7 Dôležitých Vecí, Ktoré Ma Osobnostný Rozvoj Naučil

7 Dôležitých Vecí, Ktoré Ma Osobnostný Rozvoj Naučil
Osobnostný rozvoj / 31.03.2015 / 18

Osobnostný rozvoj mi prevrátil celý život úplne naopak. Od čias, keď som rozvážal pizzu v malej červenej Ibize, som prešiel obrovský kus cesty. 16 hodín denne som vozil pizzu, krátky dlhý týždeň, za 320€. To som vymenil za prácu v kasíne, kde som pracoval 12 hodín denne s približne 8 voľnými dňami v mesiaci za 450€.

Katastrofa! Žiadny čas na seba, na priateľov, na rodinu či koníčky. Zúfalo som potreboval zmenu. Už som to ďalej psychicky nezvládal. A o tom, že to bolo extrémne namáhavé a tiež, že som si ničil zdravie, ani nehovorím.

Približne v tej dobe som narazil na pár prvých článkov o osobnostnom rozvoji, kde boli napísané veci ako „Ty sám si pánom svojho osudu“, „Iba ty dokážeš zmeniť svoj život“ alebo „Sám si zodpovedný za svoje šťastie“.

Neveril som tomu ani trochu, no bol som maximálne nešťastný a toto bola jediná príležitosť, ktorú som na zmenu mal. To stebielko trávy, ktorého sa chytá topiaci.

Začal som teda veľa čítať a postupne, po malých krôčkoch, som sa snažil zmeniť všetko, čo mi v mojom živote nevyhovovalo a prekážalo.

Počas svojej cesty za zmenou som sa naučil 7 dôležitých vecí, ktoré postupne začali formovať môj život.

Aké? Tu sú:

1. Ty sám udávaš svojmu životu tempo a smer

Ako prvé som zistil, že ja som ten, kto drží opraty môjho života pevne vo svojich rukách, a tak som sa rozhodol zmeniť smer, ktorým sa môj život uberal.

Začal som rozmýšľať, ako by som chcel, aby môj život v budúcnosti vyzeral. Čo by som chcel dosiahnuť, akým človekom by som sa chcel stať. Získal som predstavu a na základe tejto predstavy som si vybudoval plán.

2. Dôležité je to, čo robíš dnes

Ako druhé som zistil, že to, čo urobím dnes, ovplyvní moje zajtrajšky, a tak som začal študovať. Začal som sa doma učiť, ako písať kód a programovať stránky. CSS, HTML, PHP, JavaScript… Bolo toho veľa, nemal som žiadne skúsenosti, žiadny návod, no i tak som sa do toho pustil.

A bol to správny krok. Ukázalo sa, že skutky majú skutočne väčšiu váhu ako slová. Skutočne som sa zlepšoval v tom, čo som každý deň robil a nie v tom, čo som povedal, že urobím zajtra. Podarilo sa mi teda prelomiť ľady a svojimi každodennými činnosťami som začal budovať základy pre svoj odrazový mostík k budúcemu úspechu.

*Ak sa chceš taktiež zmeniť, no prešľapuješ na mieste a nedarí sa ti zmeniť ani tie najzákladnejšie veci vo svojom živote, určite si stiahni E-Book 8 Chýb, Ktoré Sabotujú Tvoje Rozhodnutie Zmeniť Svoj Život. Určite sa v ňom dočítaš, ktoré chyby ti plánovanú zmenu zakaždým skazia. Plus, E-Book je zdarma, takže nie je o čom. 😉

3. Sny sa plnia

Ako tretie som zistil, že sny sa plnia. Podarilo sa mi nájsť si prvý job, po akom som skutočne túžil. Zamestnal som sa ako programátor. Bez skúseností, bez odporúčaní, bez portfólia. Jednoducho som mal cieľ, tvrdo som na ňom pracoval a ono to nakoniec vyšlo. Neuveriteľné!

Bol to skutočne neopísateľný pocit. Cítil som sa, akoby sa mi otvorili dvere na celom svete. Na vlastnej koži som sa presvedčil, že dokážem čokoľvek, čo si zaumienim. Dokážem si splniť každý sen, na ktorom som ochotný pracovať. A tak isto to dokážeš aj ty! Stačí si len vybrať ten správny cieľ a pustiť sa do práce.

U mňa znamenal tento môj prvý úspech obrovský zlom. Život mi opäť začal chutiť. Opäť tam bolo niečo, na čo som sa mohol tešiť. Nevedel som sa dočkať momentu, kedy sa pustím do roboty. Nevedel som sa dočkať nových vecí, ktoré sa naučím. Tešil som sa na nové výzvy a príležitosti.

A teraz sa spýtaj sám seba, ako je to v tvojom prípade. Poznáš ten pocit?

4. Chyby robíme, aby sme sa poučili

Ako štvrté som padol na hubu. Moja prvá práca programátora nebola ani zďaľeka taká, akú som si ju predstavoval.

Bol som nútený robiť nadčasy, ktoré neboli preplatené, kolegu na rovnakej pozícii vyhodili, tak som musel pracovať za dvoch, obrovská zodpovednosť bez žiadneho zaškolenia… A navyše bol môj nový job mizerne platený.

No nevzdal som sa. Neprestal som veriť, že ma tam niekde vonku čaká pozícia alebo príležitosť, ktorá je stvorená presne pre mňa. Tá, ktorá mi skutočne pôjde, bude dobre zaplatená a budem si ju užívať. A vieš čo? Ona tam skutočne bola. Avšak kým som to zistil, čakalo ma ešte zopár menších chybičiek.

Skúsil som teda podnikať. Zobral som si 5 000€ úver, odišiel som z práce a pustil sa do toho. Mohol by som napísať dlhé litánie o tom, čo ma k tomu viedlo, aký som mal podnikateľský plán a podobne… Dôležité je však to, že som do dvoch týždňov skrachoval! Dobre čítaš, do dvoch týždňov! Úprimne, skoro som to nerozdýchal.

Ďalej ma pri inom podnikaní podrazili najlepší kamaráti, môj zamestnanec ma okradol o 1000€, čím zničil start-up, založil som blog, ktorý nemal absolútne žiadnu návštevnosť a mal som ponúknutých x zamestnaní, z ktorých nevyšlo hádam ani jedno.

Za tých pár posledných rokov som padol na hubu celkom veľakrát, avšak stále som tu. Okrem toho, že ma tieto príhody stáli poriadne nervy, naučili ma veľa. Odniesol som si cenné skúsenosti, ktoré som nikde inde získať nemohol. A čo je viac, všetky tieto neúspechy ma dostali na miesto, na ktorom sa nachádzam teraz. A že sa nachádzam na sakra dobrom mieste! 😉

Ak sa ti myšlienky v článku páčia, tak si daj od tohto náruživého čítania menšiu pauzičku a lajkni MOTIVATION-MANa na Facebooku. Zaistíš si tým to, že ti ďalšie zaujímavé články neujdú. Jeden klik a o ďalšie nadupané riadky budeš mať postarané. Tak šup. 😉

No čo som sa naučil ďalej…

5. Ten, kto sa nevzdáva, víťazí

Neskôr som sa naučil, že ak chcem zvíťaziť, nemôžem sa vzdať.

Bol som bez práce, bez peňazí, s úverom na krku. Niekto si môže povedať, že 5000€ nie je zas tak veľa, no ak si dovtedy pracoval za 450€, nemal nič odložené a tiež žiadnu podporu od rodičov, ktorí takisto nemali peniaze na rozdávanie, je to sakra veľa, ver mi.

Mal som teda len dve možnosti. Nechať tento debakel, aby ma položil alebo zdvihnúť hlavu a skúsiť to znovu.

Skúsil som to teda znovu. Po dvoch neúspešných pohovoroch do IBM som nestrácal nádej a hlavne som neprestával študovať a makať.

Neskôr sa mi podarilo dohodnúť si ďalší pohovor, tentokrát tretí v poradí, a ono to nakoniec vyšlo. Dostal som sa tam. A tým som si splnil ďalší sen. 😉

6. Kto hľadá nájde

Ako šieste som zistil, že ten, kto hľadá, nakoniec nájde. Alebo lepšie povedané, bez toho, aby si hľadal, nenájdeš.

Po prvom roku v IBM som opäť potreboval zmenu. Boli sme perfektný kolektív, peniaze slušné a úroveň stresu v práci sa blížila k bode mrazu. No pre mňa to nebola práca, ktorú som hľadal.

Vo svojom vnútri som vedel, že chcem robiť niečo úplne iné. Začal som teda hľadať prácu, ktorá by ma skutočne bavila, nie takú, ktorá mi iba zaplatí účty. Takú, ktorá by ma napĺňala. A ako to dopadlo? Nakoniec sa mi podarilo vymeniť prácu za hobby. 😉

7. Sny netrvajú iba jednu noc

A napokon, ako posledné som zistil, že sny môžu trvať oveľa dlhšie, ako jednu noc. Momentálne píšem články na blog, inšpirujem ľudí, venujem sa online marketingu a hlavne – hlavne si užívam môj život! 🙂

Nezaspal som na vavrínoch a neprestávam na svojej budúcnosti a svojich cieľoch pracovať. Každý deň píšem, každý deň sa učím, každý deň sa posúvam dopredu.

A poviem ti, že ešte nie som ani zďaleka tam, kde by som byť chcel, no s pokojným svedomím ti môžem povedať, že je môj život zo dňa na deň lepší. 🙂

Tak a toto bol môj príbeh. Teda aspoň jeho veľmi skrátená a zrýchlená verzia. Bol to výťažok toho, čomu ma osobnostný rozvoj za tie roky naučil. Čo myslíš, môže to naučiť aj teba?

Ak sa ti článok páčil, určite hoď svoj email do políčka pre NEWSLETTER, ktoré nájdeš nižšie (pod BIO-m autora) a podobné články sa ti v schránke objavia každý týždeň.

Ďalej, ak čítaš môj blog už dlhšie, tak vieš, že zatvoriť článok bez toho, aby si ho podporil jedným lajčiskom alebo šériskom, je zakázané! Tak nech ťa to ani nenapadne. 😀

Všetky potrebné gombíky na podporu nájdeš naľavo od článku.

email

email

Získaj prístup ku všetkým naloženým článkom

Tento článok som pôvodne napísal pre ľudí z členskej sekcie. Uvolnil som ho pre všetkých, aby som ti ukázal, aké pecky píšem pre mojich najväčších fans. No nie sú to len články, čo ti členstvo dá. Sú to tiež dlhšie a lepšie videá, súťaže o osobné konzultácie, moje produkty a kopec predmetov od motivation-mana a v neposlednom rade aj komunitné stretnutia! Je toho toľko, čo ti členstvo dá, až sa vlastne divím, prečo členom ešte nie si.

Staň sa teda členom hneď alebo si Zisti o výhodách viac
email

Blogger, online marketingový nadšenec a milovník života. Človek, ktorý sa rozhodol počúvnuť hlas svojho srdca namiesto ohlušujúcich názorov ľudí zo svojho okolia. Človek, ktorý sa rozhodol ísť vlastnou cestou, bez ohľadu na to, aká náročná bude. Človek, ktorý koná na základe vlastného úsudku a učí sa z vlastných chýb. Človek, ktorý sa vyjadruje slobodne a žije podľa vlastného presvedčenia a zásad. Človek, ktorý ŽIJE – neprežíva. A ak by si sa o mne rád dozvedel aj niečo konkrétne a videl pár fotiek, určite klikaj SEM. ;)

Prečítaj si viac o zakladateľovi

Odporúčam ti prečítať si aj tieto články

10 Velikánov, Ktorí Dokázali Zvíťaziť Aj Napriek Bolestivým Zlyhaniam A Nemalým Prekážkam
Ako Veľmi Sa Ti Zmení Život, Keď Prestaneš Vyčkávať A Začneš Žiť A 7 Skvelých Vecí, Ktoré Ťa To Naučí
40 Neuveriteľne Silných Pripomienok, Ktoré Ti Pomôžu Myslieť Pozitívne
4 Novoročné Predsavzatia, Ktoré Najčastejšie Zlyhávajú A Čo Si Stanoviť Namiesto Nich

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Komentáre ( 18 )

 • Maroš marec 31, 2015 4:14:59 pm

  Problém je v tom že ludia su tlačený systemom a hlavne strach ich nuti ostat tam kde sú … pekny pribeh a ukážkový priklad toho že život nieje o tom stat na jednom mieste a povedat si na minimalnu mzdu “ lepšie jak nič“ ako si sa.pytal už vo viacerých clankoch o com je život ak nie o naplnení svojich snov 🙂

  • Dušan Kadlec apríl 01, 2015 2:22:22 am

   Presne tak Maroš!

   Každý jeden človek má unikátny talent a jedinečné zručnosti, a preto by bol hriech nevyužiť ich! 🙂

   Keby ľudia nenapredovali, stále by sme niekde lovili mamuty a žili v jaskyni. Keby sme sa jednoducho odmietli učiť nové veci a posúvať sa dopredu už ako úplný špunti, nikdy by sme sa nenaučili chodiť a rozprávať.

   Pokrok je pre človeka prirodzený, každý z nás v sebe určite cíti ten hlad kráčať dopredu a zlepšovať svoju situáciu a svoj život. Avšak i keď ho cíti každý človek, delíme sa na tých, ktorý tento svoj hlad nasledujú a tých, ktorý ho navždy umlčia… A v tom je ten rozdiel…!!

   A nie je to iba o peniazoch… Je to o šťastí a hlavne o naplnení svojho života! 🙂

 • RENÁTA apríl 02, 2015 2:14:06 pm

  Dušan-potešilo ma to (y) Ďakujem 🙂

  • Dušan Kadlec apríl 03, 2015 5:11:14 am

   Hádam som príbehom inšpiroval 😉

 • Dagmar apríl 08, 2015 7:48:22 am

  Neviem či si už písal o niečom takom ako teraz spomeniem, ale myslím si, že je veľký ak nie najväčší problém pri zmene sa najskôr spoznať a uvedomiť si čo vlastne chcem. Veľa ľudí to nevie. Mne trvalo skoro dva roky (keď som sa rozhodla, že chcem svoj život zmeniť a tým zákonite musím zmeniť seba, ale ak chcem zmeny, musím najskôr poznať čo chcem meniť), kým som sa len spoznávala a selektovala svoj život – či robím toto pre to, lebo to chcem ja, alebo preto, lebo sa to vyžaduje, sluší, patrí… V konečnom dôsledku som chcela zmenu, ale nemala som cieľ, vlastne som spočiatku ani nevedela, aká práca by ma bavila, keby som si mohla vybrať. Toto spoznanie bolo u mňa asi najdôležitejšie, potom som sa vydala na svoju novú cestu a ÁNO, sny sa plnia 🙂

  • Dušan Kadlec apríl 09, 2015 12:09:11 am

   Dagmar teším sa s Tebou, že sa Ti splnili sny, je to skvelý pocit! 🙂

   Píšem o tom v E-Booku, neviem či som to spomínal aj v článkoch.

   A píšeš pravdu, je to veľmi dôležité a každý si musí nájsť to svoje. Odpovede musí nájsť každý vo svojom vnútri..!

   Sám som vyskúšal x vecí, kým som objavil to, čo si ukradlo moje srdce!! 😛

 • Ondrej apríl 23, 2015 10:17:23 pm

  Je to ťažké padnúť na hubu dva razy po sebe a to nehovorím ani o poriadnom páde na hubu. Lenže ja som mal ambície a energiu pracovať, no časom všetko išlo do stratena. Nakoniec som našiel to čo by som chcel robiť. To čo je pre mňa momentálne prioritou a to je moja práca. Som vyčerpaný, unavený, robím chyby (občas 🙂 ) a niekedy sa mi ani vstávať nechce. Hlavne dnes sa cítim strašne, pretože sa stalo niečo za čo cítim zodpovednosť, je jedno do akej miery, ale cítim ju. Mal som sa o určité veci postarať a ono to vybuchlo. Celý deň som bol nepríjemný, nadával som a zúril celý deň – NIE! Povedal som si ku koncu dňa a v podvedomí ako aj v realite som robil všetko preto aby sa to už neopakovalo. Povedal som si, že toto nič nie je.
  Žijem, dýcham, som zdravý (aj keď som prešiel za posledný rok veľmi špecifickými vyšetreniami na podozrenie závažnej choroby – kedy som si uvedomil, že sú dôležitejšie veci 🙂 a ten deň kedy mi povedali, že mi nič nie je mám v pamäti stále!)
  Prečítaním Vášho článku, som dostal nový impulz, nový impulz do zaseknutého kolobehu. Zistil som, že čas, priatelia a odhodlanie sú dôležité. Ale cítime že som na správnom mieste, a že okolnosti ma obdarili touto fackou a vtedy som si povedal:
  ˇ“Dosť! Dosť bolo nadávok, dosť bolo zúrenia – toto ma nikam neposunie. Ja som väčší než toto všetko. Sila môjho odhodlania môže byť prevýšená iba silou môjho konania!“
  Trvalo mi než som sa k tomuto vo svojej „makovici“ dopracoval, no uvedomil som si to až teraz prečítaním vášho článku.

  Týmto krátkym uvedomením by som vám rad poďakoval za články na tejto stránke a vznik stránky ako takej! Zo svojich pádov mám pár článkov, ale hlavne som si uvedomil dve veci:
  1. Prehra alebo neúspech nás vždy poučí!
  2. Naša myseľ je najsilnejší zdroj energie – ak sme sa nevzdali v hlave, nič nie je stratené! Pretože myšlienky sú energia, ktorá sa vracia ku svojmu zdroju. To čo dáme dostaneme naspäť

  Vďaka a veľa zdaru!

  • Dušan Kadlec apríl 24, 2015 4:42:04 pm

   Ahoj Ondrej, ďakujem za komentár, i keď ono je to vlastne taký malý článok 😀

   Ono s chybami si starosti nerob, pretože ak si už nejakú spravil, starosti ti vrátiť čas nepomôžu. Chyby sú prirodzené, robí ich každý a sú tu na to, aby sme sa z nich poučili! Prúser by bol skôr vtedy, ak by si žiadne nerobil, pretože by to znamenalo, že nenapreduješ, nesnažíš sa o nič a nerobíš nič nové. 🙂

   A na veci dôležité pre teba by si zabúdať nemal. Či už sú to priatelia, rodina alebo tvoje hobby. Kam investuješ svoj čas, tam neskôr uvidíš výsledky. A preto by si tieto dôležité veci zanedbávať NEMAL! 😉

   A takisto by ťa tvoje práca nemala vyčerpávať a ničiť. Mal by si nájsť nejaký zlatý stred, kompromis. Pretože, ak si skutočne našiel svoju vášeň, mala by ťa napĺňať a dobíjať ťa energiou, nie ničiť ťa a brať ti sily.

   A myseľ je skutočne všetkým! Pretože to, či veríš alebo neveríš, či si optimista alebo pesimista alebo to, aký máš pohľad na veci vo svojom živote, to rozhodne o všetkom!!! 😉

   Nech sa darí aj tebe Ondrej. A to poriadne, nie len tak trošku! Prajem ti, nech si splníš každý jeden sen, ktorý máš!!! 😉

 • katka január 22, 2016 9:02:28 pm

  Každý deň je výzvou na nový začiatok….keď je dnes všetko tmavé…vtedy treba pozbierať všetku silu a premeniť ju na úsmev, vo svojom vnútry treba zachovať čo najväčší kľud a pohodu…úžasné a inšpiratívne články….vďaka;)

  • Dušan Kadlec január 26, 2016 10:37:33 pm

   Som rád, že sa ti články páčia Katka a ďakujem za pochvalu. 😉

 • Michal január 23, 2016 1:26:05 pm

  Výborný článok Dušo 🙂 Verím že to dotiahneš tam kde plánuješ 🙂

  • Dušan Kadlec január 26, 2016 10:38:28 pm

   Tiež v to verím Majkel! 😀

   Samozrejme vďaka za pochvalu. 🙂

 • Viera február 02, 2016 3:38:42 pm

  Nádherný príbeh,je na poučenie,ako nezlyhať pri pádoch na hubu,ale postaviť sa znova na nohy a bojovať,ísť si za svojimi snami a urobiť preto všetko možné.Neostať stáť a hovoriť si som smoliar,nemám šťastie v ničom,mne sa nič nepodarí….áno ja som ostala takto nečinne stáť a neviem sa pohnúť z miesta,odkedy som prišla o prácu,som deprimovaná,zúfalá atď.,Týmto svojím príbehom,čo všetko si prekonal a nevzdal si sa a dosiahol si to,čo si chcel,to všetko ma veľmi povzbudilo a priznam sa dodalo mi to ohromnú silu začať naplno rozmýšľať a hlavne pohnúť sa z miesta a niečo robiť.Ďakujem veľmi pekne Dušanko!Pomohol si mi veľmi zamyslieť sa nad sebou…Prajem Ti veľa ďalších úspechov

  • Dušan Kadlec február 06, 2016 6:46:02 pm

   Veď ono presne o tom je aj život Viera. Každý v živote spadne, narazí na prekážky, čelí problémom… No je to práve to, či si po nich dokážeme oprášiť kolená a postaviť sa po tých úderoch opäť na vlastné nohy alebo zostaneme na zemi a budeme do nekonečna nariekať pre veci, ktoré sa nám v živote prihodili, čo rozhodne o našom osude, šťastí a úspechu.

   Nikto nemá cestu vydláždenú a bez prekážok, ani ja som nemal… A ešte ma toho mnoho čaká a som si viac ako istý, že ďalšie nezdary a neúspechy ma tam niekde čakajú, no neplánujem sa vzdať, som odhodlaný skúsiť to toľko krát, koľko bude zapotreby a práve to je dôvod, pre ktorý som si istý, že v živote uspejem, že si dokážem splniť sny, že si dokážem splniť ciele!

   A môžeme to tak spraviť úplne všetci… Aj ty môžeš Viera! 😉

   Samozrejme, nepôjde to hneď ako po masle, no ten kto sa nevzdáva, ten víťazí, na to netreba zabúdať! 😉

   Ďakujem za pochvalu a takisto prajem veľa úspechov v živote a tiež pri hľadaní novej práce.

 • Juro máj 03, 2016 6:46:17 pm

  ahoj,

  dnes mam akurat ten den, ze som na dlazbe a seriozne som zacal uvazovat o samovrazde, lebo mi moj zivot prisiel akysi bezvychodiskovy. potom som si ti trochu pisomne rozobral a dosiel som na to, ze samovrazda je blbost a to ma akosi ukludnilo. no a na to som narazlil na dva tvoje blogy, kde opisujes svoje turbulencie, kym sa ti zacalo darit. povzbudilo ma to a patram po tom, co mi tato dnesna kriza ma povedat. kazdopadne, potreboval som si precitat nieco tako tvoj blog. pomaha to verit dalej. lebo tiez som sa vydal na uplne neprebadanu cestu, vela riskujem a su dni, ked padam na dno ako dnes. vtedy pomaha si precitat daco od cloveka, co si presiel podobnym dacim na svojej ceste, lebo to dava silu verit tomu, ze vsetko ma svoj zmysel a ak jeden veri, tak sa to nakoniec podari.

  • Dušan Kadlec máj 08, 2016 10:25:12 pm

   Fúha, ono ma to vždy neuveriteľne mrzí, keď takéto niečo počujem.

   Považujem sa za veľmi empatického človeka, ale akosi sa nedokážem vcítiť a pochopiť ľudí, ktorí rozmýšľajú nad predčasným ukončením svojho života. Pre mňa je to zázrak a som zaň neopísateľne vďačný.

   Viem, že to nie je vždy med lízať a že dokáže byť poriadne tvrdý a krutý, no stále je to dar! I keď sa nedarí a kazí sa aj to, čo sa pokaziť nedalo, vždy je tu strašne veľa vecí, ktoré si môžme naplno užívať a mali by sme za ne byť nesmierne vďačný.

   Skús si prečítať tieto články. Tie ma vždy povzbudia, i keď padám na dno a neviem zastaviť…:
   https://motivation-man.sk/najlepsie-veci-v-zivote-su-zadarmo/
   https://motivation-man.sk/20-cinnosti-ktore-ta-spravia-najstastnejsim-clovekom-na-svete/

   Je to tak, ako píšeš. Už som si nejakým tým neľahkým obdobím prešiel, no myslím, že tie najťažšie skúšky ma ešte len čakajú. No hlavu si s nimi nerobím. Už som sa presvedčil, že sa dokážem dostať z každej situácie, na ktorej som ochotný pracovať.

   A bez ohľadu na to, aké zlé veci sa nám v živote prihodia, každá z nich nás niečomu naučí. Nehľadiac na to, aké ťažké to ešte budeme mať, spraví nás to silnejšími a odolnejšími a pripraví nás to na to všetko, čo nás čaká v budúcnosti.

   Takže presne, ako píšeš. Netreba strácať vieru a treba spraviť všetko preto, aby sme sa z ťažkých časov dostali! Tak sa mi to osvedčilo, tak to funguje! 😉

   Tak teda veľa šťastia Juro, držím palce, nech sa z toho všetkého dostaneš. Hlavu hore a na svojej lepšej budúcnosti začni čo najskôr pracovať! 😉

 • Vero júl 28, 2016 6:16:52 pm

  Padam na hubu cely zivot. Kazdy problem ma formoval. Podakovala som sa bohu za kazdy jeden aj za to, ze som tam, kde som. Je zo mna ten, kym som vzdy chcela byt. A bolo to sakra Takze.. Hlavne byt uprimny k sebe a nebyt pohode you. Mam rada tvoje clanky. Dakujem ti za ne 😉

  • Dušan Kadlec júl 31, 2016 11:16:13 pm

   Presne viem o čom hovoríš Vero!

   Nebyť problémov v mojom živote a všetkej tej nespokojnosti, iba ťažko by som bol teraz tam, kde som a robil to, čo robím a to, čo milujem! Ono to nie je len taký blábol, že problémy budujú charakter a ak ich prekonáš, tvoj život sa stane zakaždým lepší! 😉

   Teším sa teda s tebou a želám ti, nech sa ti aj naďalej darí napredovať smerom, aký si si vybrala!