Čo To Vlastne Znamená Hľadať V Živote Vášeň?

O čom je hladanie vášne

Som si istý, že si sa už stretol s výrazom „objav svoju vášeň“ alebo v angličtine „find your passion“. Ale čo to vlastne znamená? Čo znamená žiť život riadený svojou vášňou?

Celé je to o naplnení tvojho života. Je to vlastne o tom nájsť v živote niečo, čo miluješ. Nájsť niečo, čo ťa bude napĺňať zvnútra, poháňať vpred a bude ti to robiť radosť. Jednoducho povedané spraví ťa to šťastným.

No nie je to len o hľadaní. Je to skôr o tom nájsť také niečo a samozrejme sa tomu začať venovať!

V práci predsa trávime minimálne 8 hodín denne, čo je 40 hodín týždenne a približne 160 hodín mesačne (niektorí omnoho viac). Je to príliš veľa času na to, aby sme ho trávili na mieste, ktoré neznášame. V práci, ktorú prinajmenšom nemáme radi, poniektorí dokonca nenávidíme.  

Veď ako môže byť človek, ktorý trávi polovicu svojho času niečím, čo neznáša, vôbec šťastný?

„Tam vonku je príliš veľa ľudí, ktorí robia prácu, ktorú nenávidia. Prosím prestaňte! V 21. storočí neexistuje žiadny dôvod, prečo by ste mali robiť niečo, čo nenávidíte.“ – Gary Vaynerchuk

Nešťastie: Vzniká, keď sa naše myšlienky o tom, kto sme a čo by sme mali robiť, dostanú do rozporu s realitou, ktorá je iná.

To, že máš toľkokrát chuť dať výpoveď, rozbiť počítač, za ktorým sedíš alebo dokonca „vraziť“ šéfovi je dôsledkom toho, že kričíš o pomoc.

Dokonca aj tvoje vnútro vie, že toto nie je to, čo by si mal robiť. Tento muž alebo táto žena, ktorý/á robí v nudnej práci a znáša neustálu kritiku nadriadených nie si v skutočnosti ty.

Tvoje pravé JA volá o pomoc a kričí zo všetkých síl, no ty zatláčaš ten jemný hlas do úzadia a dávaš prednosť názorom ľudí, ktorí ti neustále vtĺkajú do hlavy to, čo je „správne“ a to, čo by si „mal robiť“.

Avšak, kto povedal, čo je správne a čo nie? Kto povedalc čo sa má robiť a čo nie? Kto určuje pravidlá?

Skutočne neviem, kto sa pasoval do tej role odborníka na všetko, no ja si osobne myslím, že TY sám najlepšie vieš, čo robiť chceš a čo nie. Nie je tak?

Ani argumentovanie frázou „veď to tak robia všetci“ už nestačí.

Pretože ak sa spomenutou frázou sám zvykneš obháňať, potrebuješ si asi uvedomiť, že väčšina ľudí na svete je chudobná, nešťastná a časom si aj tak väčšina z nich začne vyčítať, prečo nerobili veci inak.

A tí, čo to pochopia, tí majú vyhrané.

Mnoho z nás ešte stále žije a riadi sa podľa zastaraných vzorcov správania. Nasledovať dav, nevytŕčať z neho, byť poslušný, nepriečiť sa, robiť to, čo robiť treba.

No tak je to nesprávne. A nie, nie preto, že si to myslím ja, ale preto, že to tak cítiš aj sám.

Je teda načase, aby si s tým skončil!

Máš predsa iba jeden život. Túto hru si zahráš iba jeden jediný krát.

[divider_1px]

Ak sa ti myšlienky v článku páčia, tak si daj od tohto náruživého čítania menšiu pauzičku a lajkni MOTIVATION-MANa na Facebooku. Zaistíš si tým to, že ti ďalšie zaujímavé články neujdú. Jeden klik a o ďalšie nadupané riadky budeš mať postarané. Tak šup. 😉

[divider_1px]

Naozaj chceš svoj život prežiť, ako sivá myš? Mať ho podpriemerný a budovať si v ňom ten falošný pocit bezpečia a pocit komfortu, z ktorých ti nakoniec aj tak príde zle? Alebo práve naopak, chceš žiť naplno, užívať si každý deň a cítiť, že skutočne žiješ?

Sám sa musíš rozhodnúť, je to iba na tebe, na nikom inom!

A práve toto je miesto, kde sa na svetlo sveta dostáva tvoja vášeň.

Každý z nás má niečo, čo ho napĺňa a robí mu radosť. Niečo, čo je ochotný robiť aj zadarmo. Najradšej by si o tom rozprával od rána do večera, každému vo svojom okolí. Nedá ti to spať a ráno ťa to vystrelí z postele. A práve to kamarát, práve to je tvoja vášeň. 😉

A ak náhodou ešte stále nevieš, čo to je, nezúfaj, nie si sám. Stačí ju iba nájsť.

Pre prípad, že by si pri jej hľadaní potreboval menšie nakopnutie, určite ti pomôže článok, ktorý som pred nedávnom napísal – Tajomstvo Hľadania Skutočnej Vášne V Živote.

Upozornenie: Týmto článkom som nechcel povedať, že máš šéfovi hneď v pondelok ráno naservírovať výpoveď. Jediné, čo chcem, je prebudiť v tebe túžbu objaviť vášeň vo svojom živote, nájsť tvoje poslanie a vydať sa tým správnym smerom. Keď ju objavíš, dokážeš byť obrovským prínosom pre ľudí, ktorí to budú potrebovať. Každý z nás je unikátny. Avšak nič sa nedeje hneď a každá zmena je proces, ktorý vyžaduje čas.

A ak by ti chýbala motivácia, tak si spomeň, že iba keď budeš žiť život podľa seba a nie podľa očakávaní druhých, iba vtedy dokážeš byť skutočne šťastný.

Som rád, že si článok dočítal až do konca a budem ešte radšej, ak zanecháš v komentároch Tvoj názor. 🙂 Myslíš, že si človek môže vybrať to, čo bude v živote robiť alebo by mal nasledovať cestu, na ktorej sa ocitol a brať život taký aký je?

Samozrejme, ešte radšej budem, ak článok poriadne polajkuješ a pozdielaš ako sa patrí. 😉

A ako posledné, stále je tu možnosť zapísať sa do NEWSLETTER-u, tak neváhaj a rýchlo ju využi. Iba tak sa uistíš, že ti žiadny ďalší peckový článok neujde. Políčko kam hodiť svoju emailovú adresu nájdeš nižšie, pod BIO-m autora. 😉

Photo credit: Amanda (license).