20 Kratučkých Viet, Ktoré Ti Pripomenú, Aký Je Život Jednoduchý, Skvelý a Nádherný

Ľudia užívajúci si život, relaxujúci a oddychujúci pri západe slnka

 

Ako nadpis napovedá, článok bude o užívaní si života. O tom, aký je nádherný a krásny. No ešte skôr, ako sa k tým skvelým a inšpiratívnym bodom dostaneme, poviem ti, respektíve sa ťa spýtam, nasledovné.

Máš len tento jeden život. Tak ako ho chceš stráviť? Ľutovaním? Ospravedlňovaním? Sťažovaním? Bedákaním? Spochybňovaním? Nenávidením? Nadávaním? Naháňaním sa za ľuďmi, ktorí o teba nestoja?

Neblázni. Buď odvážny. Ver si. Rob veci, ktoré chutia správne. Rob tie, na ktoré nevieš prestať myslieť. Riskuj a užívaj si. Pretože ako som už povedal, život máš len tento jeden, tak nech stojí za to. Tak nech si na seba hrdý.

Pripomeňme si teda, prečo je ten život taký nádherný. Prečo je taký skvelý.

1. Nezáleží na tom, kde v živote začínaš, záleží len a len na tom, k akému koncu to dotiahneš.

Záleží len na tom, ako so svojim životom naložíš. Ako zahráš karty, ktoré ti boli rozdané. Nenariekaj preto nad tým, že to majú druhí ľudia jednoduchšie, porozmýšľaj radšej nad tým, ako vyťažíš maximum z podmienok, ktoré máš.

2. Vždy máš na výber.

Zakaždým si môžeš vybrať. Na každej križovatke si môžeš zvoliť smer, ktorým sa vydáš. Môžeš si vybrať kým chceš v živote byť, čo chceš robiť a aký život chceš žiť. Nezabúdaj na to! Prestaň hovoriť, že nemáš na výber, keď to nie je pravda. Nelimituj sa. Ži. Naplno a bez obmedzení.

3. Si slobodný, môžeš ísť kamkoľvek si zaumieniš.

Existuje jeden vynikajúci citát, ktorý znie:

„Vždy som si kládol otázku, prečo vtáci zostávajú na jednom mieste, keď môžu letieť na akékoľvek miesto na Zemi. A potom som si položil tú istú otázku.“ – Harun Yahya

Ak sa pozorne zahľadíš na svoje členky, uvidíš, že tam nemáš žiadne okovy. Si voľný a slobodný a môžeš robiť čo chceš, ísť kam chceš. Stačí si už len vybrať a spraviť pre to niečo, to je všetko. Nevytváraj si v hlave zbytočné limity, keď tam žiadne nie sú. Ak ťa to niekam celý život ťahá, tak neviem, na čo ešte čakáš. Daj si povolenie žiť podľa seba a vykroč do neznáma. A neboj sa, pretože…:

„Aj cesta dlhá tisíc kilometrov, začína jediným krokom.“ – Lao Tzu

4. Ak chceš byť šťastný, tak šťastný byť môžeš. Aj hneď.

Šťastný život totižto neprichádza s lepšími vzťahmi, lepšou prácou alebo väčšou výplatou. Prichádza s jednoduchým rozhodnutím, že šťastný skrátka budeš. Je to vnútorná záležitosť. Je to o našom postoji k životu. Je to o našom vnútornom nastavení. Nastav sa preto správne. Nastav sa tak, aby si bol v živote spokojný a vysmiaty.

A ak by si mal problém uveriť, že je to čisto vecou rozhodnutia, prečítaj si článok 10 Rozhodnutí, Ktorými Si Šťastní Ľudia Vyberajú Šťastie. Ten ťa už presvedčí. 😉

5. Dobrodružstvá číhajú na každom kroku.

Och, tie spontánne večery. Neplánované výlety. Pokojné dni, ktoré sa nečakane zvrtli do búrlivých nocí. Párty. Dovolenky. Prekvapivé zoznámenia. Nevinné debaty, ktoré sa zmenia na hlboké rozhovory. Rande, ktoré sa neplánovane pretiahli. Dovolenkové úlety.

Tie momenty, kedy vieš, že by si mal ísť domov spať, no tebe je s priateľmi tak skvelo. Tie skoré rána, kedy si s ňou, po dopitej flaši vína zostal dlhšie hore a ani jeden z vás nechce ísť spať, pretože je vám neopísateľne. Život je skrátka jeden veľký zážitok, ktorý je pretkaný dobrodružstvami a výnimočnými zážitkami… Stačí im dať šancu, oni si ťa už nájdu.

6. Láska číha za každým rohom.

Nikdy nemôžeš vedieť, kde si na teba ten krpatý lukostrelec v plienkach zapoľuje. Nikdy nemôžeš vedieť, kde ju stretneš. Môžu sa vám stretnúť pohľady v reštike, kam chodievaš na obed. Môže to byť čašníčka v kaviarni, kam náhodne zavítaš alebo ju môžeš stretnúť s kamoškami v bare, kam chodíš na pivo.

Môže ťa poprosiť, aby si jej natrel chrbát na kúpaliku alebo sa vám jednoducho stretnú pohľady v parku a obom vám to bude jasné. A v tom je skrytá celá tá krása. V tej nečakanosti. V tej vrtkavosti. V tej spontánnosti. Nebráň sa jej teda, odovzdaj sa jej. Vtedy pochopíš, čo to znamená, cítiť sa skutočne nažive.

[divider_1px]

Ak sa ti myšlienky v článku páčia, tak si daj od tohto náruživého čítania menšiu pauzičku a lajkni MOTIVATION-MANa na Facebooku. Zaistíš si tým to, že ti ďalšie zaujímavé články neujdú. Jeden klik a o ďalšie nadupané riadky budeš mať postarané. Tak šup. 😉

[divider_1px]

7. Zmysel života nie je nikde skrytý, takže ho nemusíš nikde hľadať. Môžeš mu ho jednoducho dať.

A to je na tom to nádherné. Nemusíš sa trápiť a opúšťať nad tým, čo by si mal robiť. Nemá význam sťažovať sa kamarátom pri pive, že nevieš, aký má tvoj život zmysel. Stačí si vybrať a skúsiť to. V tom je celé to tajomstvo. Skúsiš toto, skúsiš tamto a raz to nájdeš. A keď už to nájdeš, všetko do seba zrazu zapadne, všetko ti to bude dávať zmysel.

8. Najbližšiu pomocnú ruku nájdeš na konci svojho ramena.

Pretože v momente, kedy sa ti všetci obrátia chrbotm, odmietnu ťa a nebude ti mať kto pomôcť, stane sa úžasná vec. Zistíš, že si ich vlastne ani nepotreboval a že si to dokážeš spraviť aj sám. Vtedy zároveň precitneš a pochopíš, aký si v skutočnosti silný, schopný, samostatný a čo všetko sa v tebe skrýva. Tento moment ti dokáže zmeniť život.

Toto je dôležité uvedomenie, ktoré bude mať na tvoj život blahodárne účinky. Koniec koncov, spomínal som to aj v článku 50 Motivačných Riadkov, Ktoré Ti Otvoria Oči A Dajú Tvojmu Životu Nový Náboj A Smer, ktorý je len tak medzi rečou, NA-LO-ŽE-NÝ! 😉

9. Dobrí priatelia a rodina, ktorá ťa miluje, nie sú samozrejmosťou.

Rozprávku Soľ nad zlato si isto videl, všakže. No tak vedz, že praví priatelia, rodina a ľudia okolo teba, ktorí ťa milujú, sú ešte viac, ako tá soľ. Tí, na ktorých sa môžeš obrátiť. Spoľahnúť. Poprosiť o pomoc. Vyrozprávať sa a oni ťa vypočujú. Poradia. Pomôžu. No čo je viac, hm?

10. Život si nedostal na to, aby si ho prežil. Dostal si ho, aby si si ho užil.

Prestaň sa teda bezhlavo a neustále rútiť vpred. Na konci ťa nečaká žiaden cieľ, ktorý musíš najprv prebehnúť, aby si konečne mohol začať žiť. Koniec budeme mať všetci rovnaký a nebude to nič, z čoho budeš mať radosť, ver mi. Žiť musíš teraz, kým ten koniec príde. Neži svoj život len do jeho dĺžky, ži ho hlavne do jeho hĺbky. Precíť ho. Uži si ho. Buď šťastný. Pretože…:

„Na konci to nie sú roky v tvojom živote, čo sa počíta. Je to život v tvojich rokoch.“ – Abraham Lincoln

11. Skutočná krása je skrytá v maličkostiach.

Veď predsa jeden úsmev dokáže odštartovať priateľstvo. Jedno slovo dokáže ukončiť hádku. Jeden pohľad dokáže zapríčiniť obrovskú lásku. A jedna osoba dokáže zmeniť celý tvoj život. A ak to nepochopíme teraz, tak nakoniec, keď už budeme starší, obzrieme sa na všetky tie maličkosti v našich životoch a zistíme, že to vlastne maličkosti vôbec neboli.

12. Ty stojíš za kormidlom a o akomkoľvek živote snívaš, taký aj môžeš mať.

Ak chceš, aby bol tvoj život veľkolepý príbeh, začni tým, že si uvedomíš, že ty sám si autor a každý deň máš možnosť napísať novú stranu. A potom sa už len stačí chopiť pera a sledovať, ako sa v tvojom živote začínajú diať zázraky.

A ver mi, že je existenčne dôležité, aby si si to uvedomil teraz. Nie nadarmo o tom píšem aj v článku 8 Vecí, Ktoré Si Potrebuješ Uvedomiť Teraz, Kým Ešte Nie Je Príliš Neskoro. Veď… Prečítaj si. 😉

13. Príležitosti na lepší život nám krížia cestu každý deň, stačí si ich začať všímať.

A keď už ti nejaká tá šanca cestu skríži? Nečakaj. Nepýtaj sa, či je to ona. Neváhaj. Chop sa jej, schmatni ju za pačesy a vyždímaj z nej maximum. A ak sa to nepodarí? Nevadí. Ľutovať budeme v živote nakoniec iba tie šance, ktoré nevyužijeme.

14. Do vienka si dostal nie len schopnosť snívať, ale takisto aj schopnosť splniť si tie sny.

Niektorí to už zistili a robia pre splnenie svojich snov všetko, čo je v ich silách, zatiaľ čo my druhí občas zapochybujeme. Ba čo viac, niektorí sa dokonca možno začneme odhovárať a vravieť si, že to nie je možné. No vtedy by sme sa mali na chvíľku zastaviť a položiť si otázku, či sú dôvody, pre ktoré nenasledujeme svoje sny, skutočné.

15. Tam vonku je toľko krásy.

Nádherná príroda, nádherní ľudia. Stačí sa pozrieť navôkol. Tak sa na chvíľku zastav a rozhliadni sa. Nádherný deň. Nádherná architektúra. Pamiatky. Dievčatá. Pre tie zasa muži. Mesto. Žijeme v prekrásnej dobe, nezatváraj preto oči pred všetkým tým, čo ti dokáže vyraziť dych. Kochaj sa. Nechaj sa uniesť. Žasni.

16. V každom dni sa skrýva príležitosť na úsmev.

Východ slnka. Krásny deň. Hodinka k dobru v posteli. Kompliment od kolegyne. Memečko, čo ti poslal kamarát. Vynikajúci obed. Úsmev od kočky v obchode. Rande, ktoré ťa večer čaká. Popcorn, ktorý si dáš k tomu filmu v kine. Je toho mnoho, z čoho sa môžeš tešiť. Či tomu však budeš venovať pozornosť, to je už len a len na tebe.

No ak by si sa chcel v tomto smere inšpirovať, určite si prečítaj článok 30 Najkrajších A Najuspokojúcejších Maličkostí, Ktoré Život Ponúka a hneď zistíš, aké jednoduché veci ťa dokážu spraviť dokonale šťastným. 😉

17. Nie všetko je jednoduché.

Napríklad uspieť alebo vybudovať si život podľa seba. No tak je to v poriadku. Keby to bolo jednoduché robil by to každý. Na miesta, na ktoré stojí za to ísť, skrátka nevedú skratky. A i keď sa nám vždy ide ľahšie z kopca, ako naň, všetci dobre vieme, že najkrajší výhľad je vždy z vrcholu. A na tom vrchole vždy pochopíme, že i keď to bolo náročné, stálo to za to!

18. Môžeš byť kýmkoľvek byť chceš.

Buď sám sebou. Iba tak sa budeš vo svojej koži cítiť dobre. Iba tak sa dokážeš pozrieť do zrkadla a byť hrdý na osobu, ktorú v ňom uvidíš. Pamätaj, že neexistuje nikto, kto by ti mohol hovoriť, kým by si byť mal a kým by si byť nemal. V tomto smere počúvaj iba jediný hlas, a to hlas svojho srdca!

19. Aj tie ťažké časy slúžia v náš prospech, i keď sa nám to nezdá.

Búrky predsa pomáhajú stromom, aby zapustili svoje korene hlbšie. A i keď viem, že keď už si raz ťažkými časmi prechádzaš, je to iba slabá útecha, no vedz, že tú silu budeš neskôr potrebovať. Poznám mnoho ľudí, ktorí mali bezproblémové dospievanie a keď sa museli osamostatniť a pozametať si pred vlastným prahom, ako sa hovorí, prvé problémy ich odrovnali až natoľko, že museli vyhľadať odbornú pomoc. Buď teda vďačný za to, že si skúšaný celý svoj život. To vďaka tomu ťa len tak niečo nepoloží!

Viac som o týchto veciach písal v článku 6 Ťažkých Životných Situácií, Na Ktoré Sa Pozeráš Zlým Spôsobom, v ktorom pochopíš, čo si môžeš odniesť aj z tých najťažších životných skúšok. 😉

20. Celé si to uvedomuješ.

Život je obrovitánsky dar. Niečo neopísateľne vzácne a úžasné. No my sme nedostali len ten. Aj rastliny sú nažive, aj zvieratá sú. No my, ako jediný z pomedzi toho obrovitánskeho zástupu živých tvorov a rastlín, sme dostali bonus cenný, hádam ako život sám. A to ten, že si to celé uvedomujeme. Sme bdelí. Vnímame. Uvedomujeme si samých seba a tak si môžeme túto skvelú a unikátnu jazdu užívať plnými dúškami, či už trvá krátko alebo dlho. Čo viac by sme si mohli želať? Povedz, hmm?

Ták a to bolo pre dnešok všetko! Ak sa ti článok páčil, vieš čo máš robiť. Lajkovať, zdieľať, komentovať a posielať kamošom a kamoškám ako zmyslov zbavený. 😉