14 Pravidiel, Vďaka Ktorým Budeš Sám Sebou

14 pravidiel, vďaka ktorým budeš sám sebou

Jednoducho buď sám sebou! Ultimátna rada, ktorou ak sa budeš riadiť, tak zmení absolútne všetko v tvojom živote.

Máš jedinečné oči, unikátny hlas a myšlienky a pocity, ktoré nedokáže nikto okopírovať. To nie je náhoda!

Musíš už iba odhaliť tú nenapodobniteľnú osobu vo svojom vnútri, ktorá skrýva nápady, silu a nádheru, ako osoba žiadna iná.

Buď tým človekom, ktorým túžiš byť. Buď najlepšou verziou seba samého. A buď ňou podľa svojich vlastných podmienok.

A čo je najpodstatnejšie – BUĎ K SEBE ÚPRIMNÝ. Ak do toho nedokážeš dať srdce a svoje nadšenie, nerob to.

Začni žiť život podľa seba a začni dnes.

Tu je 14 pravidiel, ktoré rozhodnú, či budeš sámím sebou alebo sa budeš hrať na osobu, ktorú by chceli vidieť ľudia v tvojom okolí:

1. Sprav si poriadok vo svojich prioritách

O 20 rokov neskôr nebude záležať na tom, aké tenisky si si dnes obul, aký účes si mal alebo akú fotku si si hodil na instagram.

Na čom ale bude záležať je, ako si vo svojom živote miloval, ako si ho žil, čo si sa naučil a ako si tieto vedomosti uplatnil.

A k životu, ktorý chceš žiť a na miesto, kde sa ocitneš o 20 rokov, sa nedostaneš vďaka chatovaniu na whats-upe, poflakovaniu sa po auparku alebo vďaka aktualizovanému statusu na facebooku.

Tvoje priority ťa tam dostanú. Sprav si v nich poriadok!

2. Prevezmi zodpovednosť za svoje ciele

Ak chceš, aby sa ti v živote stávali nádherné veci, musíš im k tomu dopomôcť. Bez vetra sa ani ten najmenší list na strome nepohne.

A ak práve „vizualizuješ“ a hovoríš si „Videl som TAJOMSTVO a tam hovorili niečo iné“, tak na to veľmi rýchlo zabudni, zle si to pochopil.

Nemôžeš tu iba tak vysedávať a dúfať, že sa jedného dňa objaví tajomný hrdina, ktorý ti pomôže tam, kam by si rád. Tvoj život nie je závislý od činov a rozhodnutí druhých ľudí. Sám si musíš vytvoriť svoju budúcnosť.

3. Poznaj svoju cenu

Keď sa k tebe niekto správa tak, akoby si bol iba jedným z ponuky, pomôž mu/jej zúžiť jeho/jej možnosti tým, že sa vyškrtneš zo zoznamu.

Nie je to hrdosť alebo tvrdohlavosť. Hovorí sa tomu sebeúcta!

Myslím, že už si dosť starý na to, aby si sa niekomu doprosoval, podlizoval a nariekal o pozornosť.

Nemôžeš očakávať pozitívne zmeny vo svojom živote, ak sa obklopuješ negatívnymi alebo „nevhodnými“ ľuďmi.

Poznaj svoju cenu a neuspokoj sa s ničím, čo znamená menej.

4. Vyber si ten správny postoj

Tvoj postoj rozhodne o všetkom.

Keď čelíš nekonečným radám na úradoch, trčíš v kilometrových zápchach alebo sedíš v reštaurácii a čakáš hodinu na jedlo, máš dve možnosti.

Môžeš byť frustrovaný, rozzúrený a od nervov vyskočiť z kože alebo to môžeš vidieť ako možnosť užiť si trošku voľného času naviac a oddýchnuť si od toho zhonu. 😉

Využi ho snívaním, fantazírovaním, rozprávaj sa s ľuďmi alebo sleduj oblaky a rozplývaj sa nad tou krásou okolo seba.

Rob čo chceš, no hlavne si pamätaj, že prvá voľba ti zdvihne krvný tlak, no tá druhá ti pozdvihne vedomie.

5. Nedovoľ, aby tvoje sny trpeli kvôli tvojim starým problémom

Nauč sa neriešiť veci, ktoré nedokážeš ovplyvniť. Či už sú to veci, nad ktorými nemáš žiadnu moc alebo sú to chyby, ktoré si spravil v minulosti, na tom nezáleží.

Jediné, na čom záleží, je, ako sa s tým vysporiadaš. Aké budú tvoje ďalšie kroky, ktorými svoj život vrátiš naspäť do rovnováhy?

Existujú iba dve cesty. Môžeš ísť dopredu a pokúsiť sa zlomiť to nešťastie a dosiahnuť svoje ciele alebo môžeš sedieť doma na gauči a dookola nariekať o tom, aké si chúďatko. Sám si vyber.

Avšak pamätaj, že nikdy nie je neskoro na zmenu a tvoja zlá minulosť nemá žiaden dosah na tvoju svetlú budúcnosť!

A keď je reč o zmene, určite si stiahni E-Book 8 Chýb, Ktoré Sabotujú Tvoje Rozhodnutie Zmeniť Svoj Život. Je zdarma a určite ti pomôže vyvarovať sa prešľapom, ktoré na teba pri každej zmene číhajú. 😉

6. Vyberaj si veci, na ktorých skutočne záleží

Na niektorých veciach jednoducho nezáleží. Ako napríklad na veľkosti uhlopriečky telky v tvojej obývačke.

Avšak na druhej strane, sú tu veci, na ktorých záleží až príliš. Dôležití ľudia v tvojom živote, tvoje sny, tvoje zdravie, tvoje šťastie… Zmysel tvojho života.

No nanešťastie si veľká väčšina ľudí vyberá nesprávne. Vedia, čo je pre nich dôležité, no nevyberú si to, pretože sú rozptýlení a nie sú k sebe úprimní.

Namiesto cestovania po svete si vyberú kariéru, ktorú nenávidia. Namiesto dôležitých ľudí vo svojom živote si vyberú tých obľúbených, tých, ktorých im schváli okolie.

Vysedávanie v zafajčených podnikoch vymenia za svoje zdravie a namiesto investície do svojich snov si kupujú veci, ktoré sú propagované konzumnou spoločnosťou.

Prosím ťa, nerob rovnakú chybu!

,,Príliš veľa ľudí míňa peniaze, ktoré nezarobili, na veci, ktoré nepotrebujú, aby ohúrili ľudí, ktorých nemajú radi.“ – Will Smith

7. Nauč sa milovať samého seba

Dovoľ niekomu, aby ťa miloval takého, aký si. Dovoľ mu to aj napriek svojim chybám a nedokonalostiam. Aj napriek tomu, že sa toľkokrát necítiš dobre. A tiež dovoľ, aby si tým niekym bol TY sám.

Ako ľudia máme takú zaujímavú vlastnosť, že vidíme skôr tie zlé veci vo svojich životoch a na nás samých, že zabúdame na tie dobré. I keď je tých dobrých omnoho viac.

Musíš sa naučiť rešpektovať, uznávať a milovať seba samého. Inak nikdy nebudeš šťastný a nikdy nebudeš samým sebou.

8. Rešpektuj svoje silné a tiež slabé stránky

Buď sebavedomý. Presne ako som písal v predošlom bode. Nemôžeš dovoliť, aby ti tvoje nedokonalosti a slabé stránky neustále podkopávali sebavedomie, vôľu a odhodlanie.

Príliš veľa času trávime porovnávaním sa s druhými ľuďmi a bezdôvodnými prianiami, aby sme boli niekým, kým nie sme.

Každý máme svoje silné, tak ako aj tie slabé stránky a iba vtedy, keď začneme akceptovať to, kým sme a tiež to, kým nie sme, až vtedy budeme môcť dosiahnuť náš plný potenciál.

A len tak medzi rečou, ak by sebavedomie nebolo zrovna jednou z tvojich najsilnejších stránok, urýchlene klikaj na TOTO VLÁKNO. Tam nájdeš všetky potrebné informácie, ktoré ti ukážu cestu, ako si ho dať dokopy. 😉

9. Postav sa za seba

Narodil si sa, aby si bol jedinečný, nie perfektný.

Si tu, aby si bol sám sebou, nie aby si bol niekým, koho z teba chcú spraviť ostatní.

Preto sa postav za svoje sny, názory a tiež za cestu, ktorou si sa vybral.

Pretože, ak sa v živote nedokážeš za nič postaviť, navždy zostaneš na kolenách.

10. Uč sa od ostatných a posuň sa ďalej, ak musíš

Nemôžeš očakávať, že druhých ľudí zmeníš. Buď sa ich naučíš akceptovať takých, akí sú alebo začneš žiť svoj život bez nich.

To, že niečo končí, neznamená, že sa to vôbec nestalo. Prežil si to, poučil si sa, načerpal si potrebné lekcie a posunul sa ďalej.

Niektorí ľudia prídu do našich životov ako požehnanie, tí druhí prídu ako lekcie.

[divider_1px]

Ak sa ti myšlienky v článku páčia, tak si daj od tohto náruživého čítania menšiu pauzičku a lajkni MOTIVATION-MANa na Facebooku. Zaistíš si tým to, že ti ďalšie zaujímavé články neujdú. Jeden klik a o ďalšie nadupané riadky budeš mať postarané. Tak šup. 😉

[divider_1px]

11. Vo svojich vzťahoch buď úprimný

Nepodvádzaj! Ak nie si šťastný, buď úprimný a posuň sa ďalej, ak je treba.

Pretože ak skutočne miluješ, to, že ti tvoja polovička môže veriť, nie je obeť, je to radosť.

A ak nemiluješ, nevidím žiaden dôvod, prečo vo vzťahu vytrvať. A ak ho nevidím ja, myslím, že ho neuvidíš ani ty.

12. Zvykni si na nepohodlie

Život, ako ho poznáš, sa môže zmeniť mihnutím oka.

Dlhoročný vzťah sa ti môže rozpadnúť lusknutím prsta, tvoja roky plánovaná kariéra sa môže zrútiť zo dňa na deň a tá nádej, ktorú si v sebe tak dlho živil, dokáže zaniknúť zo sekundy na sekundu.

Môžeš sa cítiť prinajlepšom nepohodlne, avšak pamätaj, že život začína na konci tvojej zóny komfortu. Tie zlé skúsenosti ťa iba zocelia a tie dobré si o to viac užiješ. 😉

Preto, ak sa momentálne cítiš nekomfortne, pamätaj, že toto obdobie zmien v tvojom živote nesignalizuje koniec, ale nový začiatok.

13. Buď tým, kým si sa narodil, aby si bol

Nedopusť, aby si sa dostal na koniec svojho života a zistil, že tvoj najväčší úspech bolo zlaté pero, ktoré si dostal za 50 rokov práce v mäsokombináte.

Preži svoj život naplno. Využi svoj plný potenciál. Dosiahni výšin a dotkni sa hviezd.

Svoj život by si nemal prežiť iba do jeho dĺžky, ale tiež do jeho hĺbky.

Nasleduj svoje srdce a svoj rozum vezmi so sebou. A hlavne si tú jazdu poriadne uži!

14. Nikdy sa nevzdaj

Toto je tvoj život a ty mu musíš udávať smer. Ak to nespravíš ty, spraví to niekto za teba.

Byť silný neznamená vždy iba zotrvať, ale tiež začať znova, ak je to potrebné.

Nikdy nie je neskoro stať sa osobou, ktorou si sa mohol stať. Neprestávaj sa učiť, meniť a rásť. Možno tam ešte nie si, no si určite bližšie, ako si bol včera. 😉

A toto bolo 14 rád, ktoré ti zaručia, že budeš sám sebou, nech sa deje čo sa deje.

I keď tomu väčšina ľudí odmieta uveriť, každý jeden človek na tejto planéte je výnimočný a dokáže neuveriteľné veci.

Ukáž teda všetkým, ktorí ťa podceňovali, ako veľmi sa mýlili. Ukáž im to svojím životom.

A v prípade, že by si sa rozhodol žiť podľa seba, no nemáš úplne konkrétnu a ucelenú predstavu, ako by to malo byť, inšpirovať sa môžeš v článku Desatoro Zásad, Podľa Ktorých Chcem Prežiť Svoj Život. Zaručene ti dá zopár dobrých nápadov a dokáže ťa nakopnúť, ručím za to. 😉

A ešte aby som nezabudol, ukáž to tým podceňovačom tiež tým, že článok lajkneš a trošku pozdielaš. A vieš čo? Sprav to pre seba, nie pre nich. Oni ti môžu byť ukradnutí. A sprav to tiež pre tento článok, pretože iba ak mu pomôžeš, iba vtedy sa mu podarí osloviť čo najviac ľudí. 😉

A takisto sa nezabudni zapísať do NEWSLETTER-u. Iba tak sa uistíš, že ti ďalšie kvalitné články neuniknú. Hoď svoj email do políčka nižšie (pod BIO-m autora) a ja ťa každý týždeň upozorním na nový. Zostaňme v kontakte. 😉

Inšpiráciu pre článok som z časti načerpal na tomto mieste.