6 Vecí, Ktoré Šťastní Ľudia Nerobia

6 Vecí, Ktoré Šťastní Ľudia Nerobia
Šťastie / 19.07.2015 / 18

,,Šťastie nie je niečo, čo dostaneš v budúcnosti, je to niečo, čo vytváraš v prítomnosti.“

Šťastní ľudia robia množstvo vecí. Trávia čas s pozitívnymi ľuďmi, optimistickými myšlienkami, v prírode, vďačnosťou, so svojimi blízkymi, prácou na svojich cieľoch, snívaním, užívaním si maličkostí, staraním sa o svoje telo, a tak ďalej, a tak ďalej.

Avšak je tu pár vecí, ktoré NEROBIA NIKDY…:

1. Nestarajú sa do druhých ľudí

Zabudni na to, čo robia ostatní. Prestaň sa pozerať na to, čo majú a kam až sa dostali. A čo je najdôležitejšie, prestaň sa s nimi porovnávať!

My ľudia máme takú smutnú vlastnosť porovnávať naše slabé stránky so silnými stránkami iných ľudí. Vždy bude niekto krajší, silnejší, úspešnejší, vtipnejší alebo lepšie oblečený. Tak sa konečne daj dokopy a dospej. Prestaň nariekať a čo je hlavné, prestaň sa s druhými porovnávať!!

Ty kráčaš svoju vlastnú cestu. Máš na nej vlastné vzostupy a vlastné pády a takisto máš úplne iný cieľ, ako majú druhí. Preto jediná osoba, s ktorou by si sa mal porovnávať, je osoba, ktorou si bol včera.

Svojho najväčšieho nepriateľa a rivala nájdeš v zrkadle, nikde inde. Nie je to tvoj sused, tvoj spolužiak, tvoj kolega a nie je to ani nový frajer tvojej bývalej. Prestaň si nechávať vykecať do hlavy dieru názormi iných ľudí. Počúvaj svoj vnútorný hlas. Ignoruj všetko, čo ťa ruší. Nasleduj svoje srdce a staraj sa o svoj vlastný biznis!

Svoje želania, priania, ciele, vízie a sny drž blízko svojmu srdcu a venuj im čas každý deň. Neboj sa kráčať sám, vlastnou cestou. Nedovoľ, aby ťa negativita, pesimizmus, nedostatok viery alebo zlé úmysly iných ľudí zastavili na tvojej ceste za tým, stať sa najlepšou verziou seba samého. Pretože tieto veci ťa nedokážu zastaviť, pokiaľ im to sám nedovolíš.

2. Nehľadajú docenenie u druhých ľudí

,,Nepotrebujem medailu, aby mi povedala, že som dobrý človek.“ – Z rozprávky Ralph, rozbi to

Keď sa rozhodneš byť samým sebou, bez súťaženia a porovnávania sa s ostatnými, každý človek, pre ktorého si dôležitý, si ťa bude vážiť a rešpektovať. A čo je dôležitejšie, rešpektovať sa konečne budeš aj ty sám.

Nikdy nemôžeš dopustiť, aby názory druhých ľudí formovali tvoj život a udávali mu tempo a smer. Sám si odpovedz, čo by si robil vo svojom živote inak, keby si vedel, že ťa nikto nebude súdiť?

Musíš sa naučiť ceniť si, rešpektovať a milovať samého seba, pretože ak to nedokážeš sám, je naivné očakávať to od druhých.

A pamätaj, že nikto nemá právo súdiť ťa. I keď počuli tvoj príbeh a márne sa domnievajú, že ťa poznajú, nikto z nich necítil to, čo si cítil ty. Nemôžu vedieť, čím si si prechádzal.

Tak zabudni na to, čo si myslia a hovoria oni. Sústreď sa na to, čo si myslíš a ako sa cítiš ty. Pouč sa zo svojich zlých rozhodnutí a teš sa z tých správnych. Pretože ty sám sa musíš cítiť dobre vo svojich vlastných botách, nikto iný.

3. Neodmietajú zmenu

,,Bez zmeny by neexistovali ani motýle.“

Presne tak. Zmena znamená pokrok. Bez zmeny by si ešte stále naháňal sporo odetý mamuty niekde na ďalekých prériách. Žil by si v jaskyni a bil by si sa palicami s ľuďmi z tvojho kmeňa.

Nie vždy sa naše životy menia k lepšiemu, ale to je v poriadku. Život je ako horská dráha, kedy si raz hore a raz dole. Pretože bez toho, aby si zažil zlé časy, by si nikdy nedokázal doceniť tie dobré.

A pamätaj, že i keď nie všetky zmeny dokážeš ovplyvniť, je ich stále veľa, ktoré môžeš. 😉

A už klasicky, ako pri každej inej zmienke o zmene v mojich článkoch, aj teraz ti dávam do pozornosti E-BOOK 8 CHÝB, KTORÉ SABOTUJÚ TVOJE ROZHODNUTIE ZMENIŤ SVOJ ŽIVOT. Pomôže ti odhaliť chyby, ktoré ti tak často v zmene bránia a ničia každý tvoj jeden pokus o ňu. Sťahuj, je zdarma. 😉

4. Nehľadajú šťastie v druhých ľuďoch a okolitých udalostiach

,,Šťastie je vnútorná záležitosť.“

Nešťastie nastáva v momente, kedy sa naše predstavy o našom živote nestretávajú s realitou. Leží v tej medzere medzi tým, čo máme a tým, čo si myslíme, že potrebujeme.

Pravdou ale ostáva, že nepotrebujeme nič viac na to, aby sme docenili veci, čo už dávno máme. Nepotrebuješ nikoho povolenie na to, aby si bol šťastný. Tvoj život je neuveriteľne nádherný nie preto, že to niekto povedal alebo preto, že si si kúpil niečo nové, ale preto, že si sa rozhodol, že takým bude.

Nečakaj neustále na moment, kedy do tvojho života šťastie vstúpi. To rozhodnutie je a vždy bolo na tebe. Ty si musíš vybrať, že budeš žiť. Ty si musíš vybrať, že budeš šťastný.

A čím skôr prestaneš dávať druhým do rúk kľúče od svojho šťastia, tým skôr šťastnejší budeš. Ak si momentálne nešťastný, nie je to chyba nikoho iného. Prevezmi za svoje nešťastie zodpovednosť a okamžite získaš schopnosť kontrolovať level šťastia vo svojom živote.

Prestaň svojmu šťastiu udávať míľniky a podmieňovať ho vonkajšími udalosťami. Jednoducho sa rozhodni, že doceníš krásu tohto momentu. Začni byť vďačný za veci, ktoré už dávno máš. Doceň tie, ktoré nemá nikto iný.

Či už si šťastný alebo nešťastný, záleží to iba od tvojho pohľadu na vec. Závisí to od nastavenia tvojej mysle. Či si optimistický alebo si robíš starosti a budúcnosť ti naháňa strach. Či myslíš pozitívne alebo negatívne. Či venuješ pozornosť viac tým zlým skúsenostiam v tvojej minulosti alebo tým dobrým.

No nech už máš naklonené misky váh vo svojom živote akokoľvek, zmeniť to dokážeš iba ty sám.

5. Nedržia v sebe hnev

Sprav dnešok dňom, kedy viac nedovolíš, aby ťa prenasledovali duchovia minulosti. Udalosti, ktoré sa stali v tvojej minulosti, sú iba jednou kapitolou tvojho života. Nezahadzuj preto celú knihu, stačí keď otočíš stranu.

Všetci sme už okúsili trpkú chuť zlých rozhodnutí v minulosti a boli v nej zranení druhými. No zatiaľ čo zažiť bolesť je normálne a bežné, nechať sa ňou ničiť ešte roky potom, to už normálne nie je. Výčitky nás nútia znova oživiť tú bolesť z minulosti a trpieť znova a znova a znova.

V odpustení nájdeš slobodu. Dovolí ti sústrediť sa na prítomnosť a budúcnosť bez toho, aby si sa nechal obmedzovať alebo riadiť minulosťou. Na to, aby si pochopil ten nekonečný potenciál vecí, ktoré ležia pred tebou, musíš zabudnúť na to všetko, čo leží za tebou.

Bez odpustenia sa ti staré zranenia nikdy nezahoja a nikdy nenájdeš pokoj, nikdy nebudeš osobnostne rásť. Neznamená to, že vymažeš svoju minulosť a zabudneš. Znamená to, že sa vzdáš zbytočnej bolesti a výčitiek a namiesto toho sa z týchto udalostí poučíš a pohneš v živote ďalej.

Ak sa ti myšlienky v článku páčia, tak si daj od tohto náruživého čítania menšiu pauzičku a lajkni MOTIVATION-MANa na Facebooku. Zaistíš si tým to, že ti ďalšie zaujímavé články neujdú. Jeden klik a o ďalšie nadupané riadky budeš mať postarané. Tak šup. 😉

6. Netrávia príliš veľa času v negatívnom prostredí

Negatívne myšlienky ti pozitívny život nedajú. Rovnako ako negatívni ľudia či negatívne prostredie. Tvoje okolie ťa ovplyvňuje obrovským spôsobom, ďaleko väčším, ako si myslíš. Daj si preto pozor, aby si nepobral návyky a spôsob myslenia od ľudí, ktorí sú negatívni, nespokojní a nešťastní.

Mnoho ľudí trávi viac ako polovicu dňa v práci, ktorú neznášajú a potom naivne čakajú, že budú zvyšok dňa šťastní. Hádam sám vidíš, ako smiešne a nereálne to už len znie.

Obklop sa ľuďmi, ktorí ťa podporia a rozosmejú, tými, ktorí sú pozitívni a optimistickí. Čas tráv na miestach, z ktorých sála energia, na takých, kde sa cítiš dobre a kde dobiješ baterky. A vo svojej mysli si takisto vytvor priestor, kde nebudú mať žiadne miesto výčitky, starosti ani negatívne pocity. Nepotrebuješ ich.

Tak a toto bolo 6 vecí, ktoré ak budeš robiť, šťastný určite nebudeš. Vyhni sa im preto!

Ak ti článok pomohol a páčil sa ti, určite ho podpor jedným lajčiskom alebo šériskom na sociálnych sietiach. 😉

Takisto sa nezabudni zapísať do NEWSLETTER-a, aby si sa o podobné články v budúcnosti nepripravil. Políčko, kam máš zadať svoj email pre prihlásenie nájdeš pod článkom. 🙂

Článkom som sa inšpiroval na tomto mieste.

email

email

Získaj prístup ku všetkým naloženým článkom

Tento článok som pôvodne napísal pre ľudí z členskej sekcie. Uvolnil som ho pre všetkých, aby som ti ukázal, aké pecky píšem pre mojich najväčších fans. No nie sú to len články, čo ti členstvo dá. Sú to tiež dlhšie a lepšie videá, súťaže o osobné konzultácie, moje produkty a kopec predmetov od motivation-mana a v neposlednom rade aj komunitné stretnutia! Je toho toľko, čo ti členstvo dá, až sa vlastne divím, prečo členom ešte nie si.

Staň sa teda členom hneď alebo si Zisti o výhodách viac
email

Blogger, online marketingový nadšenec a milovník života. Človek, ktorý sa rozhodol počúvnuť hlas svojho srdca namiesto ohlušujúcich názorov ľudí zo svojho okolia. Človek, ktorý sa rozhodol ísť vlastnou cestou, bez ohľadu na to, aká náročná bude. Človek, ktorý koná na základe vlastného úsudku a učí sa z vlastných chýb. Človek, ktorý sa vyjadruje slobodne a žije podľa vlastného presvedčenia a zásad. Človek, ktorý ŽIJE – neprežíva. A ak by si sa o mne rád dozvedel aj niečo konkrétne a videl pár fotiek, určite klikaj SEM. ;)

Prečítaj si viac o zakladateľovi

Odporúčam ti prečítať si aj tieto články

10 Velikánov, Ktorí Dokázali Zvíťaziť Aj Napriek Bolestivým Zlyhaniam A Nemalým Prekážkam
Ako Veľmi Sa Ti Zmení Život, Keď Prestaneš Vyčkávať A Začneš Žiť A 7 Skvelých Vecí, Ktoré Ťa To Naučí
40 Neuveriteľne Silných Pripomienok, Ktoré Ti Pomôžu Myslieť Pozitívne
4 Novoročné Predsavzatia, Ktoré Najčastejšie Zlyhávajú A Čo Si Stanoviť Namiesto Nich

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Komentáre ( 18 )

 • Anna august 03, 2015 12:33:43 pm

  K príspevku nie je čo dodať, to chce žiť 🙂 Vďaka

  • Dušan Kadlec august 11, 2015 11:38:47 am

   Presne tak Anna! 😉

 • Martin august 07, 2015 12:48:57 am

  Toto je nie originálna tvorba, ale Bohapusto od slova do slova preložený originálny článok: http://www.marcandangel.com/2013/07/16/6-things-happy-people-never-do/ Dušan, aspoň tu nevytvárajte dojem, že ste autor. Seriózne a profesionálne je uviesť zdroj čo vy vôbec na svojom blogu nerobíte. Aká je potom pridaná hodnota tohto blogu ? Nie ste autor, ale tlmočník/prekladateľ a len veľmi občas niečo v článku zmeníte a už ho vydávate za svoj… tvorte SVOJE vlastné články a potom si zaslúžite viac rešpektu od ľudí.

  • Dušan Kadlec august 11, 2015 12:36:40 pm

   Martin, tieto veci som tu už pár krát riešil, no zhrniem Vám ich do komentáru ešte raz:

   ÁNO, je to preložený článok. Na tejto stránke ich môžte nájsť preložených viac, pretože popri originálnej tvorbe články i prekladám.

   Vždy, keď nájdem článok, ktorý so mnou zarezonuje, preložím ho. Avšak nikdy od slova do slova. Prepíšem iba veci, s ktorými sa stotožňujú moje hodnoty a moje presvedčenie. Prepíšem ho vlastnými slovami, vlastným podaním.

   Svoje dôvody Vám nepoviem, pretože by bol komentár veľmi dlhý, avšak poviem Vám toľko, že články píšem pre ľudí. Aby ich povzbudili, nakopli, ukázali im cestu a možnosti. Ak to články spĺňajú, či už moje vlastné alebo tie preložené, moja úloha je splnená a ja som spokojný a šťastný.

   Preto ak to nedokážete prekusnúť, bude lepšie, ak na stránku chodiť nebudete. Pretože články majú povzniesť ducha a myseľ, nie zdvyhnúť krvný tlak. 😉

   S pozdravom, prekladateľ/tlmočník, Dušan Kadlec

  • denni júl 18, 2016 11:46:54 pm

   Jaj toľko nenávisti, či závisti ? 🙂 Každopádne každý máme možnosť tvoriť (a prekladať :). Ja osobne anglické články čítam málo a som vďačná že sú napísané vlastnými slovami v slovenčine. Každý, keď tvorí je ovplyvnený literatúrou, kt. číta. Či už je to kniha alebo článok. Nenávisť preč z tejto stránky. Tá sem nepatrí ani náhodou 🙂

  • Dušan Kadlec júl 31, 2016 10:52:56 pm

   Vďaka za podporu Denni, veľmi si to cením, no radšej šetri slovami, pretože ak niekto chce hejtovať, hejtovať aj bude. A dôvod si už nejaký nájde. Keď nie tento, tak zas iný. 😉

 • Michaela august 19, 2015 8:36:14 pm

  Jsem za Vás tak vděčná. Stačí mi jedna věta a jsem paf. Je to přesně můj pohled na svět a žití tady, ale nikdy bych to neuměla popsat tak krásně, přesvědčivě a s láskou. Máte dar a já děkuju, že ho máte. 🙂

  • Dušan Kadlec august 20, 2015 8:44:39 am

   Ahoj Michaela, vďaka za krásnu a originálnu pochvalu 😉

   Viem, aký je to pocit, keď čítaš alebo počúvaš niečo, čo ti hovorí úplne z duše a rozpráva tvoj životný príbeh… Pocit na nezaplatenie!! Teším sa preto s tebou 😉

   A dúfam, že článkov, ktoré ťa rozhodia a vyrazia ti dych bude v budúcnosti iba pribúdať 😉

 • Maťa október 21, 2015 11:16:06 am

  Zdravím p. Kadlec … užívateľa menom Martin si nevšímajte. Môj rešpekt máte 😉

  ĎAKUJEM …

  • Dušan Kadlec október 22, 2015 5:35:22 am

   Haha, vďaka Mati, neboj sa, vrásky si z toho nerobím. 🙂

 • Martina marec 13, 2016 10:57:54 pm

  Ahoj Dušan

  .. nevadí, že články sú preložené.. aspon nemusím strácať čas ich hľadaním, prekladaním atd.. a ani by som sa k tomu nedostala. Takto ich mám doslova pod nosom len vdaka Tvojej stránke. Momentálne pre mňa veľa znamenajú,pretože som prišla o prácu, už 2 mesiace sedím doma a snaží sa nájsť si nový zdroj príjmu.. takže tie články o pozitívnom myslení a iných pozitívnych veciach teraz doslova hltám a snažím sa o zmenu v mojom myslení a postojoch, možno vďaka nim prehodnotím i svoj pôvodný zámer klasicky sa zamestnať a pustím sa do iného projektu.. uvidíme, čas ukáže.. ale vedú ma k tomu práve tieto články. Vďaka.

  • Dušan Kadlec marec 14, 2016 2:50:43 am

   Ahoj Martina,

   ak si momentálne znova na „začiatku“, nesprav rovnakú chybu, ako mnohí a neskoč po čomkoľvek, čo ti skríži cestu.

   Svoju budúcu prácu si vyber! Porozmýšľaj, čo by ťa bavilo, čomu by si sa rada venovala a vyber sa tou cestou. Pozisťuj si, douč sa, zabehni sa a prácu si skús nájsť v obore, ktorý ťa tvojej vysnívanej práci priblíži… To je to najlepšie čo pre seba momentálne môžeš spraviť.

   Nevravím, aby si sedela iba na zadku. Vravím, aby si sa sama rozhodla, akým smerom sa vydáš a prispôsobila tomu všetky svoje budúce kroky. Isto, zarábať na chleba treba a niektorých z nás účty a záväzky nepustia, no vyššie spomenuté sa dá spraviť aj popri novom zamestnaní. 😉

   Každopádne, držím palce!

   A ešte, aby som nezabudol, článkom som sa len inšpiroval. S originálom sa zhoduje len málo. Keď natrafím na dobrú myšlienku niekde na internete, ponechám ju, no drvivú väčšinu zvyšného textu napíšem z vlastnej hlavy a po svojom, presne tak, ako sa mi to páči, tak, ako to cítim. Takže aj tých málo článkov, ktorými som sa na blogu inšpiroval niekde inde, preložené nie sú. 🙂

 • Alfréd september 08, 2016 10:07:47 pm

  Robíš super články len tak ďalej. Veľmi pravdivé a sám môžem potvrdiť že ak niekto povie šťastie si nevyberáme tak sa mýli. Ja som sa rozhodol si vybrať šťastie, je to jednoduché stačí myslieť pozitívne a tešiť sa z malých vecí. 🙂 Stačí sa na veci a udalosti v živote pozrieť s tej lepšej stránky a v najhoršom prípade sa z nich poučiť a ísť ďalej. Nech sa darí v písaní. 🙂

  • Dušan Kadlec september 11, 2016 7:59:02 pm

   Vďaka za pochvalu, a taktiež za podporu Alfréd! 😉

   Je to tak, či s tým iní súhlasia alebo nie. Šťastie je voľba. No pravdou je, že i keď sa to ľahko povie, chvíľku vždy trvá, kým si to všetko človek osvojí.

   Chce to odhodlanie, cvik a prax, aby sme sa naučili sústrediť na to dobré, namiesto toho zlého.

   Držím preto palce, nech sa ti aj naďalej vo vyberaní šťastia darí a nech ti odhodlanie a vytrvalosť nechýba. 😉

 • ivkaadamka október 11, 2016 8:02:57 am

  Milujem čítať tieto články. Pusinku ti posielam kamarát.

  • Dušan Kadlec október 16, 2016 10:23:57 pm

   Díkičko za pusinku kamoška! 😉 😀

 • Denisa máj 17, 2017 11:26:34 am

  Krasne slova stojace na zamyslenie urcite si z nich zoberiem vela pozitivneho.davno som necitala taky inspirujuci clanok dakujem

  • Dušan Kadlec máj 22, 2017 10:03:10 am

   Vďaka za pochvalu Denisa, som rád, že sa ti článok tak veľmi páčil a že ťa dokázal inšpirovať! 😉