16 Šancí, Ktoré Ak Využiješ, Neoľutuješ

16 Šancí, Ktoré Ak Využiješ, Neoľutuješ
Príležitosti / 21.05.2015 / 16

,,V živote dostaneš presne toľko šancí, koľko dokážeš využiť.“

Ver mi, až budeš starší, nebudú to šance, ktoré v živote využiješ, tým, čo ti bude robiť vrásky na tvári. Ľutovať budeš iba tie, ktoré si sa využiť nepokúsil.

Pretože je oveľa pravdepodobnejšie, že sa budeš chcieť nakopať do zadku práve za to, že si iba stál a prizeral sa tomu, ako ťa míňajú šance, ktoré namiesto teba využívajú všetci naokolo.

Sám si to uvedomujem, čím som starší. Život je o dôvere v seba samého, hľadaní a nájdení šťastia, skúšaní nových vecí, učení sa na základe vlastných skúseností, doceňovaní spomienok a uvedomení si, že na každom jednom kroku, ktorý v živote spravíš, záleží…

Avšak musíš mať odvahu a vôľu každý krok spraviť. Musíš si dať férovú šancu skutočne žiť.

Takže tu je zopár príležitostí, ktoré by som na tvojom mieste určite využil. Príležitostí, ktorých som sa ja sám chopil a viem, že ak to spravíš rovnako, ľutovať to nebudeš ani na jeden okamih:

1. Dôveruj vo svoju intuíciu ohľadom nových príležitostí

Život je príliš krátky na to, aby si neustále čakal. Každý nový deň je takisto novou šancou zmeniť svoj život. A ak budeš stále čakať, jediné, čoho sa dočkáš, bude, že zostarneš. Každý obrovský úspech začal práve rozhodnutím skúsiť to.

Počúvni ten slabučký hlas v tvojej hlave, ktorý sa neustále pýta „Čo ak…?!“ a potom sa do toho pusti. Iba tak. Jednoducho to sprav. Rozhodni sa, že si dáš šancu. Nakoniec budeš prekvapený tým, ako často „Čo ak…?!“ funguje.

A nie, nedávam ti žiadne falošné záruky okamžitého úspechu. Možno ti to hneď nevyjde. No som ochotný vsadiť celú moju povesť a reputáciu na skutočnosť, že ak sa odmietneš vzdať a budeš sa učiť na všetkých tých pokusoch, ktoré fungovať nebudú, tak potom, potom bezpodmienečne zvíťazíš! 😉

Nezabúdaj, že ak máš problém dotiahnuť zmeny vo svojom živote dokonca, stále si môžeš stiahnuť môj E-Book 8 Chýb, Ktoré Sabotujú Tvoje Rozhodnutie Zmeniť Svoj Život. Je zdarma a pomôže. 😉

2. Dôveruj svojim vlastným schopnostiam

Na to, aby si sa stal najlepšou možnou verziou samého seba, máš už dávno všetko, čo potrebuješ, vo svojom vnútri. Uver tomu, že to DOKÁŽEŠ. Uver tomu, že to dokážeš spraviť lepšie a tiež, že si schopný zájsť ďalej, ako si dokázal predtým.

Uver tomu, že si dosť mladý, dosť starý, dosť múdry a dosť silný, aby si si splnil svoje sny. Nenechaj sa zaslepiť nepravdivými myšlienkami od toho, aby si prekonal svoje limity. A čo je najdôležitejšie – nenechaj sa zviesť z cesty tými, ktorí z nej už dávno zišli.

3. Bojuj proti vlastnému strachu

Častokrát je to ťažké, vyrásť v lepšiu verziu seba samého, no tragédiou je, ak dovolíš strachu, aby ťa oklamal a postavil sa ti do cesty za tvojimi snami. Tu a teraz si uvedom, že strach neexistuje nikde inde, ako v tvojej mysli.

Buď odvážny. Nasleduj svoje sny. Nedovoľ, aby strach ohrozil tvoju úžasnú budúcnosť. A pamätaj, že odvaha nie je neprítomnosť strachu, ale rozhodnutie, že je niečo ďaleko dôležitejšie, ako strach samotný.

4. Kráčaj vpred

,,O tvojej budúcnosti rozhodne to, čo spravíš dnes, nie to, čo si povedal, že spravíš zajtra.“

Skvelý citát, ktorý hádam nepotrebuje ďalší komentár. K svojim cieľom sa priblížiš malými krokmi, ktoré spravíš práve teraz, v tejto chvíli. Nie zajtra, ani pozajtra. Pretože existujú iba dva dni v tvojom živote, kedy nebudeš môcť spraviť absolútne nič. Jeden sa volá Včera a druhý Zajtra.

5. Posuň svoje ciele na prvé miesto v zozname priorít

Ak chceš žiť šťastný a naplnený život, pripútaj ho k zmysluplným cieľom a snom. Tvoj život dostane zmysel iba vtedy, ak mu ho dáš. Šťastie je vnútorná záležitosť, a preto ho nenájdeš v ľuďoch a veciach naokolo… Iba žitie tvojho života naplno ťa dokáže spraviť šťastným.

6. Tvrdá práca, i keď bolí

,,Bolesť je iba slabosť opúšťajúca telo.“

Ak cvičíš a pália ťa svaly, rastú. Ak beháš a cítiš, že ťa opúšťa sila v nohách, vtedy posúvaš hranice možného. Ak zažívaš poriadne ťažké chvíle v živote, na ich konci budeš omnoho odolnejší a silnejší.

Platí tu staré známe – to, čo ťa nezabije, to ťa posilní.

Dokážeš ísť ešte dlho potom, ako si myslíš, že už nespravíš ani krok. Preto sa nevzdávaj, búraj svoje hranice a posúvaj vlastné limity. Iba tak sa staneš najlepším!

7. Zvyšuj svoje štandardy, dávaj si nové ciele

Pracuješ na sebe a posúvaš sa ďalej, preto je prirodzené, že sa nemôžeš uspokojiť s tým, s čím by si sa uspokojil pred rokmi. Dávaj si neustále vyššie a nové ciele. Dávaj si ich preto, aby mal tvoj život stále smer, aby si mal stále nejaký sen.

Pretože v momente, kedy sa uspokojíš s tým, čo máš a rozhodneš sa nenapredovať, v tom momente zomrieš. Pretože zóna komfortu zabíja.

8. Nedovoľ chybám, aby ťa zastavili

V živote sa budeš potýkať s chybami, odmietnutiami alebo s úplnými katastrofami, kedy sa celý tvoj doterajší život zrúti a ty padneš poriadne na hubu. No bude to práve to, ako sa s týmito ťažkými chvíľami dokážeš vysporiadať, čo rozhodne o tom, či v živote uspeješ alebo nie. Buď trpezlivý. Buď pozitívny. A hlavne, hlavne nestrať nadšenie skúsiť to znova.

Častokrát, keď ti niekto nevyhovie alebo keď sa ti niečo nepodarí, tak je to iba dobre a v budúcnosti ťa vďaka tomu stretne niečo ďaleko lepšie.

A nezabudni poďakovať všetkým ľuďom, ktorí ti v živote povedia nie, pretože vďaka nim sa to naučíš spraviť sám. 😉

Ak sa ti myšlienky v článku páčia, tak si daj od tohto náruživého čítania menšiu pauzičku a lajkni MOTIVATION-MANa na Facebooku. Zaistíš si tým to, že ti ďalšie zaujímavé články neujdú. Jeden klik a o ďalšie nadupané riadky budeš mať postarané. Tak šup. 😉

9. Prevezmi zodpovednosť za svoj život

Pravda zostáva pravdou, či už ju prijmeš alebo prijať odmietneš. A pravdou je, že máš svoj život vo vlastných rukách. Nik iný nemôže za to, kde sa momentálne nachádzaš.

Nech si nespokojný s ktoroukoľvek oblasťou svojho života, zmeniť ju dokážeš iba ty!

Nepýtaj sa preto neustále „Čo som komu spravil?!“ alebo „Prečo aj mňa nestretne šťastie?!“. Miesto toho sa spýtaj, či robíš dnes niečo, za čo ti tvoje budúce ja poďakuje. Robíš dnes niečo, čo ťa posúva bližšie k tvojim snom?!

10. Usmievaj sa tak, či tak

Rozhodni sa, aký budeš mať deň ešte predtým, ako začne. Nedovoľ, aby ti zlý moment zničil celý deň. Tých pár zlých minút neznamená, že budú zlé aj tie zvyšné, ktoré ti dnes ešte ostávajú. Uisti sa, že aj v dnešnom dni nájdeš niečo, za čo budeš vďačný.

11. Pomáhaj druhým vytvoriť pre nich lepšie životy

Dotýkaj sa životov iných pozitívnym spôsobom a oni ti to vrátia. Zmeníš ich životy a tým zmeníš svet. Pomôžeš ľuďom byť šťastnejšími a oni to budú posúvať ďalej do svojho okolia.

Inšpiruj ich k veľkým veciam. Inšpiruj ich, aby aj oni pomáhali. A okrem toho, že bude svet lepším miestom, títo ľudia na teba nezabudnú. Pretože skvelé myšlienky, krásne zážitky a inšpirujúce slová, tie žijú naveky.

12. Ži čestne a drž sa svojich zásad a princípov

Žiť čestne znamená konať na základe vlastného presvedčenia a zásad skôr, ako na základe vlastného zisku a profitu. Znamená to, že máš rešpekt k sebe samému. A ten je kľúčový, ak chceš, aby k tebe tento pocit chovali aj ostatní ľudia.

A nakoniec si to ty, kto bude musieť žiť so všetkými svojimi činmi. No ak budeš žiť čestne, v noci nebudeš mať problém zažmúriť oko a cez deň nebudeš mať problém nájsť vnútorný pokoj.

13. Buď divný, svojim vlastným spôsobom

Všetci sme divní. Sám život je divný. Ak nájdeš nejakú divnú činnosť, ktorá ti prináša potešenie, voláš to vášeň. Ak nájdeš nejakú divnú osobu, na ktorej sa ti páči ako veľmi je iná, voláš to láska.

A ak sa pozrieš na všetkých tých ľudí v tvojom okolí, vykonávajúcich všetky tie podivné veci, uvedomíš si, že byť divným nie je až také zlé.

14. Otvor sa láske

Najväčšou úlohou v tvojom živote nie je nájsť lásku, ale zbúrať všetky tie bariéry, ktoré si si vo svojom vnútri, proti nej, za tie roky vybudoval. Prestaň sa báť zrady, odmietnutia a sklamania. Otvor svoje srdce.

Samozrejme, láska je spätá aj s trápením a bolesťou, avšak ak sa im budeš snažiť vyhnúť, prídeš o všetko to nádherné a trápiť sa budeš tak, či tak. Preto objav to dobré, čo sa skrýva vo všetkých situáciách v tvojom živote a v ľuďoch naokolo a precíť tú lásku vo svojom vnútri.

15. Zatvor dvere starým správam

Držanie sa vecí, ktoré už tu viac nie sú, drží mnohých z nás späť. Niektorí z nás dokonca strávili väčšinu svojich životov trápením sa nad minulosťou a prehodnocovaním svojich doterajších krokov. Avšak minulosť už napraviť nedokážeš. Jediné, čo sa deje, je, že ti to uberá silu v prítomnosti a chuť žiť v budúcnosti.

Nechaj to ísť. Musíš akceptovať, že sa niečo skončilo, aby si bol schopný začať stavať odznovu. Pretože nemôžeš začať novú kapitolu svojho života, kým ešte stále čítaš tú starú.

16. Začni skutočne a naplno žiť

Smej sa často a miluj úprimne. Váž si druhých a súď ich menej. Doceň krásu momentov a raduj sa z maličkostí. Tancuj a spievaj kedykoľvek máš chuť. Nechaj sa uniesť krásou svojho okolia, nech už si kdekoľvek. Dýchaj zhlboka a cíť, že si nažive.

Nájdi dobro v ľuďoch a buď zaň vďačný. Preskúmaj všetky svoje nápady a vášne, pre ktoré ti horí srdce. Rob svojich priateľov šťastnými. Rob to všetko naplno preto, aby si tento svet opustil lepší, akým bol, keď si naň prišiel.

O TÝCHTO VECIACH JE ŽIVOT!!

A ak nevieš, kde s životom naplno začať, inšpiruj sa v článku 21 Vecí, Ktoré By Si Pre Seba Mal Začať Robiť.

Tak a to bolo všetko z dnešného okienka životných múdrostí. Ak sa ti článok páčil alebo ti pomohol akýmkoľvek spôsobom, určite sa mu odvďač jedným lajkom alebo si ho hoď na facebook, aby si mu pomohol nájsť si cestu k čo najviac ľuďom. 🙂

Stále sa samozrejme môžeš registrovať do NEWSLETTER-a, preto ak tam ešte nie si, určite svoj email do políčka nižšie hoď. 😉

V článku som sa z časti inšpiroval na tomto mieste.

email

email

Získaj prístup ku všetkým naloženým článkom

Tento článok som pôvodne napísal pre ľudí z členskej sekcie. Uvolnil som ho pre všetkých, aby som ti ukázal, aké pecky píšem pre mojich najväčších fans. No nie sú to len články, čo ti členstvo dá. Sú to tiež dlhšie a lepšie videá, súťaže o osobné konzultácie, moje produkty a kopec predmetov od motivation-mana a v neposlednom rade aj komunitné stretnutia! Je toho toľko, čo ti členstvo dá, až sa vlastne divím, prečo členom ešte nie si.

Staň sa teda členom hneď alebo si Zisti o výhodách viac
email

Blogger, online marketingový nadšenec a milovník života. Človek, ktorý sa rozhodol počúvnuť hlas svojho srdca namiesto ohlušujúcich názorov ľudí zo svojho okolia. Človek, ktorý sa rozhodol ísť vlastnou cestou, bez ohľadu na to, aká náročná bude. Človek, ktorý koná na základe vlastného úsudku a učí sa z vlastných chýb. Človek, ktorý sa vyjadruje slobodne a žije podľa vlastného presvedčenia a zásad. Človek, ktorý ŽIJE – neprežíva. A ak by si sa o mne rád dozvedel aj niečo konkrétne a videl pár fotiek, určite klikaj SEM. ;)

Prečítaj si viac o zakladateľovi

Odporúčam ti prečítať si aj tieto články

10 Velikánov, Ktorí Dokázali Zvíťaziť Aj Napriek Bolestivým Zlyhaniam A Nemalým Prekážkam
Ako Veľmi Sa Ti Zmení Život, Keď Prestaneš Vyčkávať A Začneš Žiť A 7 Skvelých Vecí, Ktoré Ťa To Naučí
40 Neuveriteľne Silných Pripomienok, Ktoré Ti Pomôžu Myslieť Pozitívne
4 Novoročné Predsavzatia, Ktoré Najčastejšie Zlyhávajú A Čo Si Stanoviť Namiesto Nich

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Komentáre ( 16 )

 • Majka máj 21, 2015 9:52:03 am

  ….. prave tieto slova som prave dnes potrebovala citat ….. dakujem dakujem dakujem 🙂

  • Dušan Kadlec máj 21, 2015 12:33:37 pm

   Rado sa stalo Majka! 😉

 • Lukáš máj 22, 2015 10:47:14 am

  krásne krásne krásne

  • Dušan Kadlec máj 22, 2015 1:46:37 pm

   Lukáš vďaka 😉

 • Emília máj 22, 2015 7:40:00 pm

  Skvelý článok…ďakujem

  • Dušan Kadlec máj 23, 2015 12:51:35 pm

   Teší ma, že sa páčil Emília 😉

 • horacio máj 26, 2015 8:08:14 am

  Minulosť je dôležita, pokiaľ ju niekto spätne číta len ako informáciu, berie si z nej len veci typu: “ aha, toto som spravil zle, nabudúce to musím urobiť inak“, alebo sa zamýšľať, že prečo som tak konal aby som to vedel zmeniť. Avšak kto minulosť neberie len ako info a žije ňou, narieka nad ňou, tomu treba pomôcť, pretože kto sa vracia K minulosti spôsobom ľutovania vecí má najväčšiu tendenciu dostať sa na cestu utrpenia. Článok vynikajúci, ďakujem, zlepšilo mi to náladu a dodalo odvahu, dva sny ktoré mám v súčasnosti žijem ale nesmiem sa s nimi uspokojiť musím ich posúvať na nový level lebo zo sna by sa potom stal stereotyp a bežnosť.

  • Dušan Kadlec máj 27, 2015 10:25:46 pm

   Ak niekto žije v minulosti, iba dve veci má garantované. Pokazenú budúcnosť a premrhanú prítomnosť.

   Som rád, že Ti článok pomohol Horácio a s tými snami Ti držím palce!! 😉

 • Filip Nemček jún 14, 2015 12:32:30 pm

  Ako vždy TOP článok 🙂
  Ďakujem TI veľmi že si vytvoril túto stránku a pridávaš motivačné články o živote. Je v nich zhrnutých veľa múdrostí z rôznych užitočných kníh a predovšetkým zo života samého. Toto je presne to v čom by som chcel aby som bol vychovávaný a ako by som bol rád aby mi boli predkladané názory na to ako žiť/nežiť.
  Ďakujem TI veľmi pekne, určite ostanem čítať tento web každý deň 🙂
  Veľa ľudí Ti je a určite ostane vďačnými, ak stále ostaneš motivovaný a budeš pre nás písať.
  ĎAKUJEME!
  Prajem príjemný deň 🙂

  • Dušan Kadlec jún 17, 2015 4:43:54 pm

   Filip,

   ďakujem za perfektnú a bezkonkurenčnú pochvalu!! 😉

   Vždy sa poteším, keď vidím, že články, ktoré píšem majú význam a pomáhajú ľuďom zlepšiť ich životy..!!

   A prestať sa nechystám, takže netreba mať obavy. 😉

 • Michaela august 18, 2015 8:33:18 pm

  Já Vás miluji za tu krásu, co se ve mě otevře, pokaždé když čtu vaše věty. Děkuju 🙂

  • Dušan Kadlec august 19, 2015 12:22:42 am

   Teší ma, že sa Vám článok páčil a takisto, že Vám pomohol, no treba sa tým hlavne riadiť v živote Michaela 😉

 • Monika november 17, 2015 8:51:22 pm

  Úžasný článok ako všetky 🙂

  • Dušan Kadlec november 18, 2015 4:33:24 pm

   Vďaka za pochvalu Monika 😉

 • Color marec 17, 2016 10:42:12 pm

  Dobry clanok a najma ocenujem, ze si uviedol zdroj inspiracie. Palec hore.

  • Dušan Kadlec marec 22, 2016 10:28:57 am

   Ďakujem za pochvalu Color!

   No pôvodne tam nebol, dopísal som ho tam len nedávno a aj to som bol na vážkach, pretože spomínaným článkom som sa inšpiroval skutočne len z veľmi malej časti. 😉