10 Drsných Životných Právd, Ktoré Si Potrebuješ Uvedomiť, Aby Si Konečne Chytil Svoj Život Do Vlastných Rúk A Začal Skutočne Žiť

10 Drsných Životných Právd, Ktoré Si Potrebuješ Uvedomiť, Aby Si Konečne Chytil Svoj Život Do Vlastných Rúk A Začal Skutočne Žiť
Život / 24.08.2017 / 27

Pravda nie je vždy príjemná. Nie vždy sa dobre počúva a nie vždy nám ulahodí. Niekedy nás dokáže zaraziť. Šokovať. Dokonca zabolieť.

No pravda, i keď drsná, je zakaždým lepšia, ako klamstvo, i keď sa dobre počúva. Pravdu, i keď tvrdú, potrebujeme počuť, aby sme sa v živote dokázali pohnúť ďalej. Aby sme získali sebareflexiu. Aby sme sa zobudili a aby sa nám otvorili oči.

Pretože i keď pred ňou budeme zatvárať oči, zapchávať si uši a utekať, nezmení ju to. To, že s niečim nesúhlasíš, nezmení pravidlá hry. Jediné, čo nám odmietanie pravdy prinesie, bude obrovská väzenská guľa pripnutá na členku, ktorá nám bude brániť žiť, plniť si sny a byť šťastnými.

No ak nie je väzenie to, čo v živote hľadáš, v tomto článku nájdeš schody na slobodu. Východisko. Desať právd, ktoré ťa oslobodia. Desať faktov, ktoré ti otvoria oči. Desať skutočností, ktoré ti pomôžu opäť sa postaviť na vlastné a schmatnúť svoj život do vlastných rúk.

No ja ti môžem iba ukázať dvere. Rozhodnúť sa, či nimi prejdeš, už musíš sám.

Tu sú:

1. Skratky sú mýtus

Žiadne tabletky, vďaka ktorým schudneš za týždeň neexistujú. Žiadne zlaté rybky, ktoré plnia tri želania alebo čarovné prútiky, ktoré ti dokážu pomocou jednoduchého zaklínadla splniť každý jeden pôžitok.

Žiadne spôsoby, ako zbohatneš za mesiac, omladneš za dva a založíš megalomanskú firmu za tri.

Všetky veci, ktoré za to stoja, si vyžadujú čas. Láska. Podnikanie. Životné šťastie. Zdravie. Priateľstvá. Všetko toto si vyžaduje tvoj čas, tvoju vôľu a tvoje odhodlanie.

A preto pamätaj, že i keď tie skratky a rýchle cestičky vyzerajú lákavo, cestu na vrchol si musíš poctivo vyšliapať. A ak si ju budeš odmietať vyšliapať aj naďalej, celý svoj život stráviš čakaním, že ti už konečne jedna z tých skratiek zafunguje. Toto čakanie ti však neprinesie výsledky. Prinesie ti akurát tak starobu.

2. Ak si chceš užívať výhody, ktoré niektoré veci ponúkajú, musíš sa tiež naučiť akceptovať cenu, ktorú za ne treba zaplatiť

Tieto veci idú skrátka ruka v ruke. No aj napriek tomu toľkí snívajú o odmene bez snahy. O výhre bez rizika. O triumfe bez námahy. O vyznamenaniach bez zásluh.

No sľúb si, že ty nebudeš jedným z nich. Takto svet jednoducho nefunguje. Ak niečo chceš získať, musíš si to zaslúžiť. Musíš si to vybojovať. Vydrieť. Iba tak to dosiahneš. A preto najbližšie, keď na niečo podobné naďabíš, na niečo, po čom budeš neúprosne túžiť, spýtaj sa sám seba, čo si pre to ochotný urobiť. A hneď, ako si odpovieš, tak to aj sprav! Pretože opretý o lopatu jamu nikdy nevykopeš.

Viac som o tomto bode písal v jednom z najšokujúcejších, a pre mňa osobne aj najlepších, článkov na tomto blogu – Najdôležitejšia Otázka V Tvojom Živote. Daj mu teda šancu, otvorí ti oči. Ba čo viac, zamiluješ si ho! ;)

3. Nie si obeť

Niektorým z nás toho život naloží viac, ako vládzeme uniesť. Problém za problémom, nezdar za nezdarom. Neúspech strieda tragédiu, tragédia zasa strieda neúspech a takto to ide dokolečka dokola, akoby to nemalo konca kraja.

Vtedy je výzva zostať nad vecou. Vtedy je ťažké udržať si hlavu zodvihnutú a bojovať o svoje šťastie aj naďalej. Je omnoho jednoduchšie schúliť sa doma do klbka a úplne sa opustiť. Kapitulovať. Priať ten trpký osud. Posťažovať sa kamarátom pri pive a s opovrhnutím sledovať tých, ktorým sa darí, pretože oni nevedia, čo je to skutočné nešťastie. Ani len netušia ako trpko chutí prehra a pád na samotné dno.

Nuž, možno je načase dať sa dokopy, kamarát, pretože mnohí z nich to vedia. Mnohí z nich to dokonca vedia lepšie ako to vieš ty. Poznajú prehry, poznajú porážky a poznajú neúspech.

Dôverne poznajú ten pocit, keď sa človeku lepí smola na päty. Keď mu nič nevychádza a keď sa mu rúti celý život priamo pred očami. Každý v sebe zvádza súboje a vojny, o ktorých ty nemáš ani len potuchy. Niektorí majú v živote práve druhú svetovú.

Nebedákaj teda nad tým, aký máš život ťažký a že ti nič nevychádza a už vôbec sa neporovnávaj s ostatnými. Život nie je vždy prechádzka ružovou záhradou, tak bojuj. Vzmuž sa. Vzchop sa. Pobi sa za svoje šťastie. Koniec koncov, ak chceš, aby sa ti opäť začalo dariť a aby si mal život lepší, nemáš ani na výber.

,,Ak by sme všetci hodili svoje problémy na pílu a videli tam problémy všetkých ostatných ľudí, okamžite by sme tie svoje vzali späť.“ – Regina Brett

4. Nepotrebuješ toho viac, v skutočnosti potrebuješ menej

Viac vecí v šatníku nám akurát tak komplikuje rozhodovanie, čo na seba. Viac nábytku, vecí a spotrebičov nám zasa berie pokoj a priestor potrebný na život.Viac priateľov nás často oberá o príležitosť posilňovať tie najsilnejšie putá s tými najdôležitejšími osobami v našich životoch. Viac aktivít nás stojí viac námahy, viac energie a častokrát aj viac nervov a starostí.

No spomeň si, že menej je niekedy viac. Ak budeš mať menej vecí, budeš im venovať väčšiu pozornosť a viac si ich vážiť. Ak budeš mať menej zapratanú izbu či byt, dovolí ti to voľne sa hýbať, hlboko dýchať a dodá ti to pocit pokoja a slobody. Ak budeš mať menej priateľov, dokážeš sa s nimi stretávať častejšie a budeš môcť investovať viac do vašich vzťahov.

Ak budeš mať menej aktivít, umožní ti to viac si vychutnávať život. Uvoľní ti to priestor na relax, oddych a tiež na užívanie si všetkých tých pôžitkov, ktoré život vo svojej rozmanitosti ponúka.

Nekomplikuj si teda zbytočne život, zjednoduš si ho!

A ak by ťa zaujímali konkrétne tipy ako na to, ak by si si rád život osladil, zjednodušil a odkomplikoval, aby si si ho dokázal viac užiť a vychutnať, mám pre teba presne to, čo potrebuješ. Napísal som úžasnú knihu 100 Spôsobov, Ktorými Si Zbytočne Komplikujeme Život (a ako s tým prestať), ktorá je plná inšpiratívnych riadkov, kvalitného čítania a hlavne rád, ktoré tak veľmi potrebuješ. Informácií, ktoré ti dokážu zmeniť život na nepoznanie! ;)

Kniha 100 Spôsobov, Ktorým Si Zbytočne Komplikujeme Život

5. Ty dávaš svojmu životu zmysel. Ak sa cítiš, že ten tvoj žiaden nemá, je to tvoja chyba

Nikto z nás sa nenarodí s presnou víziou o tom, čo by chcel v živote robiť. Kým by chcel byť. Ako by chcel, aby jeho život vyzeral. Teda, nikto z nás sa nenarodí s takou predstavou, ktorá by mu vydržala. Predsa len, po škole, keď sme boli starší, už nikto až tak veľmi nechcel byť tým smetiarom či požiarnikom.

Väčšina z nás si počas štúdia, či po ňom, spytuje svedomie a trápi mozgové závity s otázkou, čo by mali robiť a ktorým smerom by sa mali vydať. Nevedia, čo ich spraví šťastnými a čo naplní ich život.

No i keď je to po škole pochopiteľné, vtedy bolo vtedy a dnes je dnes. Dospel si a mal si množstvo príležitostí zistiť, čomu by si sa chcel venovať. A aj si to zistiť mal! Pretože predierať sa životom a bedákať, že tvoj život nemá zmysel, je otravné. Veď ozaj, koho to zaujíma?

Ak tvoj život nemá zmysel, tak mu ho daj. Ak nemá smer, tak mu ho daj. Ak máš pocit, že sa nehýbeš vpred, tak sprav niečo preto, aby si sa vpred hýbať začal. Vedz, že život je len a len tvoja zodpovednosť. No to je dobré. To znamená, že ho máš vo vlastných rukách.

Vedz, že nikdy nie je neskoro začať! Dať si v živote nový cieľ, začať snívať nový sen. A preto skúšaj. Objavuj. Skúmaj. Hľadaj to, čo by ťa bavilo a spravilo šťastným. Pátraj po tom, čo by tvoj život naplnilo a dalo mu zmysel. Pretože vieš ako sa to hovorí…

„Kto hľadá nájde.“ – Porekadlo

6. Nič netrvá večne

Krásne a svieže letné večery sa premenia v chladné a pochmúrne zimné noci. Niektorí kamaráti sa ti presťahujú, tí druhí sa zmenia, iní sa pominú. Vzťahy ti zovšednejú alebo stroskotajú. Krásne a silné spomienky ti časom vyblednú a zdravie sa rokmi vytratí.

No i keď to nie je nič pozitívne, tieto zmeny treba akceptovať. Nič totižto netrvá večne. Ani to zlé, ani to dobré. No tak to v živote chodí. Musíš sa s tým zmieriť. No nenadávaj, že sú tieto veci pominuteľné a krátke. Buď vďačný, že si vôbec mal tú príležitosť ich zažiť.

Mať po boku skvelých priateľov. Zažiť obrovitánsku lásku. Mať milujúcich rodičov. Zažiť tie skvelé a šialené párty. Všetky tie krásne dovolenky, výlety a zážitky s ľuďmi, ktorých budeš milovať ešte dlho po tom, ako z tvojho života odídu.

Toto všetko je úžasné privilégium, tak si ho nezabudni vychutnať. Buď za tieto chvíle vďačný. Za maličkosti. Za drobnosti. Váž si ich. Užívaj. Preciťuj. A pamätaj, že i keď sa ti môžu zdať tieto chvíle, a vlastne život samotný, prikrátky, stále je to dar!

A keď už bola reč o tých krátkych a drobných momentoch, ktoré nás spravia dokonale šťastnými, určite si prečítaj článok 30 Najkrajších A Najuspokojúcejších Maličkostí, Ktoré Život Ponúka. V ňom si ich všetky pripomenieš. ;)

7. Nikoho nebude zaujímať to, čo hovoríš, ak budeš konať rozdielne

Slová síce majú váhu, no činy majú ešte väčšiu. Veď dobre urobené je zakaždým lepšie, ako dobre povedané. Inšpiruj sa teda a konaj. Pretože i keď budeš majster slova a expert v prejave a prezentácii, ľudia budú vždy venovať väčšiu pozornosť tomu, čo robíš, ako tomu, čo hovoríš.

Dbaj teda na to, aby boli tvoje slová a činy v súlade. Nehovor jedno a nerob druhé. Akurát si tak budeš znižovať kredit a hodnotu v očiach druhých. Nehovor neustále o svojich plánoch, veľkých snoch a podnikateľských víziách, zatiaľ čo pre svoju rozprávkovú budúcnosť nerobíš nič. Začni na nej pracovať a nenechaj sa nikým odradiť.

Nehovor, aký si dobrý priateľ, keď na ľudí okolo seba nemáš čas. Dokáž im to tým, že ho s nimi budeš tráviť viac. Nepresviedčaj ostatných o tom, čo všetko by si dokázal, keby si chcel, ukáž im, čo všetko v tebe drieme.

Dokáž, že sa v tvojich slovách skrýva pravda. Dokáž, že sa v tvojich slovách skrýva sila. A nedokazuj to len ostatným, dokáž to hlavne sebe! Pretože iba ten, ktorého myšlienky, slová a činy sú v harmónii, iba ten dokáže viesť vyrovnaný a sporiadaný život.

8. To, že sa ti prihodili zlé veci v živote nie je dôvod, prečo tvoj život stojí za figu

Sú ľudia, ktorých položí strata práce v skúšobnej dobe a sú ľudia, ktorých nepoloží ani keď im skrachuje medzinárodná spoločnosť, ktorú od základov vybudovali. Sú ľudia, ktorých položí rozchod s frajerkou po pár mesiacoch a sú ľudia, ktorých nepoloží ani strata celej rodiny a dokážu odovzdať odvahu a silu ďalším, ktorí si podobnými tragédiami prešli. Sú tu tí, ktorí nariekajú, keď si vyvrtnú členok a na druhej strane sú tu tí, ktorí prišli o končatiny a aj napriek tomu žijú plnohodnotný život a nenechávajú sa tým vôbec obmedziť.

Dobre si teda najbližšie rozmysli, či budeš chcieť niekomu začať vešať na nos svoje problémy a vyhovárať sa, prečo nie si šťastný, prečo nepodnikáš, prečo si ešte neschudol a podobne.

„Tvoj život je z 10% to, čo sa ti prihodí a z 90% to, ako na to reaguješ.“ – Charles Swindoll

9. Úspech nám ľahko stúpne do hlavy a zlyhanie nám ľahko zasiahne srdce

Náš skutočný charakter často odhalia naše výšky a naše pády. Zostaň pokorný, keď si na vrchole a zostaň odhodlaný, keď si na spodku. Buď milý a dobrosrdečný, keď sa ti darí a odvážny a smelý, keď zasa nie. No či už budeš hore alebo dole, vždy zostaň sám sebou. Drž si pevné zásady a udržuj si vieru. Vieru v lepšie zajtrajšky. Vieru v seba.

Ak sa ti myšlienky v článku páčia, tak si daj od tohto náruživého čítania menšiu pauzičku a lajkni MOTIVATION-MANa na Facebooku. Zaistíš si tým to, že ti ďalšie zaujímavé články neujdú. Jeden klik a o ďalšie nadupané riadky budeš mať postarané. Tak šup. 😉

email

10. Sám si zodpovedný za to, ako sa cítiš

Tak ako sa dnes cítiš? Vyčerpaný? Nešťastný? Nespokojný? Nenaplnený? Alebo naopak skáčeš od radosti šťastím? Si plný energie? Spokojný so svojim životom? Nadšený z každého nového dňa?

Nuž, nech už sa cítiš akokoľvek, vedz, že to nemá nič spoločné s tým, v akej polohe je Venuša, aké je vonku počasie, či s tým, v akom zvieracom znamení sa nesie tento rok podľa čínskeho kalendára.

To, ako sa cítiš závisí len a len od osoby, ktorú vídaš každé ráno v zrkadle. To, ako sa cítiš závisí od toho postoja, ktorý si voči životu zaujal. Závisí od rozhodnutí, ktoré si spravil a ktoré dnes robíš. Závisí od tvojej voľby zamestnania a toho, ako a s kým tráviš svoje voľné chvíle.

Rozumieš? Závisí len a len od teba!

Preto ak sa cítiš výnimočne, potľapkaj sa po ramene, zaslúžiš si to. No ak sa náhodou cítiš mizerne, spýtaj sa sám seba, či nie je najvyšší čas začať robiť lepšie rozhodnutia. Či nie je čas zorganizovať si svoj život lepšie. To by ti mohlo život zmeniť radikálne!

A keď už sa o tom bavíme, toť si prečítaj článok 10 Rozhodnutí, Ktoré Oľutuješ v Najbližších 10-tich Rokoch, aby si vedel, ktorým sa vyhnúť a následne sa budeš môcť neoblomne pustiť do tých, ktoré ti život v nasledujúcich rokoch vylepšia. ;)

Ak sa ti článok páčil, nezabudni mu svoje sympatie a neoblomnú podporu ukázať a pomačkaj všetky gombíky, za pomoci ktorých článok pošéruješ a polajkuješ, prípadne mi hoď nejaký komentárisko alebo pošli kamošovi, ktorému článok takisto dokáže otvoriť oči. ;)

Okrem toho, nech ťa ani len nenapadne odísť bez toho, aby si sa zapísal do NEWSLETTER-a. Podobné články píšem každý týždeň a iba ak hodíš svoj email do políčka nižšie, tak sa uistíš, že ti žiaden z nich viac neunikne. Pokojne sa teda zapíš a ja ťa na každý nový článok osobne, rád a zdarma upozorním! ;)

email

email

Blogger, online marketingový nadšenec a milovník života. Človek, ktorý sa rozhodol počúvnuť hlas svojho srdca namiesto ohlušujúcich názorov ľudí zo svojho okolia. Človek, ktorý sa rozhodol ísť vlastnou cestou, bez ohľadu na to, aká náročná bude. Človek, ktorý koná na základe vlastného úsudku a učí sa z vlastných chýb. Človek, ktorý sa vyjadruje slobodne a žije podľa vlastného presvedčenia a zásad. Človek, ktorý ŽIJE – neprežíva. A ak by si sa o mne rád dozvedel aj niečo konkrétne a videl pár fotiek, určite klikaj SEM. ;)

Prečítaj si viac o zakladateľovi

Odporúčam ti prečítať si aj tieto články

10 Velikánov, Ktorí Dokázali Zvíťaziť Aj Napriek Bolestivým Zlyhaniam A Nemalým Prekážkam
Ako Veľmi Sa Ti Zmení Život, Keď Prestaneš Vyčkávať A Začneš Žiť A 7 Skvelých Vecí, Ktoré Ťa To Naučí
40 Neuveriteľne Silných Pripomienok, Ktoré Ti Pomôžu Myslieť Pozitívne
4 Novoročné Predsavzatia, Ktoré Najčastejšie Zlyhávajú A Čo Si Stanoviť Namiesto Nich

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Komentáre ( 27 )

 • Alexandra august 27, 2017 1:01:11 am

  Krásny článok, naozaj motivujúci 🙂 k 1. bodu – kdesi som raz počula, že najlepšie veci sa rodia v bolestiach a je to sakra pravda 🙂 ďakujem za Tvoje články! 🙂

  • Dušan Kadlec august 29, 2017 3:45:39 pm

   Rado sa stalo Alexandra, teší ma, že sa ti článok tak veľmi páčil! 😉 Nuž, neviem, či sa v bolestiach rodia tie najlepšie veci, no minimálne nám tie bolesti budujú silu, odvahu a odhodlanie, ktoré v živote skôr či neskôr isto zužitkujeme! 😉

 • Ivana august 27, 2017 10:55:11 am

  Dalsi neskutocny clanok,Dusan.Dakujeme.

  • Ivana august 27, 2017 10:56:03 am

   Myslela som,neskutocne dobry 🙂

  • Dušan Kadlec august 29, 2017 3:46:49 pm

   Rado sa stalo Ivana, teším sa, že s tebou článok natoľko zarezonoval! 😉

 • CZ august 30, 2017 9:56:12 pm

  Souhlasím se spousty věcmi, které jsou zde napsány….jen drobná poznámka, život( příroda, osud, ať si každý vybere své slovo) nám nenadeli vic než bychom neunesli…vzdy je vše, tak jak ma být, …. lekce, ponaučení, zkušenost( ano mnohdy nelehká, ale vzdy zkušenost) přeji ať se všem daří a ať se posouvají vpřed..dle mého, neni noc horšího zůstávat tam kde nic neni

  • Dušan Kadlec september 03, 2017 11:41:01 am

   Skvelá poznámka Karel! Je to tak. Tú silu prekonať všetko, čo nám život naloží, máme všetci v sebe. Nesmieme sa tým zlým časom len poddať a začať sa ľutovať. Musíme bojovať a snažiť sa a vtedy sa v našich životoch začnú diať zázraky! 😉

 • Gabriela september 02, 2017 9:12:20 pm

  Dobre, ale napr. s tym pocasim je to nedojedene 😉

  • Dušan Kadlec september 03, 2017 11:39:20 am

   Nevravím, že nás počasie nedokáže ovplyvniť chvíľkovo. Napríklad, keď prší tak sme zväčša melancholický a pod. Avšak, počasie nemá absolútne žiaden vplyv na to, ako sa cítime v dlhodobom horizonte. Ak je človek dlhodobo nespokojný, tak to, že bude týždeň po sebe svietiť slnko, mu aj tak veľmi nepomôže. Kľúč k našim pocitom máme vo svojom vnútri, to som tým chcel povedať. 😉

 • František september 07, 2017 9:30:57 pm

  Bombový článok 🙂 ďakujem krásne za inšpiráciu a nakopnutie 😀 pokračuj aj ďalej 🙂

  • Dušan Kadlec september 18, 2017 1:04:03 am

   Vďaka za pochvalu František, som rád, že ťa článok nakopol! 😉

 • Magdalena november 07, 2017 10:26:49 pm

  Dušan , mám o 36 rokov viac ako Vy. Počas môjho života som prečítala veľa krásnych kníh. No v posledných rokoch som zmenila „žáner“. Knihy…Tajomstvo, Sila, Zázrak…mi pomohli „prejsť“ jedným z najťažších období môjho života bez ujmy na duševnom zdraví. A potom nasledovali ďalšie…Mních, ktorý predal svoje Ferrari, Budhovia zo strechy sveta..tie ma naučili všetkému o čom Vy píšete vo svojom Blogu. Váš článok som si vychutnala plným dúškom. Ale bod 6 ma dostal natoľko, že som si musela ísť k oknu poplakať…Vďaka knihám, ktorým vďačím za to, kým som , som dospela k Poznaniu…Vďačnosť je po Láske najmocnejšia Energia vo Vesmíre… a som rada, že dcéra Alberta Einsteina 20 rokov po smrti otca zverejnila listy, ktoré jej na sklonku života napísal. Uvediem vetu z jedného. Citujem…keby som toto vedel predtým, bol by som túto energiu vyjadril vzorcom…ale už som veľmi starý …
  Asi netušíte prečo som hneď na úvod uviedla číslo 36…ja to ale viem.

  • Dušan Kadlec november 12, 2017 10:05:37 pm

   Tak to ma veľmi teší, že sa vám článok páčil Magdaléna, no určite nebolo jeho zámerom, aby ste si poplakala! 🙂 Mal by skôr inšpirovať, nabudiť, nakopnúť a pomôcť človeku uvedomiť si niektoré veľmi dôležité skutočnosti! Verím však, že presne takto, podľa vašich slov, zafungoval aj vám! 😉

 • Adam Magula november 17, 2017 8:57:30 am

  Nakoplo ma to!

  • Dušan Kadlec september 05, 2018 12:49:42 pm

   Tak to ma teší, Adam! 🙂

 • Miroslav marec 19, 2018 6:54:04 pm

  Pekné. Ja som prijal tento pohľad:
  Život je ozvena. Čo pošleš, sa ti vráti. Čo zaseješ, zožneš. Čo dáš, dostaneš. To, čo vidíš v druhých, existuje v tebe.

  • Dušan Kadlec september 05, 2018 12:51:26 pm

   Tak to máme podobný pohľad na život, pretože v to verím aj ja, Miroslav! 🙂

 • Robko marec 26, 2018 9:50:24 pm

  Krasny clanok naozaj.. Klobúk dole

  • Dušan Kadlec september 05, 2018 12:51:54 pm

   Vďaka za pochvalu Robo, teším sa, že článok zapôsobil! 🙂

 • Mája apríl 29, 2018 11:06:57 am

  perfektný článok dakujem 🙂

  • Dušan Kadlec september 05, 2018 12:52:15 pm

   Rado sa stalo Maji, teším sa, že sa článok páčil! 🙂

 • Katerina október 01, 2018 8:18:42 pm

  Super čítanie. Nedavno som si kupila knižku 100 spôsobov ktorými si …. musím povedať čítam ju už druhýkrát, veľmi mi pomáha. Ak ma niečo ťaží, ak som z niečoho smutná, zoberiem si knižku a niekedy stačí aj polhodinka čítania a hneď sa mi zmení pohľad na tzv problémy. Akoby som absolvovala sedenie u psychológa. Ďakujem za super knihu a že mi ju vietor privial do cesty. Ďakujem.

  • Dušan Kadlec október 08, 2018 12:30:08 pm

   Zdravím Katarína, tak to ma veľmi teší, že sa vám kniha tak veľmi páči, no mám o to väčšiu radosť, že vám dokáže pomáhať! 🙂 Držím teda palce, nech je tých smutných chvíliek čo najmenej a nech sa darí stále viac a viac! 🙂

   A ak by ste si našla minútku času, budem veľmi rád, ak mi hodíte referenciu na Martinus:
   https://www.martinus.sk/?uItem=281822

   Veľká vďaka! 🙂

 • Terézia máj 24, 2019 2:14:08 pm

  Nikdy som krajší a pravdivejší článok nečítala, jednoducho nádherná pravda života. Rada by som sa niekedy zoči voči porozprávala s tak úprimným a pozitívnym človekom

  • Dušan Kadlec máj 27, 2019 10:33:38 pm

   Ej, Terézia, ďakujem za pochvalu a teším sa, že sa ti článoček tak veľmi zapáčil! 🙂 A k tomu stretku, plánujem nejaké komunitné stretnutia, prednášky i besedy ku knihám, tak na seba hádam natrafíme! 😉

 • John máj 24, 2019 2:18:00 pm

  Chyba prekladu v citate. Pile nie je pila ale kopa/hromada

  • Dušan Kadlec máj 27, 2019 10:34:08 pm

   Vďaka za upozornenie, John! 🙂 Už som ho použil viac krát a stále mi to nejako nesedelo. Teraz už viem prečo! 😉