7 Dôvodov, Prečo Sa Cítim Ako Milionár Aj Bez Kopy Peňazí

7 Dôvodov, Prečo Sa Cítim Ako Milionár Aj Bez Kopy Peňazí
Šťastie / Život / 26.10.2017 / 4 / Len pre členov

Všeobecne akceptovaným merítkom úspechu boli odjakživa peniaze. Ten kto ich mal, ten sa považoval za úspešného a ten, ktorý ich nemal, toho si väčšinou nikto ani nevšimol.

No neviem ako ty, ale ja verím, že peniaze nie sú jediným spôsobom, ako sa dá úspech zmerať. Som presvedčený, že veľkosť tvojho bankového konta nerozpráva príbeh tvojho úspechu v živote, rozpráva len príbeh tvojho úspechu v práci či podnikaní… A v tom je zásadný rozdiel! Pretože tvoj život sa skladá z oblastí mnohých, nie len z tej pracovnej.

Ja sa napríklad ako úspešný človek cítim, i keď moja peňaženka nepraská vo švíkoch. Považujem sa za úspešného, i keď nemám najmodernejšie auto z okolia, najdrahší dom v meste, či jachtu odparkovanú v prístave.

Nič z tohto nemám, no beztak, cítim sa skvelo. Cítim sa úspešne. Cítim sa doslova ako milionár, a to bez toho, aby som sa snažil preháňať či nadsadzovať!

Prečo, pýtaš sa? Nuž, tých odpovedí je viacero. Cítim sa ako milionár, pretože…:

1. Som zdravý

Ešte sa isto len rozbiehaš v čítaní, no už aj ťa musím požiadať, aby si sa na chvíľku zastavil a zamyslel. Chcem, aby si sa zamyslel, pretože mám pocit, že už zdraviu dávno neprikladáme takú hodnotu, akú si zaslúži.

Zakaždým, keď si pripíjame a zdvíhame poháriky nad svoju hlavu, s obrovským úsmevom na tvári vravíme „Na zdravie“, no skôr ako úprimné želanie je to len niečo, čím sa snažíme vyplniť tú tichú chvíľku pred tým, než do seba poháriky narazia.

Veď povedz mi sám, kedy si si naposledy štrngal s priateľmi a to „na zdravie“ si myslel vážne. Kedy si si naposledy uvedomil, aké je to zdravie skutočne dôležité a od srdca si ho svojim blízkym zaželal? Kedy si sa naposledy pozastavil a zaželal ho sebe?

Alebo počkaj, mám ešte lepšiu otázku. Kedy si si naposledy sadol na nejaké tiché miesto a uvažoval nad tým, či pre svoje zdravie robíš dostatok. Či preň nemôžeš robiť viac? Či preň robíš vôbec niečo?

Pretože ono dokáže byť vrtkavé. Je krehké a ak sa oň nebudeš starať, opotrebuje sa.

A preto, ak si si jeho dôležitosť po týchto riadkoch opäť uvedomil, som rád. No ak si náhodou hovoríš, že zbytočne dramatizujem, tak dovoľ, aby som ti pripomenul jednu zásadnú vec, kvôli ktorej robím okolo zdravia toľko povyku.

A to, že pevnosť tvojho zdravia rozhodne o dĺžke a kvalite tvojho života. A toto uvedomenie ti už hádam oči otvorí. Nezabúdaj teda, aký bohatý už vlastne si.

2. Som šťastný

Skutočne. A úprimne. No nie že by som mal všetko, čo by som v živote mať chcel, to vôbec. Naučil som sa však venovať viac pozornosť veciam, ktoré mám, ako tým, ktoré by som iba chcel. Prestal som sa toľko naháňať za cieľmi a začal si užívať samotnú cestu, po ktorej kráčam.

Neriešim minulosť a nerobím si starosti pre budúcnosť, namiesto toho si užívam dnešný deň. Som vďačný za všetko to, čo je v mojom živote správne a nenechávam sa zdeptať tým, čo v ňom správne nie je.

Teším sa z maličkostí. Teším sa z ľudí okolo mňa. Teším sa z každého nového dňa. A preto som šťastný. Pretože i keď nemám rozprávkový život bez najmenšej chybičky, stále chutí neuveriteľne skvelo!

A len tak medzi rečou, ak by si bol taktiež rád šťastnejší, začať môžeš prečítaním článku 10 Rozhodnutí, Ktorými Si Šťastní Ľudia Vyberajú Šťastie. Tam nájdeš solídny návod pre začiatok. 😉

3. Mám rodinu, ktorá ma miluje

Nepochádzam z veľkej rodiny, skôr z malej. Navyše, väčšina z mojich príbuzných sú skutoční zmrdi, inak sa to povedať nedá. Zlomyseľní, sebeckí a hlúpi ľudia. Až takí, že keby ti porozprávam zopár mojich „rodinných“ zážitkov, neveril by si.

To je polovica. Na strane druhej je zasa rodina, s ktorou neudržiavam žiaden obzvlášť blízky vzťah. Tak o kom potom píšem?

O rodičoch! Tí dvaja sú úplní šampióni! I keď o tom možno nevedia, som za nich nesmierne vďačný!

Tatko, ten je úplný pán! Vždy pozitívne naladený, vždy vyškerený. Férový. Zábavný. Ochotný pomôcť v každej situácii. Človek s neuveriteľne dobrosrdečným charakterom! A i keď som s ním nevyrastal, nikdy sme si neboli cudzí. Nie je mi len rodičom, je mi tiež oporou. Najlepším kamarátom. Parťákom. Osobou, s ktorou sa môžem porozprávať o čomkoľvek. Človekom, na ktorého sa môžem vždy obrátiť.

A mama, mama tá je samostatná kategória. I keď je povahovo tekvica a jej schopnosť vychádzať s druhými ľudskými bytosťami by som skôr nazval schopnosťou vedieť druhým okamžite zdvihnúť tlak, vo svojom vnútri je to strašne dobrý človek. Nápomocný. Obetavý. Silný. A láskavý.

Aj napriek tomu, že sa často nepohodneme, videl som, ako sa starala o svojich rodičov a že to vôbec nebolo jednoduché. Videl som, ako sa zaprela a ustála skutočne náročné životné situácie a nikdy sa nezlomila. Videl som, ako sa starala o mňa, keď som bol menší a čo všetko musela obetovať. Aj preto ma netrápi, že nám pri rozhovoroch častokrát vybuchnú emócie. Hlavné pre mňa je, že má čistú dušu a srdce na správnom mieste. To je to jediné, na čom záleží!

Nie, moji rodičia nie sú ideálni a každý jeden z nich má nejakú tú chybičku, no kto je perfektný?! Sám nie som, takže ich ani nejdem súdiť. No ich dobré vlastnosti prevyšujú tie zlé miliónnásobne. A najpodstatnejšie je, že ma bezhranične milujú. Najpodstatnejšie je, že tu pre mňa vždy boli. Najpodstatnejšie je, že sú tu pre mňa i dnes a i keď nie som žiadny vykladač budúcnosti, viem, že tu pre mňa vždy aj budú!

4. Mám priateľov, na ktorých sa môžem spoľahnúť

Wóóów, na chvíľku ťa musím zastaviť, kamarát…

Viem, že si sa akurát rozbiehal a začínal sa naplno ponárať do všetkého toho naloženého textu vyššie, no bohužiaľ, musím ťa na moment zastaviť. Ono to totižto vyzerá, že si sa akosi zatúlal do článku, ktorý som napísal exkluzívne pre fanúšikov z členskej sekcie. A i keď to hovorím len nerád, pretože je tento článok bombový, nie je zdarma.

(V prípade, že už členom dávno si, prihlás v menu)

Aby sme sa pochopili, napísal som kvantum inšpiratívnych, motiváciou nabombovaných a skutočne dlhých článkov, ktoré sú pre všetkých. Koniec koncov, väčšinu z nich si si už isto stihol prečítať a zamilovať, čo ťa doviedlo až k tomuto chlapčiskovi, všakže?! Predsalen, na stránke ich nájdeš skoro dve stovky.
Milujem písanie a teší ma, keď dokážu moje články povzbudiť, pomôcť a nakopnúť a najradšej by som napísal každý jeden pre všetkých a zdarma, no musím myslieť aj na mojich najvernejších fans, ktorí sú svetoví a vďačím im za zaplatené účty, strechu nad hlavou a jedlo v chladničke, a tiež za to, že sa môžem písaniu venovať naplno.
Preto píšem aj exkluzívne články ako je tento. A ty si ho môžeš prečítať tiež! Stačí, ak sa staneš členom. Je to jednoduché. Stačí ti 30 sekúnd a získaš prístup ku skvelým výhodám a materiálu, ako napríklad:

 • Prístup ku každému jednému článku na tomto blogu
 • Prístup k dlhším a lepším videám alebo k ich MP3 záznamu na stiahnutie
 • Webinárom, ktoré ti pomôžu rásť, vždy zamerané na určitú tému
 • Občasné stretnutia
 • Pravideľné súťaže o moje produkty, koučingy, stretnutia a mnoho ďalších naložených cien

A to najlepšie nakoniec. Cena za všetko to, čo dostaneš, je smiešna. Členská sekcia stojí toľko, koľko zaplatíš každý deň za obedové menúčko (4,90€/mesačne). Pozvi ma teda na obed, nech nepadnem hladom a môžem ti aj naďalej prinášať riadky nabité energiou, optimizmom a špičkovými informáciami.

Ako to funguje

1. Vyber si platobnú metódu
Vyber si, či chceš platiť kartou alebo vložením na účet.

2. Vyber si frekvenciu
Či už chceš platiť mesačne, polročne alebo ročne, máš na výber, stačí si zvoliť.

3. Zadaj email
Napíš svoj email, odklikni obchodné podmienky a klikni na Objednať členstvo.

4. A je to!
Hneď po zaplatení ti bude automaticky vytvorené konto, na email ti budú zaslané prihlasovacie údaje a budeš si môcť začať naplno užívať všetky výhody s členstvom spojené. 😉

Predplatné

Cena predplatného za jeden mesiac

3,90

Spôsob platby

Tvoje údaje sú v úplnom 100% bezpečí

email
100%

Blogger, online marketingový nadšenec a milovník života. Človek, ktorý sa rozhodol počúvnuť hlas svojho srdca namiesto ohlušujúcich názorov ľudí zo svojho okolia. Človek, ktorý sa rozhodol ísť vlastnou cestou, bez ohľadu na to, aká náročná bude. Človek, ktorý koná na základe vlastného úsudku a učí sa z vlastných chýb. Človek, ktorý sa vyjadruje slobodne a žije podľa vlastného presvedčenia a zásad. Človek, ktorý ŽIJE – neprežíva. A ak by si sa o mne rád dozvedel aj niečo konkrétne a videl pár fotiek, určite klikaj SEM. ;)

Prečítaj si viac o zakladateľovi

Odporúčam ti prečítať si aj tieto články

10 Velikánov, Ktorí Dokázali Zvíťaziť Aj Napriek Bolestivým Zlyhaniam A Nemalým Prekážkam
Ako Veľmi Sa Ti Zmení Život, Keď Prestaneš Vyčkávať A Začneš Žiť A 7 Skvelých Vecí, Ktoré Ťa To Naučí
40 Neuveriteľne Silných Pripomienok, Ktoré Ti Pomôžu Myslieť Pozitívne
4 Novoročné Predsavzatia, Ktoré Najčastejšie Zlyhávajú A Čo Si Stanoviť Namiesto Nich

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Komentáre ( 4 )

 • anonym október 27, 2017 9:27:09 pm

  Všetky články ktoré som čítala na tejto stránke boli úžasné. Píše to len jeden autor? A sú to tvoje vlastné myšlienky? Lebo je to nádherné. Kiež by aj mne také behali v hlave namiesto tých deštrukčných ktoré mi ničia celý môj život. Vždy keď si tu niečo prečítam poviem si že je to vážne pravda, že to takto funguje. Problém je už len dostať to do tej reálnej roviny, vôbec sa mi nedarí. Ale aj tak ďakujem za túto stránku. Myslím, že môže pomocť veľa ľuďom.

  • Dušan Kadlec november 06, 2017 11:31:04 am

   Áno, všetky články sú odo mňa a teším sa, že sa ti páčia! 😉 Nuž, zo začiatku je to ťažké. Vždy treba začať s malými zmenami a na tých stavať, pretože náhle a obrovské zmeny sú veľmi ťažké a podaria sa len zriedka! Treba sa obklopiť pozitívnymi ľuďmi, tráviť čas v pozitívnym prostredí a čítať pozitívne veci a bude to ďaleko jednoduchšie!

   No pamätaj, že tvojim myšlienkam rozkazuješ len ty, nikto iný! Všetko je to len o tréningu, snahe a vytrvalosti! 😉

 • Edita november 08, 2017 12:22:49 am

  Ahoj, toto všetko je veľmi pekne, problém je len jeden oberá má to o čas ktorý chcem tráviť onak a nie čítať blog a ešte za neho platiť prečo nie si frajer a užívajte sa inak a toto pusti na voľno, nech sa k tomu dostanú aj tyktory si to dovoliť nemôžu a chcú a potrebuju svoj život zmeniť. Spomeň si keď si bol dole, a sám by si si vlastnou hlavou neveľmi dať rady a bol by si odkázaný na takúto pomoc ktorá je inak super, ako by si to zaplatil? Si jednoznačne inteligentný človek, ako veľa dalších fantastických ľudí ale zatiaľ všetci končíte na komercii a nie na nezištnej pomocí. Prajem veľa dobrých nápadov a rad pre ľudí, sú prospešné ale je dobre sa zamyslieť a dopriať to aj tymmenej solventnejsim aj oni chcú žiť ako ty. Ahoj Edita. PS ja som to volala“ daň z úspechu“.

  • Dušan Kadlec november 12, 2017 10:16:33 pm

   Edita, svoj čas môžeš tráviť ako len chceš, či už čítaním, alebo akokoľvek inak. 😉 Čo sa platených článkov týka, na blogu je ich momentálne 157 a z toho zatiaľ len 7 platených. Blogoval som 4 a pol roka úplne zadarmo a stále zadarmo blogujem. Platené články sú spoplatnené pretože sú extra a môžem ich písať len vďaka tomu, že som odišiel z práce a že som sa blogovaniu začal venovať naplno. A i keď by som rád všetko rozdával zdarma, z lajkov a komentárov sa bohužiaľ nenajem a ani mi nezaplatia za strechu nad hlavou. 😉 Na blogu je teda množstvo článkov, ktoré si môže prečítať každý, no niektoré sú špeciálne pre členov VIP klubu, ktorí ma v mojej práci podporujú. A okrem toho je to len 3,9€ mesačne, takže si myslím, že si to môžu dovoliť aj tí nesolventní. 😉