40 Hlúpych Vecí, S Ktorými By Si Mal Okamžite Prestať

40 Hlúpych Vecí, S Ktorými By Si Mal Okamžite Prestať

Učíme sa celý život, o tom žiaden spor. Ako ním tak putujeme, naučíme sa mnoho užitočných vecí, získame veľa ponaučení, a takisto sa podozvedáme mnoho prospešných noviniek. Toľko k tej pozitívnejšej stránke.

Bohužiaľ, ako sa tak pretĺkame jedným rokom za druhým, popri všetkom tom dobrom a užitočnom, čo si osvojíme, sa naučíme aj zopár pekných blbostí.

A tieto zlozvyky, neproduktívne návyky, či mylné presvedčenia nás potom sprevádzajú po všetky tie ďalšie roky a pekne nám v živote pritápajú.

Niektoré majú tuhý korienok a iba ťažko sa zo života odstraňujú, avšak mnohé by sme dokázali zmeniť okamžite, bohužiaľ si však neuvedomujeme, že si svojím konaním komplikujeme život.

Tu je teda 40 hlúpostí, ktorým by si mal vo svojom živote veľmi rýchlo „utnúť tipec“…:

1. Viniť druhých z toho, že máš ťažký život. Ty predsa stojíš za kormidlom, tak čo s ním majú tvoji rodičia, učitelia, vláda či tvoj šéf?

2. Očakávať, že svet bude fér. Je to hlúpe. Je to akoby si očakával, že ťa nezje lev, len preto, že by si ty nezjedol jeho.

3. Naivne si myslieť, že ti svet niečo dlhuje. Ďalšia prkotina. Nedlhuje ti nič, bol tu skôr.

4. Čakať, že sa tvoj život zmení k lepšiemu, len tak, sám od seba, iba preto, že si to želáš.

5. Odriekať si veci, po ktorých tak dychtivo túžiš. Kvôli „povinnostiam“ či veciam, ktoré si myslíš, že robiť musíš. Nestojí to za to, ver mi.

6. Báť sa pozvať von to dievča, ktoré miluješ, len preto, že si myslíš, že pre ňu nebudeš dosť dobrý, len preto, že sa bojíš odmietnutia. Ak to nikdy neskúsiš, nikdy nebudeš vedieť.

7. S opúšťaním sa nad trpkou minulosťou či nad bolestivými skúsenosťami. Áno, v živote sa dejú aj zlé veci, zmier sa s tým.

8. Čakať, než sa stane niečo dobré, aby si konečne prestal robiť niečo, čo nenávidíš. Tento bod je špeciálne určený všetkým tým, ktorí sa väznia v život ničiacich prácach, nefungujúcich vzťahoch a zlých sociálnych kruhoch.

9. So sťažovaním sa. Tvoj život sa tým nezmení. Akurát tým tak otráviš životy ľudí, ktorým na tebe záleží, nič viac.

10. Nasilu presviedčať druhých ľudí o svojej pravde. Každý z nás je iný a tak je logické, že máme aj iné názory a presvedčenia… Čo na tom nedokážeš pochopiť?

11. Nútiť druhých, aby sa kvôli tebe zmenili. Možno by nebolo od veci začať aspoň jedenkrát od seba, čo povieš?

A perfektné miesto pre začiatok je e-book 8 Chýb, Ktoré Sabotujú Tvoje Rozhodnutie Zmeniť Svoj Život, ktorý ti v ňom so zmenami poriadne pomôže. No to už isto dávno vieš, preto ak ho ešte nemáš, urýchlene sťahuj, kým je zdarma! 😉

12. Byť tak zaneprázdnený zariaďovaním si života, že zabúdaš žiť. Život sa deje teraz. Nečakaj na dôchodok, aby si si začal užívať svoj voľný čas či peniaze. Nie je na čo čakať.

13. Zastav ten pocit, ktorý ti našepkáva, že potrebuješ stále viac peňazí. Nepotrebuješ. Pamätaj, že s jedlom rastie chuť a ak sa do tohto krysieho závodu raz ponoríš, už neunikneš.

14. Prestaň si neustále želať, že chceš byť úspešný a šťastný a skrátka taký začni byť. Sprav pre to niečo.

15. Potláčať svoju intuíciu a túžby. Telo ti už dávno našepkáva, ktorým smerom by si sa mal vybrať. Stačí ti nastražiť uši a spraviť prvý krok.

16. Veriť hlúpostiam. Revolučné pilulky na chudnutie, recepty na to, ako zarobiť milióny za mesiac… Nič také neexistuje. Čím skôr si to uvedomíš, o to skôr sa dokážeš pohnúť z miesta.

17. Robiť veci, ktoré nenávidíš. Neexistuje absolútne žiadny dôvod, prečo by si mal v ich robení pokračovať. Žiadny!

18. Odkladať veci na zajtra. Ak to nespravíš dnes, nespravíš to ani potom. Sám to predsa dobre vieš.

19. Dovoľovať, aby tvoj príbeh písali druhí ľudia. To si odlož do momentu, keď budeš mŕtvy. Potom nech o tvojom príbehu kľudne napíšu. 😉

20. Poučovať niekoho o niečom, do čoho sa absolútne vôbec nevyznáš. Tie prednášky si odlož radšej na situácie, ktoré si si prežil, na také, ku ktorým máš skutočne čo povedať.

[divider_1px]

Ak sa ti myšlienky v článku páčia, tak si daj od tohto náruživého čítania menšiu pauzičku a lajkni MOTIVATION-MANa na Facebooku. Zaistíš si tým to, že ti ďalšie zaujímavé články neujdú. Jeden klik a o ďalšie nadupané riadky budeš mať postarané. Tak šup. 😉

[divider_1px]

21. Správať sa k svojmu telu, akoby to bol odpadkový kôš. Nie je. Urdžuje ťa nažive, neviem, či si si všimol.

22. Obviňovať sa z minulých chýb. Odpusti si. Si iba človek a ľudia chyby robia. Pouč sa. Odpusti si. Naprav, čo sa dá a kráčaj ďalej.

23. Sa neustále niečoho báť. Strach je ako oheň, dobrý sluha, no zlý pán. Buď ostražitý, no nikdy mu nedovoľ, aby kontroloval tvoj život. Nikdy nedopusti, aby ti bránil nasledovať tvoje srdce a žiť podľa seba.

24. Robiť tie isté činnosti neustále dookola a očakávať rozdielne výsledky. Einstein tak definoval blázna, kamarát.

25. Pokúšať sa o dokonalosť. Pretože ak s tým neprestaneš, budeš sa pokúšať donekonečna. Dokonalé nikdy nič nebolo a nikdy nič nebude. V chybách a nedokonalostiach sa skrýva tá rozmanitosť, tam je ukrytá tá krása.

26. S kultivovaním negatívnych pocitov. Žiarlivosť, nenávisť, zášť… To všetko musí preč, inak ťa to zničí.

27. S robením vecí, ktoré robia všetci ostatní. Ak budeš robiť to, čo oni, budeš mať to isté, čo majú oni. A väčšina nemá nič. Ani peniaze, ani čas, ani šťastie. Tak si to rozmysli.

28. S pozeraním správ. Sú plné strachu, pochybností a negativity. Nič, bez čoho by si sa v živote nezaobišiel.

29. Komplikovať si život. Veď je vo svojej podstate jednoduchý, tak prečo si ho zbytočne sťažovať…?!

30. Vyberať si stále tú jednoduchšiu z možností. Zkomplikuje ti to život, uvidíš.

31. Vzdávať sa. Keď s tým neprestaneš, nikdy sa ti v živote nič nepodarí, nikdy sa ti nesplnia sny.

32. Neustále si pozerať Facebook a iné sociálne siete. Zhltne ti to všetok čas, ktorý môžeš využiť ďaleko lepšie.

33. Sústrediť sa na problémy, namiesto sústredenia sa na riešenia. Takto si na svojom piesočku neupraceš.

34. Venovať viac pozornosti životu niekoho iného, namiesto toho vlastného. Iba ak by si mal ten svoj perfektný, bez najmenšej potreby niečo v ňom vylepšiť.

35. Prokrastinovať. Zničí ti to život. Ak vieš, čo máš robiť, skrátka to sprav! Nie je to nič zložité.

36. Pozerať televíziu. Zabíjaš tým čas. Sú ďaleko lepšie spôsoby, ktorými môžeš tráviť svoj drahocenný čas.

37. Netráv všetok svoj čas v práci. Tvoj život, rodina, hobby, oddych… Tieto veci sú rovnako tak dôležité.

Svoj čas využi rozumnejšie, na niečo, čo ťa spraví šťastným. Inšpirovať sa môžeš v článku 20 Činností, Ktoré Ťa Spravia Najšťastnejším Človekom Na Svete! 😉

38. Pochybovať o sebe. Pochybnosti totižto zabijú omnoho viac snov, ako zlyhanie kedy dokáže. Uver, že to dokážeš a si na pol ceste tam.

39. Škaredo o sebe hovoriť. Ľudia totižto uvidia, aký kredit si dávaš ty a dajú ti presne taký istý. Ak ti teda urážky, posmešky a nedostatok rešpektu nevadia, tak smelo pokračuj. Ak však hľadáš lásku, rešpekt a uznanie, je načase, aby si si týchto vecí trošku doprial sám.

40. Sa cítiť ako obeť. Nie si žiadna obeť. Je načase prevziať za svoj život zodpovednosť a napraviť všetko, čo sa ti na ňom nepáči. Inak sa nič nezmení.

Tááák a pre dnešok sme vybavení. Článok bol miestami možno až prehnane priamy, no verím, že takéto veci si treba povedať bez okolkov a na rovinu, aby si sa nad nimi dokázal poriadne zamyslieť.

Pretože ono neexistuje žiaden rozumný dôvod, prečo by sme si mali zbytočne komplikovať život… ŽIADNY!

Verím teda, že si to všetko necháš uležať v hlave, zamyslíš sa a so všetkými tými vecami, ktoré na teba v článku sadli, urýchlene prestaneš! Verím, že začneš konečne žiť svoj najlepší život! 😉

Samozrejme, ak ti článok pomohol, určite ho zdieľaj s ľuďmi, ktorým by dokázal pomôcť precitnúť takisto. Tlačítka na šérovačku a lajkovačku nájdeš na ľavoboku a ak si na smartfóne, ten to má zabudované v základoch, tak sa nehanbi a smelo do toho! 😉

Takisto sa určite zapíš do NEWSLETTER-u, aby ti už ďalšie nadupané a inšpiratívne články nííííkdy neunikli. Hoď svoj email do políčka nižšie (pod BIO-m autora) a že si to ty, tak ťa na každý ďalší článok osobne a zdarma upozorním. 😉