10 Krokov K Lepšiemu Vzťahu So Sebou Samým

10 Krokov K Lepšiemu Vzťahu So Sebou Samým
Členská Sekcia / Vzťahy / 02.11.2017 / 0 / Len pre členov

Žijeme vo svete, kde sa od každého očakáva dokonalosť. Sme kritizovaní za nedokonalosti, karhaní za chyby a sú nám vytýkané naše nedostatky.

No kto je dokonalý, aby mal právo súdiť tých, ktorí nie sú?!

Z mojej skúsenosti sa môžeme všetci iba pokúšať o čo najlepšie možné výkony a budovať čo najlepšie verzie nás samých, no presne ako som písal, môžme sa o to len pokúšať.

Nemali by sme na seba byť totižto príliš prísny. Mali by sme brať život s humorom a nadhľadom a určite by sme sa nemali trestať za to, že nie sme bez chýb.

To je nezdravé. Tieto veci vedú akurát tak k pošramotenému sebavedomiu. Nedôvere vo svoje vlastné schopnosti. Myšlienkam ako „Nie som dosť dobrý.“, „Nezaslúžim si to.“, „Mne sa to nikdy nepodarí.“ a podobne. Vedie to k podpriemerným výkonom, podceňovaniu sa a k nešťastiu.

No všetky tieto negatívne dôsledky dokážeme jednoducho vyliečiť. Zatočiť s nimi a vysporiadať sa s nimi raz a navždy.

Úplne postačí, keď si vybudujeme lepší vzťah s nami samými. A teraz žiaden narcisizmus. Nejdem písať o tom, že by sme sa mali vo svojej mysli umiestniť na piedestál ako akési mladé božstvo a uctievať sa, to vôbec. Takže ak si si už prestavoval akej farby bude modla, pri ktorej sa k tebe budú úbohí smrteľníci modliť, zabudni na to, kamarát!

Ide o to mať sa radšej. Cítiť sa vo svojej koži dobre. Byť hrdý na svoje činy a smer, ktorým sa tvoj život uberá. Niesť plnú zodpovednosť za svoje rozhodnutia. Nebičovať sa za svoje minulé chyby a prešľapy. Ide skrátka o to byť schopní pozrieť sa do zrkadla tak, aby sme boli spokojní s tým, čo v ňom uvidíme. A nie len na to, čo odráža náš zovňajšok, ale aj to, čo reflektuje naše vnútro. Na náš charakter, hodnoty, osobnosť.

Stačia skutočne malé zmeny a to, že sa budeme mať o niečo radšej, sa pozitívne odzrkadlí vo všetkých oblastiach. V práci. V osobnom živote. Vo vzťahoch. A v mnohých ďalších. Pohodlne sa teda usaď, tu je zopár spôsobov, ktoré ti k lepšiemu vzťahu so sebou samým pomôžu. 😉

1. Nauč sa odpúšťať

My všetci sa občas zmýlime. Vyberieme si tú zlú z možností, prepočítame sa, necháme sa oklamať alebo to poserieme na plnej čiare. No tak to v živote chodí. Nikto sa nerozhodne zakaždým správne. Tak si odpusti. Trestanie sa za minulé prešľapy ti k lepším rozhodnutiam v budúcnosti nijako nepomôže.

Vezmi si lekciu, pouč sa a pri ďalších rozhodnutiach si na ňu spomeň. No nečakaj žiadne zázraky, čakaj zlepšenia. Pretože to, že si sa poučil z chyby raz, nezabráni tomu, aby si spravil nejaké ďalšie aj v budúcnosti. Život prináša neustále nové, meniace sa a nevyspytateľné situácie, takže nemôžeš byť všehoznalý. Môžeš byť len múdrejší, ako si bol naposledy. Nechci od seba teda nemožné. Dovoľ si byť omylný, veď si len človek.

2. Obmedz sociálne médiá

Je ťažké mať sa skutočne rád, keď neustále vidíš o koľko lepšie životy žijú tí druhí. Také zábavné. Plné neuveriteľných zážitkov. Milujúcich priateľov. Šťastných okamihov a žiadnych problémov či ťažkostí.

Nuž, i keď to vyzerá krásne, neodráža to skutočnosť. Je to iba ilúzia. Nikto nemá ideálny život. Všetci máme svoje problémy. Všetci sa trápime, sme občas nešťastní a nespokojní, podceňujeme sa a nemáme chuť kráčať ďalej.

Ten pocit ideálnych životov svojich kamarátov si nadobudol iba preto, že drvivá väčšina ľudí zdieľa iba svoje úspechy a šťastné chvíľky. Tie zlé nezverejňujú.

Prestaň teda tráviť toľko času na sociálnych sietiach, fixovaný na životy druhých. Zameraj sa na ten vlastný a začnú sa ti v ňom diať zázraky, uvidíš.

A ak by si nevedel na čo konkrétne sa v tom vlastnom živote zamerať a čo by si mohol vylepšiť, prečítaj si článok 10 Dôležitých Pripomienok, Ktoré Ti Pomôžu Prežiť Život Na Maximum. Ten ti už zopár nápadov vnukne! 😉

Wóóów, na chvíľku ťa musím zastaviť, kamarát…

Viem, že si sa akurát rozbiehal a začínal sa naplno ponárať do všetkého toho naloženého textu vyššie, no bohužiaľ, musím ťa na moment zastaviť. Ono to totižto vyzerá, že si sa akosi zatúlal do článku, ktorý som napísal exkluzívne pre fanúšikov z členskej sekcie. A i keď to hovorím len nerád, pretože je tento článok bombový, nie je zdarma.

(V prípade, že už členom dávno si, prihlás v menu)

Aby sme sa pochopili, napísal som kvantum inšpiratívnych, motiváciou nabombovaných a skutočne dlhých článkov, ktoré sú pre všetkých. Koniec koncov, väčšinu z nich si si už isto stihol prečítať a zamilovať, čo ťa doviedlo až k tomuto chlapčiskovi, všakže?! Predsalen, na stránke ich nájdeš skoro dve stovky.
Milujem písanie a teší ma, keď dokážu moje články povzbudiť, pomôcť a nakopnúť a najradšej by som napísal každý jeden pre všetkých a zdarma, no musím myslieť aj na mojich najvernejších fans, ktorí sú svetoví a vďačím im za zaplatené účty, strechu nad hlavou a jedlo v chladničke, a tiež za to, že sa môžem písaniu venovať naplno.
Preto píšem aj exkluzívne články ako je tento. A ty si ho môžeš prečítať tiež! Stačí, ak sa staneš členom. Je to jednoduché. Stačí ti 30 sekúnd a získaš prístup ku skvelým výhodám a materiálu, ako napríklad:

  • Prístup ku každému jednému článku na tomto blogu
  • Prístup k dlhším a lepším videám alebo k ich MP3 záznamu na stiahnutie
  • Webinárom, ktoré ti pomôžu rásť, vždy zamerané na určitú tému
  • Občasné stretnutia
  • Pravideľné súťaže o moje produkty, koučingy, stretnutia a mnoho ďalších naložených cien

A to najlepšie nakoniec. Cena za všetko to, čo dostaneš, je smiešna. Členská sekcia stojí toľko, koľko zaplatíš každý deň za obedové menúčko (4,90€/mesačne). Pozvi ma teda na obed, nech nepadnem hladom a môžem ti aj naďalej prinášať riadky nabité energiou, optimizmom a špičkovými informáciami.

Ako to funguje

1. Vyber si platobnú metódu
Vyber si, či chceš platiť kartou alebo vložením na účet.

2. Vyber si frekvenciu
Či už chceš platiť mesačne, polročne alebo ročne, máš na výber, stačí si zvoliť.

3. Zadaj email
Napíš svoj email, odklikni obchodné podmienky a klikni na Objednať členstvo.

4. A je to!
Hneď po zaplatení ti bude automaticky vytvorené konto, na email ti budú zaslané prihlasovacie údaje a budeš si môcť začať naplno užívať všetky výhody s členstvom spojené. 😉

Predplatné

Cena predplatného za jeden mesiac

3,90

Spôsob platby

Tvoje údaje sú v úplnom 100% bezpečí

email
100%

Blogger, online marketingový nadšenec a milovník života. Človek, ktorý sa rozhodol počúvnuť hlas svojho srdca namiesto ohlušujúcich názorov ľudí zo svojho okolia. Človek, ktorý sa rozhodol ísť vlastnou cestou, bez ohľadu na to, aká náročná bude. Človek, ktorý koná na základe vlastného úsudku a učí sa z vlastných chýb. Človek, ktorý sa vyjadruje slobodne a žije podľa vlastného presvedčenia a zásad. Človek, ktorý ŽIJE – neprežíva. A ak by si sa o mne rád dozvedel aj niečo konkrétne a videl pár fotiek, určite klikaj SEM. ;)

Prečítaj si viac o zakladateľovi

Odporúčam ti prečítať si aj tieto články

10 Velikánov, Ktorí Dokázali Zvíťaziť Aj Napriek Bolestivým Zlyhaniam A Nemalým Prekážkam
Ako Veľmi Sa Ti Zmení Život, Keď Prestaneš Vyčkávať A Začneš Žiť A 7 Skvelých Vecí, Ktoré Ťa To Naučí
40 Neuveriteľne Silných Pripomienok, Ktoré Ti Pomôžu Myslieť Pozitívne
4 Novoročné Predsavzatia, Ktoré Najčastejšie Zlyhávajú A Čo Si Stanoviť Namiesto Nich

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *