10 Spôsobov, Ako Prežiť Najlepší Rok Svojho Života

10 Spôsobov, Ako Prežiť Najlepší Rok Svojho Života
Život / 06.01.2016 / 16

Och, ako len ten čas rýchlo letí. Ani sme sa nenazdali a ďalší rok prešiel rýchlejšie ako voda.

A ako sa tak ten starý rok chýlil ku svojmu koncu, mnohí z nás sa obzreli späť a spýtali sa samých seba, aký úspešný bol. Čo všetko stihli a či sa im podarilo dosiahnuť všetky tie úspechy, ktoré si na minulý rok naplánovali.

Či žili naplno, či si vychutnávali viac tie veci, ktoré milujú a či sa im zasa podarilo vyhýbať oblúkom tým, ktoré z duše nenávidia.

Preto, ak si s uplynulým rokom nebol nadmieru spokojný, článok ti je šitý na mieru. A v prípade, že si s uplynulým rokom spokojný bol, tak ti zo srdca gratulujem, avšak so slovami „všetko sa dá vždy spraviť o kúsok lepšie“. 😉

Tu je teda zopár nápadov, ako spraviť ten ďalší rok najlepším rokom svojho života:

1. Staň sa pánom svojho osudu

Ono je to až smutné, koľko ľudí v dnešnom svete nenasleduje svoje sny a nesnaží sa uplatniť svoj potenciál.

Nechajú sa jednoducho unášať prúdom a namiesto toho, aby hľadali spôsob, ako sa naučiť plávať proti nemu, všetku svoju pozornosť sústredia na hľadanie výhovoriek a problémov, ktorými by mohli svoju nečinnosť ospravedlniť. Pred sebou i pred druhými.

Vedia, že iba mŕtve ryby plávu s prúdom, no radšej na to nemyslia. Tvária sa, že nemajú na výber. Robia zo seba obete a nechávajú tak život, nech sa deje.

Svoje osudy nechávajú doslova v rukách iných ľudí. A hádaj, čo pre nich majú druhí ľudia nachystané…?! Nič moc!

Nebuď ako oni. Prestaň si zakaždým vyberať tú jednoduchšiu z ciest, inak budeš mať veľmi ťažký život, ver mi.

Schmatni ho radšej pod krk, ako deviant, ktorý v sebe už ďalej nedokáže ovládať ten hlad po násilí. Začni ho usmerňovať. Riadiť. Rob vedomé rozhodnutia. Postav sa svojim problémom. A čo je najdôležitejšie, prevezmi zaň zodpovednosť. Iba tak si dokážeš vybudovať život, po ktorom túžiš. Iba tak si užiješ najlepší rok svojho života!

2. Starosti hoď za hlavu

Sú úplne zbytočné. Väčšina z nich sa aj tak nikdy nenaplní. Ono existuje skvelý citát, ktorý hovorí, že ak problém riešenie má, nemá význam robiť si starosti. A ak riešenie nemá, starosti nepomôžu.

A keď si spočítaš dve a dve a pripomenieš si, že starosti nikdy nevezmú preč zajtrajší problém, akurát tak dnešný kľud, bude ti nad slnko jasné, že ich k životu nepotrebuješ. 😉

3. Rob viac toho, čo miluješ

Všetci dobre vieme, že je život neuveriteľne krátky. Tento fakt je nám všetkým dobre známy, no aj napriek tomu ho toľkí ignorujú. Nevenujú mu pozornosť. Zabíjajú každú jednu myšlienku, ktorá by im mohla túto trpkú skutočnosť pripomenúť.

No ja sa pýtam, prečo? Prečo si to nepripomínať? Okej, beriem, nie je to zrovna najpozitívnejšia informácia, no v mojom prípade funguje skôr ako palivo. Núti ma žiť naplno. Bráni mi odkladať život na neskôr.

Veď ono ho vlastne ani nie je na kedy odkladať. Jediný deň, ktorý máme garantovaný, je dnešok! „Nabudúce“ ani „neskôr“ v kalendári nenájdeš.

Každý deň si teda polož otázku, že ak bol dnes posledný deň v tvojom živote, robil by si to, čo by si robiť chcel? A akonáhle si odpovieš „nie“ príliš veľakrát po sebe, bude ti nadovšetko jasné, že vo svojom živote potrebuješ niečo zmeniť.

A keď už je reč o zmene, boh ťa chráň, ak ešte nemáš stiahnutý E-Book o 8-mich Chybách, Ktoré Sabotujú Tvoje Rozhodnutie Zmeniť Svoj Život. Haha, robím si srandu, je to úplne na tebe. E-Book ti pomôže prekonať chyby, ktoré ti v zmene môžu brániť, bez neho sa s nimi budeš musieť vysporiadať sám. Sám sa teda rozhodni, či je ti ho treba. 😉

4. Osvoj si nepohodlie

Óóóó, ten krásny stereotyp. Taký bezpečný, taký pohodlný. Život pekne v zabehnutých koľajách. Žiadne zložité rozhodnutia, žiadne komplikované križovatky, žiadne namáhavé rozmýšľanie. Iba oddych a relax. Nádhera.

Avšak buď veľmi opatrný v situáciách, kedy sa nechávaš zlákať tým falošným pozlátkom, ktorým je tvoja zóna komfortu posypaná. Vôbec to nie je také okúzľujúce a čarovné miesto.

Pripomína mi skôr zlatokopku, ktorá ťa zláka na svoje vražedné krivky, no bude ti podávať jed deň čo deň, noc čo noc, aby sa ťa konečne zbavila a dostala sa k tvojmu majetku.

Je ako mäsožravá rastlina, ktorá ťa zvábi svojou krásou, no akonáhle sa v nej zabývaš, zožerie ťa zaživa.

Skutočný život sa začína na konci tvojej komfortnej zóny. Všetky tie zázraky sa dejú jeden krok za ňou. Tam sa plnia sny, tam sa dosahujú ciele. Je tam skrátka všetko, po čom si kedy túžil. Tam by si sa mal preto naučiť žiť.

A žiaden stres. Nemusíš sa báť toho, že ak z nej vyjdeš, dáš pohodliu navždy zbohom. Ono práve naopak, akonáhle ju opustíš, tak zistíš, že nebola ani zďaleka taká komfortná, ako si si myslel. A to bude tiež moment, kedy začneš konečne žiť naplno!

5. Postav sa svojmu strachu

Tvoj najväčší strach v sebe zvyčajne ukrýva tie najväčšie príležitosti. A jediný spôsob, ako ho premôcť, je čeliť mu.

Musíš si uvedomiť, že strach nie je skutočný. Je to výtvor tvojich myšlienok. No nepochop ma zle, nebezpečenstvo dokáže byť veľmi reálne, avšak strach, strach je voľba.

A zakaždým, keď si volíš istotu a bezpečie, posilňuješ ho. Avšak možno by si si mal skôr uvedomiť, že ak chceš v živote uspieť, v čo i len tej jeho najmenšej časti, musí byť tvoja túžba po úspechu väčšia, ako je tvoj strach.

Rozhodni sa, že ťa strach nebude držať ako rukojemníka. Rozhodni sa, že mu nedovolíš, aby ti bránil nasledovať tvoje sny, aby ti bránil vyjadriť svoj potenciál.

Neboj sa postaviť za svoju vec, pretože ak to nespravíš, navždy zostaneš na kolenách. A som si istý, že tak si svoj najlepší rok nepredstavuješ! 😉

6. Zo svojho najväčšieho sna sprav svoju prioritu číslo JEDNA

Ak si dávaš už sedemnásty rok po sebe tie isté novoročné predsavzatia, niekde bude problém, nemyslíš?!

Daj si iba také predsavzatia, ktoré myslíš vážne. Také, po ktorých skutočne túžiš. Ty!

Pamätaj, že ak niečo chceš, a chceš to veľmi, nájdeš spôsob, ako to získať. Pretože, i keď by to asi mnohí ľudia uvítali, nemôžeš mať oboje, výsledky i výhovorky.

Preto, ak po niečom skutočne túžiš, sprav z toho svoju prioritu. Najdôležitejšiu vec, tú prvoradú. Tú, na ktorej začneš makať hneď zrána, až potom príde všetko to ostatné.

Vedz, že na to, aby si dokázal povedať ÁNO svojim snom, musíš sa naučiť povedať NIE všetkému ostatnému. Pretože ono to nie je o tom mať dostatok času, ide o to, spraviť si ho.

A už posledná vec k tomuto bodu, sľubujem. O JEDNOM sne a o JEDNEJ priorite hovorím preto, že ak budeš naháňať dvoch králikov, nechytíš ani jedného, mysli na to.

Ak sa ti myšlienky v článku páčia, tak si daj od tohto náruživého čítania menšiu pauzičku a lajkni MOTIVATION-MANa na Facebooku. Zaistíš si tým to, že ti ďalšie zaujímavé články neujdú. Jeden klik a o ďalšie nadupané riadky budeš mať postarané. Tak šup. 😉

7. Adoptuj si optimizmus a pozitívne myšlienky

Aj keď si už častokrát pripadám ako pokazená platňa, NEGATÍVNE myšlienky ti jednoducho POZITÍVNY život nedajú. Bodka!

Nenechaj sa rozhodiť všetkými tými banalitami, ktoré sa ti počas dňa prihodia. Rozhodni sa, aký budeš mať deň ešte skôr, ako zistíš, aké je vonku počasie. Vedz, že jedna ranná pozitívna myšlienka ti dokáže zmeniť celý nadchádzajúci deň. Prečo to teda nevyužiť?

8. Začni si veriť

Ten, ktorý si myslí, že to nedokáže a ten, ktorý si myslí, že to dokáže… Obaja majú pravdu. Že to tak nie je? Tak schválne…

Predstav si dvoch ľudí s rovnakým zázemím, rovnakým nápadom a skoro navlas rovnakými cieľmi a snami. Jeden má neochvejnú vieru a verí, že to dokáže, druhý je skalopevne presvedčený o opaku. Ten prvý sa to teda rozhodne skúsiť, ten druhý nie. A teraz mi sám povedz, čo myslíš… Ktorý z nich má väčšiu šancu uspieť?

Ono nie nadarmo sa vraví, že optimizmus je viera, ktorá vedie k úspechu. A naopak, že pesimizmus je presvedčenie, ktoré tupí všetky nástroje, ktoré pre dosiahnutie úspechu potrebuješ.

Zapamätaj si, že to, čím budeš svoju myseľ kŕmiť každý deň, ťa buďto pozdvihne alebo pritlačí k zemi. Vedz, že ak v seba uveríš, nič sa zrazu nebude zdať nemožné!

9. Pripomeň si, že na tom nie si ani zďaleka tak zle, ako si si myslel

Otváraš oči a vonku to vyzerá na pekný deň. Slnko svieti, vtáky štebocú a ty si si rozprávkovo oddýchol. No niečo tu nehrá. Chmatáš svoj iPhone a zisťuješ, že ti nezvonil budík. Zaspal si do roboty. Sakra.

Vystrelíš z postele ako raketa. Jednou rukou čistíš zuby, druhou sa obliekaš… Treťou si varíš kávu, štvrtou berieš z chladničky niečo pod zub. O 5 minút neskôr už sedíš v aute a letíš mestom, akoby ťa niekto vystrelil z dela.

Ponáhľaš sa do práce, nevieš, kde ti hlava stojí a ako naschvál volá ti mama. Akurát teraz. Zrušíš ju. Volá znova. Zrušíš ju. Volá ti tretíkrát a ty namiesto toho, aby si sa spýtal, čo tak súrne potrebuje, na ňu vyskočíš ako strážny pes na zlodeja.

Nejde ani tak o to, čo hovoríš, ide skôr o ten tón. Jasne jej dávaš najavo, že nechceš, aby ťa otravovala. Teraz máš predsa oveľa väčšie starosti, s ktorými sa musíš vysporiadať.

Aký hnusácky začiatok dňa, hovoríš si. Tfuj! Pomyselne si odpľúvaš, aby si dal jasne najavo svoje znechutenie.

Avšak počkaj, na chvíľku sa zastavme a skúsme si to hrozné ráno zrekapitulovať.

Ak to chápem správne, si celkom zdravý. Vidíš, počuješ, vieš chodiť. Dokážeš si užiť všetku tú krásu, ktorú ti svet ponúka a nohy ťa dokážu odniesť kamkoľvek si zaumieniš.

Po tej materiálnej stránke to tiež nebude najhoršie, tak sa mi zdá. Nemáš telefón, máš najnovší výdobytok techniky. Máš strechu nad hlavou, auto odparkované pod barákom. Máš doma pitnú vodu a v chladničke jedlo, ktoré ti zaženie hlad vždy, keď ťa počas dňa prepadne.

A akoby už toto všetko nestačilo, máš ešte aj ľudí, ktorým na tebe záleží. Ďaleko viac, ako záleží tebe na nich, očividne.

A nech ťa ani nenapadne skúsiť mi povedať, že sú tieto veci samozrejmé. Nie sú! A ak by si si chcel niečo dokazovať a presviedčať ma o opaku, prečítaj si najprv článok 14 Dôkazov, Ktoré Ťa Presvedčia, Že Sa Ti Darí Lepšie, Ako Si Myslíš, potom sa môžme porozprávať.

10. Nasleduj svoje srdce

Či už sa to týka tvojich snov, tvojho života alebo tvojej lásky… Nasleduj ho vždy!

Preto, ak k niekomu niečo cítiš, povedz mu to. Nie je na čo čakať. Žiadna správna chvíľa nepríde. Nie je sa ani čoho báť. Odmietnutie? Facka? Pohrdnutie? Čo je to v porovnaní s výčitkami? Čo je to oproti ľútosti a spytovaniu si svedomia? Trápeniu sa nad vecami, ktoré si nespravil, keď si mal príležitosť?

A ak sa jedná o tvoje sny… Prečo ich nenasledovať? Čoho sa tak strašne bojíš? Chýb? Tie sú najosvedčenejším učiteľom. Zlých rozhodnutí? Z tých vznikajú skvelé príbehy. Alebo máš strach z neznáma? To svojej komfortnej zóny by si sa mal báť.

Veď sám povedz, čoho budeš na smrteľnej posteli ľutovať viac… Chýb, ktoré si spravil alebo šancí, ktoré si sa neodvážil využiť?!

Až keď začneš nasledovať svoje srdce, až vtedy pocítiš skutočné zadosťučinenie. Až vtedy sa budeš cítiť nažive, až vtedy nájdeš zmysel svojho života!

Tak a to bolo pre dnešok všetko. Verím, že si dostal zopár skutočne dobrých nápadov, čo vo svojom živote spraviť inak, aby si si ten rok pred tebou poriadne užil.

Aby si žil naplno. Aby si si vychutnával všetko to, čo miluješ. Omnoho viac, omnoho intenzívnejšie. Aby si sa toľko netrápil, nestresoval a nerobil si starosti. Aby bol ten ďalší rok oveľa naloženejší, ako bol ten predošlý. 😉

A čo by to bolo za článok, keby som ho neuzatvoril už klasicky, a to tým, že ťa nasmerujem na sociálne gombíky, ktoré ti pomôžu vyjadriť tvoje pocity a dojmy z tohto článku.

Preto, ak sa ti páčil, šéruj a lajkuj, ako žeravý. A ak by sa ti nedaj bože nepáčil, stránku rýchlo zatvor, vymaž históriu prehliadania a už sa sem radšej nikdy nevracaj. 😀

Takisto, veľmi múdrym krokom z tvojej strany, by bolo zapísať sa do NEWSLETTER-u. Pretože, ak si sa dočítal až sem, osobnostný rozvoj je očividne tvoja šálka kávy. A ak hodíš svoj email do políčka nižšie (pod BIO-m autora), nový článok ti naservírujem rovno pod nos, priamo do tvojej schránky, každý jeden týždeň. Bola by teda škoda nevyužiť to, čo hovoríš?! 😉

A úplne na záver, ak by si bol aj po prečítaní tohto článku stále hladný po ďalších informáciách a tipoch, ako prežiť najlepší rok svojho života, kamarát napísal na svojom blogu takisto zaujímavý zoznam bodov, v ktorých opisuje veci a zvyky, ktorých sa musíme vzdať, aby sme mali ten ďalší rok skutočne lepší. Čítaj 17 vecí, ktorým sa pred novým rokom musíte vyvarovať.

email

email

Získaj prístup ku všetkým naloženým článkom

Tento článok som pôvodne napísal pre ľudí z členskej sekcie. Uvolnil som ho pre všetkých, aby som ti ukázal, aké pecky píšem pre mojich najväčších fans. No nie sú to len články, čo ti členstvo dá. Sú to tiež dlhšie a lepšie videá, súťaže o osobné konzultácie, moje produkty a kopec predmetov od motivation-mana a v neposlednom rade aj komunitné stretnutia! Je toho toľko, čo ti členstvo dá, až sa vlastne divím, prečo členom ešte nie si.

Staň sa teda členom hneď alebo si Zisti o výhodách viac
email

Blogger, online marketingový nadšenec a milovník života. Človek, ktorý sa rozhodol počúvnuť hlas svojho srdca namiesto ohlušujúcich názorov ľudí zo svojho okolia. Človek, ktorý sa rozhodol ísť vlastnou cestou, bez ohľadu na to, aká náročná bude. Človek, ktorý koná na základe vlastného úsudku a učí sa z vlastných chýb. Človek, ktorý sa vyjadruje slobodne a žije podľa vlastného presvedčenia a zásad. Človek, ktorý ŽIJE – neprežíva. A ak by si sa o mne rád dozvedel aj niečo konkrétne a videl pár fotiek, určite klikaj SEM. ;)

Prečítaj si viac o zakladateľovi

Odporúčam ti prečítať si aj tieto články

10 Velikánov, Ktorí Dokázali Zvíťaziť Aj Napriek Bolestivým Zlyhaniam A Nemalým Prekážkam
Ako Veľmi Sa Ti Zmení Život, Keď Prestaneš Vyčkávať A Začneš Žiť A 7 Skvelých Vecí, Ktoré Ťa To Naučí
40 Neuveriteľne Silných Pripomienok, Ktoré Ti Pomôžu Myslieť Pozitívne
4 Novoročné Predsavzatia, Ktoré Najčastejšie Zlyhávajú A Čo Si Stanoviť Namiesto Nich

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Komentáre ( 16 )

 • Majka január 07, 2016 8:47:24 am

  perfektný článok…..práve toto som si práve dnes potrebovala prečítať ….veľká vďaka za tieto slová.

  Dušan, prajem Vám skvelý deň :).

  • Dušan Kadlec január 08, 2016 1:01:34 am

   Rado sa stalo Majka!

   Teší ma, že článok sadol ako päsť na oko… Len s omnoho blahodarnejšími účinkami. 😉

 • Anna január 07, 2016 2:51:03 pm

  Vsetko najlepsie v novom roku prajem.
  Zelam Vam Dusan vela takychto povzbujucich clankov, ktore su, ako pohladenie duse.
  Dakujem.
  Verim,ze vase rozumne rady pomozu hlavne tym, ktori si neveria a maju strach nieco nove zacat.
  Krasny den prajem……

  • Dušan Kadlec január 08, 2016 1:03:32 am

   Vďaka za želanie Anna, želám Vám rovnako veľa úspechov a šťastia v tom novom roku. 😉

   A taktiež dúfam, že oslovia a zasiahnu čo najviac ľudí, ktorým dokážu pomôcť!

 • ef január 07, 2016 7:55:40 pm

  Toto je prvýkrát v mojom živote čo komentujem článok na internete vôbec. Je dokonalý. Asi preto mi nedalo nič nenapísať. Je absolútne jednoduchý, logický,vtipný a tak povzbudzujúci..proste dokonalý 🙂

  • Dušan Kadlec január 08, 2016 1:10:46 am

   Wau, tak v tom prípade obrovské ďakovačky za pochvalu a rovnako tak aj za tú česť, ktorej sa mi dostalo, keď som si ten prvý komentár zaslúžil!!! 🙂

   Možno z toho teraz spravíš zvyk, keď už si sa rozbehla a začneš komentovať ako žeravá. 😉

 • jana január 19, 2016 4:27:36 pm

  Neviem či pomôžu práve tieto slova… Už som toho prečítala toľkooo.Topim sa A preto sa chytám každej slamky… Ale tentokrát Dušan,mám chuť na nový život A nový začiatok, Ďakujem ti práve za tieto slová A tento článok. Drž mi palce

  • Dušan Kadlec január 26, 2016 10:34:08 pm

   Tak to ma nesmierne teší, že aj po toľkých iných článkoch, ktoré si už prečítala, to bol práve tento, ktorý ti dodal potrebné odhodlanie a chuť na zmenu tvojho života Jana.

   Nikdy nie je neskoro na nový začiatok. NIKDY!

   Palce ti preto samozrejme držím, aj držať budem. 😉

 • Janka Bianka marec 05, 2016 7:18:27 pm

  Skvelý návod, posledný bod si vezmem k srdcu, existuje totiž človek, ku ktorému niečo cítim, no nepovedala som mu to, lebo si nie som istá, vyzerá to tak, že je to vzájomné, ale dotyčný je v týchto veciach asi dosť hanblivý. To čakanie ma však privádza do zúfalstva a šialenstva takže asi skrátka nie je iná cesta ako to vziať do svojich rúk, veď ako píšeš, čo môžem stratiť? No prinajhoršom som sa zmýlila. Skvelý blog, takéto motivačné články milujem.

  • Dušan Kadlec marec 08, 2016 10:39:44 pm

   Jasné, že mu to povedz Janka! Pozvi ho na obed, na drink, do kina, hocičo, pretože ono skutočne nie je na čo čakať! 😉

   Častokrát sa bojíme „riskovať“, no ono sa vlastne nie je čoho báť… Ak ťa odmietne, aspoň si nebudeš robiť falošné nádeje a budeš vedieť, na čom si… A ak bude tvoje city opätovať, budeš rada, že si sa odhodlala, ver mi.

   A všetky body si treba brať k srdcu, nie len posledný! >:(

 • jan december 29, 2016 9:40:24 pm

  Ahoj Dušan moc sa mi páčil tvoj článok, možno preto že som sa v ňom skoro všade našiel. A aj keď viem a vďaka aj tvojim článkom si uvedomujem, že som veľa vecí premeškal, kôli strachu. Ale napriek tomu sa bojím vystúpiť zo svojho tieňa, aj keď si to všetko uvedomujem čo strácam, ale aj tak sa neviem prinútiť k radikálnejším zmenám. Poraď prosím ako sa prinúťiť aj konať

  • Dušan Kadlec január 10, 2017 1:37:55 am

   Ej tak to ma teší Ján, že sa ti článok páčil! 😉

   Nuž, na svoju otázku si si odpovedal rovno v komentáre, ktorý si napísal. Ak sa ti nedarí robiť žiadne zmeny vo svojom živote, určite sa ti nepodarí spraviť tie radikálne!

   Začni v malom. Daj si malý cieľ, pokús sa o malú zmenu. A až keď sa ti táto malá zmena podarí, až vtedy sa pokús o ďalšiu. Stavaj na tej prvej, od nej sa odraz. A takto sa pomalinky všetky tie malé zmeny nabalia a ani sa nenazdáš a zrazu sa budeš nechápavo pozerať na úplne rozdielny život, ktorý budeš viesť. 😉

   Na túto tému som napísal aj e-book, tak sťahuj, je zdarma!
   https://motivation-man.sk/ebook-zdarma-pre-vas/

   Držím palce!

 • Jana január 01, 2017 6:41:48 pm

  Ani ja nepatrím k ľuďom, ktorí zvyknú prispievať svojimi komentármi,ale asi je už načase,aby som ti, Dušan, poďakovala za super články, ktoré píšeš a ktoré veľmi rada čítam. Je obdivuhodné, že taký mladý človek ako si ty dospel k životným múdrostiam, ku ktorým sa mnohí z nás dostanú až po prekonaní rôznych závažnejších ťažkostí v živote a viem, že je tiež veľa takých, ktorí napriek pokročilejšiemu veku ostávajú zaseknutí v pesimistických a nekonštruktívnych presvedčeniach, ktoré im zbytočne sťažujú život. Ale asi každý to má inak. Rozhodne tvoje nápady ako napredovať a skvalitniť si život majú hlavu a pätu a je lákavé ich aplikovať do praxe 🙂 Môj rok 2016 bol dosť náročný,ale dúfam, že som sa poučila a svoju energiu budem sústreďovať na to a hlavne na tých, ktorí si to naozaj zaslúžia (a tými sú moje deti, rodičia a sestry) a nebudem ju mrhať na ľudí, ktorým na mne nezáleží. Prajem aj tebe úspešný nový rok a veľa kreativity a nápadov, ktorými pomáhaš nakopnúť ľudí na správnu cestu.

  • Dušan Kadlec január 10, 2017 1:43:13 am

   No Jana, asi by som ťa mal vyhrešiť, že si nedala vedieť skôr, keď už čítaš články dlho, ale tentokrát ti to prepáčim a poďakujem ti za povzbudivý komentár a vôbec za to, že si sa k nemu odhodlala! 😉

   Tak, vek nikdy nebol znamením múdrosti či vyspelosti. Tiež som si už čo to zažil, no hlavne, hlavne sa o život zaujímam. Hľadám spôsoby, ako si ho zlepšiť, ako byť šťastný a v prvom rade sa zaujímam o to, čo pre svoje blaho môžem spraviť sám. To je asi kameň úrazu mnohých. A kým sa nenaučia akceptovať zodpovednosť za svoj život, iba ťažko precitnú, iba ťažko pochopia o čom to celé je.

   No každopádne ti držím palce, aby bol tvoj 2017 ďaleko lepší a jednoduchší, ako bol jeho predchodca a tvoje rozhodnutie venovať sa len tým ľuďom, ktorým na tebe záleží, absolútne kvitujem a povzbudzujem ťa v ňom! 😉

 • Natália december 30, 2017 3:44:08 pm

  Skvelý článok, jednoducho napísané, veľmi povzbudzujúce 🙂 niečo také som dlho hľadala … ďakujem a prajem všetko dobré 😉

  • Dušan Kadlec september 05, 2018 2:16:13 pm

   Ďakujem za pochvalu, Natália! Rado sa stalo, teším sa, že článok povzbudil! 😉