6 Ťažkých Životných Situácií, Na Ktoré Sa Pozeráš Zlým Spôsobom

6 Ťažkých životných situácií, na ktoré sa pozeráš zlým spôsobom

Možno si naivne myslíš, že iba ten tvoj život križujú problémy a ťažkosti. Že to, čo sa stalo tebe, sa hádam nikomu inému stať nemôže. No ak si to skutočne myslíš, mýliš sa. Každý človek zažíva tie ťažké chvíle rovnako, ako tie dobré. A je to práve tvoja schopnosť vysporiadať sa s nimi, ktorá rozhodne o tvojom budúcom úspechu a šťastí alebo neúspechu a nešťastí.

,,Ak by sme všetci hodili svoje problémy na pílu a videli tam problémy všetkých ostatných ľudí, okamžite by sme tie svoje vzali späť.“

Viem, že je mnohokrát ťažké vyrovnať sa so všetkým tým, čo si pre teba život pripravil. Avšak možno, možno sa s týmito vecami vôbec nemusíš vysporadúvať. Možno ti úplne stačí zmeniť pohľad na ne. Možné totiž je, že si sa na ne doteraz pozeral úplne zle…

Tu ti na ne teraz trošku posvietim a ukážem ti ich v inom, lepšom, tom pravom svetle.

1. Prešiel si si ťažkým rozchodom

Viem, je to ťažké, stratiť osobu, ktorú nadovšetko miluješ. Avšak možno si najprv potrebuješ uvedomiť, že si jedným z tých šťastlivcov, ktorí vzťah vôbec mali. Nie každý má to šťastie mať po svojom boku človeka, ktorému by zniesol aj modré z neba. A čo viac, cítiť z od neho rovnaké pocity a náklonnosť, ktorú si k nemu cítil ty.

Preto by si nemal sedieť doma a nariekať, ale radovať sa z chvíľ, ktoré ste spolu prežili. Byť vďačný za všetky tie momenty a zážitky, ktoré ste si spolu vytvorili, za tie, ktoré si nemohol prežiť s nikým iným.

A nakoniec, keď si toto všetko uvedomíš, už iba zodvihni hlavu, usmej sa a sprav krok v ústrety svojej budúcnosti, ktorá ukrýva množstvo ďalších, nových a rovnako krásnych, ak nie krajších zážitkov. Pretože, ak ste si s bývalou neboli súdení, znamená to, že tá pravá tam vonku stále niekde čaká. 😉

2. Prišiel si o blízku osobu a musíš sa vyrovnať s jeho/jejsmrťou

Ďalšia ťažká rana! No to, čo momentálne potrebuješ, je utrieť si slzy zo svojej tváre a pohnúť sa ďalej. Opäť by si mal poďakovať za chvíle, ktoré si s touto osobou strávil, namiesto toho, aby si si nevedel odpustiť veci, ktoré si nestihol spraviť a slová, ktoré si nestihol povedať.

Všetko má svoj začiatok a všetko má svoj koniec. A práve veci, ktoré končia takto náhle a bolestivo, by ťa mali naučiť užívať si chvíle, ktoré zažívaš a ľudí, ktorých máš po svojom boku. TERAZ! Naplno sa ponoriť do prítomného okamihu a prežiť ho celým svojim telom, celým svojim vedomím. Pretože jediná vec, ktorú máš garantovanú, je práve prítomný okamih. Nič iné.

A aby sme sa nepochopili zle, vôbec nechcem zľahčovať smrť blízkej osoby. Chvíľu to potrvá. Bude to bolieť a bude to ťažké. No nakoniec sa budeš musieť posunúť ďalej a začať opäť žiť. A keď tá chvíľa nadíde, mal by si to urobiť so vztýčenou hlavou, dôležitými lekciami na mysli a s krásnymi spomienkami a vďačnosťou v srdci.

3. Prišiel si o prácu

Skôr, ako sa začneš opúšťať a sťažovať svojim kamarátom, dovoľ mi otázku. Vieš, že hádam každý jeden človek z tých najúspešnejších na svete, bol najprv odmietnutý a až potom dokázal uspieť?

Walt Disney bol vyhodený z redakcie novín pre nedostatok predstavivosti. Oprah Winfrey zasa vyhodili z pozície reportérky v televízii, pretože sa údajne nehodila na obrazovky. Momentálne patria obaja k najbohatším ľuďom sveta. A to je iba špička ľadovca, tak sa daj dokopy pre boha!

Častokrát je to práve ten hnev, ktorý nás posúva vpred. Tá potreba dokázať ostatným, že sa v tebe mýlili. Ten smútok a to sklamanie, ktoré momentálne cítiš pri myšlienke na svoj život. Viem to, pretože mňa samého to dlhé roky poháňalo.

Čo potrebuješ, je zapamätať si ten hnev, ten pocit úzkosti a všetky ostatné zlé pocity im podobné. Zapamätaj si ich. No najprv sa rozhodni, že ich už viac nechceš zažívať. A v momente, kedy si sľúbiš, že už viac nebudeš závislý na ostatných ľuďoch, že budeš sám udávať svojmu životu smer a tempo a že si ty sám vyberieš prácu, ktorej sa budeš venovať, vtedy spravíš prvý krok smerom k svojmu budúcemu – ZARUČENÉMU úspechu.

[divider_1px]

Ak sa ti myšlienky v článku páčia, tak si daj od tohto náruživého čítania menšiu pauzičku a lajkni MOTIVATION-MANa na Facebooku. Zaistíš si tým to, že ti ďalšie zaujímavé články neujdú. Jeden klik a o ďalšie nadupané riadky budeš mať postarané. Tak šup. 😉

[divider_1px]

4. Bol si odmietnutý

Einstein má jeden perfektný výrok, ktorý hovorí za všetko.

,,Som vďačný všetkým tým ľuďom, ktorí mi povedali NIE. Vďaka nim som sa to naučil spraviť sám.“

Vďaka všetkým odmietnutiam a nezdarom v tvojom živote rastieš. To je nespochybniteľný fakt. Pretože ti druhí odmietli podať pomocnú ruku, pomohol si si sám. A teraz? Teraz si vďaka tomu múdrejší, šikovnejší a oveľa schopnejší riešiť vlastné problémy a prekážky vo svojom živote. Nemám pravdu?

5. Skrachoval ti biznis alebo sa ti nevydarilo podnikanie

Ďalšia životná situácia, ktorá sa ti mohla zdať ako jedna z najhorších v tvojom živote. Viem to, sám som tým prešiel. Zobral som si úver na 5,000€ a prišiel o ne za dva týždne… Tomu sa hovorí umenie! 😀

A ak si myslíš, že to nie je také strašné, tak si to skús, ale s tým, že budeš dovtedy zarábať iba 500€ mesačne! To už sa ti to tak v pohodičke zdať nebude, ver mi. Neskôr mi ešte zamestnanec vytuneloval start-up a v inom podnikaní ma podrazili najlepší kamaráti. Áno, toto všetko sa mi stalo… A stále som tu! A darí sa mi, ako nikdy pred tým! 😉

Ak čítaš môj blog, tak ti určite neunikla myšlienka, že chyby robíme na to, aby sme sa niečomu naučili. Vďaka nim sme múdrejší, rozvážnejší a častokrát si odnesieme lekcie, ktoré sme sa nikde inde naučiť nemohli. Preto poďakuj chybám z minulosti za to, že majú na svedomí tvoju lepšiu a úspešnejšiu budúcnosť.

Tip: Viac o mojej ceste za úspechom a za šťastím píšem v článku 7 Dôležitých Vecí, Ktoré Ma Osobnostný Rozvoj Naučil, tak si ho v žiadnom prípade nenechaj ujsť. 😉

6. Zdravotné problémy

Je to síce smutné, ale aj tie nazávažnejšie a najťažšie choroby ťa dokážu mnohému naučiť a mnohé ti dať. Myslím si, že je to privysoká cena za to, aby si sa niečomu naučil, ale aj takéto ťažké skúsenosti ti život pripraví.

Keď ti diagnostikujú smrteľnú chorobu, ponad všetky tie negatívne dopady na tvoj život to má aj zopár tých pozitívnych a tým by som sa rád venoval. Takáto rana ti otvorí oči. Naučí ťa ceniť si veci, ktoré sú v živote skutočne najdôležitejšie. Prestaneš bažiť po peniazoch a nakupovanie drahých vecí pre teba úplne stratí hodnotu. Začneš zbierať zážitky, nie veci. Veľa ľudí si práve tvárou v tvár blížiacej sa smrti splní svoje celoživotné sny, začnú cestovať a začnú tráviť čas s ľuďmi, ktorí sú pre nich najdôležitejší.

A ak ti v tom tvoja choroba nebude brániť, tak za ten krátky čas, ktorý ti zostane, pravdepodobne zažiješ najlepšie momenty vo svojom živote! Možno dokonca zažiješ ďaleko viac skvelých momentov, ako ľudia, ktorým zdravie poslúži dva krát tak dlho.

A ďalej, pomimo tých najhorších ochorení, sú tu aj iné zdravotné problémy, ktoré ti v konečnom dôsledku dokážu pomôcť. Sám som mal skoro päť rokov vážne problémy s chrbátom, čo ma obmedzovalo hádam vo všetkých činnostiach potrebných pre každodenný život.

Dlhý príbeh v krátkosti – za tých päť rokov som toho už mal jednoducho dosť! Rozhodol som sa nevzdať, bojoval som a nakoniec ma to priviedlo k zdravému životnému štýlu.

Cvičil som síce aj pred tým, no teraz mám na to úplne iný pohľad. Využijem každú jednu príležitosť, keď sa cítim dobre a môžem ísť cvičiť. Stratili sa všetky výhovorky a namiesto nich vyplávali na porvch nové priority. O svoje zdravie bojujem, a práve preto ma to tak strašne baví! 😉

Tip na článok: Prečítaj si článok Na Čom V Živote Skutočne Záleží, aby si si konečne uvedomil, že zdravie nie je niečo, čo máme garantované, aby si si pripomenul, že sa oň treba starať. 😉

A toto bolo všetko, čo som k tomuto článku chcel napísať. Sám som okúsil trpkosť, bolesť a sklamanie vyplývajúce z každého jedného bodu v tomto článku, takže viem o čom hovorím.

Pamätaj, že hviezdy by nikdy nemohli zažiariť, nebyť temnoty. Čiže bez tých zlých vecí by si nikdy nezistil, akú hodnotu majú tie veci dobré, preto hlavu hore a kráčaj ďalej. Ešte ťa toho čaká veľa. 😉

A to NAJDÔLEŽITEJŠIE na koniec… Určite sa nezabudni zapísať do NEWSLETTER-u. Ani na chvíľočku nezapochybuj, že by si to nespravil, pretože by ti potom mohli utiecť všetky ďalšie motivačné a inšpiratívne články, ktoré ti prinesú nový pohľad inšpiráciu a nakopnutie, vždy, keď ich budeš potrebovať. A okrem toho sú strašidelne naložené! 😉

A takisto, ak sa ti článok páčil a ak ti pomohol, určite ho nezabudni lajknúť a trošku pozdielať, to ti hádam už ani nemusím pripomínať. 😉