20 Činností, Ktoré Ťa Spravia Najšťastnejším Človekom Na Svete

20 Činností, Ktoré Ťa Spravia Najšťastnejším Človekom Na Svete
Šťastie / 18.02.2016 / 27

Možno ti to už bude pripadať ako klišé, no ja sa skrátka nedokážem zbaviť potreby neustále ti to pripomínať a vyhadzovať ti to na oči.

Život je nepredstaviteľne krátky. V jednej chvíli sa smeješ so spolužiakmi v školskej lavici na strednej a v ďalšej sa s hrôzou obzeráš späť a zisťuješ, že ti posledných 5, 10, 15 rokov ubehlo ako voda.

Ani si sa nenazdal. Žmurkol si a zrazu prásk, už nemáš 18, ale 30. Nie že by sme si to neuvedomovali, všetci dobre vieme, že život beží neopísateľne rýchlo. Žijeme si svoje životy, zhrozíme sa pri každých narodeninách, o koľko sme už starší, na Nový rok si zakaždým sľúbime, že začneme žiť inak, no pár dní na to žijeme opäť po starom.

No tak by to byť nemalo! Svoj život by si si mal vychutnať. Vyžmýkať ho do poslednej kvapky. Mal by si zdvihnúť ruky nad hlavu a poriadne si tú jazdu užiť. Dať dole nohu z brzdy a poriadne šliapnuť na plyn.

Teda aspoň tak nejako si to predstavujem ja. Pretože ja mám v pláne prežiť svoj život tak, že ním budem inšpirovať druhých, nie deptať seba samého.

A že to vôbec nie je nič zložité, užiť si ten život. Existuje kopec jednoduchých činností, vďaka ktorým sa budeš cítiť plný energie, plný života.

A na podporu môjho presvedčenia ti prinášam 20 takýchto činností. Stačí ich čas od času praktizovať a hneď budeš cítiť, ako ti život prúdi telom. Budeš sa cítiť nažive, budeš šťastný, budeš svoj život milovať.

A aby som to zbytočne nenaťahoval, tu sú…:

1. Počúvanie dobrej hudby

Každý máme svoj vlastný a unikátny vkus, o tom pokoj. No ak nám zahrá nejaká pesnička, ktorej text akoby opisoval náš život, to je pocit na nezaplatenie. Tým slovám sa úplne poddáš, vidíš sa v nich, stotožníš sa s nimi na sto percent. A ak sa k tomu pridajú nezabudnuteľné tóny zakomponované do jedinečného majstrovského diela, husia koža je samozrejmosť.

2. Prikývnutie na niečo, čo chutí správne

Po dlhšom čase sa necháš vytiahnuť kamarátmi na pivo, aj keď sa ti spočiatku nechcelo. Kamarátka ťa zavolá do kina a ty si povieš, prečo nie. Vybehneš s rodičmi na dobré jedlo, zájdeš s partiou na kolotoče a vrátiš sa späť do detských čias.

Dáš si zmrzlinu, i keď si strážiš líniu, dáš si horúci a dlhý kúpeľ, i keď máš nabitý diár a nevieš, kam skôr skočiť. Všetky tieto veci sa postarajú o to, že sa budeš cítiť jedinečne. Ono nie nadarmo sa vraví, že pokušeniam občas treba podľahnúť. 😉

3. Odmietnutie vecí, ktoré správne nechutia

Občas musíme povedať NIE veciam, ktoré nechceme, aby sme mohli povedať ÁNO tým, po ktorých túžime. A ak je to NIE, ktoré sme mali povedať už veľmi dávno, zachutí to, ako malé víťazstvo. Nenechať sa využívať a odmietnuť pomôcť ľuďom, ktorí tu pre nás nikdy neboli, keď sme ich potrebovali. Povedať nie tým, ktorí sa vedia ozvať, len keď niečo potrebujú.

Odmietnuť prácu, o ktorej vieš, že by ťa zožrala zaživa, či povedať nie svojmu starému životu vo chvíli, keď sa ho rozhodneš od základov zmeniť. Povedať nie všetkým tým negatívnym ľuďom, ktorí ťa neustále poučujú o tom, čo by si mal robiť a jednoducho ich prestať počúvať. Toto sú skrátka momenty, kedy ťa spraví slovíčko NIE neobyčajne šťastným.

4. Meditácia

Nerád by som teraz znel príliš osvietene, no je to fenomenálny zážitok. Neviem, akú máš o meditácii predstavu ty, no nemusíš byť v budhistickom chráme, zahalený tým klasickým oranžovo-žltým rúchom, obklopený miliónmi sviečok. Ono je to úplne jedno, kde si a čo máš oblečené… Dôležitá je tá skúsenosť a ten efekt, ktorý to na tvoj život bude mať.

Je to o tom, ukľudniť svoje myšlienky. Oddýchnuť si. Vyčistiť si hlavu. Získať nadhľad a perspektívu. Dokázať sa na svoj život pozrieť z nadhľadu. Byť schopný sústrediť sa na veci, na ktorých skutočne záleží.

5. Sex

Tak k tomuto bodu sa hádam nemusím veľmi rozpisovať. Všetci vieme, aký pekelne dobrý zážitok to je. Je to ako stáť na vrchole sveta a z plnej sily kričať. Je to ako pokorenie najväčšej prekážky, porazenie úhlavného nepriateľa. Dokáže zachrániť akýkoľvek náročný deň, vie vylepšiť akúkoľvek zlú náladu. Ale však čo ti o tom budem zbytočne rozprávať, sám to poznáš.

6. Pobyt v prírode

Pre mňa zakaždým výnimočný zážitok. Nezáleží na tom, koľkokrát sa ocitnem v prírode, stále sa jej nedokážem nabažiť. Prechádzať sa tými úzkymi horskými chodníčkami, zhlboka dýchať svieži horský vzduch a cítiť to spojenie, cítiť, že si súčasťou niečoho väčšieho.

Vysedávať v parku na lavičke, prechádzať sa po lúke, či schovávať sa v tieni počas horúceho dňa. Vypekať sa na lehátku na pláži a potom skočiť do vody ukážkovú bombu hodnú atléta a poriadne sa schladiť. Počúvať šum vĺn a štebotanie čajok na dovolenke, či sledovať v noci hviezdy. Och.

7. Byť o samote a vyhradiť si čas len pre seba

Robiť skrátka to, čo miluješ. Relaxovať. Venovať si pozornosť. Dať si horúcu vaňu, ísť do sauny, dopriať si kvalitnú masáž. Ležať na posteli a nechať sa unášať myšlienkami. Nemyslieť na povinnosti, nemyslieť na úlohy, plne sa sústrediť na seba. Bože, tak som sa do tej situácie vžil, že si taký čas asi aj idem rovno spraviť. 🙂

8. Tanec

Áááá, i keď je to moja Achillova päta, milujem ho. Pre parket som sa určite nenarodil, no ani to mi nebráni, aby som na ňom strávil celý večer, keď sa bavím. Zbožňujem to. Zavrieť oči, ponoriť sa do tých tónov a úplne sa oddať pesničke, ktorá práve hrá. Všetko pustiť z hlavy a nechať sa ovládať pocitmi. Vrelo odporúčam!

Ak sa ti myšlienky v článku páčia, tak si daj od tohto náruživého čítania menšiu pauzičku a lajkni MOTIVATION-MANa na Facebooku. Zaistíš si tým to, že ti ďalšie zaujímavé články neujdú. Jeden klik a o ďalšie nadupané riadky budeš mať postarané. Tak šup. 😉

9. Venovanie sa tomu, čo zbožňuješ

Čo je viac, ako robiť to, čo miluješ? Užívať si každú jednu sekundu, čeliť osobným výzvam a zlepšovať sa s každou jednou z nich. Využiť ten čas, ktorý máš, najlepšie, ako dokážeš. A vôbec nezáleží na tom, aké tvoje koníčky sú, dôležité je iba to, že ťa to baví… Že ťa to robí šťastným.

10. Objatie

Nielenže je dokázané, že objatia zvyšujú sebavedomie, prinášajú šťastie a bojujú proti stresu, depresiám, osamelosti a hnevu, sú skrátka úžasné! Ukážkový spôsob, ako dať niekomu najavo, že ti na ňom záleží.

Ono objatie nie nadarmo patrí k veciam, ktoré sú v živote najlepšie a ešte k tomu sú úplne zdarma. Celý článok čítaj TU – Najlepšie Veci V Živote Sú Zadarmo.

11. Čítanie

Okrem toho, že je dobré čítanie skutočným zážitkom, pomáha nám relaxovať, cvičiť pamäť, zapájať mozgové závity a fantáziu, učí nás novému a dokáže nám dať odpovede, ktoré sme dlho hľadali. Nielenže budeš múdrejším a vzdelanejším, dokážeš sa lepšie sústrediť a tvoj slovník bude omnoho bohatší. Nemôžem si pomôcť, no ja vidím samé pozitíva, ty?

12. Šport

Bez toho si svoj život ani predstaviť neviem. A ty by si tiež nemal. Nielenže sa po ňom budeš cítiť okamžite lepšie a šťastnejšie, počkaj si len na to, čo pravidelný šport napácha v dlhodobom horizonte. Budeš zdravší, silnejší, vitálnejší, plný energie. Sebavedomejší, šťastnejší, sústredenejší a bude z teba kus. 😉

Samozrejme, nenúť sa do toho, k čomu nemáš vzťah. Vyber si taký šport, pre ktorý vzplanieš vášňou. Môžeš behať, bicyklovať, korčuľovať, plávať, boxovať, zájsť si do posilky, vybrať si niektorý z tých kolektívnych… Máš skutočne milión možností, nenechaj si ich všetky ujsť iba preto, že ti nesadla jedna z nich.

13. Práca na svojich cieľoch

Tie malinké kroky v ústrety tým veľkým cieľom. Ten pocit zadosťučinenia, keď vidíš, ako sa pomalinky blížiš k svojim snom. Ako sa zdajú byť deň za dňom reálnejšie. To vedomie, že niečo buduješ, že tvoríš… Až nemám slov. Vždy keď si na tieto veci čo i len pomyslím, okamžite mám zimomriavky.

14. Poupratovať si v živote a zmeniť všetky veci, ktoré sa ti na ňom nepáčia

Pustiť sa do vecí, ktoré si už dlho odkladal. Dokončiť niečo, čo si mal rozrobené už večnosť. Pretriediť si oblečenie v skrini a zbaviť sa tých kúskov, ktoré už nenosíš. Veci, ktoré doma nepotrebuješ neodložíš do pivnice, rozlúčiš sa s nimi. Poupratuješ si stôl, poupratuješ si izbu, poupratuješ si celý byt.

Ľuďom, ktorí ťa v živote ťahali dole, dáš zbohom a naopak začneš sa stýkať s tými, s ktorými si rozumieš, s tými, ktorí majú na tvoj život pozitívne účinky. Zmeníš prácu, ktorá ťa ničila, presťahuješ sa do bytu, ktorý je omnoho útulnejší.

Svoj život skrátka zmeníš k lepšiemu. Zmeníš ho takým spôsobom, že ti začne chutiť opäť o čosi viac. Tieto malé zmeny dokážu skutočné zázraky a ja osobne si bez nich ten svoj nedokážem predstaviť. Nielenže nedokážem, ani nechcem!

A len tak medzi rečou, ak to cítiš rovnako, no so zmenami vo svojom živote máš občas problém a nevyvíjajú sa vždy spôsobom, v aký si dúfal, v tom prípade pre teba niečo mám. Malého vreckového pomocníka, ktorý ti so všetkými tými zmenami, ktoré vo svojom živote chystáš, neopísateľne pomôže. Ale však čo o tom budem zbytočne písať… Stiahni si E-Book 8 Chýb, Ktoré Sabotujú Tvoje Rozhodnutie Zmeniť Svoj Život a posúď sám. 😉

15. Zábava s priateľmi

Sám mi povedz, kto ti dokáže zlepšiť náladu, ako tvoji priatelia? Myslím tých skutočných… Tých, s ktorými sa poznáš už dlho. Smejete sa rovnakým hlúpostiam, ste rovnako uletení. Robíte spolu strelené veci a rehocete sa tak silno, že vás bolí všetko, od brucha po ústa. Pomáhate si, dokážete sa dobre porozprávať, ste tu pre seba navzájom. Teda, neviem, ako je to v tvojom prípade, no ja na svojich kamarátov nedám dopustiť.

16. Spánok

Najväčší oddych. Dobitie bateriek, reštart celého systému. I keď ťa možno nespraví priamoúmerne šťastným, potrebuješ ho viac, ako si možno myslíš. Veď sám najlepšie vieš, ako sa cítiš, keď ho nemáš dostatok. Si unavený, nervózny, roztržitý, naštvaný… Najradšej by si rozbil päsťou počítač, roztrhal tú kopu papierov, ktorú musíš vybaviť, či pohrýzol niekoho, kvôli komu si ešte nemôžeš ísť ľahnúť. V takýchto chvíľach je spánok niečo ako vykúpenie z väznice Shawshank.

17. Pomáhanie

Ono nie nadarmo sa vraví, že skutočne šťastným ťa spraví iba pomáhanie druhým. No neviem ako ty, ale mne sa to už osvedčilo nespočetne veľakrát. Nielenže niekomu zlepšíš život, staneš sa tiež lepším človekom. Pomôžeš druhým, aby opäť verili v dobrosrdečnosť ľudí. Ukážeš im, že robenie dobrých skutkov sa ešte stále nosí. Ver mi, je to výnimočná skúsenosť, mimoriadny zážitok. A okrem toho, robíš svet lepším miestom. 😉

18. Zmysluplná konverzácia

Až sa musím smiať, pretože ako tak píšem tento článok, najradšej by som začal každý bod vetou „Čo je viac ako toto…?!“. 😀

Je to asi preto, že sú všetky tieto činnosti na nezaplatenie. Svoj život si bez nich neviem predstaviť. Robia ho totižto jedinečným a naplneným, skrátka hodným žitia.

Milujem sa rozprávať s ľuďmi. A ak natrafím na niekoho, s kým mám skutočné spojenie, s kým si rozumiem, kto ma dokáže pochopiť a pomôcť mi vidieť veci, ktoré ma trápia, v iných perspektívach, pomôcť a poradiť, to je niečo výnimočné… Niečo, na čo sa iba ťažko hľadajú slová. A som si istý, že ty to cítiš rovnako.

19. Smiech

Najlepší liečiteľ. Kvalitný smiech obráti všetko to zlé opäť na dobré. Depresia a smútok proti nemu nemajú najmenšiu šancu. Zakaždým zvíťazí nad zlou náladou a náročný deň sa s ním javí omnoho znesiteľnejší, ďaleko zvládnuteľnejší. Dobre a schuti sa zasmiať, to je jednoducho bomba!

20. Počúvanie svojej intuície a svojho vnútorného hlasu

Jeden z najlepších pocitov na svete. Rozhodnúť sa tak, ako to cítiš. Konať na základe vlastného presvedčenia. Počúvať svoj vnútorný hlas a nenechať sa viac komandovať hlasmi ľudí v tvojom okolí. Zvoliť si vlastnú cestu, robiť vlastné chyby, naučiť sa vlastné lekcie. Takéto rozhodnutie je hádam najoslobodzujúcejším krokom, aký môže človek v živote spraviť.

V jednoduchosti povedané, byť samým sebou a konať na základe vlastných inštinktov. Byť jedinečným a slobodným. Byť svojim pravým JA. A len tak medzi rečou, skvelý článok na túto tému nájdeš TU – 14 Pravidiel, Vďaka Ktorým Budeš Sám Sebou. Stojí za to. 😉

Tak a to bolo všetko, kamarát. Ak ťa napadajú ešte nejaké činnosti, pre ktoré stojí za to žiť, určite ich hoď nižšie do komentárov, nech je zoznam kompletný. 😉

Ak ťa článok nakopol, nabil pozitívnou energiou alebo ti opäť pripomenul tie radosti života, pre ktoré sa skutočne oplatí žiť, určite mu tú láskavosť oplať nejakým tým šériskom alebo lajčiskom alebo ho pošli nejakému kamošovi, ktorému dokáže vylepšiť deň rovnako tak, ako ho vylepšil tebe. 😉

A ak si momentálne hovoríš, že bol tento článok pecka, poviem ti na to jediné. Rýchlo hoď svoj email do políčka nižšie (pod BIO-m autora) a zapíš sa do NEWSLETTER-u. Pretože pravdou je, že podobne nadupané články na blogu pribúdajú týždeň čo týždeň a ak nechceš dopustiť, aby ti tie ďalšie unikli, newsletter je pre teba jediná voľba. 😉

email

email

Získaj prístup ku všetkým naloženým článkom

Tento článok som pôvodne napísal pre ľudí z členskej sekcie. Uvolnil som ho pre všetkých, aby som ti ukázal, aké pecky píšem pre mojich najväčších fans. No nie sú to len články, čo ti členstvo dá. Sú to tiež dlhšie a lepšie videá, súťaže o osobné konzultácie, moje produkty a kopec predmetov od motivation-mana a v neposlednom rade aj komunitné stretnutia! Je toho toľko, čo ti členstvo dá, až sa vlastne divím, prečo členom ešte nie si.

Staň sa teda členom hneď alebo si Zisti o výhodách viac
email

Blogger, online marketingový nadšenec a milovník života. Človek, ktorý sa rozhodol počúvnuť hlas svojho srdca namiesto ohlušujúcich názorov ľudí zo svojho okolia. Človek, ktorý sa rozhodol ísť vlastnou cestou, bez ohľadu na to, aká náročná bude. Človek, ktorý koná na základe vlastného úsudku a učí sa z vlastných chýb. Človek, ktorý sa vyjadruje slobodne a žije podľa vlastného presvedčenia a zásad. Človek, ktorý ŽIJE – neprežíva. A ak by si sa o mne rád dozvedel aj niečo konkrétne a videl pár fotiek, určite klikaj SEM. ;)

Prečítaj si viac o zakladateľovi

Odporúčam ti prečítať si aj tieto články

10 Velikánov, Ktorí Dokázali Zvíťaziť Aj Napriek Bolestivým Zlyhaniam A Nemalým Prekážkam
Ako Veľmi Sa Ti Zmení Život, Keď Prestaneš Vyčkávať A Začneš Žiť A 7 Skvelých Vecí, Ktoré Ťa To Naučí
40 Neuveriteľne Silných Pripomienok, Ktoré Ti Pomôžu Myslieť Pozitívne
4 Novoročné Predsavzatia, Ktoré Najčastejšie Zlyhávajú A Čo Si Stanoviť Namiesto Nich

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Komentáre ( 27 )

 • Mato február 18, 2016 10:47:11 am

  tomu ver;D ja robim vsetko tak intuitivne az prirodzene sa chovam tak ako to mas v svojich clankoch a to mi pomoze este viac lebo ma t utvrdi 🙂 dakujem dakujem 😀

  • Dušan Kadlec február 19, 2016 5:00:48 pm

   Rado sa stalo Maťo!

   A ono mnohí robíme tieto veci, niektorí dokonca často, no väčšina z nás tomu bohužiaľ nevenuje pozornosť, nevychutnáva si ich tak, ako by si tieto činnosti zaslúžili alebo ich berieme ako samozrejmosť…. Čo je večná škoda, pretože sa takto nevedomky okrádame o šťastie.

   A práve preto je dobré, raz za čas si tieto činnosti pripomenúť, napríklad takýmto článkom. 😉

 • Marcel február 18, 2016 11:54:39 am

  Nemožem si pomocť ale vidím to tak:
  Každým novím článkom mam o čosi jasnejšie v hlave o tom kým som a akým smerom sa uberám.
  Doležitý sú ozajstný priatelia , ktorý majú jasný cieľ cesty.
  A že ten smer je sakra dobrý ma teší najviac, a aj keď zafúka ten vietor, čistú myseľ si zachovám , preto že ma drží správnym smerom , áno za svojím cieľom !

  Dušan
  Ak ťa napadajú ešte nejaké činnost….
  Odovzdávanie skúseností .
  Áno ! Veď to je presne to čo robíš, pre druhých ľudí , zároveň aj pre seba , pretože ak tvoja skúsenosť niekomu zmení postoj k životu ,neverím že ti to neprináša radosť – motivácia.
  Prajem pekný deň.

  • Dušan Kadlec február 19, 2016 5:02:52 pm

   Tak to ma veľmi teší, že ti články toľko pomáhajú Marcel. 😉

   A áno, každý sníva o tom, že zmení svet a ja nie som žiadnou výnimkou… A som neopísateľne nadšený, že sa mi to začína dariť, i keď je to zatiaľ iba v takomto malilinkom merítku. 😉

 • Silvia február 19, 2016 7:11:09 pm

  Dušan nie je to v malom meritku. Myslim ze tvoj zaber je vacsi ako si myslis. Tvoje clanky ma velmi obohacuju.

  • Dušan Kadlec február 21, 2016 10:00:28 pm

   Tak to ma teší Silvia a tá myšlienka väčšieho záberu sa mi páči 😉

   No nech už je pravda akákoľvek, isté je iba jedno… A to, že do budúcna zasiahnem skutočne veľa ľudí, pretože plány mám obrovské. 😉

 • Zuzana marec 19, 2016 7:51:18 pm

  Ahoj Dusan, v prvom rade sa ti chcem podakovat za skvelo odvedenu pracu! To akym trefnym a vtipnym sposobom pises clanky je obdivuhodne. Tvoj blog poctivo sledujem a z kazdeho si vyberam to svoje, co ma posuva dopredu. Je pravda, ze v dnesnom svete je tazke najst ludi, ktori su na tej istej vlne. Chvilami mavam pocit, ze som nejaky cudzinec a neviem najst ten spravny smer. No potom si otvorim socialnu siet a vidim niektory z tvojich citatov a hned sa citim lepsie. Konecne mlady, sympaticky clovek, co ma co povedat davu a moze svet zmenit k lepsiemu 🙂 Este raz dakujem a len tak dalej 🙂

  • Dušan Kadlec marec 22, 2016 10:53:20 am

   Ďakujem za povzbudivú pochvalu Zuzana, skoro si ma tými komplimentami dostala do rozpakov. 😛

   Teším sa, že články dokážu zakaždým niečo dať, a tiež, že ti pomáha nájsť svoju vlastnú cestu životom.

   A ešte viac ma teší, že sa mi darí písať články aj trošku vtipnejšie, pretože nejakým nudným, monotónnym a fádnym spôsobom, by som ľuďom akurát tak spôsobil depresie, namiesto toho, aby som ich inšpiroval žiť naplno. 🙂

 • Natália marec 31, 2016 1:16:07 pm

  Ahoj,
  k týmto 20-tim bodom by som možno pripojila ešte jeden, a to: čítanie Tvojich článkov 🙂 Je úžasné, ako každým jedným dokážeš dodať pozitívnu energiu, motivovať, pomôcť, … v neposlednom rade sú veľmi zaujímavo a vtipne písané.
  Čo sa týka konkrétne tohto jedného, za mňa môžem povedať, že si to absolútne vystihol, akoby si mi hovoril z duše. Človek sa musí sústrediť na chvíle a momenty v živote, ktoré ho robia šťastným a spokojnejším, aby nimi prebil všetko to zlé a negatívne.
  Ešte raz ďakujem Ti za Tvoje články… Palec hore odo mňa! Len tak ďalej! 🙂

  • Dušan Kadlec apríl 07, 2016 3:58:01 am

   Ahoj Natália, vďaka za povzbudivý komentár! 😉

   Ani nevieš, ako ma to teší, že dokážem pár vetami ľuďom pomôcť, dodať im energiu, nakopnúť, či inšpirovať. Vďačnejšia „práca“ hádam ani neexistuje.

   A rovnako tak ma teší, že píšeš, že sú články zaujímavé a vtipné, pretože presne o to sa snažím. Napísať ich inak, pôsobivejšie, pútavejšie, živšie a originálnejšie. Motivačnej literatúry je tam vonku kopec, no častokrát nestojí za veľa, aj preto sa snažím odlíšiť. 😉

   A je to tak. Ľudia sa častokrát sústredia na tie ťažko dosiahnuteľné veci, že zabúdajú na tie jednoduché a všedné, ktoré sú v mnohých prípadoch na nezaplatenie.

 • Iveta apríl 20, 2016 10:09:05 pm

  Dusan,dalsi skvely clanok..neviem,ktory skor citat..:) dokazu nakopnut..:) aj ked vieme ako vsetko ma fungovat, casto nam to nejde..ale kto chce…urcite dokaze na sebe zapracovat..a ja urcite chcem..velka vdaka..clanky su fakt skvele 😉

  • Dušan Kadlec apríl 29, 2016 2:19:40 am

   Vďaka za pochvalu Iveta!

   Presne, ako píšeš. Každý kto chce, ten nájde spôsoby ako a dokáže na sebe zapracovať a zariadiť si taký život, po akom túži! 😉

 • Zuzana jún 26, 2016 8:03:18 am

  Skvelé články . Ďakujem 🙂

  • Dušan Kadlec jún 27, 2016 4:22:21 am

   Rád Zuzana! 😉

 • Helena august 02, 2016 10:38:00 pm

  uzasne citanie …a tolko pravdy je v tych pismenkach …

  • Dušan Kadlec august 08, 2016 2:37:47 am

   Dikíčko za pochvalu Helena, teší ma, že sa článok páčil! 😉

 • Jozefína august 29, 2016 6:39:26 pm

  Ja som sa až teraz k tomu dočítala a nemám slov.Pravdivé,povzbudzujúce,úžasné.Ďakujem.

  • Dušan Kadlec september 05, 2016 4:06:30 am

   Vďaka za pochvalu Jozefína, som rád, že článok po sebe zanechal takú armádu pozitívnych pocitov! 😉

 • Bety august 30, 2016 8:34:39 am

  Ahoj, Dušan. K tomuto článku som sa dostala cez link na fejsbuku. Myslím, že je super, že sa snažíš život žiť naplno a nechceš si nechať len pre seba, ako na to. Na druhej strane som ale veľmi smutná, že ani v jednom bode nie je Boh. A ja si myslím, že bez neho nefunguje ani jeden bod. Nie som smutná kvôli tomu, že by Boh potreboval moju ľútosť, že ho dakto nemá až tak rád, ale som smutná kvôli tebe a kvôli ľuďom, ktorí sú nadšení z tohto článku, lebo míňate to najpodstatenejšie a nikdy nemôžete byť skutočne naplnení týmito vecami. Ježiš o sebe v Jánovom evanjeliu povedal, že On je chlieb života. To znamená, že je základná potravina. Povedal, že kto prichádza k nemu, nikdy nebude hladný. Musím povedať, že Ježiš je môj najvernejší priateľ, môj záchranca, že je poklad, ktorého sa nikdy nemôžem vzdať. A je skutočným chlebom môjho života, poznanie Jeho a vzťah s Ním je najlepšou odmenou, ktorú už získavam od života. Povedal, že každý, kto príde k nemu, toho nevyženie. Mne je to také jasné, lebo sa mi dal poznať a nemôžem o tom mlčať a nechať si radosť z neho pre seba, nech veľa ľudí môže zakúsiť jeho.

  • Dušan Kadlec september 05, 2016 4:13:09 am

   V prvom rade ma teší, že sa ti článok páčil Bety a že si si dala námahu podeliť sa o svoj názor. 😉

   Viera v mojom živote zastáva obrovitánske miesto. Bez nej by som sa ani z ďaleka nedostal tam, kde som dnes a už vôbec nie tam, kam mám ešte len v pláne ísť. Avšak, nemôžem povedať, že som katolík. Mám vlastnú vieru a vlastné presvedčenie. Verím v ľudí. Verím v seba. A i keď verím, že existuje sila ďaleko väčšia, ako sme my, bohužiaľ, nestotožňujem sa s niektorými vecami, ktoré kresťanstvo hlása.

   No nie si prvý a isto ani posledný človek, od ktorého počujem, ako veľmi im viera pomáha a v akom merítku im zmenila život. Preto viem, že je pre život podstatná. No všetci sme slobodní a ako tak putujeme životom, tvoríme si vlastné názory, takže je prirodzené, že ich máme všetci rozdielne.

   Preto som presvedčený, že i keď má viera v živote človeka nezastupiteľné a dôležité miesto, každý má právo na tú vlastnú. A pokiaľ je dobrá, správna, dobrosrdečná, láskavá a nikomu neškodí, nevidím dôvod, prečo by mali mať všetci len jednu. 🙂

 • Juro september 20, 2016 10:35:49 pm

  napadla ma jedna vec, spravit nieco, z coho mas strach. ked sa mi daco take podari, vzdy mam z toho potom dobry pocit

  • Dušan Kadlec september 26, 2016 1:55:10 am

   Pravda Juro, dobrý postreh! Moment, v ktorom sa ti podarí postaviť sa svojmu strachu zoči voči je na nezaplatenie a chvíľa, v ktorej ho prekonáš, tá sa hádam slovami ani opísať nedá! 🙂

  • Zabaaa december 05, 2016 2:02:36 pm

   To mám zjesť pavúka?? 😀

 • Zabaaa december 05, 2016 11:58:47 am

  Vďaka za to že si!!!! Výborné mi to pomáha fyzicky aj psychicky si borec vyše takých clankov toto je jediné s čím sa naplno stotožňujem som rada že niekto dal do slov to čo mám v hlave. Je to to pravé nakopnutie ktoré som potrebovala. Je neuveriteľné ako človek málo potrebuje k tomu aby sa pohol z miesta veľká vďaka.

  • Dušan Kadlec január 10, 2017 12:17:41 am

   Rado sa stalo! Teším sa, že sa ti články páčia a o to viac, že ti dokážu reálne pomôcť, pohnúť sa v živote z miesta, za niečim lepším! 😉

 • Katie júl 07, 2017 5:33:38 am

  Milý Dušan, k tvojím článkom som sa dostala náhodou a teda musím povedať že som vďačná tejto náhode 😉 Tvoje články sú obohacujuce, svieže a prinášajú mi pokoj na duši a jasno v mysli 😉 Si skvelý v písaní, články sa čítajú veľmi dobre ale čo je podstatnejšie sú skutočne motivujuce 😉 Po ich prečítaní sa vždy cítim tak, že nič nie je nemožné a všetko čo chcem aj dokážem 😉 Aj tento článok patrí medzi topky a vo všetkých bodoch sa s tebou stotožňujem. Len tak ďalej, ja určite budem čítať tvoje články naďalej 😉

  • Dušan Kadlec júl 23, 2017 10:46:19 pm

   To veľmi rád počujem Katie, teší ma, že ťa články dokážu tak veľmi nakopnúť a motivovať! Verím, že z nich načerpáš dostatok sily na všetko to, čo chceš vo svojom živote uskutočniť! 😉