50 Riadkov, Ktoré Tvoj Život Opäť Nakopnú A Nasmerujú Tým Správnym Smerom

50 Riadkov, ktoré ti opäť nakopnú život

Život má svoje pravidlá, presne tak, ako aj všetko ostatné. Má určité zákony, na základe ktorých funguje, no aj napriek tomu, že ich všetci poznáme, je veľmi jednoduché úplne sa v nich stratiť a na všetky tie podstatné zabudnúť.

Pod tiahou všetkých tých ťažkostí a problémov, ktorým v živote čelíme, je viac ako jednoduché nechať sa zatlačiť do zeme a zabudnúť na všetko to krásne, čo nám život ponúka.

Zabúdame na to, že máme svoj život plne vo svojich rukách. Zabúdame, aký je nádherný a okúzľujúci. Na všetky tie krásy a slasti, ktoré nám ponúka.

Strácame sa vlastným hodnotám. Vzďaľujeme sa svojim snom, cieľom a túžbam a postupom času prestávame žiť, pretože sme príliš zaneprázdnení zariaďovaním si života.

No tak by to byť nemalo. Teda, nie som žiaden odborník na život, no aspoň ja si ten svoj takto nepredstavujem.

A preto ti prinášam článok, v ktorom sa ti za pomoci 50-tich inšpiratívnych bodov pokúsim priblížiť o čom ten život v skutočnosti je a ako to v ňom chodí. V nasledujúcich riadkoch sa ťa vynasnažím nakopnúť a nasmerovať presne tým smerom, ktorým si sa vždy uberať chcel.

Tu sú…:

1. Niektoré veci skrátka zmeniť nedokážeš. No stále je tu veľa tých, ktoré zmeniť môžeš. Tým venuj svoju pozornosť.

2. Život je ako kolotoč. Buď zavrieš oči a budeš kričať o pomoc alebo zodvihneš ruky nad hlavu a poriadne si tú jazdu užiješ.

3. Každý, koho v živote stretneš, sa niečoho bojí, niečo miluje a niečo, či niekoho stratil.

4. Jedného dňa budeš pre niektorých ľudí iba spomienkou. Sprav teda, čo môžeš, aby si bol tou najlepšou.

5. Tvoje šťastie závisí od teba. Nezávisí od nikoho iného, nezávisí od tvojej práce, ani od tvojich peňazí… Iba od teba!

6. Nie to, kto si, ťa drží späť, ale to, kto si myslíš, že nie si.

7. Osoba, s ktorou stráviš v živote najviac času, budeš ty sám. Snaž sa preto stať takým očarujúcim a zaujímavým, akým len môžeš.

Zopár skvelých tipov nájdeš určite v článku 14 Pravidiel, Vďaka Ktorým Budeš Sám Sebou. 😉

8. Existujú dva dni, počas ktorých sa nedá vykonať absolútne nič. Jeden sa volá Včera, druhý Zajtra. Dnes je ten správny čas konať, milovať a žiť.

9. Nezáleží na tom, čo chcú tvoji rodičia, čo chcú tvoji učitelia, či priatelia. Podstatné je, čo chceš v živote dosiahnuť ty a čo všetko si pre to ochotný spraviť.

10. Ak ti príležitosti stále nie a nie zaklopať na dvere, možno by si ich mal postaviť.

11. To, ako tráviš svoje dni, rozhodne o tom, ako stráviš svoj život.

12. Minulosť je dobrým miestom na návštevu, ale rozhodne nie k trvalému pobytu.

13. Ak máš rodinu, ktorá ťa miluje, zopár dobrých priateľov, jedlo na tvojom stole a strechu nad tvojou hlavou, už dávno si bohatší, ako si možno myslíš.

A ak by si sa náhodou chcel handrkovať, že sa vôbec nemáš dobre a ani zďaleka nemáš to, čo by si chcel, či potreboval, prečítaj si najprv článok 10 Otázok, Ktoré Ti Dokážu, Že Sa Ti Darí Omnoho Lepšie, Ako Si Myslíš… Potom sa môžme porozprávať. 😉

14. Starosti neovplyvnia to, čo sa má stať.

15. Najlepší spôsob, ako predvídať budúcnosť, je vytvoriť ju.

16. Jedného dňa ti život prebehne pred očami, tak sa uisti, že sa bude na čo pozerať.

17. Ak sa ešte stále čuduješ, prečo vtáci ostávajú celý život na jednom mieste, keď môžu letieť na akékoľvek iné miesto na zemi, pravdepodobne by si si mal položiť tú istú otázku.

18. Nakoniec to nebudú roky v tvojom živote, čo sa bude počítať, ale život v tvojich rokoch.

19. Sila nepochádza z toho, čo dokážeš urobiť. Sila pochádza z prekonávania vecí, o ktorých si si niekedy myslel, že urobiť nedokážeš.

20. Ak nevybuduješ svoj sen, niekto iný si ťa najme, aby si mu pomohol vybudovať ten jeho.

21. Nepros boha o pomoc, ďakuj mu za to, čo máš.

22. Vždy môžeme začať vnímať veci inak. Môžeš sa sústrediť na to, čo je v tvojom živote zle alebo na to, čo je v ňom dobre. Sám si musíš vybrať.

23. Nech už sa rozhodneš vo svojom živote zmeniť čokoľvek, ty budeš musieť byť ten, kto spraví prvý krok.

A ako jeden z tých najvhodnejších prvých krokov, sa javí byť práve stiahnutie E-Booku 8 Chýb, Ktoré Sabotujú Tvoje Rozhodnutie Zmeniť Svoj Život. Ten ti už ukáže, ako sa úspešne zmeniť a tiež, ako sa vyhnúť chybám, ktoré by tvoju snahu dokázali úplne odrovnať a zničiť. Sťahuj. Okrem toho, že je naložený, je aj zdarma. 😉

24. Skutočným zmyslom života je žiť život, ktorý má zmysel.

25. To, čo si o tebe myslia druhí ľudia, sa ťa netýka.

26. Život je buď odvážne dobrodružstvo alebo vôbec nič.

27. V lese síce nie je žiadna wifi, no nájdeš tam ďaleko lepšie spojenie.

28. Držať v sebe hnev, je ako vypiť jed a očakávať, že sa otrávi niekto iný.

29. Plač neznamená, že si slabý, no takisto nevyrieši tvoje problémy.

30. Ak niečo chceš a chceš to veľmi, nájdeš spôsob, ako to získať.

31. Ak sa pozorne zahľadíš na svoje členky, zistíš, že tam nie sú žiadne reťaze. Si slobodný a so svojím životom môžeš robiť čokoľvek.

32. Ak si svoj život neužívaš, nerobíš to správne.

33. Ak si v živote stratil smer, rozhodne ho nenájdeš v krčme pri pive.

34. Áno, veľké životné zmeny dokážu byť strašidelné. No vieš, čo je ešte strašidelnejšie? Výčitky…!

35. Až raz prekonáš hranice vo svojej mysli, zistíš, že tam vlastne žiadne hranice neboli.

36. Boh neobdaroval ľudí snami bez toho, aby im dal silu uskutočniť ich.

37. Bolesť ťa spraví silnejším, slzy ťa spravia odvážnejším a zlomené srdce ťa spraví rozvážnejším. Je teda načase poďakovať minulosti za lepšiu budúcnosť.

38. Keď sa prestaneš naháňať za nesprávnymi vecami, dáš šancu tým správnym, aby dohnali teba.

39. Čím viac nenávisti voči minulosti chováš vo svojom srdci, o to menej si schopný žiť a milovať v prítomnosti.

40. Prestaň sa obávať toho, čo sa môže pokaziť a začni sa tešiť na to, čo môže ísť podľa plánu.

41. Dobre urobené je vždy lepšie ako dobre povedané.

42. Drž sa ďalej od negatívnych ľudí. Tí nájdu problém na každé riešenie.

43. Najlepšie veci v živote sa nedajú vidieť. Aj to je dôvod, prečo zatvárame oči vždy, keď sa bozkávame, smejeme, či snívame.

Veď nie nadarmo sa vraví, že tie najlepšie veci na svete, vlastne nie sú veci a sú úplne zadarmo… Opäť by si rád dostal dôkaz? Čítaj teda článok Najlepšie Veci V Živote Sú Zadarmo. Nielenže je nadupaný, patrí tiež k mojim obľúbeným. 😉

44. Jeden úsmev dokáže odštartovať priateľstvo. Jedno slovo dokáže ukončiť hádku. Jeden pohľad dokáže zapríčiniť obrovskú lásku. A jedna osoba dokáže zmeniť tvoj život. Vidíš? Aj malé činy majú veľkú moc.

45. Existujú dva typy ľudí. Sú tu tí, ktorí hovoria, že chcú byť šťastní, a potom sú tu tí, ktorí sú.

46. Jediný rozdiel medzi dobrým dňom a tým zlým sa skrýva v tvojom postoji.

47. Jedného dňa budeš žať to, čo pre seba dnes zasadíš. Saď teda múdro.

48. Každý z nás je génius. No ak budeme súdiť rybu podľa jej schopnosti vyliezť na strom, celý život prežije v domnienke, že je hlúpa.

49. Hviezdy by nikdy nemohli zažiariť, nebyť temnoty.

A aby si si nemyslel, že je to iba nejaké hlúpe slovné spojenie, ktoré sa používa, aby si sa aspoň na chvíľku necítil pod psa, tak vedz, že som okolo celej tejto myšlienky napísal úžasnú a inšpiratívnu knihu Zo Dna Ku Hviezdam (alebo Ako v živote zvíťaziť aj napriek nepriazni osudu a ťažkým časom), ktorá od ľudí zbiera pozitívne hodnotenia a slová chvály ako na bežiacom páse. 😉

Všetkým nám totižto život občas naloží viac, ako vieme uniesť a presne vtedy potrebujeme povzbudenie, inšpiráciu, odvahu a silu kráčať ďalej! A presne toto všetko a ešte omnoho viac, v tejto knižke nájdeš! 😉

Kniha Zo Dna Ku Hviezdam

Alebo si stiahni úryvok z knihy TU a presveč sa aká je skvelá na vlastnej koži. No späť k článku.

50. Nezáleží na tom, aký si mal začiatok. Záleží na tom, k akému koncu to dotiahneš.

Tak a to bolo všetko, kamarát. Výstižnejší posledný bod som hádam ani napísať nemohol. Pretože tvoj život závisí iba od teba. Máš ho v tvojich rukách a sám mu udávaš tempo a smer.

A i keď sme nie všetci mali práve ideálny štart, je iba na nás, kam to v živote dotiahneme. Neexistujú žiadne limity, nie je žiaden strop. Tak sa teda prestaň báť a vykroč v ústrety svetlejším zajtrajškom, s hlavou vztýčenou.

Verím, že toto bol presne ten motivačný kopanec, ktorý si už tak dlho potreboval. Pretože ono je najvyšší čas, aby ti tvoj život začal chutiť. Aby si sa doň opäť zamiloval a začal si užívať každý jeden moment, ktorý ti bol daný.

Tak smelo do toho! 😉

Samozrejme, ak sa ti článok páčil a poriadne ťa nabudil, nezabudni mu tú láskavosť vrátiť nejakým tým šériskom, lajčiskom, poslaním kamošovi alebo poriadne štipľavým a inšpiratívnym komentárom. 😉

Takisto sa nezabudni zapísať do NEWSLETTER-u. Okrem toho, že je zdarma, je to jediný spôsob, ktorým sa uistíš, že ti žiaden nový článok neunikne. Upozorním ťa naň osobne každý utorok. Tak šup, stačí hodiť svoj mail do políčka nižšie, pod BIO-m autora. 😉