Najdôležitejšia Otázka Tvojho Života

Najdôležitejšia Otázka Tvojho Života
Život / 17.03.2014 / 24

Čo chce od života každý?

Každý jeden z nás chce to, čo je dobré. Každý chce žiť bezstarostný, šťastný a jednoduchý život. Zamilovať sa, mať skvelý sex a vzťah, vyzerať perfektne a byť v balíku. Byť populárny, rešpektovaný a obdivovaný. Človek, kvôli ktorému sa ľudia rozostúpia ako Červené more zakaždým, keď vstúpi do miestnosti.

Každý to chce – je to prirodzené.

Čo chceš ale ty?

…to je otázka, na ktorej skutočne záleží.

Pretože ak sa ťa spýtam „Čo chceš od svojho života?“ a ty povieš niečo také ako „chcem byť šťastný, mať skvelú rodinu a úžasnú prácu“, je to také všedné, že to nič neznamená.

Každý to chce. Tak aká je potom pointa?

No čo ma zaujíma omnoho viac je, akú bolesť chceš mať vo svojom živote? Za čo si ochotný bojovať? Pretože ja si myslím, že to má oveľa väčšiu váhu pri otázke, ako skončí tvoj život.

Každý chce mať skvelú prácu a byť finančne nezávislý – no nie každý je ochotný strpieť 60 hodinový pracovný týždeň, nekonečné a dlhé dochádzanie do práce, protivné „papierovačky“ a skoré vstávanie. Ľudia chcú byť bohatí, no chcú to bez rizika, chcú to bez námahy.

Každý chce mať skvelý sex a super vzťah – no nie každý je ochotný prejsť si všetkými tými trápnymi rozhovormi, zažiť tie divné tichá, zranené city a emocionálne drámy, aby sa tam dostal. A tak sa väčšina ľudí uspokojí a usadí. Usadia sa a roky sa pýtajú sami seba „Čo ak?“, „Čo ak by som to bol skúsil?!“. A pýtajú sa to tak dlho, až sa tieto otázky zmenia na „Kvôli čomu?“ – “Prečo?“, “Stojí to vôbec za to?“.

No odpoveď je jednoduchá.

Pretože šťastie vyžaduje boj. Môžeš sa vyhýbať bolesti len tak dlho, kým sa nevráti späť do tvojho života posilnená o všetky tie roky, ktoré si ju utláčal do úzadia.

V jadre ľudského správania, v každom z nás, sú dobré pocity, ktoré chceme v živote mať viac menej rovnaké. Preto to, čo dostaneme od života, nie je určené dobrými pocitmi, po ktorých túžime, ale tým, aké zlé pocity sme ochotní vydržať.

Nič dobré k nám v živote nepríde ľahko“, to nám bolo povedané už aspoň miliónkrát. Dobré veci, ktoré v živote dosiahneme, sú definované tým, aké utrpenie si užívame, aký si užívame boj.

Šťastie a úspech bez rizika

Ľudia chcú mať perfektné telo bez tých najmenších chybičiek krásy. Avšak také telo nebudeš mať nikdy, pokiaľ sa nenaučíš milovať tú bolesť a to fyzické vyčerpanie, ktoré je spojené s pobytom v posilňovni.

Pokiaľ nedokážeš prijať a prekonať tú bolesť, ktorá príde nespočetne veľakrát za tréning, keď už si myslíš, že nemáš silu ani na to, aby ťa nohy odniesli domov a nie to ešte pokračovať v tréningu. Nedokážeš to, pokiaľ nemiluješ počítanie kalórií a kalibrovanie jedla, ktoré ješ a plánovanie tvojho života na maličkých porciách o veľkosti taniera.

Ľudia si chcú rozbehnúť svoj vlastný biznis a stať sa finančne nezávislými. No ako úspešný podnikateľ neskončíš určite, pokiaľ si nenájdeš spôsob, ako milovať to riziko, tú neistotu a opakované zlyhania a pokiaľ si neobľúbiš pracovať šialené množstvo hodín na niečom, čo ani nevieš, či bude úspešné alebo nie.

Avšak niektorí ľudia sú s takýmto druhom bolesti stotožnení. To sú tí, ktorí uspejú.

Ľudia si chcú nájsť a mať po svojom boku priateľa či priateľku, ktorý/á bude tým pravým, tou pravou. No nikdy nebudeš priťahovať úžasných ľudí bez toho, aby si zvládol tie emocionálne turbulencie, ktoré sú spojené s nespočetnými odmietnutiami. Bez toho, aby si strávil hodiny a hodiny prázdneho zízania na telefón, ktorý nikdy nezazvoní. Je to časť hry zvanej láska – nemôžeš vyhrať, ak nehráš.

A preto je to, čo v skutočnosti určuje tvoj úspech práve otázka „Akú bolesť si ochotný vydržať?!“.

Kratučká vsuvka: Ak sa ti myšlienky v článku páčia, tak si daj od tohto náruživého čítania menšiu pauzičku a lajkni MOTIVATION-MANa na Facebooku. Zaistíš si tým to, že ti ďalšie zaujímavé články neujdú. Jeden klik a o ďalšie nadupané riadky budeš mať postarané. Tak šup. 😉

VYSVETLIME SI TO NA PRÍKLADE:

Niekedy som chcel mať úžasnú kariéru. Túžil som po nej, plánoval som si ju. No nakoniec som nikdy nevynaložil dostatok úsilia na to, aby som začal šplhať po kariérnom rebríčku v nejakej veľkej spoločnosti. I keď možnosti tam boli. Ležiac na zemi, čakajúc, že sa ich chopím.

Pravda je: neužívam si bolesť, ktorá je spojená s prácou, na projektoch, ktoré mi nič nehovoria, so spôsobom práce, ktorý ma otravuje. Nechcem sa hašteriť o banalitách, nemať žiadnu zodpovednosť, pracovať tabuľkovo a robiť niečo, čo ľuďom neprináša žiadnu hodnotu.

Nepáči sa mi myšlienka, že by som bol celý život zatvorený v jednej kancelárii, na jednom mieste a plnil iba príkazy druhých, pričom by mi ostávalo iba minimum voľného času pre seba, priateľov a rodinu. To nie je pre mňa. Náklady prevyšujú benefity, a to je v poriadku.

No na druhej strane, som viac ako ochotný stráviť všetok svoj voľný čas prácou na svojich vlastných projektoch. Som ochotný trápiť sa s kódom vždy, keď sa snažím o nejaké úpravy na stránke. Som ochotný písať články a tvoriť motivačný obsah namiesto pozerania filmov, či dopisovania si s kamarátmi.

Som ochotný minúť svoje ťažko nasporené peniaze, ako investíciu do svojej vášne, na to, aby som dal svojmu nápadu krídla a pomohol mu rásť. A v neposlednom rade, som tiež ochotný žiť v neistote, či bude môj projekt úspešný alebo nie, i keď som naň obetoval obrovské množstvo času a časť svojich úspor.

Som ochotný toto všetko podstúpiť, pretože to je druh bolesti a stresu, ktorý si užívam. Toto je miesto, kde je moja vášeň. Toto je spôsob života, pre ktorý horí moje srdce. A nie je tomu tak iba kvôli potešeniu, no taktiež vďaka stresu a bolesti.

A keď neuspejem? Entuziazmus neodchádza, ba práve naopak, neviem sa dočkať ďalšieho pokusu. 🙂

Úprimnosť a krutá realita

Je tu veľa sebarozvíjajúcich rád, ktoré hovoria: „Musíš to chcieť dostatočne.“

No sú pravdivé len z časti. Každý chce niečo. A každý chce to „niečo“ veľmi. No títo ľudia k sebe iba nie sú dostatočne úprimní v tom, čo je tá vec, ktorú tak veľmi chcú.

Ak si chceš v živote užívať nejaké výhody, musíš akceptovať aj náklady s nimi spojené. Ak chceš tehličky na bruchu, musíš chcieť aj ten pot, tú bolesť, to skoré vstávanie a všetku tú námahu.

Ak túžiš po jachte, zaparkovanej v prístave, čakajúcej iba na teba, musíš tiež chcieť pracovať do neskorej noci a vo voľnom čase. Vyhľadávať riskantné obchodné investície s možnosťou neúspechu a pripraviť sa na deň, kedy budeš musieť staviť celý svoj majetok a získať tak všetko alebo nič.

Ak zistíš, že chceš niečo mesiac čo mesiac, rok čo rok, no nič sa nestalo a nedostal si sa k tomu ani o kúštik bližšie, potom možno to, čo si myslíš, že tak veľmi chceš, je iba omyl. Možné je, že to vlastne ani nechceš.

Otázka, na ktorej záleží

Preto sa Ťa pýtam: „Ako si ochotný trpieť?“

Pretože niečo si vybrať musíš. Nemôžeš mať bezbolestný život. Nemôže to byť prechádzka ružovou záhradou.

Vyber si, ako si ochotný trpieť.

Otázku na tému, čo dobré by si v živote chcel, nie je ťažké zodpovedať a na koniec zistíš, že tvoji známi a priatelia chcú približne to isté. Avšak otázka na tému, akú bolesť si v živote ochotný zniesť, tá je už ťažšia. No je to otázka, na ktorej skutočne záleží.

Pretože tá odpoveď ťa niekam dostane. Je to otázka, ktorá môže zmeniť tvoj život. To je to, čo robí mňa mnou a teba tebou. To je to, čo nás definuje, oddeľuje a zároveň spája.

Povedz mi teda, ako si teda ochotný „trpieť“?

Si viac ako vítaný podeliť sa o svoju odpoveď dole v komentároch. 😉

A taktiež, popri tom všetkom rozmýšľaní, prehodnocovaní svojich doterajších rozhodnutí, hľadaní správnej odpovede a komentovaní, sa nezabudni zapísať od NEWSLETTER-a, aby ti podobné oči-otvárajúce úvahy o živote spolu s ďalšími dychberúcimi článkami o osobnostnom rozvoji už nikdy neušli. 😉

Políčko, kam treba hodiť svoj email nájdeš pod BIO-m autora.

A napokon, ak sa ti článok páčil, určite ho podpor jedným poriadnym šériskom, aby sa chudák nestratil v tom mori nezaujímavého obsahu, ktorého je celý internet presýtený. 😉

email

email

Získaj prístup ku všetkým naloženým článkom

Tento článok som pôvodne napísal pre ľudí z členskej sekcie. Uvolnil som ho pre všetkých, aby som ti ukázal, aké pecky píšem pre mojich najväčších fans. No nie sú to len články, čo ti členstvo dá. Sú to tiež dlhšie a lepšie videá, súťaže o osobné konzultácie, moje produkty a kopec predmetov od motivation-mana a v neposlednom rade aj komunitné stretnutia! Je toho toľko, čo ti členstvo dá, až sa vlastne divím, prečo členom ešte nie si.

Staň sa teda členom hneď alebo si Zisti o výhodách viac
email

Blogger, online marketingový nadšenec a milovník života. Človek, ktorý sa rozhodol počúvnuť hlas svojho srdca namiesto ohlušujúcich názorov ľudí zo svojho okolia. Človek, ktorý sa rozhodol ísť vlastnou cestou, bez ohľadu na to, aká náročná bude. Človek, ktorý koná na základe vlastného úsudku a učí sa z vlastných chýb. Človek, ktorý sa vyjadruje slobodne a žije podľa vlastného presvedčenia a zásad. Človek, ktorý ŽIJE – neprežíva. A ak by si sa o mne rád dozvedel aj niečo konkrétne a videl pár fotiek, určite klikaj SEM. ;)

Prečítaj si viac o zakladateľovi

Odporúčam ti prečítať si aj tieto články

10 Velikánov, Ktorí Dokázali Zvíťaziť Aj Napriek Bolestivým Zlyhaniam A Nemalým Prekážkam
Ako Veľmi Sa Ti Zmení Život, Keď Prestaneš Vyčkávať A Začneš Žiť A 7 Skvelých Vecí, Ktoré Ťa To Naučí
40 Neuveriteľne Silných Pripomienok, Ktoré Ti Pomôžu Myslieť Pozitívne
4 Novoročné Predsavzatia, Ktoré Najčastejšie Zlyhávajú A Čo Si Stanoviť Namiesto Nich

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Komentáre ( 24 )

 • Ursula december 02, 2015 4:07:53 pm

  9 rokov…mám to a prišiel ďalší level boja. (bolí to jak ďas :D….hehehe, ale to je detail.)
  skvelý článok! 🙂

  • Dušan Kadlec december 03, 2015 3:14:22 am

   Ak je to bolesť, ktorú si užívaš tak, ako píšem v článku, potom je všetko v poriadku a na správnej ceste Uršula. 😉

  • Ursula december 03, 2015 7:44:42 am

   Dušan, potom nespĺňam bolestné podmienky tvojho článku, ale svoje. 😉

 • Betka december 02, 2015 7:48:27 pm

  krásny článok 🙂 Naozaj sa podaril!!!

  • Dušan Kadlec december 03, 2015 3:13:32 am

   Vďaka Betka 😉

 • Dávid december 02, 2015 8:34:24 pm

  Ahoj Dušan!
  Jeden z naj ak nie najlepší článok aký som kedy čítal…Tvoje články ma inšpirujú ale tento viacej než všetky ostatné. Uvedomil som si, že som schopný dať zo seba viac ako dávam…som len študent a brigádujem…a v mojom veku je každé euro dôležité…ani rodinná a finančná situácia mi nedovoľuje niako utrácať a aj tak sa snažím myslieť pozitívne…ale uvedomil som si, že dokážem zniesť viac a že to zvládnem…eštem raz ti veľmi pekne ďakuj

  • Dušan Kadlec december 03, 2015 3:24:46 am

   Ahoj Dávid.

   Vrelá vďaka za pochvalu. Aby som pravdu povedal, taktiež je jedným z mojich favoritov, z pomedzi všetkých článkov, ktoré som kedy na blogu uverejnil. 🙂

   Keď som na túto myšlienku natrafil na internete, v určitom bode to pre mňa znamenalo bod zlomu. Otvorilo mi to oči a dovolilo mi to rozmýšľať nad otázkou úspechu v úplne iných perspektívach. Som teda rád, že to vnímaš rovnako. 😉

   A vieru a optimizmus určite nestrácaj. Ak poriadne zamakáš a nevzdáš sa v polke cesty, určite sa ti podarí dosiahnuť čokoľvek, čo si zaumieniš!! Sám som vyrastal iba s mamou a boli sme veľmi chudobní. No odmietol som život prijať taký, aký mi bol daný a rozhodol som sa, že ho zmením k obrazu svojmu. A i keď sa oň stále iba snažím, už teraz sa mám omnoho lepšie, ako som sa mal pár rokov dozadu. A to som ešte len na začiatku. 😉

   Preto určite nedovoľ, aby ťa tvoja súčasná situácia pripravila o to odhodlanie. Budeš ho potrebovať! 😉

  • Dávid december 03, 2015 10:32:49 pm

   To som zasa ja…Po prečítaní tvojej odpovede ma až milo zamrazilo

   Presne to čo si mal ty ako mladší mám aj ja teraz. Žijem s mamou iba a tiež tých peňazí máme málo…preto sa snažím uchopiť život do vlastných rúk aby som sa mal lepšie…na brigáde pracujem, chodím do školy a snažím sa aby sa moja mama tak netrapila…

   Veľmi ti ďakujem za podporu a prijemné slová a budem sa z celekj sily najsť otázku ku šťastiu v živote.

   Taktiež ti chcem aj ja popriať veľa a veľa úspechov aby si aj ty dosiahol svojich snov a cielov a naďalej pomáhal ostatným ľuďom ako som sa a iný…a motivoval ich k zmene k lepšiemu..poküsim sa nesklamať svojich blízkych ani teba a hlavne, ani mňa…a pôjdem po ceste k úspechu

   Ešte raz ti ďakujem a pokračuj v písaní 🙂

  • Dušan Kadlec december 05, 2015 5:41:23 am

   Musel som znova odpísať, pretože k tomu ešte mám čo povedať. 🙂

   Chcem dodať už iba toľko, že i keď to nebolo med lízať, žiť s tak veľmi limitovanými financiami a každý mesiac sa trápiť, ako tie peniaze prerozdeliť tak, aby zostalo aj na bývanie, aj na jedlo, táto skúsenosť ma posunula hádam najbližšie k tej osobe, ktorou som dnes. A som za ňu nesmierne vďačný!!

   Uvedomil som si, ako žiť nechcem a to ma strašne motivuje a posúva smerom k mojim cieľom každý deň.

   Zapamätal som si všetky tie pocity bezmocnosti a nespokojnosti a zakaždým, keď prokrastinujem a nechce sa mi pracovať, tieto spomienky ma doslova katapultujú za počítač a donútia ťukať do tej klávesnice.

   Toto je hádam mojou najväčšou motiváciou. Všetky tieto zlé a ťažké časy, ktorými som si prešiel, všetka tá nespokojnosť a nešťastie. To je mojim palivom, to je mojim hnacím motorom.

   Nezahoď preto všetko to zlé a ťažké za hlavu, použi to. Nenechaj sa tým zraziť na kolená, použi to ako odrazový mostík.

   Pamätaj, že i keď si si nevybral začiatok svojho príbehu, záleží už len od teba, aký mu dáš koniec!!!! 😉

   Ďakujem za želania a neboj sa, nemám v pláne prestať. Ako som napísal v predchádzajúcom komente. Som iba na začiatku. 😉

  • Dávid december 06, 2015 12:19:06 am

   ani mne to neda neodpisat…
   Mas neuveritelnu schopnost motivovat ludi a vdaka tvojej zasluhe som ziskal neuveritelny elan a plany do zivota…

   Nemame lahke zivoty ale prave to ze dokazeme sa postavit a celit nastraham a zakrutam zivota robi buducnost takou aku chceme. Iba to ze celime tazkym situaciam z nas robi tych jedinecnych lebo iba oni sa dokazu pohnut z miesta a z komfortu…a ja viem ze medzi nich patrime…Nemali resp. nemame to lahke ale o tom to je … som rad za to aky zivot mam lebo vi em ze vzdy moze byt aj horsie…dakujem za moju mamu a sestru …

   Po tvojich slovach a precitani tvojho clanku som zacal konat …Na brigade som zacal viac robit usmievat sa a. mysliet viac optimisticky …Zacal som zlepsovat svoj zivot ci po fyzickej aj po psychickej stranke …napr. som zacal citat naucne knihy aby som vedel viac alebo si rano privstanem a zacvicim si rano…proste sa budem snazit zo seba vydat co najviac aby som zivot len NEPREZIVAL ALE ZIL NAPLNO!

   Este raz ti dakujem mas velmi pekne slova a si uzasny muz. a moj vzor…
   a neboj sa nic z toho ako teraz zijem nezabudnem a vzdy ma to bude posuvat dopredu ako odstrasujuci priklad…budem svoj zivot obohacovat kazdy den a moj vnutorny potencial stale zvysovat…moc ti dakujem Dusan!

  • Dušan Kadlec december 07, 2015 4:14:31 am

   Tak ti želám nech ti to dlho vydrží Dávid!! 😉

   Pretože optimizmus, pozitívne myslenie, elán a veci a postoje im podobné sú pre úspech veľmi dôležité, no bez akcie sa ani lístok na strome nepohne. Preto ju to činí tou najdôležitejšou esenciou v zmene života, v hľadaní šťastia a tiež v dosahovaní úspechu.

   Držím ti preto palce a verím, že sa ti to všetko podarí, no nezabúdaj si svoj život aj užiť, aby nebol len o tých povinnostiach. 😉

   Všetko dobré.

 • Ivi december 03, 2015 9:36:31 am

  Ahoj Dušan,

  milujem Tvoje články. Sú tým, v čo verím a aj teraz prežívam. Veľa veľa veľa sa zmenilo, ale to čo tu opisuješ neberiem ako bolesť. Beriem to ako dar – som obdarovaná možnosťou zistiť čo vo mne hlboko je a uskutočniť svoj sen. Je to úžasný pocit, ale dokážu mu rozumieť iba tí, ktorí vedia jasne čo chcú, je to ich vášeň a každou skúškou zbierajú viac a viac energiu na jeho dosiahnutie. Želám si, aby sa to šírilo ako ten zdravý vírus to ľudských mysli a nie ten, ktorý ovláda myseľ väčšiny ….

  • Dušan Kadlec december 05, 2015 5:17:30 am

   Ahoj Ivi.

   Viem presne o čom hovoríš, pretože to mám rovnako. I keď je to občas ťažké, pracovať na svojom sne a obetovať mu všetok čas a energiu, neskutočne si to užívam.

   Samozrejme, nie všetky úlohy s tým spojené obľubujem, no sústredím sa viac na svoj cieľ, ako na tie malilinké kroky, ktoré na ceste za ním musím podniknúť. A to mi pomáha obrovským spôsobom. 🙂

   A opäť, rovnako tak, ako ty, to želám aj ostatným ľuďom. Aby našli to svoje, aby to mali možnosť okúsiť. Ten pocit im zmení život. 🙂

 • Katka december 03, 2015 8:16:16 pm

  Ahoj Dušan,
  veľmi pekne ti ďakujem za tento úžasný článok. Presne niečo také som si potrebovala prečítať. Milujem tvoje články. Pomenúvaš veci priamo a na nič sa nehráš.
  Momentálne som vo fáze, že si budujem život nanovo a to doslova na zelenej lúke. Na jednej strane je to úžasné, ale sú chvíle, keď ma to desí.
  Rozhodla som sa konečne si splniť svoje sny a ísť za tým, kde ma ťahá srdce.. ísť od rizika, vyliezla som zo svojej komfortnej zóny a môj sen začína mať kontúry a napĺňa ma šťastím a vášňou… 🙂 🙂 drž mi palce.
  Ďakujem ti ešte raz za tento výnimočný článok a aj za tie ostatné, ktoré som doteraz od teba čítala. Teším sa na ten ďalší 🙂 prajem ti veľa inšpirácie a radosti 🙂

  • Dušan Kadlec december 05, 2015 5:28:14 am

   Vďaka za originálnu pochvalu Katka!

   Určite robíš dobre, o tom niet pochýb. Ono je dokonca výrok, že keď sa niekde počas svojej cesty nezastavíš a nespýtaš sa samej seba kam si sa to pre boha dostala, tak nejdeš správnou cestou. Teda myslím, nepamätám si ho presne. 😀

   No rozhodla si sa určite správne. Pretože i keď nikde nie je napísané, či ti tvoje plány vyjdú, či sa ti tvoje ciele splniť podarí, s určitosťou ti viem povedať, že keby si sa o to všetko nepokúsila, bola by si nešťastná do konca života.

   Dookola by si sa samej pýtala, ako by tvoj život vyzeral, keby si sa nebála. Aký by to bol pocit nasledovať svoje sny. A zostali by ti len výčitky, zostala by ti len ľútosť.

   Preto si nerob starosti a vedz, že dobré rozhodnutia ti zariadia dobrý život. Z tých zlých zasa vznikajú perfektné príbehy. 😉

   A palce ti samozrejme držať budem, o tom sa nemusíme ani baviť. 😉

 • Miša december 07, 2015 9:01:53 am

  🙂

 • Martin Pilo január 29, 2017 10:00:10 pm

  Prežíval som pred rokom ohromné euforické stavy šťastia pretože sa mi splnil sen ( dostal som sa o pár levelov vyššie v športe ktorý robím a milujem) no a k tomu má priviedla tak tiež tá bolesť o ktorej píšeš a užíval som si to moc.. No prišlo zranenie kolena, ktoré nie je až také hrozné no je dosť rizikové a prežívam bolesť viac už psychickú ako fyzickú ale stále verím a vytrvalo čakám na ten deň keď znova budem môcť na plno na sebe pracovať 🙂 Ničilo má tak trochu psychicky to že som našiel motiváciu v tom si stále pripomínať že čo skoro môžem zomrieť a nie som tu ma vždy.. A to tak že sa mi práve toto prihodilo a brzdilo má to vo vývoji a mal som stavy z toho že čo keď to bude trvať dlho, až príliš dlho a do formy sa už vrátim keď bude neskoro… No po čase mi doplo že ani to ako som sa dostal vyššie nebolo hneď a malo to celkom dlhý priebeh a muselo sa stať niečo čo má dostalo práve na kolená aby som išiel ^. A k tomu všetkému si mi dosť pomohol aj ty, aj s týmto článkom takže veľmi pekne ďakujem! A prajem ti veľa úspechov a veľa takýchto a ešte lepších článkov :))

  • Dušan Kadlec február 01, 2017 9:20:06 pm

   Ono sa nám v živote pripletú do cesty skutočne ťažké skúšky, pády i prekážky, no tak to už raz chodí. Nepoznám hádam nikoho, kto mal cestu životom úplne bezproblémovú a všetko mu išlo ako po masle.

   Všetkým sa nám občas nedarí, všetci sa potýkame s problémami a ťažkosťami, no to, či nakoniec uspejeme a splníme si sny, alebo nie, závisí len a len od toho, ako sa s týmito vecami dokážeme vysporiadať! 😉

   Verím však, že keď to nevzdáš a budeš aj naďalej bojovať, snažiť sa a hľadať riešenia, ako sa z týchto zdravotných potiaží dostať čo najrýchlejšie, isto sa ti to skoro podari! Držím palce! 😉

 • Martina máj 24, 2017 3:48:11 pm

  Super clanok ako vzdy. 🙂

  • Dušan Kadlec jún 04, 2017 8:23:14 pm

   Vďaka za pochvalu Martina! 😉

 • Zuzana jún 16, 2017 8:54:42 am

  Dušan,
  Prajem Ti v zivote velky uspech. A co sa tyka toho utrpenia….ja mam zas pravidlo, ze vo vsetkom hladaj nieco pozitivne…a uzivaj si kazdu minutu zivota prave tu a prave teraz…takymto sposobom si z utrpenia spravis zabavu a ani si ho neuvedomis…Ved ZIVOT JE KRASNY… a prilis kratky aby sme utrpenie spajali so svojim cielom. A hlavne robim to, co ma bavi a vtedy je zivot ovela zmyselnejsi a „bolest“ sa stane zabavou.
  Nech sa Ti dari v kazdom aspekte Tvojho zivota. Drzim palce.

  • Dušan Kadlec júl 23, 2017 10:33:40 pm

   Som rád, že ti články pomohli Zuzana! 😉 Verím, že si v živote nájdeš len tie činnosti, pri ktorých si budeš užívať aj to trpké, čo so sebou prinesú. 😉

 • AdamesuJ december 06, 2017 5:51:31 pm

  Velmi dobry clanok, vystizne. Zazil som to a pises mi to od srdca 🙂 (som po tazkom infarkte a rakovine kosti), ale to nechajme bokom. Vsetko si treba odtrpiet a vzdy to ma zmysel, vzdy!

  • Dušan Kadlec september 05, 2018 1:44:28 pm

   Teším sa, že sa ti článok páčil, Adam a zároveň ma veľmi mrzí to, čím všetkým si si musel prejsť!
   Hádam už ale bude len a len lepšie, a tiež verím, že si si z tohto obdobia odniesol veľa ponaučení a že ťa to spravilo ďaleko silnejším! 🙂