10 Dôležitých Pripomienok, Ktoré Ti Pomôžu Prežiť Život Na Maximum

10 Dôležitých Pripomienok, Ktoré Ti Pomôžu Prežiť Život Na Maximum
Život / 12.04.2016 / 10

Všetci snívame o skvelom živote. Úchvatnom, nezabudnuteľnom, skvostnom a podmanivom. O takom, čo nám vezme dych a podlomí kolená hádam tisíckrát do dňa.

Jasné, jasné, viem, každý z nás si ho predstavuje rozdielne. Plány, sny a vízie o svojej ideálnej budúcnosti máme iné.

No aj napriek našim odlišným predstavám, všetci chceme vo svojej podstate to isté. Chceme byť skrátka šťastní. Chceme svoj život milovať, byť spontánni a zbierať jeden skvelý zážitok za druhým.

A práve to je dôvod, prečo som napísal tento článok. Pretože mnohí z nás majú mylné predstavy o tom, čo všetko musia získať, či uskutočniť, ešte skôr, ako si taký život dokážu zariadiť.

Niektorí veria, že im taký život zabezpečia peniaze, iní sú zasa presvedčení, že najprv potrebujú uspieť v práci a tí ďalší naopak očakávajú, že ich spraví šťastnými iná osoba, čas, či miesto.

No i keď sú ciele fajn a je skutočne potrebné mať ich pevne stanovené (o Siedmich Dôvodoch, Prečo Si Stanoviť Ciele som písal TU), šťastie ti neprinesie ani ten dom s veľkou záhradou, ani to nové terénne auto a bohužiaľ, ani tá nová frajerka, nech je naložená ako chce.

A i keď sa momentálne naše názory možno rozchádzajú, kvalita tvojho života záleží od omnoho podstatnejších vecí a až keď si ich osvojíš, až vtedy s ním budeš nad mieru spokojný.

A teda, aby som zasa nenapísal úvod, ktorý budeš čítať dva a pol týždňa, poďme rovno k veci. Tu je zopár pripomienok, ktoré ti pomôžu prežiť taký život, o ktorom snívaš vo svojich najdivokejších snoch…:

1. Vyťaž z každého okamihu maximum

,,Neváhaj a ži každý jeden moment vo svojom živote najlepšie, ako vieš. Pretože žiješ iba raz, príležitosti prichádzajú zriedka a nič nemáš zaručené.“ – Blaze Olamiday

Ak sa budeš príliš strachovať o to, čo sa môže stať v budúcnosti a spytovať svoje svedomie za to, čo si spravil alebo nespravil vo svojej minulosti, nikdy nebudeš schopný žiť v prítomnosti.

Nechaj ísť to, čo bolo, teš sa na to, čo príde, no hlavne, hlavne zostaň úplne prítomný v tomto momente. Pretože včerajšok je história, zajtrajšok je záhada, no dnešok, ten je dar.

Tento okamih je to jediné, čo máš v živote isté, tak nech stojí za to. Nech už je to čokoľvek, po čom túžiš, teraz je ten správny čas konať. A preto svoj čas tráv činnosťami a s ľuďmi, s ktorými ho tráviť chceš. Neodkladaj dôležité veci. Život je predsa príliš krátky na to, aby si bol čokoľvek iné, ako šťastný.

Jednoducho sa zhlboka nadýchni, zavri svoje oči a precíť tento moment.

2. Buď šťastný. Teraz, nie potom.

,,Nauč sa užívať si každú jednu minútu svojho života. Buď šťastný teraz. Nečakaj na niečo mimo teba, čo ťa môže spraviť šťastným v budúcnosti. Premýšľaj nad tým, aký je v skutočnosti vzácny ten čas, ktorý si dnes strávil, či už v robote alebo so svojou rodinou. Každú minútu by si si mal užiť a vychutnať.“ – Earl Nightingale

Šťastie je cesta, nie destinácia, tak ho konečne prestaň odkladať na neskôr. Nečakaj na víkend, aby si si oddýchol, nečakaj na leto, aby si si svoj život užil. Šťastie je predsa vnútorná záležitosť. Je to o kvalite tvojich myšlienok, je to o postoji, ktorý k životu máš.

Na to, aby si bol šťastný, nepotrebuješ, aby bol tvoj život dokonalý. Stačí, aby si sa naučil pozerať za jeho nedokonalosti.

Buď preto optimistický a pozitívny. Ver v seba a v svoje schopnosti. Buď úprimný a hovor pravdu. Rob vlastné rozhodnutia a nasleduj vlastné hodnoty. Drž sa vlastných princípov a nasleduj svoje srdce. Buď autentický a buď sám sebou, pretože jediný spôsob, ako byť skutočne šťastný, je byť úplne spokojný s tým, kto si. 😉

3. Využívaj šance

,,Naše životy sú definované príležitosťami. Dokonca aj tými, ktoré nevyužijeme.“ – F. Scott Fitzgerald

Nie nadarmo sa vraví, že ľutovať budeme aj tak iba tie šance, ktoré nevyužijeme. Jednou z najsmutnejších kombinácií troch slov v slovenskom jazyku je slovné spojenie „Čo ak by…“.

Neboj sa teda chopiť šancí, ktoré pred tebou spočinú. Veď predsa o tom je život. Je o tých krokoch do neznáma, o tej neistote, o tom riziku. Vtedy chutí najlepšie.

Vo chvíľach, kedy predbiehaš všetkých tých, ktorí hovorili, že sa niečo nedá, zatiaľ čo ty to už dávno robíš. Keď vyvedieš z omylu všetkých svojich neprajníkov a ukážeš im, ako veľmi sa mýlili. Keď sa rozhodneš konať a zistíš, že si sa lepšie rozhodnúť nemohol. Keď sám sebe dokážeš, že na to máš. Keď zariskuješ a vyhráš.

Veď sám povedz, kedy sa chceš cítiť viac nažive? Už dávno predsa dobre vieš, že ten život nie je o počte nádychov, ale o chvíľach, ktoré ti berú dych. A vedz, že ten adrenalín a tie endorfíny ti k takýmto momentom iba pomôžu. 😉

Tomu, ako sa vo svojom živote chopiť šancí a už nikdy viac ich nepustiť, píšem v článku 7 Dôvodov, Pre Ktoré Nedokážeš Využívať Príležitosti Priamo Pred Tebou. Tak ho omrkni, aby ti už žiadne neušli. 😉

4. Prekonávaj svoje obmedzenia

,,Hneď, ako prekonáš limity vo svojej mysli, zistíš, že tam vlastne žiadne neboli.“ – Neznámy

Výzvy sú to, čo robí život zaujímavým a ich prekonávanie je to, čo ho robí zmysluplným. Začni si už teda konečne veriť a pusť sa do toho. Dokáž si, že na to máš. Testuj svoje limity a keď objavíš ich hranice, prekonaj ich.

Búraj hradby, prekonávaj problémy a neprestávaj napredovať, zlepšovať sa a pracovať na sebe. Veď o tom to celé je. To by mal byť ultimátny cieľ každého. Stávať sa lepším a lepším, rásť ako osoba, rásť ako človek.

Pretože neviem ako ty, no ja som tým úplne posadnutý. V živote chcem dokázať veľké veci, a tak je toho predo mnou ešte mnoho, čo sa musím naučiť, v čom sa musím zdokonaliť.

A keďže viem, že si jediné prekážky vytvárame sami našimi myšlienkami, nemám v pláne v tom pokračovať. Nebudem stavať múr tam, kde je cesta. Nebudem hľadať problém tam, kde je riešenie. Veď prečo aj, hm?

To, že niečo nevieš teraz, neznamená, že sa to nemôžeš naučiť. Uver, že to dokážeš, začni na sebe poctivo makať a si na pol ceste tam. 😉

5. Daj svojmu životu zmysel

,,Zmyslom života, je dať životu zmysel.“ – Robert Byrne

Ak sa nepokúšaš splniť si svoje sny, o čom je potom tvoj život?

Veď žiť náš život bez toho, aby sme mu zadali cieľ, bez toho, aby sme mu dali zmysel, je ako vystreliť šíp a nemieriť na žiaden terč. Je to strata času a energie.

Toľkí svoj život prežijú iba do jeho dĺžky, no zabudnú na jeho hĺbku. Pretĺkajú sa životom, hľadajúc jeho zmysel, s úplným nepochopením toho, o čo tu v skutočnosti ide. Zmysel života nenájdeš, musíš mu ho dať.

Okrem života samého si dostal do rúk ďalší ohromný dar, a to možnosť nakladať s ním podľa vlastnej vôle, podľa vlastných predstáv. Môžeš byť skrátka kýmkoľvek chceš a robiť čokoľvek chceš. Tak ho využi, pretože nikto iný to za teba nespraví.

Deň, kedy môžeš zmeniť svoj život začína každé ráno. Stačí sa rozhodnúť a spraviť prvý krok k zmenám, ktoré si vo svojom živote želáš. Môžeš si vytýčiť ciele, začať pracovať na svojej budúcnosti alebo si len stiahnuť E-Book, ktorý ti v zmene pomôže. Ako napríklad 8 Chýb, Ktoré Sabotujú Tvoje Rozhodnutie Zmeniť Svoj Život. Okrem toho, že sa stretáva s perfektnými ohlasmi, je zdarma a skutočne ti môže pomôcť zmeniť tvoj život. Tak sťahuj. 😉

6. Zapál sa pre niečo

,,Nepýtaj sa, čo potrebuje svet. Pýtaj sa, vďaka čomu sa cítiš nažive. Pretože to, čo svet potrebuje, sú ľudia, ktorí sú nažive.“ – Howard Thurman

V živote by si sa mal pre niečo zapáliť, pretože v krematóriu už bude neskoro. Veď najsilnejšia zbraň je ľudská duša v ohni. Človek, ktorý horí vášňou, je ako nákaza. Šíri ju okolo seba, akoby to bola nejaká baktéria. Chrípka.

No tá vášeň je omnoho chytľavejšia. Ľudia chcú byť nakazení. Chcú byť toho všetkého súčasťou. Aj oni sa tak chcú cítiť. Aj oni chcú mať v živote niečo, po čom budú toľko túžiť. Preto sa vraví, že nájdi prácu, pre ktorú sa zapáliš a peniaze prídu samé. Pretože ľudia ťa začnú nasledovať. Podporovať. Pomáhať. Hnať ťa dopredu.

A nielenže tým dokážeš prospieť svojmu okoliu, teba to takisto spraví neskonale šťastným. 😉

Ak sa ti myšlienky v článku páčia, tak si daj od tohto náruživého čítania menšiu pauzičku a lajkni MOTIVATION-MANa na Facebooku. Zaistíš si tým to, že ti ďalšie zaujímavé články neujdú. Jeden klik a o ďalšie nadupané riadky budeš mať postarané. Tak šup. 😉

7. Ži podľa seba, nasleduj svoje zásady a zostaň verný svojim princípom

,,Nie je ťažké robiť rozhodnutia, akonáhle spoznáš svoje hodnoty.“ – Roy E. Disney

Spokojný budeš až vtedy, keď budeš žiť svoj život podľa seba. Buď verný svojim presvedčeniam a konaj na ich základe. Postav sa za svoju vec a nauč sa hájiť svoje názory.

Tvoje zásady a hodnoty budú štiepiť tvoj osud. Na ich základe sa bude formovať tvoja budúcnosť, tak sa uisti, že sú pevné a správne. Ovplyvnia tvoje rozhodnutia, budú ti udávať smer a budovať charakter, tak ich nikdy nespochybňuj.

Moment, v ktorom som si ja stanovil zásady, podľa ktorých chcem prežiť svoj život, zmenil všetko. Otočil ho o 180 stupňov a pomohol mi na cestu, ktorej kráčanie si neskutočne užívam. Ak sa chceš inšpirovať, prečítaj si o nich viac v článku Desatoro Zásad, Podľa Ktorých Chcem Prežiť Svoj Život. Ten ťa zaručene nakopne. 😉

8. Miluj vášnivo

,,Vlastniť naše príbehy a milovať samých seba v priebehu času, sú tie najodvážnejšie veci, aké kedy spravíme.“ – Brené Brown

Ako povedal John Lennon „Láska je odpoveď“. Na čo, pýtaš sa? Na všetko.

Začni tým, že začneš milovať seba samého a zmení sa ti celý svet. Život ti začne opäť chutiť. Zážitky budú intenzívnejšie, smiech bude dlhší, jedlo bude chutnejšie.

Ono druhí ľudia iba ťažko uvidia dôvody, pre ktoré by ťa mali milovať, keď ich nevidíš sám. Začni so sebou teda zachádzať s rešpektom a s úctou. Začni sa chváliť za svoje úspechy a odpúšťať si svoje chyby. Zaflirtuj so svojim odrazom v zrkadle. Buď na seba jednoducho pyšný.

A hneď potom začni milovať svoj život. Miluj každú jednu činnosť, ktorú cez deň robíš. Miluj svojich priateľov, miluj svoju najbližšiu rodinu. Zamiluj sa do toho pocitu, že si zdravý, že si pánom svojich myšlienok, že žiješ. Zhlboka dýchaj. Precíť tie momenty, kedy ješ dobré jedlo, či tie, v ktorých zahasíš svoj smäd pohárom studenej vody.

Miluj jednoducho všetko to, čo v živote máš a buď za to taký vďačný, aký len byť vieš. A ak by si potreboval menšiu pripomienku všetkých vecí, za ktoré by si vďačný byť mal, určite si prečítaj článok 14 Dôkazov, Ktoré Ťa Presvedčia, Že Sa Ti Darí Lepšie, Ako Si Myslíš. Ten ti ich pripomenie veľmi rýchlo. 😉

9. Objav svoje pravé Ja

,,Narodil si sa ako originál, tak nezomieraj ako kópia.“ – John Mason

Jednou z najväčších výziev v živote, je zostať samým sebou vo svete, ktorý sa ťa snaží spraviť rovnakým, ako sú všetci ostatní. Nesnaž sa byť niekým iným, len aby si zapôsobil na druhých. Buď sám sebou, pretože iba tak k sebe pritiahneš tých skutočných priateľov, tú pravú lásku.

Buď jedným z mála, nie jedným z mnohých. Pretože originál je vždy vzácnejší, ako kópia. Pretože, ak sa budeš snažiť naplniť očakávania druhých o tom, kým by si mal byť a čo by si mal robiť, nikdy nebudeš skutočne slobodný. Nikdy nebudeš šťastný, nikdy nebudeš spokojný.

Až keď budeš osobou, ktorou si sa narodil, aby si bol, až vtedy sa dokážeš pozrieť do zrkadla s úsmevom na perách a s hlavou vztýčenou. Nie je to náhoda, že sme sa všetci narodili rozdielni. Každý máme unikátne vlastnosti a dokážeme svetu darovať niečo jedinečné. Nepriprav teda svet o tie svoje tým, že svoju jedinečnosť a odlišnosť zadupeš do zeme a staneš sa jedným z tých bezduchých tieňov, ktoré kráčajú svetom bez povšimnutia.

Nespochybňuj svoju existenciu. Neporovnávaj sa s druhými. Nepodceňuj sa. Si presne taký, akým si byť mal. Dovoľ si byť nedokonalý. Takým by si byť ani nemal, narodil si sa predsa, aby si bol jedinečný, nie perfektný.

Skvelé tipy na to, ako byť ozaj samým sebou, nájdeš v článku 14 Pravidiel, Vďaka Ktorým Budeš Sám Sebou, tak ho určite omrkni. Ver mi, keď ti hovorím, že stojí za to. 😉

10. Zbieraj zážitky, nie veci

,,Zmyslom života je žiť ho. Vychutnávať si svoje skúsenosti naplno a dychtivo a bez strachu sa naťahovať za novšími a bohatšími zážitkami.“ – Eleanore Roosevelt

Tvoje zážitky sú to, z čoho sa tvoj život skladá, tak nech stoja za to. Veď na konci to nie sú roky v tvojom živote, čo sa počíta, ale život v tvojich rokoch. A keď už ten koniec príde a celý tvoj život ti prebehne pred očami, tak sa uisti, že sa budeš mať na čo pozerať.

Ži. Objavuj. Spoznávaj nových ľudí. Cestuj. Zabávaj sa. Veľa sa smej. Buduj si pevné vzťahy. Tráv čas osamote, tráv ho v prírode. Riskuj. Rob všetko to, čo si dokážeš skutočne užiť.

A ak by si potreboval zopár tipov na to, ako si nezabudnuteľné zážitky vytvoriť, inšpiráciu môžeš načerpať v článku 20 Činností, Ktoré Ťa Spravia Najšťastnejším Človekom Na Svete.

Táááák a pre dnes je to všetko. Článok nezabúdaj lajkovať a šérovať, čo ti budú sily a internetové pripojenie stačiť a takisto sa zapíš do NEWSLETTER-u, aby ti ďalšie bombastické články už nikdy neušli. Hoď svoj email do políčka nižšie (pod BIO-m autora) a ja ťa na každý jeden nový článok osobne, rád a zdarma upozorním. 😉

email

email

Získaj prístup ku všetkým naloženým článkom

Tento článok som pôvodne napísal pre ľudí z členskej sekcie. Uvolnil som ho pre všetkých, aby som ti ukázal, aké pecky píšem pre mojich najväčších fans. No nie sú to len články, čo ti členstvo dá. Sú to tiež dlhšie a lepšie videá, súťaže o osobné konzultácie, moje produkty a kopec predmetov od motivation-mana a v neposlednom rade aj komunitné stretnutia! Je toho toľko, čo ti členstvo dá, až sa vlastne divím, prečo členom ešte nie si.

Staň sa teda členom hneď alebo si Zisti o výhodách viac
email

Blogger, online marketingový nadšenec a milovník života. Človek, ktorý sa rozhodol počúvnuť hlas svojho srdca namiesto ohlušujúcich názorov ľudí zo svojho okolia. Človek, ktorý sa rozhodol ísť vlastnou cestou, bez ohľadu na to, aká náročná bude. Človek, ktorý koná na základe vlastného úsudku a učí sa z vlastných chýb. Človek, ktorý sa vyjadruje slobodne a žije podľa vlastného presvedčenia a zásad. Človek, ktorý ŽIJE – neprežíva. A ak by si sa o mne rád dozvedel aj niečo konkrétne a videl pár fotiek, určite klikaj SEM. ;)

Prečítaj si viac o zakladateľovi

Odporúčam ti prečítať si aj tieto články

10 Velikánov, Ktorí Dokázali Zvíťaziť Aj Napriek Bolestivým Zlyhaniam A Nemalým Prekážkam
Ako Veľmi Sa Ti Zmení Život, Keď Prestaneš Vyčkávať A Začneš Žiť A 7 Skvelých Vecí, Ktoré Ťa To Naučí
40 Neuveriteľne Silných Pripomienok, Ktoré Ti Pomôžu Myslieť Pozitívne
4 Novoročné Predsavzatia, Ktoré Najčastejšie Zlyhávajú A Čo Si Stanoviť Namiesto Nich

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Komentáre ( 10 )

 • Mária Šitzová apríl 12, 2016 11:11:21 am

  Všetky tieto úvahy a riadky sa dobrečítajú, ale skutočnosť, realita je iná. Mám 72 rokov, teda konči sa mi život a ja rekapitulujem. Užívať si každú minútu života je pre mňa utrpením, keďže mám nález na chrbtici, celú ju mám zodranú z činností, ktoré prinášal život. Dekalcifikácia si urobila svoje. Bolia ma všetky kĺby, ramená, kríže atď. 24 hodín v kuse. Nepomáhajú analgetiká. Nespím 10 rokov, len tak útržkovite.Zdrav. potiaže mi limitujú chôdzu, váham nad každým zbytočným krokom, lebo mi to robí neskutočné bolesti v stehenných svaloch, krížoch atď. Isiašové bolesti mám každé ráno, celý deň, nohu len ťahám za sebou, lebo oprieť sa o ňu nedokážem bez veľkej bolesti. Lekári mi nevedia pomôcť. Rozhodla som sa pre rizikovú operáciu driekovej časti chrbtice. Hop alebo trop. Ak teraz, keď sedím a píšem tieto riadky, mám bolesti. Neviem a nepoznám bezbolestný stav. Noci len prebdiem. Žijem sama,, ale snažím sa pomáhať iným tým, že aj v bolestiach niečo uvarím, upečiem pre mojich ešte zamestnaných blízkych.
  Susedia sú zlí, zlomyselní, ešte ma urážajú, lebo nie sú empatickí a vychovaní. Bývalí komunisti a eštebáci ešte aj teraz znepríjemňujú život druhým a nezabudli na svoje osvedčené praktiky z ľry komunizmu.
  Tak sa mám usmievať, ale cez slzy a pokrivenú tvár od bolestí. Takéto články sú pre tých, čo sa majú dobre a nezažili nepriazeň v každom smere.

  • Dušan Kadlec apríl 15, 2016 12:52:14 am

   To v akom ste stave Mária ma veľmi mrzí, zdravotné problémy dokážu človeku poriadne znepríjemniť život, mierne povedané.

   No aj keď je to v živote ťažké, musíme ďalej bojovať, pretože keď sa vzdáme, naša situácia sa už nikdy nezmení. S operáciou držím všetkých desať prstov!

   No aby som uviedol myšlienky v článku na pravú mieru. Nepíšem ich preto, aby som ľuďom mazal med okolo úst alebo dával nejaké falošné nádeje. Píšem ich, pretože ono je to skutočne možné. Môžme si život užiť, byť šťastní a žiť naplno! Ono to nie je o tom mať dokonalý život, ale o tom, dokázať sa pozrieť za hranice jeho nedokonalostí.

   Ja som sa nemal dobre a zažil som si veľkú nepriazeň osudu, no rozhodol som sa, že sa o svoje šťastie pobijem. Podarilo sa mi zmeniť seba, zmeniť môj život a chcem ukázať aj ostatným, ako to môžu spraviť tiež.

   Články teda v žiadnom prípade nie sú iba pre ľudí, ktorí sa majú dobre. Tým zdvihnú náladu a povzbudia ich do ďalších krokov, no verím, že tým, ktorým sa nedarí dokážu skutočne pomôcť, poradiť a motivovať ich, aby sa z tej nepriazne osudu dostali. 😉

  • Maja apríl 21, 2016 1:42:36 pm

   Dobrý deň, pani Majka,
   Napodobne má mrzí, že máte popísané problémy. Chcem sa s Vami podeliť o svoju životnú skúsenosť. Moja mama zomrela minulý rok. Nechcem ľútosť, taký je kolobeh života. Štyri roky urputne bojovala s rakovinou, množstvom komplikácií spojených s daným ochorenim, keď vám mesiac čo mesiac lekár prináša horšie a horšie správy. Napriek tomu si dovolím napísať, že toto obdobie si užila naplno, robila veci čo ju napĺňali, tešila sa z maličkosti, naozaj si preniesla svoj život do hlavy, vrhla sa naplno do podnikania, ktoré robila davno, ale posledné roky si tu prácu, ludi a svoje konanie uzivala. Vedela, že času nemá veľa. Nesedela(aj keď mala bolesti) so založenými rukami a nečakala na koniec.
   Tolko zaslzenych oči, čo zostalo po jej odchode si neviete predstaviť. Aj po roku ma zastavujú ľudia a neveriacky krútia hlavou, že takýto človek tu už nie je.
   Aj keď jej nebolo dopriate tu byť veľmi dlho, bola oveľa mladšia ako Vy, nechala po sebe odkaz v srdciach veľkého množstva ľudí.
   Aby som nadviazala na clanok. Moja mama nemala to potešenie čítať Dusanove články. Aj tak pochopila zmysel života. Užívala si ho a robila ho krajší iným 🙂
   Prajem krásny deň.

  • Dušan Kadlec apríl 29, 2016 2:23:57 am

   Skvelý príbeh Maja.

   Ono si nevyberáme, čo sa nám v živote prihodí, no to, ako na to zareagujeme, to máme plne vo svojich rukách!

   A vaša mama toho bola žiarivým príkladom. 😉

   Je to iba na nás. Buď sa zmierime s životom takým, aký nám bol daný alebo začneme akceptovať zodpovednosť za to, že ho máme možnosť zmeniť a začneme podľa toho konať. Život nie je vždy jednoduchý, no stále je nádherný, stále si ho môžme užívať plnými dúškami! 😉

 • SM apríl 12, 2016 1:22:56 pm

  Perfektný článok, ďakujem! 🙂

  • Dušan Kadlec apríl 14, 2016 11:33:21 pm

   Rado sa stalo! 😉

 • veronika apríl 14, 2016 12:28:32 am

  Prajem si len jedno! Aby vsetci ludia na svete si uvedomili to co ty. Aby tvoje clanky boli ako biblia pre krestanov a koran pre moslimov no pochopene spravne a aby sa ludia podla toho riadili kazdy den a boli naozaj stastni a vsetci rovnako, tym padom by si nezavideli no mali by sa radi. To by bol dokonaly svet 🙂

  • Dušan Kadlec apríl 14, 2016 11:40:09 pm

   Veľké prianie Veronika a z časti utopistická predstava, no ja v ľudí verím a spravím všetko, čo bude v mojich silách preto, aby si všetci opäť uvedomili, čo je v živote skutočne dôležité. Aby sa znova zamilovali do života a aby si ho vychutnali tak, ako sa len vychutnať dá! 😉

   A svet nebude pravdepodobne nikdy dokonalý, no môže byť oooooveľa lepší a krajší, no každý musí prispieť svojou troškou. Všetci máme tú moc zmeniť ho! 😉

 • Jirka marec 28, 2017 2:15:30 pm

  Článek moc hezky napsaný, všude píšeš naučit se žít, nauč se prožívat, nauč se prožívat, nauč se nauč se nauč!ale jak?? Nauč se Německy, fajn koupím si učebnici a Budu se učit, jestli se učím dobře dorozumím se a ostatní budou rozumět!ok nauč se žít!! Fajn,ale kde najdu nebo seženu, koupím tu učebnici na život, na zážitky, prožitky učebnici na lásku kde a jak se to člověk naučí,když o tom nic neví???

  • Dušan Kadlec apríl 09, 2017 12:07:51 pm

   Jirka, v každom jednom článku na tomto blogu nájdeš rady a odporúčania na veci, ktoré robiť a ktoré zasa nie, aby sa ti žilo lepšie, ľahšie. Všetci sme rozdielni a v živote nás trápia iné veci, preto si treba vytiahnuť to, čo najviac sedí na ten tvoj. Vraví sa, že ten kto hľadá odpovede, ten ich nájde. A preto sa ti stačí potúlať už len na tomto blogu a nájdeš kopec nápadov a inšpirácie na to, čo môžeš vylepšiť v tom tvojom živote. Ak nie, máš k dispozícii celý internet, kde nájdeš kopec článkov, videí a kníh na špecifické problémy. 😉

   A len tak medzi rečou, na tému ako si život zlepšiť a zjednodušiť som napísal e-knihu, tak určite môžeš omrknúť aj tú…:
   https://motivation-man.sk/ekniha-100-sposobov-ktorymi-si-komplikujeme-zivot/