10 Rozhodnutí, Ktoré Oľutuješ v Najbližších 10-tich Rokoch

10 Rozhodnutí, ktoré oľutuješ v najbližších 10-tich rokoch

„Ak by som to bol…“ Týchto pár slov pokope vytvára začiatok jednej z najsmutnejších fráz v slovenskom jazyku.

Tu je 10 rozhodnutí, ktoré k tejto fráze v najbližších rokoch nevyhnutne povedú. Tiež povedú k smútku a k výčitkám, preto si na ne musíš dať pozor!

Sú to:

1. Nosenie masky za cieľom zapáčiť sa druhým

Ak tvár, ktorú ukazuješ svetu, je iba maska, onedlho pod ňou neostane nič. Pretože ak sa budeš príliš sústrediť na to, ako ťa vnímajú ostatní alebo na to, koho z teba chcú mať druhí, zabudneš na to, kým si v skutočnosti.

Prestaň sa preto báť súdenia druhých. Zabudni na všetky tie „Ako to bude vyzerať“ alebo „Čo by na to povedali druhí“. Sám predsa najlepšie vieš, kým si a čo má pre teba najväčšiu hodnotu. Máš to vo svojom srdci.

Nemusíš byť dokonalý na to, aby si okúzlil a inšpiroval ďaľších ľudí. Inšpiruj ich práve tým, ako sa vysporiadaš so svojimi nedostatkami a chybami.

2. Svoju nečinnosť, keď za teba tvoje sny vybuduje niekto iný

Najväčšou výzvou v živote je objavovanie toho, kým si. Druhou najväčšou výzvou je byť šťastným s tým, čo objavíš. Obrovskú časť v oboch výzvach zohrá práve rozhodnutie, že budeš úprimný k sebe, k svojim snom a k svojim túžbam.

Máš okolo seba ľudí, ktorí s tebou nesúhlasia? Sú tam tí, ktorí hovoria, že by si to nemal robiť, že ti to nevyjde a že nemáš šancu? Výborne! Znamená to, že v živote robíš vlastné rozhodnutia a vydal si sa vlastnou cestou.

Niekedy možno spravíš veci, ktoré budú pre druhých šialené, no ak sa pristihneš taký nadšený, že stratíš pojem o čase, vtedy budeš vedieť, že si na správnej ceste.

A ak by si bol ešte náhodou stále v pomikove a nevedel nájsť zopár dobrých dôvodov, prečo tie svoje sny nasledovať, určite si prečítaj článok 20 Dôvodov, Pre Ktoré By Si Mal Nasledovať Svoje Sny, ten ti tie najdôležitejšie pripomenie. 😉

3. Zdržiavanie sa v negatívnej spoločnosti

Nedopusti, aby ťa niekto nakazil svojim zlým životným postojom. Nedovoľ, aby sa ti niekto s negatívnym prístupom k životu dostal do hlavy. Je to iba na tebe. Oni nemôžu zmačknúť spúšť, ak im do rúk sám nevložíš zbraň.

Keď si spomenieš, že zdržiavanie sa v spoločnosti negatívnych ľudí je voľba, namiesto povinnosti sa oslobodíš, namiesto hnevu budeš cítiť súcit, namiesto chamtivosti veľkorysosť a namiesto úzkosti trpezlivosť.

4. Tvoje sebecké a egoistické správanie

Život naplnený dobrými skutkami a prežitý s dobrým charakterom ti bude najlepším náhrobkom. Tí, ktorých si inšpiroval a zdieľal s nimi svoju lásku, si budú pamätať, ako sa v tvojej spoločnosti cítili dlho potom, ako tvoj čas na tejto zemi vyprší.

Preto vyri svoje meno do srdcí ľudí, nie do kameňa. Pretože to, čo si urobil pre seba samého, zomrie s tebou, no to, čo si urobil pre druhých a svet, tu zostane navždy.

5. Odmietanie zmeny a rastu

Ak chceš spoznať svoju minulosť, pozri sa na svoje súčasné podmienky. Ak chceš spoznať svoju budúcnosť, odpoveď hľadaj vo svojich dnešných skutkoch. Musíš nechať odísť to staré, aby si uvoľnil cestu novému. Pretože to, čo bolo, je aj tak už dávno preč a nevráti sa to.

Ak si to uvedomíš už teraz, dokážeš podniknúť kroky, ktoré vyriešia tvoje problémy a zaistia ti lepšiu budúcnosť. No keď budeš túto skutočnosť aj naďalej odmietať, o pár rokov budeš stále na tom istom mieste ako si teraz.

Zmena znamená pokrok a je jedinou nemennou vecou na svete. A keď už je o tom reč, veľmi dobrou pomôckou pri všetkých tých zmenách, ktoré vo svojom živote chystáš, ti dokáže byť E-Book – 8 Chýb, Ktoré Sabotujú Tvoje Rozhodnutie Zmeniť Svoj Život. Sťahuj, je zdarma. 😉

6. Vzdávanie sa, keď to začína byť príliš ťažké

Neexistujú žiadne zlyhania. Sú tu iba chyby a z tých sa treba poučiť. Aj keď sa nič nevyvíja tak, ako si očakával, nebuď frustrovaný a NEVZDÁVAJ SA! Nauč sa, čo môžeš a posuň sa ďalej.

Tí, ktorí spravia aspoň jeden malý krok napred aj v ťažkých časoch nakoniec zvíťazia. Pretože konečné víťazstvo sa skladá práve z tých malých víťazstiev v súbojoch so sebou samím.

Je to proces, ktorý pozostáva z malých krokov, rozhodnutí a akcií, ktoré sa na seba postupne naviažu a nakoniec povedú k tej epickej chvíli obrovského triumfu.

7. Pokúšanie sa o riadenie a kontrolu nad každou maličkosťou v tvojom živote

Života by si sa mal jemne dotýkať a smerovať ho tým správnym smerom, nie sa ho pokúšať uškrtiť. Niekedy jednoducho musíš relaxovať a nechať život nech sa deje, namiesto neustálych starostí a pokusov o jeho mikromanažovanie.

A tak starosti, ktoré si robíš, sú úplne zbytočné, pretože nikdy nemôžeš vedieť, čo ti život prinesie. Svoju budúcnosť si môžeš (a mal by si si ju!) naplánovať, no ovplyvníš iba svoje dnešné kroky, neovplyvníš to, čo ti prinesie zajtrajšok. Preto sa tiež hovorí, že o tvojom budúcom úspechu rozhodne práve to, ako sa počas svojej cesty dokážeš vysporiadať s okolnosťami, dobrými, i tými zlými.

Nauč sa teda životu trošku popustiť uzdu a nezvieraj ju, čo ti sily stačia. Zhlboka dýchaj. Keď sa prach usadí a ty opäť uvidíš korunky stromov príležitostí, vtedy sprav ďalší krok.

Nemusíš mať všetko pod drobnohľadom, aby sa ti v živote stali úžasné veci. Všetko je v živote v úplnom poriadku, či si to už pochopil alebo ešte nie. Možno to ešte nevidíš, no chce to čas, aby si si dokázal pospájať všetky body.

8. Uspokojovanie sa, i keď vieš, že si zaslúžiš viac

Buď dostatočne silný na to, aby si niektoré veci dokázal nechať ísť a buď dostatočne múdry na to, aby si si počkal na veci, ktoré si zaslúžiš. Niekedy budeš musieť byť knokautovaný tvrdšie, ako si kedy bol, aby si dokázal povstať vyššie, ako si stál kedykoľvek pred tým.

Niekedy potrebuješ slzy, aby ti prepláchli oči a ty si mohol vidieť príležitosti pred tebou omnoho jasnejším pohľadom. Neuspokoj sa. Nikdy!

[divider_1px]

Ak sa ti myšlienky v článku páčia, tak si daj od tohto náruživého čítania menšiu pauzičku a lajkni MOTIVATION-MANa na Facebooku. Zaistíš si tým to, že ti ďalšie zaujímavé články neujdú. Jeden klik a o ďalšie nadupané riadky budeš mať postarané. Tak šup. 😉

[divider_1px]

9. Nekonečné vyčkávanie na zajtrajšok

Skutočným problémom je, že si často myslíme, že máme oveľa viac času, ako skutočne máme. Až sa jedného dňa prebudíme a nebudeme mať viac čas robiť veci, ktoré sme vždy chceli.

A až nastane ten čas, budeš mať buď splnené sny a dosiahnuté ciele, ktoré si si niekedy stanovil alebo budeš mať kopec výhovoriek, prečo sa ti ich dosiahnuť nepodarilo. Záleží na tom, čo urobíš dnes a nie na tom, čo si povedal, že spravíš zajtra.

10. Svoju lenivosť

Svet ti nedlží nič, to ty mu niečo dlhuješ. Takže prestaň stále snívať a rozprávať o tom, čo by si robiť chcel a namiesto toho to aspoň jedinýkrát v živote sprav. Prevezmi za svoj život zodpovednosť – prevezmi nad ním kontrolu.

Si potrebný a si jedinečný. Nie je čas na to, aby si tu iba postával a čakal na niekoho, kto niekedy niečo spraví. Niekedy je dnes a ten niekto, koho svet potrebuje, si TY!

Tak a to bolo pre dnešok všetko. Ak by si po tomto dramatickom, no stále neuveriteľne naloženom, článku začal premýšľať nad vecami, ktoré ak vykonáš – neoľutuješ, mám pre teba skvelý tip! Kukni článok 21 Vecí, Ktoré By Si Mal Pre Seba Začať Robiť a prečítaj si riadky, v ktorých nájdeš kopec rád, ako dať svoj život opäť do poriadku. 😉

A ak ešte náhodou neodoberáš NEWSLETTER, hanbi sa! Ani to radšej nehovor nahlas a rýchlo hoď svoj mail do políčka nižšie (pod BIO-m autora). Potom sa budem tváriť, že som si tento tvoj prehrešok nevšimol a opäť budeme virtuálny kamaráti. 😀 A Samozrejme, na každý ďalší článok ťa upozorním.

P.s.: Zdieľanie, lajkovanie a posielanie článku kamarátom je stále dovolené, tak sa nehanbi a smelo do toho. 😉