20 Pripomienok, Ktoré Ti Pomôžu Nájsť Silu A Odhodlanie V Ťažkých Časoch

20 Pripomienok, Ktoré Ti Pomôžu Nájsť Silu A Odhodlanie V Ťažkých Časoch
Členská Sekcia / Ťažké časy / 31.08.2017 / 2 / Len pre členov

Život je úžasný dar, ten najcennejší a najúchvatnejší. Hotový zázrak. Je skvelý a nádherný. No pravdou je, že nám občas rozdá rany také tvrdé, akoby sme práve bojovali v ringu so šampiónom ťažkej váhy o titul.

Nikto z nás skrátka životom neprejde bez zranení. Bez škrabancov. Bez zlomenín. Bez utŕžených rán. Občas stratíme ľudí, bez ktorých si to ďalej nevieme predstaviť, občas stratíme tých, s ktorými sme si mysleli, že sme si boli súdení a občas budeme mať dokonca pocit, že strácame vlastný rozum.

V živote budeme čeliť zrade, podlosti, nezdarom, neúspechu, tragédiám a nešťastiu. Chvíľam, kedy to budeme mať chuť všetko zabaliť. Momentom, kedy nebudeme vládať kráčať ďalej. Časom, kedy stratíme nádej v lepšie zajtrajšky.

No v živote to už raz tak chodí. Raz si hore, raz si dole. Raz sa darí, raz drieš biedu. Raz svieti slnko, inokedy je zasa zamračené. Avšak moralizovať nemá význam. Takto to funguje a treba to akceptovať. Zmieriť sa s tým a zariadiť sa podľa toho.

No aj keď už ďalej nebudeš vládať, aj keď to budeš mať chuť vzdať a prestať sa snažiť, nerob to. Šťastie si musíš vybojovať. Zaslúžiť. Pobiť sa oň. Pretože tie ťažké časy neodídu len tak, samé od seba. Musíš sa o to pričiniť. Nazbierať sily a postaviť sa opäť na vlastné. Nazbierať odvahu a postaviť sa svojim problémom čelom. Pozrieť sa svojim démonom do očí a povedať „Stačilo!“. Vyhnať ich zo svojho života. Vyhnať všetkých tých kostlivcov zo svojej skrine.

Iba vtedy sa opäť prebojuješ k tomu životu, ktorý chutí tak skvele. Iba tak budeš opäť spokojný, šťastný a vyrovnaný. Iba tak si dokážeš život začať opäť vychutnávať plnými dúškami.

A ak by si zabojoval rád, no chýba ti povzbudenie, prečítaj si nasledujúce riadky, ktoré ti v ťažkých časoch pomôžu nájsť silu, tie, ktoré ti pomôžu nájsť odvahu.

1. Je v poriadku nevedieť čo chceš robiť a kým chceš byť

V dnešnom svete, kedy sa všetci prezentujú, akoby žili dokonalý život, je ľahké podľahnúť presvedčeniu, že to majú v živote všetci okrem teba vyriešené. Že si všetci plnia sny, že všetci nasledujú svoje ciele a že sa im vo všetkom darí.

No to, čo potrebuješ, je zhlboka sa nadýchnuť a prestať sa opúšťať. Je totižto úplne oukej, nepoznať správne odpovede. Je v poriadku nevedieť, ktorou cestou sa vydať. A nech budeš svoje mozgové závity trápiť sebaviac, ani tie odpovede nenájdeš. A vieš prečo? Pretože tieto otázky si dokážeš zodpovedať jedine pomocou srdca, nikdy nie pomocou rozumu.

Musíš čo-to poskúšať a prežiť, aby si vedel, ktorým smerom ťa to ťahá a ktorým nie. Iba tak zistíš, čo ťa baví, čo ti chutí, z čoho máš radosť a vďaka čomu sa cítiš nažive. A až keď budeš mať v týchto veciach jasno, až vtedy budeš vidieť tie odpovede, ktoré si tak dlho hľadal. Jasnejšie, ako čokoľvek iné, ostrejšie, ako kedykoľvek pred tým.

2. Aj keď sa nevládzeš hýbať, sprav aspoň malilinký krok vpred

Niektorí vravia, že ťažké časy treba prečkať. Že treba vydržať a oni sa pominú. Bohužiaľ, nemyslím si, že je to pravda. Ja som nikdy nečakal. Z mojej skúsenosti totižto lepšie časy vítajú tých, ktorí o ne bojujú. Tých, ktorí niečo spravia preto, aby sa lepšie mali. Uvedom si, že každý jeden krok vpred ťa oddiali od časov, ktoré zažívaš teraz a priblíži ťa k tým, ktoré zažívať chceš. Nečakaj teda, nepoddávaj sa ťažkostiam. Bojuj a kráčaj vpred. Kráčaj v ústrety lepším časom.

„Je lepšie zapáliť aspoň malú sviečku, ako preklínať tmu.“ – John F. Kennedy

3. Nikdy sa nebudeš cítiť úplne pripravený

A preto začni teraz. Začni tam, kde si. Začni so strachom. Začni s bolesťou. Začni s pochybnosťami. Začni, zatiaľ čo sa ti budú triasť ruky, no hlavne začni. Začni a nezastav sa pred ničím. Veci sa totižto zlepšia, keď na nich začneš pracovať.

4. Nezáleží na tom, koľko máš rokov alebo kde si sa v živote ocitol

Vždy môžeš začať od znova. Nikdy nie je neskoro stanoviť si nový cieľ, či začať snívať nový sen. Každý deň je príležitosť na nový začiatok. Každý deň je nepopísaná strana a ty držíš v rukách pero, ktoré doň napíše príbeh dnešného dňa. Tak píš. A nech to stojí za to.

A hlavne si prestaň nahovárať, že si už pristarý, alebo že už je prineskoro, pretože nie je. Tieto presvedčenia ťa akurát oberajú o príležitosť žiť taký život, po ktorom túžiš. O možnosť splniť si svoje sny a ciele. Ale veď čo ti o tom budem zbytočne rozprávať, viac o tom píšem v článku 15 Nenápadných Myšlienok, Ktoré Ničia Tvoje Najväčšie Sny, tak si ho určite nenechaj ujsť. 😉

5. To, čo sa stalo v tvojej minulosti, nerozhoduje o tom, čo sa stane v tvojej budúcnosti

Bez ohľadu na to, aká chaotická a komplikovaná tvoja minulosť bola, tvoja budúcnosť je čistá. Nerozhodnú o nej tvoje minulé chyby, nerozhodnú o nej tvoje minulé prešľapy a zlé rozhodnutia. Rozhodnú o nej rozhodnutia, ktoré spravíš dnes. Rozhodnú o nej činy, ktoré spravíš dnes. Rozumieš? Tvoja budúcnosť sa formuje v tento dnešný deň. Sprav teda všetko pre to, aby ju ovplyvnili čo najlepšie!

6. Všetkým tým, ktorí ti v živote povedia NIE, by si sa mal poďakovať

Odmietnutia sa znášajú ťažko. Nie je to nič, čo chceme počuť. No sú to práve tie momenty, kedy nás druhí odmietnu, keď nájdeme silu spraviť to sami. Sú to tie chvíle, kedy nám nemá kto pomôcť, keď nazbierame odvahu vyskúšať to bez pomoci. Sú to práve tieto okamihy, kedy sa učíme, rastieme, prekonávame samých seba a posúvame limity možného. Buď za ne teda vďačný!

„Som vďačný všetkým tým ľuďom, ktorí mi v živote povedali nie. To vďaka nim som sa to naučiť spraviť sám.“ – Albert Einstein

7. Nedovoľ, aby ťa trápenie stiahlo na dno

Netráp sa, pretože sa na teba vykašľali priatelia, keď si ich potreboval najviac. Nespytuj si svedomie, pretože ti niekto neopätoval city. Nenechaj sa zožierať strachom z toho, že by si to mal skúsiť znova, keď si už raz zlyhal. Prestaň si nahovárať, že si niečo menej, ako ostatní.

Pretože tak to v živote skrátka chodí. Nie vždy nám všetko vyjde. Nie každý je pre nás vhodný. Nie všetci sú skutoční priatelia. Tak sa prestaň trápiť. Neznamená to, že je chyba v tebe. Neznamená to, že si vadný kus.

Týmito vecami si jednoducho musíš prejsť aby si odhalil, kto tí skutoční priatelia vlastne sú. Aby si našiel tú pravú lásku. Aby si získal potrebné lekcie, ktoré budeš pre úspech potrebovať. Musíš sa skrátka prebojovať cez tie najhoršie situácie svojho života, aby si si zaslúžil tie najlepšie. A nie len ty… My všetci musíme!

8. Sústreď sa na veci, ktoré si získal, nie na tie, ktoré si stratil

V živote budeš čeliť nejednej strate. Stratíš blízkych, stratíš rodinu, stratíš priateľov a možno stratíš lásku svojho života. No dôležité je sústrediť sa nie na to, o čo si prišiel, ale na to, čo si získal, kým boli súčasťou tvojho života. Na všetky tie nezameniteľné spomienky. Na všetky tie krásne chvíle. Na všetky tie dni, ktoré by bez nich neboli také úžasné. Na všetky tie rozhovory a na všetky tie lekcie, ktorým ťa priučili. To je niečo, za čo to všetko stálo.

A i keď by si si pochopiteľne želal, aby boli súčasťou tvojho života dlhšie, sám mi povedz, či si myslíš, že si šťastlivec, pretože si ich mal po svojom boku alebo nešťastník, pretože si o nich prišiel…?!

Odporúčam článok 6 Ťažkých Životných Situácií, Na Ktoré Sa Pozeráš Zlým Spôsobom, tam sa tejto téme venujem viac a článok je navyše skvelý. 😉

9. Pripomeň si, že sa so svojimi problémami dokážeš vysporiadať

Wóóów, na chvíľku ťa musím zastaviť, kamarát…

Viem, že si sa akurát rozbiehal a začínal sa naplno ponárať do všetkého toho naloženého textu vyššie, no bohužiaľ, musím ťa na moment zastaviť. Ono to totižto vyzerá, že si sa akosi zatúlal do článku, ktorý som napísal exkluzívne pre fanúšikov z členskej sekcie. A i keď to hovorím len nerád, pretože je tento článok bombový, nie je zdarma.

(V prípade, že už členom dávno si, prihlás v menu)

Aby sme sa pochopili, napísal som kvantum inšpiratívnych, motiváciou nabombovaných a skutočne dlhých článkov, ktoré sú pre všetkých. Koniec koncov, väčšinu z nich si si už isto stihol prečítať a zamilovať, čo ťa doviedlo až k tomuto chlapčiskovi, všakže?! Predsalen, na stránke ich nájdeš skoro dve stovky.
Milujem písanie a teší ma, keď dokážu moje články povzbudiť, pomôcť a nakopnúť a najradšej by som napísal každý jeden pre všetkých a zdarma, no musím myslieť aj na mojich najvernejších fans, ktorí sú svetoví a vďačím im za zaplatené účty, strechu nad hlavou a jedlo v chladničke, a tiež za to, že sa môžem písaniu venovať naplno.
Preto píšem aj exkluzívne články ako je tento. A ty si ho môžeš prečítať tiež! Stačí, ak sa staneš členom. Je to jednoduché. Stačí ti 30 sekúnd a získaš prístup ku skvelým výhodám a materiálu, ako napríklad:

 • Prístup ku každému jednému článku na tomto blogu
 • Prístup k dlhším a lepším videám alebo k ich MP3 záznamu na stiahnutie
 • Webinárom, ktoré ti pomôžu rásť, vždy zamerané na určitú tému
 • Občasné stretnutia
 • Pravideľné súťaže o moje produkty, koučingy, stretnutia a mnoho ďalších naložených cien

A to najlepšie nakoniec. Cena za všetko to, čo dostaneš, je smiešna. Členská sekcia stojí toľko, koľko zaplatíš každý deň za obedové menúčko (4,90€/mesačne). Pozvi ma teda na obed, nech nepadnem hladom a môžem ti aj naďalej prinášať riadky nabité energiou, optimizmom a špičkovými informáciami.

Ako to funguje

1. Vyber si platobnú metódu
Vyber si, či chceš platiť kartou alebo vložením na účet.

2. Vyber si frekvenciu
Či už chceš platiť mesačne, polročne alebo ročne, máš na výber, stačí si zvoliť.

3. Zadaj email
Napíš svoj email, odklikni obchodné podmienky a klikni na Objednať členstvo.

4. A je to!
Hneď po zaplatení ti bude automaticky vytvorené konto, na email ti budú zaslané prihlasovacie údaje a budeš si môcť začať naplno užívať všetky výhody s členstvom spojené. 😉

Predplatné

Cena predplatného za jeden mesiac

3,90

Spôsob platby

Tvoje údaje sú v úplnom 100% bezpečí

email
100%

Blogger, online marketingový nadšenec a milovník života. Človek, ktorý sa rozhodol počúvnuť hlas svojho srdca namiesto ohlušujúcich názorov ľudí zo svojho okolia. Človek, ktorý sa rozhodol ísť vlastnou cestou, bez ohľadu na to, aká náročná bude. Človek, ktorý koná na základe vlastného úsudku a učí sa z vlastných chýb. Človek, ktorý sa vyjadruje slobodne a žije podľa vlastného presvedčenia a zásad. Človek, ktorý ŽIJE – neprežíva. A ak by si sa o mne rád dozvedel aj niečo konkrétne a videl pár fotiek, určite klikaj SEM. ;)

Prečítaj si viac o zakladateľovi

Odporúčam ti prečítať si aj tieto články

10 Velikánov, Ktorí Dokázali Zvíťaziť Aj Napriek Bolestivým Zlyhaniam A Nemalým Prekážkam
Ako Veľmi Sa Ti Zmení Život, Keď Prestaneš Vyčkávať A Začneš Žiť A 7 Skvelých Vecí, Ktoré Ťa To Naučí
40 Neuveriteľne Silných Pripomienok, Ktoré Ti Pomôžu Myslieť Pozitívne
4 Novoročné Predsavzatia, Ktoré Najčastejšie Zlyhávajú A Čo Si Stanoviť Namiesto Nich

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Komentáre ( 2 )

 • peto september 17, 2017 9:59:38 pm

  20 Pripomienok, Ktoré Ti Pomôžu Nájsť Silu A Odhodlanie V Ťažkých Časoch,tuto stranu som zacal citat,a nevedel som po kroku 8 dalej citat ,zaplatil som ako ma to pytal 3,90 a dalej to nefunguje

  • Dušan Kadlec september 17, 2017 10:24:47 pm

   Ahoj Peťo. Po zaplatení ti bol odoslaný email s prihlasovacími údajmi.

   Treba doň kuknúť a prihlásiť sa hore v menu kliknutím na „Prihlásiť sa“.

   A hneď, ako sa prihlásiš, žiaden obsah na stránke už viac nebudeš mať zamknutý! 😉

   Viac informácií nájdeš na stránke:
   https://motivation-man.sk/manual-pre-novych-clenov/

   Ak by si si aj napriek tejto odpovedi, či informáciám na stránke, nevedel s niečim rady, pokojne mi napíš email, cez kontaktný formulár na stránke „Kontakt“. 😉