5 Extrémne Ťažkých Situácií, Ktoré Mi V Živote Neuveriteľne Pomohli

5 Extrémne Ťažkých Situácií, Ktoré Mi V Živote Neuveriteľne Pomohli
Život / 05.04.2016 / 24

Život nás niekedy zaveje na miesta, o ktorých sme tajne dúfali, že sa tam nikdy neocitneme. Narazíme na prekážky, ktorých prekonanie sa bude javiť tak náročné, že sa budeme musieť prezliecť osemkrát za deň od toľkého studeného potu, ktorý nás počas neho zaleje.

Svet je síce krásne miesto, no má rovnako tak veľa temných uličiek, tmavých zákutí, nehostinných štvrtí a nebezpečných oblastí. No aby si nedostal depresiu hneď pri čítaní úvodu tohto článku, tak ťa upozorním, že nebude o spŕške negatívnych pozorovaní z môjho života, zabalených do nasledujúcich riadkov.

Článkom ti chcem povedať, že aj napriek tomu, akým ťažkým obdobím si v živote prechádzaš, že aj napriek tomu, s čím všetkým bolestivým a náročným sa musíš potýkať, tak pravdou zostáva, že zo všetkých týchto zlých situácií, môžeš vyťažiť maximum pre svoje budúce šťastie.

A aby som ti dokázal, že netrepem z cesty, tak ti v nasledujúcich piatich bodoch opíšem 5 zložitých a komplikovaných životných situácií, ktoré skrížili cestu za šťastím mne.

Na konkrétnych príkladoch ti ukážem, kedy, kde a prečo som sa naučil, že všetko to zlé je aj na niečo dobré… A že všetko to ťažké nám dá silu, ktorú budeme v budúcnosti dozaista potrebovať.

Veď presvedč sa sám…:

1. Chudoba

Vyrastal som iba s mamou a boli sme chudobní. No nemyslím to tak, že sme mali staré auto a na dovolenku sme chodili iba raz do roka, aj to väčšinou do Chorvátska. To nie. Myslím to tak, že sme nemali žiadne auto a nechodili sme na žiadne dovolenky.

Myslím to tak, že moja mama musela mať istú dobu dve zamestnania, aby sme dokázali zaplatiť účty a mohli sa najesť. Myslím to tak, že som mal ako malé decko jednu mikinu, jedny nohavice a jedny tenisky a nosil som ich, až kým sa mi úplne nerozpadli. A aj keď už ich čas nastal, stále sme si nemohli dovoliť nové.

No keďže nenávidím ľútosť a sympatie s ňou spojené, nebudem to tu zbytočne rozpitvávať, aby sa mi náhodou nejakej nedostalo. Chcel som len, aby si mal približnú predstavu.

No keď tak nad tým rozmýšľam, nie je ani čoho ľutovať! Pretože za túto skúsenosť som taký vďačný, aký len byť môžem. Nedostatok peňazí ma naučil, aby som si ich vážil, aby som k nim mal rešpekt. Aj to je dôvod, prečo s nimi nakladám múdro, šetrím, koľko môžem a investujem ich len do vecí, z ktorých sa mi to všetko neskôr vráti späť.

A nenaučili ma len to. Dobre si pamätám, aké to bolo nemať ich, a preto veľmi dobre viem, že ten pocit nechcem zažiť už nikdy. Všetko to trápenie z detských čias ma ženie dopredu neuveriteľným spôsobom. Preto robím viac, ako musím. Preto sa snažím stále posúvať a pracovať na sebe. A preto sa mi to aj darí.

Vďaka týmto skúsenostiam mám s peniazmi zdravý vzťah. Chcem ich mať dostatok, no nepotrebujem príliš. Snažím sa ich zarobiť múdro, no nie som pre ne ochotný obetovať svoje zdravie, vzťahy, či všetok svoj čas. Chcem ich získať koľko sa dá, no zväčša preto, aby som pomohol ľuďom okolo seba a aby som si splnil svoje sny.

A keď ich budem mať prebytok, pravdepodobne vymyslím spôsob, ako s nimi dokážem zmeniť svet k lepšiemu, pretože aj vďaka môjmu detstvu ma prepych nikdy nejako extra nelákal.

Inak v prípade, že by ťa zaujímalo konkrétne, čo všetko som sa o peniazoch naučil a ako s nimi radím narábať aj druhým, určite kukni článok 10 Zdravých Návykov pre Vytvorenie Finančnej Stability a Úspechu, tam nájdeš to najdôležitejšie pekne na kope. 😉

A ako poslednú vec ma tiež naučili, že sú tam vonku omnoho podstatnejšie veci, ako peniaze samotné. Aj preto sa nenechám v práci zničiť, len aby som zarobil nejakú tú korunku navyše. Aj vďaka tomu neohýbajú môj charakter, ako sa im zachce. To je dôvod, prečo nerobím vypočítavé rozhodnutia a špekulatívne voľby.

Namiesto tohto všetkého sa venujem radšej tým dôležitejším veciam, ako sú moje zdravie, vzťahy, vášeň, hobby. A myslím, že aj moja nezávislosť na peniazoch môže v konečnom dôsledku za to, že som šťastný. 😉

2. Zrada

Tí najbližší ťa niekedy zradia, nič nové pod slnkom. Niektorí ľudia to majú v hlave skrátka popletené a pre pár drobných, či akúkoľvek inú formu osobného prospechu, by si nechali aj koleno prevŕtať. Ono by si človek až povedal, že je to ich vec, avšak bohužiaľ, oni si v drvivej väčšine prípadov nájdu iné koleno, ktoré poriadne prešpikujú, namiesto toho vlastného.

A zrazu tam stojíme, bez slov, v nemom úžase a nechceme uveriť, že sa to stalo. Ľudia, ktorým sme verili, tí, ktorým sme boli ochotní kedykoľvek pomôcť a spraviť pre nich všetko, čo bolo v našich silách, nám zrazu pre malicherné dôvody vrazili do chrbta obrovskú kudlu, podrazili nohy najväčším polenom, aké našli a pre istotu nás ešte skopli z útesu, aby sa uistili, že to len tak ľahko nerozchodíme.

Áno, bolí to a ešte to aj chvíľku bolieť bude, pretože tí, ktorí nás dokážu skutočne a vážne zraniť, sú práve tí, ktorých si pustíme dostatočne blízko k telu. Iba tí to dokážu.

No tieto bolestivé situácie ti dokážu byť skvelou školou, ktorá ti dá lekcie na nezaplatenie. Ja som si ňou prešiel už viackrát a naučila ma úžasné veci.

Viac som začal venovať pozornosť ľudským činom, ako ich slovám. Začal som sa pýtať, prečo robia veci, ktoré robia a byť ostražitejší voči ich motívom. Začal som si tiež všímať povahu ľudí a skúmať to, kým naozaj sú. A to sa mi v poslednej dobe neuveriteľne vypláca.

K ľuďom som priateľský a otvorený, no skutočne blízko si pustím iba veľmi málo z nich. Mám dlhoročných priateľov, ktorým verím, no nie preto, že povedali, že môžem, ale preto, že moju dôveru nikdy nezradili.

A nevravím, že sa mi už nikdy niečo podobné neprihodí, taký naivný nie som. No percento toho, že sa tak skutočne stane, minimalizujem ako sa len dá. Pretože i keď ti tieto skúsenosti dajú hodnotné lekcie, najprv si musíš prejsť peklom, ktoré zanechá hlboké rany. A keďže už som si to párkrát zažil, ďakujem, ale znova neprosím. 😀

Ono takáto očista svojich kruhov príde dokonca raz za čas viac ako vhod. Orežeš hnilé vetvy, otrháš skazené plody, očistíš sa od všetkých tých škodcov, ktorí na tebe doposiaľ parazitovali a strom je opäť zdravší, plodnejší a vitálnejší.

Ak sa ti myšlienky v článku páčia, tak si daj od tohto náruživého čítania menšiu pauzičku a lajkni MOTIVATION-MANa na Facebooku. Zaistíš si tým to, že ti ďalšie zaujímavé články neujdú. Jeden klik a o ďalšie nadupané riadky budeš mať postarané. Tak šup. 😉

3. Nešťastie v práci

Tak a keď už je reč o tých ťažkých životných skúsenostiach, táto je v mojom profesionálnom živote jednoznačne na špičke toho dlhého zoznamu. Začať byť otrávený, nešťastný a zúfalý v práci, bola jedna z najlepších vecí, aké sa mi kedy mohli stať.

Nebyť toho, a tiež v prípade, že by to nebolo také intenzívne a silné, pravdepodobne by som stále lietal na červenej Ibize hore dole Petržalkou a rozvážal pizzu za smiešnych 320€ za mesiac.

Všetka tá nechuť, zlosť, nespokojnosť a nešťastie, všetko to mi dalo niečo jedinečné, niečo, čo som inde získať nemohol. Dalo mi to vnútornú motiváciu tak silnú, že sa niekedy doslova cítim, akoby som dokázal presúvať pohoria.

Ten plameň, ktorý vo mne vďaka tomuto temnému obdobiu, bez žiadnych pozitívnych vyhliadok na budúcnosť, horí, mi pomáha v boji proti prokrastinácii, lenivosti, nechuti a aj proti nedostatku energie. A nielenže mi pomáha proti tejto armáde ohavných vlastností a pocitov bojovať, pomáha mi víťaziť.

A akoby to samé o sebe nebolo dosť, práve vďaka tomu znechuteniu z mojich starých pracovných miest, som začal byť cieľavedomý. Iba vďaka tomu som si vytýčil ciele (viac o nich píšem v TOMTO článku), ktoré ma z tej mizérie dokázali dostať. Len skrz to profesijne rastiem každým rokom a nachádzam sa stále na lepšom a lepšom mieste s krajšími a krajšími vyhliadkami na budúcnosť.

Takže zrátané a podčiarknuté, nenávisť k práci môže byť jednou z najlepších vecí, ktoré sa ti v tvojej profesijnej kariére môžu stať a ak ju nasmeruješ správnym smerom, katapultuje ťa priamou čiarou k omnoho žiarivejším zajtrajškom.

4. Nešťastie v živote

Absolútne totožná vec nešťastia v práci, len v osobnom živote. Ekvivalent všetkého toho nešťastia a zrkadlo tej bolesti, zlosti a nespokojnosti, ktoré som opísal vyššie.

Bol som zúfalý z toho, že som nebol slobodný. Že som sa chytil do krysích závodov a ponoril hlboko do toho špinavého bahna, v ktorom sa všetci tak nepríčetne naháňali za peniazmi.

Bol som v pasci. Bez peňazí, bez voľného času. Dievča, ktoré som vtedy nadovšetko miloval, som nemohol zobrať na žiaden výlet, pretože som si to nemohol dovoliť. Boli sme spolu málo a väčšinu toho času som bol vyčerpaný.

Nemohol som si dovoliť ten prepych toho, ísť k zubárovi, či pomôcť finančne rodičom, keď to najviac potrebovali. Bolo tam hádam milión vecí, ktoré som na svojom živote z duše neznášal a iba hŕstka tých, na ktoré som bol pyšný.

A opäť, celá táto kôpka negatívnych a životničiacich pocitov mi poslúžila ako odrazový mostík k mojim budúcim úspechom, k môjmu budúcemu šťastiu.

Bol to východiskový bod pre všetky moje ciele a plány do budúcna. Bolo to miesto, z ktorého som čerpal najviac energie a sily na to, aby som mohol kráčať dopredu, aj keď som už nevládal.

Približne v tom období sa mi v hlave začala rysovať aj predstava toho, podľa čoho chcem prežiť svoj život… Viac o tom píšem v článku Desatoro Zásad, Podľa Ktorých Chcem Prežiť Svoj Život, tak ho určite pozri, aby si mal jasnejšiu predstavu. 😉

Ak by som to mal teda zhrnúť do jednej vety, nebyť toho zlého a ťažkého, nemal by som teraz to dobré a nádherné. 😉

5. Krach v podnikaní

Tak a pomaly sme sa dostali k skúsenosti, ktorú som nielenže skoro nerozchodil, ale skoro ani nerozdýchal.

Konečne som si začínal život organizovať podľa seba, podstúpil som pár menších rizík, ktoré sa vyplatili a ja som sa dostal na miesto, z ktorého som sa mohol pekne odraziť do náruče úspechu, ktorý pre mňa mala budúcnosť pripravený.

Konečne som mal v rukách niečo vlastné, niečo, čomu som venoval svoj čas, energiu aj peniaze a ono to už skutočne vyzeralo, že sa to podarí. No nepodarilo sa.

Pred očami sa mi zrútil môj sen a ja som sa musel tri bolestivé dni pozerať, ako mi umiera pred očami. Ako hodinu za hodinou, prichádzam o všetko, čo som si krvopotne vybudoval. Spravil by som čokoľvek, aby som to všetko zachránil, no nemohol som spraviť nič. A poviem ti, pocit bezmocnosti, keď sa ti v živote rúti niečo existenčne dôležité, tfuj-ha, to je skutočne nechutné… Až mám zimomriavky, keď o tom píšem.

A tak v skratke povedané, bol som opäť na začiatku, bez peňazí, s úverom na krku, bez práce a maximálne znechutený a deprimovaný. No byť bez peňazí pre mňa nebola žiadna novinka, a tak som sa tým nenechal položiť. Všetky moje práce do toho momentu stáli aj tak za figu, tak som si hlavu nerobil ani s tým.

Ak môj príbeh aspoň v skratke poznáš (prečítať si viac o mne a mojom príbehu môžeš TU), tak vieš, že som sa z toho všetkého vylízal a opäť, so skúsenosťami na nezaplatenie.

Dnes sa snažím podnikať rozumnejšie. Nejdem do toho po hlave, svoje kroky si vždy dobre premyslím a vychádzam z overených vecí, nie z dohadov. Investujem hlavne svoj čas, minimálne svoje peniaze. Verím svojej intuícii a nenechávam sa ovládnuť vidinou rýchleho zárobku.

Pôvodne som chcel napísať, že som si istý, že aj túto náročnú lekciu dokážem v budúcnosti zúžitkovať, no ja z nej ťažím už dávno. 😉

Táák a to bolo na dnešok všetko. A ešte pre prípad, ak by ti už bolo jasné, že ti všetko to zlé do budúcna pomôže, no akosi sa cez tie svoje ťažké časy nedokážeš preniesť, určite si prečítaj článok Na Týchto 8 Vecí Si Spomeň, Keď Sa Ti V Živote Všetko Rúti, ten ťa zaručene povzbudí. 😉

Ak ťa týchto päť negatívnych príbehov z môjho života nedeprimovalo a článok sa ti ešte aj páčil, určite ho podpor nejakým lajčiskom alebo šériskom, nech vidím, že to zlé v mojom živote nepadlo na úžitok iba mne, ale pomohlo aj druhým. 🙂

A ak by si rád zostal v kontakte a dostával podobné články naservírované popod nos každý týždeň, určite sa zapíš do NEWSLETTER-u. Stačí, ak hodíš svoju emailovú adresu do políčka nižšie, pod BIO-m autora, a ja ťa na každý ďalší nový článok osobne, rád a zdarma upozorním. 😉

Strategická poznámka: Článok má pokračovanie s ďalšími 5-timi Extrémne Ťažkými Situáciami, Ktoré Mi V Živote Neuveriteľne Pomohli, tak si ho určite prečítaj, nech máš všetky po kope a nech získaš lepší obraz o tom, aké sú tieto tvrdé skúšky vlastne prospešné. 😉

email

email

Získaj prístup ku všetkým naloženým článkom

Tento článok som pôvodne napísal pre ľudí z členskej sekcie. Uvolnil som ho pre všetkých, aby som ti ukázal, aké pecky píšem pre mojich najväčších fans. No nie sú to len články, čo ti členstvo dá. Sú to tiež dlhšie a lepšie videá, súťaže o osobné konzultácie, moje produkty a kopec predmetov od motivation-mana a v neposlednom rade aj komunitné stretnutia! Je toho toľko, čo ti členstvo dá, až sa vlastne divím, prečo členom ešte nie si.

Staň sa teda členom hneď alebo si Zisti o výhodách viac
email

Blogger, online marketingový nadšenec a milovník života. Človek, ktorý sa rozhodol počúvnuť hlas svojho srdca namiesto ohlušujúcich názorov ľudí zo svojho okolia. Človek, ktorý sa rozhodol ísť vlastnou cestou, bez ohľadu na to, aká náročná bude. Človek, ktorý koná na základe vlastného úsudku a učí sa z vlastných chýb. Človek, ktorý sa vyjadruje slobodne a žije podľa vlastného presvedčenia a zásad. Človek, ktorý ŽIJE – neprežíva. A ak by si sa o mne rád dozvedel aj niečo konkrétne a videl pár fotiek, určite klikaj SEM. ;)

Prečítaj si viac o zakladateľovi

Odporúčam ti prečítať si aj tieto články

10 Velikánov, Ktorí Dokázali Zvíťaziť Aj Napriek Bolestivým Zlyhaniam A Nemalým Prekážkam
Ako Veľmi Sa Ti Zmení Život, Keď Prestaneš Vyčkávať A Začneš Žiť A 7 Skvelých Vecí, Ktoré Ťa To Naučí
40 Neuveriteľne Silných Pripomienok, Ktoré Ti Pomôžu Myslieť Pozitívne
4 Novoročné Predsavzatia, Ktoré Najčastejšie Zlyhávajú A Čo Si Stanoviť Namiesto Nich

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Komentáre ( 24 )

 • Lukáš apríl 05, 2016 4:57:26 pm

  Ahoj.Zaujimavý článok. Peknými srajdami som si prešiel aj ja,takže nedeprimoval ma tvoj článok. Ako život mieša karty je absolútne neskutočné. Nakoniec je najdôležitejšie byť šťastným a rozdávať radosť z toho čo sme sa naučili. Víťaz berie všetko. Držím palce,aby sa ti udiali aj nečakane pozitívne veci v blízkej dobe. Tvoje články nemajú zľutovania,je to cítiť, ale majú zmysel a ten kto berie svoj život do vlastných rúk to chápe veľmi dobre.

  • Dušan Kadlec apríl 07, 2016 4:15:28 am

   Ono ťažkosti sa nevyhnú nikomu, každému jedného dňa skrížia cestu. O našom „osude“ rozhodne iba to, ako sa k nim postavíme a ako sa s nimi vysporiadame.

   A týmto článkom som chcel ukázať aj tú druhu stranu, ktorú ľudia pri obdobných problémoch nevidia. A to, že niekedy nám dokážu byť veľmi užitočné a prospešné. 😉

   Za držanie palcov ďakujem, a taktiež želám nech sa ti darí Lukáš!

 • Lukáš Mitro apríl 05, 2016 6:32:55 pm

  Nemám slov. Máš pravdu, ako vždy. Veľa vecami, ktoré si v živote opísal som si prešiel aj ja. A mám pocit, že sa často vnútorne trestám za svoje chyby, alebo neuvážené rozhodnutia v živote a podobne. Ale na druhej strane vidím aj to ostatné, čo ma ženie vpred a vidím, že aj keď pomaly ale rastiem a posúvam sa nejako vpred. Snažím sa dávať si pozor na ľudí, teda na toho, koho si pripustím k telu a kto si zaslúži moju úprimnosť, aj keď podľa mňa to sa nikdy nedá predvídať, bo ako si aj ty napísal, tak díku do chrbta ti dokáže dať niekedy aj tá najbližšia osoba, od ktorej by si to ani vo sne nečakal. Ďakujem Duško 🙂

  • Dušan Kadlec apríl 07, 2016 4:19:27 am

   Nie je sa prečo trestať Lukáš! Aj keby si si nadával deň, čo deň, hodinu, čo hodinu, s tým čo sa stalo v tvojej minulosti už nespravíš nič.

   Treba si vziať potrebné ponaučenie a začať kráčať vpred. Odpustiť si, ak treba. No hlavne ísť dopredu.

   Pretože ak sa človek začne utápať vo veciach minulých, celý život mu utečie pomedzi prsty… Pretože život sa odohráva teraz, nie v minulosti.

   A na to, že si nemal slov, si toho napísal hojne Lukáš. 😀

 • Kaja apríl 05, 2016 7:06:37 pm

  Palec hore, klobúk dole!!! 😉 +

  • Dušan Kadlec apríl 07, 2016 4:10:47 am

   Ďakujem aj za palec, aj za klobúk a aj za to plusko na konci Kaja! 😉

 • Lenka apríl 05, 2016 7:46:28 pm

  Zase raz skvely clanok. Tesim SA Na dlasi a dlasi a.. 🙂

  • Dušan Kadlec apríl 07, 2016 4:12:12 am

   Vďaka za pochvalu Lenka!

   Ono konkrétne tento článok má už aj napísané pokračovanie, ktoré uverejním o pár týždňov, takže ak sa ti páčil, je sa skutočne na čo tešiť. 😉

 • Adika apríl 09, 2016 2:35:56 pm

  Dušan,vďaka za článok,vidno,že vieš o čom píšeš,mám pocit,akoby si písal o mojom živote,až na ten krach v podnikaní-to sa ma „zatiaľ nedotklo 🙂 ďakujem a teším sa na nové-ale aj staršie články,ktoré si priebežne vyhľadávam 🙂

  • Dušan Kadlec apríl 11, 2016 3:38:56 pm

   Rado sa stalo Adika!

   Ono tie situácie a skúsenosti, o ktorých som písal, sa skôr či neskôr objavia v živote skoro každého človeka. Aj keď kráčame každý vlastnou cestou, prekážky nám ju v istom bode jednoducho skrížia a keď sa tak stane, vedie to k jednotlivým bodom, o ktorých som písal.

   Avšak, ono je iba na nás, ako sa k tomu postavíme. Keď neodmietneme bojovať, tak nám tieto situácie dokážu neopísateľne pomôcť, bez ohľadu na to, aké náročné sa z počiatku javili. 😉

 • Jana apríl 13, 2016 5:39:50 am

  Super článok, ozaj pravdivé hlavne o ľuďoch , ktorých si putíš moc blízko a tí ťa prave ovalia tým najťažším čo maju po ruke…a človek premýšla , že prečo? …asi lekcia v živote…možno sme potom silnejší…
  A ta chudova, človek ke´d si prejde aj takouto časťou života , peniaze si váži , stane sa snaživým , preto aby chudobu už nezažil, ale tiež nedovolí peniazom , aby si ho omotali..
  Teším sa na ďalšie články a prajem Vám nech sa darí..vo všetkom 🙂

  • Dušan Kadlec apríl 14, 2016 11:44:21 pm

   Je to tak Jana, všetky ťažké situácie, ktorým musíme v živote čeliť, nás nakoniec spravia rozumnejšími, odvážnejšími a odolnejšími… Skrátka silnejšími. Všetci by sme si prijali jednoduchý život bez problémov, no tak to bohužiaľ nechodí, a tak musíme čeliť svojim démonom a z podobných lekcií si zobrať všetko to, čo nám dokáže do budúcna pomôcť. 😉

   A ďakujem za želanie samozrejme!

 • matej apríl 27, 2016 5:42:32 pm

  Rád by som sa dozvedel celý Dušanov životný príbeh.

 • Patrícia september 26, 2016 6:00:49 pm

  Ďakujem! Momentálne som v dosť nerozhodnej situácií, kde sa mam rozhodnúť nad tým, čo chcem ja. Či si chcem vybrať šťastie alebo nesklamať ľudí okolo seba a robiť niečo čo nechcem …. ale deň čo deň mi srdce hovori že mam zvoliť šťastie a dnes si mi pomohol ty . Držím palce aj prsty s týmto projektom , nech sa dari a veľa veľa šťastného čítania ľudia. 🙂

  • Dušan Kadlec október 05, 2016 4:00:07 am

   Rado sa stalo Patrícia! Tiež to poznám, aj ja by som každému okolo najradšej spravil radosť, no všetci máme v rukách svoje vlastné životy a sme zodpovední za svoje vlastné šťastie. A preto by sme sa mali rozhodovať slobodne a robiť to, čo nám spraví radosť. A tí, ktorí nás majú skutočne radi, tí nás budú akceptovať a rešpektovať takých, aký sme a tí, ktorým na nás nezáleží… No veď koho zaujíma ich názor, no nie?! 😉

   Tak teda držím palce pri rozhodovaní, isto si vyberieš správne! 😉

 • 1maaja september 26, 2016 6:56:27 pm

  Clanok palec hore. Ono skutocne plati, ze co ta nezabije, to ta posilni. Suhlasim takmer so vsetkym v clanku. Len si myslim, ze su ludia medzi nami, ktori to maju v zivote o cosi jednoduchsie a menej kompikovane. Napriek tomuto suhlasim, ze vsetko zle je na nieco dobre. Fakt to cloveka posunie vpred, samozrejme ak sa nezacne lutovat a nepodda sa komplikaciam.

  • Dušan Kadlec október 05, 2016 4:03:18 am

   Dikíčko za palec hore Maja! 😉

   Je to tak, všetko to ťažké, čo sa nám v živote prihodí, nás nakoniec zocelí… Teda v prípade, že sa tým nenecháme zlomiť! Musíme zabojovať a všetko to, čím sme si prešli nám isto neskôr pomôže… A to v mnohom! Mám to otestované.

   A je to fakt, niektorí to majú v živote ľahšie, iní zasa ťažšie, no pravdou zostáva, že i keď sme si nevybrali začiatok svojho príbehu, jeho koniec máme plne vo svojich rukách! 😉

 • Paulína október 25, 2016 1:20:28 pm

  Ďakujem, veľmi a z celého srdca ďakujem, budem sa o poznanie a silu ktorú čerpám z tvojich článkov deliť ďalej,,,s rodinou, priateľmi,,,ďakujem a prajem všetko dobré 😀

  • Dušan Kadlec október 31, 2016 4:01:22 pm

   Rado sa stalo Pulína! Teším sa, že ťa články dokážu takto obohatiť a takisto som vďačný, že pomáhaš myšlienkam z tohto blogu ďalej, medzi ľudí! 🙂

 • Val november 06, 2016 9:08:37 pm

  Dobry vecer, Dusan.
  Ten clanok ste pisali pre mna? 🙂 Okrem krachu v podnikani som si presla tymito vecami. Poslednych 11 rokov je pre mna zatazovych. Umrtia v rodine, narodenie deti, manzel v zahranici, kriza v manzelstve, praca, ktoru som mala velmi rada, ma zrazu totalne ubija a nenaplna… a stojim pred rozhodnutim, ci ostat, ci vyjst z komfortnej zony, ako ste to niekde nazvali. Co ma drzi? Len strach, co ak… Strach z chudoby, z toho, ze budem znova na dlani pocitat centy a hladat po vreckach zatulane euro. Mozno je to moje „nestastie v praci“ ale nakopnutim skusit nieco ine. Uz nie som najmladsia, mam vsak viziu. Vase clanky citam rada, clovek potrebuje povzbudit a najlepsie povzbudi ten, kto nieco podobne uz zazil, kto neprestal bojovat. Ste mlady, ale zivot Vas naucil mudrosti, je to vzacne. Drzim Vam palce, piste dalej!

  • Dušan Kadlec január 09, 2017 9:20:56 pm

   Tak písal som to pre všetkých, ktorí sa v mojom príbehu dokážu nájsť a stotožniť sa s ním. 🙂

   Ono situácie, o ktorých tam píšem, sú bežné a stretáva sa s nimi väčšina ľudí. Preto som článok vlastne aj napísal, aby im dal silu. Aby sa nimi nenechali odrovnať, no aby z týchto ťažkých časov načerpali silu namiesto toho!

   Ono s tou prácou Vám budem radiť iba ťažko. Každý vie najlepšie odhadnúť svoju situáciu sám. Ja som za to, aby ľudia nasledovali svoje sny, no múdro. Ak máte účty a výdavky, odísť z roboty, ostať s holým zadkom a dúfať, že motyka vystrelí, nemusí byť zrovna najšťastnejším riešením.

   Vtedy je zasa lepšie začať popri práci a postupne sa osamostatniť. Človek eliminuje riziko totálneho krachu a dokáže sa vo svojom novom obore oťukať. Tak som to spravil ja i kopec mojich známych a myslím, že je to super riešenie. 😉 No vravím, každý to má v živote nastavené inak a každému niečo iné vyhovuje.

   Každopádne ďakujem za držanie palcov a želám, nech sa rozhodnete správne a dokážete opäť vyriešiť všetky problémy, ktoré v živote momentálne máte Val! 😉

 • Človek november 06, 2016 10:47:47 pm

  Zasa úžasné myšlienky aj napriek krutej realite. Vlastne vďaka nej. Dôverne to poznám a ešte s jednou životnou skúsenosťou navyše. Krachujúce manželstvo po 12 rokoch, bez detí. Život nám dáva pekne na frak, už len nech príde čas, kedy zužitkujem tieto skúsenosti. Fajn, že Ty si na to prišiel dosť skoro. V Tvojom veku, obdivuhodné. Veľa šťastia na tej krásnej ceste, ktorá Ťa čaká a za ten prístup neminie.

  • Dušan Kadlec január 09, 2017 9:23:48 pm

   Ono ja tie ťažké časy nemám rád, tak, ako každý iný. Nie som masochista. No pravda je, že len vďaka nim, som dokázal vyzrieť. Len vďaka nim, som sa naučil mnohé lekcie, bez ktorých by som inak v živote nepochodil. Len vďaka nim, som dnes tam, kde som a robím to, čo robím.

   Takže, i keď som to mal občas ťažké, som za to všetko neskonale vďačný! 😉