8 Osvedčených Tajomstiev, Ktoré Ti Pomôžu Uspieť

8 Osvedčených Tajomstiev, Ktoré Ti Pomôžu Uspieť
Úspech / 02.02.2013 / 8

Pýtaš sa, čo vedie k úspechu?

Chcel by si poznať to tajomstvo, ktoré stojí za úspechom tých najúspešnejších ľudí na tomto svete?

Akýkoľvek tajný vzorec, pre dosiahnutie tohto úspechu, by si uvítal s otvoreným náručím?

Ako sa to tým ľuďom vlastne podarilo? Ako to, že dokázali uspieť? Je to preto, že sú múdri? Je to preto, že mali šťastie?

Odpoveď je NIE.

A ako dôkaz k tomuto tvrdeniu ti prinášam vzorec pre úspech, ktorý vypracoval rečník, analytik a spisovateľ Richard St. John, ktorý sa spýtal vyše 500 úspešných ľudí, čo im pomohlo uspieť.

Výsledkom jeho práce je týchto 8 tajomstiev úspechu:

1. Vášeň – maj vášeň pre to, čo robíš

Inými slovami rob to, čo ťa baví a sám sa budeš čudovať, ako rýchlo budeš napredovať. Pracuj, pretože chceš, pracuj, pretože to miluješ. Rob to z lásky a presvedčenia, nie pre peniaze. No nemusíš sa báť, že budeš na mizine. Ono je to veľmi zaujímavé, no ak to všetko budeš robiť z lásky, peniaze prídu aj tak. Vášeň je jedným z najsilnejších pocitov, tak jej dovoľ nech ťa poháňa vpred.

„Najmocnejšia zbraň na zemi, je ľudská duša v ohni.“ – Ferdinand Foch

A ak by si uvítal pár tipov na to, ako nájsť vášeň vo vlastnom živote, zopár ich nájdeš v článku Tajomstvo Hľadania Skutočnej Vášne V Živote. Odporúčam. 😉

2. Práca – pracuj tvrdo, pracuj múdro, pracuj viac, ako ostatní

Nič sa nedá docieliť bez toho, aby sme na tom zapracovali. Čím väčší cieľ máme, o to viac práce si vyžaduje. A ver mi keď ti hovorím, že ju nikto nespraví za teba. Preto, ak máš veľké plány, musíš byť tiež ochotný obetovať im kus svojho života. No pamätaj, že ak budeš skutočne milovať to, čo robíš, užiješ si pri tom aj veľa zábavy.

„Sen sa nenaplní za pomoci kúziel. Chce to pot, odhodlanie a tvrdú prácu.“ – Colin Powell

3. Buď dobrý v tom, čo robíš – trénuj, trénuj, trénuj

Nie nadarmo sa vraví, že úspech je moment, ktorý prináša len tréning. Ono totižto neexistuje žiadny iný spôsob, ako sa zlepšovať. Musíš na sebe preto makať a neustále sa posúvať vpred, iba tak sa staneš dobrým. A vlastne… Nebuď len dobrý, exceluj! Staň sa jedným z najlepších a zažiar. Staň sa skrátka odborníkom a ľudia ťa začnú nasledovať.

„Aby si bol úspešný, musíš sa do niečoho pustiť a stať sa v tom sakra dobrým.“ – Alex Garden

4. Pozornosť – v danej chvíli sa sústreď len na jednu vec

Ak rozptýliš svoju pozornosť medzi viacero cieľov, o to dlhšie ti bude trvať ich naplnenie. Budeš si pripadať, že prešľapuješ na jednom mieste, pretože sa nebudú dostavovať žiadne výsledky. Budeš sa cítiť frustrovaný, demotivovaný a môže ťa to odradiť až natoľko, že to vzdáš. A asi ti nemusím hovoriť, že ak to vzdáš, tak neuspeješ, nie?!

„Úspešný bojovník je priemerný človek s laserovým zameraním.“ – Bruce Lee

Ak sa ti myšlienky v článku páčia, tak si daj od tohto náruživého čítania menšiu pauzičku a lajkni MOTIVATION-MANa na Facebooku. Zaistíš si tým to, že ti ďalšie zaujímavé články neujdú. Jeden klik a o ďalšie nadupané riadky budeš mať postarané. Tak šup. 😉

5. Tlačiť na seba – neustále tlač samého seba dopredu

Nedovoľ si cúvnuť, nedovoľ si nedokončiť, čo si začal a už vôbec si nedovoľ skončiť.  Určite to poznáš. Mal by si sa pripravovať na prezentáciu, no surfuješ po internete namiesto toho. Na stole ti leží milión papierov, no ty si radšej telefonuješ s kamarátmi. Mal by si skrátka makať, no robíš kadečo, len nie to podstatné. Prokrastinácia je jedným z úhlavných a najnebezpečnejších nepriateľov úspechu, daj si na ňu preto pozor. A bojuj proti nej práve tým, že na seba budeš neustále tlačíť, tým, že si nedovolíš zbytočne strácať čas.

„Myslím, že úspech je pokračovať v tlačení samého seba napred.“ – Lena Dunham

A opäť, ak by si rád uvítal zopár tipov na to, ako proti prokrastinácii bojovať, určite si prečítaj článok 10 Spôsobov, Ako Navždy Poraziť Prokrastináciu.

6. Služba – ponúkni ľuďom niečo, čo im poslúži

Vytvor hodnotu, za tú ľudia veľmi radi zaplatia. Ak sa ti podarí vytvoriť službu alebo produkt, ktorý/ú ľudia naozaj potrebujú a bude mať pre nich velikánsku hodnotu, už nikdy sa za zákazníkmi nebudeš musieť naháňať, prídu sami.

„Nesnaž sa stať úspešným človekom, ale človekom, ktorý má hodnotu.“ – Albert Einstein

7. Nápad – buď tvorivý, vymýšľaj, inovuj

Nie je to žiadny zázrak. Nepotrebuješ na to talent, netreba ti žiadne špeciálne schopnosti. Dostať nápad je dôsledkom robenia celkom jednoduchých vecí. Musíš skrátka načúvať, pozorovať svoje okolie, byť zvedavý, skúmať, pýtať sa, hľadať riešenia na problémy v tvojom okolí. Musíš tomu skrátka venovať pozornosť. Choď na miesta, kde ľudia preberajú biznis, stretávaj sa s tvorivými a originálnymi ľuďmi a rozmýšľaj. Toť vsio.

„Moje nápady zvyčajne neprídu počas písania za stolom, ale počas života.“ – Anais Nin

8. Vytrvalosť – možno najdôležitejší faktor

Najdôležitejší faktor ovplyvňujúci náš úspech je vytrvalosť. Musíme vytrvať a nevzdávať to. Musíme sa naučiť znášať neúspech a dočasné nezdary. Musíme byť schopní preniesť sa cez tie obdobia, kedy nám veci nevychádzajú podľa plánov a vydržať. Pretože ak skončíme, bude to znamenať koniec. Bude to znamenať, že sme sa zmierili s tým, kde sme a tiež s tým, že nikdy nedokážeme to, o čom sme toľko snívali.

„O trošku viac vytrvalosti, o trošku viac úsilia a to, čo sa javilo ako beznádejné zlyhanie sa môže zmeniť na nádherný úspech.“ – Elbert Hubbard

Takže teraz, keď už poznáš tajomstvá, ktoré sa skrývajú za úspechom hádam každého človeka, už ti zostáva iba jediné… Začať konať!

Ak sa ti článok páčil, určite ho nezabudni podporiť nejakým tým šériskom alebo lajčiskom, prípadne mi napíš do komentáru, ako máš v pláne naložiť s informáciami, o ktorých si sa práve dočítal. O tom, čo máš v pláne ďalej, aké sú tvoje ciele do budúcna alebo sa podeľ s vlastnou formulkou na úspech, ak nejakú máš. 😉

Samozrejme, budem viac ako rád, ak sa zapíšeš aj do NEWSLETTER-u. Ja budem šťastný, že sa komunita okolo Motivation-Mana opäť rozrástla a ty sa budeš tešiť z každého nového naloženého článku, ktorý ti už viac neunikne, pretože ťa na každý nový vždy rád upozorním. Políčko, kam hodiť svoju emailovú adresu nájdeš nižšie, pod BIO-m autora. Šup tam teda s ňou. 😉

Photo credit: esharkj (license).

email

email

Získaj prístup ku všetkým naloženým článkom

Tento článok som pôvodne napísal pre ľudí z členskej sekcie. Uvolnil som ho pre všetkých, aby som ti ukázal, aké pecky píšem pre mojich najväčších fans. No nie sú to len články, čo ti členstvo dá. Sú to tiež dlhšie a lepšie videá, súťaže o osobné konzultácie, moje produkty a kopec predmetov od motivation-mana a v neposlednom rade aj komunitné stretnutia! Je toho toľko, čo ti členstvo dá, až sa vlastne divím, prečo členom ešte nie si.

Staň sa teda členom hneď alebo si Zisti o výhodách viac
email

Blogger, online marketingový nadšenec a milovník života. Človek, ktorý sa rozhodol počúvnuť hlas svojho srdca namiesto ohlušujúcich názorov ľudí zo svojho okolia. Človek, ktorý sa rozhodol ísť vlastnou cestou, bez ohľadu na to, aká náročná bude. Človek, ktorý koná na základe vlastného úsudku a učí sa z vlastných chýb. Človek, ktorý sa vyjadruje slobodne a žije podľa vlastného presvedčenia a zásad. Človek, ktorý ŽIJE – neprežíva. A ak by si sa o mne rád dozvedel aj niečo konkrétne a videl pár fotiek, určite klikaj SEM. ;)

Prečítaj si viac o zakladateľovi

Odporúčam ti prečítať si aj tieto články

10 Velikánov, Ktorí Dokázali Zvíťaziť Aj Napriek Bolestivým Zlyhaniam A Nemalým Prekážkam
Ako Veľmi Sa Ti Zmení Život, Keď Prestaneš Vyčkávať A Začneš Žiť A 7 Skvelých Vecí, Ktoré Ťa To Naučí
40 Neuveriteľne Silných Pripomienok, Ktoré Ti Pomôžu Myslieť Pozitívne
4 Novoročné Predsavzatia, Ktoré Najčastejšie Zlyhávajú A Čo Si Stanoviť Namiesto Nich

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Komentáre ( 8 )

 • Sofia august 07, 2013 12:50:15 pm

  Ešte mi povedzte ako prekonať lenivosť a som tam.

  • Dušan Kadlec august 09, 2013 6:41:30 pm

   Ono je vždy veľmi ťažké nútiť sa do niečoho do čoho sa Vám nechce. Práve preto by ste si mala nájsť niečo, čo vás bude baviť a napĺňať.

   Keď sa Vám to podarí nájsť, už sa do toho viac nebudete musieť nútiť. Pôjde to samo :).

   Možno Vám v tom pomôže tento článok: Tajomstvo hľadania skutočnej vášne v živote

 • Petr Javora september 04, 2013 7:13:53 am

  Dobrý den.
  Ten článek: “ 8 tajomstiev úspechu“ se dovoluji domnívat, že není Vaším dílem, ale že jste ho někde „našel“ a poupravil…
  Moc hezky se to čte, ale příliš to na mě působí dojmem jakéhosi dogmatismu.
  Např,: Jak stupidně vyznívá : 2. Práca – pracujte tvrdo, pracujte viac ako ostatní .!!!
  Kde je možnost srovnání a jistota, že někdo pracuje sice tvrdě a já mám pracovat ještě tvrději, když nakonec zjistím, že můj vzor sice pracuje tvrdě, ale naprosto neefektivně.
  Vzhledem k tomu, že jste ignoroval tuto zákonitost celý Váš článek vnímám jako neseriózní.

  Přeji Vám, aby jste pracoval ještě tvrději než všichni ostatní.
  Hezký den
  Petr Javora

  • Dušan Kadlec september 05, 2013 8:24:11 pm

   Dobrý deň Peter,
   cením si Váš názor a tak Vám prinášam odpoveď 🙂 .
   1. Článok som napísal na základe krátkeho videa, ktoré som našiel na internete a ktoré vrelo odporúčam. Video nájdete tu:
   http://www.ted.com/talks/richard_st_john_s_8_secrets_of_success.html
   Ak by sa Vám nepáčilo toto, nájdete tam obrovské množstvo ďalších videí, ktoré sú po obsahovej stránke jednými z najkvalitnejších na internete.

   2. A teraz k Vašemu druhému postrehu. Celý článok je napísaný stručne a jeho zmyslom je ukázať ľuďom, že nepotrebujú žiadne špeciálne nadanie, a taktiež žiadne kúzelné schopnosti, aby mohli byť úspešní.
   Fráza “Pracujte tvrdo, pracujte viac ako ostatní” reprezentuje jednoduchú myšlienku. Keď chcete viac, musíte viac pracovať. Je to skôr zamerané na to, aby ľudia pochopili, že musia spraviť niečo naviac, aby viac aj získali. Určite som tým nechcel povedať, že ľudia majú pracovať od nevidím do nevidím a zodrieť sa, to určite nie.

   No ak chceme niečo čo teraz nemáme, musíme spraviť niečo čo sme doteraz nespravili 🙂 .

 • lucia marec 10, 2014 6:03:50 am

  Ja si myslim,ze clanky su trefne a vystizne a kazdy kto chce, tam najde nieco pozitivne a motivacne pre seba a o to predsa ide. Myslim,ze je moc fajn,ze su clanky take „strucne“ a zaroven vypichuju tie zakladne podstaty,ktore funguju ako dolezite body. Ak to niekomu nestaci a potrebuje ist viac do hlbky,tak aj v tomto smere splnili svoj zamer 😉

  • Dušan Kadlec marec 16, 2014 5:56:07 pm

   Ďakujem za pozitívnu odozvu Lucia.

   Som rád, že sa Vám článok páčil a teší ma, že ste v ňom našla to, čo ste hľadala :).

   Články by mali byť v prvom rade hodnotné pre ľudí a ako vidím, svoju úlohu si plnia :).

 • Tereza november 26, 2015 2:35:01 pm

  Ďakujem, Dušan za to, že si nájdeš čas a svoje myšlienky sformuluješ a zverejníš. Teraz, keď už poznám formulu pre úspech, stačí začať konať a vytrvať pokiaľ neuspejem. 🙂
  Prajem požehnaný každý deň!

  • Dušan Kadlec november 26, 2015 3:17:41 pm

   Píšem rád Tereza, no i tak ďakujem za pochvalu. 😉

   Ono to ani nie je formula pre úspech, ale skôr dôkaz, že preň nie je potrebné žiadne špeciálne nadanie, žiadny extrémne revolučný nápad, ktorý spraví dieru do sveta, iba jednoduché a základné vlastnosti, ktoré má každý z nás.

   A ak ich využijeme správne, úspech je nevyhnutný 😉