Čo To Vlastne Znamená Hľadať V Živote Vášeň?

Čo To Vlastne Znamená Hľadať V Živote Vášeň?
Vášeň / 27.01.2014 / 10

Som si istý, že si sa už stretol s výrazom „objav svoju vášeň“ alebo v angličtine „find your passion“. Ale čo to vlastne znamená? Čo znamená žiť život riadený svojou vášňou?

Celé je to o naplnení tvojho života. Je to vlastne o tom nájsť v živote niečo, čo miluješ. Nájsť niečo, čo ťa bude napĺňať zvnútra, poháňať vpred a bude ti to robiť radosť. Jednoducho povedané spraví ťa to šťastným.

No nie je to len o hľadaní. Je to skôr o tom nájsť také niečo a samozrejme sa tomu začať venovať!

V práci predsa trávime minimálne 8 hodín denne, čo je 40 hodín týždenne a približne 160 hodín mesačne (niektorí omnoho viac). Je to príliš veľa času na to, aby sme ho trávili na mieste, ktoré neznášame. V práci, ktorú prinajmenšom nemáme radi, poniektorí dokonca nenávidíme.  

Veď ako môže byť človek, ktorý trávi polovicu svojho času niečím, čo neznáša, vôbec šťastný?

„Tam vonku je príliš veľa ľudí, ktorí robia prácu, ktorú nenávidia. Prosím prestaňte! V 21. storočí neexistuje žiadny dôvod, prečo by ste mali robiť niečo, čo nenávidíte.“ – Gary Vaynerchuk

Nešťastie: Vzniká, keď sa naše myšlienky o tom, kto sme a čo by sme mali robiť, dostanú do rozporu s realitou, ktorá je iná.

To, že máš toľkokrát chuť dať výpoveď, rozbiť počítač, za ktorým sedíš alebo dokonca „vraziť“ šéfovi je dôsledkom toho, že kričíš o pomoc.

Dokonca aj tvoje vnútro vie, že toto nie je to, čo by si mal robiť. Tento muž alebo táto žena, ktorý/á robí v nudnej práci a znáša neustálu kritiku nadriadených nie si v skutočnosti ty.

Tvoje pravé JA volá o pomoc a kričí zo všetkých síl, no ty zatláčaš ten jemný hlas do úzadia a dávaš prednosť názorom ľudí, ktorí ti neustále vtĺkajú do hlavy to, čo je „správne“ a to, čo by si „mal robiť“.

Avšak, kto povedal, čo je správne a čo nie? Kto povedalc čo sa má robiť a čo nie? Kto určuje pravidlá?

Skutočne neviem, kto sa pasoval do tej role odborníka na všetko, no ja si osobne myslím, že TY sám najlepšie vieš, čo robiť chceš a čo nie. Nie je tak?

Ani argumentovanie frázou „veď to tak robia všetci“ už nestačí.

Pretože ak sa spomenutou frázou sám zvykneš obháňať, potrebuješ si asi uvedomiť, že väčšina ľudí na svete je chudobná, nešťastná a časom si aj tak väčšina z nich začne vyčítať, prečo nerobili veci inak.

A tí, čo to pochopia, tí majú vyhrané.

Mnoho z nás ešte stále žije a riadi sa podľa zastaraných vzorcov správania. Nasledovať dav, nevytŕčať z neho, byť poslušný, nepriečiť sa, robiť to, čo robiť treba.

No tak je to nesprávne. A nie, nie preto, že si to myslím ja, ale preto, že to tak cítiš aj sám.

Je teda načase, aby si s tým skončil!

Máš predsa iba jeden život. Túto hru si zahráš iba jeden jediný krát.

Ak sa ti myšlienky v článku páčia, tak si daj od tohto náruživého čítania menšiu pauzičku a lajkni MOTIVATION-MANa na Facebooku. Zaistíš si tým to, že ti ďalšie zaujímavé články neujdú. Jeden klik a o ďalšie nadupané riadky budeš mať postarané. Tak šup. 😉

Naozaj chceš svoj život prežiť, ako sivá myš? Mať ho podpriemerný a budovať si v ňom ten falošný pocit bezpečia a pocit komfortu, z ktorých ti nakoniec aj tak príde zle? Alebo práve naopak, chceš žiť naplno, užívať si každý deň a cítiť, že skutočne žiješ?

Sám sa musíš rozhodnúť, je to iba na tebe, na nikom inom!

A práve toto je miesto, kde sa na svetlo sveta dostáva tvoja vášeň.

Každý z nás má niečo, čo ho napĺňa a robí mu radosť. Niečo, čo je ochotný robiť aj zadarmo. Najradšej by si o tom rozprával od rána do večera, každému vo svojom okolí. Nedá ti to spať a ráno ťa to vystrelí z postele. A práve to kamarát, práve to je tvoja vášeň. 😉

A ak náhodou ešte stále nevieš, čo to je, nezúfaj, nie si sám. Stačí ju iba nájsť.

Pre prípad, že by si pri jej hľadaní potreboval menšie nakopnutie, určite ti pomôže článok, ktorý som pred nedávnom napísal – Tajomstvo Hľadania Skutočnej Vášne V Živote.

Upozornenie: Týmto článkom som nechcel povedať, že máš šéfovi hneď v pondelok ráno naservírovať výpoveď. Jediné, čo chcem, je prebudiť v tebe túžbu objaviť vášeň vo svojom živote, nájsť tvoje poslanie a vydať sa tým správnym smerom. Keď ju objavíš, dokážeš byť obrovským prínosom pre ľudí, ktorí to budú potrebovať. Každý z nás je unikátny. Avšak nič sa nedeje hneď a každá zmena je proces, ktorý vyžaduje čas.

A ak by ti chýbala motivácia, tak si spomeň, že iba keď budeš žiť život podľa seba a nie podľa očakávaní druhých, iba vtedy dokážeš byť skutočne šťastný.

Som rád, že si článok dočítal až do konca a budem ešte radšej, ak zanecháš v komentároch Tvoj názor. 🙂 Myslíš, že si človek môže vybrať to, čo bude v živote robiť alebo by mal nasledovať cestu, na ktorej sa ocitol a brať život taký aký je?

Samozrejme, ešte radšej budem, ak článok poriadne polajkuješ a pozdielaš ako sa patrí. 😉

A ako posledné, stále je tu možnosť zapísať sa do NEWSLETTER-u, tak neváhaj a rýchlo ju využi. Iba tak sa uistíš, že ti žiadny ďalší peckový článok neujde. Políčko kam hodiť svoju emailovú adresu nájdeš nižšie, pod BIO-m autora. 😉

Photo credit: Amanda (license).

email

email

Získaj prístup ku všetkým naloženým článkom

Tento článok som pôvodne napísal pre ľudí z členskej sekcie. Uvolnil som ho pre všetkých, aby som ti ukázal, aké pecky píšem pre mojich najväčších fans. No nie sú to len články, čo ti členstvo dá. Sú to tiež dlhšie a lepšie videá, súťaže o osobné konzultácie, moje produkty a kopec predmetov od motivation-mana a v neposlednom rade aj komunitné stretnutia! Je toho toľko, čo ti členstvo dá, až sa vlastne divím, prečo členom ešte nie si.

Staň sa teda členom hneď alebo si Zisti o výhodách viac
email

Blogger, online marketingový nadšenec a milovník života. Človek, ktorý sa rozhodol počúvnuť hlas svojho srdca namiesto ohlušujúcich názorov ľudí zo svojho okolia. Človek, ktorý sa rozhodol ísť vlastnou cestou, bez ohľadu na to, aká náročná bude. Človek, ktorý koná na základe vlastného úsudku a učí sa z vlastných chýb. Človek, ktorý sa vyjadruje slobodne a žije podľa vlastného presvedčenia a zásad. Človek, ktorý ŽIJE – neprežíva. A ak by si sa o mne rád dozvedel aj niečo konkrétne a videl pár fotiek, určite klikaj SEM. ;)

Prečítaj si viac o zakladateľovi

Odporúčam ti prečítať si aj tieto články

10 Velikánov, Ktorí Dokázali Zvíťaziť Aj Napriek Bolestivým Zlyhaniam A Nemalým Prekážkam
Ako Veľmi Sa Ti Zmení Život, Keď Prestaneš Vyčkávať A Začneš Žiť A 7 Skvelých Vecí, Ktoré Ťa To Naučí
40 Neuveriteľne Silných Pripomienok, Ktoré Ti Pomôžu Myslieť Pozitívne
4 Novoročné Predsavzatia, Ktoré Najčastejšie Zlyhávajú A Čo Si Stanoviť Namiesto Nich

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Komentáre ( 10 )

 • Palo február 24, 2015 10:08:52 pm

  Na parádu čítanie vždy ma to posunie smerom hore . Vášeň budem určite hladať . Dakujem

  • Dušan Kadlec február 25, 2015 1:52:03 am

   Vďaka za pochvalu Palo,

   takéto peckové komentáre ma vždy nabijú novou energiou. 😉

 • reni november 22, 2015 2:50:31 pm

  Ahoj, neviem momentalne stracam nadej na vašen,,,som demotivovana ,ale budem sa snazit to zmenit,,,isto nato budem musiet nacriet dosvojho vnutra.nechcem zit nespokojny zivot:-)reni

  • Dušan Kadlec november 26, 2015 4:52:52 pm

   Ahoj Reni. Ono je ťažké hľadať vášeň tam, kde nie je. Snažiť sa ju vytvoriť v práci, ktorá nám nič nehovorí.

   Hľadanie vášne je presne o tom… O hľadaní… A keď ju nájdeš, s jej nedostatkom sa viac trápiť nebudeš. Tvoje srdce bude v jednom ohni. 😉

   Na to sa teda zameraj. Nájdi niečo, čo k tebe prehovára, čo ťa láka, čo ťa baví. A i keď sa nedá hneď opustiť všetko to, čo robíš dnes, či už v pracovnom alebo osobnom živote, určite sa dá v každodenných aktivitách niečo, z čoho radosť máš, niečo, čo ti vyčaruje úsmev na tvári.

   Na to sa zameraj, tam smeruj svoju pozornosť. Vtedy budeš žiť život spokojný. 😉

 • Tibor január 22, 2016 8:30:34 pm

  Zdravím, veľmi ma inšpirujú Vaše články. Ja si už pomaly uvedomujem čo je moja vášeň 🙂 hoci doteraz som sa bál si to priznať. Ale už viem kam by som bol rád aby smeroval môj život a budem sa o to snažiť ako najlepšie budem vedieť. Čas a moja vytrvalosť ukáže. Prajem každému aby si v živote našiel to svoje a užil si svoj život naplno 🙂

  • Dušan Kadlec február 19, 2016 4:47:40 pm

   Ahoj Tibor,

   tak to som rád, že vás články dokážu inšpirovať. 😉

   Ono nikdy netreba zatvárať oči pred tým, po čom naše srdce prahne! To bude mať totižto za následok vždy iba jediné… Nešťastie!!

   Treba počúvať svoj vnútorný hlas, veriť svojim inštinktom a nasledovať svoje srdce, nech náš už vedie kamkoľvek… Ono už akosi vie, čo je pre nás najlepšie. 😉

 • Silvia február 07, 2016 9:20:58 pm

  Viem o com hovoris….
  Tento tyzden je moj posledny pracovny…
  Potom si to idem uzivat na vlastnu pest a robit to co ma bavi…
  Z vasnou a nadsenim….

  • Dušan Kadlec február 19, 2016 4:50:36 pm

   Držím ti palce Silvia!! 😉

   Mňa to čaká až koncom tohto roku a už sa neviem dočkať. 🙂

 • Lenka marec 03, 2016 12:03:35 am

  Čosi presne takéto niečo som si povedala aj ja. Úplne že som šťastnejšia od kedy viem že sa do práce uz nevrátim a skúsim si nájsť niečo lepšie čo ma bude napĺňať a kde budem šťastná a budem to hľadať do v tedy kým to nenájdem a nevzdam sa. Život je len jeden tak prečo ho prežiť v strese keď vlastne nemusíme

  • Dušan Kadlec marec 08, 2016 10:20:44 pm

   Múdro! Skutočne nie je dôvod, aby niekto ešte chodil do práce, ktorú neznáša…

   Máme kvantum možnosti, neobmedzený prístup k informáciám a slobodu… A svoj život môžme meniť, ako sa nám zachce. Máme skrátka všetko, čo pre vytvorenie lepšieho života potrebujeme. 😉

   A práca, tá by mala byť jeho súčasťou, nie iba jeho časťou, ktorú si musíme pretrpieť, len aby sme si dokázali zaplatiť účty… Máme na viac! 🙂