Ďalších 21 Vecí, Ktoré By Si Pre Seba Mal Začať Robiť

Ďalších 21 vecí, ktoré by si pre seba mal začať robiť

Sme príliš zaneprázdnení tempom života, ktorý žijeme. Máme plnú hlavu starostí, povinností a vecí, ktoré musíme každý deň urobiť.

Takto nám ubiehajú dni, týždne, mesiace, roky.

Avšak, i keď nepoznám tajomstvá vesmíru, neviem veštiť z kryštálovej gule a tiež nemám nadľudské schopnosti, viem, že o tom život nie je a ani by byť nemal.

Tvoj život by mal byť o TEBE! O tvojich plánoch, tvojich snoch a tvojich cieľoch. Mal by si nasledovať svoju vášeň a svoje srdce, robiť veci podľa seba. Nemyslíš?

Hovorí sa, že život je taký, akým si ho spravíš.

Preto som napísal zoznam 21-tich vecí, ktoré by si pre seba mal začať robiť OKAMŽITE. Tieto ti zaručia život presne podľa tvojich predstáv. Tak akým si ho spravíš?

Tu sú:

1. Začni k sebe byť úprimný

Ak chceš byť v živote skutočne šťastný, tento krok jednoducho neobídeš. Buď k sebe úprimný a svoje sny, ciele a plány nechaj vyplávať na povrch. Nedus ich hlboko v sebe. Buď k sebe pravdivý a sám si odpovedz na to, čo od svojho života očakávaš.

Kým chceš byť a čo chceš v živote robiť? Prehľadaj svoju dušu a svoje srdce, tam nájdeš odpovede. Tie ti pomôžu pochopiť, kto si teraz a ako si sa sem dostal. A akonáhle v tom budeš mať jasno, zistíš tiež, kým chceš byť v budúcnosti a ako sa dostaneš tam.

2. Stavaj svoje šťastie ako prioritu

Na tvojich potrebách a túžbach záleží. Ak si svoj život neceníš a nesnažíš sa ho naplniť, ničíš ho. Nevravím, že máš byť bezohľadná špina a myslieť iba na seba, to vôbec. Vravím len, že musíš myslieť AJ na seba! Prestaň plniť druhým ľuďom ich želania, keď sa nestretávajú s tvojimi zásadami alebo uberajú z tvojho šťastia. Stačilo.

3. Začni čeliť svojim problémom

Problémy jednoducho patria k životu, každý ich má. Ak si doteraz žiadnym vážnejším nečelil, niekde tam na teba číhajú, ver mi. Avšak potrebuješ si uvedomiť, že keď už sa raz v tvojom živote objavia, nezmiznú, kým pre to niečo nespravíš. Rob, čo môžeš, začni tam, kde si a nezastav sa, kým ich nevyriešiš. Všetko je to o tom, aby si robil malilinké kroky smerom vpred. Pekne kúsok po kúsku. Až nad nimi nezvíťazíš.

4. Začni si budovať zdravé, produktívne zvyky

V nedávnom článku som písal o tom, že ak ti tvoje návyky život nezlepšujú, ničia ho. Nikdy mi nebolo jasné, prečo ľudí vždy lákali skôr zlozvyky, ako tie dobré – život zlepšujúce návyky, no už je tomu raz tak. No aj napriek tomu máš stále možnosť voľby.

Daj červenú fajčeniu, drogám a všetkým tým ostatným, jedovatým návykom, ktoré z teba vysávajú energiu, berú ti čas a ničia tvoj život. Namiesto toho si buduj tie, ktoré budú pre tvoj život a tvoju osobu prínosom. Veď myslím, že už aj ty sám veľmi dlho vieš, že je čas na poriadne zmeny v tvojom živote. Alebo, lepšie povedané, už včera bolo neskoro. 😀

Preto pamätaj, že voľba, ktorú spravíš, rozhodne o kvalite tvojho budúceho života.

A ak by si mal náhodou so zmenami vo svojom živote problém, určite si stiahni E-Book 8 CHÝB, KTORÉ SABOTUJÚ TVOJE ROZHODNUTIE ZMENIŤ TVOJ ŽIVOT. Isto tam nájdeš odpovede, ktoré ti ten problém dokážu vyriešiť. A navyše, E-Book je zdarma, takže nie je o čom. 😉

5. Začni žiť v prítomnosti

Tento moment je zázrak. Tento moment je to jediné, čo máš v živote zaručené. Život sa deje teraz. Preto prestaň oplakávať dávnu minulosť. Prestaň sa utešovať, že sa veci v tvojej budúcnosti zlepšia. Nauč sa, ako žiť v tomto momente, v tejto chvíli. Pretože práve teraz máš v rukách moc zmeniť svoj život. Teraz máš možnosť urobiť niečo pre svoje šťastie. Nadýchni sa. Precíť túto chvíľu. Okús, ako chutí život.

6. Začni si vážiť lekcie, ktorým ťa naučili tvoje chyby

Chyby sú v poriadku. Ak sa z nich poučíš, dokážeš si z nich postaviť odrazový mostík pre svoj úspech. Ak z času na čas nepochybíš, znamená to akurát toľko, že neskúšaš nič nové alebo sa iba nesnažíš uspieť dostatočne.

Hraj, riskuj, potkni sa a spadni, no postav sa a skús to znova. Nauč sa ceniť si skutočnosť, že na seba tlačíš, rastieš, učíš sa a zlepšuješ. A pamätaj, že tá chyba, ktorú sa najviac bojíš urobiť, môže byť kľúčom, k tvojmu budúcemu úspechu.

7. Začni byť na seba dobrý

Ak dovolíš, aby ti stále hral v hlave ten negatívny, urážlivý a pesimistický dialóg, myslíš, že to niekam dotiahneš? Musíš sa naučiť rešpektovať a vážiť si samého seba. Pretože ak sa nerešpektuješ sám, ako to môžeš očakávať od druhých?

Buď na seba milý, začni si veriť, pochváľ sa za svoje úspechy a dovoľ si robiť chyby. Si iba človek. Lebo ak budeš pokračovať v tomto sebadeštruktívnom monológu, budeš si aj naďalej podkopávať sebavedomie, odhodlanie a vôbec vôľu a chuť o čokoľvek sa pokúsiť. Najvyšší čas prestať!

8. Začni si užívať veci, ktoré máš

Problém, ktorý majú mnohí z nás je ten, že neustále čakáme a odkladáme naše šťastie. Čakáme, kým doštudujeme školu, čakáme, kým si vybudujeme kariéru, čakáme, kým si založíme rodinu a mnohí, z nepochopiteľných dôvodov, čakajú na dôchodok. Takto ti ale utečie celý život pomedzi prsty. Prestaň čakať na lepšie vzdelanie, na vyšší plat, na nové auto, na nový dom. Začni si ceniť veci, ktoré máš už teraz. A že ich nie je tak málo!

A ak by si sa čírou náhodou odvážil oponovať a začal ufrflane trúsiť jednu nemiestnu poznámku za druhou, pričom by každá demonštrovala tvoje nezlomné presvedčenie o tom, že sa v živote vôbec nemáš dobre, zadrž. Nadýchni sa, klikni na článok 14 Dôkazov, Ktoré Ťa Presvedčia, Že Sa Ti Darí Lepšie, Ako Si Myslíš a pusti sa do čítania. Vedz, že tento článok ťa vyvedie z omylu veľmi rýchlo kamarát. 😉

9. Rozhodni sa, že budeš šťastný a sám na tom začni pracovať

Ak čakáš na niekoho, kto ťa spraví šťastným, uniká ti pointa bytia. Sám sa musíš spraviť šťastným. Usmej sa, pretože môžeš. Vyber si šťastie. Vyber si optimizmus.

Buď zmenou, ktorú chceš vidieť vo svete. Buď vďačný za to, kým si teraz a dovoľ tej pozitívnej energii, aby ti pomohla dostať sa tam, kam chceš ísť. Šťastie nájdeš presne tam, kde ho hľadáš. Avšak buď opatrný, ak sa sústredíš na niečo iné, pretože to nájdeš takisto.

10. Začni tráviť čas s tými správnymi ľuďmi

To sú tí, vďaka ktorým je tvoj život vzrušujúcejší, zábavnejší a kvalitnejší. Tí, ktorých prítomnosť si užívaš rovnako, ako si oni užívajú tú tvoju. Hovorím o tých, ktorí ťa majú radi rovnako, ako ty ich. Takí, ktorí ťa povzbudzujú, podporujú, tlačia dopredu a nedovolia ti zastať. Toto sú priatelia a rodina. Spoločnosť týchto ľudí by si mal vyhľadávať.

11. Začni dávať svojim cieľom a snom zelenú

Ak sa nepokúšaš splniť si svoje sny, o čom je potom tvoj život? V živote to nie je o tom dostať šancu, je to o tom vziať si ju. Vytvoriť ju, a potom zdrapiť za pačesy a nepustiť, nech sa metá ako chce.

Nikdy si nebudeš môcť byť istý tým, či to na 100% klapne, ale môžeš si byť istý tým, že to na 100% NEklapne, ak sa o to nepokúsiš. A nech už to dopadne akokoľvek, zakaždým niečo získaš. Niekedy zvíťazíš, niekedy sa poučíš.

12. Začni veriť, že si pripravený na ďalší krok

Nech už sa jedná o príležitosť podnikať, príležitosť spraviť niečo pre svoj sen alebo je to iba šanca osloviť dievča, do ktorého si sa zamiloval už veľmi dávno, ver, že si pripravený. Máš všetko, čo potrebuješ. Nikdy nebude vhodnejší okamih. Prestaň čakať na perfektné podmienky, nadýchni sa a jednoducho to sprav. Nauč sa prijímať výzvy, pretože sú to dary, ktoré ti pomáhajú rásť a rozvíjať sa.

[divider_1px]

Ak sa ti myšlienky v článku páčia, tak si daj od tohto náruživého čítania menšiu pauzičku a lajkni MOTIVATION-MANa na Facebooku. Zaistíš si tým to, že ti ďalšie zaujímavé články neujdú. Jeden klik a o ďalšie nadupané riadky budeš mať postarané. Tak šup. 😉

[divider_1px]

13. Začni si budovať vzťahy zo správnych dôvodov

Vzťahy si buduj s ľuďmi, ktorí sú ti podobní. S takými, ktorí majú rovnaké hodnoty, rovnaké zásady a rovnaké presvedčenie. S takými, ktorí budú pre tvoj život prínosom.

Priateľov si vyberaj. Otvor sa ľuďom, ktorých obdivuješ a rešpektuješ a ponúkni im pomocnú ruku. A tiež si ich vyberaj na základe skutkov, pretože tie sú omnoho dôležitešie, ako ich slová.

14. Začni dávať novým ľuďom šancu

Pre mnohých to bude znieť kruto, ale nemôžeš si udržať všetky priateľstvá, ktoré si si v živote vybudoval. Ľudia a priority sa menia. S časom niektoré priateľstvá upadnú, avšak nové vyrastú. Oceň nové možnosti kamarátstva, zatiaľ čo dáš zbohom tým starým, ktoré už viac nefungujú.

Dôveruj svojmu úsudku. Buď pripravený poučiť sa, buď pripravený na výzvu, buď pripravený stretnúť niekoho, kto ti môže zmeniť život naveky.

15. Začni súťažiť so sebou samým

Nechaj sa inšpirovať skutkami a víťazstvami druhých. Obdivuj ich, pouč sa z ich príbehov, avšak vedz, že súťaženie a porovnávanie svojho života so životmi iných je len strata času, nič iné. V živote súťažíš iba s jednou jedinou osobou – so sebou.

A každý jeden deň by si sa mal snažiť byť lepší, ako osoba, ktorou si bol včera… Nie ako ten zazobaný sused alebo nový frajer tvojej bývalej. Buď pripravený testovať svoje limity, buď pripravený vydať zo seba všetko a hlavne – buď pripravený pokoriť vlastné limity.

16. Začni si pripíjať na víťazstvá ľudí okolo seba

Začni si všímať a uvedomovať úspechy a víťazstvá ľudí okolo seba. Povedz im, v čom sú výnimoční a čo na nich obdivuješ. Nechaj sa inšpirovať a nakopnúť k vlastným úspechom. Zober si potrebné ponaučenie z ich skúseností a chýb. Tento dobrý zvyk ti pomôže na omnoho produktívnejšie a inšpiratívnejšie miesta. A čoskoro začnú ľudia, ktorých si sám obdivoval, obdivovať tvoju prácu, tvoj úspech a tvoje víťazstvá.

17. Začni hľadať svetlé stránky v ťažkých časoch

Keď prechádzaš ťažkým obdobím, nezastavuj sa. Párkrát sa zhlboka nadýchni, rozhliadni navôkol a skús nájsť malú iskierku nádeje, svetlejšiu stránku problému. Pretože každá minca má dve strany a dokonca aj ťažké časy a zložité životné situácie ti dokážu dať cenné a častokrát potrebné lekcie. Sústreď sa na to, čo máš, nie na to, čo nemáš.

18. Začni odpúšťať sebe a druhým

Každý z nás si už odniesol zopár ťažkých zranení na základe vlastných rozhodnutí alebo po podrazoch druhých ľudí. Chvíľu to bolieť bude, to je v poriadku. Avšak niektorí z nás dovolia bolesti, aby ich zožierala pridlho. Znova a znova sa ničia nezmyselnými výčitkami a starosťami, a tým bolesti jednoducho nedovolia odísť.

Musíš sa naučiť odpúšťať, inak ťa ten tlak minulých chýb a sklamaní zničí. Neznamená to, že vymažeš alebo zabudneš na to, čo sa stalo v minulosti. Znamená to, že si dovolíš pohnúť sa ďalej. Znamená to, že si namiesto bolesti a ľútosti vyberieš opäť cestu šťastia a kľudu.

19. Začni počúvať svoj vnútorný hlas

Počúvaj svoje vlastné inštinkty. Hľadaj svoje vlastné šťastie a nasleduj svoje vlastné srdce. To je cesta za šťastím. To je cesta, ktorú hľadáš. Toto je zmysel života, ktorý si doteraz nemal. Tu nájdeš odpovede, po ktorých túžiš.

20. Začni sa pozerať do zrkadla

Nájdeš tam svoju najväčšiu konkurenciu. Zbadáš jedinú osobu, ktorá ti stojí v ceste medzi miestom, kde si teraz a tým, kde chceš byť. Uvidíš tam človeka, ktorý je zodpovedný za naplnenie všetkých tvojich prianí, snov a modlitieb. Toho, kto má v rukách tvoj osud. Do zrkadla sa pozeraj každé ráno a tieto skutočnosti si uvedom.

21. Začni byť sám sebou

Buď nespútaný. Konaj podľa vlastných zásad a vlastného presvedčenia. Vyjadruj sa slobodne a vždy hovor pravdu. V živote maj vlastné plány, vlastné ciele a vlastné sny. A tiež nezabudni ísť smerom, ktorým ti vlastné srdce káže. To je spôsob, ktorým by si mal žiť.

A ak by si náhodou nevedel, ako na to, určite si prečítaj článok 14 Pravidiel, Vďaka Ktorým Budeš Sám Sebou. Je bezkonkurenčne naložený. 😉

Článok som napísal na základe úspechu jeho predchodcu, takže keď chceš mať kompletný zoznam 42 vecí, ktoré by si pre seba mal začať okamžite robiť, určite si prečítaj aj TENTO ČLÁNOK.

A to, že zdielať, lajkovať a komentovať je povinnosť, už určite dávno vieš, tak sa rýchlo pusti do práce a klikaj ako zbesilý! 😉

Pretože bez toho sa tento článok medzi ľudí nedostane. Bude tu smutne čakať, sám, v kúte, zúfalý a osamelý ako ten prst a pomaly a bolestivo bude upadať do zabudnutia. Zamysli sa teda, či to všetko chceš mať na svedomí. 😛

Samozrejme, okrem sociálnych sietí, ktoré ťa nabádam použiť, si taktiež viac ako vítaný zapísať sa do NEWSLETTER-u. Pretože bombových článkov ako bol tento, a hádam ešte bombovejších, bude na blogu pribúdať viac a viac. Preto hoď svoj email do políčka nižšie (pod BIO-m autora) a ja ťa na každý nový článok milerád upozorním. Je to zdarma. 😉