18 Vecí, Na Ktorých By Si Mal Trvať, Nehľadiac Na To, Čo Hovoria Ostatní

18 Vecí, na ktorých by si mal zakaždým trvať

Život niekedy dokáže byť skutočne bláznivý a chaotický. Ľahko sa môže stať, že mnohí z nás zabudnú, aké dôležité to v skutočnosti je, počúvať svoj vnútorný hlas, namiesto hlasov ľudí zo svojho okolia.

Šťastie musíš totižto hľadať vo svojom vnútri. Pretože i keď sa pokúsiš nájsť ho u inej osoby, či na inom mieste, budeš sklamaný, pretože tam sa nájsť nedá. A preto by si si mal na základe tohto faktu postaviť svoj život. Vybudovať ho.

Veriť svojim inštinktom a počúvať svoje srdce. Existuje totiž zopár vecí, na ktorých by si mal trvať, nehľadiac na to, čo na to hovoria ostatní.

A tu je teda zoznam 18-tich z nich:

1. Trvaj na tom, že budeš nasledovať svoje sny

Pre niektorých ľudí môžu byť tvoje sny šialené, nezmyselné, nedosiahnuteľné alebo padnuté na hlavu. No bez ohľadu na to, čo si o nich myslia druhí ľudia, postav sa za svoju vec. Bojuj za ne, pretože ich za teba nevybojuje nik iný. Nasleduj ich, nech to stojí, čo chce. Pretože, ak sa nepokúsiš splniť si svoje sny, o čom tvoj život potom bude?!

2. Trvaj na tom, že sa budeš posúvať vpred a rásť ako osoba

Ak by si sa odmietol učiť nové veci už ako špunt v dupačkách, nikdy by si sa nenaučil chodiť. Ani rozprávať. Ak by si sa odmietol vzdelávať vo svojich šiestich rokoch, nevedel by si napočítať ani do päť a tiež napísať svoje meno. Je ti jasné, kam tým mierim, však? Tak a teraz, keď vidíš, aké je nesmierne dôležité posúvať sa vpred a učiť sa nové veci, skús mi dať rozumnú odpoveď na otázku, prečo si sa vzdelávať prestal?

3. Trvaj na tom, že odpustíš – sebe aj ostatným

Odpúšťanie nie je jednoduchá záležitosť, avšak je to záležitosť nevyhnutná. V momente, kedy sa naučíš odpúšťať, sa z teba stane šťastnejšia a pokojnejšia osoba. Akonáhle niekomu odpustíš, budeš cítiť, ako ti z ramien spadne obrovská záťaž.

Neznamená to, že zabudneš na všetko, čo sa stalo a veci sa vrátia do normálu. Znamená to, že si dovolíš posunúť sa ďalej, a to pozitívnym smerom, s cennými skúsenosťami vo vrecku. A to už nie je na zahodenie, však?!

4. Trvaj na tom, že vždy uvidíš pohár polo-plný

Kašli na ten „polo-prázdny“ postoj k životu. Okolo teba sa dejú tie zlé veci rovnako, ako tie dobré. A už vo viacerých mojich článkoch som ti spomínal fakt, že o tvojom šťastí rozhodne práve to, na ktoré z nich sa budeš sústrediť.

Pozitívne myslenie a optimizmus sú ohromne mocné veci. Čím pozitívnejšie tvoje myšlienky sú, o to pozitívnejšie veci vo svojom živote uvidíš. Všetky tie negatívne veci, negatívnych ľudí a negatívne myšlienky vytesnaj preč zo svojej hlavy a zo svojho života. Skoro v každej situácii sa totižto nachádza aj svetlá stránka a ak sa na ňu dokážeš sústrediť, dni v tvojom živote budú zrazu oveľa jasnejšie. 😉

,,Som silnejší ako čokoľvek, čo sa mi môže stať. Všetky tieto veci, smútok, nešťastie a utrpenie, sú vonku za dverami. Ja som vo vnútri domu a JA MÁM KĽÚČ.“ – Charles Fletcher Lummis

5. Trvaj na zmenách vo svojom živote

Známe príslovie hovorí, že nedokážeš vyriešiť problém za rovnakých podmienok, za akých bol vytvorený. Zmena ti do života prináša energiu, očakávania, radosť a príležitosti a tiež ti pomáha osobnostne rásť. Tak prečo ju neprivítať s otvorenou náručou?

Ak to vidíš rovnako, urýchlene si stiahni E-Book o Ôsmich Chybách, Ktoré Sabotujú Tvoje Rozhodnutie Zmeniť Tvoj Život. Je zdarma a určite ti pri zmenách v tvojom živote pomôže obrovským spôsobom. 😉

6. Trvaj na tom, že sa budeš stýkať s ľudmi, ktorí ťa robia lepšou osobou

Zo svojho života MUSÍŠ odstrániť ľudí, ktorí ťa neustále ťahajú dole. Negatívnych a jedovatých ľudí, ktorí sa neustále sťažujú, nadávajú a kritizujú veci okolo seba. Tých, ktorí z teba zakaždým vycucajú aj tú poslednú kvapku energie. Tí musia preč. Obklop sa naopak ľudmi, ktorým na tebe záleží, tými, ktorí ťa podporujú a vždy ti dodajú potrebnú dávku energie a odvahy. To sú tí, s ktorými stojí za to tráviť čas.

7. Trvaj na tom, že sa budeš držať svojich zásad a svojho presvedčenia

V živote prídu chvíle, kedy budeš testovaný. Budeš čeliť ťažkým životným situáciám a križovatkám, kedy ťa budú čakať zložité rozhodntuia.

No v žiadnom prípade sa neboj postaviť za to, v čo veríš, aj keď to znamená, že budeš stáť sám. Tvoja morálka a tvoje zásady a presvedčenia sú veľkou súčasťou tvojej osobnosti, preto je dôležité postaviť sa a bojovať za to, v čo veríš. Veď celý svoj život obdivuješ tých, ktorí dokážu slobodne vyjadriť svoj názor a žiť život podľa svojich predstáv, no sám to tak nerobíš. Nemyslíš, že je načase zmeniť to?!

8. Trvaj na tom, že zo svojho života vyškrkneš všetku tú drámu

Všetky tie ohováračky, riešičky a zbytočné analyzovanie životov druhých ľudí by si mal čím skôr hodiť za hlavu. Vo svojich rukách máš svoj vlastný život, ako nakladáš s ním?

9. Trvaj na tom, že budeš pomáhať druhým

Nie každý má také šťastie, ako máš ty. Nie každý má strechu nad hlavou alebo chladničku plnú vecí, ktoré mu zaženú hlad vždy, keď naňho príde. Dávanie a pomáhanie z teba robí lepšiu osobu a pomáha ti duchovne rásť. A tiež ti to spraví omnoho väčšiu radosť, ako keď obdaruješ samého seba. Veď to robíš vždy, či nie?

10. Trvaj na svojej úprimnosti a vždy hovor pravdu

Úprimnosťou si možno nezískaš veľa priateľov, no získaš si tých pravých. Viem, že to nie je vždy tá najjednoduchšia vec, ktorú môžeš spraviť, no vždy je to tá najsprávnejšia. Bez ohľadu na to, čo si o tom myslia druhí ľudia, vždy ostaň úprimný k nim a tiež k sebe. Pretože klamstvá ťa môžu dostať do ťažkých situácií, zložitých vzťahov alebo do komplikovaných vnútorných rozporov. Sám si odpovedz, či nie je jednoduchšie ostať úprimný?!

[divider_1px]

Ak sa ti myšlienky v článku páčia, tak si daj od tohto náruživého čítania menšiu pauzičku a lajkni MOTIVATION-MANa na Facebooku. Zaistíš si tým to, že ti ďalšie zaujímavé články neujdú. Jeden klik a o ďalšie nadupané riadky budeš mať postarané. Tak šup. 😉

[divider_1px]

11. Trvaj na tom, že zostaneš odhodlaný

Vytrvalosť sa vypláca. Úžasné veci sa nestanú len tak cez noc. Vyžadujú si čas a snahu. Preto zostaň odhodlaný a vlož všetko svoje úsilie do svojich cieľov, tak sa plnia sny!

12. Trvaj na tom, že budeš načúvať svojmu srdcu

Nie je absolútne žiadny dôvod, aby si nenasledoval svoje srdce! Načúvaj svojmu vnútru, počúvaj svoje inštinkty. Tam nájdeš svoju vášeň, tam nájdeš svoje šťastie, tam nájdeš všetky potrebné odpovede.

13. Trvaj na tom, že si vyhradíš čas pre seba samého

Veľakrát sa nezastavíme a sme v jednom kolobehu. Tak veľmi sa snažíme splniť všetky úlohy z to-do listu, nájsť si čas na rodinu a kamarátov a spraviť ostatným radosť, že si zabúdame vyhradiť čas sami pre seba. No nehľadiac na to, aký nabitý je tvoj denný program alebo na to, čo od teba vyžadujú iní, trvaj na tom, že si spravíš čas aj pre seba. Na tie veci, ktoré robia radosť tebe, nie im. Zaslúžiš si to!

14. Trvaj na tom, že budeš milý

Príliš veľa ľudí v dnešnom svete je nervóznych, prchkých a výbušných a niektorí dokonca vyhľadávajú konflikty. Nebuď jedným z nich. Práve naopak. Prispej svojou troškou k tomu, aby bol svet lepším miestom. Možno sa budeš diviť, čo môže znamenať jeden malý dobrý skutok pre niekoho iného.

15. Trvaj na tom, že budeš žiť v prítomnom okamihu

,,Život je príliš krátky. Ak v ňom niekedy bol moment, kedy si mal nasledovať svoje srdce a robiť to, na čom ti skutočne záleží, ten moment je práve teraz.“

Svet, v ktorom žijeme je šialene rýchly. A i keď vieme, že sa rúti vpred nezadržateľným tempom a že tu nebudeme večne, aj tak si zabúdame vychutnať jednotlivé chvíle, ktoré v ňom zažívame.

Sme príliš sústredení na budúcnosť alebo príliš zaneprázdnení výčitkami z minulosti. No život sa deje práve teraz. Je to neopísateľný pocit dýchať a užívať si naplno každý jeden moment, ktorý ti bol daný. Precíť dnešok, precíť túto chvíľu. Precíť celý svoj život a uži si každú jednu sekundu v ňom.

16. Trvaj na tom, že si nebudeš robiť starosti

Tak strašne veľa ľudí hovorí viac o tom, čo ich trápi, ako o veciach, ktoré im robia radosť. Toľko výčitiek, strachu a starostí, namiesto šťastia, radosti a smiechu. Avšak odpovedz si úprimne… Pomohli ti starosti už niekedy niečo vyriešiť?

17. Trvaj na tom, že k sebe zostaneš úprimný

V tvojom okolí budú vždy ľudia, ktorí ti budú radiť, čo je „pre teba najlepšie“ a to, čo by si „mal robiť“. Odborníci na tvoj život sú hádam všetci, okrem teba, však?!

No či už sú zámery týchto ľudí čestné alebo nečestné, odpovede na otázky, ktorým smerom sa vydať a čo v živote robiť, by si mal hľadať zakaždým vo SVOJOM VNÚTRI. Pretože tvoje srdce už akosi vie, ktorým smerom by si mal v živote ísť. Rob vlastné rozhodnutia a nikdy nespochybňuj to, kým si.

A ak by si si niekedy nevedel rady s tým, ako byť samým sebou, určite si prečítaj článok 14 Pravidiel, Vďaka Ktorým Budeš Sám Sebou.

18. Trvaj na tom, že sa nikdy nevzdáš

Šťastie praje vytrvalým a iba odhodlaní uspejú. Toto by si mal mať na pamäti vždy, keď cítiš, že už ďalej nevládzeš, keď začínaš pochybovať a myslíš, že by si to mal radšej vzdať. Spomeň si na dôvod, pre ktorý si začal. Muselo to byť niečo, čo skutočne stálo za to, keď si dal veci vo svojom živote do pohybu, nie? A zrazu po tom netúžiš?

Nehľadiac na to, čo hovoria druhí ľudia, sám musíš vedieť, či ti tá odmena na konci stojí za to všetko, čo pre ňu musíš spraviť. Sám sa rozhodni, či do toho pôjdeš naplno alebo stiahneš uši a zmieriš sa s prehrou.

Tak a toto bolo 18. vecí, na ktorých by si mal trvať za každých okolností. Bez ohľadu na to, čo hovoria druhí, bez ohľadu na to, koľko je hodín, aké je počasie alebo či je v čínskom kalendári rok hada alebo kobylky.

Trvaj na nich za každých okolností.

A ja, klasicky, ako na konci každého článku, trvám iba na pár presne mierených klikoch. Buď to na gombík, ktorým článok pozdieľaš na facebooku alebo na gombík, ktorý mu pridá jeden palec hore. 😉

Sprav to samozrejme iba v prípade, že sa ti článok páčil!

Tiež je dovolené registrovať sa do NEWSLETTER-a, čím sa poistíš, aby ti podobne trefné a peckové články opäť neprekĺzli pomedzi prsty… Tak na to mysli! Políčko kam hodiť svoj email nájdeš pod BIO-m autora. 🙂