6 Životných Postojov Veľmi Šťastných Ľudí

Rodina autorov sa nám opäť raz rozrástla. Článok napísal Michal a sám som zvedavý na ohlasy na jeho debut na tomto blogu. Svoj názor preto nezabudni napísať do komentárov nižšie. 😉

Občas sú v živote chvíle, kedy sa každý z nás na chvíľu zastaví a začne premýšľať, čo je skutočnou podstatou života. Či cesta, ktorou kráčame, je správna.

Pýtame sa sami seba, ako je možné, že niektorí ľudia sú tak šťastní, zatiaľ čo iní sa neustále trápia. Myslíme si, že ak nemáme toľko peňazí ako náš sused, tak nikdy nebudeme šťastní. Vzdáme to. Prijmeme skutočnosť takú, aká je.

Nechcem tvrdiť, že peniaze nepotrebujeme a že len človek, ktorý ich nemá, môže byť šťastný. To nie. Dávajú nám slobodu a istotu. No v konečnom dôsledku, to, čo rozhodne o tom, či budeme šťastní, je náš postoj, ktorý v živote zaujmeme.

Nasledujúce postoje robia šťastných ľudí šťastnými, bez ohľadu na to, v akom sú postavení:

1. Pomáhajú druhým

Snažia sa pomôcť tým, ktorí to potrebujú. Nemusí ísť len o peniaze. Niekedy stačí čas, snaha, ochota rozdať lásku, ktorú tak potrebujú.

Veď ako raz povedala Matka Tereza: ,,Najhoršou chudobou je osamelosť a pocit, že nie ste nikým milovaný“
Je úžasné vidieť ľudí, ktorí sú ochotní obetovať niečo pre druhých. Splniť im sny, túžby, aj napriek tomu, že z toho nič nemajú. Robia malé skutky, ale s veľkou láskou a to je dôležité.

Poznámka: Celý tento bod Michal ukážkovo zhrnul v článku na svojom blogu, preto ho určite pozri – Prečo by sme mali pomáhať tým, ktorí to potrebujú.

2. Nesnažia sa nasilu zmeniť druhých

Ak je treba, tak poradia, ale nikdy sa nesnažia nasilu niekoho zmeniť. Berú druhých takých, akí sú. Uvedomujú si, že to môže byť pre nich ťažké a sú si tiež vedomí toho, že v ich životoch môžu existovať problémy, o ktorých ani netušia. A vedia tiež, že ľahko sa hovorí, ale ťažšie sa koná.

Veď si predstavme, ak v živote robíme, čo môžeme, nedarí sa nám, máme ťažké obdobie a niekto nás „núti“, aby sme sa zmenili. Je to to, čo potrebujeme v tej chvíli počuť? Neuvítali by sme v takomto momente podporu? Slová ako: „nech sa deje čokoľvek, budem s tebou. Nevadí, keď sa ti nedarí, je dôležité, že to skúšaš. Mám ťa rad takú/takého, aký/a si. Máš oveľa viac dobrých vlastností, o ktoré nechcem nikdy prísť.“

3. Neriešia minulosť

Vedia, že minulosť už nezmenia a že dôležitá je prítomnosť. Spravil si v živote veľa chýb a niekto sa ti smeje alebo ti to vyčíta? Ak áno, potom to nie sú ľudia, ktorými by si mal byť obklopený. Skutočný priateľ ťa podrží. A takých, ktorí sa ti smejú a niečo vyčítajú, vôbec v živote nepotrebuješ.

Ak si odhodlaný v živote niečo zmeniť a skutočne to chceš, tak to zmeníš. V tom prípade by si si mal možno tiež prečítať E-Book o 8-mich Chybách, Ktoré Môžu Sabotovať Tvoje Rozhodnutie Zmeniť Svoj Život.

Netráp sa teda nad minulosťou. Vyformovala ťa do osoby, ktorou si dnes. Každý robíme chyby. To, že ich niekto urobil, neznamená, že je zlý človek. V živote veľakrát padneme. Dôležité je sa nevzdať, poučiť sa z toho a ísť ďalej.

4. Správajú sa ku všetkým rovnako

Nerobia rozdiely v postavení človeka. Vedia, že spoločenské postavenie a výška platu neurčujú skutočnú hodnotu človeka. Vedia, že to láska k druhým a ochota pomáhať v každej situácii je to, čo robí ľudí výnimočnými a šťastnými.

5. Uvedomujú si, že šťastie nie je cieľ, ale cesta

Je dobré mať v živote ciele. Dávajú nám najavo, že máme kam smerovať. Ale čo, ak sú tak ďaleko, že kvôli tomu nevnímame prítomnosť. Sú predsa veci, z ktorých sa môžeme tešiť tu a teraz. Veci, ktoré nepotrebujú žiadny časový „odklad“ . Veci, vďaka ktorým už teraz môžeme pociťovať, že náš život má zmysel.

Ak by si náhodou tápal a nedokázal si spomenúť na žiadnu takú, určite si prečítaj článok Najlepšie Veci V Živote Sú Zadarmo. Stojí za to, čestné pionierske. 😉

6. Sú pokorní

Snažia sa menej hnevať a viac odpúšťať. Vedia si priznať chybu, aj keď je to ťažké. Vedia, že to je len otázka neustálej práce na sebe.

Záver:

Všetko je v našich rukách. To, či budeme šťastní, je otázka toho, čo za šťastie pokladáme a ako vysoko si v živote „latku“ postavíme.

A ak ťa robia šťastným iné veci, podeľ sa o ne v komentároch a inšpiruj tak druhých ľudí.

Takisto, ak sa ti článok páčil, pamätaj, že sa tie sociálne gombíky samé nezmačknú, a tak ho nezabudni zdieľať alebo aspoň lajknúť. 😉

A tiež nezabúdaj na to, že si stále viac ako vítaný, aby si sa zapísal do NEWSLETTER-u. Iba tak sa uistíš, že ti žiadny nový článok s nadupanými infoškami z oblasti osobnostného rozvoja neunikne. 😉

Políčko, kam šupnúť svoj email nájdeš nižšie, pod BIO-m autora.