Ťažké časy
august 17, 2015 posted by Dušan Kadlec

Na Týchto 8 Vecí Si Spomeň, Keď Sa Ti V Živote Všetko Rúti

Na Týchto 8 Vecí Si Spomeň, Keď Sa Ti V Živote Všetko Rúti

Život je nádherný a úžasný. Najlepší, najdrahší a najkrajší dar, aký si kedy mohol dostať.

No nie vždy je to lízať med. Niekedy nám skrížia cestu nepredvídateľné udalosti, ťažké časy alebo si zavaríme sami chybami, ktoré na svojej ceste životom spravíme.

Tak či onak, je tu pár vecí, ktoré by si mal mať na pamäti vo chvíľach, keď to zrovna nejde ako po masle. Môžu to byť práve ony, ktoré ti z tej nehostinnej a bezútešnej situácie pomôžu. 😉

Tu sú:

1. Bolesť je súčasť rastu

Niekedy nám život zatvorí niektoré z dverí jednoducho preto, že je načase pohnúť sa ďalej. A to je dobre. Pretože mnohí z nás sa tak často odmietajú pohnúť z miesta, až kým ich okolnosti neprinútia.

A v období, kedy budeš prežívať krušné chvíľky a život už viac nebude prechádzka ružovou záhradou, pripomeň si, že žiadna bolesť neprichádza bez príčiny. Snaž sa dostať zo situácií a od osôb, ktoré ťa zraňujú, avšak nikdy nezabudni, čomu ťa tieto skúsenosti naučili.

Častokrát ľudia, ktorí vyrastajú v pomeroch, ktoré by si neželal ani najhoršiemu nepriateľovi, vyrastú v silných a mocných lídrov, ktorých nedokáže nič a nikto zastaviť na ceste za ich víziami a snami.

,,Žiadne bahno, žiaden lotos.“ – Thich Nhat Hanh

Bez toho, aby si sa zocelil v ťažkých životných situáciách nedokážeš nikdy objaviť svoj skutočný potenciál. Bez toho, aby si dostal pár rán, sa rany nikdy nenaučíš znášať. Bez toho, aby sa ti nezosypalo pár vecí na hlavu, nikdy nebudeš vedieť, ako ich znova pospájať a dať si svoj život opäť dokopy. A bez toho, aby ťa párkrát okolnosti nezrazili na kolená, sa nikdy nedozvieš, ako sa opäť postaviť na nohy.

Áno, iste, pred problémami sa dá aj utekať. Avšak daj si dobrý pozor na to, aby si sa nezosypal v momente, keď už pred nimi nebudeš mať kam ujsť.

Ja viem, že to bolí a viem, že je to ťažké, no prijmi tú bolesť, osvoj si ju, nauč sa, čo sa naučiť máš a využi ju vo svoj prospech. Tak sa napreduje. Tak sa víťazí!

2. V živote je všetko dočasné

Vždy, keď začne pršať, onedlho pršať prestane. Zakaždým, keď sa zraníš, zranenie sa ti skôr, či neskôr zahojí. Po každej noci, nech je akokoľvek dlhá, nasleduje deň a po každej tme prichádza svetlo. A každé ráno máš pred očami nevyvrátiteľný dôkaz.

No aj napriek tomu na to tak často zabúdaš. Aj napriek tomu podliehaš zlým hlasom v tvojej hlave a veríš im, keď vravia, že svoje problémy nikdy nevyriešiš. Že už sa ti nikdy nebude znova dariť. Že už nikdy viac nebudeš zdravý, šťastný alebo úspešný. Veríš im aj napriek tomu, že vieš, že nič netrvá večne. Prečo?!

A teda nech už máš akékoľvek obdobie vo svojom živote, či už dobré alebo zlé, ešte párkrát sa to zmení. No nezúfaj. Ak zažívaš pekelne dobré časy, využi ich naplno. Uži si každú jednu minútu a zapamätaj si ten pocit šťastia, ktorému sa iba máločo vyrovná. A ak prídu časy horšie, nevešaj hlavu. Kráčaj vpred, bojuj a nevzdávaj sa. Pretože lepšie časy už sú opäť na obzore. 😉

A aby sme sa nepochopili zle, nepíšem to preto, aby si sa týmito riadkami mohol utešovať niekde doma v kúte na gauči. Samé sa nič nespraví. Preto sa veľmi rýchlo spamätaj, daj sa dokopy a začni o svoje šťastie bojovať. Iba tak sa v tvojom živote opäť objaví.

Vždy je priestor na zmenu a všetko máš vo svojich rukách. Preto ak sa ti niečo na svojom živote nepáči, dvere ku zmene máš stále otvorené. A ak by si náhodou nevedel kde začať, prečítaj si E-Book 8 Chýb, Ktoré Sabotujú Tvoje Rozhodnutie Zmeniť Svoj Život. Upozorní ťa na časté chyby a nasmeruje tým správnym smerom. A akoby to nestačilo, ešte je aj zdarma, takže nie je o čom. 😉

3. Starosti a sťažnosti nezmenia absolútne NIČ

Wow! Kto by to bol povedal, však?! S toľkými uplakanými, do nekonečna sa sťažujúcimi ľuďmi vo svojom okolí by si určite aj ty povedal, že toľká negativita, náreky a sťažovanie musia niečo zmeniť, nie?! Inak by to tí ľudia hádam nerobili…

Zmení to akurát tak figu borovú, no ľudia to i tak robiť neprestanú. No faktom ostáva, že tí, ktorí sa sťažujú najviac, toho obvykle dosiahnu najmenej. Tipol by som si tak 95%. Potom je tu zvyšných 5%, na ktorých platí skôr aj sprostí majú šťastie. 😀

Podľa môjho názoru je vždy lepšie skúsiť niečo úžasné a neuspieť, ako nepokúšať sa o nič a uspieť na celej čiare. Pretože to nie je koniec, keď sa ti niečo nepodarí. Koniec nastane až vtedy, keď sa začneš sťažovať a neskúsiš to znova.

Ak v niečo veríš, neprestávaj sa snažiť a skúšať to znova. Pretože tým, že sa dnes budeš celý deň sťažovať na to, čo sa stalo včera, sa tvoje zajtrajšky nikdy nezlepšia. Ale akcia ich zmeniť dokáže. Tú energiu, ktorú máš, preto využi rozumnejšie. Pričiň sa o svoju lepšiu budúcnosť. Zmeň svoje zajtrajšky. 😉

Častokrát nedokážeš zmeniť veci, ktoré sa ti v živote stanú, taký je život. Fér nie je a nikdy ani nebude, zvykaj si. No čo ovplyvniť dokážeš, je spôsob, akým na vzniknuté situácie vo svojom živote zareaguješ.

Sám si odpovedz na otázku, kde budeš o týždeň aktívneho riešenia svojho problému a kde budeš po týždni sťažovania sa a nariekania. Čo myslíš?!

Len tak medzi rečou, dobrý, krátky a účinný článok o tom, ako sa vysporiadať so starosťami, nájdeš NA TOMTO MIESTE.

4. Tvoje jazvy sú symbolom tvojej sily

,,Čo ťa nezabije, to ťa posilní.“ – Friedrich Nietzsche

Už sme si o tom povedali čo to v prvom bode, ale poďme ešte trošku ďalej. Tvoje jazvy značia ťažký súboj z tvojej minulosti, v ktorom si zvíťazil. Znamenajú, že si bol silnejší ako čokoľvek, čo sa ťa pokúsilo zraniť. Nikdy sa za ne nehanbi. Nikdy, rozumieš?!

Začni ich vnímať ako znamenie sily, nie bolesti. Pretože značia iba toľko, že si pokoril bolesť, naučil sa lekciu, zosilnel a posunul sa v živote ďalej. Okrem toho jazvy značia, že čokoľvek sa ťa pokúsilo zraniť, už je tomu koniec. Nenechaj sa tým preto naďalej zožierať. Aj tvoje telo sa ti snaží naznačiť, že už je to dávno za tebou, že sa to zacelilo. Nebuď preto hlúpy ignorant a rýchlo to pochop!

5. Ty máš v rukách tú moc

Pamätaj, že ty stojíš za kormidlom svojho života. Udávaš mu smer, tempo, jednoducho všetko, čo sa udávať dá. Nezáleží na nikom inom. Nikto nepríde a nespraví v ňom poriadky za teba. Nikto nebude čeliť tvojim problémom a prekonávať tvoj strach.

A ak hlúpo veríš tomu, že za teba niekto vybuduje sľubnú kariéru, postaví základy fungujúcemu vzťahu a získa množstvo nezabudnuteľných zážitkov, zatiaľ čo sa budeš povalovať na gauči pred telkou, mám pre teba zlé správy. A vlastne nie, nemám, našiel som takú osobu. Choď do kúpeľne, pozri sa do zrkadla a presvedč sa sám. Tam nájdeš jedinú osobu, ktorá dokáže zmeniť tvoj život k obrazu, o akom snívaš. Tam je človek, zodpovedný za naplnenie všetkých tvojich modlitieb a želaní.

Že si to skúsil a nepodarilo sa ti to? Pamätaj, že víťazi sa nikdy nevzdávajú a tí, ktorí sa vzdávajú, tí nikdy nevíťazia. Skús to preto znova. No tentokrát múdrejšie. Poučený chybami z minulých pokusov.

A ak by si potreboval poradiť a nasmerovať, ako opäť chytiť opraty svojho života do vlastných rúk, prečítaj si článok 7 Spôsobov, Ktorými Oslobodíš Svoju Myseľ A Opäť Prevezmeš Kontrolu Nad Svojím Životom, ten už ti ponúkne odpovede na otázky, ktoré si kladieš. 😉

6. Negativita druhých ľudí nie je tvoj problém

Buď pozitívny, keď ťa obklopuje negativita a usmievaj sa vždy, keď sa ťa budú druhí snažiť stiahnuť dole. Dve jednoduché rady na to, aby si si v živote udržal ten správny postoj. Pretože svoje nadšenie zo života jednoducho stratiť nemôžeš, je pre teba existenčne dôležité!

Vraví sa, že úspech znamená prechádzať peklom bez straty entuziazmu. Nedovoľ preto druhým, aby ťa oň pripravili. Bol by to začiatok cesty, ktorá by pre teba znamenala koniec.

Nie je možné vytesnať zo svojho života všetkých negatívnych ľudí, ale vždy môžeš urobiť dve veci. Obmedziť počet tých negatívnych a naopak zvýšiť počet tých pozitívnych, optimistických ľudí, ktorí ťa budú povzbudzovať a ťahať nahor.

Pretože ľudia v tvojom okolí, takisto ako aj prostredie, v ktorom tráviš svoj čas, ťa ovplyvňujú ďaleko väčším spôsobom, ako si myslíš. A ako rád spomínam, je naivné čakať, že budeš tráviť väčšinu svojho času s negatívnymi ľuďmi v negatívnom prostredí a čakať, že budeš zvyšok svojho času pozitívny. Nenechaj sa otráviť!

Ak sa ti myšlienky v článku páčia, tak si daj od tohto náruživého čítania menšiu pauzičku a lajkni MOTIVATION-MANa na Facebooku. Zaistíš si tým to, že ti ďalšie zaujímavé články neujdú. Jeden klik a o ďalšie nadupané riadky budeš mať postarané. Tak šup. 😉

7. Niektoré veci v živote sú nevyhnutné

Či už sa ti to páči alebo nie, niektoré veci sa ti v živote jednoducho stanú. Akokoľvek sa im snažíš zabrániť, akokoľvek ich odmietaš prijať. Avšak i keď nedokážeš ovplyvniť či sa stanú, či nie, stále dokážeš ovplyvniť to, ako na ne zareaguješ.

Skutočná sila prichádza, keď máš toľko dôvodov plakať, stažovať sa a hodiť svoj život za hlavu, no rozhodneš sa usmievať, doceniť veci, ktoré vo svojom živote máš a bojovať ďalej. Zázraky sú skryté v každom nešťastí a v každej ťažkej životnej situácii, no najprv musíš otvoriť svoje srdce a tiež svoje oči, aby si ich mohol vidieť.

Veci nemôžeš siliť, aby sa stali. Akurát sa unavíš skúšaním. A nakoniec sám zistíš, že niektoré veci jednoducho musíš akceptovať také, aké sú.

Stále máš však vo svojich rukách rozhodnutie. Vždy, keď zlyháš, môžeš sa rozhodnúť zostať na kolenách alebo vstať a skúsiť to znova. Keď ti to nevyjde s tvojou kočkou, môžeš zanevrieť na všetky ženy alebo sa pochlapiť a dať šancu novej. A tiež vždy, keď sa ti život zrúti na základe nepredvídateľných udalostí, môžeš to vzdať alebo nájsť cestu, ako z toho von a ďalej bojovať o svoje šťastie. Je to iba na tebe, sám sa musíš rozhodnúť.

8. Najlepšou vecou, ktorú môžeš spraviť, je neprestať kráčať vpred

Neboj sa ďalšieho pokusu. Skús to znova. Miluj znova, uč sa znova, ži znova a snívaj znova. Nedovoľ, aby ti ťažké a komplikované životné lekcie zkomplikovali život. To najcennejšie, čo sa v živote naučíš, býva väčšinou z tých najhorších chýb v tých najhorších časoch. Až neskôr doceníš to, aké dôležité pre teba v skutočnosti boli.

V živote zažiješ chvíle, kedy sa bude zdať, že všetko, čo sa môže pokaziť, sa už dávno pokazilo a to ešte horším spôsobom, aký si si predstavoval. Preto vo chvíľach, kedy myslíš na to, že by si to vzdal, spomeň si na to, že na konci ťa čaká niečo, za čo stojí bojovať. Spomeň si tiež, prečo si začal. Spomeň si na všetkých tých, ktorí ťa podporovali, držali ti palce a vkladali do teba dôveru. Spomeň si na čokoľvek, no hlavne to nevzdaj.

Pamätaj, že niekedy veci musia ísť zlým smerom, aby nakoniec mohli nájsť ten správny. Niekedy musíš okúsiť to najhoršie, aby si mohol zažiť to najlepšie. A opäť – NIEKEDY – sa stane toľko zlých vecí, že ti pretvoria život na taký úžasný, o akom si nikdy ani len nesníval.

Niektorí hovoria, že život je ťažký. Druhí zasa hovoria, že je komplikovaný. Pravdou ale je, že je presne taký, akým si ho spravíš. Nájdi v sebe preto silu každý deň sa dobre zasmiať. Nájdi v sebe odvahu byť samým sebou. Ži jednoducho. Miluj vášnivo. Hovor pravdu. Pracuj usilovne. A hlavne, i keď padneš alebo narazíš na prekážku, neprestávaj kráčať ďalej!

Tak a toto bolo 8 vecí, ktoré by si mal mať na pamäti v ťažkých časoch. Nielen mať na pamäti, riadiť sa nimi!

A teraz keď už máš návod, ako sa vysporiadať s každou pohromou vo svojom živote, isto by sa ti hodilo nejaké to povzbudenie, však?! V tom prípade si určite prečítaj článok Na Týchto 20 Maličkostí Si Spomeň, Ak Ťa Už Viac Život Nenapĺňa, tam ho totižto nájdeš požehnane. Odporúčam! 😉

Ak ti článok v ťažkých časoch pomohol, vráť mu láskavosť a pomôž teraz ty jemu, dostať sa tam von medzi ľudí. Medzi ľudí, ktorých dokáže povzbudiť a inšpirovať takisto, ako sa mu to podarilo v tvojom prípade.

Nezabudni ho teda zdieľať, lajkovať, komentovať a posielať známym a kamarátom. 😉

Tiež sa nezabudni zapísať do NEWSLETTER-a, v ktorom posielam články každý týždeň. Články, v ktorých nájdeš povzbudenie, tie, ktoré sú nabité pozitívnou energiou a optimizmom, pripomenú ti dôležité veci a častokrát aj ukážu tú správnu cestu. Hoď svoj email do políčka nižšie, pod BIO-m autora, a ja ťa každý týždeň na nový peckový článok rád, osobne a zdarma upozorním. 😉

Pri písaní článku som sa trolilinku inšpiroval na tomto mieste.

email
The following two tabs change content below.

Dušan Kadlec

Blogger, online marketingový nadšenec a milovník života. Človek, ktorý sa rozhodol počúvnuť hlas svojho srdca namiesto ohlušujúcich názorov ľudí zo svojho okolia. Človek, ktorý sa rozhodol ísť vlastnou cestou, bez ohľadu na to, aká náročná bude. Človek, ktorý koná na základe vlastného úsudku a učí sa z vlastných chýb. Človek, ktorý sa vyjadruje slobodne a žije podľa vlastného presvedčenia a zásad. Človek, ktorý ŽIJE – neprežíva. A ak by si sa o mne rád dozvedel aj niečo konkrétne a videl pár fotiek, určite klikaj SEM. 😉

Ak sa Ti článok páčil, vlož nižšie svoj email a na každý ďalší Ťa rád zdarma upozorním.

Nedávne príspevky

 • 20 Cieľov, Ktoré By Si Si Mal Pred 30-tkou Jednoznačne Splniť
 • 10 Jedovatých Typov Správania, Ktoré Zabíjajú Tvoje Sebavedomie
 • 10 Absurdných Vecí, Ktorým Ľudia Ešte Stále Veria Alebo Ktoré Presvedčenia Nám Bránia V Šťastí A Úspechu
 • 15 Motivačných Citátov, Ktoré Ti Vystrelia Motiváciu, Odhodlanie A Chuť Do Života, Do Nebeských Výšok
 • 4 Existenčne Dôležité Otázky, Ktoré Zmenili Môj Život A Môžu I Ten Tvoj
 • 14 Pozitívnych Efektov, Ktoré Má Za Následok Užívanie Si Života
 • Na Týchto 20 Maličkostí Si Spomeň, Ak Ťa Už Viac Život Nenapĺňa
 • 20 Mocných Afirmácií, Ktoré Ťa Naučia Žiť Správne, Ktoré Ťa Naučia Žiť Šťastne
 • 30 Vecí, Ktoré By Mal Zažiť Každý Aspoň Jedenkrát V Živote
 • 9 Dôvodov, Prečo Sa Prestať Snažiť Niečo Dokazovať Ostatným
 • 50 Existenčne Dôležitých Pripomienok, Ktoré By Si Si Mal Zapísať Za Uši
 • Ďalších 15 Vecí, Ktoré By Som Najradšej Odkázal Svojmu Mladšiemu JA

98 komentárov

 • Úžasné. Skutočne perfektné.

  • Vďaka za pochvalu Martin 😉

  • stojí za úvahu porozmýšlať a nájsť sa medzi riadkami…úžasné…

  • Každý sa tam určite nájde… Pretože sme si tým každý prešli a niektorí si tým stále prechádzajú…

   Dôležité je zobrať si tieto slová k srdcu a zmeniť svoj postoj, tak ako aj myslenie a pohľad na vec, a teda „zlé časy“ v našich životoch! 🙂

  • Moc krásne a pravdivo napísane ďakujem za povzbudenie .

  • už som si myslela že v mojom veku by som mala byť spokojná to čo sami nesplnilo asi to tak má byť a viac nemám žiadať ale po rečítaní toho to som dostala akú si chuť skúsiť dožiť na doraz a skúsiť si splniť svoj sen neviem ako budem v tom pokračovať ale vynaložím všetko aby som si to splnila !dakujem

  • Tak to ani neviete, ako rád počujem, Zlatica! 😉

   Smelo do toho, držím vám palce!!! Pretože nikdy nie je neskoro začať snívať nový sen, či stanoviť si nový cieľ! 😉

   A bezohľadu na to, koľko rokov máte, nevidím žiaden dôvod, prečo by ste mala svoj život hodiť za hlavu. Stále ste tu, stále dýchate, stále máte nejaký ten čas… Tak ho využite rozumne, využite ho naplno! 😉

  • Ked som si myslel že moj život nema ziadnu chybu,tak tychto 8 Veci by som ani neprečital ale zmenil sa a ja som to precital od slova do slova . Hned ma to zaujalo,a vazne ze v zivote je to takto . Velmi pekne dakujem,a odporucam to precitat kazdemu No1

  • Rado sa stalo Marián, teším sa, že ti článok padol vhod! 😉

  • Vynikoš… Veľká pravda… Veľa odžitého a vloženého do riadkov… Skvelé, že povzbudzujete a pomáhate ľuďom vidieť veci zhĺbky, že im odkrývate čo je pre mnohých skryté.. že vysvetľujete čo mnohí nechápu.. 🙂 Veľa úspechov pri ďalších článkoch !!!

  • Vďaka za pochvalu Romanos, a takisto za želanie zdarov v budúcnosti! To, čo robím, robím rád! 😉

 • Perfektne napísané! Nemám slov…

  • Taktiež vďaka Michal 🙂

 • paci sa mi hlavne ten bod o negativite – nevsimat si ju a funguje to…

  • Je to tak Mati, treba ísť čo najďalej od všetkého toho negatívneho, čo nás obklopuje!!!

   Inak z Teba všetci tí negatívny ľudia vycucajú aj poslednú štipku energie 🙂

 • Velmi dobre a pravdivé

  • Som rád, že sa zhodneme Martina 😉

 • Wow skutočne užasne.. vdaka!! uplne ma to povzbudilo hlavne teraz v ťažkych chvilach !! 🙂

  • Som rád, že Ti článok pomohol !!

   No okrem toho, že si ich treba vziať k srdcu, treba sa týmito vetami aj riadiť 😉

  • Uzasne…pravdive..

 • Velmi pekny clanok…dakujem

  • Ja ďakujem za pochvalu Iveta 😉

 • Ďakujem za perfektný článok,…

  • Rado sa stalo Zuzana 🙂

 • Díky Dušane, jsi pašák! Umíš trefně věci pojmenovat a poukázat na souvislosti. Tvé články pomáhají určitě spoustě lidí. Já se tteda určitě k nim řadím 🙂

  • Super Tereza, som rád, že Ti články pomáhajú 🙂

   A takisto ďakujem za originálnu pochvalu. Tiež to nešlo hneď a musel som trénovať, aby som vedel dať dokopy jednu-dve vety 😀

   Hádam to bude inšpiráciou pre ostatných, že čokoľvek, čomu sa človek chce venovať, sa dá naučiť a osvojiť tréningom!

   No, aby sme sa nepochopili zle, do budúcna plánujem ešte naloženejšie články, toto iba začínam 😛

 • Ahoj!
  Neviem, kto si, co robis, co Ti vnuklo toto napisat, ale nasla som sa v tomto clanku, akoby to bolo o mojej zivotnej ceste. Velmi pekny, zaujimavo napisany a povzbudivy clanok. Dakujem, vela uspechov!

  • Ahoj Mária, volám sa Dušan Kadlec a venujem sa online marketingu a rovnako osobnostnému rozvoju 😉

   Ďakujem za pochvalu a dúfam, že si si rady v článku zobrala k srdcu, keď si sa v článku našla. Mne osobne tieto rady a im podobné zmenili život od základov 😉

   Veľa úspechov takisto aj Tebe!!

 • Prada. Takyto clanok vzdy pozdvihne naladu a pripomenie ti preco si sa dal na cestu na akej si a, ze vzdy musis okusit najprv bolest. Super clanok.

  • Tak, tak. Tie bolestivé skúsenosti Ti častokrát dajú tie najdôležitejšie skúsenosti.

   Spravia Ťa odolnejším, silnejším, rozvážnejším a múdrejším.

   Ono sa to možno hneď z počiatku nezdá, ale všetko zlé je na niečo dobré. Miliónkrát som sa o tom už vo svojom živote presvedčil. A keď ľudia otvoria oči a svoju myseľ a začnú sa na veci pozerať triezvo, uvidia to taktiež 🙂

 • Dakujem za povzbudivé slova ,vety- Pomohli 🙂

  • To ma teší Daniela, už sa nimi len začať riadiť 😉

 • Dakujem za povzbudivé slová,tvoj článok som si prečítala v tej najťažšej chvíli života-ochorel môj jediný syn-povzbudili ma ačítať ich budem každý deň.Verím,že život sa ti zmení v okamihu,aby bolo lepšie.dakujem

  • Bohužiaľ Ľubica, život prináša aj takéto ťažké a nevyspytateľné skúsenosti. No vždy sa tieto veci dejú pre niečo, vždy tam nájdeš niečo, čo si máš vziať, v čom sa máš poučiť.

   Sám som si prešiel zdravotnými problémami, osobnými, či v rodine, a viem, že nič netrvá večne a ak sa do vecí človek poriadne oprie, rýchlo sa uzdraví. 😉

   Nie len, že už som na tom lepšie, no zobral som si mnohé ponaučenia, veľa vecí som v živote zmenil a omnoho viac vecí som do svojho života začlenil. Zmenilo ma to vo veľmi pozitívnom smere! 🙂

   Preto držím palce, aby aj u vás doma všetko dobre dopadlo!!!!!!

 • Krásne napísané – 🙂

  • Vďaka Ivi 😉

 • Dakujem mojej sestre že má zoznámila s týmto článkom. …budem rada keď sa budem môcť vďaka týmto tvojim článkom trošku dostať zo smutnej často neraz až príliš reality a tieto slová dodávajú energiu a silu do ďalších dní. ..aj napriek tomu že som pozitívny a neskutočne energický človek ktorý sám skolil ľudí ….potrebujem to to sme tam aj ja….ďakujem. Renata

  • Renáta, ono vo svete je veľmi veľa vecí, ktoré ti zoberú všetok optimizmus, všetku pozitivitu, či vôbec chuť do života…

   A práve preto sa im treba vyhýbať a naopak vyskytovať sa viac na miestach, z ktorých energia sála, stretávať sa s ľuďmi, ktorý ťa vždy nakopnú a robiť veci, pre ktoré ti horí srdce!! 😉

   Sám dobre viem, že články ako je tento veľa krát pomôžu a povzbudia, ale až keď sa vetami v nich začneš riadiť, až vtedy sa tvoj život neopísateľne zmení! 😉

   P.S.: Že sestru pozdravujem a tiež jej ďakujem, že ťa na stránku priviedla! Nech sa darí baby 😉

 • neskutocne krasne a hlavne pravdive… klobuk dolu

  • Srdečná vďaka za pochvalu Iveta 🙂

 • Super!!!! velmi povzbudzujúci článok!!! 😉 Tvoja slová ma nakopli ešte viacej!!! 😉 Ďakujem 😉

  • Tak to ma teší Pauli!

   Už len zapracovať tieto veci do života 😉

 • Ahoj:-) dakujem za clanok je v nom vela pravdiveho to vsetko citime v kusku nasho srdca no rozum nam kaze v danej chvili urobit inak ako je spravne a tak ticho trpime dalej a klameme samych seba

  • Vďaka za pochvalu Gabriela 🙂

   No a to je práve tá chyba, mali by sme počúvať, čo nám našepkáva naše vnútro a riadiť sa podľa toho a nie sa snažiť umlčať a zahlušiť ten slabý hlas v nás!

   Pretože až vtedy, keď budú ľudia robiť to, čo ich napĺňa, to, čo vždy podvedome robiť chceli, až vtedy budú šťastní 🙂

 • Veľmi pekné čítanie..rešpekt..už moc dlho ma nik nerozplakal..Niekto sa narodil preto, aby bojoval..padal a opäť vstal..mal sny a želania.A niekto sa narodil len tak do počtu…bez vyznamu…máš recept aj pre pocit totálnej zbytočnosti?

  • Vďaka za pochvalu Dáša, no nemyslím si, že sa zhodneme…

   KAŽDÝ JEDEN ČLOVEK MôŽE MAŤ SNY A ŽELANIA, PRACOVAŤ NA ICH NAPLNENÍ, BOJOVAŤ A NEVZDAŤ SA!!!

   Nezáleží na tom kde si sa narodila, do akej rodiny, nezáleží na pohlaví, na rase a nezáleží na X milión ďalších veciach.

   Na čom ale záleží si TY SAMA!! Ty máš svoj život vo vlastných rukách, ty mu udávaš tempo, určuješ smer a ty rozhodneš o tom, ako bude vyzerať v budúcnosti. Pretože svoju budúcnosť tvoríš svojimi skutkami práve teraz, práve v tomto okamihu. 😉

   Nikto sa nenarodil len tak do počtu, všetci sme jedineční, unikátni, každý z nás je originál!!

   A preto, aby sa človek necítil zbytočný, musí dať svojmu životu zmysel. Nie je to o jeho hľadaní, jednoducho svojmu životu nejaký daj. Nájdi si hobby, začni športovať, staň sa v ničom dobrá. Vyjdi zo svojej zóny komfortu a sprav niečo mimo svoj stereotyp. 😉

   A rovnako dôležité je myslenie!! Naše myšlienky formujú náš svet, definujú našu realitu. Ste tým, na čo myslíme. Preto, ak si budeš nahovárať, že si sa narodila do počtu a že si zbytočná, budeš sa tak aj cítiť.

   Musíš uveriť, že zbytočná nie si, to je prvý krok. A hneď, ako krok druhý, si to aj dokáž!! Dokáž si, že za niečo stojíš, dokáž si, že aj ty dokážeš v niečom excelovať! 😉

   A pamätaj, že myslenie zmeniť musíš… Pretože negatívne myšlienky ti pozitívny život nedajú 🙂

 • si super,obdivuji te za tu odvahu nekomu pomoci,lidé to potrebují ,nakopnout,:))

  • Vďaka Karla 🙂

   No na začiatku to nebolo jednoduché začať písať svoje názory takto verejne a otvorene hovoriť svoj názor, no nemohol som spraviť lepšie!!!

   Spätná väzba od ľudí, ktorá sa mi dostáva je neskutočná a táto „práca“ ma napĺňa, takže Win-Win 🙂

 • Presne toto som práve potrebovala ďakujem

  • Rado sa stalo Simča 😉

 • Presne to jsem mala na mysli:)))

  • Iba sa mi potvrdilo, že človek by mal byť samým sebou a robiť veci tak, ako ich cíti, nie tak, ako to očakávajú druhí…

   Preto, ak stojíš pred podobnou voľbou, neváhaj!! 😉

 • Hajaj ale zabudol si uviest zdroj clanku!
  https://www.marcandangel.com/2014/01/08/8-things-to-remember-when-everything-goes-wrong/

  • Áno, článkom som sa inšpiroval, no od originálu sa dosť líši, iba body sú rovnaké. 😉

 • Pozoruhodne , ze taký mladý človek ma take skúsenosti. Aj ja som dospela k takýmto záverom, ale moja cesta bola dlhšia, ale s rovnakým výsledkom. Je prijemne poznať príbuznú dušu. Dnes už viem pozitíva posúvať ďalej a dodavat odvahu aj iným, človek musí byt však opatrný. Pekný den.

  • Zdravím Viera,

   mám 26, takže nie som zasa úplne mladulilinký, ale pravdou je, že som si toho za tých pár rokov v živote preskákal už mnoho. 🙂

   Som rád, že ste prišla na rovnaké závery. Nie nadarmo sa vraví, že optimizmus je viera, ktorá vedie k úspechu… A pre pozitivizmus to platí rovnako! 😉

 • Máš krásne posolstvo a verím, že vplývaš pozitívne na každého, kto si to prečíta! Prajem veľa síl a vytrvalosti pokračovať v ňom!

  • Lea, vďaka za pochvalu, ja dúfam v to isté 🙂

   Zatiaľ nemám v pláne prestať! 😛

 • Všetky články úplne fantastické. V spleti toho všetkého, čo na nete človek nájde, toto je ihla v kope sena. Som rada, že ma sem dcéra „poslala“. Skutočne hodnotné veci a taký musí byť aj jeho autor. Klobúk dolu a vďaka za inšpiráciu a motiváciu.

  • Ďakujem za originálnu pochvalu Daniela! 🙂

   Snažím sa prinášať názory a presvedčenia, ktoré mi zmenili život. Čítam veľa zahraničných článkov na internete a spoločne ich mixujem s myšlienkami, ktoré mám sám, a tak sa ich snažím posunúť aj ďalej, druhým ľuďom.

   A podľa spätnej väzby, ktorá sa mi v poslednej dobe dostáva, tak to vyzerá, že články ľuďom skutočne pomáhajú a postupne im otvárajú oči. 🙂

 • Ach, fakt je niekedy ťažké ísť si za svojím a proti prúdu . . 🙂

  • Kubo, hlavne pamätaj, že iba mŕtva ryba pláva s prúdom. 😉

   Nikto nepovedal, že to bude ľahké, no určite to bude stáť za to!

   Iba ak pôjdeš vlastnou cestou, iba to spraví rozdiel. Ak pôjdeš cestou, ktorou pôjdu všetci ostatní, prídeš iba tam, kam prídu aj oni. 🙂

 • Krásne! Je tuná vlastne zahrnutě všetko, aký postoj k životu a problemom, ako aj k ich vyriešeniu by každý jeden z nás mal zaujať v živote!

  • Vraví sa, že jediný hendikep v živote, je zlý životný postoj! 😉

 • jednoducho super!!!!!!!!!!

  • Vďaka Marek 😉

 • Ďakujem. Úplná pravda pomohlo

  • Tak to ma teší Martin 😉

 • WAU…pomohlo…ďakujem 🙂

  • Tak to som rád Lucia 😉

 • Dakujem za tento clanok velmi mi pomaha.. prave prechadzam taskim zivotnym obdobim ..mam niake zdravotne problemi a vdaka tomuto clanku ale aj inymi skvelimi ludmi co robia podobne veci ako clanky alebo take nieco mi pomaha … som este mlada toto je zatial najtasie obdobie viem ze ich bude este vela ale tento clanok mi dodal pozitivnu energiu ktora mi pomoze takze sa vam chcem za tento clanok neskutocne podakovat 🙂

  • Ahoj Paťa, teší ma, že ti článok pomáha. 😉

   Ono tie ťažké chvíle jednoducho patria k životu. Bez nich by sme nikdy nedokázali doceniť tie dobré.

   No čo je najdôležitejšie, sú to presne tieto ťažké obdobia, ktoré ťa spravia silnejšou a pripravia ťa na to, čo ťa čaká ďalej v živote. Ver mi, z vlastnej skúsenosti viem o čom hovorím. 🙂

   Želám ti teda, nech sa z toho čím skôr vylížeš a nech ťa zdravie začne opäť poslúchať… Najlepšie hneď! 😉

 • Dušan Kadlec… dakujem vam 🙂 robite dobru vec ,ludom ako som a to neskutocne pomaha takze este raz Vdaka 🙂

  • Rado sa stalo, robím to rád 😉

 • Sklaňam sa hlboko pred Vašou prácou pomáhať nam všetkym ,je to skutočne motivačne a zaslužné…Vo vela myšlienkach som sa našla a tiež nakopla.Vela z nich mam na papiery pomahaju mi ..Srdečna vďaka ..Teším sa na ďalšie príspenky od Vás :):)

  • Ďakujem za pochvalu Majka.

   To je pre mňa najväčším merítkom „práce“, ktorú vykonávam, keď vidím, že ľuďom skutočne pomáham. Vtedy viem, že to má všetko zmysel. 😉

 • Veľmi výstižné a zmysluplné 🙂

  • Vďaka Martina. 😉

 • vďaka! Aj keď dostávam tieto skvelé blogy a častokrát sa v nich nachádza presne aj moje stanovisko k riešeniu životných situácií, je dobré, ba skvelé, keď ich znova objavím aj vtedy, keď majú pomôcť aj mne. Vďaka Dušan Kadlec, toto nie je práca, toto je to najkrajšie poslanie v živote človeka.

  • Rado sa stalo Jarmila a ďakujem za povzbudivý komentár!

   O tom mi ani nemusíš hovoriť, už to robím tretí rok a každý jeden deň mám z toho väčšiu a väčšiu radosť! 😛

 • Ach, aké krásne slová… Povinné čítanie pre každého 🙂 Veľká škoda, že si denne sadáme k pc – prečítame tri články o motivácii, pozrieme si video a povieme, čo by sme mali spraviť, sme nadšení…zaklapneme počítač a tam motivácia končí.. Veľakrát tie životné ´pády´ vôbec nie sú také hrozné, za aké ich považujeme..Ja som síce vždy pozitívna a vysmiata, ale tiež som len človek – v poslednej dobe zisťujem, že asi viac než som si myslela :D. Vždy som mala pocit, že som nad vecou a všetko prekonám úsmevom, ale zistila som, že treba popracovať aj na tom, aké myšlienky ma podvedome ovládajú. Presne ako píšeš, nikto iný za nás nedokáže sa postaviť znova na nohy, len my sami. Sama som prežila pád – ten ozajstný pád (úraz) predchádzal môj mentálny pád – zlé myšlienky, sebakritika a snaha o dokonalosť. To, že môj úraz bol pre mňa tým najlepším, čo sa mi mohlo stať, som pochopila až potom. Začala som opäť šíriť úsmev nielen perami, ale aj srdcom. Samozrejme nechcem, aby z tohto komentu bol článok pod článkom 😀 – ja len VEĽKÁ PRAVDA, skláňam klobúk pred majstrom povzbudivého slova 🙂

  • Vďaka za originálnu a obsiahlu pochvalu Denni! 😉

   Ono tie ťažké životné lekcie sú potrebné, bez nich to skrátka nejde, no nie vždy je to na škodu veci. Častokrát nás dokážu mnohému naučiť, či nám pomôžu, aby sme si uvedomili, na čom nám skutočne záleží a čo je pre nás dôležité!

   No tak, či tak, držím palce, aby si mala do budúcna ďaleko viac tých pozitívnych skúseností, ako tých negatívnych a držím palce, nech ti ten obrovský úsmev na tvári ešte dĺĺĺĺĺĺĺĺho, dĺĺĺĺĺĺĺĺĺho vydrží! 😉

 • Hovorí Ti niečo meno Eckhart Tolle???

  • Hovorí, je to známy pojem, avšak bohužiaľ, momentálne nesledujem. No v budúcnosti to plánujem napraviť! 😉

 • presne je to v živote takto,všetko zle čo sa mi v živote prihodilo,bolo vlastne veľmi dobre,posunulo ma to ďalej…

  • Ja som to mal rovnako Katka. Väčšina zlých vecí, ktoré sa mi v živote prihodili, ma takisto posunula k omnoho lepšej budúcnosti! 😉

 • Ďakujem 🙂

  • Rado sa stalo Naďa! 😉

 • Prepáčte mi to….ale toto som si požičala…nie každý vie tak trefne opísať podstatu. Je v tom kus pravdy, ale je to výborne napísané. Starý ľudia hovorili: všetko zlé je na niečo dobré…niekedy si to človek uvedomí hneď, niekedy po nejakej dobe. Mám okolo seba veľa dobrých ľudí a ak nie, tak im ukážem, že sa to dá…a ono to funguje…to čo dávate, aj nezištne sa vždy vráti…buď v nečakanej chvíli pomôže niekto vám, alebo sa zrazu objaví pomoc od kamoša, ktorému ste pred rokmi pomohli. Vás to vtedy nestálo skoro nič a jemu to veľmi pomohlo. A zrazu sa karta obráti. Už sa mi to stalo veľakrát. Zlí ľudia vám odoberajú energiu, ale netreba ich zatracovať…aj oni majú nárok na lásku, na úspech, na šťastie – len im treba ukázať tú správnu cestu…a ešte by som dodala, že podľa týchto pravidiel by sa mali vychovávať deti !!!!!…mám 4, takže o tom viem svoje…a aby sa oni dokázali v živote o seba postarať, netreba im všetko podsúvať ako na zlatom podnose, ale už v detstve učiť, že sú zodpovední sa svoje správanie, že problém si rieši dieťa a nie rodič /on môže hlavne poradiť/, že si majú dávať nejaké ciele a nie iba čakať čo otecko a mamička zariadia, vybavia a pod….možno by tá naša mladá generácia bola iná…ďakujem za tento perfektný článok…

  • Stanka, ste viac ako vítaná, požičajte si zo stránky čokoľvek. Aspoň jej pomôžete do sveta, medzi ďalších ľudí! 😉

   Fúha, dlhý komentár, no pravdivý. S väčšinou vecí súhlasím. Zo všetkého toho zlého, čo sa nám v živote prihodí skutočne dokážeme vyťažiť aj niečo dobré. No s tými zlými ľuďmi nesúhlasím. Ak sú zlí, nemyslím si, že si tieto veci zaslúžia, no aj keby, určite im ich nebudem dávať ja. Neexistuje totižto žiaden dôvod, aby sme bezvýznamne trpeli kvôli druhým ľuďom. Ak sa budú chcieť zmeniť, budiž, rád ukážem cestu. No pokiaľ nie, nevidím skutočne žiaden dôvod prečo pomáhať.

   No musím pochváliť váš prístup k výchove detí! 😉 Presne tak mám v pláne vychovávať aj tie svoje. V dnešnej spoločnosti je veľa vecí, ktoré dospievajúcim deckám kazia hodnoty, morálku a vôbec celý pohľad na život a na svet, som preto rád, že ste v tomto smere svetlou výnimkou a idete príkladom! 😉

 • Článok úžasný a to mám čo to odčítané ….A ešte som prekvapená že stihate každému odpísať ☺ a je to tak tam kde je plač tam je aj cesta ….klobúk dole. ..Veľa úspechov želám a hlavne zdravie

  • Vrelá vďaka za pochvalu a takisto za želania! 😉 A odpísanie je samozrejmosť, bez toho by to u mňa nešlo!

 • Zdravím…Poznáte,viete,cítite veľa veci,ktoré malo kto pozná…Máte to v sebe,nie každý vie takto uvažovať sám,lepšie,keď si to prečíta a nájde sa tam,alebo si vyberie to, čo mu pasuje alebo chce.Máte energiu a silu v myšlienkach,ktoré zdieľate s a chcete zdieľať s ľudmi….V tých slovách je pokora,láska a skromnosť,presne to,čo každý by mal mať,alebo vedieť čo to je.Viete vedome,cielene písať s rozhľadom a tí,ktorí vedia o čom píšete s Vami len súhlasia…Ďakujem a želám veľmi veľa čitateľov s pozitívnym ohlasom a nadšenim…

  • Ďakujem za skvelú a originálnu pochvalu Mária! Veď presne o to mi ide… Pripomenúť ľuďom to, čo je dôležité, poukázať na tie správne hodnoty a ukázať im, ako opäť milovať svoj život, ako z neho vyťažiť to najlepšie. A ak sa mi to darí, nemôžem byť spokojnejší! 😉

 • uplne sa v tych clankoch nachádzam a pomáha mi to ked uz nevidim cestu von.a vidim ze nie som jediná z obrovskými problémami a prestávam mat paniku ze uz nebudem nikdy šťastná. Teším sa ked aj ja budem vsetko vidiet ako tu píšete. úžasne clanky, uzasná cela evolúcia vedomia.

  • Ej Dominika, teší ma, že ti články tak veľmi pomáhajú! 😉

   Nevešaj hlavu, nič netrvá večne a ťažké časy nie sú žiadnou výnimkou. Tie dobré opäť prídu. No ako rýchlo, to záleží iba od teba. Čím viac pre to sama spravíš, o to rýchlejšie to bude! Ťažkosti a problémy sú skrátka súčasťou života a vždy keď sa ti popod nohy pripletú, musíš spraviť všetko, čo je v tvojich silách, aby si ich vyriešila. Nech si môžeš opäť užívať všetko to krásne, čo každodenný život prináša! 😉

   A len tak na okraj, články nepatria pod Evolúciu Vedomia, len mi ich na svojej fan page zdieľajú. Motivation-Man je môj osobný blog.

 • Veľmi ma to zaujalo….. Podobne sa cítim ja…. Máš pravdu….všetko záleží na nás… a ja verím, že všetko zlé, čo nás stretne sa zmení.. v pozitívnom smere

  • Teším sa, že ťa článok zaujal Alena! 😉

   No ja verím, že všetko zlé, čo nás stretne, MÔŽEME ZMENIŤ MY SAMI. Samé sa zmení len veľmi malé percento vecí. No všetko to máme vo vlastných rukách a ak zabojujeme, to zlé rýchlo pominie! 😉

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *