10 Vecí, Ktoré Ma V Živote Ženú Vpred

10 Vecí, Ktoré Ma V Živote Ženú Vpred
Život / 08.03.2016 / 22

Existuje citát…

,,Ak poznáš svoje PREČO, na AKO nezáleží.“

A presne o tom bude dnešný článok. O tom, čo ťa ženie vpred. Čo ťa prinúti zabehnúť ten extra kilometer? Čo ťa prinúti sadnúť si za počítač a makať na tom svojom, či naopak sadnúť si za poznámkový blok a dopísať tú prácu do školy?

Pýtam sa, pretože je to dôležité. Ono to totižto rozhodne o tom, či si splníš svoje sny, či dosiahneš svoje ciele a či si vybuduješ život, po akom túžiš.

Každý musí mať niečo… Nejaký dôvod… To svoje… Tú odmenu, ktorá ťa bude čakať na konci, keď sa ti konečne podarí dobehnúť do cieľa. Tak čo to bude, hm?

Strašne veľa ľudí hľadá vonkajšiu motiváciu. Motivačné články, motivačné obrázky, citáty a výroky. Ono je to všetko super, tiež tieto veci vyhľadávam. Avšak ani jedna z týchto vecí ti nebude fungovať tak, ako čakáš, ak ti bude chýbať motivácia VNÚTORNÁ.

Dôvod, pre ktorý robíš veci vo svojom živote. Ten, ktorý ťa ženie dopredu. Ten, ktorý ti nedovolí uspokojiť sa so životom takým, aký ho máš v tomto okamihu.

Čo to je?! Nuž, neexistuje žiadna univerzálna odpoveď. Na túto otázku si musíš jednoducho odpovedať sám.

,,Ak niečo chceš, a chceš to veľmi, nájdeš spôsob, ako to získať. – Jim Rohn“

Ak je ti to nad slnko jasné a všetky tie dôvody ti vybehli na myseľ hneď, ako si dočítal tých pár riadkov vyššie, skvelé! No ak náhodou nevieš, čo to presne je, ak v týchto veciach nemáš úplne jasno, nižšie nájdeš troška inšpirácie.

Dočítaš sa tam o dôvodoch, ktoré ženú napred mňa. Sú to presne tie, ktoré mi nedovolia uspokojiť sa a zastať, no plieskajú obrovským bičom nad mojou hlavou a ženú ma vpred.

Tu je mojich desatoro. 10 dôvodov, pre ktoré som začal. Tie, pre ktoré nikdy neprestanem. Toto chcem dosiahnuť:

1. Chcem byť slobodný

Neviem, ako ty, no ja som si preskákal hádam všetkými možnými zamestnaniami. Od obyčajného poslíčka, cez korporátny svet, až po samostatnú jednotku. No poviem ti, ani v jednom z týchto zamestnaní som sa nenašiel.

Neviem si predstaviť život, v ktorom by som si 20, 30, 40 rokov budoval kariéru. Život, v ktorom by som pracoval naviac, bral nadčasy a obetoval svoje súkromie a voľný čas iba preto, aby som vyšplhal čo najvyššie po tom pomyselnom rebríku.

A prečo vlastne? Pre peniaze? Pre postavenie? Pre ten falošný pocit moci? Ďakujem, neprosím.

Ja mám pre seba nachystané ďaleko viac a plány omnoho lákavejšie. Preto na sebe makám. Preto idem ďalej. Preto sa odmietam zastaviť.

2. Chcem nájsť ženu svojho života

Láska. Čo je viac?! Ten pocit milovať a byť milovaný. Robiť všetky tie hlúpe veci a cítiť sa pri nich tak skvelo.

Aj ja to chcem. Chcem sa zamilovať na prvý pohľad. Chcem, aby ma okúzlila až tak, že mi zovrie hrdlo, hneď ako sa na ňu pokúsim prehovoriť. Že sa mi budú podlamovať kolená a z hlavy sa mi stratia všetky slová, ktoré tam ešte pred sekundou boli.

Chcem sa zamilovať tak silno, že nedokážem myslieť na nič iné, na nikoho iného. Chcem to cítiť každým milimetrom svojho tela, každou jednou bunkou v ňom.

Chcem svoje dievča zobrať na kolotoče a kúpiť jej cukrovú vatu. Chcem jej kúpiť kvety len tak, pre nič za nič. Chcem sa s ňou smiať tak silno, že zabudneme na všetko okolo nás.

Chcem kvalitný sex a zmysluplné rozhovory. Byť tu pre ňu, zatiaľ čo tu ona bude pre mňa. Je toho veľa, čo chcem, no zatiaľ takú po svojom boku nemám.

No verím tomu, že tam niekde je. Možno som ju už stretol a možno ju ešte len stretnem. Možno stála po mojom boku sedem perfektných rokov a možno sa nikdy nedáme dokopy, pretože budem príliš ostýchavý ju osloviť.

Je tam veľa otáznikov, veľa „možno“ a veľa premenných… No ja som optimista. Moju vieru len tak niečo nezlomí. Určite tam niekde je… Tá jediná. Tá, ktorá bola stvorená iba pre mňa! 😉

No kým ju stretnem, neplánujem zaspať na vavrínoch. Budem na sebe makať, nech sa stanem najlepšou možnou verziou seba samého. Ono zamilovať sa je fajn, no ja chcem mať tiež čo ponúknuť. Tiež chcem, aby sa jej zo mňa podlomili kolená a aby stratila dych. A teda, toto je ďalší dôvod, ktorý ma ženie dopredu. Aj preto na sebe pracujem.

A s tými rečami, som, aký som, sa choďte dať vypchať. Je to pokrytecké. Očakávať dokonalého partnera, no nebyť ochotný popracovať na svojich nedostatkoch? Ale no tak…

3. Chcem, aby boli moji ľudia šťastní

Mnoho ľudí polemizuje o tom, či takíto ľudia vôbec existujú. Niektorí vravia, že ich zostalo na svete už iba pár a stretnúť jedného z nich prirovnávajú zázraku biblických rozmerov. Iní si myslia, že takíto ľudia nikdy neexistovali a vždy to pre nich boli iba legendy, príbehy, ktoré sa deťom rozprávali na dobrú noc.

No oni existujú. I keď dokáže byť tento svet občas chladné a temné miesto, stále sú tu. Skrývajú sa v davoch, skrývajú sa vo svojich domovoch. Kráčajú medzi nami. Čakajúc na svoju príležitosť, na ten moment, kedy budú môcť zažiariť.

Ako to viem, pýtaš sa? Viem to, pretože aj ja som jedným z nich. Som jedným z tých, ktorí sa skutočne zaujímajú o šťastie svojich blízkych. Jedným z mála, ktorým leží blaho svojich priateľov a rodiny na srdci.

Volaj ma idealista, hovor mi blázon, povedz mi o tom, ako veľmi sa to v dnešnej dobe nenosí. No mňa to bude zaujímať asi toľko, koľko ma zaujíma televízny program na dnes večer. Vôbec, aby sme sa pochopili.

Chcem, aby boli moji ľudia šťastní, chcem, aby sa im darilo. Aby sa im problémy vyhýbali oblúkom a šťastie na nich sadlo ako mucha na lep. A nielenže si to želám… Som viac ako ochotný pomôcť im v tom. Až tak ďaleko som ochotný zájsť.

A nemám v pláne zostať iba pri svojich priateľoch a rodine. Chcem pomôcť aj iným ľuďom, ktorí si to zaslúžia. Každému, kto mal ťažký život, no neprestáva bojovať. Tým, ktorým osud nadelil zopár poriadnych a presne mierených úderov, no oni nestrácajú vieru. Takým, ktorí si zachovali zdravý rozum a skutočné hodnoty v tejto chorej dobe.

Ak sa ti myšlienky v článku páčia, tak si daj od tohto náruživého čítania menšiu pauzičku a lajkni MOTIVATION-MANa na Facebooku. Zaistíš si tým to, že ti ďalšie zaujímavé články neujdú. Jeden klik a o ďalšie nadupané riadky budeš mať postarané. Tak šup. 😉

4. Chcem, aby mali moji rodičia život, aký si zaslúžia

Dvaja najdôležitejší ľudia v mojom živote. Tí, ktorí mi dali život. Tí, ktorí ma vychovali. Tí, ktorí sú tu pre mňa teraz a budú tu pre mňa navždy, nech sa stane čokoľvek. Tým sa chcem odvďačiť hádam najviac. Môj ultimátny cieľ.

Obaja majú sen, po ktorom túžia celý svoj život a obom ho mám v pláne splniť. Ono to vlastne v mojom prípade nie je len obyčajný plán, je to skôr jasná vec. Niečo, čo je neodvratné. Jednoducho sa to musí stať. 😉

A okrem toho tu chcem byť stále pre nich. Dať im svoj čas, dať im svoju pozornosť. Byť tu pre nich tak, ako tu vždy boli oni pre mňa. Pretože to je najdôležitejšie. Myslím, že to je to, po čom túžia rodičia každého dieťaťa najviac. A hanba všetkým tým, ktorí to svojim rodičom odopierajú! Tfuj!

5. Chcem cestovať

A teraz nemám na mysli dopriať si každé leto nejakú osvedčenú klasiku a ísť na dovolenku do Grécka, Španielska alebo Chorvátska. Nemyslím tým ani žiaden last minute v Egypte alebo Tunisku.

Čo ja pre seba plánujem, to je niekde úplne inde. Chcem precestovať väčšinu krajín sveta. Chcem spoznať kultúry týchto krajín, tak ako aj ľudí, čo v tých krajinách žijú. Ich zvyky a tradície. Spôsob ich života. Rozprávať sa s nimi a vypočuť si ich životné príbehy.

Chcem loziť po horách a siahnuť si na dno svojich síl. Chcem sa potápať v oceánoch a šnorchlovať na útesoch. Chcem navštíviť neuveriteľné množstvo festivalov, kde hodím všetko za hlavu a zabavím sa tak, ako nikdy predtým. Chcem počúvať dobrú hudbu, tancovať, smiať sa, voziť sa na kolotočoch. Chcem si užívať život a ísť všade tam, kam ma moje srdce zavedie.

A tento bod nemôžem ukončiť ničím iným, ako týmto citátom, ktorý sem sadne ako riť na šerbeľ.

,,Mojim cieľom je vybudovať si taký život, z ktorého nebudem potrebovať dovolenku.“

6. Chcem cítiť víťazstvo

Áno, aj toto ma ženie vpred. Túžba víťaziť. Túžba prekonať hranice možného. Dokázať veci, pred ktorými si ľudia stanovili limity. Ísť ešte ďaleko potom, čo to moji rovesníci alebo rivali vzdajú. Zvíťaziť, zatiaľ čo sa ostatní budú dohadovať o tom, či je to možné.

No najpodstatnejšie zo všetkého, prekonať samého seba. Byť zasa o kúsok lepší. Opäť posunúť svoj život na novú métu. Pretože najväčším rivalom si budem navždy ja sám. Bojovať s tou nechutnou lenivosťou a všetkými jej ohavnými kamarátkami.

Veď o tom by to malo byť, či nie? Zlepšovať sa, napredovať, prekonávať sa. Ísť neustále vpred a neobzerať sa späť.

Pretože ja si neviem predstaviť priemerný život plný stereotypu. Nedokážem ani pomyslieť na život, v ktorom by som sa o nič nepokúšal. Život bez súbojov, bez nádeje na jeho zlepšenie.

Ja si to skrátka predstavujem iba jedným spôsobom… A to, že nakoniec tam budú stáť všetci moji neprajníci, všetci tí, čo mi neverili, každý, kto ma podceňoval… A potom tam budem stáť ja – ten, ktorý im dokáže, ako veľmi sa mýlili.

Poznámka: Ak to cítiš rovnako a chcel by si svoj život plný stereotypu zmeniť o 180 stupňov, určite si stiahni E-Book 8 Chýb, Ktoré Sabotujú Tvoje Rozhodnutie Zmeniť Svoj Život. Ten ti v tom zaručene pomôže. 😉

7. Chcem si vybudovať fungujúci biznis

Chcem mať svoj vlastný biznis. Znamená to pre mňa toľko, že sa budem venovať niečomu, čo ma bude napĺňať. Prácu, ktorá ma každé ráno vykopne z postele a večer mi naopak nedovolí zaspať. Takú, pri ktorej vykonávaní sa budem usmievať od ucha k uchu, ak náhodou nie ešte o kúsok viac. 🙂

Budovať niečo svoje, pekne od základov. Tehlu po tehle. Svoj biznis chcem hlavne preto, že mi dá slobodu. Venujem sa totižto online marketingu a všetky podnikateľské nápady, ktoré mám v najbližšom období v pláne uskutočniť, sú cez internet. Pretože, ako som už spomenul, ja chcem cestovať.

A tiež, ako som už napísal v prvom bode, nechcem chodiť celý život do jednej krpatej kancelárie, na ktorú budem mať po pár rokoch alergiu. Takisto sa nemám v pláne naháňať za robotou a robiť od úsvitu do súmraku, ako to robia u nás mnohí živnostníci. Nechcem zaťať zuby a vydržať to.

Chcem pracovať z lehátka pri bazéne. Chcem pracovať z kaviarničky v centre turistickej metropoly. Chcem pracovať z pláže, ráno, pri východe slnka.

To je pre mňa tá správna motivácia pre prácu. Tak si predstavujem čerpanie inšpirácie. To je pre mňa to pravé orechové.

Že utopistická predstava? Uvidíme. 😉

8. Chcem založiť firmu, ktorá sa stane pojmom

Mnohí ľudia vravia, že by chceli zmeniť svet, no ja to mám skutočne v pláne. Chcem založiť firmu, ktorá spraví skutočný rozdiel. Takú, ktorá pomôže ľuďom. Podnik, ktorý spraví svet skutočne lepším miestom.

Nápadov je veľa a mnohé z nich majú potenciál stať sa mojou životnou misiou. No je ešte pár vecí, ktoré musím stihnúť troška skôr, také, ktorým jednoducho musím dať prednosť. No potom, potom si stačí už len vybrať. 😉

9. Chcem si založiť rodinu. Tú najlepšiu!

Ho, ho, hoooo… Áno, aj toto mám v pláne.

Mám v pláne založiť si rodinu a to nie len tak hocijakú. Chcem byť pozorným manželom a vzorným otcom. O svoju rodinu sa mám v pláne postarať a to nemyslím, len materiálne. Samozrejme, peniaze sú v dnešnej dobe potrebné, no ja sa im chcem hlavne venovať. Tráviť s nimi čas, užívať si skvelé chvíle, byť tu jednoducho pre nich.

Svojim deťom pôjdem príkladom. Chcem ich totižto viac inšpirovať, akoby som im mal rozkazovať. Nech vidia, že hodnoty a veci, ktorým ich učím, skutočne stoja za to. Že sú to tie správne, že tomu aj sám verím.

Svojej žene chcem dať takisto všetko. Náš vzťah pre mňa bude stále dôležitý, či už s deťmi alebo bez. Povinnosti si budeme deliť, určite nebudem všetko nechávať iba na ňu.

10. Chcem byť jednoducho lepší

A to vo všetkom. Skutočne. Pretože ja si myslím, že to je zmyslom života. Neustále na sebe pracovať, zlepšovať sa a ísť vpred. Inovovať, hľadať nové spôsoby, vynaliezať.

Zlepšovať život sebe, zlepšovať životy druhým, zlepšovať spôsob, akým sa správame k Zemi a k sebe navzájom.
Meniť to, čo nie je dobre nastavené, meniť to, čo nefunguje.

Pretože vždy sa nájdu veci, na ktorých je potrebné pracovať. Tvoje vzťahy. Tvoja práca. Tvoja osobnosť.

A ja to všetko zlepšiť chcem. Chcem mať lepšie vzťahy s priateľmi, či s rodinou. Chcem byť lepším človekom. A tiež chcem zbierať nové vedomosti, získavať nové poznatky. A keďže mám 10 takto silných cieľov, určite sa mi to podarí. 😉

Tááák a to bolo všetko. Ak som ťa článkom inšpiroval, no nestačilo ti to ani zďaleka, môžeš si tiež prečítať o 10-tich Zásadách, Podľa Ktorých Chcem Prežiť Svoj Život. Myslím, že ten článok sa tiež podaril. 🙂

A ak by si si rád prečítal viac o človeku, ktorý ťa dnes nakopol, viac sa toho o mne dozvieš NA TOMTO MIESTE.

Ak si teda došiel až sem, je nad slnko jasné, že sa ti článok páčil, a tak ho nezabudni zdielať a lajkovať ako žeravý a dať mu tak svoj obdiv patrične najavo. 😉

Ááááááá, ak si sa ešte nezapísal do NEWSLETTER-u, je najvyšší čas to napraviť. Píšem každý týždeň a bola by škoda, aby si ďalšie nadupané články zmeškal. Hoď teda svoj email do políčka nižšie (pod BIO-m autora) a ja ťa na každý nový článok veľmi rád upozorním. 😉

email

email

Získaj prístup ku všetkým naloženým článkom

Tento článok som pôvodne napísal pre ľudí z členskej sekcie. Uvolnil som ho pre všetkých, aby som ti ukázal, aké pecky píšem pre mojich najväčších fans. No nie sú to len články, čo ti členstvo dá. Sú to tiež dlhšie a lepšie videá, súťaže o osobné konzultácie, moje produkty a kopec predmetov od motivation-mana a v neposlednom rade aj komunitné stretnutia! Je toho toľko, čo ti členstvo dá, až sa vlastne divím, prečo členom ešte nie si.

Staň sa teda členom hneď alebo si Zisti o výhodách viac
email

Blogger, online marketingový nadšenec a milovník života. Človek, ktorý sa rozhodol počúvnuť hlas svojho srdca namiesto ohlušujúcich názorov ľudí zo svojho okolia. Človek, ktorý sa rozhodol ísť vlastnou cestou, bez ohľadu na to, aká náročná bude. Človek, ktorý koná na základe vlastného úsudku a učí sa z vlastných chýb. Človek, ktorý sa vyjadruje slobodne a žije podľa vlastného presvedčenia a zásad. Človek, ktorý ŽIJE – neprežíva. A ak by si sa o mne rád dozvedel aj niečo konkrétne a videl pár fotiek, určite klikaj SEM. ;)

Prečítaj si viac o zakladateľovi

Odporúčam ti prečítať si aj tieto články

10 Velikánov, Ktorí Dokázali Zvíťaziť Aj Napriek Bolestivým Zlyhaniam A Nemalým Prekážkam
Ako Veľmi Sa Ti Zmení Život, Keď Prestaneš Vyčkávať A Začneš Žiť A 7 Skvelých Vecí, Ktoré Ťa To Naučí
40 Neuveriteľne Silných Pripomienok, Ktoré Ti Pomôžu Myslieť Pozitívne
4 Novoročné Predsavzatia, Ktoré Najčastejšie Zlyhávajú A Čo Si Stanoviť Namiesto Nich

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Komentáre ( 22 )

 • Zuzka marec 08, 2016 9:57:34 am

  absolútne sa stotožňujem s každým slovom 🙂 tiež to mám nastavené takto ako ty! super slová na ráno 🙂

  • Dušan Kadlec marec 14, 2016 3:11:16 am

   Tak to ma teší, že to máme podobne Zuzka.

   I keď pravdepodobne sa nezhodneme v tom druhom bode, pretože si nemyslím, že si hľadáš ženu svojho života, či?! 😀

 • Martin marec 09, 2016 12:17:46 pm

  Velmi pekna vyhliadka do buducnosti. Kiezby vacsina ludi mala podobne hodnoty a ciele. Zilo by sa nam to vsetkym krajsie 🙂 Drzim palce aby sa naplnilo vsetko do coho si sa pustil. A nezabudni nas nakopavat aj nadalej 😉

  • Dušan Kadlec marec 14, 2016 3:15:51 am

   Tak, tak Martin, je to veľmi pekná vyhliadka, už aby sa stala realitou! 🙂

   A máš pravdu, keby malo viacej ľudí podobné hodnoty, svet by bol určite o čosi zaujímavejšie a krajšie miesto, no druhých zmeniť nemôžeme…

   Jediné, čo môžeme urobiť, je inšpirovať ich svojimi skutkami, ukázať im cestu skrz svoje činy… A presne to je to, čo mám v pláne urobiť! 😉

 • Denise marec 09, 2016 10:11:31 pm

  jednoducho úžasné vízie a myslenie ako také 🙂 som tvoj, už nie utajovaný, fanúšik.

  • Dušan Kadlec marec 14, 2016 3:17:16 am

   Vďaka za pochvalu Denise a teším sa, že si sa odtajnila a dala o sebe vedieť. 😉

 • Katka marec 10, 2016 8:57:47 am

  Uzasna krasna pravda, som rada, ze to citim rovnako. Som vdacna, ze stale viac stretavam krasnych ludi, ktori obohacuju a inspiruju moj zivot. Za zmienku okrem mnohych stoji Padmam rodinka, ktora zije svoj sen so styrmi detmi a nehlada ziadne vyhovorky, ale sposoby ako sa daju plnit sny. Tesim sa, ze coskoro sa opat uvidime. Autorovi clanku dakujem za inspirativne a motivujuce slova.

  • Dušan Kadlec marec 14, 2016 3:21:07 am

   Tak to ma teší Katka, že to cítiš rovnako, pretože mnohé z cieľov sú nesebecké a majú za úlohu pomáhať druhým, a preto ak máš podobné plány do budúcna, tak to vyzerá, že si aj ty jedným z tých „krásnych“ ľudí, o ktorých píšeš. 😉

   A príbeh tej rodinky som myslím zachytil a presne ako píšeš, sú ukážkovým príkladom toho, že keď sa chce, tak sa dá!

 • milly marec 10, 2016 3:00:46 pm

  ahoj Dušan . mam úžasných rodičov , deti a samozrejme muža . byvam v maličkej dedine v horách. kazdy den voľna bol ako dovolenka. naozaj. mala som výbornú pracu na Slovensku, ale odisla som do zahraničia ( v 50 -ke) ucit sa anglictinu. ostala som tam a nasla pracu. a plním si moj sen hoci je to pre mna velmi tazke . niekedy sa pýtam sama seba prečo som to urobila . prečítala som si dnes na prestávke tvoj članok a odpoved nasla. dakujem.

  • Dušan Kadlec marec 14, 2016 3:25:25 am

   Tak ako prvé Milly, za svoju skvelú rodinu buď nesmierne vďačná, pretože v dnešnej dobe je to skôr rarita…

   Z vlastnej skúsenosti, a tiež zo skúseností z príbehov ľudí v mojom okolí, ti môžem povedať, že dobrá súdržná rodina so zdravými vzťahmi je už skôr prežitok. Preto rob všetko preto, aby to puto medzi vami aj ostalo! 😉

   A čo sa týka snov, nikto nepovedal, že ich plnenie bude ľahké… No hádam všetci sa zhodnú na tom, že to stojí za to. 😉

 • Sylvia marec 10, 2016 5:48:28 pm

  Ahoj Dušan, ako každý tvoj článok tak aj tento nesklamal. Píšeš výborne a trefne, niekedy sa stane že zrovna sa nejakou životnou situáciou neviem vyrovnať resp. ju neviem pochopiť a prídeš ty so svojim pohľadom na vec a ja mam jasno. Každe ráno ďakujem za to čo mám, žijem svoj sen, o rodine, o mojich deťoch, o priateľoch, o práci… Všetko čo som chcela, čo som si vysnívala mám aj tie najdrzejšie 🙂 sny. Nie je to zadarmo, nepadlo to z neba samé od seba. Zmenila som myslenie, začala som na sebe tvrdo makať a aj za pomoci priateľov, rodiny sme tam kde sme. Neberiem to ako samozrejmosť, stále som ešte na ceste, ešte chcem toho toľko spraviť, ale ako si napísal – Keď poznáš svoje prečo, na ako nezáleží
  Keby mi niekto pred 6 rokmi povedal že toto niekde napíšem tak sa mu vysmejem a poviem – no jasné.
  Ďakujem za všetky tvoje krásne motivačné články.

  • Dušan Kadlec marec 14, 2016 3:31:14 am

   Ďakujem za pochvalu Sylvia!

   Ono nič nie je zadarmo, všetko niečo stojí, každá vec si vyberie svoju daň, ako sa vraví. No čo sa nasledovania snov týka, myslím, že je tá cena zanedbateľná, pretože splnený sen chutí neopísateľne a nezabudnuteľne. A iba ak si ich budeme plniť, tak dokážeme byť skutočne šťastní a dať svojim životom zmysel.

   Teším sa teda z tvojho progresu a aj z toho, že sa ti doposiaľ splnilo toľko cieľov a snov a želám ti, nech to ide aj naďalej, ako na bežiacom páse. 😉

 • Lucia marec 12, 2016 10:45:02 am

  Znie to veľmi pekne, a čo sa týka úspechov v pracovnej oblasti to platí, len stále tápem, ako nájsť taký vzťah ako popisuješ. Som v stave rezignácie – niekedy je ťažké udržať si optimizmus a pozitívne myslednie.

  • Dušan Kadlec marec 14, 2016 3:36:00 am

   Tak to ti radím veľmi rýchlo sa z toho stavu dostať Lucia, pretože ťa v ňom nič dobré nečaká!

   Ja viem, že to občas dokáže byť neprekonateľne ťažké, no musíš bojovať, pretože samé sa nikdy nič nespraví. Ak zažívaš ťažké časy, jediná osoba, ktorá ťa z nich dokáže dostať, si ty sama.

   To isté platí aj o plnení si snov, nasledovaní cieľov, hľadaní šťastia a tak ďalej a tak ďalej.

   Jednoducho sa musíš vzchopiť a svoju lepšiu budúcnosť si vybudovať. Aj o tom je z časti tento článok. Je o tom, aby si spoznala svoje PREČO. Dôvod, ktorý ťa bude hnať dopredu, taký, ktorý ti nedovolí zastať…

   …pretože ak ho nájdeš, dokážeš čokoľvek! 😉

 • Sari.ela marec 18, 2016 6:42:49 pm

  Zhltala jsem celý článek od začátku až do konce!! A ztotožňuju se s každým Tvým slovem!! (Krom tehla po tehle, to nevím co je):D Fandím takovým lidem jako jsi Ty a s takovou životní filosofii!!! Zase jsi mě posunul o něco dál a za to Ti patří mé díky!!!! Piš, piš,piš!!!!!!

  • Dušan Kadlec marec 22, 2016 10:41:56 am

   Ďakujem za povzbudenie aj podporu Sari.ela. 😉

   A neboj sa, písať neprestanem, nielenže pracujem na knihe, no ak pôjde všetko podľa plánu, čoskoro začnem písať ešte viac článkov ako doteraz!

   A tehla je cihla! 😀

 • Lucia marec 22, 2016 7:32:45 am

  Ahoj Dusan,
  dakujem za slova povzbudenia. Vsetko si to uvedomujem, moj zivot sa naozaj aj meni, ale samozrejme zmeny sa nedaju uskutocnit odrazu.

  Je lahke mat nadej ak mas dvadsat alebo tridsat ze stretnes lasku svojich snov, horsie je to ak mas styridsat a biologicke hodiny nastojcivo tikaju … vtedy najma ak si po vycerpavajucom vztahu je to o nieco horsie …

  • Dušan Kadlec marec 22, 2016 10:47:42 am

   Lucia, každá zmena je proces, musíš tomu dať skrátka čas!

   Samozrejme, netreba zaspať na vavrínoch, treba pre to spraviť všetko, no žiadne zázraky sa z noci do rána nestanú, treba s tým počítať. Avšak ak budeš pekne systematicky pracovať a o zmenu sa neustále pokúšať, podarí sa to, o tom nepochybujem. 😉

   A ono ja verím, že dokáže človek stretnúť toho pravého/tú pravú kedykoľvek, nehľadiac na vek. No opäť, treba pre to niečo spraviť. Chodiť medzi ľudí, stretávať sa s tými, ktorí majú podobné záujmy, rozširovať svoje kruhy priateľov a známych, a tak ďalej, a tak ďalej.

   Pretože, keď človek chodí iba z práce rovno domov, prípadne ešte do obchodu, je naivné očakávať, že niekoho stretne.

   Treba z toho spraviť prioritu a svoj čas skrátka venovať hľadaniu lásky. 😉

 • spuntka marec 30, 2016 3:01:56 pm

  Sedím si v práci, nuda, pobrowsovala som si eshopíky ako to zvyknem. Rozmýšľam, že som vďačná za každú jednu cestu, na ktorej som bola a za všetkých ľudí, ktorých som tam stretla. Tak som si povedala, že si prečítam nejaké články… od jedného muža, ktorý mi je blízky… Prečítala som si prvý, druhý, tretí článok, až som narazila na tento… A tieto slová mi vybili dych: „No verím tomu, že tam niekde je. Možno som ju už stretol a možno ju ešte len stretnem. Možno stála po mojom boku sedem perfektných rokov…“
  Rozplakalo ma to…

  • Dušan Kadlec apríl 07, 2016 3:47:39 am

   Malá Špuntka, veď ty vieš prečo som to napísal! 😉

   A opatrne s tým čítaním mojich článkov… Ešte si z toho nebodaj vypestuješ zvyk a kto ma potom bude podpichovať? 😀

 • Denka november 13, 2016 9:36:00 pm

  Ďakujem, že si! Je to nádherné a poučné čítanie.

  • Dušan Kadlec január 09, 2017 9:54:08 pm

   Vďaka za pochvalu Denka, teším sa, že s tebou články takto zarezonovali! 😉