16 Motivačných Citátov, Ktorými By Sa Mal Riadiť Každý Víťaz

16 Motivačných Citátov, Ktorými By Sa Mal Riadiť Každý Víťaz

Pocitu víťazstva sa vyrovná len máločo. Ten adrenalín v momente, kedy zistíš, že si to dokázal. Ten okamih, ktorému predchádzalo toľké vzrušenie z toho obávaného rizika.

Tie chvíle, kedy zdvihneš ruky nad hlavu a konečne si môžeš z chuti zakričať, čo ti hrdlo ráči, pretože je to tam! Dal si to! Teraz sa môžeš oprávnene potľapkať po ramene a povedať si, aký si „pašák“.

Je to úplne jedno, či získaš srdce svojej vytúženej alebo trafíš zo štyri čísla v športke. Nehrá rolu, či si práve zmaturoval, či ťa v práci povýšili alebo si sa zrovna so svojou malilinkou lokálnou firmičkou prebojoval medzi top hráčov vo svojom obore.

Mohol si tiež po prvýkrát vytlačiť stokilovú činku nad svoj hrudník alebo vo svojich rukách stískať zlatú medailu za beh na sto metrov, zatiaľ čo sa ti budú podlamovať kolená na stupienku víťazov.

I keď sú niektoré víťazstvá väčšie a tie druhé menšie, nezáleží na tom veľmi, pretože ten pocit po jeho dosiahnutí je zakaždým úchvatný.

No ale aby som sa zasa nestrácal v slovách hneď v úvode tohto článku, poďme rovno k tomu podstatnému. A teda, ak po tomto pocite bažíš rovnako tak, ako po ňom bažím ja, je tu zopár pravidiel, ktorými by si sa mal pravdepodobne riadiť… Pretože, ono sa nimi totižto riadia všetci víťazi.

Tu sú:

1. Ak sa za nič nedokážeš postaviť, navždy zostaneš na kolenách. – Neznámy

Všetci máme strach a obavy, je to prirodzené. Neustále nami zmietajú pocity neistoty, robíme si starosti, vyhýbame sa sporom a väčšina z nás má vo zvyku uchyľovať sa v mysli zakaždým ku katastrofálnym scenárom.

No aj napriek tvojej neukojiteľnej túžbe po kľudnom, nekonfliktnom a bezstarostnom živote, ak sa za svoje šťastie nenaučíš bojovať, nečaká ťa veľmi ružová budúcnosť. Ak sa budeš vyhýbať zložitým rozhodnutiam, utekať pred problémami a nebudeš hájiť svoju pravdu, presvedčenie a hodnoty, tvoj život nebude stáť za veľa.

2. Cestu buď nájdem alebo ju vytvorím. – Hannibal

Ak prahneš po niečom výnimočnom a veľkolepom, po niečom, čo schová úspechy druhých ľudí do vrecka, iba ťažko nájdeš nejakú cestu, ktorá k tomuto cieľu vedie. S najväčšou pravdepodobnosťou si budeš musieť vyšliapať vlastnú a jednoducho zanechať stopu.

No neboj sa, pretože na konci cesty, po ktorej už išlo veľa ľudí pred tebou, pravdepodobne nebude i tak nič, čo by skutočne stálo za to. Pamätaj, že ak sa chce, tak sa dá, a preto ak to chceš dostatočne, nájdeš spôsob, ako to získať… Presne, ako to vyššie povedal Hannibal.

3. Ak nič neriskuješ, nič nezískaš. – Bear Grylls

Mnohých už len pri pomyslení na riziko začnú chytať mdloby. Začnú sa im potiť dlane, zvierať hrdlo a strach ich pripraví o hlas. Ak k tým ľuďom patríš, možno by si si mal skôr pripomenúť, že ak nie si ochotný riskovať nič, riskuješ vlastne všetko.

Veď čoho sa vlastne bojíš? Čo máš v živote také cenné, že to nechceš stratiť? Tú starú jazdenú Fábiu? Tú mizerne platenú prácu, ktorú nenávidíš? Alebo sa nebodaj bojíš chýb? Ale prosím ťa, myslel som si, že toto už máme za sebou. Veď sa na nich učíme. A aj keby si spravil osudovú chybu a padol na dno, vedz, že z neho vedie cesta už iba jediným smerom. Nahor! 😉

4. Svojim neprajníkom želám dlhý život, aby mohli vidieť všetky moje úspechy. – Neznámy

Haha, tento výrok ma dokáže vždy poriadne nakopnúť. Všetci máme svojich neprajníkov. Ľudí, ktorí sa modlia za náš pád. Tých, ktorí nás sledujú, hľadajú chyby a kritizujú každé jedno naše rozhodnutie a čin.

No ja už dávno viem, že jediný spôsob, ako zabrániť kritike, je nič nehovoriť, nič nerobiť a byť nikým… A keďže to v žiadnom prípade nemám v pláne, nech si len kritizujú, mne sú ukradnutí.

Nech len dlho žijú a nech ma sledujú pozorne a pekne zblízka, pretože z toho, čo uvidia, im prinajlepšom padne sánka. Bude to totižto veľkolepé! 😉

A v prípade, že by si si o mojich plánoch rád prečítal viac, o približný nástrel toho, ako chcem svoj život prežiť, som sa pokúsil v článku Desatoro Zásad, Podľa Ktorých Chcem Prežiť Svoj Život. Uži si čítanie. 😉

5. Otázkou nie je, kto mi to dovolí, otázkou je, kto ma dokáže zastaviť? – Ayn Rand

Ak budeš potrebovať pre každý jeden krok, ktorý v živote spravíš, povolenie od druhých ľudí, ďaleko to v ňom teda nedotiahneš. Nepotrebuješ odobrenie pre každé rozhodnutie, ktoré učiníš, a takisto nemusíš čakať na „áno“ pre každý čin, ktorý chceš vykonať.

Sám stojíš za kormidlom. Môžeš robiť čokoľvek, po čom túžiš. Čokoľvek, rozumieš?! A nie je nikto, kto by ťa dokázal zastaviť. Nikto, okrem teba samého.

6. Nabudúce neexistuje. Je to buď teraz alebo nikdy. – Neznámy

Tuto sa hádam ani veľmi nemusím rozpisovať. Stačí, ak si sám úprimne odpovieš na otázku, koľkokrát si skutočne dokončil všetky tie veci, ktoré si si na „zajtra“ alebo na „neskôr“ odložil.

A ak k sebe budeš čestný, tak veľmi zreteľne uvidíš, že TERAZ je tým najvhodnejším časom žiť, milovať a konať. Pretože jediné dva dni, kedy nemôžeš spraviť absolútne nič sa volajú „včera“ a „zajtra“.

7. Sám najlepšie viem, čo ma robí šťastným. – Neznámy

Za všetok ten čas, čo ti bude dopriaty, sa stretneš s neúnosným množstvom odborníkov na tvoj život. Všetci ti budú radiť, čo by si mal robiť, kým by si sa mal stať, ako by si sa mal správať, obliekať a stravovať, pričom bude každý z nich presvedčený, že to vie ďaleko lepšie, ako to vieš ty sám.

Niektorí budú mať dobré úmysly, niektorí zlé, no či už to bude tak alebo onak, iba ty budeš vždy jediným človekom, ktorý to bude môcť vedieť najlepšie. Nazri do svojho vnútra a začni konečne počúvať ten krehký hlas, ktorý k tebe neustále prehovára. Ignoroval si ho predsa už dosť dlho. Je načase byť šťastný, tak ho konečne nasleduj!

8. Strach zo zmeny je nepriateľom úspechu. – Bhagwan Maurya

Ono i keď sa mnohí veľkých životných zmien bojíme, pravdou zostáva, že sa nemôžeme stať osobou, ktorou sa stať túžime, kým zostaneme tou, ktorou sme teraz. Viem, že všetko to nové občas dokáže naháňať poriadny strach, no iba vďaka zmenám rastieme a stávame sa lepšími a lepšími.

A ak by si sa rozhodol, že chceš zmeniť svoj život aj ty a rád by si konečne začal víťaziť, určite sťahuj E-Book 8 Chýb, Ktoré Sabotujú Tvoje Rozhodnutie Zmeniť Svoj Život. Je to taká minipríručka, ktorá ťa chytí za ruku a ukáže ti, ako robiť pozitívne zmeny vo svojom živote správne. A navyše je zdarma, takže nie je o čom. 😉

9. Ty sám si tvorcom svojho osudu. – Swami Vivekananda

Tvoje myšlienky sa odrážajú v tvojom presvedčení, tvoje presvedčenie sa zrkadlí v tvojich rozhodnutiach, tie rozhodnú o tvojich krokoch a tvoje kroky sa spoja do toho, čo niektorí nazývajú osud.

A aj napriek všetkým tým nespokojným ľuďom, ktorí to tak horlivo popierajú, pravdou zostáva, že máme svoj život všetci vo svojich vlastných rukách. Iste, prihodí sa nám aj zopár vecí, ktoré ovplyvniť nedokážeme, no to, ako na ne zareagujeme, to už máme len a len vo svojich rukách.

10. V živote nie sú žiadne limity, okrem tých, ktoré vytvoríš sám. – Les Brown

Keby som ti v 19. storočí povedal, že sa dokážem cez malý prístroj porozprávať s človekom, ktorý je na opačnom konci sveta, ako dlho by si sa mi smial? Keby som ťa presviedčal, že som vyvinul skrinku, z ktorej bude hrať hudba, akoby som do nej skryl celý orchester, povzbudil by si ma alebo by si niekoho poslal po psychiatra? A keby ti poviem, že vytvorím sieť, na ktorej budú všetky dáta dostupné z akéhokoľvek miesta na zemeguli, ako by si reagoval?

Vidíš? Všetky tieto „nereálne“ sny sa stali skutočnosťou, pretože to ľudia, ktorí ich priviedli na svetlo sveta, odmietli vzdať. Tak prečo sa potom tak hlúpo presviedčaš, že tie tvoje možné nie sú? Vedz, že ak tomu sám veríš a máš pre to dostatočné odhodlanie, skôr, či neskôr uvidíš, že neexistujú žiadne limity, žiadne obmedzenia.

11. Bolesť je dočasná. Víťazstvo je večné. – Neznámy

Cesta na vrchol je plná súbojov, so sebou samým. Premáhania sa, prekonávania svojich limitov, odhodlania a nachádzania síl, o ktorých si ani len netušil, že ich máš.

No ono neexistujú žiadne skratky na miesta, na ktoré stojí za to ísť a nič, čo je ľahké dosiahnuť, pravdepodobne nestojí za dosiahnutie. Pamätaj, že o čo väčší súboj, o to väčší triumf. O čo väčšia námaha, o to väčšie víťazstvo. A preto bojuj a trp teraz, aby si mohol zvyšok svojho života žiť, ako šampión!

12. Nechystám sa dať svojej minulosti moc k tomu, aby určovala moju budúcnosť. – Neznámy

Existujú dva typy ľudí, v spojitosti s týmto výrokom. Sú tu tí, ktorí si nedokážu odpustiť chyby z minulosti, trápia sa a týrajú za všetky tie zlé rozhodnutia a myslia si, že tie najlepšie časy už majú dávno za sebou, a tak skladajú zbrane, pretože už nevidia zmysel v tom, aby bojovali ďalej.

A potom sú tu tí, ktorí narobili množstvo chýb, no poučili sa z nich. Spravili kopec katastrofálnych rozhodnutí, no majú z nich akurát tak poriadne tučnú zbierku skvelých príbehov. Prežili si množstvo ťažkých časov, z ktorých načerpali múdrosť a silu a neprestali v živote kráčať vpred.

Sú to skrátka ľudia, ktorých absolútne nezaujíma to, čo sa stalo v ich minulosti, pretože si naplno vychutnávajú prítomnosť a všetku svoju snahu sústredia na vybudovanie lepšej budúcnosti. A to, do ktorej skupiny sa zaradíš, závisí iba od teba. Tak ako sa rozhodneš?

[divider_1px]

Ak sa ti myšlienky v článku páčia, tak si daj od tohto náruživého čítania menšiu pauzičku a lajkni MOTIVATION-MANa na Facebooku. Zaistíš si tým to, že ti ďalšie zaujímavé články neujdú. Jeden klik a o ďalšie nadupané riadky budeš mať postarané. Tak šup. 😉

[divider_1px]

13. Na to, aby si stál na vrchole, potrebuješ odvahu stáť sám. – Neznámy

Keď budeš robiť to, čo robia ostatní, budeš ako ostatní. Nedá sa ísť s davom a zároveň žiariť na vrchole. Sám sa musíš rozhodnúť, či chceš byť jedným z mála alebo jedným z mnohých.

14. Jednoduchá cesta nie je vždy tou správnou. – Neznámy

Ak budeš vždy robiť iba jednoduché rozhodnutia, budeš mať veľmi komplikovaný život, kamarát. Neviem, čo je na tom komforte a pohodlí také lákavé, no mne to akosi nevonia. Ja milujem riziko, adrenalín a akciu.

Už dávno viem, že tie najlepšie veci v živote nikdy neprichádzajú z komfortných zón, a tak ma vylihovanie pred telkou nikdy nejako nelákalo.

15. Víťazi sa nikdy nevzdávajú a tí, ktorí sa vzdávajú, tí nikdy nevíťazia. – Neznámy

Všetci v živote chybujeme, zlyhávame a padáme, to nie je žiadna šokujúca novinka. Avšak tí, čo to v živote dokážu a uspejú, sa od tých druhých v niečom líšia. Tí, keď spadnú sedemkrát, postavia sa ôsmy.

A tí, čo v živote neuspejú, uspieť nedokážu jednoducho preto, že si povedia po treťom páde, že už stačilo, nahovoria si, že im nie je súdené uspieť a uveria tomu, že šťastie a úspech sú produktom náhody a šťastia, prípadne nečestnosti a podvodov. Začnú sa v týchto názoroch utvrdzovať s ďalšími neúspešnými ľuďmi, a tak zostanú na zemi a nepokúsia sa už nikdy vstať. Nebuď ako oni!

16. Ak poznáš svoje PREČO, tak na AKO nezáleží. – Neznámy

Milióny ľudí hľadajú denno-denne motiváciu, ktorá by ich nakopla a prinútila makať na ich snoch, cieľoch a plánoch do budúcna. Hľadajú ju v obrázkoch na facebooku, v článkoch na internete, vo videách na youtube, v knihách a vo filmoch.

Sú takí zaneprázdnení jej hľadaním, že absolútne zabúdajú na to, že tá najsilnejšia motivácia nikdy neprichádza zvonka, ale zvnútra. U mňa znamenalo uvedomenie si vecí, pre ktoré to všetko robím, obrovský zlom a som si istý, že u teba to zafunguje rovnako. O tých mojich si môžeš prečítať v článku 10 Vecí, Ktoré Ma V Živote Ženú Vpred, tak sa inšpiruj. 😉

Tak a toto bolo 16 výrokov, ktorými sa riadi každý víťaz. 16 citátov, ktorými sa musíš začať riadiť tiež, teda v prípade, že chceš začať takisto konečne vyhrávať.

Ak sa ti článok páčil a nakopol ťa viac, ako keby si pichol mokré ruky do elektrickej zásuvky, určite mu vyjadri svoje sympatie jedným lajčiskom a hoď si ho tiež na facebook, aby na tvojej stene hrdo vial ako zástava tvojho nového, víťazného JA! 😉

Samozrejme ho môžeš zdieľať aj na iných sociálnych sieťach, prípadne ho pošli kamošom, ktorým by sa taktiež zišiel jeden poriadny motivačný kopanec do zadku, prípadne na oveľa chúlostivejšie a citlivejšie miesta. 😉

A ak si sa dočítal až sem, určite sa nezabudni zapísať do NEWSLETTER-u a podobné dych berúce články si nájdeš každý týždeň na svojom maily. Hoď svoju emailovú adresu do políčka nižšie (pod BIO-m autora) a ja ťa na tie najnovšie vždy začiatkom týždňa upozorním. Osobne, zdarma a rád. 😉