlom, ty si ten, kto drží opraty. A tiež to nie je nikto iný, kto tvoj život dokáže zmeniť na taký, o akom snívaš, iba ty to dokážeš. TY, TY, TY a znovu TY!!!

,,Dobrééé, bože môôôj, veď už to chápem… Ten autor je dobre premotivovaný, točí stále dookola, asi dostal kŕč, že mačká stále rovnaké klávesy na klávesnici…?“, hovoríš si. No možno budeš prekvapený, ale mám sakra dobrý dôvod, pre ktorý to stále opakujem.

Pretože i keď je to všetkým tak strašidelne jasné a chápu to do morku svojich kostí, správa sa podľa toho iba veľmi málo z nich. Väčšina tú myšlienku zamkne do pivnice, kľúč prejde parným valcom, dá mu betónové botičky a hodí ho na dno Mariánskej priekopy.

A zakaždým, keď sa tá myšlienka opäť driape von, z tých najtemnejších kútov tých najhlbších a najstudenejších pivníc, znova sa ju tam snažia zatlačiť všemožnými spôsobmi a tentokrát dvere zabarikádovať o čosi lepšie.

Robíš to aj ty, zakaždým, keď by si mal pracovať na svojich snoch, no buchneš sa na gauč pred telku namiesto toho. Robíš to vždy, keď odkladáš dôležité veci. Vždy keď prokrastinuješ. Vždy, keď zabíjaš čas.

Áno, stále vieš, že ty si JEDINÝ, kto môže zmeniť tvoj život, no zrovna sa ti nejak nechce. Teraz si unavený. Akurát si potrebuješ oddýchnuť. Necítiš sa dobre alebo máš práve lepšie veci na programe. Stále to vieš, len ti to bohužiaľ momentálne nevychádza.

A tu už sa dostávame k výroku vyššie. Príde chvíľa, kedy budeš musieť prestať čakať. Nech už je to čokoľvek, na čo čakáš. Nech už to má akýkoľvek dôvod, prečo tie veci, ktoré ti dokážu zmeniť život, odkladáš.

Budeš sa musieť postaviť na vlastné nohy. Prevziať za svoj život zodpovednosť a začať podľa toho konať. Budeš musieť zahodiť všetky výhovorky a začať svoju energiu sústrediť na hľadanie spôsobov. Jednoducho povedané, budeš sa musieť stať tou osobou, ktorou si sa vždy stať chcel. A opäť, budeš to musieť spraviť TY, TY, TY a znovu TY! 😉

A keď už je reč o zmene… Pre tých, ktorí sa zmeniť pokúšajú, no nedarí sa im, i keď sa snažia zo všetkých síl, pre tých som napísal E-Book o 8-mich Chybách, Ktoré Sabotujú Ich Rozhodnutie Zmeniť Svoj Život.

Ak medzi týchto ľudí patríš tiež, chyby spomenuté v e-booku sabotujú aj to tvoje rozhodnutie zmeniť svoj život. Rýchlo si ho teda stiahni. Okrem toho, že je zdarma, dokáže ti pomôcť dotiahnuť zmeny v tvojom živote do úspešného konca. 😉

V tejto e-knihe sa dozvieš nielen aké chyby pri pokusoch o zmenu svojho života robíš, no takisto získaš návod ako sa s nimi popasovať a odstrániť ich zo svojho života nadobro… Aby si sa zmeniť úspešne dokázal! Tak šup, sťahuj. 🙂

E-kniha 8 chýb, ktoré sabotujú tvoje rozhodnutie zmeniť svoj život!

4. Nedovoľ, aby ti ľudia, ktorí sa vzdali svojich snov, hovorili do toho tvojho. – Neznámy

Óóóó, bože móóój… Tí všade prítomní odborníci na tvoj život. Všade sú. A každý jeden omnoho väčší expert na tvoj život, ako si ty sám. Vedia lepšie, čo by si robiť mal, čo robíš zle, čo je pre teba najlepšie, a tak ďalej, a tak ďalej. Až ma hlava rozbolela, keď som si na nich spomenul. 😀

Určite ich máš okolo seba kopec. Rodičia ti radia ísť na medicínu nehľadiac na to, že ty by si sa chcel radšej venovať umeniu. Frajerka by chcela, aby si začal podnikať bez ohľadu na to, že k tomu nemáš vzťah. Starí rodičia ti radia hľadať istoty v dobrom a stálom zamestnaní, i keď tebe 50-ročná kariéra v korporáte, či družstve za dedinou, nič nehovorí.

Budú ti radiť, presviedčať ťa, odhovárať, opäť radiť, dohovárať ti a bohvie, čo ešte. Budú do teba hučať toľko, až začneš pochybovať o tom, či je tá cesta, ktorú si si pre seba zvolil sám, pre teba tá pravá, či je skutočne správna.

No hneď potom sa pozrieš na životy ľudí, ktorí sa ti tak krvopotne snažia poradiť a zistíš, že sú plné nenaplnených snov, absolútnej neschopnosti ísť vlastnou cestou a mnohými zlyhaniami pri pokusoch nasledovať cestu, ktorá im bola predostieraná rovnako, ako ju predostierajú teraz oni tebe.

Nepochop ma zle, niektorým na tebe môže záležať a môžu to s tebou myslieť úprimne, no oni nikdy nebudú môcť vedieť, čo pre teba bude najlepšie. Nežili v tvojej koži ani jeden deň. Nikdy nechodili v tvojich botách a zatiaľ nedokážu čítať ani tvoje myšlienky, tak ako by vôbec mohli? Vedieť to lepšie ako ty sám? Hmm?

Preto sa nenechaj odradiť od svojich snov ľuďmi, ktorí sa vedome vzdali tých svojich. Vymenili to riziko pri neznámom za ten falošný pocit bezpečia, a to slepým nasledovaním hodnôt, ktoré im boli roky podsúvané.

Väčšina týchto ľudí nerobí to, čo majú radi. Väčšina týchto ľudí nežije naplnené životy. Väčšina z nich nie je šťastná. Nesprav preto rovnakú chybu.

5. Na to, aby si dosiahol úspech, musí byť tvoja túžba po víťaztve väčšia, ako tvoj strach z prehry. – Bill Cosby

Tak, tak. Všetci to poznáme. Ten pomalý, plíživý strach, ktorý sa nám pomaly driape po chrbte a snaží sa ovládnuť našu myseľ. Tých kostlivcov, ktorých máme všetci v skriniach alebo pod postelami. Naše najhoršie nočné mory.

Áno, hovorím presne o tom strachu, ktorý ti bráni nasledovať svoje sny. O tom, ktorý ti bráni pracovať na svojich cieľoch alebo ti dokonca ani nedovolí nejaké ciele si stanoviť.

Veď čo ak to nevyjde? Čo ak zlyháš? Čo ak po ceste spravíš nejakú chybu? Bože chráň, lepšie to bude ani neskúsiť, však?!

No to je omyl. Pretože najväčšia chyba, ktorú môžeš spraviť, je poddať sa strachu z toho, že nejakú spravíš a vôbec to preto neskúsiť. Nie je hádam nič horšie. Pretože chyby sú prirodzené. Z nich sa učíš. Na ich základe získavaš skúsenosti. Vďaka nim rastieš a posúvaš sa dopredu.

Pamätaj na to najbližšie. Pretože ak sa pokúsiš uspieť, niekde na svojej ceste jednoducho budeš musieť čeliť svojmu strachu. Postaviť sa mu tvárou v tvár. Vtedy už nebudeš môcť ujsť, nebude tam žiadne záchranné lano, žiadna bočná cesta, ktorou by si mu mohol ujsť.

A práve to bude moment, kedy sa ukáže, či je tvoja túžba po víťazstve väčšia, ako je tvoj strach. Vtedy sa rozhodne, či v živote uspeješ alebo nie.

A ak by si momentálne pochyboval, či sa to vôbec oplatí, nasledovať všetky tie sny, tak si prečítaj článok 20 Dôvodov, Pre Ktoré By Si Mal Nasledovať Svoje Sny… Ten ťa presvedčí na sto percent. 😉

6. Každý veľký príbeh na svete sa stal vtedy, keď sa niekto rozhodol nevzdať, ale bojovať ďalej, nehľadiac na okolnosti. – Spryte Loriano

Keby ti niekto povedal, že vymyslí vynález, vďaka ktorému budeš mať doma svetlo, bez použitia sviečky alebo svietnika, ešte pred tým, ako bola žiarovka vynájdená, čo by si mu na to povedal?

Keby ti niekto povedal, že ti dokáže, že je Zem guľatá v časoch, kedy boli všetci pevne presvedčení, že je plochá, koľko by ti trvalo, kým by si si pomyslel, že je blázon?

Keby ti niekto povedal, že vybuduje Eiffelovku pred tým, ako bola postavená, ako dlho by si sa smial? Keby za tebou došiel Steve, Bill alebo Mark a povedali by ti, že vybudujú miliardové spoločnosti z ničoho, dostalo by sa im od teba uznania alebo posmeškov?

No teraz by si sa už nesmial, však? Teraz by si ich už neoznačoval za bláznov. Jediné, čo môžeš robiť teraz, je obdivovať týchto ľudí. Vzhliadať k nim, inšpirovať sa ich príbehmi, poučiť sa a vziať si príklad.

Pretože oni sa nevzdali. Nevzdali sa, i keď ich sny a ciele vyzerali akokoľvek neuskutočniteľne, bez ohľadu na to, koľkí ľudia ich odhovárali, smiali sa im alebo ich považovali za vyšinutých. Ani napriek tomu sa nevzdali. Ani ty by si nemal. 😉

7. Zatiaľ, čo väčšina ľudí o úspechu sníva, úspešní ľudia sú hore a pracujú na ňom. – Neznámy

Môžeš dosiahnuť všetko, o čom snívaš, avšak iba vtedy, keď sa postavíš z postele. Pretože skutočný úspech nepríde k tebe a nezaklope ti na dvere. Musíš sa vydať za ním a získať ho. Byť odhodlaný vyhrnúť si rukávy a pustiť sa do roboty.

A že tej roboty vyžaduje skutočne poriadny kus. Musíš pracovať každý deň, kým si nesplníš úlohy, ktoré si si na ten deň stanovil. Nielen celý deň hypnotizovať ručičky hodín, aby už konečne ukázali 17:00 a ty si mohol vystreliť z kancelárie približne 8-krát väčšou rýchlosťou, ako je rýchlosť svetla.

Musíš veľa plánovať, rozmýšľať, hľadať príležitosti a vytvárať si vlastné, ak žiadne nenájdeš. No nemaj strach, nie je to hororová cesta plná úskalí a nástrah, vyčerpanosti a nikdy nekončiacej roboty.

Pravdou je, že ak budeš pracovať na svojich snoch, poriadne si to užiješ. Hodiny ti pobežia ako minúty a častokrát nebudeš chcieť prestať pracovať dobrovoľne. Tak to mám ja, keď píšem. Tak to majú všetci úspešní ľudia, ktorí pracujú na svojich snoch. Tak to môžeš mať aj ty. 😉

8. Úspech je cesta, nie cieľ. – Ben Sweetland

Pretože v živote existuje iba jeden skutočný úspech. A to prežiť svoj život po svojom. Nepracovať na snoch iných ľudí. Nesnažiť sa naplniť očakávania druhých. Nenechať sa riadiť niekym iným.

Robiť veci tak, ako chceš, tak ako si tvoje srdce žiada. Pracovať na svojich veciach. Tvoriť. Učiť sa z vlastných chýb a rásť. Využívať šance, ktoré ti život ponúka. Pretože nakoniec budeš ľutovať iba tie šance, ktoré nevyužiješ. A keď už je o nich reč, určite si prečítaj článok o 16-tich Šanciach, Ktoré Ak Využiješ, Určite Neoľutuješ. Stojí za to. 😉

Nenaháňaj sa tiež neustále za novými cieľmi bez toho, aby si sa raz za čas zastavil a docenil to, čo už máš, veci, ktoré sa ti už podarilo dosiahnuť a získať. Nestaň sa otrokom, ktorý sa neustále naháňa za peniazmi, pretože stále nemá dosť. Už teraz máš viac ako potrebuješ, pamätaj.

Nenechaj si utiecť život. Pretože ak sa neprestaneš neustále ponáhľať a naháňať za niečim novým, jedného dňa, keď prídeš do toho tebou toľko idealizovaného cieľa, zistíš, že ťa v ňom nečaká ani zďaleka to, čo si očakával a smutne sa ohliadneš späť na život a roky v ňom, ktoré si si nechal pretiecť pomedzi prsty.

Tak a toto bolo všetko, kamarát. 8 citátov, ktorými som ti chcel pripomenúť veci, ktoré sú pre tvoj úspech nevyhnutné. Ukázať cestu, no hlavne povedať, že dokážeš uspieť takisto, ako ktokoľvek iný. Nepodceňuj sa preto. Je to aj v tebe. Musíš pre to iba niečo spraviť, to je celé tajomstvo.

Ďalej, toto je miesto, ku ktorému ak si sa dočítal, článok určite zdielaj alebo aspoň lajkni, pretože sa ti očividne páčil. Tak nebuď podliak a daj to patrične najavo. 😉

Takisto, ak nechceš dopustiť, aby ti ďalšie obdobne naložené články pretiekli pomedzi prsty bez toho, aby si sa o nich dozvedel, ukážkovým riešením je pre teba NEWSLETTER. Stačí, ak hodíš svoj email do políčka nižšie (nad BIO-m autora) a ja ťa na každý nový článok upozorním mailom.

Samozrejme, nie je dôvod robiť si vrásky. Ak by si sa neskôr rozhodol, že odo mňa maily dostávať nechceš, kedykoľvek sa môžeš odhlásiť. 😉