6 Vecí, Ktoré Šťastní Ľudia Nerobia

6 Vecí, ktoré šťastní ľudia nerobia

,,Šťastie nie je niečo, čo dostaneš v budúcnosti, je to niečo, čo vytváraš v prítomnosti.“

Šťastní ľudia robia množstvo vecí. Trávia čas s pozitívnymi ľuďmi, optimistickými myšlienkami, v prírode, vďačnosťou, so svojimi blízkymi, prácou na svojich cieľoch, snívaním, užívaním si maličkostí, staraním sa o svoje telo, a tak ďalej, a tak ďalej.

Avšak je tu pár vecí, ktoré NEROBIA NIKDY…:

1. Nestarajú sa do druhých ľudí

Zabudni na to, čo robia ostatní. Prestaň sa pozerať na to, čo majú a kam až sa dostali. A čo je najdôležitejšie, prestaň sa s nimi porovnávať!

My ľudia máme takú smutnú vlastnosť porovnávať naše slabé stránky so silnými stránkami iných ľudí. Vždy bude niekto krajší, silnejší, úspešnejší, vtipnejší alebo lepšie oblečený. Tak sa konečne daj dokopy a dospej. Prestaň nariekať a čo je hlavné, prestaň sa s druhými porovnávať!!

Ty kráčaš svoju vlastnú cestu. Máš na nej vlastné vzostupy a vlastné pády a takisto máš úplne iný cieľ, ako majú druhí. Preto jediná osoba, s ktorou by si sa mal porovnávať, je osoba, ktorou si bol včera.

Svojho najväčšieho nepriateľa a rivala nájdeš v zrkadle, nikde inde. Nie je to tvoj sused, tvoj spolužiak, tvoj kolega a nie je to ani nový frajer tvojej bývalej. Prestaň si nechávať vykecať do hlavy dieru názormi iných ľudí. Počúvaj svoj vnútorný hlas. Ignoruj všetko, čo ťa ruší. Nasleduj svoje srdce a staraj sa o svoj vlastný biznis!

Svoje želania, priania, ciele, vízie a sny drž blízko svojmu srdcu a venuj im čas každý deň. Neboj sa kráčať sám, vlastnou cestou. Nedovoľ, aby ťa negativita, pesimizmus, nedostatok viery alebo zlé úmysly iných ľudí zastavili na tvojej ceste za tým, stať sa najlepšou verziou seba samého. Pretože tieto veci ťa nedokážu zastaviť, pokiaľ im to sám nedovolíš.

2. Nehľadajú docenenie u druhých ľudí

,,Nepotrebujem medailu, aby mi povedala, že som dobrý človek.“ – Z rozprávky Ralph, rozbi to

Keď sa rozhodneš byť samým sebou, bez súťaženia a porovnávania sa s ostatnými, každý človek, pre ktorého si dôležitý, si ťa bude vážiť a rešpektovať. A čo je dôležitejšie, rešpektovať sa konečne budeš aj ty sám.

Nikdy nemôžeš dopustiť, aby názory druhých ľudí formovali tvoj život a udávali mu tempo a smer. Sám si odpovedz, čo by si robil vo svojom živote inak, keby si vedel, že ťa nikto nebude súdiť?

Musíš sa naučiť ceniť si, rešpektovať a milovať samého seba, pretože ak to nedokážeš sám, je naivné očakávať to od druhých.

A pamätaj, že nikto nemá právo súdiť ťa. I keď počuli tvoj príbeh a márne sa domnievajú, že ťa poznajú, nikto z nich necítil to, čo si cítil ty. Nemôžu vedieť, čím si si prechádzal.

Tak zabudni na to, čo si myslia a hovoria oni. Sústreď sa na to, čo si myslíš a ako sa cítiš ty. Pouč sa zo svojich zlých rozhodnutí a teš sa z tých správnych. Pretože ty sám sa musíš cítiť dobre vo svojich vlastných botách, nikto iný.

3. Neodmietajú zmenu

,,Bez zmeny by neexistovali ani motýle.“

Presne tak. Zmena znamená pokrok. Bez zmeny by si ešte stále naháňal sporo odetý mamuty niekde na ďalekých prériách. Žil by si v jaskyni a bil by si sa palicami s ľuďmi z tvojho kmeňa.

Nie vždy sa naše životy menia k lepšiemu, ale to je v poriadku. Život je ako horská dráha, kedy si raz hore a raz dole. Pretože bez toho, aby si zažil zlé časy, by si nikdy nedokázal doceniť tie dobré.

A pamätaj, že i keď nie všetky zmeny dokážeš ovplyvniť, je ich stále veľa, ktoré môžeš. 😉

A už klasicky, ako pri každej inej zmienke o zmene v mojich článkoch, aj teraz ti dávam do pozornosti E-BOOK 8 CHÝB, KTORÉ SABOTUJÚ TVOJE ROZHODNUTIE ZMENIŤ SVOJ ŽIVOT. Pomôže ti odhaliť chyby, ktoré ti tak často v zmene bránia a ničia každý tvoj jeden pokus o ňu. Sťahuj, je zdarma. 😉

4. Nehľadajú šťastie v druhých ľuďoch a okolitých udalostiach

,,Šťastie je vnútorná záležitosť.“

Nešťastie nastáva v momente, kedy sa naše predstavy o našom živote nestretávajú s realitou. Leží v tej medzere medzi tým, čo máme a tým, čo si myslíme, že potrebujeme.

Pravdou ale ostáva, že nepotrebujeme nič viac na to, aby sme docenili veci, čo už dávno máme. Nepotrebuješ nikoho povolenie na to, aby si bol šťastný. Tvoj život je neuveriteľne nádherný nie preto, že to niekto povedal alebo preto, že si si kúpil niečo nové, ale preto, že si sa rozhodol, že takým bude.

Nečakaj neustále na moment, kedy do tvojho života šťastie vstúpi. To rozhodnutie je a vždy bolo na tebe. Ty si musíš vybrať, že budeš žiť. Ty si musíš vybrať, že budeš šťastný.

A čím skôr prestaneš dávať druhým do rúk kľúče od svojho šťastia, tým skôr šťastnejší budeš. Ak si momentálne nešťastný, nie je to chyba nikoho iného. Prevezmi za svoje nešťastie zodpovednosť a okamžite získaš schopnosť kontrolovať level šťastia vo svojom živote.

Prestaň svojmu šťastiu udávať míľniky a podmieňovať ho vonkajšími udalosťami. Jednoducho sa rozhodni, že doceníš krásu tohto momentu. Začni byť vďačný za veci, ktoré už dávno máš. Doceň tie, ktoré nemá nikto iný.

Či už si šťastný alebo nešťastný, záleží to iba od tvojho pohľadu na vec. Závisí to od nastavenia tvojej mysle. Či si optimistický alebo si robíš starosti a budúcnosť ti naháňa strach. Či myslíš pozitívne alebo negatívne. Či venuješ pozornosť viac tým zlým skúsenostiam v tvojej minulosti alebo tým dobrým.

No nech už máš naklonené misky váh vo svojom živote akokoľvek, zmeniť to dokážeš iba ty sám.

5. Nedržia v sebe hnev

Sprav dnešok dňom, kedy viac nedovolíš, aby ťa prenasledovali duchovia minulosti. Udalosti, ktoré sa stali v tvojej minulosti, sú iba jednou kapitolou tvojho života. Nezahadzuj preto celú knihu, stačí keď otočíš stranu.

Všetci sme už okúsili trpkú chuť zlých rozhodnutí v minulosti a boli v nej zranení druhými. No zatiaľ čo zažiť bolesť je normálne a bežné, nechať sa ňou ničiť ešte roky potom, to už normálne nie je. Výčitky nás nútia znova oživiť tú bolesť z minulosti a trpieť znova a znova a znova.

V odpustení nájdeš slobodu. Dovolí ti sústrediť sa na prítomnosť a budúcnosť bez toho, aby si sa nechal obmedzovať alebo riadiť minulosťou. Na to, aby si pochopil ten nekonečný potenciál vecí, ktoré ležia pred tebou, musíš zabudnúť na to všetko, čo leží za tebou.

Bez odpustenia sa ti staré zranenia nikdy nezahoja a nikdy nenájdeš pokoj, nikdy nebudeš osobnostne rásť. Neznamená to, že vymažeš svoju minulosť a zabudneš. Znamená to, že sa vzdáš zbytočnej bolesti a výčitiek a namiesto toho sa z týchto udalostí poučíš a pohneš v živote ďalej.

[divider_1px]

Ak sa ti myšlienky v článku páčia, tak si daj od tohto náruživého čítania menšiu pauzičku a lajkni MOTIVATION-MANa na Facebooku. Zaistíš si tým to, že ti ďalšie zaujímavé články neujdú. Jeden klik a o ďalšie nadupané riadky budeš mať postarané. Tak šup. 😉

[divider_1px]

6. Netrávia príliš veľa času v negatívnom prostredí

Negatívne myšlienky ti pozitívny život nedajú. Rovnako ako negatívni ľudia či negatívne prostredie. Tvoje okolie ťa ovplyvňuje obrovským spôsobom, ďaleko väčším, ako si myslíš. Daj si preto pozor, aby si nepobral návyky a spôsob myslenia od ľudí, ktorí sú negatívni, nespokojní a nešťastní.

Mnoho ľudí trávi viac ako polovicu dňa v práci, ktorú neznášajú a potom naivne čakajú, že budú zvyšok dňa šťastní. Hádam sám vidíš, ako smiešne a nereálne to už len znie.

Obklop sa ľuďmi, ktorí ťa podporia a rozosmejú, tými, ktorí sú pozitívni a optimistickí. Čas tráv na miestach, z ktorých sála energia, na takých, kde sa cítiš dobre a kde dobiješ baterky. A vo svojej mysli si takisto vytvor priestor, kde nebudú mať žiadne miesto výčitky, starosti ani negatívne pocity. Nepotrebuješ ich.

Tak a toto bolo 6 vecí, ktoré ak budeš robiť, šťastný určite nebudeš. Vyhni sa im preto!

Ak ti článok pomohol a páčil sa ti, určite ho podpor jedným lajčiskom alebo šériskom na sociálnych sietiach. 😉

Takisto sa nezabudni zapísať do NEWSLETTER-a, aby si sa o podobné články v budúcnosti nepripravil. Políčko, kam máš zadať svoj email pre prihlásenie nájdeš pod článkom. 🙂

Článkom som sa inšpiroval na tomto mieste.