15 Spôsobov, Akými Rozmýšľajú Bohatí Ľudia Rozdielne

15 Spôsobov, Akými Rozmýšľajú Bohatí Ľudia Rozdielne
Peniaze / 20.01.2015 / 10

Hovorí sa, že ak vezmeš bohatému a úspešnému človeku všetok majetok, dokáže ho do pár rokov získať späť.

Pravdou tiež je, že máme všetci k dispozícii 24 hodín denne. Ani o hodinu viac, ani o hodinu menej.

Ako je teda možné, že niektorí z nás dokážu z nuly vybudovať obrovské impériá, firmy a spoločnosti a niektorí prežijú celý svoj život zatrpknutí a uspokoja sa s tou almužnou, ktorá im príde každý mesiac na účet?!

So 400 €urami, ktoré by mali predstavovať „odmenu“ za ich namáhavú a vyčerpávajúcu prácu.

Prečo sa títo ľudia uspokoja? Prečo si sa uspokojil ty?!

No nech je odpoveď na túto otázku akákoľvek, pravdou zostáva, že to nie je nič jednoduché zbohatnúť a následne si masívne bohatstvo udržať v dlhodobom horizonte. Teda nie je to jednoduché, ak nemáš myslenie bohatých!

Ako by si chcel inak vysvetliť všetkých tých výhercov lotérií, ktorí sa dostali opäť na mizinu už po pár rokoch?!

Dôvod je jasný… Nemajú mentalitu bohatých.

A práve na základe tohto faktu som sa rozhodol, že hodím do placu článok s 15-timi spôsobmi, na ktorých ti ukážem rozdiely v myslení bohatých a chudobných ľudí.

Tu sú:

1. Priemerní ľudia si myslia, že PENIAZE sú koreňom všetkého zla. Bohatí ľudia veria, že je to práve CHUDOBA, ktorá je koreňom všetkého zla.

,,Priemerný človek bol vedený k tomu, aby uveril, že bohatí ľudia majú šťastie alebo sú nečestní.“ – Steve Siebold

Ak si vyrastal v chudobnej rodine, tak určite vieš, o čom hovorím.

„Peniaze ničia charakter“, „Peniaze menia ľudí na svine“, „Špinavé peniaze“, a tak ďalej a tak ďalej. Spomínaš si však?!

Tiež to poznám.

A to je dôvod, prečo je v nižších triedach so zbohatnutím spojovaný istý druh hanby.

Zatiaľ čo svetová trieda vie, že i keď si za peniaze nekúpiš šťastie, spravia tvoj život ľahším, zaujímavejším a pestrejším.

Čomu veríš ty?

2. Obyčajní ľudia si myslia, že sebectvo je zlozvyk. Bohatí ľudia veria, že sebectvo je cnosť. (Samozrejme v rozumnej miere).

Bohatí ľudia idú do ulíc a jednoducho si spravia radosť. Nepredstierajú, že všetky peniaze, ktoré minú, dávajú na záchranu sveta alebo iné posvätné skutky.

Problém je, že chudobní ľudia to vidia ako negatívnu vec, a práve to ich drží chudobných.

Pretože ak sa nedokážeš postarať o seba, nie si v pozícii, aby si sa dokázal postarať o ostatných.

Nemôžeš dať to, čo sám nemáš.

3. Chudobní ľudia majú mentalitu „výhercu“. Bohatí ľudia majú mentalitu „akcie“.

Kým masy čakajú na to, kým sa im podarí uhádnuť tie správne čísla, modlia sa za prosperitu a blaho v ich životoch, tak ako aj za to, aby sa im vyriešili všetky problémy, HRDINA (budúci alebo už bohatý človek) sa chytá kormidla a sám sa snaží podniknúť kroky, ktoré budú viesť k jeho bohatstvu.

Nezaujíma ho aké čísla dnes vyhrali, nezaujíma ho počasie, nezaujímajú ho názory stáda a tiež sa ostatným neprosí o povolenie.

Berie svet taký, aký je a snaží sa podniknúť tie najlepšie kroky, ktoré momentálne môže, aby zo svojho života vyťažil maximum.

Je to práve tento spôsob myslenia, vďaka ktorému chudobní ľudia iba čakajú a čakajú, zatiaľ čo im čas preteká pomedzi prsty.

Očakávajú, že sa v ich životoch niečo stane, namiesto toho, aby sami priložili ruku k dielu.

Ako to máš ty?

4. Priemerní ľudia si myslia, že cesta k bohatstvu musí byť vydláždená formálnym vzdelaním. Bohatí ľudia veria, že tajomstvo tkvie v získaní špecifických zručností.

Väčšina z najúspešnejších ľudí sveta nemá formálne vzdelanie. Svoj majetok dokázali dať dokopy práve vďaka excelovaniu v jednej konkrétnej zručnosti a v schopnosti predať ju.

Zatiaľ čo stádo a ľudia v ňom sú presvedčení, že magisterské tituly a doktoráty sú cestou k bohatstvu.

Sám som bol šokovaný, keď som zistil, ako veľmi sú niektorí vysokoškoláci presvedčení o tom, že im tá jedna malilinká kolonka v ich životopise dokáže zmeniť život závratným spôsobom.

Sú uväznení medzi rovnako zmýšľajúcimi ľudmi a tak sa spokojne s celým stádom utvrdzujú v týchto zastaralých teóriách. A práve toto im bráni otvoriť si myseľ a precitnúť (zbohatnúť).

,,Tituly nemerajú inteligenciu, tak ako vek neurčuje dospelosť.“

Určite si pozri video Prečo Neznášam Školu, Ale Milujem Vzdelanie. Je jednoducho neopísateľné, dych-vyrážajúce, oči-otvárajúce a dá ti úplne nový pohľad na vec. Nenechaj si ho ujsť! 😉

5. Bežný človek sníva a spomína na staré dobré časy. Bohatí ľudia snívajú o búdúcnosti.

Ľudia, ktorí zo seba vlastným úsilím spravili milionárov, to dokázali preto, že boli odhodlaní staviť na seba všetko. Boli ochotní riskovať a bojovať za svoje sny, ciele a myšlienky, bez ohľadu na to, čo im budúcnosť prinesie.

Naopak ľudia, ktorí veria, že ich najlepšie dni majú už dávno za sebou, sa iba ťažko dokážu sústrediť na budúcnosť.

Nemôžeš začať novú kapitolu svojho života, kým ešte stále čítaš tú starú, však?!

A vďaka tomuto presvedčeniu nedokážu zbohatnúť a častokrát sa stretávajú s pocitmi nešťastia, krivdy, nespravodlivosti a depresie.

O čom fantazíruješ ty?

6. Priemerní ľudia sa na peniaze pozerajú za pomoci emócií. Bohatí ľudia sa na ne pozerajú logicky.

Bežný, inteligentný a dobre vzdelaný človek sa dokáže pod vplyvom peňazí v sekunde premeniť na vystrašenú a nelogicky zmýšlajúcu bytosť, ktorej najväčším cieľom je mať dôchodok, z ktorého sa dá prežiť.

Naopak tí najúspešnejší sa na peniaze pozerajú logicky a vidia ich také, aké sú.

Vedia, že peniaze sú prostriedok, nie cieľ.

7. Priemerní ľudia zarábajú peniaze robením vecí, ktoré nemajú radi. Bohatí nasledujú svoju vášeň.

,,Venuj sa práci, ktorú miluješ a už nikdy v živote nebudeš musieť pracovať.“ – Confucius

Priemernému človeku sa môže zdať, že bohatí pracujú neustále. Predstavujú si ich ako ľudí, ktorí prichádzajú do práce prví a odchádzajú poslední a medzitým robia kopec náročných a vyčerpávajúcich úloh, ktorým sa každý vyhýba.

Ale jednou z najrozumnejších stratégií ľudí svetovej triedy je, že robia, čo milujú a dokážu nájsť spôsob, ako za to dostať zaplatené.

A častokrát pracujú oveľa menej ako ich kolegovia zo skromnejších finančných pomerov.

Zatiaľ, čo v tom istom čase ľudia strednej a chudobnej vrstvy nastupujú na pozície a robia prácu, ktorú prinajmenšom nemajú radi. Iba preto, že potrebujú peniaze.

Veď na to boli pripravovaní v škole. Rovnako, ako boli masírovaní spoločnosťou, ktorá ich núti žiť podľa zastaraných rovníc. Preto sú presvedčení, že zarábanie peňazí musí byť späté s fyzickou alebo duševnou námahou.

„Bez práce nie sú koláče.“

…Určite si to už niekde počul, však?! 🙂

8. Priemerní ľudia majú nízke očakávania, ktoré by im mali zaručiť, že nikdy nebudú sklamaní. Bohatí ľudia mieria ku hviezdam!

Nikto nezožne obrovský úspech bez toho, aby mal veľké očakávania. NIKTO!

Bohatí a úspešní ľudia sú často hlavou v oblakoch.

Najskôr sú označovaní ako snílkovia a často sa im spoločnosť posmieva. A až v momente ich triumfu sú braní ako velikáni a vizionári.

Zatiaľ čo masy všade naokolo hlásajú „Buď realista“, „To sa ti v živote nepodarí“ alebo moja obľúbená „Keby to bolo možné, už by to niekto robil“.

No bez ohľadu na to, čo slepo kričí ich okolie, bohatí ľudia majú svoje vlastné presvedčenie. Presvedčenie, za ktorým si stoja, za ktorým si idú.

,,Ak sa chceš naučiť lietať, uč sa od orlov, nie od sliepok.“

Ak sa ti myšlienky v článku páčia, tak si daj od tohto náruživého čítania menšiu pauzičku a lajkni MOTIVATION-MANa na Facebooku. Zaistíš si tým to, že ti ďalšie zaujímavé články neujdú. Jeden klik a o ďalšie nadupané riadky budeš mať postarané. Tak šup. 😉

9. Priemerní ľudia veria, že na to, aby si zbohatol, musíš niečo ROBIŤ. Bohatí ľudia veria, že sa musíš niekým STAŤ.

Toto je dôvod, prečo napríklad Donald Trump spadol z milionára do 9 miliardového dlhu, a potom sa dokázal vrátiť späť bohatší ako kedykoľvek predtým.

Zatiaľ čo sú masy plne sústredené na vykonávanie činností a dosahovanie okamžitých výsledkov.

Veľkí ľudia sa naopak učia a rastú na základe každej životnej skúsenosti, nehľadiac na to, či je to úspech alebo neúspech.

Robia to s vedomím, že skutočné víťazstvo pre nich znamená stať sa strojom na úspech, ktorý bude neskôr schopný vynikajúcich výsledkov ďaleko prevyšujúcich jeho rovesníkov.

A to je miesto, na ktoré sa priemerní ľudia nikdy nedostanú, pretože ich hlavným cieľom v živote je DOSTAŤ ZAPLATENÉ za prácu, ktorú spravili. Okamžite!

Prečo pracuješ ty?

10. Priemerní ľudia veria, že potrebuješ peniaze, aby si zarobil ďalšie. Bohatí používajú peniaze druhých.

Brzdou mnohých chudobných ľudí na ceste za ich bohatstvom je presvedčenie, že najprv potrebujú získať peniaze na to, aby zarobili ďalšie prašule.

To mnohých drží v šachu a väčšina z nich sa nikdy nepokúsi podnikať, rozbehnúť firmu alebo uspieť akýmkoľvek spôsobom iba kvôli tejto (chybnej) viere.

Zatiaľ čo bohatí ľudia sa neboja sponzorovať svoju budúcnosť z peňaženiek druhých ľudí.

Vedia, že skutočnosť, či sú sami bohatí, je relevantná. Otázka, na ktorej skutočne záleží je, či ich nápad stojí za investíciu alebo nie.

11. Priemerní ľudia veria, že všetok obchod je založený na logike a stratégii. Bohatí vedia, že ho riadia emócie a chamtivosť.

Investovanie, nákup a všetko okolo toho, nie je riadené logikou ani zdravým rozumom.

Všetko je to založené na emóciách. A bohatí ľudia to vedia.

A práve táto vedomosť ľudskej prirodzenosti im dáva obrovskú strategickú výhodu pri budovaní svojho bohatstva.

To im umožňuje robiť tie správne kroky a rozhodnutia pri zakladaní firiem a predávaní ich služieb a produktov.

Ľudia, ktorým to jasné nie je, sa častokrát rozhodnú zle.

12. Priemerní ľudia žijú ďaleko nad svoj štandardný zárobok. Bohatí naopak žijú pod ten svoj.

Zmýšľanie priemerných ľudí je jednoduché. Keď si to nemôžeš dovoliť, stále si môžeš požičať.

Sú tu predsa banky, lízingové spoločnosti, nebankovky alebo dokonca osoby, ktoré ti požičajú peniaze „na dobré slovo“ a to s malilinkým krpatučkým úročíkom.

A tak sa chudobní ľudia stávajú ešte chudobnejšími. Zavŕtajú sa do krysých pretekov, kde sa naháňajú za peniazmi stále viac a viac so šialenou predstavou, že musia pracovať dlhšie a tvrdšie, na pôžičky, ktoré si zobrali už v časoch, keď vedeli, že si ich nemôžu dovoliť splácať.

No na druhej strane bohatí ľudia si na to radšej zarobia a až potom si kúpia, po čom ich srdce túži. I keď väčšina z nich značnú časť peňazí radšej znova investuje. 🙂

A ak ťa tvoje financie skutočne zaujímajú a rád by si na účte videl zelené, namiesto červených čísel, určite si prečítaj o zdravých finančných návykoch, ktoré ti k tomu dopomôžu. Čítaj 10 Zdravých Návykov Pre Vytvorenie Finančnej Stability A Úspechu.

13. Priemerní ľudia učia svoje deti ako prežiť. Bohatí učia tie svoje ako zbohatnúť.

Bohatí ľudia učia svoje deti už od malička o svete tých, ktorí majú a o svete tých, ktorí nemajú.

Učia ich, ako to v dnešnom svete chodí a o tom, čo musia obetovať pre to, aby niečo získali. Predávajú im cenné poznatky a lekcie, ba čo viac, inšpirujú ich vlastnými príbehmi.

Zatiaľ čo chudobní ľudia vidia peniaze ako zlo, myslia si, že ich nie je možné čestne získať a vidia v nich problém dnešnej doby.

A s rovnakým odkazom a presvedčením posielajú do sveta aj svoje deti.

Zaočkované proti tým „hnusným“ peniazom a s psychickými blokmi, ktoré im bránia získať ich.

14. Priemerných ľudí peniaze stresujú. Bohatý človek nachádza v bohatstve pokoj.

Dvôvodom, prečo sú bohatí ľudia schopní zbohatnúť ešte viac je, pretože sa neboja priznať, že peniaze dokážu vyriešiť väčšinu ich problémov.

Zatiaľ čo stredné a nižšie vrstvy vidia peniaze ako nikdy nekončiace zlo, ktoré jednoducho musia znášať a trpieť počas celého svojho života.

No bohatí peniaze vidia ako bájneho osloboditeľa, ktorý, ak je ho dosť, im dokáže priniesť finančný pokoj v mysli.

15. Priemerný človek sa radšej zabáva ako vzdeláva. Bohatý človek to má presne naopak.

I keď bohatí ľudia nevkladajú veľa úsilia do formálneho štúdia, sú odhodlaní učiť sa ešte dlho potom, ako ich škola skončila.

Keď vojdeš do domu bohatého človeka, určite ti neunikne ohromná knižnica, plná vedomostí na nezaplatenie.

Určite tam nájdeš množstvo kníh, z ktorých sa aj ty dočítaš, ako sa stať lepšou osobou, odborných kníh, ako sa zlepšiť vo svojom obore a tiež kníh, ktoré ti prezradia ako uspieť.

Zatiaľ čo chudobní ľudia čítajú novely, drámy, magazíny, Nový Čas a Blesk.

Tak a to je všetko. Toto je 15 rozdielnych pohľadov na peniaze, ktoré sa odohrávajú v hlavách chudobných a bohatých ľudí.

Domáca úloha: Zamysli sa nad článkom a tiež, ako nad jednotlivými skutočnosťami rozmýšľaš ty. Možno budeš prekvapený a zistíš, prečo si stále chudobný ako kostolná myš. 😀

Alebo práve naopak, zistíš, že máš v hlave všetko v poriadku a tvoj pohľad na peniaze je triezvy a čistý ako kryštáľ.

Potom už ti ostáva iba jediné. Nakúpiť veľa matracov, aby si mal kam schovať všetky tie peniaze, ktoré zarobíš, pred daňovým úradom. 😀

No nech už prídeš na čokoľvek, bez toho, aby si článok lajkol alebo zdielal ani neodchádzaj. To nech ťa ani nenapadne! ;)

A ešte ti dovolím zapísať sa do NEWSLETTER-a, aby ti podobne naložené články už nikdy viac neunikli, ale viac už odo mňa nežiadaj. 😀

email

email

Získaj prístup ku všetkým naloženým článkom

Tento článok som pôvodne napísal pre ľudí z členskej sekcie. Uvolnil som ho pre všetkých, aby som ti ukázal, aké pecky píšem pre mojich najväčších fans. No nie sú to len články, čo ti členstvo dá. Sú to tiež dlhšie a lepšie videá, súťaže o osobné konzultácie, moje produkty a kopec predmetov od motivation-mana a v neposlednom rade aj komunitné stretnutia! Je toho toľko, čo ti členstvo dá, až sa vlastne divím, prečo členom ešte nie si.

Staň sa teda členom hneď alebo si Zisti o výhodách viac
email

Blogger, online marketingový nadšenec a milovník života. Človek, ktorý sa rozhodol počúvnuť hlas svojho srdca namiesto ohlušujúcich názorov ľudí zo svojho okolia. Človek, ktorý sa rozhodol ísť vlastnou cestou, bez ohľadu na to, aká náročná bude. Človek, ktorý koná na základe vlastného úsudku a učí sa z vlastných chýb. Človek, ktorý sa vyjadruje slobodne a žije podľa vlastného presvedčenia a zásad. Človek, ktorý ŽIJE – neprežíva. A ak by si sa o mne rád dozvedel aj niečo konkrétne a videl pár fotiek, určite klikaj SEM. ;)

Prečítaj si viac o zakladateľovi

Odporúčam ti prečítať si aj tieto články

10 Velikánov, Ktorí Dokázali Zvíťaziť Aj Napriek Bolestivým Zlyhaniam A Nemalým Prekážkam
Ako Veľmi Sa Ti Zmení Život, Keď Prestaneš Vyčkávať A Začneš Žiť A 7 Skvelých Vecí, Ktoré Ťa To Naučí
40 Neuveriteľne Silných Pripomienok, Ktoré Ti Pomôžu Myslieť Pozitívne
4 Novoročné Predsavzatia, Ktoré Najčastejšie Zlyhávajú A Čo Si Stanoviť Namiesto Nich

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Komentáre ( 10 )

 • Iveta január 21, 2015 9:21:17 am

  Presne tak! Píšete veľmi pravdivé články, pán Dušan. Napr. aj Tomáš Baťa mal mentalitu bohatého človeka. Vypracoval sa z chudoby na svetovú triedu. Nemal formálne vzdelanie, ale ani ho nepotreboval ku tomu, aby robil geniálne rozhodnutia, ktorými zlepšil život nielen sebe a svojej rodine, ale aj svojim „spolupracovníkom“.
  Váš článok sa mi veľmi páčil, ako aj všetky ostatné od vás. Ďakujem. Príjemný deň!

  • Dušan Kadlec január 21, 2015 4:03:21 pm

   Ahoj Iveta.

   Ďakujem za pochvalu, som rád, že sa Vám články páčia. 🙂

   Myslím, že každý veľký človek, vizionár a úspešný podnikateľ, za sebou skrýva silný a inšpiratívny príbeh. A Tomáš Baťa taktiež.

   Už sa treba len nechať inšpirovať, motivovať, zobrať si ponaučenie a pustiť sa do práce. 😉

 • Peter január 24, 2015 5:53:36 pm

  Akosi zabúdate, resp. si to možno neuvedomujete, že peniaze sú v skutočnosti geniálny podvod. Jasné na počiatku keď nahradili bartrový obchod, resp v dobách keď boli mince z drahého kovu ktorý predstavoval skutočnú hodnotu, to ešte bolo v poriadku a peniaze následne len uľahčili výmenu tovarov a služieb, nakoľko bartrový obchod bol obmedzený fyzickou hodnotnou, množstvom predmetov atď. Vtedy to ešte bolo v poriadku, no človek prišiel na to ako peniaze zneužívať. Dnešný svetový finančný systém je založený na dlhu a fiktívnych peniazoch, ktoré nie sú ničím podložené. Jednoducho povedané je to sofistikovaný podvod na ľuďoch ktorí tomu nerozumejú. Aby ste pochopili o čom vlastne točím, pozrite si tento 4-dielny dokument – http://www.youtube.com/watch?v=pZvLyU0cqy4

  Naháňanie sa za bohatstvom a majetkami len preto, aby sme uspokojili svoje materialistické túžby a chúťky, doženie túto spoločnosť do záhuby, je to len otázkou času. Táto civilizácia je tak závislá na rope a opantaná ziskami(mocné korporácie) že si neuvedomujeme aký kolaps a záhuba nás čaká kedy fyzicky ropa dôjde, a verte že to je naozaj len otázkou času, závislosť na rope sa každoročne zvyšuje a jej množstvo je obmedzené. Namiesto toho by sa ľudstvo malo sústrediť na zavádzanie technológií z obnoviteľných zdrojov(solárna, elektrická energia) a naučiť sa žiť v rovnováhe s prostredím. Ale nie, my chceme viac viac viac, väčši zisky a nekonečný hospodársky/ekonomický rast, čo v konečnom dôsledku vedie len k vyčerpaniu neobnoviteľných prírodných zdrojov. Zabúdame na to, že na konečnej planéte proste nie je možný nekonečný rast. Žiaľ, ešte nie sme dostatočne mentálne vyspelí…

  Prajem všetkým veľa zdaru pri získavaní bohatstva 🙂

  • Dušan Kadlec január 26, 2015 12:27:38 pm

   Ahoj Peter, ďakujem za komentár.

   V článku som neobhajoval peniaze ako také a ani nehuckal ľudí, aby za nimi išli bezhlavo a chamtivo.

   To ako fungovali peniaze niekedy a ako fungujú teraz je pravda. Viem, že veľa ľudí a taktiež korporácií ich zneužíva a tiež, že zlato, ktorým mali byť peniaze kryté je stratené v nenávratne.

   Pravdou ale zostáva, že sú stále jediným platidlom. Takže pokiaľ chce človek bývať, jesť a obliecť sa, musí nejaké zarobiť.

   V článku som písal o tom, ako zmeniť svoje myslenie tak, aby do svojho života ľudia dokázali pritiahnuť viac hojnosti a tiež, aby sa naučili hospodáriť s peniazmi, ktoré už majú.

   Zarobiť sa dá taktiež prospešnou prácou, budovaním a poskytovaním skutočných hodnôt a spoluprácou na ekologických a technologických projektov. Ak si myslíš, že peniaze sú koreňom všetkého zla, viď bod 1. v článku. 😉

   Ja som tiež za to, aby ľudia žili v rovnováhe so svojim prostredím a uvedomujem si, aké katastrofálne následky to bude mať pre náš svet ak sa nezobudíme, avšak táto téma nesúvisí s témou tohto článku.

   Zárobková činnosť a ochrana životného prostredia a jemu prospešné práce sa navzájom nevylučujú, tak prečo ich nespojiť?! 😉

   Ja sám mám podobné plány do budúcna. 😛

 • Zuzana apríl 09, 2015 10:06:16 pm

  Už sa teším na ďalšie články 

  • Dušan Kadlec apríl 09, 2015 11:52:15 pm

   Tento som napísal koncom januára Zuzana, od vtedy som ich napísal kopec. Tak máš čo doháňať ! 😉

 • Denisa Cviková december 05, 2015 9:47:32 am

  Dobrý deň,

  v článku mi chýba odkaz odkiaľ uvedené rady čerpáte. ( V tomto prípade STEVE SIEBOLD, HOW RICH PEOPLE THINK). Získal by pre mňa vyšší status, inak obyčajný plagiát.

  • Dušan Kadlec december 05, 2015 2:28:31 pm

   Ahoj Denisa,

   inšpiroval som sa aj knihou, ktorú vo svojom odkaze spomínaš. Avšak nečítal som ju, zachytil som iba jej obsah v skratke, čo sa mi zapáčilo a následne som napísal článok. Je aj pokračovanie tohto článku, takže je tých vecí dokopy 30, o 9 viac, ako v spomínanej knihe.

   Inak všetky myšlienky v článku, okrem nadpisov, ktorými som sa inšpiroval v knihe a na internete, sú moje a sú autentické.

 • Katarína september 20, 2016 9:50:13 am

  Tento článok mi veľmi nápadne pripomína už zverejnený článok z roku 2013…
  http://www.podnikajte.sk/inspiracia/c/881/category/zahranicne-pribehy/article/20-rozdielov-v-mysleni-bohatych-a-priemernych-ludi.xhtml

  • Dušan Kadlec september 26, 2016 1:51:35 am

   Spomínaný blog poznám, vôbec ho však nečítam. Pri písaní článku som sa inšpiroval veľmi známou knihou 21 Rozdielov V Myslení Bohatých A Chudobných Ľudí, takže ak sa ňou inšpiroval aj autor článku, ktorý si uviedla Katarína, nie je sa čomu diviť, že sú si podobné. 😉