10 Každodenných Pripomienok, Ktoré Ti Dokážu Transformovať Život Na Nepoznanie

10 Každodenných Pripomienok, Ktoré Ti Dokážu Transformovať Život Na Nepoznanie

„Väčšinou, je jedinou vecou, ktorá stojí medzi tebou a tvojim úspechom, akurát tá otrepaná historka, ktorú si neustále nahováraš, o tom, prečo si myslíš, že nemôžeš uspieť.“

Život sa mení každý jeden deň, a takisto sa môžeme aj my. To je fakt. Aj napriek tomu sa však častokrát ocitáme bezmocní zoči voči našej vôli a vnútornému odporu. Prečo? Pretože zmeny, po ktorých túžime, v sebe ukrývajú neistotu a neznámo a povedzme si pravdu, život dokáže byť ťažký, keď sme neistí.

Cítime sa zmätení a nepochopení, a tak je ľahké podľahnúť svojej neutíchajúcej mysli a začať si vypĺňať medzery v našom chápaní práve historkami o tom, aký život je. Uvedom si však, že tieto historky nám častokrát narobia viac škody ako úžitku.

Predstav si, že chceš zmeniť niektorú z dôležitých oblastí v tvojom živote. Vlastne, určite nejakú zmeniť chceš, tak si predstav, že sa do toho ideš práve teraz pustiť. Predstav si to a povedz mi, aké myšlienky ti blúdia hlavou.

Sú to myšlienky plné sebavedomia, odhodlania, dôvery vo vlastné schopnosti alebo je to skôr strach a obavy, pretože si myslíš, že to nedokážeš… Že je to ťažké, náročné, ba priam nemožné… Tak ako to máš hmm?

A neboj sa odpovede, pretože ak patríš skôr do skupiny ľudí, pre ktorých platí to druhé spomenuté, môžeš sa upokojiť, pretože nie si sám. Je nás takých mnoho.

No skôr, ako sa dostaneme k tomu podstatnému, predstav si ešte niečo. Tvoj najobľúbenejší hrdinský príbeh. Či už je to Pán Prsteňov, príbehy s Batmanom alebo skôr tie o Jurajovi Jánošíkovi. Predstav si, že by to bolo s týmito obdivuhodnými postavami trošku inak.

Že by sa Frodo rozhodol odmietnuť úlohu a nevydal sa zničiť prsteň, pretože by mu to pripadalo príliš náročné, pracné a nebezpečné. Že by si Bruce Wayne nikdy neobliekol kostým netopierieho muža, pretože by si neveril a nemyslel by si, že má potrebné zručnosti k tomu, aby dokázal občanom vo svojom meste pomôcť. Že by si Jurino povedal, že nemá význam bojovať, pretože sa s tou krivdou a nespravodlivosťou aj tak nedá nič robiť…

Aké by tieto príbehy potom boli? Zaujímavé? Napínavé? Obdivuhodné? Hmm. Asi by skôr nestáli ani za zmienku, však?!

A aj napriek očividnému, si tiež svojimi myšlienkami podrývame svoje šance uspieť, a potom sa divíme, prečo nám to nevyšlo. Odhovárame sa, šliapeme si po vlastnom sebavedomí, a potom sa pozeráme na tých, ktorým to ide, so zášťou a zatrpknutosťou, pretože sme samých seba presvedčili, že to majú jednoduchšie. Že sú talentovanejší, majú lepšiu genetiku, lepšie podmienky, väčší talent, či lepšie zázemie.

No robíme chybu, a to obrovskú! Pretože príbeh, ktorý si zvykneme nahovárať v mysli, bude vo väčšine prípadov takisto tým, ktorý sa napíše aj v skutočnosti. Je teda hlúpe odhovárať sa, neveriť si, podceňovať sa a báť sa to skúsiť.

Zapamätaj si, že o tvojej budúcnosti sa rozhoduje zakaždým práve v momentoch, keď je to ťažké, keď nevládzeš, keď sa ti nechce. Pretože až zatneš zuby a odmietneš sa vzdať, vtedy sa začnú diať skutočné zázraky. Až sa rozhodneš kráčať ďalej a skúšať to ďalej, aj keď už ďalej ísť nevládzeš, vtedy dokážeš veci, o ktorých si si ešte donedávna myslel, že sú nemožné.

Prestaň si teda hovoriť nasledovné:

– „Nie som dosť dobrý…“
– „Stojím za figu…“
– „Určite sa mi to nepodarí…“
– „Nemám na to…“
– „Akurát strácam čas…“
– „Zbytočne sa namáham…“
– „Nestojí to za ten risk…“
– „Veď to počká…“

Týmito myšlienkami si totižto podkopávaš vlastné kolená a podrážaš vlastné nohy.

Dovoľ si teda konečne uspieť. Začni sa povzbudzovať. Začni si veriť. Prestaň sa báť a nazbieraj odvahu. Zmeň ten otrepaný príbeh, ktorý si vo svojej mysli neustále nahováraš.

Staň sa pre zmenu hrdinom svojho príbehu!

A ak sa pýtaš, čo by ti v tom pomohlo, nasledujúce riadky ti to prezradia.

Tu je 10 každodenných pripomienok, ktoré ti pomôžu zmeniť tvoj príbeh:

1. Je v poriadku byť začiatočníkom. Nikto nie je na začiatku úžasný. Začnem pomaly, pekne jeden krok za druhým. Od základov. No zakaždým zo seba dostanem maximum, pretože i keď je v poriadku byť začiatočníkom, ja sa chcem stať majstrom.

2. Už viac neutekám preč. Od problémov, od ťažkostí, od komplikácií. Z hlboka sa nadýchnem, z hlboka vydýchnem a postavím sa im čelom, tak to teraz robím. Pretože iba tak ich dostanem zo svojho života, pretože tak to robia hrdinovia.

3. Sklamanie, nespokojnosť, nešťastie… Toto všetko použijem, aby ma to motivovalo kráčať vpred, za lepšími zajtrajškami a nedovolím, aby ma to viac trápilo. Pretože i keď viem, že neovplyvním to, čo sa mi v živote stane, tak tiež viem, že to, ako na to zareagujem, mám len a len vo svojej moci.

4. Nie, nemám všetko, čo by som chcel. No mám všetko to, čo skutočne potrebujem a som za to nesmierne vďačný! A ak chcem niečo naviac, musím si to zabezpečiť vlastnými silami. Ak chcem niečo naviac, musím spraviť niečo naviac.

Určite si k tomuto bodu prečítaj aj vynikajúci článok 7 Dôvodov, Prečo Sa Cítim Ako Milionár Aj Bez Kopy Peňazí. 😉

5. Nesústredím sa na pokrok druhých, sústredím sa len na ten vlastný, pretože na tom jedinom záleží. Neporovnávam sa, pretože všetci máme iné štartovacie pozície, všetci máme iné podmienky a všetci smerujeme inam. Porovnávať sa teda nemá význam.

6. Neustále si pripomínam, aké dôležité sú v dnešnej uponáhľanej dobe vlastnosti ako snaha, trpezlivosť a vytrvalosť. Nech sa ostatní aj zoderú v snahe získať všetko okamžite. Ja už dávno viem, že veľké veci si žiadajú svoj čas.

7. Každý jeden úder, každá jedna rana, podraz, odrb, prekážka a komplikácia ma robia silnejším. A i keď to nie je nič príjemné, i keď by som ich najradšej vo svojom živote nemal… Ja chcem byť silnejší!

8. Nie som produktom svojich okolností, som výsledkom svojich rozhodnutí. Preto sa už viac nenechám pri rozhodnutiach ovplyvňovať strachom, neistotou, či názormi druhých a vyberiem si zakaždým to, čo mi zaistí lepší život, lepšiu budúcnosť.

9. Nebudem sa hrať na niekoho, kým nie som. Nebudem sa zhadzovať, aby som niekoho pobavil, ani klamať, aby som sa niekomu zapáčil. Som sám sebou a tí, na ktorých záleží, tí ma budú milovať práve takého, aký som, nie takého, akého by ma mať chceli. Iba tak budem mať okolo seba tých pravých. Iba tak sa dokážem pozrieť do zrkadla a byť šťastný s tým, čo tam uvidím.

Viac si k tomuto bodu prečítaj v článku 10 Krokov K Lepšiemu Vzťahu So Sebou Samým. Stojí za to. 😉

10. Žiaden životný príbeh sa nerozpína len na jednej kapitole. Žiadna kapitola nehovorí celý príbeh. A žiadna chyba nedefinuje to, kým si. Neváhaj teda pretáčať strany, ktoré by mali byť pretočené a začni odznova, začni novú kapitolu.

Tieto pripomienky ti pomôžu, aby si sa prestal podceňovať a začal si veriť. Aby si sa prestal odhovárať a začal sa povzbudzovať. Aby si to nevzdal a aby si konečne zvíťazil.

No prv, ako sa do niečoho pustíš, spýtaj sa sám seba jedno:

„Som ochotný stráviť každý deň istý čas tak, ako ho ostatní nestrávia, aby som mohol tráviť zvyšok svojho života tak, ako ho ostatní tráviť nebudú môcť?“

Ak áno, tak máš vyhraté. Ak nie, tak si pripomeň, že všetko, čo stojí za to, ťa bude niečo stáť. Námahu, úsilie, čas a odhodlanie. Zamysli sa teda ešte raz nad tým, čo chceš a tiež nad tým, ako veľmi to chceš a polož si predošlú otázku znova.

Ja ti samozrejme budem vo veľkých zmenách v tvojom živote držať palce! 😉

Ták a to bolo všetko. Ak sa ti článok páčil, si viac ako vítaný zdielať, lajkovať, komentovať, preposielať kamošom, čokoľvek. 😉