21 Vecí, Za Ktoré Zabúdame Poďakovať Našim Najlepším Priateľom

Najlepšie kamarátky sediace na kapote auta

Pôvodne som sa chcel rozpísať o tom, ako veľmi sú ľudia v našom okolí potrební. Akou obrovskou mierou ovplyvnia naše životy, naše smerovanie v nich a nakoniec aj naše osobnosti.

Chcel som písať o tom, ako sa podpíšu na formovaní nás samých a percentuálne odhadnúť koľko z toho, kým sa staneme, budú mať na triku práve oni, tí okolo nás.

No potom som si to rozmyslel, pretože to už určite dávno vieš!

Tento článok je teda venovaný tým, ktorí nám životy ovplyvnia najviac, a to našim najlepším priateľom. Tým, ktorí sú s nami najčastejšie a majú na nás najväčší vplyv, pretože si ich názory a rady vážime a berieme k srdcu nám neustále visia na krku, pijú nám krv a neustále nás presviedčajú o svojich pravdách a o adekvátnosti ich rád. 😀

Je venovaný tým šialeným a zvláštnym podivínom okolo nás, ktorých sme si zamilovali natoľko, že si bez nich svoje životy už vôbec nevieme predstaviť.

Pretože nech sú, akí sú, je tu zopár vecí, za ktoré im zabúdame poďakovať. Teda aspoň ja na to často zabúdam, a tak som si povedal, že to dnes napravím!

Ďakujem teda…:

1. Za skvelé príbehy

Toto sú presne tie pamätné momenty, pri ktorých sme boli spolu. Dovolenky, chaty, byty, grilovačky, oslavy, párty… a tak ďalej, a tak ďalej. To množstvo úchvatných a nesmrteľných príbehov, za ktoré vďačím iba im.

2. Za tie nezabudnuteľné zážitky

A teraz nemyslím len tie velikánske, ako som spomenul v predchádzajúcom bode. Narážam aj na tie úplne obyčajné veci, ktoré sa v ich prítomnosti stávajú neobyčajnými. Ako vysedávanie na streche o tretej ráno, či dlhé a zmysluplné rozhovory. Všetky tie prespávačky, obedy, večere, raňajky, kiná, či x-box zápasy. Toto všetko je s nimi lepšie. Oni sú jednoducho tí, ktorí vždy spravia bežné veci zaujímavejšie a zábavnejšie.

3. Za hovorenie pravdy

Pamätaj, že hovorenie pravdy ti možno nezaručí milión priateľov, no zato ti to dá tých správnych. A tí správni to vedia, preto ti vždy povedia pravdu. Nehľadiac na to, aká je ohavná, bez ohľadu na to, ako ťažko ju dokážeš stráviť, pravda je to jediné, na čom záleží.

4. Za tie nekonečné rozhovory

…a tiež za všetky tie rady, všetky tie spoločné hľadania riešení a vôbec za to, že skutočne počúvate a nesústredíte sa len na medzery v našom rozprávaní, aby ste sa dostali k slovu opäť sami. Ďalej za to, že sa rozprávate s nami a nie o nás s niekým iným. Za to, že s nami nevediete len tie príjemné a zábavné rozhovory, ale aj tie nepríjemné, no dôležité.

5. Za to, že si na mňa vždy nájdu čas

Ak si pre niekoho dôležitý, vždy si nájde čas. Žiadne plané a porušené sľuby, žiadne výhovorky, žiadne klamstvá. Ak chcú, aby si bol súčasťou ich životov, zariadia si to tak.

6. Za to, že mi nebránia žiť po svojom

Zdravý a fungujúci vzťah si nikdy nežiada obetovanie šťastia, snov, priateľstva či dôstojnosti pre jeho zachovanie. Žiadne buď alebo, žiadne musíš si vybrať. Skutoční priatelia stoja po našom boku a podporujú nás v tom, aby sme boli sami sebou.

A ak sa aj ty snažíš byť samým sebou, určite by si mal aspoň tak bajočko kuknúť článok 14 Pravidiel, Vďaka Ktorým Budeš Samým Sebou… Tam nájdeš zopár luxusných tipov ako na to. 😉

7. Za to, že kašlú na slušné mravy

Už som sa to snažil zopárkrát naznačiť, no skutočne dobrí priatelia sa nesnažia správať slušne, dôstojne a vychovane iba preto, aby si si o nich nemyslel niečo zlé. Tí, keď prídu, vyzerá to, akoby sa ti bytom prehnalo malé hladné tornádo.

Tí moji sa hneď utrhnú z reťaze a ešte skôr, ako si stihneme podať ruky, tak má jeden strčenú hlavu v chladničke, druhý v špajzi a ďalší pátra po jedle v kuchyni. Vraj aby sa to nepokazilo, tak si potom vždy poviem, že ok. 😀

8. Za upozornenie na moje chyby či nedokonalosti

Je to skvelé mať niekoho, kto ťa vždy vráti späť do reality, keď si moc ulietaš. Keď sa vzďaľuješ vlastnému zdravému rozumu, keď ti niečo príliš stúpa do hlavy, či už úspech, sláva alebo pozornosť.

Je dobré mať niekoho, kto ťa varuje pred potencionálnymi chybami, osobu, ktorá ti povie svoj úprimný názor… Človeka, ktorý ťa dá dokopy ešte skôr, než sa stihneš úplne pokaziť.

9. Vďaka za to, že mi kryjú chrbát

Je to skvelé mať niekoho, o kom vieš, že nedovolí druhým, aby ťa ohovárali či škaredo osočovali za tvojím chrbtom. Niekoho, kto sa za teba postaví a bude sa ťa snažiť hájiť, aj keby mu to mohlo uškodiť. Je to bomba mať okolo seba ľudí, na ktorých sa môžeš spoľahnúť.

10. Za podporu

Tí praví ťa vždy podporia, nehľadiac na to, aké nereálne a bláznivé sa im tvoje sny zdajú. Nie sú tam na to, aby posudzovali percentuálne šance pre úspešnosť dosiahnutia tvojich plánov, či na to, aby ti tlačili do hlavy ich vlastnú predstavu o tvojom živote. Sú tam preto, aby ťa podporili v čomkoľvek, po čom túžiš, vo všetkom, o čom snívaš.

[divider_1px]

Ak sa ti myšlienky v článku páčia, tak si daj od tohto náruživého čítania menšiu pauzičku a lajkni MOTIVATION-MANa na Facebooku. Zaistíš si tým to, že ti ďalšie zaujímavé články neujdú. Jeden klik a o ďalšie nadupané riadky budeš mať postarané. Tak šup. 😉

[divider_1px]

11. Za to, že sú tam vždy pre mňa

Či už sa potrebujem posťažovať, pochváliť, poľutovať, zasmiať sa alebo skrátka hľadám rameno, na ktorom by som sa vybedákal, tí skutoční sú tam pre mňa vždy… Čakajú s ramenom už dávno nastaveným.

12. Za to, že neprepásnu ani jednu príležitosť zakopať ma pod čiernu zem

Pôvodne som chcel napísať vystreliť si zo mňa, ale neskôr som zhodnotil, že to je príliš slabé slovo. Pretože najlepší priatelia si z teba nerobia citlivé a opatrné srandičky, len aby sa ťa náhodou nedotkli. Tí najlepší to preženú vždy, keď dostanú príležitosť, a to veľmi radi.

Všetky tie nemiestne vtipy, nevhodné komentáre, narážky na citlivé témy… Veď bez toho by to nebolo ono. Občas mi to až pripadá, akoby sa narodili s čuchom vycibreným špeciálne na divné situácie a na najhorší možný čas pre vtip, pretože práve vtedy vždy vycítia šancu, vtedy vždy zaútočia.

13. Za to, že sú padnutí na hlavu

To správne slovo som hľadal hodnú chvíľku, no na lepšie prirovnanie som neprišiel. Veď všetky tie choré nápady, hlúpe návrhy a konanie bez štipky logiky, to predsa nemôže pochádzať zo zdravého rozumu bezúhonného človeka. No nech je to na hlavu ako chce, neviem si to bez týchto vecí predstaviť.

14. Za skvele využitý čas

S najlepšími priateľmi sa nemusíš snažiť vyriešiť svetový hlad, či bifliť sa kvantovú fyziku. Môžeš vysedávať na kávičke, na koláčiku, na zmrzlinke alebo len tak kŕmiť v parku holuby, no ten čas bude zakaždým perfektne strávený. Pretože ono vtedy vôbec nezáleží na tom, čo robíš, ale na tom, s kým si.

15. Za to, že sú prítomní aj počas dobrých časov, aj počas tých zlých

Tí skutoční priatelia nehľadia na to, či sa ti práve darí alebo nie. Nezaujíma ich, či ti ide karta alebo ti krupiér rozdal šeplety – najhoršiu možnú kartovú kombináciu. Tí praví zostanú po tvojom boku aj keď si prechádzaš ťažkými skúškami a komplikovanými časmi.

A presne to sú tí, ktorí si to spomínané miesto po tvojom boku zaslúžia najviac, aj keď sa ti darí. Ono je to vlastne tá najlepšia vec, na ťažkých časoch. Tie totižto preveria, kto si status najlepšieho priateľa ozaj zaslúži a kto nie… Tie oddelia zrno od pliev.

A ak by ťa zaujímalo ešte zopár ďalších dobrých dôvodov, na čo môžu byť ťažké časy užitočné, určite mrkni článok 5 Extrémne Ťažkých Životných Situácií, Ktoré Mi V Živote Neuveriteľne Pomohli. 😉

16. Za to, že sú súčasťou môjho života

Už si to bez nich hádam ani neviem predstaviť. Každý z mojich priateľov je niečím výnimočný, niečím špeciálny a tým dodáva môjmu životu nový rozmer, nový náboj. A to je dôvod, prečo ho mám taký rozmanitý a nezabudnuteľný.

17. Za držanie tajomstiev

Existujú dôverné veci, ktoré preberáš len so svojimi najbližšími a nechceš ich povedať druhým. Sú citlivé, chúlostivé, tajné alebo sa skrátka necítiš komfortne pri predstave, že by si ich mal pretriasať pred ďalšími ľuďmi. Nuž a najlepší priatelia sú tí ľudia, ktorí tieto tvoje cenné tajomstvá strážia a nikdy nedopustia, aby unikli do sveta.

18. Za zdvihnutie nálady

Akoby na to mali tie tekvice nejaký špeciálny talent. Vždy vymyslia nejakú lotrovinu, ktorá mi nikdy nenechá kútiky úst v kľude. Neviem síce, kde na to tí lapaji chodia, no viem, že je to veľmi vítaná vlastnosť.

19. Za to, že nie sú sebeckí

Najlepší priatelia na nás jednoducho myslia. Buďto rovnako ako na seba alebo ešte o čosi viac.

20. Za motiváciu

Najlepší priatelia spravia vždy všetko preto, aby ti pomohli tam, kam sa snažíš dostať. Veľmi rád by som uviedol príklad zo života, ale bohužiaľ, nenapadá ma ani jeden taký, ktorý neobsahuje nadávky či hanlivé slová, pretože všetci mne najbližší ľudia sú tak trošku retardovaní a keď sa jedná o poriadne motivačné kopance, zabúdajú na slušné vychovanie a zakaždým sa nechajú uniesť. 😀

A len tak medzi rečou, ak by si náhodou potreboval motiváciu aj v momente, kedy by si nemal po ruke parťáka, určite klikaj na článok 13 Trikov, Ako Sa Rýchlo Motivovať. Ten ťa už nakopne, neboj sa ty nič. 😉

21. Za to, že sú divní

…a poriadne strelení. Ďakujem za to, že „robiť hlúposti“ je ich krédo. Veď ako by si mi vysvetlil dospelého človeka, ktorý si zakaždým volá taxík na meno Dragon? Alebo dvoch dospelých ľudí, ktorí si k pivu pustia Pokémonov a pučia sa smiechom? Alebo ďalšieho „kamoša“, ktorý vrazí do izby druhému kamošovi tesne pred tým, ako sa chystá svojim telom ukázať ako veľmi ľúbi babu ležiacu vedľa neho… A tento „mentálne vyzrelý“ človek to spraví hneď dvakrát? 😀

Nech už sú teda tí moji kamaráti sebevýstrednejší, milujem to a som za to najvďačnejší na svete!

Tak a toto bolo všetko, čo zišlo na um mne. Ak ťa napadajú ďaľšie veci, za ktoré by sme svojim bestís mali ďakovať, určite ich buchni dole do komentárov. 😉

A medzitým nezabudni článok lajkovať ako žeravý, zdieľať ako zmyslov zbavený, prípadne ho pošli svojmu najlepšiemu kamkovi, či kamke, nech vedia, čo všetko si na nich ceníš, za čo všetko im ďakuješ.

A nakoniec sa určite zapíš do NEWSLETTER-u, aby ti už ani jeden ďalší článok, plný inšpiratívneho textu, neušiel. Hoď svoj email do políčka nižšie (pod BIO-m autora) a ja ťa na každý nový milerád osobne upozorním jedným mailíkom, začiatkom každého týždňa. 😉