21 Vecí, Ktoré By Si Pre Seba Mal Začať Robiť

21 Vecí, Ktoré By Si Pre Seba Mal Začať Robiť
Šťastie / 23.03.2015 / 19

O čom je tvoj život? Nasleduješ svoje sny a dosahuješ v ňom ciele, ktoré si si vytýčil? Zbieraš v ňom jeden perfektný zážitok za druhým a užívaš si ho, čo ti hrdlo ráči?

Alebo to máš naopak? Máš v ňom kopec úloh a povinností? Tiež plníš ciele a sny, avšak nepatria tebe…? Ani práca ťa nebaví?

Nuž, tak alebo onak, na tieto otázky si musíš odpovedať sám, pretože iba ty poznáš pravdu. Sám musíš prísť na to, či žiješ život presne taký, aký si si ho vždy predstavoval alebo je s ním niečo v neporiadku.

A keď už nájdeš tú správnu odpoveď, možno ti pomôže tento článok. Nájdeš v ňom 21 vecí, ktoré by si pre seba mal OKAMŽITE začať robiť – teda ak ich už dávno nerobíš, potom si ich iba zopakuj. 😉

Veci, ktoré ti opäť pomôžu vrátiť misky váh do rovnováhy a dostať tvoj život pod kontrolu. Pretože tvoj život by mal byť o TEBE, nie o nikdy nekončiacich povinnostiach, úlohách a snoch a plánoch niekoho iného. O TE – BE !!!

1. Začni akceptovať plnú zodpovednosť za svoj život

Svoj život máš vo vlastných rukách, či už si rovnakého názoru alebo nie. Sú to tvoje vlastné kroky, tvoje vlastné rozhodnutia a tvoje vlastné chyby, ktoré ťa sem dostali. To vďaka nim máš život taký, aký je.

Nemôže za to vláda, nemôžu za to tvoji rodičia a nemôžu za to tvoji priatelia ani tvoja frajerka. Spôsob, ktorým si svoj život žil, ťa dostal presne do tohto bodu, presne na toto miesto. Nič iné.

A skôr, ako celý očervenieš od nervov a zlosť ti zatemní triezve uvažovanie, vedz, že tejto pravde budeš musieť jedného dňa čeliť. No byť tebou, dám si pozor, aby to už nebolo neskoro. Pretože ja si osobne myslím, že už si dosť veľký na to, aby si ešte stále veril na Ježiška… Čo si myslíš ty?

No mám aj dobrú správu. Ak začneš túto pravdu akceptovať, bude to jedna z najoslobodzujúcejších vecí, akú si kedy spravil. Dá ti to odvahu a sebavedomie viesť svoje budúce kroky a nasmerovať svoj život tým smerom, ktorým ho nasmerovať chceš.

Vraví sa, že najlepší spôsob, ako predvídať budúcnosť, je vytvoriť ju… Tak smelo do toho! Pretože ak si nevybuduješ svoje sny, niekto iný si ťa najme, aby si mu pomohol vybudovať tie jeho.

2. Urči si ciele a stanov si priority

Svojmu životu musíš dať smer. Ak to nespravíš ty, spraví to za teba niekto iný. Avšak potom sa ti nemusí páčiť miesto, na ktorom skončíš. Žiť život bez cieľa je ako vyplávať s loďou z prístavu a nevedieť kam. Alebo ako behať celý čas po futbalovom ihrisku hore a dole bez toho, aby si sa pokúsil streliť gól.

Nič moc však?! Ciele ti dajú smer, aký si sám vyberieš. Dajú tvojmu životu zmysel, a to presne ten, ktorý tak dlho hľadáš. Tak prečo ich ešte nemáš?

A čo sa celkovo cieľov týka, vrelo odporúčam články Sedem Dôvodov Prečo Je Dôležité Stanoviť Si Ciele a takisto Ako Si Správne Stanoviť Ciele V Ôsmich Krokoch. V nich sa dočítaš všetko, čo k cieľom potrebuješ vedieť! 😉

3. Začni na svojich cieľoch pracovať každý deň

Pamätaj, že aj cesta dlhá tisíce kilometrov začína s jedným malinkým krokom. Preto nech už snívaš o čomkoľvek, začni robiť malé, logické, každodenné kroky, aby si svoje sny uskutočnil. Pretože sny sa ti nesplnia bez toho, aby si im k tomu dopomohol.

Tak sa vzchop a začni. Pusti sa do práce. Čím tvrdšie budeš pracovať, o to väčšie šťastie budeš mať. Skoro každý túži po práci svojich snov a chce nasledovať svoju vášeň, no iba veľmi malá hŕstka ľudí pre to niečo skutočne spraví. Buď iný!

4. Začni myslieť pozitívne

Negatívne myšlienky ti nedajú pozitívny život, pamätaj na to! Pozitívne myšlienky sú omnoho silnejšie. Dokážu ťa inšpirovať a dohnať k skvelým veciam. K nadštandardným výkonom, k obrovským úspechom a k prekonaniu vlastných limitov. Zatiaľ čo tie negatívne iba poskytujú živnú pôdu obavám, strachu, starostiam a výčitkám. Sám si musíš vybrať, čo z tohto vo svojom živote chceš.

5. Začni sa starať o svoje telo

Je to telo, v ktorom prežiješ celý svoj život, staraj sa o ňho! Netlač doň stále tie fastfoody a polotovary. Nepi neustále tie hnusné, sladké a škodlivé malinovky. Buď rozumný. Začni sa o neho starať a dávať mu vitamíny a živiny, ktoré skutočne potrebuje.

A občas ho tiež prevetraj na čerstvom vzduchu, pretože nebolo stvorené na to, aby za deň vystriedalo iba dve polohy, a to jednu v práci za počítačom a druhú doma na gauči pred telkou. Pamätaj, že to, čo do neho investuješ teraz, ti neskôr vráti.

6. Začni akceptovať fakt, že veci ani čas nikdy nebudú perfektné

Niečo také, ako dokonalosť neexistuje. Nikdy nebude perfektný čas. Musíš sa naučiť jednať teraz a očakávať od seba to najlepšie – nie to dokonalé. Ak si tieto dva fakty neosvojíš, pravdepodobne sa nikdy nepohneš z miesta, nikdy sa o nič nepokúsiš a budeš večne nešťastný.

7. Začni plávať proti prúdu

Vraví sa, že iba mŕtva ryba pláva s prúdom. A aby sme mali jasno, tou rybou myslím teba! Pretože ak si sa pridal k stádu a nasleduješ tú slepú cestu sebadeštrukcie, na ktorej každý deň vstávaš o šiestej, robíš od ôsmej do piatej v práci, ktorú neznášaš a vraciaš sa domov o siedmej, kedy zmorený padáš na gauč pred telku, viac sa podobáš tej rybe ako človeku.

Čo sa stalo s tými kreatívnymi nápadmi? So všetkými tými snami a plánmi, ktoré si pre seba schovával? Kde je tá jedinečná osoba, kde je ten originál? Dovoľ jej opäť postaviť sa na vlastné nohy. Začni to byť opäť ty. Dovoľ si žiť, pred tým, než skutočne umrieš. Nevzdávaj to skôr, ako to skúsiš.

Vedz, že NIKDY nie je neskoro na to, aby si zmenil svoj život. A ak to vieš, len sa ti so zmenou nedarí, určite si prečítaj E-Book 8 CHÝB, KTORÉ SABOTUJÚ TVOJE ROZHODNUTIE ZMENIŤ SVOJ ŽIVOT. Je zdarma a určite ti pomôže dať veci do pohybu. 😉

8. Začni hľadať cestu von zo svojej zóny komfortu

Miesto, na ktorom sa dejú zázraky, je hneď za hranicami tvojej zóny komfortu. Sprav prvé kroky a okús, čo ťa čaká tam vonku. Som si istý, že hneď ako z nej vystúpiš, zistíš, že nakoniec nebola taká komfortná, akou sa javila vo vnútri.

Život si nedostal preto, aby si ho mohol sledovať z pohodlia svojho kresla v obývačke. Pamätaj, že loď kotviaca v prístave je síce v bezpečí, no to nebol dôvod, pre ktorý bola stavaná. A opäť, aby bolo jasné, tou loďou myslím opäť teba!

9. Začni veriť

Nič na svete nebolo vykonané bez viery, že je to možné. Preto, ak po niečom skutočne túžiš, musíš uveriť. V to, že to dokážeš. V to, že je to možné. Pretože najprv musíš presvedčiť samého seba, až potom presvedčíš ostatných.

10. Začni búrať svoje limity

Neexistujú žiadne limity. Sú tu iba tie, ktoré si vytvoríš sám vo vlastnej mysli. A i keby tu nejaké boli, tak iba preto, aby boli prekonané. Nikdy nebudeš vedieť, aký silný môžeš byť, až pokým byť silným nebude tvoja posledná možnosť. Nepodceňuj sa a zančni si veriť. Skús, kam až môžeš ísť a keď objavíš svoje hranice, prekroč ich.

11. Začni si všímať krásu, skrytú v maličkostiach

Namiesto toho, aby si neustále čakal na veľké veci, začni sa tešiť z každodenných maličkostí. Som si istý, že dokážeš nájsť každý deň kopec vecí, ktoré ti pohnú kútikmi úst do strán.

Buď vďačný za chvíľku kľudu pri rannej káve, začni sa tešiť z vône tvojho obľúbeného jedla alebo sa teš z toho pocitu po dobre odmakanom tréningu. Život je plný takýchto malých a nádherných okamihov. Bude to pre teba iba malá zmena, no bude mať obrovský dopad na kvalitu tvojho života.

12. Začni byť viac otvorený k svojim pocitom

Ak sa cítiš pod psa, dopraj si čas a priestor. Avšak buď otvorený a úprimný. Porozprávaj sa s blízkymi alebo zájdi na jedno s kamarátmi, pretože sa možno potrebuješ iba vyrozprávať alebo potrebuješ počuť rozdielny pohľad na vec. A keď si šťastný, vypusti tú radosť von. Dovoľ jej zaplniť celú izbu, celý tvoj byt. Infikuj ňou ostatných a inšpiruj ich vlastným nadšením zo života.

Ak sa ti myšlienky v článku páčia, tak si daj od tohto náruživého čítania menšiu pauzičku a lajkni MOTIVATION-MANa na Facebooku. Zaistíš si tým to, že ti ďalšie zaujímavé články neujdú. Jeden klik a o ďalšie nadupané riadky budeš mať postarané. Tak šup. 😉

13. Začni sa starať o vzťahy s ľuďmi, ktorí sú pre teba dôležití

Mať kamarátov neznamená napísať im na facebooku, keď majú narodeniny alebo keď niečo potrebuješ. Ak chceš niečo dostať, musíš najprv niečo dať. O tých skutočných priateľov a rodinu, či už pokrvnú alebo uličnú, sa staraj. Buď im nablízku, buď im nápomocný a stretávaj sa s nimi. Pamätaj, že aj tá najkrajšia a najsilnejšia kvetina zomrie, ak ju nebudeš polievať.

14. Začni sa sústrediť na veci, ktoré MÔŽEŠ kontrolovať

Nedokážeš zmeniť všetko, no môžeš zmeniť aspoň niečo. A na to by si sa mal sústrediť. Pretože mrhanie talentom, časom a energiou na veci, ktoré nemáš v moci, je receptom na depresiu, frustráciu a trápenie. Začni svoju energiu investovať do vecí, ktoré ovplyvniť dokážeš a začni hneď.

15. Začni si strážiť hladinu stresu a vezmi si potrebné pauzy

Spomaľ. Dýchaj. Dovoľ si na chvíľu zastať. Uprac si v hlave myšlienky, pozri sa na veci z nadhľadu, odosobni sa. Nielenže uvidíš riešenia, ktoré boli doteraz skryté, ale budeš aj produktívnejší a kreatívnejší. Stresu a nervozite vyfúkneš vietor z plachiet, a tak nebude trpieť ani tvoje šťastie ani tvoj osobný pokoj.

16. Začni sa sústrediť na šance a príležitosti

V živote nájdeš presne to, čo v ňom hľadáš. Pre tých, ktorí sa sústredia na príležitosti a hľadajú cestičky, ako uspieť a ako si splniť svoje sny, je to veľmi dobrá správa. Avšak pre tých, ktorí hľadajú výhovorky, prekážky a limity, pre ktoré veci „nejdú“ a „nemôžu“ byť spravené, to už zas tak dobrá správa nie je.

Sľúb si, že sa pokúsiš v každej situácii nájsť niečo pozitívne a budeš sa sústrediť skôr na možnosti, ako na prekážky. Moment, v ktorom si to sľúbiš, ti zmení život.

A ak by ti to s tým rozpoznávaním a využívaním príležitostí doposiaľ veľmi nešlo, odporúčam článok 7 Dôvodov, Pre Ktoré Nedokážeš Využiť Príležitosti Priamo Pred Tebou. Možno tam objavíš dôvod, prečo je tomu tak! 😉

17. Začni byť vďačný minulosti za lepšiu budúcnosť

Všetka tá bolesť, ktorú si v minulosti zažil, ťa spravila silnejším. Všetky tie veci, ktoré ťa v minulosti rozplakali, ťa spravili odvážnejším a odolnejším. Všetci tí ľudia, ktorí ťa v minulosti podviedli, oklamali alebo podrazili, ťa spravili rozumnejším, opatrnejším a obozretnejším. Všetko to zlé, čo sa ti v minulosti stalo, ti dalo cenné lekcie, z ktorých ťažíš dnes. Je preto načase, aby si poďakoval svojej minulosti za lepšiu budúcnosť.

18. Začni skúšať nové veci

Sú to práve nové veci, ktoré dávajú životu tú šťavu, tú novú energiu. Sú to ony, ktoré ťa vyvedú z toho nudného stereotypu a každodenne sa opakujúcich rutín. Prestaň sa báť chýb, ktoré môžeš urobiť, tie sú súčasťou života.

19. Začni sa venovať sebe

Osoba, s ktorou tráviš najviac času a žiješ najdlhšie, si ty sám. A aj napriek tomuto faktu má tak veľa ľudí problém s tým, aby odpovedalo na otázku o troch pozitívnych a o troch negatívnych vlastnostiach. Mnohí nepoznajú ani svoje talenty a silné stránky. Niektorí dokonca nevedia, čo ich skutočne baví a napĺňa.

No neviem, ako ty, ale ja v tom vidím skutočne obrovský problém. Svoj život skúmaj, objavuj v ňom veci, ktoré ti robia radosť, testuj svoje limity, nájdi svoje silné stránky a odhaľ svoj talent. Kľudne sa ti zaručím, že ak to spravíš, tvoj žvot dostane úplne inú perspektívu.

20. Začni byť šťastný

Šťastie je voľba. Nekúpiš si ho, nikto ti ho nedaruje a tiež ho nenájdeš ukryté v štvorlístku na lúke. Je to rozhodnutie, že budeš venovať pozornosť viac tým dobrým veciam vo svojom živote, ako tým zlým. Že budeš spokojný s tým, kto si. Že sa budeš radovať zo svojich pokrokov a úspechov a nebudeš sa trestať za chyby a omyly. Je to jednoduché rozhodnutie, avšak nikto ho nespraví za teba.

21. Začni si uvedomovať, aký bohatý už v skutočnosti si

Skutočným bohatstvom je schopnosť prežiť svoj život naplno. I keď sa nachádzaš v komplikovanom období svojho života, je dôležité mať neustále na pamäti veci, ktoré ťa robia nesmierne bohatým človekom. Včera si nešiel spať hladný. A tiež si nemusel spať vonku. Ráno si môžeš vybrať oblečenie, ktoré si dáš a máš prístup k pitnej vode. Toto sú privilégiá, ktoré mnohí ľudia na svete nemajú.

A ak si stále myslíš, že toho nie je zasa toľko, za čo by si mal byť v živote vďačný, prečítaj si článok s desiatimi otázkami, ktoré ti dokážu opak – 10 Otázok, Ktoré Ti Dokážu, Že Si Na Tom Lepšie, Ako Si Myslíš.

Dodatočná poznámka: Keďže tento článok zožal skvelé ohlasy, rozhodol som sa napísať pokračovanie – Ďalších 21 Vecí, Ktoré By Si Pre Seba Mal Začať Robiť, tak si ho určite prečítaj, aby si mal zoznam kompletný. 😉

Na záver článku sa zachovaj ako charakter a nezabudni ho podporiť jedným lajčiskom alebo ho trošku povláčiť po sociálnych sietiach a pozdielať. Pretože karma ťa jedného dňa dobehne, pamätaj na to! 😉

A ak si sa ešte náhodou nezapísal do NEWSLETTER-a, tak by si sa mal hanbiť, hneď a zaraz prehodnotiť svoje priority, zamyslieť sa nad sebou a okamžite tak učiniť! 😛

Políčko kam svoj email hodiť nájdeš nižšie, pod BIO-m autora.

email

email

Získaj prístup ku všetkým naloženým článkom

Tento článok som pôvodne napísal pre ľudí z členskej sekcie. Uvolnil som ho pre všetkých, aby som ti ukázal, aké pecky píšem pre mojich najväčších fans. No nie sú to len články, čo ti členstvo dá. Sú to tiež dlhšie a lepšie videá, súťaže o osobné konzultácie, moje produkty a kopec predmetov od motivation-mana a v neposlednom rade aj komunitné stretnutia! Je toho toľko, čo ti členstvo dá, až sa vlastne divím, prečo členom ešte nie si.

Staň sa teda členom hneď alebo si Zisti o výhodách viac
email

Blogger, online marketingový nadšenec a milovník života. Človek, ktorý sa rozhodol počúvnuť hlas svojho srdca namiesto ohlušujúcich názorov ľudí zo svojho okolia. Človek, ktorý sa rozhodol ísť vlastnou cestou, bez ohľadu na to, aká náročná bude. Človek, ktorý koná na základe vlastného úsudku a učí sa z vlastných chýb. Človek, ktorý sa vyjadruje slobodne a žije podľa vlastného presvedčenia a zásad. Človek, ktorý ŽIJE – neprežíva. A ak by si sa o mne rád dozvedel aj niečo konkrétne a videl pár fotiek, určite klikaj SEM. ;)

Prečítaj si viac o zakladateľovi

Odporúčam ti prečítať si aj tieto články

10 Velikánov, Ktorí Dokázali Zvíťaziť Aj Napriek Bolestivým Zlyhaniam A Nemalým Prekážkam
Ako Veľmi Sa Ti Zmení Život, Keď Prestaneš Vyčkávať A Začneš Žiť A 7 Skvelých Vecí, Ktoré Ťa To Naučí
40 Neuveriteľne Silných Pripomienok, Ktoré Ti Pomôžu Myslieť Pozitívne
4 Novoročné Predsavzatia, Ktoré Najčastejšie Zlyhávajú A Čo Si Stanoviť Namiesto Nich

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Komentáre ( 19 )

 • RENÁTA apríl 02, 2015 2:29:30 pm

  9, 11, 13, 16, 17, súhlasím na 100%
  Ďakujem za ďalší krásny článok 🙂 🙂 🙂

  • Dušan Kadlec apríl 03, 2015 5:14:49 am

   Myslím, že každý bod má niečo do seba 😉

   Rado som stalo, teším sa pozitívnym ohlasom Renáta ! 🙂

 • Nikola apríl 09, 2015 11:04:36 pm

  Ďakujem ..geniálny článok 🙂 veľmi inšpirujuci

  • Dušan Kadlec apríl 09, 2015 11:50:23 pm

   Skvelé, ďakujem za pochvalu Nikola! 🙂

 • Sylvia júl 31, 2015 2:47:31 pm

  Dakujem za uzasny clanok, asi najviac ma dostal bod 17. Uz dlho sa vyrovnavam zo svojou minulostou a myslim ze je na case sa s nou raz a navzdy vyrovnat. Myslim ze tvoj clanok mi otvoril oci a ukazal cestu. Prajem vela vsetko len to najlepsie.

  • Dušan Kadlec august 01, 2015 6:18:35 pm

   Sylvia, ja ďakujem za pochvalu! 🙂

   Podstatné je, že si to pochopila teraz. Hádam si tieto rady teda zoberieš k srdcu a nedovolíš, aby negatívne skúsenosti z tvojej minulosti ničili tvoju prítomnosť a ružové vyhliadky na budúcnosť!

   Budem držať palce 😉

 • Kaja august 19, 2015 7:24:22 pm

  Ak by ma mohol autor kontaktovať mailom, budem vďačná.

  • Dušan Kadlec august 20, 2015 8:42:16 am

   Nájdeš si mail Kaji 😉

 • Monika september 28, 2015 8:37:00 pm

  Velmi mudre a poucne veci. Dakujem….

  • Dušan Kadlec september 28, 2015 9:41:32 pm

   Vďaka Monika 😉

 • jungen november 10, 2015 6:30:57 am

  Čo stým keď vôkol je plno takých ľudí ktorý keď sa niekde vyšplhám ma vždy zhodia dole a neviem sa od nich odpútať? ale inak pravdivý članok 🙂

  • Dušan Kadlec november 10, 2015 6:52:39 pm

   Tak v tom prípade by si mal odpútanie sa od nich, spraviť svojou prioritou Jungen!

   Vždy sa dá, keď sa chce. 😉

   A ak ti škodia tak, ako vravíš, potom nie je o čom!

  • jungen november 10, 2015 8:34:40 pm

   Však pracujem na tom, horšie je to, že je to moja rodina blízka a bývajú rovno vedľa mňa. Ale už som sa niekam dopracoval a nedávno som spadol naspäť. Musím sa nejako pozbierať a začať odznova 🙂 musí asi naozaj asi iba veľmi chcieť 🙂

  • Dušan Kadlec november 10, 2015 11:14:14 pm

   Správna rodina by ťa určite nemala sťahovať dole, respektíve zhadzovať, keď už sa ti podarilo niekam dostať.

   Týchto ľudí zo svojho života nemusíš vytesnať úplne. Nemusí to znamenať, že sú zlí. Možno ti škodia nevedomky a nevedia s tým prestať, nevedia to pochopiť. Sám som si niečim podobným prešiel a stále prechádzam.

   No ide o tvoj život. Akokoľvek im chceš pomôcť a tráviť s nimi čas, nemôžeš si nechať ničiť život.

   Tak to aspoň vidím ja.

 • jungen november 12, 2015 6:28:46 am

  Veď taká je pravda ide o môj život takže vyriešiť to musím nechcem dopadnúť zle a nevedieť sa s toho vyhrabať to by bolo ešte horšie. Ďákujem 🙂

 • Dušan november 19, 2015 3:25:39 pm

  Zdravím, Dušan

  je načase aby si prestal kradnúť články zo zahraničných webov a začal písať SVOJE články.

  Profiluješ sa do pozície experta na sebarozvoj a nemáš charakter tým, že kradneš cudzie články z internetu a vydávaš ich za svoje

  Parazituješ na tom. Tu je zdroj akože „tvojho“ článku: http://financialupside.com/21-things-to-start-doing-to-be-happy-at-work/
  a pozliepané z článku: http://thoughtcatalog.com/chelsea-fagan/2013/11/21-things-you-should-force-yourself-to-do-every-day/

  ukáž charakter a publikuj tento môj komentár, inak potvrdíš môj názor na teba.

  Nie je to fér takto vydávať cudzí obsah za svoj bez uvedenia zdroja.

  Dušan

  skôr či neskôr ťa ľudia odhalia a bude to pre teba hanba, sklamanie a pád

  • Dušan Kadlec november 26, 2015 5:59:18 pm

   Opäť ahoj Dušan.

   Každý máme právo na vlastný názor a v žiadnom prípade ťa nechcem zhadzovať či zosmiešňovať, no tento tvoj komentár ma obzvlášť pobavil.

   Ako nebojácne a oduševnene sa vrháš do boja proti tomu parazitovi, čo kradne články a svojimi lžami ničí ľuďom životy. 😀

   Takto. Do pozície experta som sa NIKDY nepasoval, ak si niekde postrehol opak, prosím pridaj link, keď ti to s nimi tak dobre ide.

   Pravdou je, že nepíšem pre vlastné ego, pre slávu, ani pre uznanie. Píšem pre ľudí. Rád ich motivujem, inšpirujem, prinášam pozitívnu energiu a pripomínam, o čom skutočne život je.

   Niektoré články preložím, niektorými sa inšpirujem na internete a niektoré napíšem čisto z vlastnej hlavy. Niekedy to bolo v pomere 50:50, teraz už vysoko prevládajú články z vlastnej tvorby.

   Asi ťa sklamem, no mojej hanbi, sklamania a pádu sa nedočkáš, pretože som sa s tým nikdy netajil, takže ľudia nemajú čo odhaľovať.

   I keď článok preložím, nikdy nie od slova do slova. Použijem iba taký obsah, s ktorým sa na sto percent stotožňujem, s ktorým súhlasím. Následne ho i tak upravím, napíšem vlastnými slovami, dám do toho kúsok seba. A pokiaľ to ľuďom pomáha, dobre sa im to číta a prináša im to do života motiváciu, inšpiráciu, chuť a energiu, som úplne spokojný a mám svedomie čisté.

   P.S.: Články, ktoré si priložil som v živote nevidel. Inšpiroval som sa článkom z blogu MarcandAngel, no bodov tam bolo 30, ja som ich spísal viac, doplnil o vlastné postrehy, názory a poznatky a rozdelil do dvoch článkov.

 • Elen jún 30, 2016 5:41:49 pm

  Skvely clanok. precitala sm si vsetkych 42 bodov.Zamyslam sa nad kazdou vetou a slovom, co si precitam a niekedy si vetu precitam este raz (pre istotu, aby sm to necitala automaticky, ale aj rozmyslala)☺.
  P.S. – vobec, ale vobec mi nevadi, ak nieco prekladas, alebo tam davas svoje myslienky, cela tvoja praca sa paci tisickam ludom a tí nehladaju minusy!
  Odo mna velky LAJK ☺

  • Dušan Kadlec júl 04, 2016 3:52:18 am

   Treba, treba Elen… Treba sa nad tými slovami zamýšľať.

   Mnoho ľudí si ich iba v rýchlosti prečíta, chvíľku sa cítia motivovaní a odhodlaní zmeniť svet a o pár minút neskôr to je preč rovnako rýchlo ako jarný sneh!

   Takže je iba dobre, keď sa poriadne zamyslíš nad tým, čo čítaš a trošku podumáš, či tam nie sú veci, ktoré by ti mohli zlepšiť život. 😉

   A zahraničnými článkami som sa z časti inšpiroval v minulosti, posledných pár mesiacov píšem čisté a rýdze články, ktoré nemohli byť videné nikde inde! 😀