Na Týchto 8 Vecí Si Spomeň, Keď Sa Ti V Živote Všetko Rúti

Na Týchto 8 Vecí Si Spomeň, Keď Sa Ti V Živote Všetko Rúti
Ťažké časy / 17.08.2015 / 104

Info na úvod: Tento článok som pôvodne napísal do ČLENSKEJ SEKCIE, no uvoľnil som ho, aby si videl, aké pecky pre členov a najskalnejších fanúšikov píšem. Určite teda svoje členstvo zváž. 😉

Život je nádherný a úžasný. Najlepší, najdrahší a najkrajší dar, aký si kedy mohol dostať.

No nie vždy je to lízať med. Niekedy nám skrížia cestu nepredvídateľné udalosti, ťažké časy alebo si zavaríme sami chybami, ktoré na svojej ceste životom spravíme.

Tak či onak, je tu pár vecí, ktoré by si mal mať na pamäti vo chvíľach, keď to zrovna nejde ako po masle. Môžu to byť práve ony, ktoré ti z tej nehostinnej a bezútešnej situácie pomôžu. 😉

Tu sú:

1. Bolesť je súčasť rastu

Niekedy nám život zatvorí niektoré z dverí jednoducho preto, že je načase pohnúť sa ďalej. A to je dobre. Pretože mnohí z nás sa tak často odmietajú pohnúť z miesta, až kým ich okolnosti neprinútia.

A v období, kedy budeš prežívať krušné chvíľky a život už viac nebude prechádzka ružovou záhradou, pripomeň si, že žiadna bolesť neprichádza bez príčiny. Snaž sa dostať zo situácií a od osôb, ktoré ťa zraňujú, avšak nikdy nezabudni, čomu ťa tieto skúsenosti naučili.

Častokrát ľudia, ktorí vyrastajú v pomeroch, ktoré by si neželal ani najhoršiemu nepriateľovi, vyrastú v silných a mocných lídrov, ktorých nedokáže nič a nikto zastaviť na ceste za ich víziami a snami.

,,Žiadne bahno, žiaden lotos.“ – Thich Nhat Hanh

Bez toho, aby si sa zocelil v ťažkých životných situáciách nedokážeš nikdy objaviť svoj skutočný potenciál. Bez toho, aby si dostal pár rán, sa rany nikdy nenaučíš znášať. Bez toho, aby sa ti nezosypalo pár vecí na hlavu, nikdy nebudeš vedieť, ako ich znova pospájať a dať si svoj život opäť dokopy. A bez toho, aby ťa párkrát okolnosti nezrazili na kolená, sa nikdy nedozvieš, ako sa opäť postaviť na nohy.

Áno, iste, pred problémami sa dá aj utekať. Avšak daj si dobrý pozor na to, aby si sa nezosypal v momente, keď už pred nimi nebudeš mať kam ujsť.

Ja viem, že to bolí a viem, že je to ťažké, no prijmi tú bolesť, osvoj si ju, nauč sa, čo sa naučiť máš a využi ju vo svoj prospech. Tak sa napreduje. Tak sa víťazí!

2. V živote je všetko dočasné

Vždy, keď začne pršať, onedlho pršať prestane. Zakaždým, keď sa zraníš, zranenie sa ti skôr, či neskôr zahojí. Po každej noci, nech je akokoľvek dlhá, nasleduje deň a po každej tme prichádza svetlo. A každé ráno máš pred očami nevyvrátiteľný dôkaz.

No aj napriek tomu na to tak často zabúdaš. Aj napriek tomu podliehaš zlým hlasom v tvojej hlave a veríš im, keď vravia, že svoje problémy nikdy nevyriešiš. Že už sa ti nikdy nebude znova dariť. Že už nikdy viac nebudeš zdravý, šťastný alebo úspešný. Veríš im aj napriek tomu, že vieš, že nič netrvá večne. Prečo?!

A teda nech už máš akékoľvek obdobie vo svojom živote, či už dobré alebo zlé, ešte párkrát sa to zmení. No nezúfaj. Ak zažívaš pekelne dobré časy, využi ich naplno. Uži si každú jednu minútu a zapamätaj si ten pocit šťastia, ktorému sa iba máločo vyrovná. A ak prídu časy horšie, nevešaj hlavu. Kráčaj vpred, bojuj a nevzdávaj sa. Pretože lepšie časy už sú opäť na obzore. 😉

A aby sme sa nepochopili zle, nepíšem to preto, aby si sa týmito riadkami mohol utešovať niekde doma v kúte na gauči. Samé sa nič nespraví. Preto sa veľmi rýchlo spamätaj, daj sa dokopy a začni o svoje šťastie bojovať. Iba tak sa v tvojom živote opäť objaví.

Vždy je priestor na zmenu a všetko máš vo svojich rukách. Preto ak sa ti niečo na svojom živote nepáči, dvere ku zmene máš stále otvorené. A ak by si náhodou nevedel kde začať, prečítaj si E-Book 8 Chýb, Ktoré Sabotujú Tvoje Rozhodnutie Zmeniť Svoj Život. Upozorní ťa na časté chyby a nasmeruje tým správnym smerom. A akoby to nestačilo, ešte je aj zdarma, takže nie je o čom. 😉

3. Starosti a sťažnosti nezmenia absolútne NIČ

Wow! Kto by to bol povedal, však?! S toľkými uplakanými, do nekonečna sa sťažujúcimi ľuďmi vo svojom okolí by si určite aj ty povedal, že toľká negativita, náreky a sťažovanie musia niečo zmeniť, nie?! Inak by to tí ľudia hádam nerobili…

Zmení to akurát tak figu borovú, no ľudia to i tak robiť neprestanú. No faktom ostáva, že tí, ktorí sa sťažujú najviac, toho obvykle dosiahnu najmenej. Tipol by som si tak 95%. Potom je tu zvyšných 5%, na ktorých platí skôr aj sprostí majú šťastie. 😀

Podľa môjho názoru je vždy lepšie skúsiť niečo úžasné a neuspieť, ako nepokúšať sa o nič a uspieť na celej čiare. Pretože to nie je koniec, keď sa ti niečo nepodarí. Koniec nastane až vtedy, keď sa začneš sťažovať a neskúsiš to znova.

Ak v niečo veríš, neprestávaj sa snažiť a skúšať to znova. Pretože tým, že sa dnes budeš celý deň sťažovať na to, čo sa stalo včera, sa tvoje zajtrajšky nikdy nezlepšia. Ale akcia ich zmeniť dokáže. Tú energiu, ktorú máš, preto využi rozumnejšie. Pričiň sa o svoju lepšiu budúcnosť. Zmeň svoje zajtrajšky. 😉

Častokrát nedokážeš zmeniť veci, ktoré sa ti v živote stanú, taký je život. Fér nie je a nikdy ani nebude, zvykaj si. No čo ovplyvniť dokážeš, je spôsob, akým na vzniknuté situácie vo svojom živote zareaguješ.

Sám si odpovedz na otázku, kde budeš o týždeň aktívneho riešenia svojho problému a kde budeš po týždni sťažovania sa a nariekania. Čo myslíš?!

4. Ty máš v rukách tú moc

Pamätaj, že ty stojíš za kormidlom svojho života. Udávaš mu smer, tempo, jednoducho všetko, čo sa udávať dá. Nezáleží na nikom inom. Nikto nepríde a nespraví v ňom poriadky za teba. Nikto nebude čeliť tvojim problémom a prekonávať tvoj strach.

A ak hlúpo veríš tomu, že za teba niekto vybuduje sľubnú kariéru, postaví základy fungujúcemu vzťahu a získa množstvo nezabudnuteľných zážitkov, zatiaľ čo sa budeš povalovať na gauči pred telkou, mám pre teba zlé správy. A vlastne nie, nemám, našiel som takú osobu. Choď do kúpeľne, pozri sa do zrkadla a presvedč sa sám. Tam nájdeš jedinú osobu, ktorá dokáže zmeniť tvoj život k obrazu, o akom snívaš. Tam je človek, zodpovedný za naplnenie všetkých tvojich modlitieb a želaní.

Že si to skúsil a nepodarilo sa ti to? Pamätaj, že víťazi sa nikdy nevzdávajú a tí, ktorí sa vzdávajú, tí nikdy nevíťazia. Skús to preto znova. No tentokrát múdrejšie. Poučený chybami z minulých pokusov.

Prípadne si prečítaj článok 7 Spôsobov, Ktorými Oslobodíš Svoju Myseľ A Opäť Prevezmeš Kontrolu Nad Svojím Životom, ten ti už pomôže chopiť tie opraty, ktoré kočírujú tvoj život, opäť do vlastných rúk. 😉

5. Tvoje jazvy sú symbolom tvojej sily

,,Čo ťa nezabije, to ťa posilní.“ – Friedrich Nietzsche

Už sme si o tom povedali čo to v prvom bode, ale poďme ešte trošku ďalej. Tvoje jazvy značia ťažký súboj z tvojej minulosti, v ktorom si zvíťazil. Znamenajú, že si bol silnejší ako čokoľvek, čo sa ťa pokúsilo zraniť. Nikdy sa za ne nehanbi. Nikdy, rozumieš?!

Začni ich vnímať ako znamenie sily, nie bolesti. Pretože značia iba toľko, že si pokoril bolesť, naučil sa lekciu, zosilnel a posunul sa v živote ďalej. Okrem toho jazvy značia, že čokoľvek sa ťa pokúsilo zraniť, už je tomu koniec. Nenechaj sa tým preto naďalej zožierať. Aj tvoje telo sa ti snaží naznačiť, že už je to dávno za tebou, že sa to zacelilo. Nebuď preto hlúpy ignorant a rýchlo to pochop!

6. Negativita druhých ľudí nie je tvoj problém

Buď pozitívny, keď ťa obklopuje negativita a usmievaj sa vždy, keď sa ťa budú druhí snažiť stiahnuť dole. Dve jednoduché rady na to, aby si si v živote udržal ten správny postoj. Pretože svoje nadšenie zo života jednoducho stratiť nemôžeš, je pre teba existenčne dôležité!

Vraví sa, že úspech znamená prechádzať peklom bez straty entuziazmu. Nedovoľ preto druhým, aby ťa oň pripravili. Bol by to začiatok cesty, ktorá by pre teba znamenala koniec.

Nie je možné vytesnať zo svojho života všetkých negatívnych ľudí, ale vždy môžeš urobiť dve veci. Obmedziť počet tých negatívnych a naopak zvýšiť počet tých pozitívnych, optimistických ľudí, ktorí ťa budú povzbudzovať a ťahať nahor.

Pretože ľudia v tvojom okolí, takisto ako aj prostredie, v ktorom tráviš svoj čas, ťa ovplyvňujú ďaleko väčším spôsobom, ako si myslíš. A ako rád spomínam, je naivné čakať, že budeš tráviť väčšinu svojho času s negatívnymi ľuďmi v negatívnom prostredí a čakať, že budeš zvyšok svojho času pozitívny. Nenechaj sa otráviť!

Ak sa ti myšlienky v článku páčia, tak si daj od tohto náruživého čítania menšiu pauzičku a lajkni MOTIVATION-MANa na Facebooku. Zaistíš si tým to, že ti ďalšie zaujímavé články neujdú. Jeden klik a o ďalšie nadupané riadky budeš mať postarané. Tak šup. 😉

7. Niektoré veci v živote sú nevyhnutné

Či už sa ti to páči alebo nie, niektoré veci sa ti v živote jednoducho stanú. Akokoľvek sa im snažíš zabrániť, akokoľvek ich odmietaš prijať. Avšak i keď nedokážeš ovplyvniť či sa stanú, či nie, stále dokážeš ovplyvniť to, ako na ne zareaguješ.

Skutočná sila prichádza, keď máš toľko dôvodov plakať, stažovať sa a hodiť svoj život za hlavu, no rozhodneš sa usmievať, doceniť veci, ktoré vo svojom živote máš a bojovať ďalej. Zázraky sú skryté v každom nešťastí a v každej ťažkej životnej situácii, no najprv musíš otvoriť svoje srdce a tiež svoje oči, aby si ich mohol vidieť.

Veci nemôžeš siliť, aby sa stali. Akurát sa unavíš skúšaním. A nakoniec sám zistíš, že niektoré veci jednoducho musíš akceptovať také, aké sú.

Stále máš však vo svojich rukách rozhodnutie. Vždy, keď zlyháš, môžeš sa rozhodnúť zostať na kolenách alebo vstať a skúsiť to znova. Keď ti to nevyjde s tvojou kočkou, môžeš zanevrieť na všetky ženy alebo sa pochlapiť a dať šancu novej. A tiež vždy, keď sa ti život zrúti na základe nepredvídateľných udalostí, môžeš to vzdať alebo nájsť cestu, ako z toho von a ďalej bojovať o svoje šťastie. Je to iba na tebe, sám sa musíš rozhodnúť.

8. Najlepšou vecou, ktorú môžeš spraviť, je neprestať kráčať vpred

Neboj sa ďalšieho pokusu. Skús to znova. Miluj znova, uč sa znova, ži znova a snívaj znova. Nedovoľ, aby ti ťažké a komplikované životné lekcie zkomplikovali život. To najcennejšie, čo sa v živote naučíš, býva väčšinou z tých najhorších chýb v tých najhorších časoch. Až neskôr doceníš to, aké dôležité pre teba v skutočnosti boli.

V živote zažiješ chvíle, kedy sa bude zdať, že všetko, čo sa môže pokaziť, sa už dávno pokazilo a to ešte horším spôsobom, aký si si predstavoval. Preto vo chvíľach, kedy myslíš na to, že by si to vzdal, spomeň si na to, že na konci ťa čaká niečo, za čo stojí bojovať. Spomeň si tiež, prečo si začal. Spomeň si na všetkých tých, ktorí ťa podporovali, držali ti palce a vkladali do teba dôveru. Spomeň si na čokoľvek, no hlavne to nevzdaj.

Pamätaj, že niekedy veci musia ísť zlým smerom, aby nakoniec mohli nájsť ten správny. Niekedy musíš okúsiť to najhoršie, aby si mohol zažiť to najlepšie. A opäť – NIEKEDY – sa stane toľko zlých vecí, že ti pretvoria život na taký úžasný, o akom si nikdy ani len nesníval.

Niektorí hovoria, že život je ťažký. Druhí zasa hovoria, že je komplikovaný. Pravdou ale je, že je presne taký, akým si ho spravíš. Nájdi v sebe preto silu každý deň sa dobre zasmiať. Nájdi v sebe odvahu byť samým sebou. Ži jednoducho. Miluj vášnivo. Hovor pravdu. Pracuj usilovne. A hlavne, i keď padneš alebo narazíš na prekážku, neprestávaj kráčať ďalej!

Tak a toto bolo 8 vecí, ktoré by si mal mať na pamäti v ťažkých časoch. Nielen mať na pamäti, riadiť sa nimi!

A teraz keď už máš návod, ako sa vysporiadať s každou pohromou vo svojom živote, dokážem ti, že je ten život vlastne ďaleko lepší a úžasnejší, ako sa ti mohlo doposiaľ zdať. Prečítaj si článok 20 Kratučkých Viet, Ktoré Ti Pripomenú, Aký Je Život Jednoduchý, Skvelý a Nádherný. Otvorí ti oči, odporúčam. 😉

Ak ti tento článok v ťažkých časoch pomohol, ukáž charakter a pomôž teraz ty jemu, dostať sa tam von medzi ľudí. Lajkuj, zdieľaj, posielaj známym a kamarátom. 😉

Dôležitá pripomienka: Tento článok bol pôvodne určený členom v ČLENSKEJ SEKCII a ja som ho uvoľnil len a len preto, aby si videl, aké pecky pre svojich najvernejších fanúšikov píšem. A preto, ak by si mal aj ty rád prístup ku všetkým článkom na blogu, zaregistruj sa do tejto VIP sekcie aj ty. Viac informácií, spolu s možnosťou zaregistrovať sa, nájdeš v tom tmavom políčku pod týmto textom. Tak šup, nech už si tam. 😉

email

Získaj prístup ku všetkým naloženým článkom

Tento článok som pôvodne napísal pre ľudí z členskej sekcie. Uvolnil som ho pre všetkých, aby som ti ukázal, aké pecky píšem pre mojich najväčších fans. No nie sú to len články, čo ti členstvo dá. Sú to tiež dlhšie a lepšie videá, súťaže o osobné konzultácie, moje produkty a kopec predmetov od motivation-mana a v neposlednom rade aj komunitné stretnutia! Je toho toľko, čo ti členstvo dá, až sa vlastne divím, prečo členom ešte nie si.

Staň sa teda členom hneď alebo si Zisti o výhodách viac
email

Blogger, online marketingový nadšenec a milovník života. Človek, ktorý sa rozhodol počúvnuť hlas svojho srdca namiesto ohlušujúcich názorov ľudí zo svojho okolia. Človek, ktorý sa rozhodol ísť vlastnou cestou, bez ohľadu na to, aká náročná bude. Človek, ktorý koná na základe vlastného úsudku a učí sa z vlastných chýb. Človek, ktorý sa vyjadruje slobodne a žije podľa vlastného presvedčenia a zásad. Človek, ktorý ŽIJE – neprežíva. A ak by si sa o mne rád dozvedel aj niečo konkrétne a videl pár fotiek, určite klikaj SEM. ;)

Prečítaj si viac o zakladateľovi

Odporúčam ti prečítať si aj tieto články

10 Velikánov, Ktorí Dokázali Zvíťaziť Aj Napriek Bolestivým Zlyhaniam A Nemalým Prekážkam
Ako Veľmi Sa Ti Zmení Život, Keď Prestaneš Vyčkávať A Začneš Žiť A 7 Skvelých Vecí, Ktoré Ťa To Naučí
40 Neuveriteľne Silných Pripomienok, Ktoré Ti Pomôžu Myslieť Pozitívne
4 Novoročné Predsavzatia, Ktoré Najčastejšie Zlyhávajú A Čo Si Stanoviť Namiesto Nich

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Komentáre ( 104 )

 • Martin august 18, 2015 1:18:52 pm

  Úžasné. Skutočne perfektné.

  • Dušan Kadlec august 18, 2015 3:11:38 pm

   Vďaka za pochvalu Martin 😉

  • monika august 20, 2015 9:30:21 pm

   stojí za úvahu porozmýšlať a nájsť sa medzi riadkami…úžasné…

  • Dušan Kadlec august 21, 2015 4:48:25 am

   Každý sa tam určite nájde… Pretože sme si tým každý prešli a niektorí si tým stále prechádzajú…

   Dôležité je zobrať si tieto slová k srdcu a zmeniť svoj postoj, tak ako aj myslenie a pohľad na vec, a teda „zlé časy“ v našich životoch! 🙂

  • mirka august 24, 2015 10:02:59 pm

   Moc krásne a pravdivo napísane ďakujem za povzbudenie .

  • zlatica majerova august 24, 2016 8:06:23 am

   už som si myslela že v mojom veku by som mala byť spokojná to čo sami nesplnilo asi to tak má byť a viac nemám žiadať ale po rečítaní toho to som dostala akú si chuť skúsiť dožiť na doraz a skúsiť si splniť svoj sen neviem ako budem v tom pokračovať ale vynaložím všetko aby som si to splnila !dakujem

  • Dušan Kadlec august 29, 2016 3:07:33 pm

   Tak to ani neviete, ako rád počujem, Zlatica! 😉

   Smelo do toho, držím vám palce!!! Pretože nikdy nie je neskoro začať snívať nový sen, či stanoviť si nový cieľ! 😉

   A bezohľadu na to, koľko rokov máte, nevidím žiaden dôvod, prečo by ste mala svoj život hodiť za hlavu. Stále ste tu, stále dýchate, stále máte nejaký ten čas… Tak ho využite rozumne, využite ho naplno! 😉

  • Marian september 25, 2016 7:30:53 pm

   Ked som si myslel že moj život nema ziadnu chybu,tak tychto 8 Veci by som ani neprečital ale zmenil sa a ja som to precital od slova do slova . Hned ma to zaujalo,a vazne ze v zivote je to takto . Velmi pekne dakujem,a odporucam to precitat kazdemu No1

  • Dušan Kadlec september 26, 2016 2:09:53 am

   Rado sa stalo Marián, teším sa, že ti článok padol vhod! 😉

  • Romanos marec 16, 2017 9:55:20 pm

   Vynikoš… Veľká pravda… Veľa odžitého a vloženého do riadkov… Skvelé, že povzbudzujete a pomáhate ľuďom vidieť veci zhĺbky, že im odkrývate čo je pre mnohých skryté.. že vysvetľujete čo mnohí nechápu.. 🙂 Veľa úspechov pri ďalších článkoch !!!

  • Dušan Kadlec marec 27, 2017 1:14:54 pm

   Vďaka za pochvalu Romanos, a takisto za želanie zdarov v budúcnosti! To, čo robím, robím rád! 😉

 • Michal august 18, 2015 4:36:51 pm

  Perfektne napísané! Nemám slov…

  • Dušan Kadlec august 19, 2015 12:24:03 am

   Taktiež vďaka Michal 🙂

 • Mata august 18, 2015 5:47:00 pm

  paci sa mi hlavne ten bod o negativite – nevsimat si ju a funguje to…

  • Dušan Kadlec august 19, 2015 12:25:29 am

   Je to tak Mati, treba ísť čo najďalej od všetkého toho negatívneho, čo nás obklopuje!!!

   Inak z Teba všetci tí negatívny ľudia vycucajú aj poslednú štipku energie 🙂

 • Martina august 18, 2015 7:44:48 pm

  Velmi dobre a pravdivé

  • Dušan Kadlec august 19, 2015 12:26:02 am

   Som rád, že sa zhodneme Martina 😉

 • Dd august 18, 2015 7:45:56 pm

  Wow skutočne užasne.. vdaka!! uplne ma to povzbudilo hlavne teraz v ťažkych chvilach !! 🙂

  • Dušan Kadlec august 19, 2015 12:27:15 am

   Som rád, že Ti článok pomohol !!

   No okrem toho, že si ich treba vziať k srdcu, treba sa týmito vetami aj riadiť 😉

  • andrea august 19, 2015 10:01:15 pm

   Uzasne…pravdive..

 • Iveta august 19, 2015 10:31:25 am

  Velmi pekny clanok…dakujem

  • Dušan Kadlec august 19, 2015 6:23:35 pm

   Ja ďakujem za pochvalu Iveta 😉

 • Zuzana K. august 19, 2015 12:02:09 pm

  Ďakujem za perfektný článok,…

  • Dušan Kadlec august 19, 2015 6:25:03 pm

   Rado sa stalo Zuzana 🙂

 • Tereza august 19, 2015 12:31:52 pm

  Díky Dušane, jsi pašák! Umíš trefně věci pojmenovat a poukázat na souvislosti. Tvé články pomáhají určitě spoustě lidí. Já se tteda určitě k nim řadím 🙂

  • Dušan Kadlec august 19, 2015 6:27:39 pm

   Super Tereza, som rád, že Ti články pomáhajú 🙂

   A takisto ďakujem za originálnu pochvalu. Tiež to nešlo hneď a musel som trénovať, aby som vedel dať dokopy jednu-dve vety 😀

   Hádam to bude inšpiráciou pre ostatných, že čokoľvek, čomu sa človek chce venovať, sa dá naučiť a osvojiť tréningom!

   No, aby sme sa nepochopili zle, do budúcna plánujem ešte naloženejšie články, toto iba začínam 😛

 • Maria august 19, 2015 12:49:01 pm

  Ahoj!
  Neviem, kto si, co robis, co Ti vnuklo toto napisat, ale nasla som sa v tomto clanku, akoby to bolo o mojej zivotnej ceste. Velmi pekny, zaujimavo napisany a povzbudivy clanok. Dakujem, vela uspechov!

  • Dušan Kadlec august 19, 2015 6:32:25 pm

   Ahoj Mária, volám sa Dušan Kadlec a venujem sa online marketingu a rovnako osobnostnému rozvoju 😉

   Ďakujem za pochvalu a dúfam, že si si rady v článku zobrala k srdcu, keď si sa v článku našla. Mne osobne tieto rady a im podobné zmenili život od základov 😉

   Veľa úspechov takisto aj Tebe!!

 • Lulas august 19, 2015 1:54:56 pm

  Prada. Takyto clanok vzdy pozdvihne naladu a pripomenie ti preco si sa dal na cestu na akej si a, ze vzdy musis okusit najprv bolest. Super clanok.

  • Dušan Kadlec august 19, 2015 6:35:26 pm

   Tak, tak. Tie bolestivé skúsenosti Ti častokrát dajú tie najdôležitejšie skúsenosti.

   Spravia Ťa odolnejším, silnejším, rozvážnejším a múdrejším.

   Ono sa to možno hneď z počiatku nezdá, ale všetko zlé je na niečo dobré. Miliónkrát som sa o tom už vo svojom živote presvedčil. A keď ľudia otvoria oči a svoju myseľ a začnú sa na veci pozerať triezvo, uvidia to taktiež 🙂

 • Daniela august 19, 2015 4:45:29 pm

  Dakujem za povzbudivé slova ,vety- Pomohli 🙂

  • Dušan Kadlec august 19, 2015 6:37:05 pm

   To ma teší Daniela, už sa nimi len začať riadiť 😉

 • ľubica august 19, 2015 8:05:56 pm

  Dakujem za povzbudivé slová,tvoj článok som si prečítala v tej najťažšej chvíli života-ochorel môj jediný syn-povzbudili ma ačítať ich budem každý deň.Verím,že život sa ti zmení v okamihu,aby bolo lepšie.dakujem

  • Dušan Kadlec august 20, 2015 8:50:57 am

   Bohužiaľ Ľubica, život prináša aj takéto ťažké a nevyspytateľné skúsenosti. No vždy sa tieto veci dejú pre niečo, vždy tam nájdeš niečo, čo si máš vziať, v čom sa máš poučiť.

   Sám som si prešiel zdravotnými problémami, osobnými, či v rodine, a viem, že nič netrvá večne a ak sa do vecí človek poriadne oprie, rýchlo sa uzdraví. 😉

   Nie len, že už som na tom lepšie, no zobral som si mnohé ponaučenia, veľa vecí som v živote zmenil a omnoho viac vecí som do svojho života začlenil. Zmenilo ma to vo veľmi pozitívnom smere! 🙂

   Preto držím palce, aby aj u vás doma všetko dobre dopadlo!!!!!!

 • Ivetka Bel august 19, 2015 8:54:57 pm

  Krásne napísané – 🙂

  • Dušan Kadlec august 20, 2015 8:51:27 am

   Vďaka Ivi 😉

 • Renata august 20, 2015 1:04:20 am

  Dakujem mojej sestre že má zoznámila s týmto článkom. …budem rada keď sa budem môcť vďaka týmto tvojim článkom trošku dostať zo smutnej často neraz až príliš reality a tieto slová dodávajú energiu a silu do ďalších dní. ..aj napriek tomu že som pozitívny a neskutočne energický človek ktorý sám skolil ľudí ….potrebujem to to sme tam aj ja….ďakujem. Renata

  • Dušan Kadlec august 20, 2015 8:55:31 am

   Renáta, ono vo svete je veľmi veľa vecí, ktoré ti zoberú všetok optimizmus, všetku pozitivitu, či vôbec chuť do života…

   A práve preto sa im treba vyhýbať a naopak vyskytovať sa viac na miestach, z ktorých energia sála, stretávať sa s ľuďmi, ktorý ťa vždy nakopnú a robiť veci, pre ktoré ti horí srdce!! 😉

   Sám dobre viem, že články ako je tento veľa krát pomôžu a povzbudia, ale až keď sa vetami v nich začneš riadiť, až vtedy sa tvoj život neopísateľne zmení! 😉

   P.S.: Že sestru pozdravujem a tiež jej ďakujem, že ťa na stránku priviedla! Nech sa darí baby 😉

 • Iveta august 20, 2015 6:42:16 am

  neskutocne krasne a hlavne pravdive… klobuk dolu

  • Dušan Kadlec august 20, 2015 8:56:11 am

   Srdečná vďaka za pochvalu Iveta 🙂

 • Pauli august 20, 2015 12:41:37 pm

  Super!!!! velmi povzbudzujúci článok!!! 😉 Tvoja slová ma nakopli ešte viacej!!! 😉 Ďakujem 😉

  • Dušan Kadlec august 20, 2015 5:46:26 pm

   Tak to ma teší Pauli!

   Už len zapracovať tieto veci do života 😉

 • Gabriela august 20, 2015 7:24:22 pm

  Ahoj:-) dakujem za clanok je v nom vela pravdiveho to vsetko citime v kusku nasho srdca no rozum nam kaze v danej chvili urobit inak ako je spravne a tak ticho trpime dalej a klameme samych seba

  • Dušan Kadlec august 21, 2015 4:46:13 am

   Vďaka za pochvalu Gabriela 🙂

   No a to je práve tá chyba, mali by sme počúvať, čo nám našepkáva naše vnútro a riadiť sa podľa toho a nie sa snažiť umlčať a zahlušiť ten slabý hlas v nás!

   Pretože až vtedy, keď budú ľudia robiť to, čo ich napĺňa, to, čo vždy podvedome robiť chceli, až vtedy budú šťastní 🙂

 • Daša august 20, 2015 10:18:22 pm

  Veľmi pekné čítanie..rešpekt..už moc dlho ma nik nerozplakal..Niekto sa narodil preto, aby bojoval..padal a opäť vstal..mal sny a želania.A niekto sa narodil len tak do počtu…bez vyznamu…máš recept aj pre pocit totálnej zbytočnosti?

  • Dušan Kadlec august 21, 2015 5:08:14 am

   Vďaka za pochvalu Dáša, no nemyslím si, že sa zhodneme…

   KAŽDÝ JEDEN ČLOVEK MôŽE MAŤ SNY A ŽELANIA, PRACOVAŤ NA ICH NAPLNENÍ, BOJOVAŤ A NEVZDAŤ SA!!!

   Nezáleží na tom kde si sa narodila, do akej rodiny, nezáleží na pohlaví, na rase a nezáleží na X milión ďalších veciach.

   Na čom ale záleží si TY SAMA!! Ty máš svoj život vo vlastných rukách, ty mu udávaš tempo, určuješ smer a ty rozhodneš o tom, ako bude vyzerať v budúcnosti. Pretože svoju budúcnosť tvoríš svojimi skutkami práve teraz, práve v tomto okamihu. 😉

   Nikto sa nenarodil len tak do počtu, všetci sme jedineční, unikátni, každý z nás je originál!!

   A preto, aby sa človek necítil zbytočný, musí dať svojmu životu zmysel. Nie je to o jeho hľadaní, jednoducho svojmu životu nejaký daj. Nájdi si hobby, začni športovať, staň sa v ničom dobrá. Vyjdi zo svojej zóny komfortu a sprav niečo mimo svoj stereotyp. 😉

   A rovnako dôležité je myslenie!! Naše myšlienky formujú náš svet, definujú našu realitu. Ste tým, na čo myslíme. Preto, ak si budeš nahovárať, že si sa narodila do počtu a že si zbytočná, budeš sa tak aj cítiť.

   Musíš uveriť, že zbytočná nie si, to je prvý krok. A hneď, ako krok druhý, si to aj dokáž!! Dokáž si, že za niečo stojíš, dokáž si, že aj ty dokážeš v niečom excelovať! 😉

   A pamätaj, že myslenie zmeniť musíš… Pretože negatívne myšlienky ti pozitívny život nedajú 🙂

 • karla august 21, 2015 1:26:59 am

  si super,obdivuji te za tu odvahu nekomu pomoci,lidé to potrebují ,nakopnout,:))

  • Dušan Kadlec august 21, 2015 4:50:00 am

   Vďaka Karla 🙂

   No na začiatku to nebolo jednoduché začať písať svoje názory takto verejne a otvorene hovoriť svoj názor, no nemohol som spraviť lepšie!!!

   Spätná väzba od ľudí, ktorá sa mi dostáva je neskutočná a táto „práca“ ma napĺňa, takže Win-Win 🙂

 • Simonka august 21, 2015 5:28:34 pm

  Presne toto som práve potrebovala ďakujem

  • Dušan Kadlec august 22, 2015 6:45:03 pm

   Rado sa stalo Simča 😉

 • karla august 21, 2015 11:26:06 pm

  Presne to jsem mala na mysli:)))

  • Dušan Kadlec august 22, 2015 6:44:35 pm

   Iba sa mi potvrdilo, že človek by mal byť samým sebou a robiť veci tak, ako ich cíti, nie tak, ako to očakávajú druhí…

   Preto, ak stojíš pred podobnou voľbou, neváhaj!! 😉

 • Lienka august 23, 2015 3:19:43 am

  Hajaj ale zabudol si uviest zdroj clanku!
  http://www.marcandangel.com/2014/01/08/8-things-to-remember-when-everything-goes-wrong/

  • Dušan Kadlec august 31, 2015 10:43:03 pm

   Áno, článkom som sa inšpiroval, no od originálu sa dosť líši, iba body sú rovnaké. 😉

 • Viera august 23, 2015 12:52:20 pm

  Pozoruhodne , ze taký mladý človek ma take skúsenosti. Aj ja som dospela k takýmto záverom, ale moja cesta bola dlhšia, ale s rovnakým výsledkom. Je prijemne poznať príbuznú dušu. Dnes už viem pozitíva posúvať ďalej a dodavat odvahu aj iným, človek musí byt však opatrný. Pekný den.

  • Dušan Kadlec august 25, 2015 4:06:48 pm

   Zdravím Viera,

   mám 26, takže nie som zasa úplne mladulilinký, ale pravdou je, že som si toho za tých pár rokov v živote preskákal už mnoho. 🙂

   Som rád, že ste prišla na rovnaké závery. Nie nadarmo sa vraví, že optimizmus je viera, ktorá vedie k úspechu… A pre pozitivizmus to platí rovnako! 😉

 • Lea august 24, 2015 2:53:00 pm

  Máš krásne posolstvo a verím, že vplývaš pozitívne na každého, kto si to prečíta! Prajem veľa síl a vytrvalosti pokračovať v ňom!

  • Dušan Kadlec august 25, 2015 4:07:48 pm

   Lea, vďaka za pochvalu, ja dúfam v to isté 🙂

   Zatiaľ nemám v pláne prestať! 😛

 • daniela august 25, 2015 12:17:59 am

  Všetky články úplne fantastické. V spleti toho všetkého, čo na nete človek nájde, toto je ihla v kope sena. Som rada, že ma sem dcéra „poslala“. Skutočne hodnotné veci a taký musí byť aj jeho autor. Klobúk dolu a vďaka za inšpiráciu a motiváciu.

  • Dušan Kadlec august 25, 2015 4:17:12 pm

   Ďakujem za originálnu pochvalu Daniela! 🙂

   Snažím sa prinášať názory a presvedčenia, ktoré mi zmenili život. Čítam veľa zahraničných článkov na internete a spoločne ich mixujem s myšlienkami, ktoré mám sám, a tak sa ich snažím posunúť aj ďalej, druhým ľuďom.

   A podľa spätnej väzby, ktorá sa mi v poslednej dobe dostáva, tak to vyzerá, že články ľuďom skutočne pomáhajú a postupne im otvárajú oči. 🙂

 • Kubo august 25, 2015 1:01:33 pm

  Ach, fakt je niekedy ťažké ísť si za svojím a proti prúdu . . 🙂

  • Dušan Kadlec august 25, 2015 4:10:22 pm

   Kubo, hlavne pamätaj, že iba mŕtva ryba pláva s prúdom. 😉

   Nikto nepovedal, že to bude ľahké, no určite to bude stáť za to!

   Iba ak pôjdeš vlastnou cestou, iba to spraví rozdiel. Ak pôjdeš cestou, ktorou pôjdu všetci ostatní, prídeš iba tam, kam prídu aj oni. 🙂

 • Ana Maljkovic-Džuklevski august 27, 2015 7:14:43 pm

  Krásne! Je tuná vlastne zahrnutě všetko, aký postoj k životu a problemom, ako aj k ich vyriešeniu by každý jeden z nás mal zaujať v živote!

  • Dušan Kadlec august 31, 2015 3:13:41 pm

   Vraví sa, že jediný hendikep v živote, je zlý životný postoj! 😉

 • marek september 07, 2015 10:24:50 pm

  jednoducho super!!!!!!!!!!

  • Dušan Kadlec september 13, 2015 7:57:19 pm

   Vďaka Marek 😉

 • martin september 14, 2015 2:21:08 pm

  Ďakujem. Úplná pravda pomohlo

  • Dušan Kadlec september 15, 2015 1:16:19 am

   Tak to ma teší Martin 😉

 • Lucia Dobranská október 11, 2015 4:44:30 pm

  WAU…pomohlo…ďakujem 🙂

  • Dušan Kadlec október 11, 2015 6:39:25 pm

   Tak to som rád Lucia 😉

 • pata október 19, 2015 2:31:06 pm

  Dakujem za tento clanok velmi mi pomaha.. prave prechadzam taskim zivotnym obdobim ..mam niake zdravotne problemi a vdaka tomuto clanku ale aj inymi skvelimi ludmi co robia podobne veci ako clanky alebo take nieco mi pomaha … som este mlada toto je zatial najtasie obdobie viem ze ich bude este vela ale tento clanok mi dodal pozitivnu energiu ktora mi pomoze takze sa vam chcem za tento clanok neskutocne podakovat 🙂

  • Dušan Kadlec október 20, 2015 2:32:33 am

   Ahoj Paťa, teší ma, že ti článok pomáha. 😉

   Ono tie ťažké chvíle jednoducho patria k životu. Bez nich by sme nikdy nedokázali doceniť tie dobré.

   No čo je najdôležitejšie, sú to presne tieto ťažké obdobia, ktoré ťa spravia silnejšou a pripravia ťa na to, čo ťa čaká ďalej v živote. Ver mi, z vlastnej skúsenosti viem o čom hovorím. 🙂

   Želám ti teda, nech sa z toho čím skôr vylížeš a nech ťa zdravie začne opäť poslúchať… Najlepšie hneď! 😉

 • pata október 20, 2015 11:49:49 am

  Dušan Kadlec… dakujem vam 🙂 robite dobru vec ,ludom ako som a to neskutocne pomaha takze este raz Vdaka 🙂

  • Dušan Kadlec október 21, 2015 12:35:09 am

   Rado sa stalo, robím to rád 😉

 • Majka január 22, 2016 10:49:20 pm

  Sklaňam sa hlboko pred Vašou prácou pomáhať nam všetkym ,je to skutočne motivačne a zaslužné…Vo vela myšlienkach som sa našla a tiež nakopla.Vela z nich mam na papiery pomahaju mi ..Srdečna vďaka ..Teším sa na ďalšie príspenky od Vás :):)

  • Dušan Kadlec január 26, 2016 10:43:21 pm

   Ďakujem za pochvalu Majka.

   To je pre mňa najväčším merítkom „práce“, ktorú vykonávam, keď vidím, že ľuďom skutočne pomáham. Vtedy viem, že to má všetko zmysel. 😉

 • Martina máj 14, 2016 1:13:53 pm

  Veľmi výstižné a zmysluplné 🙂

  • Dušan Kadlec máj 17, 2016 5:46:20 pm

   Vďaka Martina. 😉

 • jarmila simanova máj 26, 2016 3:44:14 pm

  vďaka! Aj keď dostávam tieto skvelé blogy a častokrát sa v nich nachádza presne aj moje stanovisko k riešeniu životných situácií, je dobré, ba skvelé, keď ich znova objavím aj vtedy, keď majú pomôcť aj mne. Vďaka Dušan Kadlec, toto nie je práca, toto je to najkrajšie poslanie v živote človeka.

  • Dušan Kadlec máj 29, 2016 8:20:50 pm

   Rado sa stalo Jarmila a ďakujem za povzbudivý komentár!

   O tom mi ani nemusíš hovoriť, už to robím tretí rok a každý jeden deň mám z toho väčšiu a väčšiu radosť! 😛

 • denni júl 15, 2016 3:43:11 pm

  Ach, aké krásne slová… Povinné čítanie pre každého 🙂 Veľká škoda, že si denne sadáme k pc – prečítame tri články o motivácii, pozrieme si video a povieme, čo by sme mali spraviť, sme nadšení…zaklapneme počítač a tam motivácia končí.. Veľakrát tie životné ´pády´ vôbec nie sú také hrozné, za aké ich považujeme..Ja som síce vždy pozitívna a vysmiata, ale tiež som len človek – v poslednej dobe zisťujem, že asi viac než som si myslela :D. Vždy som mala pocit, že som nad vecou a všetko prekonám úsmevom, ale zistila som, že treba popracovať aj na tom, aké myšlienky ma podvedome ovládajú. Presne ako píšeš, nikto iný za nás nedokáže sa postaviť znova na nohy, len my sami. Sama som prežila pád – ten ozajstný pád (úraz) predchádzal môj mentálny pád – zlé myšlienky, sebakritika a snaha o dokonalosť. To, že môj úraz bol pre mňa tým najlepším, čo sa mi mohlo stať, som pochopila až potom. Začala som opäť šíriť úsmev nielen perami, ale aj srdcom. Samozrejme nechcem, aby z tohto komentu bol článok pod článkom 😀 – ja len VEĽKÁ PRAVDA, skláňam klobúk pred majstrom povzbudivého slova 🙂

  • Dušan Kadlec júl 17, 2016 1:58:58 pm

   Vďaka za originálnu a obsiahlu pochvalu Denni! 😉

   Ono tie ťažké životné lekcie sú potrebné, bez nich to skrátka nejde, no nie vždy je to na škodu veci. Častokrát nás dokážu mnohému naučiť, či nám pomôžu, aby sme si uvedomili, na čom nám skutočne záleží a čo je pre nás dôležité!

   No tak, či tak, držím palce, aby si mala do budúcna ďaleko viac tých pozitívnych skúseností, ako tých negatívnych a držím palce, nech ti ten obrovský úsmev na tvári ešte dĺĺĺĺĺĺĺĺho, dĺĺĺĺĺĺĺĺĺho vydrží! 😉

 • Mamivido august 07, 2016 9:08:27 pm

  Hovorí Ti niečo meno Eckhart Tolle???

  • Dušan Kadlec august 08, 2016 2:41:30 am

   Hovorí, je to známy pojem, avšak bohužiaľ, momentálne nesledujem. No v budúcnosti to plánujem napraviť! 😉

 • katka august 21, 2016 12:18:12 pm

  presne je to v živote takto,všetko zle čo sa mi v živote prihodilo,bolo vlastne veľmi dobre,posunulo ma to ďalej…

  • Dušan Kadlec august 22, 2016 8:19:29 pm

   Ja som to mal rovnako Katka. Väčšina zlých vecí, ktoré sa mi v živote prihodili, ma takisto posunula k omnoho lepšej budúcnosti! 😉

 • Naďa september 23, 2016 8:45:08 am

  Ďakujem 🙂

  • Dušan Kadlec september 26, 2016 1:56:36 am

   Rado sa stalo Naďa! 😉

 • Stanka september 23, 2016 2:35:02 pm

  Prepáčte mi to….ale toto som si požičala…nie každý vie tak trefne opísať podstatu. Je v tom kus pravdy, ale je to výborne napísané. Starý ľudia hovorili: všetko zlé je na niečo dobré…niekedy si to človek uvedomí hneď, niekedy po nejakej dobe. Mám okolo seba veľa dobrých ľudí a ak nie, tak im ukážem, že sa to dá…a ono to funguje…to čo dávate, aj nezištne sa vždy vráti…buď v nečakanej chvíli pomôže niekto vám, alebo sa zrazu objaví pomoc od kamoša, ktorému ste pred rokmi pomohli. Vás to vtedy nestálo skoro nič a jemu to veľmi pomohlo. A zrazu sa karta obráti. Už sa mi to stalo veľakrát. Zlí ľudia vám odoberajú energiu, ale netreba ich zatracovať…aj oni majú nárok na lásku, na úspech, na šťastie – len im treba ukázať tú správnu cestu…a ešte by som dodala, že podľa týchto pravidiel by sa mali vychovávať deti !!!!!…mám 4, takže o tom viem svoje…a aby sa oni dokázali v živote o seba postarať, netreba im všetko podsúvať ako na zlatom podnose, ale už v detstve učiť, že sú zodpovední sa svoje správanie, že problém si rieši dieťa a nie rodič /on môže hlavne poradiť/, že si majú dávať nejaké ciele a nie iba čakať čo otecko a mamička zariadia, vybavia a pod….možno by tá naša mladá generácia bola iná…ďakujem za tento perfektný článok…

  • Dušan Kadlec september 26, 2016 2:03:52 am

   Stanka, ste viac ako vítaná, požičajte si zo stránky čokoľvek. Aspoň jej pomôžete do sveta, medzi ďalších ľudí! 😉

   Fúha, dlhý komentár, no pravdivý. S väčšinou vecí súhlasím. Zo všetkého toho zlého, čo sa nám v živote prihodí skutočne dokážeme vyťažiť aj niečo dobré. No s tými zlými ľuďmi nesúhlasím. Ak sú zlí, nemyslím si, že si tieto veci zaslúžia, no aj keby, určite im ich nebudem dávať ja. Neexistuje totižto žiaden dôvod, aby sme bezvýznamne trpeli kvôli druhým ľuďom. Ak sa budú chcieť zmeniť, budiž, rád ukážem cestu. No pokiaľ nie, nevidím skutočne žiaden dôvod prečo pomáhať.

   No musím pochváliť váš prístup k výchove detí! 😉 Presne tak mám v pláne vychovávať aj tie svoje. V dnešnej spoločnosti je veľa vecí, ktoré dospievajúcim deckám kazia hodnoty, morálku a vôbec celý pohľad na život a na svet, som preto rád, že ste v tomto smere svetlou výnimkou a idete príkladom! 😉

 • anemam september 26, 2016 7:46:04 am

  Článok úžasný a to mám čo to odčítané ….A ešte som prekvapená že stihate každému odpísať ☺ a je to tak tam kde je plač tam je aj cesta ….klobúk dole. ..Veľa úspechov želám a hlavne zdravie

  • Dušan Kadlec október 05, 2016 3:52:48 am

   Vrelá vďaka za pochvalu a takisto za želania! 😉 A odpísanie je samozrejmosť, bez toho by to u mňa nešlo!

 • Mária september 26, 2016 8:50:35 pm

  Zdravím…Poznáte,viete,cítite veľa veci,ktoré malo kto pozná…Máte to v sebe,nie každý vie takto uvažovať sám,lepšie,keď si to prečíta a nájde sa tam,alebo si vyberie to, čo mu pasuje alebo chce.Máte energiu a silu v myšlienkach,ktoré zdieľate s a chcete zdieľať s ľudmi….V tých slovách je pokora,láska a skromnosť,presne to,čo každý by mal mať,alebo vedieť čo to je.Viete vedome,cielene písať s rozhľadom a tí,ktorí vedia o čom píšete s Vami len súhlasia…Ďakujem a želám veľmi veľa čitateľov s pozitívnym ohlasom a nadšenim…

  • Dušan Kadlec október 05, 2016 3:56:10 am

   Ďakujem za skvelú a originálnu pochvalu Mária! Veď presne o to mi ide… Pripomenúť ľuďom to, čo je dôležité, poukázať na tie správne hodnoty a ukázať im, ako opäť milovať svoj život, ako z neho vyťažiť to najlepšie. A ak sa mi to darí, nemôžem byť spokojnejší! 😉

 • Dominika október 16, 2016 12:20:29 am

  uplne sa v tych clankoch nachádzam a pomáha mi to ked uz nevidim cestu von.a vidim ze nie som jediná z obrovskými problémami a prestávam mat paniku ze uz nebudem nikdy šťastná. Teším sa ked aj ja budem vsetko vidiet ako tu píšete. úžasne clanky, uzasná cela evolúcia vedomia.

  • Dušan Kadlec október 16, 2016 10:30:56 pm

   Ej Dominika, teší ma, že ti články tak veľmi pomáhajú! 😉

   Nevešaj hlavu, nič netrvá večne a ťažké časy nie sú žiadnou výnimkou. Tie dobré opäť prídu. No ako rýchlo, to záleží iba od teba. Čím viac pre to sama spravíš, o to rýchlejšie to bude! Ťažkosti a problémy sú skrátka súčasťou života a vždy keď sa ti popod nohy pripletú, musíš spraviť všetko, čo je v tvojich silách, aby si ich vyriešila. Nech si môžeš opäť užívať všetko to krásne, čo každodenný život prináša! 😉

   A len tak na okraj, články nepatria pod Evolúciu Vedomia, len mi ich na svojej fan page zdieľajú. Motivation-Man je môj osobný blog.

 • Alena Horváthová november 24, 2016 7:52:10 pm

  Veľmi ma to zaujalo….. Podobne sa cítim ja…. Máš pravdu….všetko záleží na nás… a ja verím, že všetko zlé, čo nás stretne sa zmení.. v pozitívnom smere

  • Dušan Kadlec január 09, 2017 10:40:48 pm

   Teším sa, že ťa článok zaujal Alena! 😉

   No ja verím, že všetko zlé, čo nás stretne, MÔŽEME ZMENIŤ MY SAMI. Samé sa zmení len veľmi malé percento vecí. No všetko to máme vo vlastných rukách a ak zabojujeme, to zlé rýchlo pominie! 😉

 • Sylvia júl 05, 2017 2:22:32 am

  Ahoj Dušan, clanok viac ako uzasny. Vdaka za vsetku tvoju pracu. Vidiet ze ju mas rad a robis ju s laskou. Poznam ten pocit. Momentalne som ho ja stratila, nedari sa mi mojou vlastnou vinou. Stratila som vieru v samu seba, vieru v to co robim. Bod 8 – to je vlastne o mne, za posledne roky som toho velmi vela pokazila v praci, v rodine medzi priatelmi-neviem ci este vlastne nejaky ostali. Postupne sa rozhodnutia co som v dobrej viere pokladala za spravne ukazali ako zle.Momentalne hladam silu sa znovu postavit a ist dalej.Prajem ti aby si nikdy nestratil radost zo svojej prace. Zelam Ti este vela clankov, ktore ludom pomozu najst cestu k osobnemu stastiu.

  • Dušan Kadlec júl 23, 2017 10:44:29 pm

   Tak to veľmi rád počujem Sylvia, teší ma, že ti článok pomohol! 😉 Tým zlým rozhodnutiam sa v živote nevyhneme, tak si s tým nerob ťažkú hlavu. Najdôležitejšie je, že si si priznala chybu, to je prvý krok. Druhý je začať pracovať na náprave a ak som mal správny pocit z tvojho komentáru, tak sa mi zdá, že na tom už začínaš makať, takže ti držím palce! 😉

 • Simona apríl 29, 2018 6:12:18 pm

  Čo ale v prípade ak vám zomrie člen rodiny ??? Čo ak máte za sebou velmi ťažke obdobie, ktore vas natolko vyčerpalo, že síce idete dalej, no už len ako robot..neverite, že bude lepšie, lebo akonáhle sa o tu myšlienku pokusite niečo sa pokazi..akoby sa niekto smial..Ty chceš byt šťastna ??! Ha, ha ..v žiadnom prípade… a tak dookola a dookola..človek sa toči v kruhu, problem strieda problém…pozitivne myslenie v tomto prípade nehra žiaden význam, nemôžem si nahovárat, že som zdravá, ked viem, že nie….

  • Dušan Kadlec september 05, 2018 2:58:11 pm

   Simona, tvoja strata ma veľmi mrzí!
   Smutnou pravdou však je, že všetci ľudia, ktorých máme v živote, sú tu len na krátko. Strata a smrť sú prirodzenou súčasťou života a treba sa s ňou vysporiadať. I keď je to ťažké, i keď to bolí, treba kráčať ďalej! Treba žiť ďalej. Aj v ich mene. A netreba sa trápiť tým, že tu už nie sú… Treba ďakovať za to, ako dlho tu boli. Treba ďakovať za všetky tie časy, ktoré sme s nimi mohli stráviť!
   A i keď to chvíľku potrvá, tá energia a elán sa dá načerpať znova, len sa človek musí snažiť. A pozitívne myslenie? To tu hrá veľmi veľký význam! Pretože ak veríte, že už lepšie nebude a že je všetko zlé a ťažké, aj to také bude. Zapamätajte si, že šťastie alebo spokojný život neznamená absenciu problémov. Je to umenie vysporiadať sa s nimi. Problémy máme totižto všetci, no šťastní budú tí, ktorí s nimi budú niečo robiť a stavať sa im čelom.
   Držím teda palce, aby ste sa opäť dokázala postaviť na vlastné, stáť hrdo a byť spokojná. Pretože aj napriek tomu všetkému zlému, aj napriek tomu sa to dá! 🙂

 • Jozo apríl 14, 2019 3:50:12 pm

  Dobry clanok, motivacny a plny pravdy no co v pripade ak ti uplne necakane zomrie mama v 47 rokoch zivota na zastavu srdca a ty nielenze sa s nou nestihnes ani len rozlucit ale musis zit s vedomim ze kym zila tak si sa s nou ani nebavil nenavstevoval ju a naposledy ked si ju videl zivu tak si na nu nakrical a zdzubal ju, na to nepomoze precitat si clanok…

  • Dušan Kadlec apríl 24, 2019 12:49:52 pm

   Ahoj Jožko, vďaka za pochvalu, teším sa, že ťa dokázal článok povzbudiť! 🙂

   Nuž, to je veľká rana, keď o rodičov prídeme tak skoro. No čas už nevrátiš a nedokážeš napraviť to, čo bolo.

   Stále si z toho však môžeš (a aj by si mal!) vziať ponaučenie! Do ďalších vzťahov! Nemal by si si to vyčítať, no mal by si na to myslieť a neustále si to pripomínať.

   Že všetci ľudia sú v našich životoch iba na chvíľku, a preto s nimi treba tráviť veľa času, kým tu sú! A takisto, že život je príliš krátky na malichernosti a hlúpe neopodstatnené hádky.

   A ver mi, že i keď to určite bolí, toto uvedomenie ti zlepší všetky ďalšie vzťahy! 🙂

   Okrem toho, niektorí ľudia stratia rodičov ešte ako malé deti a nezostane im nikto, kto by sa o ne postaral. Takže namiesto toho, aby si ľutoval, že odišla tak skoro, buď radšej vďačný za všetok ten čas, ktorý tu pre teba bola, za všetky tie dni, ktoré bola súčasťou tvojho života! 🙂

   Držím palce, nech to prebolí!