15 Nenápadných Myšlienok, Ktoré Ničia Tvoje Najväčšie Sny

15 Nenápadných Myšlienok, Ktoré Ničia Tvoje Najväčšie Sny
Členská Sekcia / Sny / 14.08.2017 / 0 / Len pre členov

Nasledovanie snov a cieľov dá človeku význam. Zmysel života a kopec krásnych spomienok. Je to jedna veľká jazda plná výziev, osobných víťazstiev, radosti, hrdosti na svoje úspechy a nefalšovaného šťastia. Cítime sa vďaka nim nažive. Cítime, že sa náš život hýbe vpred a užívame si cestu, ktorou sa rútime.

A i keď sa to môže zdať ako hlúposť, nezáleží ani tak veľmi na tom, na koľko percent si tie sny dokážeme naplniť, pretože už len tá samotná cesta, tie samotné pokusy o dosiahnutie svojich najtajnejších túžob, už len to je jedno velikánske a nezabudnuteľné dobrodružstvo, samo o sebe.

Začni teda nasledovať tie svoje. Sny sa predsa plnia. Plnia sa tým, ktorí na nich pracujú. Plnia sa tým, ktorí v nich veria. Plnia sa tým, ktorí sú sa pre ne ochotní obetovať. Neodsúvaj ich teda na posledné miesto v svojom rebríčku priorít. Neodsúvaj ich do kúta, pretože…:

„Cena, ktorú zaplatíš, ak nebudeš nasledovať svoje srdce, je prežitie zvyšku tvojho života s želaním, aby si to napravil.“ – Neznámy autor

No i keď je to skvelé, nie je to vždy ľahké. So všetkými tými prekážkami v ceste. A vlastne, ako by tie prekážky nestačili, komplikujeme si to väčšinou ešte aj sami a navyše úplne zbytočne.

Nahovárame si v hlave hlúposti, vďaka ktorým si myslíme, že nie sme dostatočne silní, dostatočne dobrí, že na to nemáme a že mi si tie sny splniť nedokážeme.

No uvedom si, že ty si pánom svojich myšlienok. Ty rozhodneš, ktoré vo svojej mysli ponecháš a ktoré odtiaľ vyženieš palicou. A ešte než sa rozhodneš, či o svoje sny zabojuješ alebo nie, vedz, že i keď je občas nasledovanie svojich snov náročné, ich nenasledovanie, to je tragédia!

Poďme teda k veci. Tu je 16 najjedovatejších myšlienok, ktoré likvidujú tvoje šance na to, aby si si dokázal splniť svoje sny. Tu je 16 myšlienok, s ktorými by si mal raz a navždy skoncovať.

1. Moje ciele a sny môžu počkať.

Svoje životy by sme mali žiť tak, aby sme zomreli s mysľou plnou nádherných spomienok, nie so srdcom plným nesplnených snov. A väčšina z nás by tak aj žiť chcela. Problém však zväčša mávame ten, že si neustále nahovárame, že máme dostatok času. Svoju pozornosť venujeme riešeniu hlúpostí, namiesto toho, aby sme sa zamerali na to, čo je skutočne dôležité. Na to, po čom túžime. Na to, po čom bažíme. Na to, čo je pre naše šťastie a vnútorný zmysel existenčne dôležité. Na naše sny, túžby a ciele.

Nečakaj teda. Buď k sebe úprimný a odpovedz si na otázku, čo je pre teba skutočnou prioritou. Inak sa ti môže veľmi ľahko stať, že sa jedného dňa zobudíš a už viac nebudeš mať čas robiť veci, ktoré si vždy robiť chcel.

2. Nemám na to čas.

Dohodnime sa na jednom. Od teraz, keď budeš chcieť povedať „Nemám na to čas.“, povieš radšej „Toto nie je moja priorita.“, dobre?! Pretože to, že nemáš čas nie je pravda. Máš. Máš ho rovnako, ako všetci ostatní. Bolo ti nadelené z rovnakého koláča, dokonca rovným dielom, takže problém nie je v tom, že by si času nemal dostatok, problém je v tom, ako ho využívaš. Ak ho investuješ inde, znamená to iba toľko, že sú v tvojom živote veci, ktoré sú pre teba omnoho dôležitejšie, ako tvoje splnené sny. A ak sa ti to nepáči, nuž, v tom prípade by si mal veľmi rýchlo prestať nariekať, že nemáš čas a spraviť si radšej poriadok vo svojich prioritách.

3. Nie som dostatočne dobrý.

Ak si myslíš, že nie si dosť dobrý, úplne ti rozumiem. Aj ja som sa tak cítil. Vlastne, ešte stále sa tak občas cítim. Som skrátka perfekcionista a iba zriedka mávam pocit, že som v niečom skutočne dostatočne dobrý. No i keď mi to niekedy dokázalo naháňať strach a odhovoriť ma od kopy dobrých nápadov, dnes tomu už len málokedy venujem pozornosť.

Viem, že umenie toho stať sa v niečom dobrý, nie je vecou náhody. Nemusel si sa narodiť pod šťastnou hviezdou, ani byť prirodzene talentovaný. Dokážeš sa naučiť čokoľvek, do čoho budeš ochotný investovať čas a odhodlanie. Koniec koncov, úspech je vec, ktorú prináša len tréning.

Dokážeš sa naučiť skutočne veľa vecí a v mnohých z nich máš potenciál dotiahnuť to ďaleko, no musíš byť ochotný pracovať na sebe. Makať a nevzdávať sa. Pretože ak nie si dostatočne dobrý teraz, nie je to nič, čo by si nemohol zmeniť v budúcnosti. Testované. Potvrdené.

4. Nie som pripravený.

Pravdou je, že z oči voči veľkým príležitostiam sa nikdy nebudeš cítiť pripravený. Tie príležitosti totižto prichádzajú, aby nás vyzývali. Vyzývali, aby sme sa stali lepšími, aby sme sa zmenili, aby sme rástli a aby sme opustili svoju zónu komfortu. A kedykoľvek budeš musieť vykročiť mimo svojej zóny komfortu, nikdy sa nebudeš cítiť úplne vo svojej koži, nikdy sa nebudeš cítiť pripravený.

Viac o príležitostiach píšem v článku 7 Dôvodov, Pre Ktoré Nedokážeš Využiť Príležitosti Priamo Pred Tebou, v ktorom sa dozvieš nie len to, prečo ti príležitosti neustále pretekajú pomedzi prsty, ale tiež to, čo spraviť pre to, aby si to napravil. 😉

5. Je to príliš náročné. To nezvládnem.

Nuž, nezvládneš. Teda, nezvládneš to, ak o tom budeš presvedčený. Pretože kľúč k tomu, aby si dosiahol čokoľvek v živote, je ten, že musíš najprv uveriť, že to dokázať môžeš. Bez toho to nepôjde.

A moralizovať nad tým, či je to náročné alebo nie je, vlastne ani nemá význam. Ľudia už dokázali zostrojiť prístroj, ktorý dostane človeka na Mesiac. Dokázali vyriešiť mnoho obrovitánskyh problémov, nájsť množstvo skvelých riešení. Otázka teda nie je aké náročné to je. Otázka je skôr to, ako veľmi to chceš. Pretože…:

„Ak niečo chceš, a chceš to veľmi, nájdeš spôsob, ako to získať.“ – Jim Rohn

6. Mne nie je súdené, aby som si splnil sny.

Toto je veta, ktorú s obľubou vravia tí, ktorí to skúsili, no nepodarilo sa im to. Tí, ktorí to pohnojili. Tí, ktorým to nevyšlo. Tí, ktorí zlyhali. Títo ľudia skrátka prestali veriť v seba a uverili nezmyslu, že ich život riadi akási vyššia sila, ktorá ich uspieť jednoducho nenechá.

No uvedom si, že v živote zlyháme všetci. To, čo neskôr oddelí tých, ktorí v živote zvíťazia a sny si splnia, od tých, ktorí to nedokážu, nebude to, koľkokrát zlyháme, ale to, koľkokrát sa po tvrdých porážkach postavíme opäť na vlastné.

Nedovoľ teda, aby sa ti zlyhanie dostalo do srdca. Ak zlyháš, opráš si kolená a postav sa opäť na vlastné. Skús to znova. Nemáš čo stratiť, môžeš iba získať. Uzdrav si teda rany a nos svoje jazvy hrdo, no nie ako znamenie porážky, ale ako znamenie toho, že si zvíťazil nad niečim, čo sa ťa pokúsilo zničiť. Pretože presne tým jazvy sú!

7. Nenarodil som sa, aby som bol úspešný.

…je jedna z najjedovatejších viet, ktorou sa sám oberáš o úspech a šťastie v živote. Je to presvedčenie, ktoré riadi tvoj život a ak sa ho nezbavíš, nikdy sa nepokúsiš o nič, po čom túžiš, pretože si nebudeš myslieť, že vôbec máš šancu, aby si to dokázal. Odhovoríš sa ešte skôr, ako to skúsiš a ono sa ti to stane osudným. Nepochybuj o sebe teda. Daj si šancu, aby si zvíťazil. Ver si.

„Pochybnosti zabili omnoho viac snov, ako zlyhanie kedy dokáže.“ – Karim Seddiki

8. Ešte nenastal ten správny čas.

A kedy nastane, hm? Keď budeš mať dostatočne veľký plat a veľa voľného času? Keď ti život skríži perfektná príležitosť bez rizika, s vysokou mierou úspešnosti? Keď chytíš zlatú rybku, ktorá ti bude chcieť splniť tri želania? Keď na svete nebudú zlí ľudia a zvieratká budú tancovať do kruhu držiac sa za packy a za kopýtka?

Wóóów, na chvíľku ťa musím zastaviť, kamarát…

Viem, že si sa akurát rozbiehal a začínal sa naplno ponárať do všetkého toho naloženého textu vyššie, no bohužiaľ, musím ťa na moment zastaviť. Ono to totižto vyzerá, že si sa akosi zatúlal do článku, ktorý som napísal exkluzívne pre fanúšikov z členskej sekcie. A i keď to hovorím len nerád, pretože je tento článok bombový, nie je zdarma.

(V prípade, že už členom dávno si, prihlás v menu)

Aby sme sa pochopili, napísal som kvantum inšpiratívnych, motiváciou nabombovaných a skutočne dlhých článkov, ktoré sú pre všetkých. Koniec koncov, väčšinu z nich si si už isto stihol prečítať a zamilovať, čo ťa doviedlo až k tomuto chlapčiskovi, všakže?! Predsalen, na stránke ich nájdeš skoro dve stovky.
Milujem písanie a teší ma, keď dokážu moje články povzbudiť, pomôcť a nakopnúť a najradšej by som napísal každý jeden pre všetkých a zdarma, no musím myslieť aj na mojich najvernejších fans, ktorí sú svetoví a vďačím im za zaplatené účty, strechu nad hlavou a jedlo v chladničke, a tiež za to, že sa môžem písaniu venovať naplno.
Preto píšem aj exkluzívne články ako je tento. A ty si ho môžeš prečítať tiež! Stačí, ak sa staneš členom. Je to jednoduché. Stačí ti 30 sekúnd a získaš prístup ku skvelým výhodám a materiálu, ako napríklad:

  • Prístup ku každému jednému článku na tomto blogu
  • Prístup k dlhším a lepším videám alebo k ich MP3 záznamu na stiahnutie
  • Webinárom, ktoré ti pomôžu rásť, vždy zamerané na určitú tému
  • Občasné stretnutia
  • Pravideľné súťaže o moje produkty, koučingy, stretnutia a mnoho ďalších naložených cien

A to najlepšie nakoniec. Cena za všetko to, čo dostaneš, je smiešna. Členská sekcia stojí toľko, koľko zaplatíš každý deň za obedové menúčko (4,90€/mesačne). Pozvi ma teda na obed, nech nepadnem hladom a môžem ti aj naďalej prinášať riadky nabité energiou, optimizmom a špičkovými informáciami.

Ako to funguje

1. Vyber si platobnú metódu
Vyber si, či chceš platiť kartou alebo vložením na účet.

2. Vyber si frekvenciu
Či už chceš platiť mesačne, polročne alebo ročne, máš na výber, stačí si zvoliť.

3. Zadaj email
Napíš svoj email, odklikni obchodné podmienky a klikni na Objednať členstvo.

4. A je to!
Hneď po zaplatení ti bude automaticky vytvorené konto, na email ti budú zaslané prihlasovacie údaje a budeš si môcť začať naplno užívať všetky výhody s členstvom spojené. 😉

Predplatné

Cena predplatného za jeden mesiac

3,90

Spôsob platby

Tvoje údaje sú v úplnom 100% bezpečí

email
100%

Blogger, online marketingový nadšenec a milovník života. Človek, ktorý sa rozhodol počúvnuť hlas svojho srdca namiesto ohlušujúcich názorov ľudí zo svojho okolia. Človek, ktorý sa rozhodol ísť vlastnou cestou, bez ohľadu na to, aká náročná bude. Človek, ktorý koná na základe vlastného úsudku a učí sa z vlastných chýb. Človek, ktorý sa vyjadruje slobodne a žije podľa vlastného presvedčenia a zásad. Človek, ktorý ŽIJE – neprežíva. A ak by si sa o mne rád dozvedel aj niečo konkrétne a videl pár fotiek, určite klikaj SEM. ;)

Prečítaj si viac o zakladateľovi

Odporúčam ti prečítať si aj tieto články

10 Velikánov, Ktorí Dokázali Zvíťaziť Aj Napriek Bolestivým Zlyhaniam A Nemalým Prekážkam
Ako Veľmi Sa Ti Zmení Život, Keď Prestaneš Vyčkávať A Začneš Žiť A 7 Skvelých Vecí, Ktoré Ťa To Naučí
40 Neuveriteľne Silných Pripomienok, Ktoré Ti Pomôžu Myslieť Pozitívne
4 Novoročné Predsavzatia, Ktoré Najčastejšie Zlyhávajú A Čo Si Stanoviť Namiesto Nich

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *