20 Jasných Znamení, Ktoré Dokazujú, Že V Živote Potrebuješ Poriadnu Zmenu

20 Jasných Znamení, Ktoré Dokazujú, Že V Živote Potrebuješ Poriadnu Zmenu

Vraví sa, že sme vždy vzdialení len jedno jediné rozhodnutie od úplne rozdielneho života. To znie pozitívne a veľmi nádejne, no tu prichádza na rad jedno nepekné slovíčko „avšak“.

Avšak, mnohí z nás potrebujú padnúť až na samotné dno, aby to rozhodnutie spravili. Potrebujú okúsiť beznádej, nešťastie, smútok, zlosť a celú tú armádu negatívnych pocitov, aby sa rozhodli, že zo svojho života dostanú to najlepšie, pretože takto už ďalej žiť odmietajú.

Nuž, nie nadarmo sa vraví, že všetko to zlé, čo sa nám v živote prihodí, so sebou prináša vždy aj niečo dobrého. No okrem tejto informácie mám pre teba aj jednu skvelú správu, ktorá ťa isto poteší. Vôbec nemusíš padnúť až na to spomínané dno, aby si si uvedomil, že máš svoj život vo vlastných rukách a že v ňom môžeš začať robiť pozitívne zmeny už dnes.

Pretože niekedy je práve zmena to jediné, čo skutočne potrebuješ. Nie je sa čoho báť. Nie je dôvod, aby si o sebe pochyboval. Si pripravený. Je najvyšší čas. A ty to dokážeš!

A aby som tieto svoje tvrdenia podložil, tu je zopár riadkov, v ktorých zistíš, či je zmena skutočne to, čo práve potrebuješ. Tu je 20 znamení, ktorými sa ti tvoje telo, tvoja myseľ a tvoje vnútro už dávno snažia povedať, že je načase žiť život, o ktorom si vždy sníval.

1. V nedeľu si celý nervózny a naštvaný z toho, že prichádza pondelok

Toľkí ľudia nenávidia pondelky, až mi to príde choré. Veď pondelok značí začiatok niečoho nového. Okrem toho, že so sebou prináša nový týždeň, prichádzajú s ním ruka v ruke aj nové príležitosti, nové možnosti, nové kontakty, nové zážitky…

Je toho veľa, na čo sa môžeš v týždni tešiť, no ak ti aj napriek tomu zviera žalúdok len a len preto, že musíš ísť zajtra do práce, možno je tvoja práca niečo, čo by si mal veľmi rýchlo zmeniť.

2. Ráno sa nevieš vykopať z postele a budík dokolečka odkladáš

Spoločná črta tých, ktorí sa v daný deň nemajú na čo tešiť. Poznám to. Tiež som mal prácu, ktorú som nemal rád. Hah, keby len jednu. Tiež som donekonečna odkladal budík a nevedel som sa postaviť z postele poriadne dlhý čas.

No toto nie je žiadna veda, žiaden ťažký oriešok. Vyriešiť sa to dá veľmi jednoducho. Stačí, ak ťa budú v daný deň čakať aj také úlohy, z ktorých sa budeš tešiť a z postele vystrelíš ešte skôr, ako ti ten budík vôbec dokáže zazvoniť. Ver mi, osobná skúsenosť.

3. Bojíš sa budúcnosti

Hmm… Ak na svojej budúcnosti pracuješ, tak sa nie je čoho báť. Iste, nikdy nemôžeš vedieť, čo sa ti zajtra prihodí, no ak máš plány a ciele, na ktorých denno denne pracuješ, budúcnosti sa isto báť nebudeš. Práve naopak, nebudeš sa jej vedieť dočkať. Možno niečo, čo by ti mohlo naznačiť, aby si svoj život konečne uchopil do svojich rúk.

A opäť, hovorím z vlastných skúseností. Toho, čo čaká mňa, sa skutočne neviem dočkať. Mám plány, ciele a sny také silné, že ich dosiahnem, aj keby traktory padali. Veď presvedči sa sám. Prečítaj si článok 10 Vecí, Ktoré Ma V Živote Ženú Vpred. 😉

4. Žiješ v minulosti

Ak sa pristihneš často používať frázu „to ale boli časy“ alebo sa lapíš, ako v myšlienkach neustále poletuješ v časoch, ktoré sú dávno preč, nemám pre teba dobré správy. Mal by si sa tešiť na budúcnosť a žiť v prítomnosti a nerobiť zo seba dobrovoľného väzňa minulosti.

Pretože, ak sa príliš často v mysli ukájaš spomienkami na časy minulé, pravdepodobne je v prítomnosti niečo, od čoho sa snažíš ujsť. No to už musíš vedieť ty.

5. Rozzúriš sa, keď počuješ, že máš svoj život vo vlastných rukách

Najradšej by si toho idiota, čo to práve povedal, zúrivo nakopal do vajec miest, ktoré by mu neskôr mali zaistiť potomstvo, a to až tak silno, že by si už viac nemohol pokračovať, pretože by ťa neúnosne boleli píšťaly. Čo to je, preboha, za dementa?! Ako také niečo môže povedať?!

Veď ty si si takýto život nevybral. Takto si si ho nikdy nepredstavoval. Nuž, kamarát, ak ťa táto jediná veta dokáže takto strašidelne rozhodiť, môžeš si byť istý nielen tým, že si na veľké zmeny pripravený, ale takisto tým, že ich vo svojom živote potrebuješ viac ako soľ. A hej, musíš ich spraviť sám, pretože ten svoj život vo svojich rukách máš!

6. V noci nedokážeš zaspať

Tak tento problém ma prenasledoval až príliš dlho. Niežeby som nedokázal v noci spať, to vôbec. Kebyže sa snažím pred spaním počítať ovečky, zaspím skôr, než napočítam prvé tri. V tom problém nebol.

No prinútiť sa ísť a vôbec si do tej postele ľahnúť, och, úloha ťažšia ako tie z filmov Mission Immpossible. Bol som nervózny, naštvaný, zvieralo mi žalúdok. Tak strašne som si nechcel ľahnúť do tej postele.

Počkaj, nepochop ma zle, milujem spánok. Avšak vedel som, že je ten spánok to jediné, čo ma delí od nasledujúceho dňa plného činností, ktoré som nemal rád. Plného povinností a úloh, z ktorých som mal hlavu v smútku.

Takže, ak sa aj ty po nociach lapíš, ako bezducho brázdiš internetové stránky, ako by si tam hľadal odpoveď ako uniknúť tejto mizérii, a to všetko len preto, aby si nemusel ísť spať, opäť ti poviem, že zásadná životná zmena je presne to, čo potrebuješ.

7. Neustále sa sťažuješ

Tak toto je hádam očividné. Nikto, kto je so svojím životom spokojný a je šťastný, sa isto sťažovať nebude. A preto, ak sa pristihneš, že sa sťažuješ až tak, že to prestáva byť zdravé, mal by si porozmýšľať nad tým, ako s tým nešťastím a s tou nespokojnosťou vo svojom živote skoncovať raz a navždy.

8. Praješ si, aby bol konečne nejaký vzdialený dátum v budúcnosti

U väčšiny ľudí je to dovolenka. Ten jeden týždeň v roku, kedy tomu stereotypu utečú niekam za hranice a budú môcť naplno žiť. Tých sedem dní z tých 365-tich, kedy môžu byť sami sebou… Slobodní, šťastní a nespútaní. Tých 168 hodín v roku.

Avšak… Fúha, len som si to predstavil a už ma chytá depresia. Vlastne, ja si to ani nedokážem predstaviť. Žiť len jeden týždeň v roku? Pre boha živého, aké plytvanie časom a životom samotným.

Každý deň ti predsa skríži cestu nespočet príležitostí na to, byť šťastný a veselý, dobre sa zasmiať alebo byť vďačný za to, čo máš, tak pred nimi prestaň zatvárať oči. A ak ich tam skutočne nevidíš, opäť je potom nad slnko jasné, čo v živote potrebuješ.

[divider_1px]

Ak sa ti myšlienky v článku páčia, tak si daj od tohto náruživého čítania menšiu pauzičku a lajkni MOTIVATION-MANa na Facebooku. Zaistíš si tým to, že ti ďalšie zaujímavé články neujdú. Jeden klik a o ďalšie nadupané riadky budeš mať postarané. Tak šup. 😉

[divider_1px]

9. Rozčuľuje ťa tvoje okolie

Ľudia v práci a práca samotná. Články na internete o tom, ako druhí ľudia uspeli. Susedia. Rodičia. Súrodenci. Kamaráti. Susedov pes. Dokonca aj ľudia v autobuse po ceste do roboty.

No i keď tam možno nejaká tá mizivá šanca je, že majú všetci títo ľudia problém a že je chyba v nich, pravdepodobnejšia možnosť je tá, že tam ten pes zakopaný nebude. Pravdepodobnejšia z možností je tá, že je ten problém v tebe. A teraz, keď už sme si vyjasnili fakty, skús mi odpovedať na jednu jednoduchú otázku. Keď si tak strašne nespokojný so svojím životom, že ťa štve všetko a každý navôkol, prečo s tým konečne niečo nespravíš?

10. Chýba ti energia a vôbec chuť do života

Keď sa počas dňa cítiš ako zbitý pes, niečo nebude v poriadku. Život by ťa mal predsa napĺňať, nabíjať energiou, inšpirovať. Mal by si byť šťastný, spokojný a veselý. Život predsa nie je monštrum, ktoré parazituje na tvojej energii… No ak ti ten tvoj to monštrum pripomína, nie že by si mal nad zmenou porozmýšľať, je pre teba nevyhnutná.

11. Neustále rozprávaš o problémoch a veciach , ktoré ťa trápia, no nerobíš nič, aby sa zmenili

Toto ide všetkým tým, ktorí neustále nadávajú na politiku, situáciu v krajine, na svojich šéfov, na výplatu, na dopravu a mojej mame… Pretože tá k týmto ľuďom bezpochyby patrí! 😀

Ak vyššie napísané platí aj pre teba, vždy máš na výber. Môžeš sa konečne pochlapiť a pokúsiť sa niečo vyriešiť alebo sa môžeš aj naďalej sťažovať všetkým okolo.

No vedz, že nemusíš zmeniť svet. Stačí prispieť svojou troškou a popasovať sa aspoň s nejakým malým lokálnym problémom, ktorý vyrieši starosti ľudí v tvojom okolí… Alebo, ako som už spomenul, môžeš aj naďalej plakať a nariekať, čím nevyriešiš žiaden problém, ba práve naopak, postaráš sa o to, aby sa ti tvoji známi začali vyhýbať. Tvoja voľba.

12. Porovnávaš sa s druhými

Toto je opäť výsada ľudí, ktorí nemajú veľmi sporiadaný život. Pretože všetci tí, ktorí na tom svojom pracujú a denno denne sa snažia o to, aby si ho zlepšili, sa sústredia akurát na ten svoj, sústredia sa výhradne na seba.

No ak sa neustále obzeráš okolo seba, hodnotíš druhých, porovnávaš sa a riešiš ich životy namiesto toho vlastného, mal by si si rýchlo položiť otázku, či už máš v tom svojom vyriešené všetko podľa svojich predstáv, keď viac nepotrebuje tvoju pozornosť..?!

13. Si unavený hneď ako sa ráno zobudíš

Ak máš vážne problémy so spánkom, trápia ťa zlé sny a neustále sa budíš, potom sa nie je čomu čudovať. No ak si buckáš ako v bavlnke a aj po tých výdatných siedmich hodinách spánku sa budíš, ako keby ťa v noci dokopalo stádo agresívnych tučných detí kvôli sladkostiam v tábore na stratu hmotnosti, vedz, že máš vážny problém.

14. Klameš si

Ak sa pristihneš ako si nahováraš hlúposti typu „Nie som dosť dobrý“, „Nestojím za to“, „Nezaslúžim si to“, či „Veď to nie je až také zlé“, vedz, že by si sa mal rýchlo a poriadne prefackať, popri tom ako budeš skákať do vane plnej ľadovej vody, aby si sa konečne prebral.

Toto všetko sú lži, ktoré ti ničia život a značia, že si hľadáš výhovorky a ospravedlnenia pre skutočnosť, že tvoj život nestojí za veľa. No ak s nimi neprestaneš, zdevastujú ti ho úplne, i keď si možno myslíš, že to už viac ani nejde. Prečítaj si článok 13 Lží, Ktoré Si Musíš Rýchlo Prestať Nahovárať, Pretože Ti Likvidujú Život. Tam už zistíš, ktoré to sú a ako sa s nimi vysporiadať nadobro. 😉

15. Nie si šťastný

Tak toto nie je žiadna veda. Ak nie si šťastný, mal by si veľmi rýchlo učiniť potrebné kroky pre to, aby si šťastný konečne byť začal. Bodka.

16. Často vybuchneš kvôli maličkostiam

Ak ťa dokážu rozhodiť veci ako ranná zápcha v meste, dlhšia rada v obchode alebo spomalená obsluha v kaviarni, nesvedčí to o ničom inom ako o tom, že máš vnútorný problém. Vnútorné napätie, ktoré iba čaká, kým mu otvoríš vrátka, aby sa predralo na povrch. No vedz, že ak si nechceš uhnať nejaký vážnejší zdravotný problém, mal by si sa toho napätia véééľmi rýchlo zbaviť.

17. Žiarliš

Spokojní ľudia sa dokážu úprimne tešiť z radosti druhých a dopriať im to šťastie, to je fakt. No ak to ty nedokážeš, nuž… Možno by si sa mal zamyslieť nad tým, čo podnikneš so svojím životom, aby si bol o kúsok šťastnejší… Aby si doprial aj ty.

18. Cítiš sa zaseknutý na jednom mieste poriadne dlhý čas

Tak tento pocit môžeš mať aj preto, že zaseknutý na jednom mieste poriadne dlhý čas skutočne si. A vedz, že sa nepohneš vpred len preto, že by si si to želal. Chce to ciele, plány a činy. Chce to rozhodnutie, odhodlanie a činy. A ešte raz, chce to činy. Tie tvoje, aby sme si rozumeli.

19. Už ťa nebaví ďalej len prežívať

Niekde tam hlboko vnútri vieš, že život by mal byť o niečom inom, ako len o zarábaní peňazí, ktoré ti zaplatia účty. Vieš, že by si si ho mal užiť a nedovoliť, aby z teba deň za dňom okolnosti vycuciavali viac a viac energie a pomaly zabíjali to tvoje kreatívne a dobrodružné Ja.

O čo silnejší tento pocit máš, o to hlasnejšie sa ti tvoja duša snaží povedať, že si pripravený na veľké zmeny… Že je načase zmeniť smer, ktorým sa tvoj život uberá.

20. Cítiš sa nedocenený

Jednoducho sa nedokážeš zbaviť pocitu, že máš na omnoho viac, ako len na varenie kávičiek pre šéfa a zdvíhanie telefonátov. Si už skrátka unavený z práce za pásom vo Volkswagene, ktorú by zvládol isto aj robot. Máš nápady, plány, ciele a sny, ktoré už viac nemieniš odkladať. Si presvedčený, že dokážeš ďaleko lepšie a väčšie veci… A ja si myslím, i keď ťa nepoznám, že máš pravdu!

Tááák a toto bolo všetko, kamarát. Vedz, že ak si sa našiel v niektorých z vyššie spomenutých bodov, zmena je presne to, čo práve potrebuješ. A ak to už dlhšiu dobu tušíš a tento článok ťa v tom iba utvrdil, mám pre teba skvelé miesto, na ktorom môžeš začať.

Napísal som e-knihu 8 Chýb, Ktoré Sabotujú Tvoje Rozhodnutie Zmeniť Svoj Život. Okrem toho, že má perfektné ohlasy a doslova sa do nej zažerieš, ukážkovito ťa prevedie zmenami v tvojom živote bez toho, aby si niekde pochybil a musel začínať od znova.

Dá ti návod na to, ako sa so zmenami v tvojom živote, s tými malými aj s tými veľkými, vysporiadaš ľavou zadnou. Rýchlo si ho teda stiahni. Je zdarma, takže sa nemusíš zbytočne ošívať a lamentovať nad tým, či tak učiniť alebo nie. 😉

Áááá, už klasicky, ak sa ti článok páčil a veríš, že ťa k lepšiemu životu nasmeroval, určite ho podpor nejakým tým lajčiskom, šériskom, poslaním kamošovi, komentáriskom alebo akýmkoľvek iným spôsobom, ktorým mu pomôžeš tam von, medzi ľudí. 😉

A takisto sa nezabudni zapísať do NEWSLETTER-u, čo je jediný spôsob, ktorým sa uistíš, že ti ďalšie nadupané články neuniknú. Zapíšeš sa jednoducho. Stačí, ak hodíš svoj email do políčka nižšie (pod BIO-m autora) a ja ťa na každý ďalší nový článok rád a zdarma upozorním. 😉