8 Osvedčených Tajomstiev, Ktoré Ti Pomôžu Uspieť

úspech

Pýtaš sa, čo vedie k úspechu?

Chcel by si poznať to tajomstvo, ktoré stojí za úspechom tých najúspešnejších ľudí na tomto svete?

Akýkoľvek tajný vzorec, pre dosiahnutie tohto úspechu, by si uvítal s otvoreným náručím?

Ako sa to tým ľuďom vlastne podarilo? Ako to, že dokázali uspieť? Je to preto, že sú múdri? Je to preto, že mali šťastie?

Odpoveď je NIE.

A ako dôkaz k tomuto tvrdeniu ti prinášam vzorec pre úspech, ktorý vypracoval rečník, analytik a spisovateľ Richard St. John, ktorý sa spýtal vyše 500 úspešných ľudí, čo im pomohlo uspieť.

Výsledkom jeho práce je týchto 8 tajomstiev úspechu:

1. Vášeň – maj vášeň pre to, čo robíš

Inými slovami rob to, čo ťa baví a sám sa budeš čudovať, ako rýchlo budeš napredovať. Pracuj, pretože chceš, pracuj, pretože to miluješ. Rob to z lásky a presvedčenia, nie pre peniaze. No nemusíš sa báť, že budeš na mizine. Ono je to veľmi zaujímavé, no ak to všetko budeš robiť z lásky, peniaze prídu aj tak. Vášeň je jedným z najsilnejších pocitov, tak jej dovoľ nech ťa poháňa vpred.

„Najmocnejšia zbraň na zemi, je ľudská duša v ohni.“ – Ferdinand Foch

A ak by si uvítal pár tipov na to, ako nájsť vášeň vo vlastnom živote, zopár ich nájdeš v článku Tajomstvo Hľadania Skutočnej Vášne V Živote. Odporúčam. 😉

2. Práca – pracuj tvrdo, pracuj múdro, pracuj viac, ako ostatní

Nič sa nedá docieliť bez toho, aby sme na tom zapracovali. Čím väčší cieľ máme, o to viac práce si vyžaduje. A ver mi keď ti hovorím, že ju nikto nespraví za teba. Preto, ak máš veľké plány, musíš byť tiež ochotný obetovať im kus svojho života. No pamätaj, že ak budeš skutočne milovať to, čo robíš, užiješ si pri tom aj veľa zábavy.

„Sen sa nenaplní za pomoci kúziel. Chce to pot, odhodlanie a tvrdú prácu.“ – Colin Powell

3. Buď dobrý v tom, čo robíš – trénuj, trénuj, trénuj

Nie nadarmo sa vraví, že úspech je moment, ktorý prináša len tréning. Ono totižto neexistuje žiadny iný spôsob, ako sa zlepšovať. Musíš na sebe preto makať a neustále sa posúvať vpred, iba tak sa staneš dobrým. A vlastne… Nebuď len dobrý, exceluj! Staň sa jedným z najlepších a zažiar. Staň sa skrátka odborníkom a ľudia ťa začnú nasledovať.

„Aby si bol úspešný, musíš sa do niečoho pustiť a stať sa v tom sakra dobrým.“ – Alex Garden

4. Pozornosť – v danej chvíli sa sústreď len na jednu vec

Ak rozptýliš svoju pozornosť medzi viacero cieľov, o to dlhšie ti bude trvať ich naplnenie. Budeš si pripadať, že prešľapuješ na jednom mieste, pretože sa nebudú dostavovať žiadne výsledky. Budeš sa cítiť frustrovaný, demotivovaný a môže ťa to odradiť až natoľko, že to vzdáš. A asi ti nemusím hovoriť, že ak to vzdáš, tak neuspeješ, nie?!

„Úspešný bojovník je priemerný človek s laserovým zameraním.“ – Bruce Lee

[divider_1px]

Ak sa ti myšlienky v článku páčia, tak si daj od tohto náruživého čítania menšiu pauzičku a lajkni MOTIVATION-MANa na Facebooku. Zaistíš si tým to, že ti ďalšie zaujímavé články neujdú. Jeden klik a o ďalšie nadupané riadky budeš mať postarané. Tak šup. 😉

[divider_1px]

5. Tlačiť na seba – neustále tlač samého seba dopredu

Nedovoľ si cúvnuť, nedovoľ si nedokončiť, čo si začal a už vôbec si nedovoľ skončiť.  Určite to poznáš. Mal by si sa pripravovať na prezentáciu, no surfuješ po internete namiesto toho. Na stole ti leží milión papierov, no ty si radšej telefonuješ s kamarátmi. Mal by si skrátka makať, no robíš kadečo, len nie to podstatné. Prokrastinácia je jedným z úhlavných a najnebezpečnejších nepriateľov úspechu, daj si na ňu preto pozor. A bojuj proti nej práve tým, že na seba budeš neustále tlačíť, tým, že si nedovolíš zbytočne strácať čas.

„Myslím, že úspech je pokračovať v tlačení samého seba napred.“ – Lena Dunham

A opäť, ak by si rád uvítal zopár tipov na to, ako proti prokrastinácii bojovať, určite si prečítaj článok 10 Spôsobov, Ako Navždy Poraziť Prokrastináciu.

6. Služba – ponúkni ľuďom niečo, čo im poslúži

Vytvor hodnotu, za tú ľudia veľmi radi zaplatia. Ak sa ti podarí vytvoriť službu alebo produkt, ktorý/ú ľudia naozaj potrebujú a bude mať pre nich velikánsku hodnotu, už nikdy sa za zákazníkmi nebudeš musieť naháňať, prídu sami.

„Nesnaž sa stať úspešným človekom, ale človekom, ktorý má hodnotu.“ – Albert Einstein

7. Nápad – buď tvorivý, vymýšľaj, inovuj

Nie je to žiadny zázrak. Nepotrebuješ na to talent, netreba ti žiadne špeciálne schopnosti. Dostať nápad je dôsledkom robenia celkom jednoduchých vecí. Musíš skrátka načúvať, pozorovať svoje okolie, byť zvedavý, skúmať, pýtať sa, hľadať riešenia na problémy v tvojom okolí. Musíš tomu skrátka venovať pozornosť. Choď na miesta, kde ľudia preberajú biznis, stretávaj sa s tvorivými a originálnymi ľuďmi a rozmýšľaj. Toť vsio.

„Moje nápady zvyčajne neprídu počas písania za stolom, ale počas života.“ – Anais Nin

8. Vytrvalosť – možno najdôležitejší faktor

Najdôležitejší faktor ovplyvňujúci náš úspech je vytrvalosť. Musíme vytrvať a nevzdávať to. Musíme sa naučiť znášať neúspech a dočasné nezdary. Musíme byť schopní preniesť sa cez tie obdobia, kedy nám veci nevychádzajú podľa plánov a vydržať. Pretože ak skončíme, bude to znamenať koniec. Bude to znamenať, že sme sa zmierili s tým, kde sme a tiež s tým, že nikdy nedokážeme to, o čom sme toľko snívali.

„O trošku viac vytrvalosti, o trošku viac úsilia a to, čo sa javilo ako beznádejné zlyhanie sa môže zmeniť na nádherný úspech.“ – Elbert Hubbard

Takže teraz, keď už poznáš tajomstvá, ktoré sa skrývajú za úspechom hádam každého človeka, už ti zostáva iba jediné… Začať konať!

Ak sa ti článok páčil, určite ho nezabudni podporiť nejakým tým šériskom alebo lajčiskom, prípadne mi napíš do komentáru, ako máš v pláne naložiť s informáciami, o ktorých si sa práve dočítal. O tom, čo máš v pláne ďalej, aké sú tvoje ciele do budúcna alebo sa podeľ s vlastnou formulkou na úspech, ak nejakú máš. 😉

Samozrejme, budem viac ako rád, ak sa zapíšeš aj do NEWSLETTER-u. Ja budem šťastný, že sa komunita okolo Motivation-Mana opäť rozrástla a ty sa budeš tešiť z každého nového naloženého článku, ktorý ti už viac neunikne, pretože ťa na každý nový vždy rád upozorním. Políčko, kam hodiť svoju emailovú adresu nájdeš nižšie, pod BIO-m autora. Šup tam teda s ňou. 😉

Photo credit: esharkj (license).