Desatoro Zásad, Podľa Ktorých Chcem Prežiť Svoj Život

Desatoro Zásad, Podľa Ktorých Chcem Prežiť Svoj Život
Život / 01.09.2015 / 27

Tvoj život môže byť navlas rovnaký tomu, o akom snívaš. Všetko je to v tvojich rukách. Niektorí hovoria, že je život ťažký. Iní vravia, že je komplikovaný. No ty si nesmieš privlastniť tieto mylné presvedčenia…! Pretože tvoj život bude iba taký, akým si ho spravíš.

No vieš, ako by mal vyzerať? …ten život, po ktorom túžiš. Vieš, aký by mal byť? O akom živote vlastne snívaš?

Existuje citát: ,,Väčšina ľudí si nesplní svoje ciele, pretože žiadne nemajú.“ A presne to platí aj pre naše životy. Väčšina ľudí nikdy nebude mať taký život, po akom túži, pretože jednoducho netušia, aký to je. Nemajú ani potuchy o tom, kým chcú byť, čo chcú robiť, ako chcú žiť.

Preto, ak chceš žiť život svojich snov, najprv mu musíš postaviť reálne základy vo vlastnej mysli. Musíš vedieť, čo od života chceš a čo si mu ochotný obetovať na oplátku. Musíš vedieť, čo je pre teba dôležité a žiť podľa toho. Inak to ani nejde.

Aby som ti rozprúdil krv v žilách, rozbehal mozgové závity a vnukol inšpiráciu, tu je mojich desatoro. Podľa týchto zásad chcem žiť a podľa týchto zásad aj žiť budem!

Tu sú:

1. Obklopím sa správnymi ľuďmi

,,Ukáž mi svojich kamarátov a ja ti poviem, kto si.“

Známy a veľmi pravdivý výrok. Naše okolie má na nás obrovitánsky dopad. Ovplyvňuje ťa ďaleko väčším spôsobom, ako si možno myslíš. Na základe názorov, ktoré počuješ vo svojom okolí, si buduješ svoje vlastné. Spolu s vlastným presvedčením a vlastnými zásadami.

Ja si preto vyberám svojich kamarátov a ľudí vo svojom okolí veľmi starostlivo. A tebe, prirodzene, radím to isté. Radím ti, aby si sa obklopil ľuďmi, ktorí v tebe prebudia túžbu zmeniť svoj život, dokázať v ňom niečo. Takých, ktorí v tebe zapália tú iskru… Tú chuť milovať, cítiť a žiť!

Ľudí, ktorí ti pomôžu hore. Tých, ktorí ti ukážu cestu, podporia ťa, pochvália, povedia ti pravdu. Inšpirujú ťa, motivujú, nedovolia ti zastať… Myslím, že už máš celkom reálnu predstavu, o akých ľuďoch píšem, však?! S takými sa stretávaj!

Pretože negatívni ľudia ťa väčšinou iba otrávia. Ukážu ti prekážky, ktoré tam častokrát v ani nie sú. Nájdu milión dôvodov, prečo sa ti uspieť nepodarí, no ani jeden spôsob, ako by si uspieť mohol. Nakazia ťa pesimizmom a vycucajú z teba energiu sťažnosťami, trápeniami a starosťami, zakaždým, keď ti ich zavesia na nos.

Okolie si preto vyberaj starostlivo… Pomôže ti buď postavať múr ďaleko pred hranicami toho všetkého, čo by si v živote dokázať mohol… Alebo ti ho naopak pomôže zbúrať a pomôže ti za hranice možného. Mne sa páči viac tá druhá možnosť! 😉

2. Svoj čas budem využívať rozumne

,,Jedného dňa sa zobudíš a už viac nebudeš mať čas robiť veci, ktoré si vždy robiť chcel.“ – Paulo Coelho

Čas je najvzácnejšia komodita, akú máš! I keď to v tejto chvíli možno vnímaš rozdielne a myslíš, že sú to peniaze. No čas ti nikto nevráti. Akonáhle je preč, je preč naveky. Preto si ho stráž. Nakladaj s ním rozumne, váž si ho, investuj ho alebo ho venuj chvíľam, ktoré ti vezmú dych. A preto, nech už s ním spravíš čokoľvek, hlavne ho nepremárni!

Každý sme dostali rovnaké množstvo času a je iba na nás, ako ho zúročíme. Či ho využiješ naplno, každú jednu minútu, ktorá ti bola daná, každý jeden moment, ktorý máš k dispozícii alebo si ho necháš pretiecť pomedzi prsty.

Preto najbližšie, keď si budeš klamať, že nemáš čas na veci, ktoré by si robiť chcel, na tie, ktoré sú skutočne dôležité a dokážu ti zmeniť život, spomeň si, že je to celé iba otázka priorít a manažovania času. Nikto nedostal viac času, ako si dostal ty, tak prestaň nariekať!

A posledná vec, ktorú ti k tejto téme poviem, je, aby si prestal odkladať veci na zajtra. Zajtrajšok nie je garantovaný. Jediné, čo máš v živote zaručené, je práve táto chvíľa. Teraz je ten správny moment konať, teraz je ten správny moment žiť. Vezmi si ho, je iba tvoj! 😉

Vsuvka: Pamätaj, že všetko, o čom sa dočítaš v článku, to všetko môžeš mať aj ty. Aj ty tak môžeš žiť. Nikdy nie je neskoro na zmenu. Nikdy nie je neskoro začať žiť po svojom. A skvelé miesto, kde so zmenou začať, je stiahnutím E-Book – 8 Chýb, Ktoré Sabotujú Tvoje Rozhodnutie Zmeniť Svoj Život. Potom ti už nebude nič stáť v ceste za úspešnou zmenou k lepšiemu. 😉

3. Budem cvičiť svoje telo

Moje telo, môj chrám. Teda aspoň ja to tak vnímam. Za celý svoj život budeš mať iba jedno, preto by si sa mal podľa toho okamžite začať správať!

Tvoje telo bolo stvorené pre pohyb, či už to tak zariadil Boh alebo evolúcia. No aj napriek tomu, že to vieš, zvysoka na to kašleš. Osem, deväť, desať hodín presedíš v práci za počítačom, prídeš domov zničený a prvé čo spravíš je, že skočíš s noblesou na gauč pred telku a necháš si vymývať mozog.

Niekedy sa ľudia pohybovali úplne bežne, celý deň. Museli chodiť ďaleké vzdialenosti, pracovali rukami, museli sa jednoducho otáčať, inak by sa nenajedli. No potom prišlo 20-te a 21-vé storočie, sadli sme si na zadky a odmietli sme sa prispôsobiť novej dobe.

Odmietaš cvičiť aj napriek tomu, že nedostatok pohybu spôsobí celú armádu chorôb. Odmietaš to aj napriek tomu, že sa ti počas cvičenia uvoľňujú endorfíny – hormóny šťastia. Odmietaš to aj napriek tomu, že sa počas cvičenia a po ňom cítiš bezpodmienečne najlepšie za celý deň.

Nedokážem to pochopiť. Poviem ti iba toľko, že je to neopísateľný pocit, keď tvoje telo dokáže niečo, čoho ešte pred týždňom nebolo schopné! Aktívny život má nespočítateľné množstvo výhod, oproti životu pasívnemu, no záleží to iba od teba, na koľko si svoje telo ceníš.

4. Budem cvičiť svojho ducha a myseľ

Naše myšlienky sú všetko. Štiepia našu realitu. To, na čo myslíme, tým sa staneme. Naša myseľ je alfa-omega všetkého. Rozhoduje o tom, ako sa cítime v prítomnosti, rozhodovala o našom živote v našej minulosti a rovnako sa postará aj o našu budúcnosť.

,,Sme tým, na čo myslíme. Všetko, čím sme, vyplýva z našich myšlienok. Našimi myšlienkami tvoríme náš svet.“ – Buddha

Je to jednoduché. Ak sa sústredíš na to, čo je v tvojom živote dobre, namiesto toho, čo je v ňom zle, budeš sa cítiť ďaleko lepšie, ako sa cítiš teraz. Samozrejme, s pozitívnymi myšlienkami pritiahneš do svojho života aj omnoho viac pozitívnych udalostí. Taký je rozdiel medzi pozitívne naladeným človekom a tým, ktorý je zbytočne negatívny.

Ak si optimista, veríš v lepšie zajtrajšky a šťastné konce. Tým pádom si náchylnejší využívať šance, ktoré ti skrížia cestu. Si ochotný viac „riskovať“, robíš lepší dojem na ľudí okolo, povzbudzuješ morálku, a teda v konečnom dôsledku máš oveľa väčšiu šancu uspieť a dotiahnuť veci k šťastnému koncu.

Zatiaľčo na druhej strane, pesimista sa častokrát ani len nechytí šance. Je podozrievavý, neverí sebe ani iným, je zatrpknutý a neochotný opustiť svoju rutinu. O tom, ako bude vyzerať budúcnosť týchto dvoch chlapíkov, už máš asi jasnú predstavu, však?!

5. Stravovať sa budem múdro

Opäť platí vyššie spomenuté moje telo, môj chrám. Stravovať sa správne v dnešnej dobe nie je vôbec jednoduché. Ľudia si za posledné roky vybudovali katastrofálne stravovacie návyky, ktoré im ničia zdravie, a tým aj život, a to poriadne!

Samé fastfoody, instantné jedlá, polotovary, E-čka, stabilizátory, farbivá, chemikálie, a tak ďalej, a tak ďalej…

Celá plejáda chorôb, zdravotných komplikácií, nedostatok energie, nedostatok chuti do života… Za toto všetko môže aj naša strava. Ona ti znižuje kvalitu života, ako aj pôžitok z jeho žitia.

No náprava si nevyžiada ani zďaleka také množstvo času, aké predpokladáš. Stačí do svojho jedálnička zapracovať viac zeleniny, viac ovocia. Jesť pravidelnejšie, častejšie a v menšom. Menej vyprážať. Viac sa vyhýbať polotovarom, fastfoodom a instantným jedlám. Piť viac vody ako malinoviek.

Nechce to žiadnu vedu, iba trošku rozumu, štipku tvojho času a vôľu žiť lepšie. Vôľu žiť zdravšie. Chce to malé zmeny na ceste za obrovským rozdielom v kvalite života, ktorý žiješ. Je to na tebe. Ktorou cestou sa vyberieš?!

Ak sa ti myšlienky v článku páčia, tak si daj od tohto náruživého čítania menšiu pauzičku a lajkni MOTIVATION-MANa na Facebooku. Zaistíš si tým to, že ti ďalšie zaujímavé články neujdú. Jeden klik a o ďalšie nadupané riadky budeš mať postarané. Tak šup. 😉

6. Budem sám sebou a budem správny človek

Najlepšia vec, akú pre seba môžeš spraviť. Život si nedostal preto, aby si v ňom plnil sny a očakávania druhých. Vždy sa nájdu samozvaní odborníci na tvoj život. Otec z teba bude chcieť mať študovaného právnika, mama bude chcieť vnúčatá, čo možno najskôr, frajerka bude chcieť, aby si zarábal strašný balík…

Vždy budú okolo teba ľudia, ktorí sa ti budú snažiť poradiť, čo je pre teba „najlepšie“. Niektorí budú úprimní a budú to robiť z dobrej vôle, niektorí nie. No pravdou zostáva, že títo ľudia nikdy vedieť nebudú, čo je pre teba skutočne najlepšie. Iba ty môžeš.

Pretože oni si neprešli tým, čím si si v živote prešiel ty. Nikdy nebudú vedieť, čo cítiš, nespoznajú veci, pre ktoré horí tvoje srdce. Nebudú poznať tvoje vášne, rovnako ako nikdy nepochopia, prečo tamto robiť chceš a toto nie. A to je v poriadku.

Vo svojej hlave máš vlastný rozum a vo svojich botách vlastné nohy, preto choď tam, kam ťa srdce ťahá a rob to, čo ti rozum káže. Každý jeden človek je unikátny a byť samým sebou je ten najväčší dar, ktorý môžeš dať sebe, ľuďom okolo a taktiež svetu.

Ja som sám sebou stále, za každých okolností. Tiež by si mal byť. Určite si prečítaj článok 14 Pravidiel, Vďaka Ktorým Budeš Sám Sebou. Rozšíri ti obzory a pochopíš, prečo ísť v živote vlastnou cestou, namiesto cesty, ktorou idú všetci ostatní.

7. Chcem konať tak, aby som bol na svoje činy pyšný

Chcem, aby mali moje skutky váhu, chcem, aby znamenali rozdiel. Chcem spoločnosti prispieť. Nech už ma vietor zavedie kamkoľvek a spleť okolností a náhod „prinúti“ robiť čokoľvek, chcem, aby moja práca ľuďom pomáhala.

Chcem tvoriť a prinášať hodnotu. Chcem byť pyšný na to, čo vytvorím. Toto je mojím ultimátnym cieľom, čo sa práce týka. Vytvoriť niečo, čo zmení životy ľudí k lepšiemu. Niečo, vďaka čomu bude radosť žiť.

Je tu toľko oblastí, v ktorých dokáže každý jeden človek prispieť a vytvoriť tak lepší život pre ostatných, stačí sa iba chopiť šancí, stačí si vyhrnúť rukávy a pustiť sa do práce.

Ja viem. Mnoho ľudí vidí prekážky, obmedzenia a limity. Vidí nespočetné množstvo dôvodov, pre ktoré je môj sen smiešny, nereálny, šialený. Vidia snílka, iluzionistu, človeka, ktorý pravdepodobne nevie, aký je život ťažký a ako to v ňom chodí.

No ja viem svoje. Takisto som si už niečim prešiel. Mám svoju víziu, svoj sen, a takisto cieľ, za ktorým idem. A pre všetkých, ktorí veria v nereálnosť a nedosiahnuteľnosť veľkých snov, pre tých je tu jeden citát od človeka, ktorý niečo svetoborné dokázal.

,,Toto ide tým šialeným. Zmätkom, rebelom, výtržníkom, okrúhlym tyčiam v štvorcových otvoroch, tým, ktorí vidia veci rozdielne. Môžeš ich citovať, nesúhlasiť s nimi, oslavovať ich alebo zatracovať, no jediná vec, ktorú spraviť nemôžeš, je ignorovať ich, pretože oni veci skutočne menia. A zatiaľ, čo ich niektorí môžu vidieť ako bláznov, my vidíme géniov, pretože tí, ktorí sú dostatočne blázniví na to, aby si mysleli, že dokážu zmeniť svet, sú tí, ktorí ho skutočne zmenia.“ – Steve Jobs

8. Chcem mať tie správne hodnoty a vážiť si tie správne veci

Ľudia sa ma pýtajú, ako môžem vidieť veci tak optimisticky, pozerať sa na všetko tak pozitívne, i keď sa mi v živote zrovna nedarí. Je to preto, že sa pozerám a sústredím na veci, ktoré v živote mám, nie na tie, ktoré nemám. Sústredím sa na to, čo je v mojom živote dobre, nie na to, čo je v ňom zle.

A pravdepodobne takisto tým, že prikladám hodnotu úplne iným veciam, ako väčšina ľudí. Vážim si momenty s ľuďmi, ktorí pre mňa znamenajú veľa, vyhľadávam nezabudnuteľné zážitky a vyhľadávam ich omnoho viac, ako by som vyhľadával veci, ktoré si môžem kúpiť.

Už dávno som sa presvedčil o tom, že sú v živote ďaleko dôležitejšie veci, ako peniaze. Samozrejme, snažím sa zarobiť rovnako, ako každý iný, no nie je to u mňa na prvom mieste. V žiadnom prípade nie som ochotný odrobiť šialené množstvo hodín, iba preto, aby som si zarobil o trošičku viac. Čas je ďaleko dôležitejší, to časom každý zistí.

A i keď zarobím, už teraz viem, kam peniaze investujem. A uisťujem ťa, že to nebude drahé auto ani predražené oblečenie. 😉

9. Chcem svoj život prežiť tak, aby tu po mne niečo zostalo

Hru zvanú život nedokáže nikto vyhrať. Môžeš ju akurát tak zahrať najlepšie, ako vieš. To je tvoje poslanie. Môže to znieť depresívne, no dostal si iba jednu šancu, máš iba jeden výstrel. Žiješ iba raz, no ak to robíš správne, raz stačí. 🙂

Sme len chodiace mŕtvoly, i keď to znie morbídne. Dlho som sa s tým nevedel zmieriť. No teraz je tomu inak. Akceptujem to. Rešpektujem to. Som si vedomý toho, že sa jedného dňa premením na spomienku, no nech som prekliaty, ak svoj život neprežijem tak, že budem u svojich najbližších tou najlepšou. 😉

Počas svojho života chcem vytvoriť niečo, čím skutočne zmením svet. Niečo, čo definuje moju generáciu. Niečo, čo bude vypovedať za 21-vé storočie. Produkt, ktorý prinesie skutočnú hodnotu. Službu, ktorá bude slúžiť ľuďom. Odkaz, ktorý ponesie posolstvo. A boh ma chráň, ak to tu nezostane aj po mojej smrti.

10. Chcem si život užiť

Celé je to o tej ceste, nie o tom, čo ťa čaká na jej konci. A o čom by tá cesta bola, ak by si si ju poriadne neužil?!

Pretože, neviem ako ty, no ja mám pre seba naplánovaný nádherný život. Jednu šialenú, nespútanú, neopísateľnú jazdu. Je toho také obrovské množstvo… Myslím vecí, ktoré chcem v živote spraviť. Nie je čas čakať. Nie je čas taktizovať ani teoretizovať. Je čas konať.

Chcem sa smiať tak silno, že sa nebudem vedieť nadýchnuť. Chcem milovať toľko, koľko je len moje srdce milovať schopné. Chcem precestovať celý svet, vyskúšať si život v každej kultúre. Chcem cítiť, že žijem, každou jednou bunkou v mojom tele, každým jedným vláknom v ňom.

A na konci tam nebudú žiadne výčitky, žiadne sklamanie, žiadne nesplnené sny… Iba šťastie. Šťastie a množstvo dychberúcich, nezabudnuteľných zážitkov a spomienok.

Tak som si to naplánoval, a presne tak si to aj zariadim. Pretože ja neverím v osud, takisto, ako neverím, že nieto iný ťahá za nitky. Som tu iba ja a život budem mať iba taký, aký si ho zariadim. 🙂

A toho, že by som na to všetko nemal peniaze, toho sa vôbec nebojím… Pretože tie Najlepšie Veci V Živote Sú Aj Tak Zdarma (prečítaj si o tom článok TU)

A čo si si pre seba do budúcna naplánoval ty, hm?! Pochváľ sa v komentároch. 😉

Samozrejme, popritom, ako ti bude horieť klávesnica od toľkého vášnivého ťukotania do kláves s cieľom zanechať bezkonkurenčne najnaloženejší komentár, nezabudni sa zapísať do NEWSLETTER-a, aby ti podobné oči otvárajúce, dych berúce a rozum zastavujúce články už nikdy neunikli.

Upozornenia na nové články ťa nestoja nič, iba sekundu tvojho času, kým naťukáš svoju e-mailovú adresu dole do políčka pod BIO-m. Tak hor sa do toho, nenechaj sa prehovárať. 😉

A samozrejme, článok nezabundi podporiť lajkom, ak sa ti páčil alebo ho rovno pozdieľaj, ak si sa v ňom našiel. 😉

email

email

Získaj prístup ku všetkým naloženým článkom

Tento článok som pôvodne napísal pre ľudí z členskej sekcie. Uvolnil som ho pre všetkých, aby som ti ukázal, aké pecky píšem pre mojich najväčších fans. No nie sú to len články, čo ti členstvo dá. Sú to tiež dlhšie a lepšie videá, súťaže o osobné konzultácie, moje produkty a kopec predmetov od motivation-mana a v neposlednom rade aj komunitné stretnutia! Je toho toľko, čo ti členstvo dá, až sa vlastne divím, prečo členom ešte nie si.

Staň sa teda členom hneď alebo si Zisti o výhodách viac
email

Blogger, online marketingový nadšenec a milovník života. Človek, ktorý sa rozhodol počúvnuť hlas svojho srdca namiesto ohlušujúcich názorov ľudí zo svojho okolia. Človek, ktorý sa rozhodol ísť vlastnou cestou, bez ohľadu na to, aká náročná bude. Človek, ktorý koná na základe vlastného úsudku a učí sa z vlastných chýb. Človek, ktorý sa vyjadruje slobodne a žije podľa vlastného presvedčenia a zásad. Človek, ktorý ŽIJE – neprežíva. A ak by si sa o mne rád dozvedel aj niečo konkrétne a videl pár fotiek, určite klikaj SEM. ;)

Prečítaj si viac o zakladateľovi

Odporúčam ti prečítať si aj tieto články

10 Velikánov, Ktorí Dokázali Zvíťaziť Aj Napriek Bolestivým Zlyhaniam A Nemalým Prekážkam
Ako Veľmi Sa Ti Zmení Život, Keď Prestaneš Vyčkávať A Začneš Žiť A 7 Skvelých Vecí, Ktoré Ťa To Naučí
40 Neuveriteľne Silných Pripomienok, Ktoré Ti Pomôžu Myslieť Pozitívne
4 Novoročné Predsavzatia, Ktoré Najčastejšie Zlyhávajú A Čo Si Stanoviť Namiesto Nich

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Komentáre ( 27 )

 • PaedDr.Maria Bujnova september 01, 2015 3:21:17 pm

  s velkym nadsenim som si precitala vsetko a zistila som ze mnohe som naozaj vo svojom zivote nekonala—-vdaka za otvorenie pohladu na zivot

  • Dušan Kadlec september 01, 2015 7:14:05 pm

   Zdravím Mária.

   Nemusíš sa riadiť všetkým, čo je napísané v článku. Dôležité je stanoviť si ciele, ktoré by si ty chcela dosiahnuť v živote. Aby si ty bola spokojná. 😉

 • Nelka september 01, 2015 11:41:07 pm

  Už je to necelý rok, čo dostávam pravidelne tvoje články. Nikdy ich nekomentujem ale teraz mi to už nedalo. Musíš byť úžasným človekom a presne takým si ako si život zaslúži. Vieš povedať veci tak ako ich ľudia cítia a ako ich aj ja veľmi vnímam. Mám pocit, akoby si hovoril nie len jednej skupine ľudí, ktorí sa tu nájdu ale za skutočnê poznanie ľudskej hodnoty a jeho bytia ako záblesk stopy vo vesmíre 🙂 ja si myslím, že ľudia to chcú rovnako…nikto nie je výnimkou, pretože to všetko, čo cítiš je prkrodzene ľudské…ta túžba meniť svet 🙂 bojovať, milovať…za to po čom priahne naša duša 😉 ktorú len tak ľachko niekto neprečíta …tak ako si hovoril, že len človek samotný vie kam jeho nohy túžia kráčať.
  Ďakujem budem rada ak odpíšeš. 🙂

  • Dušan Kadlec september 02, 2015 2:41:56 pm

   Nelka, vďaka za skvelú a úprimnú pochvalu! 🙂

   Myslím, že som človek, ako každý iný, s tým rozdielom, že som sa rozhodol spraviť niečo so svojim životom. Myslím, že každý človek túži po tom zmeniť ten svoj, no iba málo z nás pre to skutočne niečo spraví.

   Hovorím veci jednoducho tak, ako ich cítim. Som úprimný. Píšem o spôsobe života, ktorý sa mi páči, o tom, ktorý zmenil moju realitu. 🙂

   A ak to cítiš rovnako a nájdeš v sebe vôľu a odhodlanie zmeniť ja ty ten svoj život, čaká ťa perfektná budúcnosť. A ja ti budem samozrejme držať palce! 😉

 • Luberto september 02, 2015 11:04:59 am

  Ďakujem Dušan, si proste pán a vieš ako veci fungujú. Ja som sa už dlhšie zaoberal pozitívnym myslením. Začalo to Tajemstvím (komerčný dokument), ktorý mi odporučila dobrá kamarátka asi pred 2 rokmi. Nechcel som tomu veriť, že na čo pomyslím to si aj pritiahnem resp. moje okolie sa prispôsobí tomu na čo myslím. Vtedy som si ešte myslel, že stačí len pozitívne myslieť, o konaní, hladaní vášne alebo využití času naplno tam moc nevraveli :-). Strašne ma zaujala téma pozitívne myslenie a vďaka tebe už viem presnejšie čo chcem. Moja vášeň je Beatbox, Tanec, Tvorba hudby, Bojové umenie, Kreslenie, Fotografovanie. Chcem precestovať svet a všetko odfotiť. Len problém mi do teraz robil fakt, že za dôležitú komoditu som považoval peniaze a nie čas. Pochopil som to a čo sa týka tohoto článku spĺňam zatial len 4 body. Tie ostatné sú na zamyslenie nad samým sebou. Takže idem niečo robiť lebo aj týmto mi čas plynie 🙂 ešte raz vďaka. S pozdravom Luberto

  • Dušan Kadlec september 02, 2015 2:49:29 pm

   Je to presne tak, ako píšeš Lumberto!

   Pozitívne myslenie je skvelé, neviem si predstaviť svoj život bez neho. Dá ti nadhľad, chuť žiť a skúšať nové veci, silu postaviť sa po zlyhaní, odhodlanie zmeniť svoj život a vieru v to, že je to skutočne možné. O tom, že budeš šťastnejší, optimistickejší a uvoľnenejší hádam ani nemusím hovoriť. 🙂

   No život ti dokážu zmeniť iba tvoje skutky, presne ako si spomenul v komentári. Musíš konať a zaslúžiť sa o svoj lepší život o lepšiu budúcnosť. Z každodenných činností sa skladá náš život a tam, kam investujeme čas, tam sa neskôr ukážu aj výsledky.

   A teda, keď sa budeš venovať tancu, bojovým umeniam alebo fotografovaniu, budeš dobrý tanečník, bojovník alebo fotograf. Ak budeš iba vysedávať pred telkou, budeš mať skutočný prehľad v reality show a slovenských a českých seriáloch. 😀

   No súdiac podľa tvojho komentáru, myslím, že ty už v tom máš dávno jasno! 😉

   A sme si celkom podobný, taktiež mám v pláne precestovať svet a okúsiť život v rôznych kultúrach. 🙂

 • Zuzana október 08, 2015 2:38:32 pm

  Ahoj,ja by som veľmi rada rozmyšlala pozitivne,lenže v mojom živote su problémy.Nemám peniaze,som na materskej,dcera stale plače,a som už niekedy na nervy!Byvam u svokry v 4 izbovom dome ,tu su 3 rodiny,ja s dverkou byvam v jednej izbe.Priateľ neni doma,pracuje 400km-ov od nás,a svokra sa stara do všetkeho.všetko komentuje.Chceme sa presťahovať do mesta,kďe pracuje moj muž,lenže začal iba 2mesiace,predtym bol doma pol roka a nemame nič usporene.ja dostavam iba materskú a mam na svoje meno aj 2 pôžičky,platim za auto mesačne 110€+druhu požičku 40€.Na učte minus 500€ ,čo mam/máme robiť.ani naši rodičia nemaju peniaze,aj od nich mame požičane

  • Dušan Kadlec október 08, 2015 4:09:07 pm

   Myslieť pozitívne neznamená mať ľahký život bez problémov Zuzana.

   Je to presvedčenie, že bude lepšie. Je to o tom, že budeš hľadať skôr riešenia a príležitosti ako venovať svoju pozornosť problémom. Je to o tom, myslieť a tiež KONAŤ optimisticky.

   Pretože každý má v živote problémy. A práve to, ako sa s nimi dokážeš vysporiadať, to rozhodne o tvojej budúcnosti.

   Ono je to dobré, že si už nemáš kde požičať, pretože pôžičky ti nepomôžu. Akurát tak ešte viac zhoršia tvoju situáciu, budeš dlžná viac.

   Musíš jednoducho zvýšiť svoj príjem. Ja viem, že to matka na materskej nemá jednoduché, no evidentne nemáš na výber.

   Môžeš buď nájsť spôsob, ako si privyrobiť alebo začať podnikať z domu alebo sa budeš aj naďalej sťažovať. No vedz, že druhá možnosť tvoj problém nevyrieši. Nevravím, že to máš jednoduché, no je iba jedna cesta, ako sa z toho dostať. A si to TY, kto pre to musí spraviť potrebné kroky. 😉

   Budem držať palce!!

 • Zuzana október 09, 2015 8:02:37 pm

  Ďakujem ,potešil si ma.Urobí všetko,aby sa veci vyriešili a pôžičku už nechcem.Prava,že som rozmyšlala o tom ,že dalšiu požičku zoberiem,ale maš velku pracdu.to nevyrieši moje problemy,praveže sa zhoršuju.Keby som mala okolo seba iných ľudí,tak by som ani nezobrala požičku.Nikdy som nechcela,no kvoli priatelovi som to robila.dlho nemal robotu a mne dali p.,

  • Dušan Kadlec október 11, 2015 5:15:18 am

   Budem Ti držať palce, nech sa z toho všetkého dostaneš Zuzana 😉

   A pamätaj, že nech máš akýchkoľvek ľudí okolo seba, ty si tá, ktorá robí rozhodnutia. Druhí ľudia ti nikdy nemôžu diktovať, čo máš robiť, pokiaľ im to sama nedovolíš. 🙂

 • Ivi december 01, 2015 1:50:15 pm

  Tak tohoto sa budem držať.
  ĎAKUJEM!

 • Dušan Kadlec december 03, 2015 3:12:01 am

  Mala by si si nájsť to svoje Ivi.

  Ale zasa vo svojej podstate chceme všetci ľudia to isté, iba detaily sa líšia, tak prečo nie…?! 😉

 • Lenka marec 06, 2016 6:31:29 pm

  Vzdy velmi rada citam clanky ktorych autorom si Ty, maju nieco do seba. Si velky clovek a ja Ti dakujem za davky pozitivna, nabijas ma skvelou energiou. Dakujem Dusan, Len tak dalej 🙂

  • Dušan Kadlec marec 08, 2016 10:47:40 pm

   Och, ďakujem za pochvalu a tiež za poriadne povzbudenie Lenka.

   Teším sa, že ťa články nabíjajú pozitívnou energiou, pretože tá je pre šťastný život neodmysliteľná! 😉

 • Veronika jún 18, 2016 8:39:38 pm

  Opäť úžasný článok vlastne tak ako všetky tvoje blogy mi otvorili oči, píšeš múdre myšlienky, vďaka nim som šťastnejší človek a stačilo mi len ,,poupratovat,, okolo seba určitých ľudí, začať si vážiť seba, svoj život a chrániť svoje šťastie . Prajem ti všetko dobré.

  • Dušan Kadlec jún 27, 2016 4:14:48 am

   Vďaka za pochvalu Veronika, teší ma, že článok zaúčinkoval a pomohol presne tam, kde mal! 😉

   Ono každá zmena je proces a takisto aj zmena svojho života chvíľku trvá, no akonáhle človek začne s pozitívnymi zmenami, ten nával pozitívnej energie a šťastia je ohromný! 🙂

 • Monika jún 20, 2016 8:51:21 pm

  Úžasný článok! Tiež som veľa svojho času premárnila tým, že som sa snažila žiť podľa očakávaní niekoho iného. Trvalo mi, kým som pochopila, že tak nikdy nebudem šťastná. Až ked som sa zoznámila s mojim manželom, tak sme sa obaja „odtrhli“ od svojich rodín a spolu sme si začali plniť tie NAŠE sny 😉

  • Dušan Kadlec jún 27, 2016 4:16:55 am

   Vďaka za pochvalu Monika!

   Ono netreba bedákať nad premárneným časom, treba sa sústrediť na prítomnosť a makať na svojej budúcnosti… Múdro naložiť s časom, ktorý máme teraz! 😉

   Nie nadarmo sa vraví, že je vždy lepšie začať neskoro ako nikdy a i keď to občas môže vyznieť kruto, niekedy skrátka nemáme na výber a musíme sa oddeliť od ľudí, ktorí nás zbytočne ťahajú dole! Takže verím, že si dobre spravila. 😉

 • Elena júl 26, 2016 2:22:55 pm

  skvely, skvely, skvely clanok! 🙂
  Dychberucou energiou som ho precitala a sama som z neho citila tak strasne velku a silnu energiu, az sa usmievam od ucha k uchu. Akoby som v pozadi citania pocula bubnovat a stupnovalo sa to do posledneho slova 🙂

  • Dušan Kadlec júl 31, 2016 11:13:01 pm

   Ejha, ďakujem za povzbudivú pochvalu Elena! 😉

   Článok som presne s takou energiou písal, tak som rád, že sa mi ju podarilo preniesť aj do tých riadkov.

   Ono každý človek by mal o svojom živote rozprávať zanietene, vášnivo a energicky. Týchto vecí by tam malo byť ďaleko viac ako sťažností, starostí a problémov… A presne k takému životu sa snažím ľudí, ktorí moje články čítajú, naviesť… A spravím všetko preto, aby sa mi to podarilo!!! 😉

 • Jano august 28, 2016 8:15:09 pm

  Ahoj,
  čo ked sa človek presne týmto riadi dlhodobo. Mas v „vsetko“ co k šťastiu potrebujes. Dalsie ciele si samozrejme stanovuješ postupne aby si mal na čom pracovať. Základ celého stastna a spokojná rodinka aspoň si to myslis lebo to tak je. Žiadny náznak zlyhania. A zrazu pride situácia ktorá ta totálne položí na lopatky. Manželka sa ti z nevysvetliteľných dôvodov obráti naruby, ked dovtedy komunikujes o všetkom a zničí ti vsetko náčom si (sme) pracovali a 2 malé deti k tomu. Spokojnejší a šťastnejší som nikdy nebol.
  Prides domov a prázdny dom ked ich nemám u seba.
  Ako najst ďalšiu motiváciu dávať si ciele, ked ten základný je fuč.

  • Dušan Kadlec august 29, 2016 3:17:29 pm

   Tak to ma veľmi mrzí Jano! Zakaždým je to obrovská rana, keď človek stratí niekoho, koho miloval. No bohužiaľ, na lásku treba dvoch a ak to tak žena už viac necíti, nútiť ju nemôžeš, treba ju nechať ísť.

   Toto sú veci, ktoré neovplyvníš. Dejú sa mimo teba. Ak si do vzťahu dal maximum, nemáš si čo vyčítať, chyba nebola v tebe, bola na druhej strane. Ľudia sa občas správajú nevysvetliteľne a nepochopiteľne, takže si nad tým nelám hlavu.

   I keď to musí byť nepredstaviteľne ťažké, jediné, čo ti ostáva, je akceptovať situáciu, ktorá nastala a zamerať sa na svoje ďalšie kroky. Ako sa z toho čo najskôr dostať. Nájsť si niečo, čo teraz vyplní tvoj voľný čas. Dať si nový cieľ. Spraviť niečo pre seba. Spraviť si radosť.

   Ono motivácia sa ti bude hľadať veľmi ťažko a hodnú chvíľku to aj bude bolieť, no nemôžeš zostať na mieste a bedákať, pretože to ťa zničí. Ak je pre teba rodina stále to najdôležitejšie, nezúfaj. S deťmi isto budeš môcť stále tráviť mnoho času. A ak žena vzala do zajačích, znamená to, že nebola tá pravá, čo znamená, že tá skutočne pravá tam stále vonku niekde čaká.

   Takže nestrácaj nádej. Pracuj na sebe, nech si pripravený, keď ju stretneš. Pozbieraj sa a otras z tejto ťažkej skúsenosti. Vedz, že všetko to zlé a ťažké ti dá nakoniec silu. Viem, že by si radšej bral fungujúcu rodinu, no ako vravím, nie je to niečo, čo ovplyvníš. Vo svojich rukách máš iba to, ako na vzniklú situáciu zareaguješ.

   Uisti sa teda, že tvoja reakcia prospeje tvojmu budúcemu Ja. Uisti sa, že ťa tvoje dnešné kroky spravia v budúcnosti silnejším a šťastnejším. Bojuj, nevzdávaj to! 😉

  • Jano august 30, 2016 10:16:22 pm

   Dakujem pekne ze si to napísal a ako si to napísal. Prezil som toho dost, a preto stale bojujem a hľadám cestu ist si uz len za svojim tak ako som to stale robil. Dosiahol som uz dost vela krat som padol, bol zranený ale stale som vstal a vychodil sa sice teraz som padol asi najhlbšie po psychickej stranke, ale všetci priatelia vravia ze oproti tomu v akom stave som bol som teraz iný clovek. Takze idem asi správnou cestou aj ked to svetielko na konci este nie je dobre vidieť, ale ja ho dobehnem, aj ked to boli ci uz fyzicky alebo psychicky

  • Dušan Kadlec september 05, 2016 4:25:09 am

   Rado sa stalo Jano, som rád, že som pomocou tých pár viet dokázal povzbudiť! 😉

   Pozri sa na to teda z tej svetlej stránky. Ak si padol na svoje dno, nižšie už padnúť nemôžeš. A ak si si to spomínané dno okúsil, teraz si pripravený na svoj vrchol! 😉

   Ja viem, že to dokáže byť ťažké, no vzdať to nemôže byť možnosť. Ide predsa o tvoj život. V hre je teda priveľa, aby si to hodil za hlavu a prestal bojovať ďalej!

   Každopádne, držím palce, verím, že to zvládneš! 😉

 • Roman október 27, 2017 7:17:43 pm

  S mojou psychickou poruchou som na reči typu aké si to spravíš také to budeš mať extrémne alergický a takéto žvásty píse každý 2 motivátor

  • Dušan Kadlec november 06, 2017 11:28:33 am

   Všetci máme problémy Roman, niektorí väčšie, niektorí menšie. Nie je to o tom mať ideálny štart, je to o tom zahrať čo najlepšie karty, ktoré si dostal! 😉

   Prestaň sa teda sústrediť na to, čo zmeniť nedokážeš a skús sa sústrediť na to, čo zmeniť dokážeš a tvoj život dostane úplne iný náboj, to mi ver! 😉

 • Veronča január 27, 2018 10:32:29 am

  Super článok, úplná pravda s tým obklopovaním sa ľuďmi s negatívnym myslením mala som česť zažiť ….už takú chybu neurobím, pretože mi to bralo veľa energie, bola som podráždená, bez chuti žiť a bez chuti venovať sa našej malej láske. Hádky s mužom ani nehovorím. A dala som tomu koniec nemá to zmysel. Žijem len raz a prečo by som mala celý život byť len nafučaná, nervózna,chorá a obézna. Novoročné predsavzatie na rok 2018 znelo 1.1.jasne. tento rok bude top a aj keď nezačal najlepšie skončí topkovo tieto články ma len uistujú, žebsa to dá. Veľké ďakujem