20 Dôvodov, Pre Ktoré By Si Mal Nasledovať Svoje Sny

20 Dôvodov, pre ktoré by si mal nasledovať svoje sny

,,Tvoj život ti jedného dňa prebehne pred očami, tak sa uisti, že sa bude na čo pozerať.“ – Neznámy

Bude tam také niečo? Budú tam spomienky, ktoré ti pomykajú kútikmi úst do strán? Alebo to bude pohľad na pustatinu plnú premrhaných šancí, zlých rozhodnutí a strachu, ktorý ti bránil chopiť sa príležitostí?

Určite už dávno vieš, že si svoj život modeluješ sám, že to ty si ten, kto stojí za kormidlom. A o tom, či si v ňom porobíš kopec dobrých spomienok alebo naopak tých zlých, rozhoduješ zasa iba ty sám. Tak prečo si pre boha vyberáš tú horšiu z možností?

Alebo dovoľ mi spýtať sa ešte inak… Ak nenasleduješ svoje sny, o čom je potom tvoj život?

Určite si na otázku odpovedz, nepreskoč ju. Sám som zvedavý, či si dokážeš dať pádny a inteligentný dôvod, prečo tak nečiníš. 😉

A ak by si si náhodou odpovedal, že nevidíš dôvod v tom, aby si ich nasledoval, nižšie ich nájdeš kopec. Presnejšie 20. Tu sú:

1. Získaš odvahu

Nasledovanie tvojich snov bude vyžadovať odhodlanie a obetu. Budeš musieť povedať nie všetkým tým odborníkom na tvoj život, ktorý vedia „lepšie“ ako ty sám, čomu by si sa mal v živote venovať. Budeš sa musieť postaviť za svoju vec a obhájiť si svoje názory a presvedčenie. A to, môj milý kamarát, to chce odvahu.

A je to práve odvaha, vďaka ktorej sa dokážeš pustiť do riskantných krokov, spoľahnúť sa v budúcnosti na svoju intuíciu a preplávať vody dodnes neprebádané. Je to odvaha, ktorá ti dá silu bojovať za tvoje sny. Tá ťa poženie v ústrety nejasnej a mnohokrát obávanej budúcnosti. Tá ti dovolí opustiť stádo. Je to ona, ktorá bude zodpovedná za tvoj obrovský úspech.

Už ti viac ľudia alebo prekážky nebudú stáť v ceste. Strach už nebude tvoj nepriateľ. Pretože tvoja túžba splniť si svoje sny bude väčšia, ako ktorákoľvek prekážka, ako hociaký strach. A nech už ti v živote skríži cestu čokoľvek, budeš mať dostatok odvahy na to, aby si tomu čelil tvárou v tvár.

2. Získaš nádej

Prenasledovaním svojich snov a tvrdou prácou na nich opäť zapáliš tú malú iskierku nádeje. Opäť budeš mať svetlejšie vyhliadky na budúcnosť. Znova tam bude niečo, na čo sa môžeš tešiť.To nádej posilní vierou tvoje ďalšie kroky, to ona ti dodá sebavedomie. A vieš ty čo? Tá nádej tam bude oprávnene, pretože ak na svojej budúcnosti svedomito pracuješ, o tom, či bude lepšia alebo nie, pochybovať nemusíš. 😉

3. Získaš nezávislosť, budeš samostatný a naučíš sa prekonávať prekážky

Konečne tu nebude nikto, kto ti bude hovoriť, čo máš robiť. Sám najlepšie vieš, čo máš urobiť, pretože iba ty tušíš, po čom skutočne túžiš. Nasledovanie tvojich snov ťa naučí samostatnosti.

Budeš schopný riešiť konflikty, problémy a prekonávať prekážky. Sám. Bez manuálu, bez teamleader-a, bez tutoriálu, bez ničoho. Zistíš, že máš vo svojich rukách silu a možnosti spraviť so svojim životom veľké veci.

A omnoho viac. Zistíš, že mnohé prekážky sa nachádzali iba v tvojej mysli. Nie si príliš starý, príliš ľavý, príliš chudobný a tiež nemáš pravdu, ak si myslíš, že to nedokážeš. Akonáhle sa začneš pokúšať o niečo, po čom skutočne túžiš, tieto myšlienky zmiznú, ako peniaze daňových poplatníkov v štátnom rozpočte. 🙂

Zrazu budeš schopný zmeniť svoj život k obrazu svojmu. A i keď ti budú mnohé zmeny zo začiatku robiť starosti a problémy, vedz, že je tu stále E-Book – 8 CHÝB, KTORÉ SABOTUJÚ TVOJE ROZHODNUTIE ZMENIŤ SVOJ ŽIVOT. Môžeš si ho stiahnuť bezplatne a určite ti pomôže prekonať všetky patálie, ktoré s chystanými zmenami môžeš mať.

4. Pôjdeš príkladom

Na ľuďoch, ktorí si plnili sny, bolo vždy niečo obdivuhodné. Ak sa staneš jedným z nich, budeš inšpiráciou a tým správnym príkladom pre mnohých. Pre svoju rodinu, pre svojich kamarátov a časom aj pre svoje deti. Budeš pre ľudí žijúcim dôkazom toho, že aj oni si môžu splniť svoje sny. Ľudia v tvojom okolí sa budú cítiť nezastaviteľní, a ten pocit si budú chcieť udržať.

5. Staneš sa hrdinom svojho vlastného príbehu

Svoj život konečne prestaneš sledovať zo sedadla spolujazdca a začneš sa na ňom aktívne podielať. Prevezmeš opraty do vlastných rúk, poriadne ho kopneš do slabín a vycválaš v ústrety svojim cieľom a snom. Budeš robiť svoje vlastné rozhodnutia na základe vlastných hodnôt a presvedčenia. Budeš žať vlastné úspechy a budeš robiť vlastné chyby. A to je neopísateľný pocit. Pocit slobody a nezávislosti.

6. Konečne sa budeš opäť cítiť nažive

Tým, že si vyberieš tú cestu menej vyšliapanú, sa zmení všetko. Budeš čeliť neznámej budúcnosti a obrovským výzvam. Určite sa stretneš so strachom z prehry, strachom z neznámeho, strachom z odsudzovania a strachom z chýb. Budeš musieť robiť vlastné rozhodnutia a budeš sa musieť chopiť vlastných šancí. Chvíle, v ktorých sa budeš musieť okamžite rozhodnúť, ti chvíľami zdvihnú hladinu stresu a adrenalín sa ti rozprúdi v krvi… Sám mi povedz, kedy by si sa chcel cítiť viac nažive.

7. Na smrteľnej posteli nepocítiš ľútosť

Koľkí sa v dôchodkovom veku obzerajú naspäť a prajú si vrátiť čas. Urobiť veci múdrejšie, rozhodnúť sa inak. Využiť tie šance vo svojich životoch, nasledovať svoju vášeň a splniť si svoje sny. Nečakaj tak dlho, aby si si tieto veci mohol vyčítať. Vlastne, nedaj výčitkám najmenšiu šancu a veci, po ktorých túžiš, začni robiť už dnes!

8. Viac sa zabavíš

Je to sranda dokazovať ostatným, ako veľmi sa mýlili. Je to tiež potešenie predbiehať v živote tých, ktorí ti zavadzajú v ceste a kričia, že sa niečo nedá, zatiaľ čo ty už to dávno robíš. Aj keď je tvoja cesta občas ťažká, svoj cieľ nespúšťaš z dohľadu, pretože vieš, že bolesť je dočasná, no víťazstvo večné. A toto všetko si náramne užívaš!

9. Rastieš ako osoba

S každým jedným úspechom si mnohé odnesieš. Cenné skúsenosti a vedomosti na nezaplatenie. Tie, ktoré ti nedokáže ponúknuť žiadne formálne vzdelanie alebo kurz na internete. S každým jedným schodíkom, ktorý ťa priblíži k tvojmu snu zistíš, že slovo nemožné neexistuje a tiež, že si dokážeš splniť akýkoľvek iný sen, veľký alebo malý.

10. Opäť začneš veriť na zázraky

Stojíš v nemom úžase a nevieš nájsť vhodné slová, ktoré by opísali toľkú radosť. Nič, iba nemý úžas. Obzeráš sa späť na svoj život a neveríš, že si to dokázal. Tvoje sny sa ti naozaj splnili a ty si tie neskutočné veci, o ktorých si každý večer v posteli sníval, užívaš na vlastnej koži. Samozrejme, že začneš veriť na zázraky. A čo je dôležitejšie, začneš veriť i tomu, že si ich dokážeš do vlastného života pritiahnuť sám, a to vlastným úsilím.

[divider_1px]

Ak sa ti myšlienky v článku páčia, tak si daj od tohto náruživého čítania menšiu pauzičku a lajkni MOTIVATION-MANa na Facebooku. Zaistíš si tým to, že ti ďalšie zaujímavé články neujdú. Jeden klik a o ďalšie nadupané riadky budeš mať postarané. Tak šup. 😉

[divider_1px]

11. Budú ťa definovať

Tvoje sny majú v tvojom živote obrovskú váhu. Odrážajú tvoje túžby a tým definujú to, kým v skutočnosti si. Musíš im dovoliť vyplávať na povrch, až potom dokážeš byť sám sebou. Originálom, vo svete plnom kópií.

12. Spoznáš mnoho zaujímavých – rovnako zmýšľajúcich ľudí

Keď si motivovaný, zapálený a pohltený nasledovaním svojich snov, je vysoko pravdepodobné, že k sebe pritiahneš ľudí s rovnakým zápalom. Ľudí s rovnakými hodnotami, názormi a myšlienkami. A čím viac ľudí, ktorí sa snažia splniť si svoje sny, okolo teba bude, o to väčšie šance máš, aby si si splnil tie svoje.

13. Tvoja práca bude prínosom a budeš napredovať rýchlejšie

Ak pracuješ na niečom, čo ťa skutočne baví a napĺňa, robota ti skutočne ide. Si oveľa produktívnejší, kreatívnejší a dávaš do toho skutočne kus seba. A tieto vlastnosti vytvárajú skutočnú hodnotu. Prídeš na úžasné veci a objavíš v sebe obrovský, doteraz skrytý, potenciál. Budeš sa učiť rýchlejšie a celé si to užiješ.

14. …pretože ich nebude nikto nasledovať za teba

Poďme spoločne čeliť realite. Tvoje sny pre teba nesplní nikto iný. Nikto nepríde a nedá ti tvoj vysnívaný dom, tvoju vysnívanú rodinu, tvoje vysnívané auto. Nikto za teba nepreskúpa tajomné hĺbky tvojej duše, aby tam našiel to, čo ťa bude v živote napĺňať. Preto porozmýšlaj, ako veľmi po svojich snoch túžiš… Pretože ak ich chceš fakt veľmi, mal by si sa vydať na cestu za ich dosiahnutím. A to najlepšie hneď!

15. Tvoji rodičia a blízki na teba budú hrdí

Nie vždy majú naši rodičia pochopenie pre naše sny a vízie. Niet sa čo čudovať, sú to ľudia inej doby. Vtedy bolo všetko iné. Avšak keď uvidia, ako tvrdo na nich pracuješ, ako veľmi sa snažíš a čo všetko pre ne obetuješ, neostane im nič iné, ako byť na teba hrdí. A to počkaj, keď sa dostavia prvé úspechy… Nadšením vyletia z kože!

A čo je ešte lepšie ako fakt, že na teba budú pyšní tvoji rodičia, je to, že na seba budeš môcť byť pyšný sám. Konečne budeš vidieť svoje svetlé stránky, zistíš, aký mocný skutočne si. Tvoje sebavedomie zažije druhú mladosť a to doslova!

16. Získaš vlastnosti, ktoré ocení každá žena

Pôvodne som chcel napísať, že sa z teba každej žene zachveje v podbrušku, ale nakoniec som si to rozmyslel. Faktom ale ostáva, že každá jedna žena obdivuje na mužovi vlastnosti, ako sú rozhodnosť, cieľavedomosť a odhodlanosť. Milujú, keď muž vie, čo chce a milujú to o to viac, keď si za tým skutočne ide. Preto, ak chceš byť o kúsok atraktívnejší, vieš čo pre to musíš spraviť. A dievčatá, funguje to aj v opačnom prípade. 😉

17. Pretože život je príliš krátky

Život ide prekliato rýchlo, tak prečo v ňom robiť veci, ktoré ti neprinášajú radosť? Myslím, že keď si predstavíš, aký krehký a krátky život v skutočnosti je, nebudeš mať ťažké rozhodnúť sa, či svoje sny nasledovať alebo nie.

18. Pretože si po tom vždy túžil

Nie je to deň, týždeň alebo mesiac, čo v hlave nosíš svoje sny. Máš ich dlho. Už je to zopár rokov, čo túžiš po tom, mať lepší, šťastnejší a kvalitnejší život. Do kedy ich budeš odkladať?

19. Okúsiš veci, o akých sa ti ani nesnívalo

Začneš sa učiť nový jazyk, ochutnáš nové jedlá, spoznáš nových ľudí alebo precestuješ svet. Čokoľvek si tvoj sen vyžaduje, som si istý, že to bude jazda, na ktorú do konca života nezabudneš.

20. Jedlo ti bude chutiť viac

Áno, čítaš správne. Akonáhle v živote začneš nasledovať svoje sny, všetko sa v ňom od základov zmení. Začneš robiť veci, ktoré chceš, nie tie, ktoré by si robiť „mal“. Tvoj život sa bude uberať smerom, ktorým chceš ty, aby sa uberal, nie smerom, ktorý ti vybrali rodičia, škola alebo systém. Zrazu budeš mať dôvod kráčať ďalej. Opäť budeš mať dôvod ráno vstať z postele. A ver mi, akonáhle budeš žiť život podľa svojich predstáv, jedlo ti bude chutiť viac. 😉

Tak čo myslíš, stojí to za to? Začneš nasledovať svoje sny? Určite mi daj vedieť v komentároch!

Nasledovanie svojich snov patrí medzi šance, ktorých ak sa v živote rozhodneš chopiť, určite to neoľutuješ. Za to ti ručím! A vlastne, keď už je o tých využitých šanciach reč, určite si prečítaj článok 16 Šancí, Ktoré Ak Využiješ, Neoľutuješ. Je to nálož, určite stojí za tých pár minút tvojho času. 😉

A ak sa tie svoje sny rozhodneš nasledovať, prvé čo by si mal spraviť je hodiť svoj email do políčka pre NEWSLETTER nižšie. Spôsobí to magickú reakciu, ktorá bude mať za následok, že sa ti v emailovej schránke každý týždeň objaví čerstvý, peckový a našlahaný článok, v ktorom budú od začiatku až po koniec natlačené rady z oblasti osobnostného rozvoja a motivácie. A to chceš! 😉

Ďalej, aby si ukázal všetkým svojim hejterom, že si sa rozhodol splniť si svoje sny, či sa im to páči alebo nie, venuj tomuto článku dva presne mierené kliky a článok lajkni a hlavne ho pozdielaj. Všetky potrebné tlačítka nájdeš na ľavoboku. 😉