Tajomstvo Hľadania Skutočnej Vášne V Živote

Tajomstvo Hľadania Skutočnej Vášne V Živote
Vášeň / 30.06.2013 / 25

„Človek dokáže uspieť skoro vo všetkom, pre čo má nekonečné nadšenie.“ – Charles M. Schwab

Aj ty si zvykneš hovoriť, že keby si tak mohol nájsť to, čo ťa bude v živote napĺňať, to, čo ťa bude baviť, tak by to bolo všetko jednoduchšie? Často sa pristihneš pri tom, ako si vravíš, že ak by sa ti podarilo nájsť tvoju životnú vášeň, všetko by bolo úplne iné? Lepšie?

Ak áno, nie si sám.

Jedným z najčastejších kameňov úrazu pre ľudí, ktorí chcú začať žiť naplnený život, je práve prísť na to, čo by to mohlo byť, tá činnosť, ktorá ich bude v skutočnosti napĺňať.

Nanešťastie, väčšina z nás hľadá na nesprávnych miestach.

Kde, pýtaš sa? V našich hlavách… Vtedy, keď o tom premýšľame.

Sme zvyknutí používať našu myseľ k analýze, hľadáme pre veci racionálne vysvetlenie a snažíme sa hľadať príčiny. Je to prirodzené, avšak tu nám to nepomôže.

Prečo, pýtaš sa teraz pre zmenu? Preto, lebo svoju vášeň nemôžeš nájsť, a ani nikdy nenájdeš, vo svojej hlave, pretože sa nachádza v tvojom srdci.

Plamene vášne rozdúcha jedine nadšenie, nikdy myšlienky. Sám dobre vieš, že je to tak!

Čo sa snažím povedať je, že nezáleží na tom, ako veľmi sa snažíš, jednoducho nemôžeš prísť na to, čo je tou iskrou v tvojom živote iba tým, že nad tým budeš dokolečka premýšľať. Musíš začať konať a hľadať to, až pokiaľ to neucítiš z vnútra.

Takže ešte raz, aby si si to zapamätal… Vášeň pochádza z nadšenia, nie z myšlienok! Prijmi túto kľúčovú myšlienku a ona zmení tvoj život, ručím za to. 😉

No poďme ďalej. Nevyhnutná akcia, k objaveniu tvojej vášne, je iba jednou časťou príbehu. Je tu ďalší – dôležitý kus skladačky, o ktorom sa moc nehovorí.

A to, drahý kamarát, je najrýchlejší a najvýkonnejší spôsob, ako zmeniť to, čo máš rád, na podnikanie alebo povolanie, ktoré ťa bude napĺňať a sprevádzať celým tvojim životom.

Pripravený?

Vkladaj nadšenie do všetkého, čo robíš, do všetkého, čoho sa dotkneš. Bez ohľadu na úlohu, ktorá je pred tebou, vlož do nej toľko nadšenia a energie, koľko len môžeš. A vlastne, plnú pozornosť venuj všetkým úlohám, ktoré behom dňa vykonávaš.

Čokoľvek robíš, či už si čistíš zuby, cestuješ do práce alebo píšeš pracovný mail, daj do toho všetko.

Akonáhle vykonáš túto zmenu, zapáli to v tebe plameň, ktorý vyprovokuje inovatívne nápady a kreatívne postrehy v takej miere, že tomu sám nebudeš chcieť uveriť.

A priznajme si to, vášeň je nákazlivá. Keď si plný života, energický, usmiaty od ucha k uchu a všetko, čo behom dňa robíš, robíš s chuťou a nadšením, ľudia naokolo si to všimnú a budú to chcieť tiež… Tiež budú chcieť byť súčasťou, nech už je to čokoľvek, čomu sa venuješ.

Stále to som ťa nepresvedčil nájsť vo svojom živote vášeň?

Tak ďalším benefitom je, že tento proaktívny a nadšený prístup likviduje život-ničiace návyky, ako napríklad prokrastináciu, váhanie a sťažovanie sa, ešte v zárodku… Skôr, akoby dostali šancu napáchať v tvojom živote nejaké škody.

Teraz, keď už je ti jasné, kde môžeš nájsť svoju vášeň, a prečo by si tak mal vôbec spraviť, vykonaj tieto 4 kroky, aby si ju konečne odhalil:

4 kroky k odhaleniu tvojej vášne

1. Miluj všetko, čo robíš

Od tohto momentu, ak niečo nemáš rád, máš iba dve možnosti: prestaň to robiť (prestaň, pover tým inú osobu, najmi si na to niekoho) alebo to miluj celým svojím srdcom.

Všetko ostatné je šialenstvo.

Pamätaj: My, ľudské bytosti, sme obeťami našich zvykov. Nemôžeš byť „ufňukaný“, sťažovať sa a cítiť sa mizerne 80% tvojho dňa a očakávať, že budeš nadšený a entuziastický zvyšných 20%.

Vedz, že: Skutočne úspešní ľudia nie sú nikdy obeťami okolností. Uvedomujú si, že majú neobmedzenú moc, smerovať svoj život bez ohľadu na okolnosti, prevziať za danú situáciu zodpovednosť, vziať si ponaučenie a posunúť sa ďalej.

Nezabudni: V akomkoľvek momente, ak nemôžeš zmeniť to, čo robíš, vždy môžeš zmeniť spôsob, ako to robíš.

„Vášeň a zmysel života idú ruka v ruke. Keď objavíš svoj zmysel života, obyčajne objavíš niečo, pre čo si neskonale zapálený.“ – Federico Fellini

2. Pozri sa na svoje knihy, CDčká, DVDčká, históriu navštívených stránok na internete. Všimol si si nejaké zameranie?

Aká oblasť ťa neustále priťahuje? Na čo míňaš svoj drahocenný čas, peniaze a energiu?

No pozor, opäť sa na to snaž zamerať svojim srdcom a telom, nie hlavou.

Sleduj, pri ktorých myšlienkach sa usmievaš. O čom, keď hovoríš, tak ti zakaždým nabehnú zimomriavky?

Nejaký záblesk alebo iskra? Pri čom sa cítiš nadšený, čo dokáže ukojiť tvoju zvedavosť?

Kedy cítiš vzrušenie alebo strach? Toto všetko sa seba pýtaj, pretože sú to dobré znamenia, ktoré poukazujú na tvoj záujem.

Pamätaj: Naše vášne sú často iracionálne a v neustálom rozpore s logikou a rozumom. To je dôvod, prečo je dôležité presunúť svoju pozornosť do svojho srdca a na svoje telo zakaždým, keď skúmaš tieto otázky.

Tvoje srdce a telo obsahujú múdrosť ďaleko presahujúcu možnosti tvojej mysle, nezabúdaj na to! 😉

Ak sa ti myšlienky v článku páčia, tak si daj od tohto náruživého čítania menšiu pauzičku a lajkni MOTIVATION-MANa na Facebooku. Zaistíš si tým to, že ti ďalšie zaujímavé články neujdú. Jeden klik a o ďalšie nadupané riadky budeš mať postarané. Tak šup. 😉

3. O čom sa rád rozprávaš, učíš a o čo sa zaujímaš?

Toto je skutočne užitočná otázka.

Neboj sa, že sa o tvoju oblasť záujmu nebude nikto zaujímať. Medzi siedmimi miliardami ľudí na tejto planéte je veľmi pravdepodobné, že tam vonku existuje trh, kde je hlad presne po tých informáciách a produktoch, ktoré máš práve ty.

Alebo existuje spoločnosť, ktorá hľadá presne osobu so znalosťami a skúsenosťami tak jedinečnými, že im ich dokážeš ponúknuť len ty, nikto iný.

A ak nemáš predstavu, čo by to mohlo byť, spýtaj sa rodiny a kamarátov… Spýtaj sa ich, o čom točíš stále dookola, aj keď to už nikoho nezaujíma, spýtaj sa ich na veci, o ktorých nevieš prestať rozprávať a žiaria ti oči vždy, keď na ne príde reč.

A ďalšia chyba, ktorú mnohí často robia… V žiadnom prípade nepodceňuj silu začlenenia svojej vášne do tvojej, už existujúcej, kariéry alebo podnikania.

Možno nepotrebuješ celkovú reorganizáciu svojho života a toho, čo v ňom robíš. Možno stačí aplikovať viac toho, čo máš rád do toho, čo robíš práve teraz. Porozmýšľaj nad tým.

„Nemám žiadny špeciálny talent. Som len vášnivo zvedavý“ – Albert Einstein,

4. Prestaň o tom dookola rozprávať – začni konať

Teraz, keď už si sa dostal až sem, je dôležité začať konať. Vykonaj každý deň niečo, čo ťa posunie bližšie k tomu, čo je, alebo by mohla byť, tvoja vášeň.

Môže to byť cvičenie, písanie, točenie videí, prednášanie alebo čokoľvek iné so vzťahom k aktivite, ktorú zbožňuješ.

A tu je tá najlepšia časť. Zameranie sa na tvoju vášeň iba málokedy vyžaduje finančný výdavok.

Točenie videí, študovanie, či písanie nestojí nič. Iba čas, záujem a sústredenie.

Vybudovanie tvojho života na základe vecí, ktoré miluješ, je niečo, čo nikdy neoľutuješ.

Je to práve vášeň pre to, čo robíš, čo ťa poženie vpred, bude udržiavať tvoj záujem a dobíjať ťa energiou. A práve toto sú veci, ktoré treba na dosiahnutie akéhokoľvek úspechu a naplnenia v živote. A okrem toho, pokým sa necháš viesť svojim srdcom v ústrety svojej vášni, zažiješ úžasné chvíle, to mi ver! 😉

„Najmocnejšia zbraň na svete je ľudská duša v ohni.“ – Ferdinand Foch

A len tak medzi rečou, ak by ťa článok nedokázalˇúplne na sto percent presvedčiť o tom, že by si mal nasledovať svoje srdce a utekať v ústrety svojim snom, tak tento článok to ťa presvedčiť dokáže určite – 20 Dôvodov, Prečo By Si Mal Nasledovať Svoje Sny. Stojí za to, tak si ho nenechaj ujsť! 😉

A teraz smelo do toho. Začni hľadať to, čo ti prinesie v živote šťastie, nájdi vášeň pre prácu, ktorá ti umožní žiť naplnený život hodný žitia.

Samozrejme, nezabudni sa podeliť v komentároch pod článkom s tým, ako ti to ide. 😉

A okrem toho zbesilého ťukania do klávesnice s cieľom zanechať srdcervúci a povzbudivý komentár, určite článok nezabudni lajknúť, zdieľať, či poslať kamošovi, ktorému by sa mohol páčiť. 😉

Óóóókrem toho všetkého sa takisto nezabudni zapísať do NEWSLETTER-u, pretože iba tak sa uistíš, že ti ďalšie inšpiratívne a motivačné články neujdú. Stačí hodiť svoj email do políčka nižšie, pod BIO-m autora a ja ťa na každý ďalší článok veľmi rád upozorním. 😉

email

email

Získaj prístup ku všetkým naloženým článkom

Tento článok som pôvodne napísal pre ľudí z členskej sekcie. Uvolnil som ho pre všetkých, aby som ti ukázal, aké pecky píšem pre mojich najväčších fans. No nie sú to len články, čo ti členstvo dá. Sú to tiež dlhšie a lepšie videá, súťaže o osobné konzultácie, moje produkty a kopec predmetov od motivation-mana a v neposlednom rade aj komunitné stretnutia! Je toho toľko, čo ti členstvo dá, až sa vlastne divím, prečo členom ešte nie si.

Staň sa teda členom hneď alebo si Zisti o výhodách viac
email

Blogger, online marketingový nadšenec a milovník života. Človek, ktorý sa rozhodol počúvnuť hlas svojho srdca namiesto ohlušujúcich názorov ľudí zo svojho okolia. Človek, ktorý sa rozhodol ísť vlastnou cestou, bez ohľadu na to, aká náročná bude. Človek, ktorý koná na základe vlastného úsudku a učí sa z vlastných chýb. Človek, ktorý sa vyjadruje slobodne a žije podľa vlastného presvedčenia a zásad. Človek, ktorý ŽIJE – neprežíva. A ak by si sa o mne rád dozvedel aj niečo konkrétne a videl pár fotiek, určite klikaj SEM. ;)

Prečítaj si viac o zakladateľovi

Odporúčam ti prečítať si aj tieto články

10 Velikánov, Ktorí Dokázali Zvíťaziť Aj Napriek Bolestivým Zlyhaniam A Nemalým Prekážkam
Ako Veľmi Sa Ti Zmení Život, Keď Prestaneš Vyčkávať A Začneš Žiť A 7 Skvelých Vecí, Ktoré Ťa To Naučí
40 Neuveriteľne Silných Pripomienok, Ktoré Ti Pomôžu Myslieť Pozitívne
4 Novoročné Predsavzatia, Ktoré Najčastejšie Zlyhávajú A Čo Si Stanoviť Namiesto Nich

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Komentáre ( 25 )

 • Peter december 14, 2014 7:20:09 pm

  Článok je fajnový a realistický. U mňa je najväčší problém prekonať strach zo zlyhania, Ďalej sa neviem rozlučiť s okolnosťami ktoré ma v skutočnosti brzdia. Najťažší je prvý krok. Pokiaľ nespravím prvý krok, tak nemôže nasledovať druhý… zo začiatku si človek pamatá aj počet krokov… ale časom už kráča a nepočíta kroky a dojde na pocit, že aké sú niektoré veci jednoduché… je to skvelý pocit. Prvý krok je najdôležitejší.

  • Dušan Kadlec december 17, 2014 4:14:17 pm

   Ahoj Peter, je to presne ako hovoríš…

   Najdôležitejším krokom je práve akcia, ten prvý krok. Od momentu, kedy ho spravíš, pôjde všetko akosi jednoduchšie.

   Objavíš v sebe silu a odhodlanie, ktoré si možno do vtedy nepoznal a budeš omnoho rozhodnejší a cieľavedomejší.

   A v žiadnom prípade si nerob ťažkú hlavu z toho, že sa nevieš rozhýbať okamžite, pretože každá zmena je proces ! 😉

   Držím palce !

  • Matej november 08, 2015 10:31:24 am

   Presne si ma vystihol.

 • Tereza apríl 01, 2015 9:07:17 pm

  Děkuji Dušane, žes to tak přesně pojmenoval – soustředěná pozornost na všechno co dělám a ochota dělat to nejlíp jak dovedu!
  Ještě jednou díky.

  • Dušan Kadlec apríl 02, 2015 4:43:19 am

   Rado sa stalo Tereza ! 🙂

   Treba sa sústrediť a nespúšťať svoj cieľ z dohľadu 😉

 • Barbora august 05, 2015 10:52:16 am

  Túto stránku som objavila len nedávno a som z nej nadšená 🙂 Už dlhšiu dobu čítam knihy o úspechu a šťastí a som rada že som našla ďalší zdroj motivácie. Mám len 17 ale je mi jasné, čo chcem v budúcnosti robiť a takéto články ma za tým doslova ženú 🙂 ďakujem

  • Dušan Kadlec august 11, 2015 12:14:55 pm

   Teším sa s Tebou Barbora a ďakujem za pochvalu 🙂

   Motivácia je veľmi dôležitá a teší ma, že si to uvedomuješ už v tak mladom veku!

   A to, že máš 17 nie je vôbec prekážkou, ak máš ciele a sny a vieš kam ideš 😉

 • Martin august 13, 2015 10:05:02 am

  Hmm ahojte
  Ja mam tiez 17 , idem do maturitneho rocnika na gympli ale stale akosi neviem kam dalej smerujem. Som z toho frustrovany pretoze takmer vsetci v okoli uz zameranie maju. Snazim sa hladat no stale nic. Neviem si rady… Musim si vybrat vysoku skolu a zameranie kvoli predmetom v maturitnom rocniku a vidim to na bio+chem ale odtial neviem co dalej. Byt Lekarom ma nelaka.

  • Dušan Kadlec august 16, 2015 10:20:55 pm

   Ahoj Martin 🙂

   Tak v prvom rade, nie je ABSOLÚTNE ŽIADNY dôvod, byť frustrovaný. Ja sám som našiel svoju vášeň, keď som mal približne 22 a dovtedy som si toho veľa preskákal.

   Niektorí ľudia ju nájdu po 30-tke, niektorý po 40-tke, niektorí ešte neskôr.

   Podstatné je mať otvorenú myseľ a byť otvorený novým veciam. Skúšať, nebáť sa objavovať!

   Nikto nepovedal, že si musíš vybrať tú správnu cestu už teraz a že ju nikdy nebudeš môcť zmeniť. Dôležité je vybrať sa aspoň nejakou cestou a nezostať sedieť paralyzovaný na mieste. 😉

   I keď by si si vybral zle, nezúfaj. Mnoho sa toho naučíš a sú to práve tie zlé skúsenosti, ktoré nás často privedú k tým najlepším skúsenostiam v našich životoch! 😉

   Som si istý, že skôr, či neskôr nájdeš presne to, čo hľadáš, to, pre čo ti bude horieť srdce!! 😉

 • VERONIKA august 14, 2015 3:35:37 pm

  Ahoj Dusan,
  tvoja stranka ma velmi zaujala. Som na materskej s druhym dietatkom tak by clovek povedal ze je dost obracania pri dvoch malych detoch, no zlenivela som.. vsetky uz aj zakladne a neustale opakujuce sa povinnosti ma zatazuju a flakam ich. Tvoja stranka ma donutila vypnut TV aby som rozmyslala nad tym co citam ale aj sa namotivovala . Stale v zivote nieco chcem… chcela byt mala som ho… chcela.som svadbu mala.som…. chcela.som deti mam dve… chcem dom ideme stavat.. ale.stale.mi v zivote nieco chyba… a som.z toho nestastna… mozno preto lebo sa o vsetko postaral moj muz (okrem porodov 🙂 ) a ja som len malicko prilozila.ruku k dielu a nedosiahla nieco sama… moje dievcata su mojou vizitkou… su sikovne, zlate, vela veci vedia… o tie sa fakt staram dobre aj o muza kedze on plni moje sny a ja tie jeho… nemam muza zbohatlika ale muza ktory robi skoro 3 roboty naraz a obcas zabudame ze je len clovek…
  Tak velmi tuzim nieco spravit pre nas a nas zivot a naplnit hlavne ten svoj….
  Mas super stranku a snad sa docitam omnoho viac…. a nakopne ma to spravit nieco vo svojom zivote inak….
  Dik

  • Dušan Kadlec august 16, 2015 10:32:06 pm

   Ahoj Veronika, som rád, že píšeš 🙂

   V prvom rade obrovská pochvala za tú televíziu, pretože tam sa iba ťažko hľadá niečo podnetné, motivujúce alebo niečo, čo ti prispeje k osobnostnému rozvoju.

   Ako druhú vec ťa ukľudním, pretože je to úplne normálne, že chceš viac. Každý z nás chce viac. A to je dobré. Zlé by práveže bolo, keby si sa uspokojila s životom takým, aký je a vzdala sa všetkej snahy o jeho vylepšenie. Vždy je totižto na čom pracovať. 😉

   Avšak musíš si dať pozor na to, ČO v živote chceš. Nemôžeš dovoliť, aby si zabudla na všetko to dobré, čo už vo svojom živote máš, na to všetko, čo už sa ti v ňom dosiahnuť podarilo. Vtedy prichádza nešťastie. Vtedy sa budeš cítiť nenaplnená a budeš cítiť, že ti v živote niečo chýba!!!

   Buď vďačná za to, čo je v tvojom živote dobre. Za všetky svoje úspechy. A často si ich pripomínaj. Pretože sa nikdy nebudeš cítiť naplnená, keď sa budeš pozerať iba na veci, ktoré ti v živote chýbajú a zabudneš na tie, ktoré tam už dávno sú. Na tie, ktoré nemá nikto iný!

   Ono pre každého znamená úspech niečo iné. Pre niekoho kariéra, pre niekoho peniaze, pre niekoho rodina. Preto, ak robíš pre tú svoju všetko, nie je absolútne žiaden dôvod, prečo by si sa mala cítiť menejhodnotná alebo nenaplnená! Buď pyšná na to, čo robíš! 😉

   Trošku dlhší komentár, ale hádam splní svoj účel. 😛

 • viktoria október 30, 2015 12:11:53 pm

  Pecka 🙂 !

  • Dušan Kadlec november 03, 2015 8:41:16 am

   Vdaka za pochvalu Viktória.

   Toto bol jeden z prvých článkov, ktoré som napísal. Ak sa ti páčil, určite pozri aj novšie. Tie by mali byť kvalitatívne ďaleko popredu. 😉

 • Mirka november 17, 2015 8:28:42 pm

  Ahoj Dušan, ďakujem za skvelý článok.

  • Dušan Kadlec november 18, 2015 4:33:58 pm

   Rado sa stalo, som rád, že sa ti článok páči Monika 😉

 • Martina marec 11, 2016 10:56:59 am

  ahoj Dušan..
  dnes som sa prvý krát začítala do Tvojich stránok. Odišla som po 10 rokoch z postu regionálneho manažéra a získala som tuto istú pozíciu u inej spoločnosti s celkom iným zameraním, avšak natrafila som na problém ,ktorý si už opisoval – bol to proces zmeny v mojom živote, ktorý som nezvládla. Nezvládla som odlúčenie od mojich ľudí, s ktorými som tak dlho pracovala a nezvládla som ani začlenenie sa do novej firmy. Prišla som o prácu, ktorú robím rada behom 3 mesiacov a teraz sedím doma už 2 mesiace a neprestajne hľadám na internete a neviem čo ďalej.. chýba mi vášeň, chýba mi nápad.. no skúsim sa začítať do Tvojich článkov a nabrať znovu emócie a vášeň.. Pracovala som v obchodnej sfére s ľuďmi, ktorí si ma vážili a doteraz vyhľadávajú.. myslím, že niekde tam je moje opätovné miesto.

  • Dušan Kadlec marec 14, 2016 2:55:46 am

   Ono by si podľa mňa nemala byť taká sebakritická Martina a vravieť, že si to nezvládla…

   Ak ti chýbali priatelia a rodina a nevedela si sa začleniť do nového kolektívu, myslím, že to skrátka nebolo miesto pre teba. Verím dokonca, že ak by si sa premáhala a bojovala s tým, i keď by si sa na tej pozícii udržala, bola by si nešťastná.

   Naše telo a srdce nám dáva všemožne najavo, či ideme správnou cestou alebo nie a jediné, čo musíš spraviť, je načúvať a riadiť sa podľa toho. 😉

   Som si istý, že ak budeš hľadať, ktorým smerom by si sa v živote mala posunúť ďalej, odpoveď skôr či neskôr nájdeš.

   Veľa šťastia!

 • Martina marec 23, 2016 8:43:47 pm

  Ahoj Dušan, tvoje články sú ukrutne motivujúce a vďaka takým ľudom ako si ty že venujú svoj čas iným a pomáhajú. Čo by si poradil mne alebo ľuďom ktorí majú podobný problém…..ja už dlho cítim čo by bolo „mojou cestou“ čo ma baví a na čo mám nadanie, no je oblasť úplne neatraktívna…žiadne IT technológie. Všade čítam, že ak nájde človek svoj smer, tak sa tým aj uživí. No mne sa to nedarí celé roky, mala som i živnosť rozličné pokusy o spolupodnikanie s inými partnermi. Musím vybiehať mimo hraníc Slovenska do hotelového systému robiť upratovačku, aby som sa uživila.(hovorím plynule nemecky) Teraz sa pritrafila práca v „mojej koľaji“ v zamestnaneckom pomere a ponúknutá mzda? Výsmech medzi oči. Kde robím chybu? ak by ťa zaujímala moja oblasť pozri tu: http://www.mstyl.sk

  • Dušan Kadlec marec 29, 2016 2:46:00 pm

   Ahoj Martina, tak v prvom rade ďakujem za skvelé povzbudenie! 😉

   Ako druhé ťa musím taktiež pochváliť, pretože si skutočne nadaný umelec, o tom nemám ani najmenšie pochybnosti! 😉

   Odporučil by som ti asi nejakú literatúru zameranú na podnikanie. Niečo na spôsob ako, kde a komu predávať.

   Pretože, i keď si veľmi nadaná, tí zákazníci neprídu sami. Musíš ich nájsť a osloviť, trafiť klinec po hlavičke… Zasiahnuť ich v pravý čas a na správnom mieste.

   Keďže sú obrazy dekorácia, oslovil by som obchody s doplnkami bývania, e-shopy s rovnakým zameraním, dizajnérov interiérov, a tak ďalej a tak ďalej…

   So šitím na svadbu takisto svadobné salóny, blogy, ktoré o tejto téme píšu, atď…

   Ono je toho skutočne veľa, čo môžeš spraviť, no podstatné je, aby si o sebe dala vedieť ľuďom, ktorí hľadajú služby alebo produkty, ktoré ponúkaš… Pretože toto je odvetvia, ktoré ľudia nevyhľadávajú spontánne iba tak sami od seba. No ak si zariaďujú byt a zrazu im udrie do očí obraz, ktorý by sa im tam hodil, tak už si na pol ceste k predaju. 🙂

   Hádam si pochopila tú myšlienku, ktorú som sa ti snažil posunúť. Určite neprestávaj s tým čo robíš, pretože to robíš super! Nájdi si len spôsoby, ako dostať svoje produkty a služby k ľuďom, to je celé!

   Preto ti odporúčam prečítať si niečo o predaji. O tom, ako to celé funguje. Blogy, knihy, je to jedno. Niečo, kde pochopíš celý systém a dostaneš zopár nápadov, ako to použiť vo vlastnom prípade. 😉

 • Zuzana november 21, 2016 10:03:14 pm

  Ahoj Dušan,

  píšeš veľmi pekné články, čítam ich už dlhšie, ale tento bol pre mňa top. 🙂 Hlavne bod 2 a 3, kde si mi pomohol, ktorým smerom mám ísť, keďže som bola dosť nerozhodná.

  Ďakujem a teším sa na ďalšie 🙂

  • Dušan Kadlec január 09, 2017 10:43:24 pm

   Ďakujem za pochvalu Zuzana a teší ma, že sa po dlhšej dobe ozývaš a dávaš o sebe vedieť! 😉

   Body v tomto článku skvele poslúžia ako zorientovanie a nápovedy, ktorým smerom sa môžeš vybrať. No stále platí, že si budeš musieť všetko to, pre čo sa rozhodneš, aj vyskúšať, inak sa nikdy nedozvieš, či je to pre teba to pravé orechové!

   Ja sám som musel vyskúšať tri veci, než som sa dostal k blogovaniu a celkovo motivácii, pre ktorú zahorelo moje srdce! 😉

   Prajem teda veľa zdaru!

 • Sisa december 11, 2016 7:19:54 pm

  Ahoj Dušan,
  ďakujem Ti za skvelý článok! Skvelo si to sformuloval a poradil, čo robiť. Povedala by som, že je asi najťažšie sa znovu spojiť so svojím srdcom, keď sa roky prehliadalo a žila som iba podľa toho, čo sa odo mňa očakávalo a robila, čo sa považovalo za normálne – len sa uč, dostaň sa na výšku a nájdi si dobrú prácu….. Viem, že sa nevzdám a vrátim sa späť na svoju cestu!
  ďakujem! 🙂

  • Dušan Kadlec január 09, 2017 10:45:59 pm

   Rado sa stalo Sisa, teší ma, že ti článok ulahodil a pomohol! 😉

   Je to tak, ako píšeš. Keď sme dlho nepočúvali ten svoj vnútorný hlas, bude to výzva, naučiť sa to opäť… No dá sa to! A musíme to spraviť. Teda ak chceme byť v živote šťastní.

   Nič si z toho nerob, väčšina ľudí žije podľa očakávaní druhých, no vedz, že nie všetci si to uvedomia a precitnú, takže si na tom ešte dobre! 😉

   Držím palce, nech sa so svojim vnútorným ja opäť spojíš a vykročíš konečne tou správnou cestou… Tou, ktorá ti bude robiť radosť!

 • Polaris január 22, 2017 8:42:01 pm

  Zdravim Vas. Je to velmi pekne napisane a urcite si to precitam niekolkokrat, aby som aj ja vedel najst v zivote to co hladam. Ja osobne by som aj vedel, ze co by ma bavilo…problem je zaroven v tom, ze niesom az tak silna osobnost na realizaciu a teda radsej sa chcem zameriat na to, aby som mohol niekde prilozit ruku k dielu. O com presne rozpravam je dost komplikovana vec a tou je moje osobne poslanie, ze ako pomoct nam ludom tym sposobom, aby sme popremyslali nad hodnotami a aby sme v sebe nasli ludia ako celok hrdost a zaroven isli za spolocnym cielom. Hovorim o politickej scene, ktora ma zaujima, no zaroven ma nici…ale zabalit to nechcem. Chcel by som patrit k nejakemu subjektu, ktory by vypracovaval projekt, ktory by nas ludi viedol k zmene systemu ako ho pozname. Vytvarat a vymyslat system, ktory by bol pre ludi prospesny ako celok. JEdine co ma tak napada, ze skusit si zalozit vlastny politicky subjekt. Zial tuto ani neviem ako zacat. Jedine co ma zatial naplna je povedat si nazor na danu problematiku a popripade napisat par slov o tom, ze ako by to mohlo byt inak. Najlepsie trebars zacat pre konkretnu cast mesta…mozno sa dostat potom na primatora, atd. Zial uvedomujem si, ze co za tym vsetko moze byt. Vyhrazky, zlomyselnost, arogancia, pycha a ine veci s ktorymi si ja vobec nerozumiem. Pre mna je to momentalne patova situacia…co robit? Co skusit dalsieho? Co moze bezny clovek bez konexii a bez ziadneho startu zacat robit nieco, k comu by ludia prispeli svojimi napadmi a skutkami. Neviem ci viete co chcem tym povedat, ale tak vyjadril som v podstate to, co mi prebieha v hlave a co by ma naplnalo…zaroven vsak v tomto svete….znicilo. Zial je to vec, ktora mi neda pokoj, lebo kazdy den sa prebudzam s pocitom, ze nas system zneuziva, vycuciava a nechava bez energie, bez duse. Jedine co ma napada je pockat a uvidiet, kam ma zivot sam zaveje…dovtedy mozem zatial len v tichosti sediet, pisat nazory a robit si nervy, ze aky skutok vykonat, aby bol svet o nieco lepsi. Co ma teda aspon ciastocne naplna je trebars separovat odpad, hovorit o systeme ako to funguje a ze to kludne moze inak fungovat, robit ludom radost pokial mam ten kusok dobrej nalady a skusat a skusat, ze ktory smer je ten spravny smer. Zial su aj pady a niekedy aj sam si uvedomim, ze nie vzdy je dobre sa o tom bavit a teda vtedy mi zivot nadeli dalsie polena, ktore clovek musi prekonavat a toto stale dookola.

  • Dušan Kadlec február 01, 2017 8:56:02 pm

   Ták Polaris, v prvom rade vrelá vďaka za pochvalu článku! 😉

   V rade druhom sa vyjadrím k problému, ktorý ťa trápi. I keď by som ti rád pomohol a poradil konkrétne kroky, ako čo a kedy spraviť, bohužiaľ, odpoveď nepoznám. Všetci sme rozdielny a odpovede na tieto otázky dokážeme nájsť len vo svojom vnútri.

   No poradím ti jedno. Začni sa sústrediť skôr na spôsoby, ktorými by sa tvoj sen zrealizovať dal. Hľadaj cestičky, ktorými by si sa k nemu dostať mohol. Pretože z tvojho komentáru som mal pocit, že vidíš iba to, ako to nejde a veci, pre ktoré to bude ťažké. Zápory namiesto plusov. Problémy namiesto riešení. No tak bohužiaľ nikdy nenájdeš to, čo hľadáš.

   Musíš začať rozmýšľať v rámci svojich možností. Nájsť ten krok, ktorý môžeš spraviť v ústrety svojmu cieľu. Napríklad, ako si napísal, začať v menšom. Zakladať stranu, keď ťa nikto nepozná a nemáš žiadne hmatateľné výsledky za sebou, pravdepodobne nemá veľký význam. Začal by som od začiatku. Skúsil by som spraviť niečo pre komunitu. Okolie. Mestskú časť.

   Možností je milión. Môžeš začať písať o problémoch a ponúkať riešenia. Točiť videá. Organizovať akcie. Zúčastňovať sa na aktivistických akciách, kde stretneš podobne zmýšľajúcich ľudí a začať budovať sieť. Skupinu tých, ktorí budú zdieľať rovnaké ideály. Potom sa pokúsiť nájsť nejaký post, na ktorom budeš mať moc veci meniť, i keď iba v malom. Dať o sebe vedieť.

   A tak pekne postupne. Ja sa o možnosti realizácie v politike veľmi nezaujímam, tak ti konkrétne neviem poradiť, no možností je milión. Podstatné je dostať svoje myšlienky, názory a plány von, medzi ľudí. Osloviť ich. Budovať si meno. A dostávať sa pomalinky k príležitostiam a možnostiam, ktoré budú v sebe ukrývať moc meniť veci k lepšiemu!

   Každopádne ti držím palce a pamätaj, že ak budeš chcieť a ak budeš ochotný na svojom sne pracovať, isto sa ti to podarí! 😉