10 Silných A Inšpiratívnych Výrokov, Ktoré Ti Pomôžu Kráčať Ďalej V Ťažkých Časoch

Žena bojuje s ťažkými časmi

Ak občas mávaš tie temné a pochmúrne dni, je to v poriadku. Ak mávaš náladu pod psa, nechuť do života, odpor postaviť sa ráno z postele, je to v poriadku.

Život totižto nie je len o dúhach, motýľoch, šťastí a bezhraničnej radosti. Je aj o tých ťažkých časoch, náročných súbojoch a chvíľach, kedy máš pocit, že ti pukne srdce žiaľom.

A práve vtedy potrebuješ inšpiráciu, aby si vládal kráčať ďalej. Práve vtedy potrebuješ povzbudiť, aby si mal silu vztýčiť hlavu a nedať sa nezdarmi stiahnuť dole. Práve vtedy potrebuješ potľapkať po pleci a počuť, že i keď to tak nevyzerá, všetko je tak, ako byť má… Že všetko bude opäť dobré.

A presne to nájdeš v tomto článku! 10 inšpiratívnych výrokov, ktoré ti pomôžu kráčať ďalej. Tu sú:

1. „Máš dovolené kričať, máš dovolené plakať, no neopováž sa to vzdať!“ – Neznámy

Mnohí ti povedia, že ak ti život dáva citróny, mal by si si z toho spraviť limonádu. To by bolo oukej, no niektorým nám život nedá chutné a zdravé ovocie. Niektorým z nás dá jed, ktorý infikuje našu dušu a naše srdce. Otravu, ktorá nás pripraví o všetky sny, ciele a vôbec vôľu skúšať to ďalej. No bez ohľadu na to, aké to máš náročné, nesmieš sa vzdať!

Mysli na to, čo ťa čaká v cieli. Mysli na to, ako veľmi to chceš. Mysli na to, akú ďalekú cestu si už prešiel. Mysli na všetkých tých, ktorým chceš dokázať, ako veľmi sa v tebe mýlili. Mysli na to, prečo si vlastne začínal, no hlavne, hlavne to nevzdávaj. Prečo? Pretože osobu, ktorá sa nevzdáva, je nemožné poraziť! A keď budeš unavený? Vyčerpaný? Vtedy sa nauč odpočívať, nie to vzdať!

A áno, ja viem, že je to ťažké kráčať ďalej, po všetkých tých ranách, ktoré ti život uštedril. No ver mi, omnoho ťažšie je vzdať sa, keď vieš, že lepší život je to jediné, čo v skutočnosti chceš.

2. „Rast je bolestivý. Zmena je bolestivá. No nič nebolí ani z ďaleka tak, ako zostať zaseknutý na mieste, na ktoré nepatríš.“ – Mandy Hale

Áno, tieto veci nie sú zrovna jednohubky. Bolia. Sú plné námahy a prekážok. Nútia nás čeliť našim strachom, stavať sa zoči voči problémom a vychádzať ďaleko za hranice našej zóny komfortu.

Ak však chceš od života viac, nevyhneš sa im. Na každý vyšší level tvojho života, ktorý pred tebou leží, budeš totižto potrebovať vyššiu verziu samého seba. Lepšiu. Silnejšiu. Odolnejšiu a múdrejšiu. Nevyberaj si teda neustále to, čo je ľahšie… Vyber si konečne to, čo je pre teba lepšie!

A ak by si sa nedaj bože pohol vpred rád, no cítiš sa zaseknutý a nevieš ako ďalej, prečítaj si článok Ak Sa Cítiš Zaseknutý Na Mieste, Týchto 7 Citátov Si Teraz Potrebuješ Prečítať. Ten už ti pomôže pohnúť sa z miesta. 😉

„Presne tak, ako divoké kvety. Musíš si dovoliť rásť na všetkých tých miestach, na ktorých si druhí mysleli, že nikdy nebudeš môcť.“ – E. V.

3. „Každý sa môže vzdať, je to to najjednoduchšie, čo môžeme spraviť. No udržať sa na vlastných, i keď by všetci rozumeli, keby si spadol na kolená, to je skutočná sila.“ – Neznámy

Tie najobdivuhodnejšie úspechy, tie najinšpiratívnejšie príbehy, tie všetky sú pretkané tými najbolestivejšími pádmi a najbolestivejšími príhodami. Je to práve tá sila, ktorú nájdeme v tých najtemnejších časoch, ktorá presvieti všetky naše zajtrajšky. Tá sa stane tým vnútorným palivom, ktoré nás poženie vpred. Tá sa premení na neukojiteľnú túžbu žiť lepšie. Dokázať to aj navzdory nepriazni osudu. Uspieť aj napriek tomu, že ti to nebolo súdené. A ak v sebe túto silu nájdeš a odmietneš sa zmieriť so svojou ťažkou situáciou, už nič ťa v živote nedokáže zastaviť… Už nič ťa nedokáže zraziť na kolená!

„Ťažké časy často pripravujú obyčajných ľudí na neobyčajný osud…“ – C. S. Lewis

4. „A tu si, žiješ, aj na vzdory tomu všetkému.“ – Rupi Kaur

Koľkokrát si už v živote čelil problémom, ktoré si si myslel, že neprekonáš? Koľko -krát si sa v mysli nechal uniesť do budúcnosti plnej tých najhorších možných scenárov? Koľkokrát si si už povedal, že toto je tvoj koniec? Tak koľkokrát, hm? Je to až smiešne však…?! Bez ohľadu na tvoju odpoveď, aj napriek tomu všetkému, stále si tu! Nestrácaj preto vieru v lepšie zajtrajšky. Nestrácaj preto vieru v seba. Bojuj.

5. „Nikto nás nepríde zachrániť. Nikto nesmie a nikto nemôže. Iba my sami musíme kráčať vlastnú cestu.“ – Budha

Tak veľa ľudí neustále vyčkáva, akoby mali prísľub nejakého superhrdinu, že ich príde zachrániť. Vytrhnúť z tej mizérie, schmatnúť okolo pásu a vyletieť s nimi ku hviezdam. Akoby čakali na hrdinského princa, ktorý sa obetavo hodí do súbojov so všetkými ich problémami a prekážkami a zotne hlavu všetkým tým kostlivcom, ktorí sa nám ukrývajú v skriniach.

A to je tak strašne smutné. Pretože nikto nepríde. Nikto nás nespasí. Je to len a len naša úloha. No čo je na tom najsmutnejšie?! Že keby sa ľudia poriadne zahľadeli do zrkadla, zbadali by osobu, ktorá je zodpovedná za naplnenie všetkých ich modlitieb. Zbadali by človeka, ktorý dokáže aj nemožné. A preto možno… Možno je najvyšší čas, aby si sa konečne sám stal hrdinom svojho vlastného príbehu.

A len tak medzi rečou, ak by si v tomto smere potreboval povzbudenie, inšpiráciu, odvahu či silu, tak vedz, že pre teba mám presne to, čo potrebuješ! Napísal som úžasnú knihu Zo Dna Ku Hviezdam (alebo Ako v živote zvíťaziť aj napriek nepriazni osudu a ťažkým časom), ktorá je plná inšpiratívnych riadkov, kvalitného čítania a hlavne rád, ktoré tak veľmi potrebuješ. Informácií, ktoré ti dokážu zmeniť život na nepoznanie! 😉

Kniha Zo Dna Ku Hviezdam

Alebo si stiahni úryvok z knihy TU a presveč sa aká je skvelá na vlastnej koži. No späť k článku.

6. „Všetci v sebe máme obrovskú rezervu sily, o ktorej sme netušili, ktorá sa objaví vždy, keď nás život podrobí testu.“ – Isabel Allende

Na tomto svete som síce iba chvíľku, no čo to už som zažil a z vlastnej skúsenosti ti môžem povedať, že keď sa teraz obzriem späť, vidím tam množstvo vecí, ktoré stále nechápem, ako som mohol zvládnuť. Zradu, ťažké časy, nedostatok peňazí a dlhy, ťažké choroby v rodine a smrť blízkych. Nikdy by som nepovedal, že toto všetko ustojím, najmä keď sa to na mňa všetko zosypalo behom pár rokov, no zvládol som. A ty to zvládneš rovnako tak. Ver mi… Si ďaleko silnejší, ako si myslíš!

„Nikdy nevieš, aký si silný, až kým byť silným nie je jedinou možnosťou, ktorú máš.“ – Bob Marley

7. „Pamätaj si, že aj tie najhoršie dni v tvojom živote, majú len 24 hodín.“ – 10 Word Story Poet

Niektoré dni sú skrátka na figu. No zopár zlých dní ešte neznamená zlý život. Takže hlboký nádych. Hlboký výdych. A kráčaj ďalej. Zajtra, spolu s novým východom slnka, dostaneš nové príležitosti a nové šance zmeniť všetko to, čo ti dnešok pokazilo. Pravdou totižto je, že sa občas musíš prebojovať cez tie najhoršie dni svojho života, aby si sa dostal k tým najlepším!

„Nikdy neľutuj ani jeden deň vo svojom živote. Tie dobré dni ťa spravia šťastnejším, tie zlé dni ťa spravia skúsenejším, tie najhoršie ti dajú lekcie a tie najlepšie ti dajú spomienky.“

8. „Keď sa obzriem späť na môj život, vidím bolesť, chyby a zlomené srdce. Keď sa však pozriem do zrkadla, vidím silu, vedomosti a lekcie, ktoré som sa naučil a som na seba hrdý.“ – Neznámy

Vieš ako sa vraví, že všetko zlé sa na dobré obráti? Tak toto je to, čo to znamená. Všetky tie zlé veci, príšerné skúsenosti a zlí ľudia, ktorí nám skrížia cestu, sú iba lekciami, ktoré budeme potrebovať v našej budúcnosti.

A i keď to tak teraz možno necítiš, neskôr za ne budeš vďačný! Budeš hrdý, že si ich zvládol. Budeš rád, že si sa poučil. Budeš rád, že si ťa život podal, no ty si sa nedal.

9. „Nové začiatky sú často krát brané ako bolestivé konce.“ – Lao Tzu

Často zraňujeme sami seba len preto, že odmietame vidieť to dobré, navzdory tomu zlému. Ak sa niečo skončí, mnohokrát nie je nič, čo by sme s tým mohli spraviť. Nemá preto význam trápiť sa a trýzniť. Treba spomínať na to pekné, netrápiť sa tým, na čo nemáme dosah a poddať sa tomu pocitu, ktorý ti našepkáva, že je čas začať niečo nové a uveriť v krásu nových začiatkov.

Zabuchni teda dvere za starými koncami a otvor svoje srdce práve tým, už spomínaným, novým začiatkom.

10. „A keď už si húsenica myslela, že nastal koniec sveta, stal sa z nej motýľ.“ – Barbara Haines Howett

Je to často práve v momentoch, kedy si myslíme, že už nemôžme ísť ďalej. Vo chvíľach, kedy toho máme plné zuby a máme sto chutí hodiť to všetko za hlavu. Keď máme doudierané kolená, oškreté lakte, vyrazený dych a žiadnu energiu nazvyš. Je to práve vtedy, keď sa rozhodneme nevzdať, vypľuť tie horké sliny a kráčať ďalej, kedy sa to zlomí. Prestane sa nám nešťastie lepiť na päty. Usmeje sa na nás šťastena. Uspejeme. Zmeníme sa. Zlepšíme sa. Dospejeme.

Nevešaj teda hneď hlavu. Vytrvaj. Zatni zuby a čím ťažšie to je, o to tvrdšie bojuj. Vtedy sa zmeníš v motýľa!

Tak a to bolo pre dnešok všetko! Ak sa ti článok páčil, určite lajkuj a šéruj ako zmyslov zbavený. Pošli kamošovi, pošli známemu, ktorý momentálne potrebuje povzbudiť alebo kamoške, ktorej chceš zdvihnúť náladu. 😉

Ak by ti bolo inšpirácie málo a potrebuješ jej ďaleko viac, prečítaj si tiež článok 20 Pripomienok, Ktoré Ti Pomôžu Nájsť Silu A Odhodlanie V Ťažkých Časoch. Ten je presne tým, čo potrebuješ vo chvíľach, keď zažívaš krušné chvíľky. 😉

Samozrejme, ani na moment nezaváhaj a rýchlo sa zaregistruj do NEWSLETTER-a, aby ti už žiadny ďalší nadupaný a inšpiratívny článok neušiel. Hoď svoju emailovú adresu do políčka nižšie a ja ťa na každý nový článok rád, osobne a hlavne zdarma, upozorním! 😉