14 Pozitívnych Efektov, Ktoré Má Za Následok Užívanie Si Života

14 Pozitívnych Efektov, Ktoré Má Za Následok Užívanie Si Života
Život / 11.05.2017 / 2

Vieš ako majú všetky tie lieky v krabičkách priložený papierik, na ktorom nájdeš hotovú armádu nežiaducich účinkov. Dlhočízny zástup efektov, ktoré dokážu tvojmu zdraviu poriadne zavariť…?!

Nuž, tento list nemá s tým vyššie spomenutým absolútne nič spoločného. Tento zoznam je totálne rozdielny.

Toto je zoznam benefitov. Následkov, ktoré budú mať pre tvoj život i pre teba blahodárne účinky.

V bodoch nižšie nájdeš vypísané výhody, ktoré na teba budú mať vplyv pozitívny, nie negatívny.

Tak čo, tešíš sa? Alebo si práve hovoríš, že bude ten zoznam hlúpy. „Každému je predsa hneď jasné, že samotné užívanie si životov má more pozitívnych efektov“, hovoríš si a neuvidíš žiaden rozumný dôvod v tom si ich pripomínať.

Nuž, tak mi skús povedať, prečo si si taký život ešte nevybudoval, keď je ti to nad slnko jasné? Prečo sa ani len nesnažíš? Prečo o taký život nebojuješ? Možno ti chýba vôľa. Možno ti chýba odhodlanie. A možno, možno len nevieš pomenovať tie veci, ktoré by sa v tvojom živote zmenili. Možno ti chýba jasná predstava života, ktorý by si mohol žiť, jasná predstava života, ktorý by si si užíval.

Hold, nech už je to tak, či onak, ja som presvedčený, že ti týchto zopár nasledujúcich riadkov pomôže v každom jednom z bodov, ktoré som vyššie vypísal. Pusti sa teda doň!

Tu sú teda benefity, ktoré si budeš užívať, keď si budeš svoj život vychutnávať:

1. Ráno sa budeš zobúdzať s obrovským úsmevom na tvári, plný nadšenia z toho, čo ťa v daný deň čaká, plný veľkých očakávaní zo všetkého toho nevyspytateľného, čo deň môže priniesť.

2. Budeš priťahovať omnoho zaujímavejších ľudí. Budeš ako magnet tiahnuci k sebe všetky tie cool osoby, ktoré pracujú na svojich snoch a nasledujú svoje srdce. Pretože budeš vyžarovať presne to, čím sa chcú oni obklopovať. Budeš sršať elánom. Radosťou. Šťastím.

3. Samozrejme, i keď je to očividné, budeš omnoho zdravší a vitálnejší. Pretože, povedzme si rovno, nemusíš byť žiaden kvantový fyzik, aby ti bolo jasné, že je šťastie pre tvoje zdravie prínosné.

4. Užiješ si tie najlepšie chvíle tvojho života. Budeš predsa omnoho otvorenejší novým nápadom, budeš náchylnejší prikloniť sa novým výzvam, budeš skrátka optimistickejší v tom, čo by ti mohli nové dobrodružstvá priniesť. Aj preto budeš ďaleko náchylnejší povedať áno všetkým tým šialeným návrhom tvojich kamarátov, aj preto prikývneš na všetky tie príležitosti na výlety, ktoré ti skrížia cestu. A všetky tieto veci ti prinesú zážitky, o ktorých by si si pred tým ani len nedovolil snívať.

A len tak medzi rečou, ak by si hľadal inšpiráciu pre nezabudnuteľné zážitky, určite si prečítaj článok 30 Vecí, Ktoré By Mal Každý Spraviť Aspoň Jeden Krát V Živote. Tam jej nájdeš kopec. 😉

5. Ľudia sa ti nebudú vyhýbať, budú chcieť byť v tvojej blízkosti, budú chcieť byť nakazení všetkou tou spontánnou radosťou zo života samého. A ak sa nájdu takí, ktorí by o tebe hovorili poza tvoj chrbát, jediné, čo budú hovoriť, bude akurát to, aký si úžasný, pozitívny, energický a bláznivý.

6. Budeš si viac uvedomovať, že si to ty sám, kto je strojcom vlastného šťastia. To bude mať za následok väčšiu dôveru v tvoje kroky a tiež väčšiu dôveru v tvoje rozhodnutia. Jednoducho povedané, nedovolíš už viac nikomu, aby ti hovoril kým sa stať a čo robiť, pretože si budeš plne uvedomovať, že to vieš najlepšie ty sám.

7. Odrazí sa ti to v tvári a budeš lámať rekordy v pozitívnych prvých dojmoch. Od žiarivých očí, cez uhrančivý pohľad až po tie malilinké čiaročky na konci očí, od toľkého úprimného smiechu, ktorý ťa bude sprevádzať veľkou časťou tvojich dní.

Ak sa ti myšlienky v článku páčia, tak si daj od tohto náruživého čítania menšiu pauzičku a lajkni MOTIVATION-MANa na Facebooku. Zaistíš si tým to, že ti ďalšie zaujímavé články neujdú. Jeden klik a o ďalšie nadupané riadky budeš mať postarané. Tak šup. 😉

8. Pri ohliadnutí späť ťa bude hriať pri srdci a budeš cítiť spokojnosť zo všetkého toho, čo leží za tebou. A naopak, pri pohľade vpred sa zasa nebudeš vedieť dočkať všetkých tých skvelých udalostí, ktoré ťa ešte len čakajú. Tak či onak, nadšením budeš celý bez seba.

9. Namiesto strachu a starostí budeš mať hlavu plnú plánov a riešení.

10. Nebudeš sa cítiť nechcený, či nevítaný a už vôbec si viac nebudeš myslieť, že si niečo nezaslúžiš. Budeš šťastný sám so sebou a to, čo si o tebe budú myslieť ostatní, ťa nebude vôbec zaujímať. Skôr či neskôr si skrátka uvedomíš, že neexistuje žiaden dôvod, prečo by si sa im mal snažiť zapáčiť (viac o tom píšem v článku 9 Dôvodov, Prečo Sa Prestať Snažiť Dokazovať Niečo Ostatným, tak si ho isto prečítaj 😉 ).

11. Príležitosti sa pohrnú tvojim smerom. Jednak preto, že sa budeš sústrediť skôr na to, ako sa veci dajú, než na to, ako sa „nedajú“ a jednak preto, že s tebou ľudia budú chcieť spolupracovať. Veď kto by nechcel mať vo svojom tíme človeka, ktorý zakaždým zdvihne náladu všetkým navôkol.

12. Budeš chŕliť jeden dobrý nápad za druhým. Budeš žiť život plný zážitkov, inšpirácie, potešenia a radosti. To je to, vďaka čomu sa nápady rodia. To je to, čo podporuje kreativitu, inovácie a tvorivosť.

13. Zrazu budeš mať dôvod na úsmev každú chvíľku. No nie preto, že by ti šťastena sadla na plece alebo preto, že by si šľapol do niečoho ohyzdne mazľavého vo vysokej tráve pred domom, ale preto, že sa jednoducho naučíš vychutnávať si drobnosti a maličkosti, ktorých sa v každom jednom dni skrýva neúrekom.

14. A nakoniec to najočividnejšie. Budeš si skrátka užívať život a všetko to, čo môže ponúknuť. Budeš využívať šance, ktoré ti predostrie. Budeš odpúšťať rýchlo, bozkávať sa pomaly a milovať úprimne. Budeš sa smiať schuti, hovoriť áno veciam, ktoré chutia skvelo a neľutovať odmietanie tých, ktoré tak nechutia. Budeš skrátka príliš zaneprázdnený nasávaním všetkého toho perfektného, až zabudneš na všetko to ostatné, čo perfektné nie je. 😉

A ak by si uvítal malý tip, určite si prečítaj článok o 42 Najlepších Veciach Na Svete, Ktoré Sú Navyše Úplne Zdarma! Ten ťa teda nakopne, to mi ver! 😉

Tak a to bolo 14 bodov, ktoré by ti mali dať dostatočné množstvo dôvodov, prečo sa za taký život oplatí bojovať. 14 dôvodov, ktoré stoja za všetko to úsilie, námahu a energiu, pri prekonávaní prekážok stojacich ti v ceste za životom presne takým.

Tak teda dýchaj. Bojuj. Kráčaj vpred. Ži. Buď šťastný!

Ak sa ti článok páčil a dokázal ťa povzbudiť či nakopnúť, určite sa mu odplať rovnakou mincou a nakopni ho na sociálnych sietiach, či už to bude zdielaním, lajčíkom alebo poslaním kamošovi, ktorý by takéto nakopnutie takisto ocenil. 😉

Okrem toho sa bleskurýchlo zapíš do NEWSLETTER-u. Iba tak sa uistíš, že ti nové peckové články neujdú, pretože ťa na nový každý týždeň osobne, zdarma a rád upozorním. 😉

email

email

Získaj prístup ku všetkým naloženým článkom

Tento článok som pôvodne napísal pre ľudí z členskej sekcie. Uvolnil som ho pre všetkých, aby som ti ukázal, aké pecky píšem pre mojich najväčších fans. No nie sú to len články, čo ti členstvo dá. Sú to tiež dlhšie a lepšie videá, súťaže o osobné konzultácie, moje produkty a kopec predmetov od motivation-mana a v neposlednom rade aj komunitné stretnutia! Je toho toľko, čo ti členstvo dá, až sa vlastne divím, prečo členom ešte nie si.

Staň sa teda členom hneď alebo si Zisti o výhodách viac
email

Blogger, online marketingový nadšenec a milovník života. Človek, ktorý sa rozhodol počúvnuť hlas svojho srdca namiesto ohlušujúcich názorov ľudí zo svojho okolia. Človek, ktorý sa rozhodol ísť vlastnou cestou, bez ohľadu na to, aká náročná bude. Človek, ktorý koná na základe vlastného úsudku a učí sa z vlastných chýb. Človek, ktorý sa vyjadruje slobodne a žije podľa vlastného presvedčenia a zásad. Človek, ktorý ŽIJE – neprežíva. A ak by si sa o mne rád dozvedel aj niečo konkrétne a videl pár fotiek, určite klikaj SEM. ;)

Prečítaj si viac o zakladateľovi

Odporúčam ti prečítať si aj tieto články

10 Velikánov, Ktorí Dokázali Zvíťaziť Aj Napriek Bolestivým Zlyhaniam A Nemalým Prekážkam
Ako Veľmi Sa Ti Zmení Život, Keď Prestaneš Vyčkávať A Začneš Žiť A 7 Skvelých Vecí, Ktoré Ťa To Naučí
40 Neuveriteľne Silných Pripomienok, Ktoré Ti Pomôžu Myslieť Pozitívne
4 Novoročné Predsavzatia, Ktoré Najčastejšie Zlyhávajú A Čo Si Stanoviť Namiesto Nich

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Komentáre ( 2 )

  • MONIKA máj 11, 2017 9:06:56 am

    Toto je tak príjemné čítanie 🙂 ..celý čas som sa usmievala, lebo VIEM, O ČOM HOVORÍŠ 😉 …sama som našla recept na úsmev 🙂 …držím palce, aby toto čítanie NAKOPLO čo najviac ľudí 😉

    • Dušan Kadlec máj 14, 2017 10:45:08 pm

      Vďaka za pochvalu Monika, teším sa, že článok dokázal takto nakopnúť! 😉