10 Nenápadných Zlozvykov, Ktoré Ťa Okrádajú o Šťastie

10 Nenápadných zlozvykov, ktoré ťa okrádajú o šťastie

Vraví sa, že sa nakoniec staneš tým, čo opakovane robíš. A ak ti tvoje návyky nepomáhajú, ubližujú ti.

Tu je zopár príkladov takých návykov, ktoré ťa nakoniec okradnú o šťastie, ak im to dovolíš:

1. Prežívanie životných príbehov ostatných, miesto svojho vlastného

Neuspokoj sa s príbehmi úspechu druhých ľudí. Neteš sa z nich natoľko, že zabudneš napísať svoj vlastný.

Navrhni si svoju vlastnú budúcnosť a vdýchni jej život. Máš všetko potrebné, aby si sa stal človekom, ktorým sa stať chceš.

Staneš sa svedkom ohromných zmien hneď, ako sa rozhodneš prevziať kontrolu nad svojím životom. To znamená, že začneš konzumovať menej a vytvárať viac.

Znamená to, že nedovolíš druhým, aby za teba mysleli, rozprávali a rozhodovali.

Znamená to tiež naučiť sa rešpektovať a používať svoje vlastné nápady. Načúvať svojim inštinktom a svojmu srdcu tak, aby si do knihy života dokázal napísať svoj vlastný odsek.

Preto ak chceš, aby tvoj životný príbeh vystúpil a zažiaril ponad príbehmi všetkých ostatných, je tu zopár vecí, ktoré musíš spraviť. Mal by si mu vyčistiť cestu nahor a zbaviť sa všetkých prekážok. Oslobodiť sa od všetkých záťaží, ktoré ťa ťahajú dole a zodvihnúť veci, ktoré ti dávajú krídla.

Svoje najvznešenejšie priania a najväčšie ciele drž blízko svojho srdca a venuj im čas každý deň. Pretože ak ti na nich skutočne záleží a budeš na nich usilovne pracovať, nestretneš sa s ničím, čo by si v živote nedokázal.

2. Vyčkávanie na perfektný moment

Never mýtom ako je „ten správny okamih“. Chvíle nie sú dokonalé, sú také, akými ich spravíme. To ty im dávaš silu a váhu. Toľko ľudí čaká na znamenie, správnu konštaláciu hviezd, ideálne podmienky, či príležitosti bez rizika.

Prebuď sa! Dokonalosť je mýtus, neexistuje.

Tvoja schopnosť dosiahnuť svoj najvyšší potenciál je priamo úmerná tvojmu odhodlaniu jednať tvárou v tvár nedokonalosti. Úspech nedosiahneš, keď natrafíš na ten správny okamih. Uspeješ až vtedy, keď sa naučíš, ako dokonale využiť životné nedokonalosti.

3. Snaha o obrovskú zmenu naraz

Ak chceš zmeniť svet, začni sebou samým, vraví sa. Avšak vykonanie obrovskej zmeny naraz je nemožné. Ak sa o to pokúsiš, zlyháš. Bude to stresujúce, vyčerpávajúce a budeš sa cítiť beznádejne, neschopne.

Potrebuješ si preto uvedomiť, že zmena je proces. Vo svojom živote a v živote ľudí okolo seba dokážeš vykonať aj obrovské zmeny, AVŠAK POSTUPNE, pekne jeden krôčik za druhým. Urči si cieľ, vytvor si plán, rozbi ho do malých krokov a šup do práce.

No daj si tiež pozor na chyby, ktoré dokážu tvoje odhodlanie zmeniť sa úplne zničiť. Tie dokážu byť skutočným tŕňom v päte. No našťastie, všetky som spísal v E-Booku 8 Chýb, Ktoré Sabotujú Tvoje Rozhodnute Zmeniť Tvoj Život. Ak sa teda o zmeny vo svojom živote pokúšaš, je to niečo ako povinné čítanie, tak ho radšej rýchlo sťahuj, kým je zdarma. 😉

A ak sa ti neskôr podarí vyhnúť sa všetkým spomenutým chybám, zmenám v tvojom živote už nebude stáť v ceste NIČ. 😉

4. Pracovanie iba kvôli výplate

Práca bez záujmu je trestuhodná. Dokonca aj keď nie si zo svojej práce supernadšený, mala by ťa minimálne zaujímať.

Uvedom si, že ak budeš modelovať svoj život tak, že v ňom bude tvoja práca niečo, čo si musíš pretrpieť s cieľom zaplatiť svoje účty, celý svoj život stráviš presne tak, v utrpení.

Veď vo svojej práci tráviš minimálne 8 hodín denne. Ako chceš byť potom v živote šťastný, keď budeš polovicu svojho života trpieť?!

Premýšľaj o tom. Toto je tvoj život a tvoja práca zaberie jeho obrovskú časť. Nie je to všetko o peniazoch, je to viac o tebe. Za tie peniaze si v konečnom dôsledku šťastie tak, či tak nekúpiš naspäť.

Ignoruj propagandu ľudí, ktorí hovoria „Nenechaj, aby ťa tvoja práca definovala“. Povedz si radšej „Budem robiť prácu, ktorá ma definuje“. Pretože až vtedy, keď sa to, kým si, bude stotožňovať s prácou, ktorú robíš, až vtedy budeš cítiť obrovské zadosťučinenie a naplnenie. Až vtedy bude mať tvoj život zmysel.

Zrátané a podčiarknuté: Záujem o tvoju prácu sa odrazí na tvojej spokojnosti a tvojom šťastí. Neuspokoj sa s výplatou. Nájdi prácu, ktorá ťa bude baviť a napĺňať. Vtedy budeš schopný dosiahnuť ohromné veci.

Určite ti pomôže článok:
Čo to vlastne znamená hľadať v živote vášeň?

5. Prechovávanie pocitu nenávisti

,,Temnota nedokáže vyhnať temnotu.“ – Martin Luther King

To dokáže iba svetlo. Rovnako, ako nedokáže nenávisť vyhnať nenávisť. Iba láska to dokáže. Úprimne povedané, keď budeš prechovávať pocit nenávisti, zožerie to najlepšie v tebe. Prevezme nad tebou kontrolu a bude riadiť každý jeden krok, ktorý spravíš.

Preto to najlepšie, čo môžeš urobiť, keď ti niekto ublížil je, že sa poučíš, posunieš sa ďalej a nebudeš sa obzerať späť. Odpusti im. No nie preto, že si zaslúžia odpustenie, ale preto, že si TY zaslúžiš pokoj. 😉

[divider_1px]

Ak sa ti myšlienky v článku páčia, tak si daj od tohto náruživého čítania menšiu pauzičku a lajkni MOTIVATION-MANa na Facebooku. Zaistíš si tým to, že ti ďalšie zaujímavé články neujdú. Jeden klik a o ďalšie nadupané riadky budeš mať postarané. Tak šup. 😉

[divider_1px]

6. Neustále obavy a robenie si starostí

Jedného dňa, keď sa obzrieš späť na ten život, ktorý si prežil, zistíš, že väčšina z tvojich starostí a obáv, ktoré ťa toľké roky ničili, sa nakoniec nikdy nenaplnila. Boli teda úplne zbytočné.

Tak prečo sa neprebudiť a neuvedomiť si to už dnes? Veď úprimne, keď sa obzrieš pár rokov dozadu, koľko príležitostí k radosti si zničil zbytočnými starosťami a negativizmom.

Nie je už nič, čo by si pre tie stratené príležitosti mohol spraviť, no stále je tu niečo, čo dokážeš spraviť pre tie, ktoré ešte len prídu. Zahoď preto starosti za hlavu!

Jedného dňa i tak zistíš, že je potrebné, aby si niektoré veci nechal ísť jednoducho preto, že ťa ťahajú dole. Pusti ich. Nedávaj si putá na vlastné členky. Prestaň si nahovárať tie nezmysli. Užívaj si život namiesto toho. A ver mi, je to omnoho jednoduchšie ako sa na prvý pohľad môže zdať.

A keď sa dokážeš zbaviť všetkých tých starostí, obáv, zlosti a žiarlivosti, opäť sa objaví tá osoba skrytá pod povrchom. Opäť vyjde na povrch ten produktívny, kreatívny, šťastný a úžasný človek. Tvoje pravé JA.

Ako sa zbaviť starostí sa dozvieš v článku:
Ako sa účinne zbaviť starostí?

7. Opúšťanie sa nad ťažkosťami

Zlý deň je zlý deň. Rozhodni sa, že to nebude nič viac. Neznamená to, že máš zlý život a taktiež to neovplyvní to, kým si. Vezmi svoje nezdary na vedomie, prispôsob sa im, no nedovoľ, aby ti v mysli narástli a ovplyvnili väčšiu časť tvojho života.

Každý nový deň prináša nové poznatky a nové možnosti. Každý nový deň je nový začiatok – dokonca každá sekunda môže byť novým začiatkom.

Každú chvíľu môžeš nájsť spôsob, ako urobiť ďalší krok vpred na ceste, ktorú si si zvolil. Nemôžeš si zvoliť udalosti, ktoré sa ti v živote stanú, no spôsob, ktorým na ne budeš reagovať, ten máš plne vo svojich rukách. Využi to teda vo svoj prospech.

8. Neustále vyhľadávanie povrchných uspokojení

V živote existujú dva typy spokojnosti – dočasné a trvalé. Dočasný typ spočíva v okamihoch hmotného pohodlia. Keď si niečo kúpiš, keď sa ti niečo podarí. Ten trvalý dosiahneš vďaka postupnému rastu tvojej mysle.

Letmým pohľadom môže byť ťažké rozoznať jeden typ od toho druhého, no časom pravdu uvidíš. A to skutočnosť, že tá trvalá spokojnosť, tá je omnoho lepšia.

A tú si vybuduješ iba cez životné vzostupy a pády, pretože vďaka nim zostane tvoja myseľ sebavedomá a pokojná. Na druhej strane, ten druhý – prchavý pocit spokojnosti, ten ťa veľmi rýchlo opustí a ty sa budeš cítiť opäť pod psa. Až do chvíle, kým sa neobjaví ďalší z tých prchavých pocitov. Preto nie sú hodné získania. Nezameriavaj sa na ne.

9. Zdržiavanie sa v blízkosti ľudí, ktorí ti ublížili

Niekedy sa budeš musieť vzdať ľudí vo svojom živote, nie preto, že ťa nezaujímajú, ale preto, že nezaujímaš ty ich. Keď ťa niekto zraní, znova a znova, zmier sa so skutočnosťou, že tohto človeka nezaujímaš. Alebo, že je slepý a nevidí, čo má pred sebou. Tak či onak, v tvojom živote by takýto ľudia miesto mať nemali.

Je ťažké prehltnúť tú pilulku, no ten liek potrebuješ. Už sa viac neusiluj získať si ich pozornosť. Nestrať už ani len jednu sekundu svojho života tým, že sa im budeš snažiť niečo dokazovať. Pretože ono vlastne neexistuje nič, čo by si im dokazovať musel!

10. Preceňovanie zákonu príťažlivosti

Stýkanie sa s niekým len preto, ako vyzerá navonok, je akoby si si vybral svoje obľúbené jedlo iba na základe jeho farby namiesto jeho chuti. Nedáva to zmysel, však?!

Láska je chémia. Nedá sa vidieť, môžeš ju iba cítiť. Občasné vypustenie pary môže byť fajn, no zakladanie vzťahu na základe výzoru druhej osoby je podľa mňa padnuté na hlavu. Fyzická príťažlivosť je síce dôležitá, no na fungujúci vzťah to nestačí ani z ďaleka.

Niekto si jednoducho užíva vôňu mäty a niekto si užíva vôňu ruží. Každý to má v sebe a bojovať proti tomu sa skrátka nedá.

Tak a toto bolo 10 zlozvykov, ktoré ťa nakoniec okradnú o šťastie, ak ich budeš vo svojom živote pestovať. Daj si na ne pozor a vyhni sa im alebo im sprav okamžitý koniec v prípade, že si ich doteraz vo svojom živote mal.

Možné východisko: Aby si neostal negatívne naladený, určite si prečítaj aj o rozhodnutiach, ktoré ťa spravia omnoho šťastnejším a tvoj život omnoho veselší. Viac v článku 10 Rozhodnutí, Ktorými Si Šťastní Ľudia Vyberajú Šťastie.

A nakoniec, na záver článku, ti prezradím ešte 11. zlozvyk, ktorí mnohí majú. A to ten, že po prečítaní článku, ktorý sa im páčil, odchádzajú bez toho, aby ho podporili. Nebuď ako oni!

Autor potom môže byť ľahko frustrovaný a deprimovaný. Preplakať každú jednu noc sám, doma, s flašou vína v ruke a cez tie krokodílie slzy stískať vankúš od toľkej osamelosti. A TY to budeš mať na svedomí! 😀

Preto, ak sa ti článok páčil, zdieľaj ho alebo aspoň lajkni. Je to najmenej, čo môžeš spraviť, aby si ho podporil. 😉

Takisto sa nezabudni zapísať do NEWSLETTER-u, aby ti podobne naložené články v budúcnosti neušli. Stačí hodiť svoj email do políčka nižšie (pod BIO-m autora) a v schránke si nájdeš nový článok každý týždeň. 😉

Článkom som sa inšpiroval na tomto mieste.