30 Najkrajších A Najuspokojúcejších Maličkostí, Ktoré Život Ponúka

Dievča užívajúce si život

Ak by sa ťa niekto spýtal, pre čo žiješ, čo by si mu odpovedal? Pre rodinu? Pre blízkych? Pre svoje šťastie? Pre slobodu? Pretože chceš dať svojmu životu zmysel?

Hmm… Tak by odpovedala asi väčšina. No pravda, tá je trošku odlišná. V skutočnosti totižto žijeme pre tie malé a krátke momenty, z ktorých sa naše životy skladajú. Pre tie nezabudnuteľné. Pre tie, ktoré nám spôsobia zimomriavky. Pre tie, kedy sme dokonale šťastní. Pre tie, kedy sú dokonale šťastní ľudia okolo nás.

A v tomto článku ich nájdeš hneď tridsať. 30 tých najkrajších a najuspokojúcejších maličkostí, ktoré ťa v živote spravia neskutočne šťastným.

1. Spánok za upršaného dňa

Keď sa privalí letná búrka, spolu s tým závanom chladnejšieho vetra a ty nemáš žiadne úlohy, žiadne povinnosti. Môžeš si zaliezť pod paplón, zakryť sa až po uši, vychutnávať si ten ukľudňujúci zvuk a nerobiť absolútne nič. Nič, len driemať v tej svojej oáze pokoja, ktorou sa pre túto chvíľu tvoja posteľ stala.

2. Nájdenie peňazí, o ktorých si nevedel, že máš

Keď si zo skrine vytiahneš zimnú bundu, strčíš ruku do vrecka a nájdeš tam dvadsať euro, to je pocit nefalšovanej radosti. A i keď ťa to milionárom nespraví, zrazu máš chuť volať všetkým kamarátom, buchnúť v kuchyni šampanské a hovoríš o tom ešte minimálne týždeň, však?!

3. Stretnutie pohľadov s osobou opačného pohlavia

Kráčaš mestom a vtom ju uvidíš. Odhodí si vlasy z tváre, usmeje sa a zrazu sa ti zahladí do očí. Máš pocit, že sa spomalil čas. Máš pocit, akoby tvoj vesmír konečne zapadol do seba. Akoby si patril iba jej. Spomalí sa ti dych, rozbúcha srdce… A vtom je preč, stratil si ju z dohľadu. A i keď ju spočiatku vyplašene hľadáš pohľadom, po chvíľke sa upokojíš a pousmeješ, pretože vieš, že sú tieto momenty magické práve vďaka tomu, aké sú pominuteľné.

4. Kúpať sa v noci nahý

Šialené a nevinné zároveň. Oslobodzujúce. Nádherné. Zábavné. Rozbehnúť sa do tej vody úplne slobodný a hodiť všetky predsudky za hlavu. Nechať všetky negatívne myšlienky na brehu a užiť si prítomný moment. Na chvíľku sa opäť cítiť nažive. Pecka.

5. Šmýkať sa v zime v noci autom po parkovisku

Jazdíš v noci mestom, sneží, vonku je treskúca zima a zrazu uvidíš to veľké a prázdne parkovisko s čerstvo napadaným snehom. Stúpaš na plyn, pridávaš, točíš volantom a ťaháš za ručnú brzdu. Šmýkaš sa do boku, nemáš kontrolu nad autom a totálne sa nechávaš ovládnuť tým adrenalínom a zjavným nebezpečenstvom, ktoré to so sebou prináša.

6. Kvalitný rozhovor s ľuďmi, na ktorých ti záleží

Tie hlboké debaty, och. Úspechy a prehry. Starosti i radosť. Zábavné príbehy, i tie trpké. Radosť z minulých víťazstiev a obavy z toho, čo leží pred nami. Všetky tie sny, ciele, túžby, očakávania a tajomstvá, ktoré nosí každý z nás v srdci. Rozoberanie svojich životov ako na dlani. Môj osobný favorit pre trávenie voľného času, toto.

7. Smiech

Spomeň si, kedy si sa naposledy schuti smial. Kedy si sa smial tak silno, že si nevládal dýchať. Že ťa bolelo hrdlo, brucho a z očí ti tiekli slzy. Keď ľudia okolo teba začali smiechom krochkať. Vybavil si si to? Nuž, tak by si sa mal smiať omnoho častejšie, kamarát. A ja som najviac vďačný za to, že mám takých kamarátov, s ktorými sa takto smejem na pravidelnej báze!

Možno aj preto som napísal článok 21 Vecí, Za Ktoré By Si Nemal Zabúdať Ďakovať Svojim Najlepším Priateľom. Prečítaj si ho teda a nezabudni za tieto veci poďakovať aj ty tým svojim! 😉

8. Keď sa kamarátovi niečo prihodí

A teraz žiadna škodoradosť či tešenie sa z cudzieho nešťastia. Bavíme sa tu o maličkostiach. Keď kamarát zakopne a padne pred ľuďmi v meste alebo v nákupnom centre. Keď sa obleje pivom v bare alebo keď sa chce zapojiť do debaty s prudko atraktívnymi kočkami v meste a preskočí mu hlas alebo sa zakoktá. Vtedy z vrecka rýchlo vyberám vreckovky, bo sa smejem tak strašne, až plačem! 😀

9. Sprcha po náročnom tréningu

Tie chvíľe po náročnom tréningu, kedy rozmýšľaš, či ideš do šatne alebo na pohotovosť, pretože nevieš, či to do rána prežiješ. Odnášaš svoje vyčerpané telo do sprchy, púšťaš na seba vodu a pomalinky točíš kohútikom doprava. A čím studenšia voda padá, o to lepšie, sviežejšie a viac pri silách sa cítiš.

10. Keď sa ti podarí zbadať o trošku viac kože z opačného pohlavia

Keď ti prinesie čašníčka obed a prehne sa o trošičku viac, akoby sa patrilo. Skrátka si nemôžeš pomôcť. Začneš sa škeriť a drgať s kamarátmi alebo ich „strašne nenápadne“ začneš kopať pod stolom a púliť oči, ako keby si sa dusil a zároveň si to užíval. Najviac. Konverzácia typu „Kokooooos, videl si to?!“ aspoň na ďalších desať minúť. A som si istý, že dievčatá to nemajú inak, že mám pravdu?! 😉

11. Ten pocit, keď vyriešiš nejaký problém

Sloboda. Zadosťučinenie. Tie pocity, ktoré ťa doslova omámia, keď sa ti podarí vyriešiť problém, ktorý ťa trápil dlhý čas. Už len spokojne mávaš s úsmevom všetkým tým pocitom, ako frustrácia, nervozita a hnev, ktoré nedobrovoľne odchádzajú. „Bye, bye, už sa nevracajte“, kričíš im na cestu!

12. Keď ti zahrajú správnu pesničku v ten správny moment

Och, mám toľko songov, ktoré mi pripomínajú skvelé spomienky. Prvú lásku, prvý bozk, prvú párty, prvých skutočných priateľov, prvý žúr na byte alebo keď som išiel poprvýkrát poza školu. Zakaždým mi pripomenú to, ako som sa vtedy cítil. Tá rebélia. Tá sloboda. Tá láska. Tá spokojnosť. To nadšenie. Ten strach. A keď mi ich niekedy zahrajú…?! Zimomriavky. Nostalgia. Sentiment a šťastie. Proste bomba!

A aj bez toho, aby ti hudba niečo pripomínala, je to skvelý spôsob na trávenie voľného času, bez ktorého si svoj život nevedia predstaviť mnohí. Aj preto som o nej asi napísal aj v článku 20 Činností, Ktoré Ťa Spravia Najšťastnejším Človekom Na Svete. Určite si ho teda prečítaj, ak takým človekom byť chceš! 😉

13. Keď ťa všetci navôkol počúvajú so zatajeným dychom, ako hovoríš nejaký príbeh

Záujem druhých ľudí je jedna z najlepších vecí, ktorú môžeme získať. Preto sa snažíme rozprávať pútavo, preto sa snažíme rozprávať zábavne. A keď sa na chvíľku točí všetko iba okolo teba a všetci čakajú na pointu tvojho príbehu s vypúlenými očami… Pocit bohov.

14. Keď si ráno uvedomíš, že máš ešte pár hodín k dobru

Keď ráno otvoríš oči, myslíš, že musíš vstávať, pozrieš sa na telefón a dozvedáš sa, že máš ešte hodinku-dve k nerušenému spánku… Najviac! Hneď sa spokojne natiahneš, objímeš vankúš tak silno, akoby si z neho chcel vymačkať život, usmeješ sa a zalomíš, akoby si bol za to platený. Poznáš, však?!

15. Keď si všimneš, že ťa niekto vykukáva

Na toto sú dievčatá isto zvyknuté a niektorým to môže byť dokonca nepríjemné, keďže sú poniektorí chalani ako neskrotení čumiaci predátory, no pre nás, mladých mužov, je to skvelý pocit. Dievčatá dajú najavo záujem len málokedy a keď nejakú prichytíme, ako z nás nevie spustiť pohľad, hneď sa cítime ako šampióni a dávame si ťapáky, ako po výhre v lotérii. A ak sa náhodou ešte aj usmeje, konečná.

16. Keď sleduješ zaujímavých ľudí

Neviem, toto je možno iba môj fetiš, no ja milujem sledovať krásnych ľudí. Tých zaujímavých. Štýlových. Rozmýšľam, kto sú. Akí sú. Čo robia. A ulietam si v mysli na rôznych strelených scenároch, zatiaľ čo sa tak kochám a obdivujem ich.

17. Keď si prvýkrát oblečieš nové veci

Keď si nazúvaš tie nové čisté tenistky, je to akoby ti počas korunovácie dávali na hlavu korunu. Keď si obliekaš tú mikinu a rozmýšľaš, či sa s ňou radšej nezvalíš do postele a nepomaznáš. Keď si dávaš to nové tričko a cítiš sa lepšie, ako keby si ukazoval pekáč buchiet na kúpalisku. Nové veci skrátka majú svoje čaro.

18. Keď sa vrátiš domov po dlhom čase v zahraničí

Ten moment, kedy sa vraciaš po mesiacoch strávených v zahraničí a vkladáš kľúče do zámku… Rozšteká sa pes a všetci sa zbehnú v predsieni, akoby prichádzal Ježiško s plným vrecom darčekov. Všetci sa smejú, tešia a aj napriek všetkým tým nemiestnym vtípkom, typu „To už si sa musel vrátiť?!“, vidíš, ako veľmi sú radi, že si doma. Tie objatia, spovedačky ako bolo, otázky čo máš nové… Na nezaplatenie.

A keď už sme pri tých cestovateľských pocitoch, určite mrkni aj článok 7 Dôvodov, Prečo By Si Mal Cestovať Sám Aspoň Raz V Živote. Stojí za to a na cestovateľskú vlnu ťa naladí ešte viac. 😉

19. Keď zacítiš známu vôňu

To isté, ako som písal v bode s hudbou. Vône si dokážeme zapamätať rovnako tak, ako známe pesničky a častokrát si ich spájame práve s významnými momentami či miestami, ktoré pre nás veľa znamenajú. Napríklad vôňa domova. Vôňa kávy v kaviarni, kde sa každé ráno pred prácou zastavíš. Vôňa parfému tvojej životnej lásky. Vôňa vianočného rána, ktorá sa šíri z kuchyne, kde už na plné obrátky úraduje mama alebo babka. Ach, až ma zasa chytá sentiment a nostalgia, len to spomínam. Je to skrátka kúzelné.

20. Nové, čisté a voňavé obliečky

Nepoznám hádam nikoho, kto si lahne do čistučkých a voňavučkých obliečok a nevála sa v tej posteli ako prasa v chlieviku. Zrazu mi ku šťastiu nič nechýba. Tebe nebodaj hej?

21. Krásny výhľad

Tie miesta, kam sa zvezieš večer s kamarátmi, aby ste sledovali západ slnka. Tie miesta, na ktoré ti trvá hodinku či dve, kým vyšplháš, no ten pocit navrchu je na nezaplatenie. Nádhera. Majestátnosť. Úchvatnosť. Skrátka dychberúce. Nemáš slov.

22. Keď spomínaš so svojimi priateľmi na vaše najkrajšie zážitky

Tých skutočne veľkých a významných momentov je v našich životoch hŕstka. A keď máš možnosť zaspomínať na ne s ľuďmi, s ktorými si ich prežil… No čo je viac?!

23. Relax

Na balkóne. V prírode. Na lúke. Večer na lavičkách na tvojom sídlisku. V saune. Na masáži. Alebo na nejakom fresh drinčoku v tvojom obľúbenom podniku na terase. Bomba!

[divider_1px]

Ak sa ti myšlienky v článku páčia, tak si daj od tohto náruživého čítania menšiu pauzičku a lajkni MOTIVATION-MANa na Facebooku. Zaistíš si tým to, že ti ďalšie zaujímavé články neujdú. Jeden klik a o ďalšie nadupané riadky budeš mať postarané. Tak šup. 😉

[divider_1px]

24. Keď si s niekým, koho miluješ

Nie som prehnane romantická duša, no je to skrátka pecka, držať sa za ruku s osobou, ktorú miluješ. Sledovať ju, ako vešá prádlo alebo ako sa smeje na obrázkoch v telefóne, čo je síce úplne bežné, no tebe sa zdá, akoby práve držala celý vesmír pokope. Ležať vedľa nej v posteli, zaspávať v jej objatí a cítiť, čo pre ňu znamenáš. Len o tom píšem a roztápam sa ako karamel.

25. Keď sa blázniš vo vode

Neviem, nechápem to. Pripadá mi, že to nie je nič extra, no keď už do tej vody skočíš, akoby sa otočil svet naruby, pretože je to pekelná sranda! Skočíš bombu vedľa kamošov, topíš ich (i keď to znie sadisticky :D), špliechaš a užívaš si čas tvojho života. Zrazu máš znova 17 a nezaujíma ťa nič iné, len čo komu v tej vode vyvedieš.

26. Keď sa niekto smeje, keď dávaš „džouky“

Nalejme si čistého, ok? Kto nie je rád stredobodom pozornosti? Kto nie je rád, keď rozosmeje druhých? Tých päť minút slávy, i keď len v malom kruhu priateľov… Najviac.

27. Keď dokončíš niečo, na čom si dlho pracoval

Ten moment zadosťučinenia, keď ti z ramien spadne ten obrovský kameň. Tá hrdosť a pýcha.Tá chvíľa, kedy sa víťazne tľapkáš po pleci. Rozmýšľaš, komu zavoláš, aby si sa pochválil. Rozmýšľaš, akú odmenu si zaslúžiš. Rozmýšľaš, do čoho sa pustíš najbližšie. Pre tieto momenty stojí tá námaha za to!

28. Teplá sprcha v zime, studená v lete

Keď je vonku fujavica, ty sa dotrepeš domov, zhodíš zo seba všetky veci rýchlosťou blesku a o pár minút neskôr si v kúpeľni naložený vo vani. Už len ty a para. Nulová viditeľnosť, no tebe to neprekáža, pretože jediné, čo ťa zaujíma, je sa zahriať a poriadne zrelaxovať. A na druhej strane zasa v teplých letných mesiacoch nezachráni deň nič iné, ako poriadne studená sprcha, ktorá ti dodá energiu a chuť do ďalších pohybov, do ďalších aktivít.

29. Keď niekomu pomôžeš

Ľudia, ktorí sú vďační, ti to dajú patrične najavo. Tá radosť v ich očiach, tá vďačnosť v ich srdciach, ten záujem vrátiť ti láskavosť… To je ďaleko viac, ako hocijaká vecná odmena. A nech si hovorí kto chce, čo chce, tá túžba pomáhať druhým sa skrýva v každom z nás. Pretože nás to napĺňa. Pretože nás to robí celistvými. Pretože je to potrava pre našu dušu. Nemôžem inak, len odporúčať.

30. Keď snívaš a fantazíruješ

Bože, prečo za toto ľudí neplatia?! Tie momenty, keď si sám, ležíš vo svojej izbe alebo niekde na deke vo vysokej tráve. Rozmýšľaš nad svojimi velikánskymi plánmi, vizualizuješ, ako bude tvoj život vyzerať, keď sa ti splnia sny a vidíš sa žiť presne taký život, aký si si vždy prial. Zrazu ťa neovláda strach z tej hororovej otázky „Čo ak to nevyjde?“… Práve naopak, užívaš si všetky možné scenáre toho, čo ti nahlodávalo myseľ už dlho… Otázka „Čo ak to vyjde?!“

Táák a keďže všetko pekné raz musí takisto skončiť, končí aj tento článok. Ak si ťa dokázal získať a pomohol ti opäť si uvedomiť krásu, ktorá sa skrýva v maličkostiach, oplať mu láskavosť a podpor ho šériskom, lajčiskom alebo ho aspoň pošli osobe, ktorú by mohol potešiť takisto. 😉

Okrem toho sa určite nezabudni prihlásiť do NEWSLETTR-u, pretože iba tak sa uistíš, že ti odo mňa žiaden ďalší inšpiratívny článok neujde. Stačí, ak hodíš mail do políčka nižšie a ja ťa na každý nový článok osobne, rád a zdarma upozorním. 😉