50 Vecí, S Ktorými Musíš Prestať Pred Svojimi Ďalšími Narodeninami

50 Vecí, S Ktorými Musíš Prestať Pred Svojimi Ďalšími Narodeninami

Mnohí z nás používajú svoje narodeniny, ako míľniky úspechu. Zamýšľajú sa a hodnotia, ako ďaleko sa od tých predošlých dostali.

Ako veľmi sa ich životy zmenili? Ako veľmi sa zmenil ten tvoj?

Si spokojný s tým, čo si za posledný rok stihol? A čo chceš stihnúť v tom ďalšom?

Sám som si častokrát kládol tieto otázky. No teraz už viem, čoho všetkého som sa musel vzdať, aby som žil kvalitnejší, lepší a šťastnejší život, ako som žil dovtedy.

Tu je zopár tipov aj pre teba.

Toto je 50 vecí, ktorých by si sa mal aj ty zbaviť do svojich najbližších narodenín:

1. Vzdaj sa všetkého, čo ti nerobí radosť a nepomáha tvojej duši rásť. – Pretože život si dostal, aby si si ho užil, nie aby si ho prežil. Rob veci, ktoré ti vyčarujú úsmev na tvári a prestaň s tými, ktoré ti ho z tváre berú.

2. Zbav sa tej záťaže, ktorú si mal už dávno nechať za sebou. – Nedovoľ, aby ti minulé chyby stále bránili žiť naplno. Čo sa stalo, stalo sa. Najlepšie, čo môžeš spraviť, je zobrať si ponaučenie a pohnúť sa v živote ďalej.

3. Zahoď ten klamlivý pocit, ktorý ti hovorí, že nenapreduješ dostatočne rýchlo. – Nehľadiac na to, koľko chýb a prešľapov spravíš, či na to, ako pomaly napreduješ, stále budeš popredu pred tými, ktorí to vôbec neskúšajú.

4. Vzdaj sa myšlienky, že máš príliš veľa toho, čo môžeš stratiť. – Nič z toho, čo máš, si si na tento svet nepriniesol so sebou. Rovnako, ako nič z toho, čo máš, si neodnesieš so sebou. Život je iba hra a ak chceš vyhrať, musíš hrať… A to občas zahŕňa riskovanie.

5. Zbav sa zbytočných starostí z názorov ostatných na tvoj život. – Keď píšeš príbeh svojho života, nemôžeš dovoliť nikomu inému, aby držal pero.

6. Zahoď ten zlozvyk vyhýbať sa problémom. – Nedokážeš zmeniť to, čomu odmietaš čeliť.

7. Zahoď za hlavu všetky tie prázdne sťažnosti. – Ak sa ti niečo nepáči, máš 4 možnosti. Zmeň to, opusti to, nauč sa to milovať alebo sa staň obeťou. Prvé tri možnosti tvoj problém vyriešia, tá posledná ťa zničí. Sám si vyber.

8. Vzdaj sa výhovoriek. – Ak po niečom skutočne túžiš, nájdeš spôsob. Ak nie, nájdeš si výhovorku.

9. Vzdaj sa toho lenivého postoja a každodenných rutín. – V živote nedostaneš to, čo si praješ, ale to, na čom pracuješ. Preto pracuj tvrdo!

10. Prestaň robiť tie isté chyby stále znova a znova. – Nemôžeš spraviť tú istú chybu dvakrát, nie to ešte trikrát alebo viackrát. Áno, prvýkrát je to chyba, no druhýkrát, druhýkrát je to voľba.

11. Vzdaj sa tej rozprávky o dokonalosti. – Či už čakáš na dokonalé podmienky, dokonalý čas, dokonalú ženu či dokonalého muža, jediné, čoho sa dočkáš, bude, že zostarneš. Nič také, ako dokonalosť neexistuje!

12. Prestaň veriť v to, že tie najlepšie časy máš už za sebou. – Prestaň sa správať, akoby si ležal na smrteľnej posteli. Život nemáš za sebou. Minulosť máš za sebou. A s ňou späté krásne spomienky. Avšak život sa deje teraz. V tomto momente, na tomto mieste. A čo sa budúcnosti týka, tá nie je daná. Je iba to, čo si sami pripravíme.

13. Vzdaj sa mylného presvedčenia, že vždy dostaneš to, čo chceš. – Tak to v živote nechodí. A práve to, že občas nedostaneš to, čo chceš, pre teba môže znamenať obrovské šťastie.

14. Vzdaj sa tiež chybných domnienok, že život je fér. – Nemôžeš byť až taký naivný. Očakávať, že život bude fér iba preto, že ty si, je, ako očakávať, že ťa lev nezje iba preto, že by si ho nezjedol ani ty.

15. Prestaň si nahovárať, že to majú ostatní ľahšie a lepšie ako ty. – Pravdou je, že to nikto nemá jednoduché. Každý má svoje problémy, starosti a prekážky vo svojom živote. Určite ti nemusím pripomínať ten výrok s pílou, na ktorú ak by všetci hodili svoje problémy a zrazu by si videl problémy ostatných, tie svoje by si si v sekunde zobral naspäť.

[divider_1px]

Ak sa ti myšlienky v článku páčia, tak si daj od tohto náruživého čítania menšiu pauzičku a lajkni MOTIVATION-MANa na Facebooku. Zaistíš si tým to, že ti ďalšie zaujímavé články neujdú. Jeden klik a o ďalšie nadupané riadky budeš mať postarané. Tak šup. 😉

[divider_1px]

16. Vzdaj sa tých prehnaných očakávaní na život, ktoré ťa vždy zrazia na kolená. – Kvalita tvojho života sa skladá z 10% z toho, čo sa ti prihodí a z 90% z toho, ako na to reaguješ.

17. Prestaň čakať na ideálny čas. – Perfektného času sa nedočkáš nikdy, pretože neexistuje. Musíš konať dnes. Prestaň odkladať dôležité veci. V tento okamih sa štiepi a formuje tvoja budúcnosť.

18. Vzdaj sa potreby cítiť sa vždy pohodlne. – Ak chceš spraviť dieru do sveta, veľkú či malú, musíš sa začať cítiť pohodlne v časoch nepohodlia. Pretože život, ten skutočný život, sa začína až na konci tvojej komfortnej zóny.

19. Vzdaj sa pocitu, že musíš vedieť všetko. – Sám uznaj, že je to hlúposť. Veď sa učíme celý život. Preto neváhaj a pusti sa do vecí, do ktorých sa pustiť chceš a rob ich najlepšie, ako vieš. Mnohé sa dokážeš aj tak naučiť iba zo skúseností.

20. Vzdaj sa tej chybnej „všetko alebo nič“ mentality, týkajúcej sa úspechu. – Oceň tú prechodnú zónu medzi úspechom a zlyhaním… Tú cestu, tie skúsenosti, ten boj. A pamätaj, že niekedy zvíťazíš a niekedy sa poučíš. No prehráš iba vtedy, keď sa vzdáš.

21. Nechaj svoje chyby v minulosti. – Nevláč svoje chyby a prešľapy všade so sebou. Namiesto toho ich polož pod svoje nohy a použi ako schody k úspechu.

22. Nedovoľ, aby z teba tvoje denné ťažkosti dostali to najlepšie. – Pamätaj, že ťažké časy často vedú k obrovským úspechom. Robia ťa silnejším, odolnejším, skúsenejším a odhodlanejším. Preto nestrácaj vieru. Vraví sa, že úspech niekedy znamená ísť od zlyhania ku zlyhaniu bez straty entuziazmu.

23. Zahoď zbytočné starosti za hlavu. – Starosti nevezmú preč zajtrajšie problémy, vezmú preč dnešný kľud. Starosti ešte nikdy nikomu nepomohli, a preto som napísal článok – Ako Sa Účinne Zbaviť Starostí. Prečítaj si. 😉

24. Zbav sa toho nutkania nakupovať veci, ktoré nepotrebuješ. – Nepremýšľaj nad cenou, rozmýšľaj nad hodnotou, ktorú ti to prinesie. A pamätaj, že je jednoduchšie nájsť bohatstvo tým, že budeš potrebovať menej, ako tým, že budeš nakupovať viac.

25. Vytesnaj tie nevďačné myšlienky. – Šťastie nikdy nepríde k tým, ktorí nedokážu doceniť to, čo majú. Preto buď vďačný. A uži si svoj život, pretože je skvelý taký, aký je.

26. Vzdaj sa všetkého, čo ťa robí nešťastným. – Neexistuje žiadny dôvod, prečo sa pútať k veciam a osobám, ktoré ťa robia nešťastným. Ži svoj život po svojom a veľa sa smej. Pretože smiech lieči.

27. Odstráň zo svojho sveta pokrytectvo. – Napríklad, je pokrytecké modliť sa, keď prší, ak si sa nemodlil, keď svietilo slnko.

28. Prestaň si nahovárať, že sú všetci ostatní normálni, iba ty nie. – Jediný normálni ľudia sú tí, ktorých dobre nepoznáš. Bodka. Všetci sme nedokonalí a zvláštni a to je na tom to nádherné.

29. Rozlúč sa s emóciami, ktoré ťa zrážajú na kolená. – Zostaň silný. I keď máš pocit, že sa všetko v tvojom živote rúti, nie je tomu tak. Prevezmi kontrolu nad svojimi pocitmi skôr, ako prevezmú kontrolu oni nad tebou.

30. Vzdaj sa svojej prchkosti. – Nikdy nesprav niečo hlúpe iba preto, že si práve naštvaný.

31. Zamávaj škaredým slovám. – Vulgarizmy znižujú tvoju charizmu a osobnú auru. Nikoho nimi neoslníš. A tiež nehovor druhým, že sú škaredí, to ťa krajším nespraví.

32. Zbav sa povrchných predsudkov. – Nikto z nás nie je ako ten druhý. Každý je jedinečný. A ak dáš ľuďom šancu, každý z nich ti bude mať čo ponúknuť.

33. Vzdaj sa tej zbytočnej snahy o zmenu ostatných. – Druhých nedokážeš zmeniť radami ani na silu. Môžeš ich jedine inšpirovať. Preto sa buď nauč rešpektovať, kým sú alebo sa rozhodni žiť ďalej bez nich.

34. Daj zbohom negatívnym myšlienkam. – Pretože negatívne myšlienky ti nedajú pozitívny život.

35. Prestaň zabúdať ukazovať svojim blízkym, čo pre teba znamenajú. – Ľudia, ktorí sú loajálni a dá sa na nich spoľahnúť, sa ťažko hľadajú. Dôvera sa dá ľahko stratiť. Preto nezabúdaj ukazovať tým skutočne dôležitým ľuďom vo svojom živote, čo pre teba znamenajú. A pamätaj, že činy hovoria omnoho hlasnejšie ako slová kedy dokážu.

36. Vzdaj sa jednostranných vzťahov. – Ak na tebe niekomu skutočne záleží, nikdy sa nebudeš musieť doprosovať o jeho/jej pozornosť.

37. Rozlúč sa tiež s tými, ktorí tu pre teba nikdy neboli. – Pamätaj, že až v ťažkých časoch zistíš, kto sú tvoji skutoční priatelia.

38. Vzdaj sa všetkého a všetkých, čo májú na teba zlý vplyv. – Nemôžeš očakávať, že sa budeš cítiť dobre, keď si obklopený kreténmi. Obklop sa ľuďmi, ktorí ťa budú ťahať hore, nie tými, ktorí sa ťa budú neustále snažiť zraziť dole.

39. Zahoď všetku tú nenávisť k sebe samému. – Nauč sa milovať samého seba! Odpusti si a akceptuj tú osobu, ktorou si.

40. Zabudni na všetky tie klamstvá, ktoré si o sebe počul. – Nemusíš byť dokonalý, máš byť jedinečný. To, že ti odstávajú uši, že máš veľký nos alebo že nemáš ideálne miery sú iba nedokonalosti, ktoré ťa robia tak jedinečným/jedinečnou. Sú to nedokonalosti, na základe ktorých sa do teba jedného dňa niekto zamiluje.

41. Prestaň sa pokúšať byť niekym iným. – Niekto vždy bude zábavnejší. Niekto vždy bude lepšie vyzerať. Niekto vždy bude mladší. Avšak nikdy nebudú tebou. Si originál, jediný svojho druhu, a tak je to správne. A ak máš problém s tým, byť samým sebou, napísal som perfektný článok presne pre teba – 14 Pravidiel, Vďaka Ktorým Budeš Sám Sebou.

42. Vzdaj sa toľkého pesimizmu. – Vraví sa, že či už si myslíš, že to dokážeš alebo nie, v oboch prípadoch máš pravdu. Prestaň sa odsudzovať na prehru ešte skôr, ako to skúsiš. Uver, že to dokážeš a si na pol ceste tam.

43. Zamávaj zbytočným hádkam. – Nemôžeš zmeniť to, ako sa k tebe ľudia správajú alebo to, čo o tebe hovoria. Avšak spôsob, akým budeš reagovať, ten máš plne vo svojej moci. Nenechaj sa stiahnuť na ich úroveň.

44. Prestaň uprednostňovať potreby druhých pred svojimi vlastnými. – Dávaj toľko, koľko dať môžeš, avšak nedovoľ, aby ťa ľudia využívali. Počúvaj druhých pozorne, no nestrať svoj vlastný hlas.

45. Vzdaj sa nezmyselnej potreby, aby ťa mali všetci radi. – Nech sa snažíš akokoľvek a nech robíš to najlepšie, čo je v tvojich silách, vždy tu budú ľudia, ktorým budeš nesympatický a tí, ktorí ťa nebudú mať radi. Ale tak to je v poriadku. Nepotrebuješ mať milión kamarátov, potrebuješ mať pár tých skutočných.

46. Rozlúč sa s pokusmi o zmenu iba za vidinou ohúrenia druhých. – Toto nikdy nerob! Neprinesie ti to šťastie a vlastne to neprinesie nič dobrého. Zmeň sa, aby si sa stal lepšou osobou. Zmeň sa, pretože ti to zaistí žiarivejšiu budúcnosť.

47. Vzdaj sa všetkých bizarných ťažkostí. – Nedovoľ, aby ti ukradli z tvojho šťastia a pohody. Šťastie je schopnosť vysporiadať sa so všetkými ťažkosťami vo svojom živote a usmiať sa ponad ne. Byť vďačný za tie veci, ktoré sú v našich životoch správne.

48. Nechaj odísť včerajšok. – Nenechaj minulosť zničiť tvoju prítomnosť. Prestaň žiť v minulosti. Tá nemá žiadnu moc nad okamihom prítomným, kým jej ju sám nedáš. Prečisti si hlavu a vykroč vpred. Zlepšuj sa a napreduj.

49. Vzdaj sa presvedčenia, že jedna prehra znamená totálne K.O. – Keď ti v živote niečo nevyjde, neznamená to doživotnú prehru. Jeden nezdar nerozhodne o výsledku celej hry. Hraj ďalej. Postav sa opäť na nohy silnejší ako kedy predtým. Bojuj. Nevzdávaj sa.

50. Vzdaj sa tých chorých myšlienok, ktoré ti hovoria, že už je neskoro začať od znova. – Pamätaj, že je vždy lepšie byť na spodku rebríka, ktorý by si rád vyliezol, ako na vrchole toho, na ktorý si vyliezť nechcel.

Problémom pre väčšinu z nás nie je vzdať sa týchto vecí, ale naučiť sa začať odznova v určitých oblastiach našich životov. Avšak je dobré mať na pamäti, že ak sa uspokojíš s výhovorkami vo svojej mysli, podvedome tým zložíš zbrane a odmietneš bojovať ďalej. Čo znamená, že si sa uspokojil s životom takým, aký momentálne máš.

No ak odmietaš prestať bojovať a vzdať sa a túžiš svoj život skutočne zmeniť, určite sťahuj E-Book 8 Chýb, Ktoré Sabotujú Tvoje Rozhodnutie Zmeniť Svoj Život. Okrem toho, že je zdarma, určite ti pomôže k pozitívnym zmenám v tvojom živote.

Okrem toho v žiadnom prípade nezabudni článok lajknúť alebo zdielať, podľa toho ako sa ti na stupnici od jedna do päť páčil.

Okrem toho máš stále dovolené registrovať sa do NEWSLETTER-a, aby ti neunikli ďalšie skvostné články plné energie a motivácie. Tak tú možnosť určite využi. 😉

Článkom som sa inšpiroval na tomto mieste.