8 Benefitov Silnej Osobnej Značky a Prečo Je Pre Teba Dôležitá

Svetové osobnosti so silnou osobnou značkou

Troška nezvyčajný článok pre tento blog? Nemyslím si. Blog som zakladal preto, aby som ľuďom pomohol zmeniť ich životy k lepšiemu. Či už po ich osobných alebo profesionálnych stránkach. A práve budovanie osobnej značky je jedným zo spôsobov, ako si ho lepším spraviť.

Pretože aj ty, kamarát, aj ty si ZNAČKA!

A práve jej budovaním od samotných začiatkov pokladáš základy svojmu budúcemu profesijno/osobnému úspechu.

Staráš sa vlastne o to, v akom svetle ťa ľudia uvidia. Aký dojem zanecháš. Čo si budú spájať s tvojim menom. A čo si s ním vlastne spájajú teraz?

Tvoja osobná značka by mala reprezentovať osobu, ktorou sa chceš v živote stať. Toto je dôležité, tak si to zapamätaj. Pretože v živote nedokážeš napredovať bez toho, aby si vedel, čo v ňom chceš dosiahnuť a čo od neho na oplátku čakáš.

Prečo si budovať osobnú značku?

Tvoja osobná značka sa stará o tvoj imidž a prezentuje to, kým si, pred druhými ľuďmi.

Ak si tú svoju nebuduješ, neznamená to, že žiadnu nemáš. Stále ju máš. Tvoje činy, myšlienky, názory, ale aj príspevky na sociálnych sieťach prispievajú k jej budovaniu.

Avšak pravdepodobne je to iba slabý odraz tvojho skutočného ja. Iba veľmi chabo odráža hodnoty a presvedčenia, za ktorými v skutočnom živote tak pevne stojíš.

Je to akási hmlistá, nevýrazná a nekonkrétna nálepka, ktorú ti ľudia dali na základe tvojho nepremysleného konania, ovplyvneného názormi všetkých naokolo. Pretože ono sa prezentuješ každý jeden deň, či už si to uvedomuješ alebo nie.

Ako zistíš, či máš silnú osobnú značku alebo nie?

Ľudí si tu kľudne môžeme rozdeliť do dvoch skupín:

TÍ, KTORÍ SI OSOBNÚ ZNAČKU BUDUJÚ – Toto sú ľudia, po ktorých je vždy dopyt. Ľudia od nich chcú nakupovať, chcú s nimi byť v kontakte, chcú s nimi spolupracovať a predchádza ich dobrá povesť. Poznajú ich, rozprávajú sa o nich a dávajú na nich doporučenia známym. Ak prídu o prácu alebo o pár klientov, hneď sa im črtajú nové, častokrát lepšie možnosti. O prácu majú vždy postarané.

TÍ, KTORÍ SI OSOBNÚ ZNAČKU NEBUDUJÚ – Toto sú ľudia maximálne závislí od systému. Ich osudy sú závislé na pár klientoch, ktorých majú alebo na ich zamestnávateľovi. Ak prídu o prácu alebo o klientov, chytá ich panika. Nevedia, čo ďalej a zúfalo sa snažia nájsť si hocijakú novú prácu. Majú problém nájsť si nové miesto, nových zákazníkov, nové čokoľvek. Ľudia ich nepoznajú a preto sa im nové príležitosti nehrnú zo žiadnej strany.

Tieto dve skupiny sú úplne odlišné a iba ty sám si musíš vybrať, do ktorej z nich chceš patriť.

A čo sa prítomnosti týka, som si istý, že sám veľmi dobre vieš, do ktorej skupiny patríš momentálne.

Tak a teraz si poďme vypichnúť zopár benefitov, ktoré ti silná osobná značka zaručí.

BENEFITY BUDOVANIA SILNEJ OSOBNEJ ZNAČKY:

1. Lepšie sa spoznáš

Na budovanie silnej značky potrebueš mať jasno. Musíš spoznať svoje silné stránky, ktoré ťa robia výnimočným. Musíš si uzrejmiť, ktorým smerom sa chceš v živote uberať, čomu sa chceš venovať a čo si od života sľubuješ. Všetky tieto veci musíš poznať skôr, ako si vytvoríš plán útoku pre budovanie osobnej značky. Ak sa ti to podarí, tvoj život dostane nový – jasný smer.

2. Získaš pre seba viac pozornosti

Ľudia ťa budú poznať a hovoriť o tebe. Budú vedieť, čím sa živíš a budeš prvou osobou, za ktorou pôjdu, ak budú mať problém, na ktorý ty ponúkaš riešenie. A myslím, že je ti úplne jasné, že spolu so zvýšenou pozornosťou sa zvýši aj počet príležitostí v tvojom živote.

3. Zlepší tvoje postavenie na trhu práce

Budeš vystupovať ako odborník. Tvoje meno s ľuďmi v tvojom obore zarezonuje. Vyvolá v nich dojem autority. A ver mi, každý chce pracovať so skúsenými ľuďmi. Ak sa uvoľní nejaké miesto s tvojím zameraním alebo ak bude niekto hľadať do perspektívneho projektu niekoho s tvojimi schopnosťmi, tvoje meno bude to prvé, ktoré tvojim známym zíde na um.

4. Zvýši predaj tvojich produktov a služieb a ľudia za ne budú ochotní platiť viac

Budeš v kurze. Okrem toho, že sa o tebe budú ľudia rozprávať, zvýši sa tiež ich záujem o to, čo robíš a čo ponúkaš. Je to presne ako s módou. Ľudia sú ochotní platiť viac za to, čo sa práve nosí. A ty to budeš mať rovnako, akurát s tým rozdielom, že ak si budeš budovať značku svedomite, správne a poctivo, nikdy nevyjdeš z kurzu! 😉

5. Zvýši dôveryhodnosť tvojej osoby v očiach klientov, partnerov a spolupracovníkov

Znovu. Ak si budeš svoju značku budovať správne, znamená to, že ľuďom ukážeš svoj vlastný názor. Svoje myšlienky vypustíš tam von, medzi nich. Jasne dáš najavo, že máš vlastný postoj k danej problematike a vlastné postupy jej riešenia, ktoré sa ti v minulosti osvedčili. Ľudia uvidia, že si stojíš za svojim slovom a dajú ti potrebný rešpekt. A ten, spolu s ďalšími potrebnými vecami, buduje dôveru.

6. Priláka nové príležitosti

Ako som už vyššie spomenul, tvoje meno si ľudia budú spájať s tvojou prácou. Ľudia ťa budú poznať a tvoje meno budú spomínať často, spolu s oblasťou tvojho zamerania. Ľudia s tebou budú chcieť spolupracovať, a tak budeš mať o nové príležitosti postarané.

7. Rozšíri sa ti sieť kontaktov

Okrem nových zákazníkov budeš priťahovať aj druhých odborníkov zo svojho oboru. Budú chcieť poznať tvoj názor. Budú sa chcieť poradiť, možno pomôcť alebo dokonca spolupracovať. A som si istý, že z oboch týchto skupín si odnesieš zopár pekných úlovkov alebo lepšie povedané, dôležitých obchodných kontaktov.

8. Odlíšiš sa od konkurencie

Budeš ako čierna labuť. Pozornosť nebudeš pútať, strhneš ju na seba. Budeš ako lev medzi vystrašenými sivými myškami. Potencionálni zákazníci a možní budúci spolupracovníci uvidia tvoje sebavedomie a odbornosť ešte skôr, ako sa s nimi stretneš. A keď už sa s nimi stretneš, iba im to potvrdíš. Budeš zaujímavý, originálny a úplne sa odlíšiš od svojich súperov. Čo myslíš, kto ľudí zaujme viac?!

Tak čo myslíš? Je takéto niečo vhodné aj pre teba? Ako veľmi by dokázala silná osobná značka ovplyvniť a zmeniť tvoj život?

Určite nad tým porozmýšľaj, pretože ide o tvoju budúcnosť! 😉

BONUS:

Ak ťa táto téma zaujala, určite si pozri novú, bezkonkurenčnú a vo všetkých ohľadoch jedinečnú, REALITY SHOW PEKELNÁ ZNAČKA.

Je to reality show jediná svojho druhu. Ide o kombináciu zábavy a vzdelávania, ktorá je zameraná práve na budovanie osobnej značky. Na príbehoch ľudí a reálnych situáciách z ich životov sa dozvieš, ako si vybudovať vlastnú osobnú značku, ktorá predčí všetky ostatné tam vonku.

Ak by ťa náhodou reality show neoslovila, určite si rezervuj miesto na Online Vysielanie NAVŽDY ZNAČKOU. Dozvieš sa v ňom konkrétny plán, ako svoje meno premeníš na značku, ktorá ti zarobí poriadny balík. 😉

A ďalej, potom ako pozrieš najnovšie diely a zaregistruješ sa na online workshop, nezabudni článok lajkovať a šérovať, aby si mu vzdal hold – teda samozrejme iba v tom prípade, že ti padol na úžitok. 😉