10 Najlepších Motivačných Fan Pages Široko Ďaleko

10 Najlepších motivačných fan pages na facebooku

,,Ľudia často hovoria, že motivácia netrvá dlho. Nuž, to ani pocit čistoty po rannej sprche – preto to odporúčame denne.“ – Zig Ziglar

Tento citát hovorí za všetko.

Aj tí najmotivovanejší z nás sa z času na čas potýkajú s obdobím demotivácie, frustrácie, nechuti, odporu, beznádeje, a tak ďalej, a tak ďalej…

Preto som sa rozhodol, že zbuchnem dokopy článok, v ktorom ti odporučím 10 slovenských a českých najmotivačnejších a najaktívnejších Fan Pages na Facebook-u, ktoré ťa každodennými citátmi, výrokmi a obrázkami nakopnú a nabudia do ďalších úspechov.

Veď keď už na tom Facebook-u tráviš 60 hodín denne, tak nech máš na tej stene aspoň niečo kvalitné. 😀

Príspevky týchto stránok ti možno pripomenú, že tam vonku – mimo internetového pripojenia – je niečo oveľa dôležitejšie ako lajkovanie playboy zajačikov, 9-gag fotiek, obrázkov šteniatok a vykukávanie kolegýň z práce.

Napríklad tvoj sen, tvoja vášeň, tvoji priatelia, tvoj život!

#1: Motivation-Man.sk

Oficiálna Fan Page tohto blogu.

[margin_5b]
Motivation-Man.sk Facebook FanPage

O stránke: Na stránke šérujem naložené články nabombované informáciami, ktoré ti pomôžu pri tvojom osobnostnom raste, inšpiratívne citáty, ktoré ťa presvedčia, že zmeniť sa dokážeš aj ty a tiež motivačné obrázky, ktoré ťa vystrelia z gauča a donútia ťa makať na svojej budúcnosti.

Prispievam každý jeden deň.

Na článkoch aj obrázkoch tvrdo pracujem, a preto som presvedčený, že ti dá fan page presne takú dávku motivácie, akú potrebuješ.

Som na ne až tak prehnane pyšný, že ťa rovno varujem, aby si si dal na pracovný stôl vankúš, než si ich začneš prezerať, pretože ti od úžasu určite padne sánka… Tak aby si si potom napočítal všetky zuby. 😛

Preto, ak na sebe pracuješ a neustále sa chceš zlepšovať, či už v osobnom alebo pracovnom živote, určite sa pridaj ku komunite rovnako zmýšľajúcich ľudí.

Vyjadrenie autora: ,,Stránku som založil, pretože som sa chcel deliť o svoje nadšenie zo života aj s ostatnými ľuďmi. Osobnostný rozvoj mi zmenil život na nepoznanie, a tak som sa rozhodol, že ukážem cestu aj iným. Každý z nás je jedinečný. Všetci sme boli zrodení pre veľké veci. Máš unikátny hlas, jedinečnú tvár, kreatívne nápady a schopnosti a vlastnosti, ktoré nemá nikto iný. Aj ty dokážeš zmeniť svet! Aj ty dokážeš zmeniť seba samého. A táto stránka je tu práve preto, aby ti to denno – denne pripomínala.“ – Dušan Kadlec, autor a zakladateľ stránky

Preto ju nezabudni lajknúť. 😉

#2: Síla Myšlení

Môj osobný favorit!

[margin_5t]
Síla Myšlení Facebook FanPage

O stránke: Na tejto fan page-i nájdeš najkrajšie motivačné obrázky v Čechách, na Slovensku, v Európe a možno aj na celom svete.

Príspevky na stránku pribúdajú 3 – 6 krát za deň a každý jeden stojí za to.

Okrem motivačných obrázkov, ktoré ťa chytia za srdce, tu nájdeš aj krátke inšpiratívne príbehy a silné myšlienky, ktoré s tebou neraz zarezonujú.

Ani na chvíľu nezapochybuj, že by si stránku nelajkol, pretože sa pripravíš o veľa. Príspevky tejto stránky skutočne chceš mať na svojej stene.

Vyjadrenie autora: ,,Síla Myšlení byla založena pro mou touhu udělat nějaký dobrý skutek bez nároku na odměnu. Díky tomu jsem dostal tak úžasnou odměnu, jako moci pomáhat. Zapomínáme, že když dáváme, dostávame. Zapomínáme, že tím, že mněníme sebe, tím měníme taky svět. Ať dáváme životu cokoliv, on nám to vrátí. Tak proč mu nedat to nejlepší?“ – Michal, autor a zakladateľ stránky

#3: Svet Bohatých

Ikona slovenských fan pages o úspechu.

[margin_5t]
Svet Bohatých Facebook FanPage

O stránke: Ďalšia extrémne naložená stránka, kde nájdeš trefné motivačné výroky, ktoré ťa určite preberú do reality. 🙂

Každá jedna výhovorka, ktorú si si kedy v mysli vytvoril, sa stratí v nenávratne hneď, ako si prečítaš ktorýkoľvek z príspevkov na tejto stránke.

Hovorí sa, že pred pravdou sa neschováš a táto stránka teda chrlí jeden pravdivý výrok za druhým. Len tak ďalej!

Na stránke sa prispieva 5 – 10 krát za deň a príspevky sú ladené na úspech, vzdelanie, šikovnosť, slávu, peniaze a podnikanie.

Odporúčam!

Preto ak by si mal v živote spraviť už iba tri posledné kliky na myške od počítača, uisti sa, že to bude na „páči sa mi to“ prvých troch fan pages v tomto zozname. 😛

Vyjadrenie autora: ,,Svet Bohatých som zakladal v jedno krásne slnečné popoludnie. Chcel som všetkým ukázať, že úspech v živote nie je nič nereálne. Každý môže zbohatnúť, každý môže uspieť a každý si dokáže splniť svoje sny. Cieľom stránky je každodenne ľuďom ukazovať cestu. Ukazovať im, že sa to dá a hlavne ich chcem nakopnúť k činom.“ – Dušan, autor a zakladateľ stránky

#4: Evolúcia Vedomia

[margin_5t]
Evolúcia Vedomia Facebook FanPage

O stránke: Skvelé – duchovne založené myšlienky, motivačné výroky a silné citáty.

Nájdeš tu zaujímavé obrázky, náučné videá a tiež myšlienky autora, zachytené čierne na bielom.

Fan Page takisto ako aj blog majú jednoduchú úlohu – pomáhať ľuďom a rozširovať im obzory.

Pripomenú ti, že v živote ide hlavne o radosť a máš si ho užívať. Podľa seba, nie podľa druhých.

Na stránku sa prispieva denne 6 – 10 krát. Preto, keď už si sa rozlajkoval, hoď jeden lajčík aj sem. 🙂

Vyjadrenie autora: ,,Ľudia zabudli žiť v harmónii. A práve týmto projektom im chceme pripomenúť, že je dôležité opäť nájsť tú rovnováhu medzi prácou, oddychom a užívaním si života. A tiež spojitosť medzi telom, mysľou a duchom. Projektom sa snažím ľuďom ukázať cestu z tohto zastaraného systému, ktorý všetkých núti pracovať ako nemých, namiesto toho, aby vykonávali prácu, ktorú milujú, prácu, po ktorej túži ich telo, ich srdce a tiež ich myseľ. Venovať sa a oddať týmto veciam, to je cesta. A práve táto cesta formuje náš vnem a náš vnem programuje našu realitu. Milujeme sebavzdelanie.“ – Marián, autor a zakladateľ stránky

#5: Rozvíjam Svoje Telo aj Myseľ

[margin_5t]
Rozvíjam Svoje Telo a Myseľ Facebook FanPage

O stránke: Ďalšia veľmi zaujímavá stránka. Príspevky sem síce nepribúdajú extrémne často, no autor si s nimi dáva očividne námahu a stoja za to.

Autor má skvelé nápady, triezvy pohľad na svet a ide tým správnym smerom. Preto som presvedčený, že budeš nesmierne vďačný za posolstvo, ktoré ti pomocou tejto fan page odovzdá.

Každý jeden príspevok v sebe skrýva nejakú silnú životnú múdrosť.

Nakoniec budeš preto určite rád, že si venoval lajk stránke, ktorá ti tieto múdrosti pripomenie.

Vyjadrenie autora: ,,Vo svojom živote som sa dostal do bodu, kedy ma začalo viac napĺňať cvičenie a vzdelávanie sa, miesto alkoholu v kluboch. Zmenil som životný štýl, a to mi začalo dodávať takú obrovskú energiu, že som ju sám nedokázal spracovať a musel som sa o ňu začať deliť. Vtedy vznikol projekt Rozvíjam Svoje Telo a Myseľ. Cieľom stránky je šíriť posolstvo, že zdravé telo a zdravá myseľ je základom, od ktorého sa odvíja všetko. Šťastie si tvoríme sami svojimi myšlienkami a postojom.“ – Michal, spoluzakladateľ stránky a autor

#6: ROBR

[margin_5t]
Robr Facebook FanPage

O stránke: Stránka môjho kamaráta, ktorá takisto stojí za zváženie. Autor tu síce neprispieva neúrekom, no zato tu nájdeš príspevky, ktoré nenájdeš nikde inde. Originálne a svojské.

Nájdeš tu obrázky s výrokmi, ktoré ťa skutočne prinútia rozmýšľať. Žiadne víťazné heslá, či povzbudivé motá… Na tejto stránke sa ide do hĺbky! 😉

Vyjadrenie autora: Motivácia v mojom živote znamená veľmi veľa. A motivovať ľudí znamená ešte viac. V dnešnej dobe, kedy môžeme vidieť ľudí, ako robia všetko len pre seba a pripadne ešte pre svojich najbližších je potrebné byt tou „tak potrebnou zmenou“. Je potrebné ukazovať svetu, že kam sa naša spoločnosť a najmä naše hodnoty uberajú nie je správne. Je treba viac vyzdvihovať ľudí, ktorí pomáhajú a dávajú nezištne do sveta svoju pomoc, energiu, múdrosť. Musíme si uvedomiť, že v nás ako jednotlivcovi je veľká moc. Môžeme dosiahnuť čokoľvek, môžeme všetko dať na správnu cestu. Všetko je o jednotlivcovi.

Preto som sa rozhodol na sociálnych sieťach ako je Facebook, instagram a Twitter založiť svoju sieť, kde ľudia môžu čerpať rôzne múdre úvahy, myšlienky, moje postrehy ako aj rôzne citáty a videá, ktoré majú niečo do seba. Snažím sa pomôcť, inšpirovať a motivovať, uvedomujem si dôležitosť tohto článku v našej spoločnosti. Ľudia sa na mňa obracajú aj s rôznymi osobnými situáciami a otázkami, žiadajú o pomoc a vždy rad dobre poradím a pomôžem. „Sme tu predsa od toho aby sme si pomáhali a spolu dotvárali krásny obraz života na našej Zemi. – ROBR aka Robert.

#7: Sebamotivácia

[margin_5t]
Sebamotivácia Facebook FanPage

O stránke: Ďalšia stránka, ktorú stojí za to spomenúť. 🙂

Prispieva sa tu každý deň a každá jedna myšlienka má niečo do seba.

Okrem dôležitých vecí v živote ti častokrát pripomenú aj zákony života, ktorými sa musí riadiť každý jeden z nás.

Vyjadrenie autora: ,,Väčšinou, keď sa človek rozhodne vybudovať život podľa svojich predstáv a chce si splniť sny, dostane sa do rozporu so spoločenskými dogmami. Napríklad „to nejde“, „to sa nedá“, „to nedokážeš“, „ešte sa to nikomu nepodarilo“. Avšak ja verím na akciu a následok. Verím, že každý človek si dokáže splniť sen, ak pre to niečo spraví. A Sebamotivácia slúži ako podpora pre všetkých týchto ľudí. Aj ty si dokážeš splniť sny. Avšak tie veľké vyžadujú nadšenie, prekonávanie samého seba a odhodlanie.“ – Marián

#8: Myslením K Bohatstvu

[margin_5t]
Myslením k Bohatstvu Facebook FanPage

O stránke: Opäť jedna z tých vzácnejších fanpejdží, kde nie sú citáty a výroky naškriabané narýchlo a spravené doslova na kolene, nie v photoshope… To nie je tento prípad!

Tu nájdeš iba vysokokvalitné motivačné obrázky, ktoré zalahodia nielen tvojim očiam, no budú mať na tvoj život poriadne pozitívny efekt, pretože ťa častokrát prinútia zamyslieť sa nad svojim životom a možno ťa konečne aj nakopnú k zmenám.

Prispieva sa často, niekoľko krát do dňa a opäť ťa upozorňujem, že ak túto stránku lajkneš, slabý priemer nečakaj, tuto víťazí kvalita nad kvantitou!

Vyjadrenie autora: Pridám čoskoro.

#9: I Can Academy

[margin_5t]
I Can Academy

O stránke: I Can Academy sa dosť líši od predošlých motivačných stránok v tomto článku.

Okrem motivačných a inšpiratívnych obrázkov tu zdieľajú aj kvalitné a zaujímavé články, usporadúvajú semináre, ktoré ťa v živote dostanú ďalej a v neposlednom rade ponúkajú aj rad motivačných predmetov v ich shope.

Preto, ak ťa zaujímajú aj iné kvalitky, ktoré ťa dokážu v živote nakopnúť a nasmerovať tým správnym smerom, určite hoď jeden lajčisko aj sem.

Vyjadrenie autora: ,,V roku 2007 som bol v Austrálii a prežíval ťažké životné obdobie. Vtedy som videl prvýkrát film Tajomstvo a objavil knihy a celý svet osobného rozvoja. Zmenilo mi to pohľad na svoj život a možnosti, ktoré mám. Rozhodol som sa, že sa vrátim na Slovensko a budem podporovať ľudí v ich osobnom raste. V tom čase ešte ani nebol preložený film Tajomstvo a knihy osobného rozvoja by ste v kníhkupectvách dlho hľadali. Spravil som teda stránku na Facebooku, aby sa dali dokopy ľudia, ktorí chcú myslieť pozitívne a žiť šťastnejší a bohatší život. Vždy som si dal záležať na tom, aby boli na stránke len také príspevky, ktoré mňa osobne veľmi oslovia a toto pravidlo dodržiavame doteraz. Postupne sa k stránke pridali aj motivačné produkty, ktorými podporujeme ľudí v ich osobnom raste.“ – Michal, zakladateľ

#10: Denná Motivácia – Daily Motivation

[margin_5t]
Denná Motivácia Facebook FanPage

O stránke: Projekt môjho veľmi dobrého kamaráta, ktorý som mu drzo ukradol. 🙂

Na stránke sa prispieva každý deň a som na ňu skoro taký pyšný ako na fan page Motivation-Mana. 🙂

Snažím sa hľadať to najlepšie, čo na slovenskom a českom internete je a zdielať to na tejto stránke. Takže je to niečo ako výberovka šlágrov alebo hitparáda tých najlepších motivačných obrázkov, článkov a citátov tam vonku.

Keďže tam šérujem motivačné obrázky z rôznych stránok, sila, rôznorodosť a pútavosť im rozhodne nechýba.

Keď už si sa teda rozbehnutý, klikni aj na páči sa mi to tejto stránky.

Vyjadrenie autora: ,,Dennú Motiváciu som zakladal, pretože som chcel ľuďom zlepšiť náladu, zlepšiť deň, motivovať a inšpirovať ich v každodenných aktivitách a v každodennom živote. Zakladal som ju v období, keď som cítil vnútornú potrebu zdielať so svetom svoje nadšenie zo života a z práce. Pretože každý by mal milovať svoj život a tiež to, čo v ňom robí.“ – Milan, zakladateľ stránky

Tak toto bolo 10 najlepších motivačných stránok na Slovensku a v Čechách.

Pozri ich, prelajstruj pár ich príspevkov a keď sa ti zapáčia, určite tam buchni jeden lajk.

Všetko sú to relatívne mladé stránky, a preto je pravdepodobné, že budú do budúcna prispievať ešte lepšími, trefnejšími a naloženejšími príspevkami.

Upozornenie: Stránky sú rôznorodé, a preto sa môže stať, že ti nie všetky príspevky budú vyhovovať. Preto si stránky najskôr pozri, nech zistíš, či je to tvoja šálka čaju. Až potom ich lajkni. 😉

A ak by ti na dnes motivácie nestačilo, prečítaj si článok, ktorý ti prezradí, ako sa dokážeš namotivovať aj sám, mimo internetového pripojenia – čítaj 13 Trikov, Ako Sa Rýchlo Motivovať. 😉

Na záver pamätaj, že i keď by si z nejakých záhadných a tajuplných dôvodov nelajkol žiadnu zo spomenutých fan page-í, určite sa aspoň zapíš do NEWSLETTER-u, pretože inak kamaráti nebudeme. 😀

…a pripravíš sa tak o ďalšie skvelé články na tému motivácie a osobnostného rozvoja a rastu. 🙁

Máš tiež dovolené článok lajkovať, zdieľať a posielať kamošom, tak sa nehanbi a smelo do toho. 😉