Tajomstvo Hľadania Skutočnej Vášne V Živote

šťastný výskok pri západe slnka

„Človek dokáže uspieť skoro vo všetkom, pre čo má nekonečné nadšenie.“ – Charles M. Schwab

Aj ty si zvykneš hovoriť, že keby si tak mohol nájsť to, čo ťa bude v živote napĺňať, to, čo ťa bude baviť, tak by to bolo všetko jednoduchšie? Často sa pristihneš pri tom, ako si vravíš, že ak by sa ti podarilo nájsť tvoju životnú vášeň, všetko by bolo úplne iné? Lepšie?

Ak áno, nie si sám.

Jedným z najčastejších kameňov úrazu pre ľudí, ktorí chcú začať žiť naplnený život, je práve prísť na to, čo by to mohlo byť, tá činnosť, ktorá ich bude v skutočnosti napĺňať.

Nanešťastie, väčšina z nás hľadá na nesprávnych miestach.

Kde, pýtaš sa? V našich hlavách… Vtedy, keď o tom premýšľame.

Sme zvyknutí používať našu myseľ k analýze, hľadáme pre veci racionálne vysvetlenie a snažíme sa hľadať príčiny. Je to prirodzené, avšak tu nám to nepomôže.

Prečo, pýtaš sa teraz pre zmenu? Preto, lebo svoju vášeň nemôžeš nájsť, a ani nikdy nenájdeš, vo svojej hlave, pretože sa nachádza v tvojom srdci.

Plamene vášne rozdúcha jedine nadšenie, nikdy myšlienky. Sám dobre vieš, že je to tak!

Čo sa snažím povedať je, že nezáleží na tom, ako veľmi sa snažíš, jednoducho nemôžeš prísť na to, čo je tou iskrou v tvojom živote iba tým, že nad tým budeš dokolečka premýšľať. Musíš začať konať a hľadať to, až pokiaľ to neucítiš z vnútra.

Takže ešte raz, aby si si to zapamätal… Vášeň pochádza z nadšenia, nie z myšlienok! Prijmi túto kľúčovú myšlienku a ona zmení tvoj život, ručím za to. 😉

No poďme ďalej. Nevyhnutná akcia, k objaveniu tvojej vášne, je iba jednou časťou príbehu. Je tu ďalší – dôležitý kus skladačky, o ktorom sa moc nehovorí.

A to, drahý kamarát, je najrýchlejší a najvýkonnejší spôsob, ako zmeniť to, čo máš rád, na podnikanie alebo povolanie, ktoré ťa bude napĺňať a sprevádzať celým tvojim životom.

Pripravený?

Vkladaj nadšenie do všetkého, čo robíš, do všetkého, čoho sa dotkneš. Bez ohľadu na úlohu, ktorá je pred tebou, vlož do nej toľko nadšenia a energie, koľko len môžeš. A vlastne, plnú pozornosť venuj všetkým úlohám, ktoré behom dňa vykonávaš.

Čokoľvek robíš, či už si čistíš zuby, cestuješ do práce alebo píšeš pracovný mail, daj do toho všetko.

Akonáhle vykonáš túto zmenu, zapáli to v tebe plameň, ktorý vyprovokuje inovatívne nápady a kreatívne postrehy v takej miere, že tomu sám nebudeš chcieť uveriť.

A priznajme si to, vášeň je nákazlivá. Keď si plný života, energický, usmiaty od ucha k uchu a všetko, čo behom dňa robíš, robíš s chuťou a nadšením, ľudia naokolo si to všimnú a budú to chcieť tiež… Tiež budú chcieť byť súčasťou, nech už je to čokoľvek, čomu sa venuješ.

Stále to som ťa nepresvedčil nájsť vo svojom živote vášeň?

Tak ďalším benefitom je, že tento proaktívny a nadšený prístup likviduje život-ničiace návyky, ako napríklad prokrastináciu, váhanie a sťažovanie sa, ešte v zárodku… Skôr, akoby dostali šancu napáchať v tvojom živote nejaké škody.

Teraz, keď už je ti jasné, kde môžeš nájsť svoju vášeň, a prečo by si tak mal vôbec spraviť, vykonaj tieto 4 kroky, aby si ju konečne odhalil:

4 kroky k odhaleniu tvojej vášne

1. Miluj všetko, čo robíš

Od tohto momentu, ak niečo nemáš rád, máš iba dve možnosti: prestaň to robiť (prestaň, pover tým inú osobu, najmi si na to niekoho) alebo to miluj celým svojím srdcom.

Všetko ostatné je šialenstvo.

Pamätaj: My, ľudské bytosti, sme obeťami našich zvykov. Nemôžeš byť „ufňukaný“, sťažovať sa a cítiť sa mizerne 80% tvojho dňa a očakávať, že budeš nadšený a entuziastický zvyšných 20%.

Vedz, že: Skutočne úspešní ľudia nie sú nikdy obeťami okolností. Uvedomujú si, že majú neobmedzenú moc, smerovať svoj život bez ohľadu na okolnosti, prevziať za danú situáciu zodpovednosť, vziať si ponaučenie a posunúť sa ďalej.

Nezabudni: V akomkoľvek momente, ak nemôžeš zmeniť to, čo robíš, vždy môžeš zmeniť spôsob, ako to robíš.

„Vášeň a zmysel života idú ruka v ruke. Keď objavíš svoj zmysel života, obyčajne objavíš niečo, pre čo si neskonale zapálený.“ – Federico Fellini

2. Pozri sa na svoje knihy, CDčká, DVDčká, históriu navštívených stránok na internete. Všimol si si nejaké zameranie?

Aká oblasť ťa neustále priťahuje? Na čo míňaš svoj drahocenný čas, peniaze a energiu?

No pozor, opäť sa na to snaž zamerať svojim srdcom a telom, nie hlavou.

Sleduj, pri ktorých myšlienkach sa usmievaš. O čom, keď hovoríš, tak ti zakaždým nabehnú zimomriavky?

Nejaký záblesk alebo iskra? Pri čom sa cítiš nadšený, čo dokáže ukojiť tvoju zvedavosť?

Kedy cítiš vzrušenie alebo strach? Toto všetko sa seba pýtaj, pretože sú to dobré znamenia, ktoré poukazujú na tvoj záujem.

Pamätaj: Naše vášne sú často iracionálne a v neustálom rozpore s logikou a rozumom. To je dôvod, prečo je dôležité presunúť svoju pozornosť do svojho srdca a na svoje telo zakaždým, keď skúmaš tieto otázky.

Tvoje srdce a telo obsahujú múdrosť ďaleko presahujúcu možnosti tvojej mysle, nezabúdaj na to! 😉

[divider_1px]

Ak sa ti myšlienky v článku páčia, tak si daj od tohto náruživého čítania menšiu pauzičku a lajkni MOTIVATION-MANa na Facebooku. Zaistíš si tým to, že ti ďalšie zaujímavé články neujdú. Jeden klik a o ďalšie nadupané riadky budeš mať postarané. Tak šup. 😉

[divider_1px]

3. O čom sa rád rozprávaš, učíš a o čo sa zaujímaš?

Toto je skutočne užitočná otázka.

Neboj sa, že sa o tvoju oblasť záujmu nebude nikto zaujímať. Medzi siedmimi miliardami ľudí na tejto planéte je veľmi pravdepodobné, že tam vonku existuje trh, kde je hlad presne po tých informáciách a produktoch, ktoré máš práve ty.

Alebo existuje spoločnosť, ktorá hľadá presne osobu so znalosťami a skúsenosťami tak jedinečnými, že im ich dokážeš ponúknuť len ty, nikto iný.

A ak nemáš predstavu, čo by to mohlo byť, spýtaj sa rodiny a kamarátov… Spýtaj sa ich, o čom točíš stále dookola, aj keď to už nikoho nezaujíma, spýtaj sa ich na veci, o ktorých nevieš prestať rozprávať a žiaria ti oči vždy, keď na ne príde reč.

A ďalšia chyba, ktorú mnohí často robia… V žiadnom prípade nepodceňuj silu začlenenia svojej vášne do tvojej, už existujúcej, kariéry alebo podnikania.

Možno nepotrebuješ celkovú reorganizáciu svojho života a toho, čo v ňom robíš. Možno stačí aplikovať viac toho, čo máš rád do toho, čo robíš práve teraz. Porozmýšľaj nad tým.

„Nemám žiadny špeciálny talent. Som len vášnivo zvedavý“ – Albert Einstein,

4. Prestaň o tom dookola rozprávať – začni konať

Teraz, keď už si sa dostal až sem, je dôležité začať konať. Vykonaj každý deň niečo, čo ťa posunie bližšie k tomu, čo je, alebo by mohla byť, tvoja vášeň.

Môže to byť cvičenie, písanie, točenie videí, prednášanie alebo čokoľvek iné so vzťahom k aktivite, ktorú zbožňuješ.

A tu je tá najlepšia časť. Zameranie sa na tvoju vášeň iba málokedy vyžaduje finančný výdavok.

Točenie videí, študovanie, či písanie nestojí nič. Iba čas, záujem a sústredenie.

Vybudovanie tvojho života na základe vecí, ktoré miluješ, je niečo, čo nikdy neoľutuješ.

Je to práve vášeň pre to, čo robíš, čo ťa poženie vpred, bude udržiavať tvoj záujem a dobíjať ťa energiou. A práve toto sú veci, ktoré treba na dosiahnutie akéhokoľvek úspechu a naplnenia v živote. A okrem toho, pokým sa necháš viesť svojim srdcom v ústrety svojej vášni, zažiješ úžasné chvíle, to mi ver! 😉

„Najmocnejšia zbraň na svete je ľudská duša v ohni.“ – Ferdinand Foch

A len tak medzi rečou, ak by ťa článok nedokázalˇúplne na sto percent presvedčiť o tom, že by si mal nasledovať svoje srdce a utekať v ústrety svojim snom, tak tento článok to ťa presvedčiť dokáže určite – 20 Dôvodov, Prečo By Si Mal Nasledovať Svoje Sny. Stojí za to, tak si ho nenechaj ujsť! 😉

A teraz smelo do toho. Začni hľadať to, čo ti prinesie v živote šťastie, nájdi vášeň pre prácu, ktorá ti umožní žiť naplnený život hodný žitia.

Samozrejme, nezabudni sa podeliť v komentároch pod článkom s tým, ako ti to ide. 😉

A okrem toho zbesilého ťukania do klávesnice s cieľom zanechať srdcervúci a povzbudivý komentár, určite článok nezabudni lajknúť, zdieľať, či poslať kamošovi, ktorému by sa mohol páčiť. 😉

Óóóókrem toho všetkého sa takisto nezabudni zapísať do NEWSLETTER-u, pretože iba tak sa uistíš, že ti ďalšie inšpiratívne a motivačné články neujdú. Stačí hodiť svoj email do políčka nižšie, pod BIO-m autora a ja ťa na každý ďalší článok veľmi rád upozorním. 😉