25 Vecí, Na Ktoré Potrebuješ Prestať Strácať Čas

25 Veci, na ktore potrebujes prestat stracat cas

Vo svojich článkoch pravidelne bombardujem ľudí faktom, že život je príliš krátky. Verím, že je to potrebné často pripomínať, pretože na to väčšina z nás veľmi často zabúda.

Mnoho ľudí čaká celý týždeň na víkend, celý rok na dovolenku, celý život na šťastie. A to je chyba. Jediné, čo ti čas prinesie, bude staroba. Ak si sám nevezmeš to, po čom tvoje srdce prahne, nikdy to nebudeš mať. 😉

Pretože bez toho, aby si sa o niečo pokúsil, nenazbieraš žiadne skúsenosti, bez toho, aby si sa naučil využívať príležitosti, nepremeníš žiadnu šancu na úspech a bez toho, aby si sa prihovoril žene tvojho života, tak sa ženou tvojho života nikdy nestane.

A aby si svoj čas mohol začať efektívne využívať, tu je zopár vecí, na ktoré by si mal OKAMŽITE PRESTAŤ STRÁCAŤ ČAS:

1. Na rozptýlenia, ktoré ti bránia zažívať výnimočné momenty s výnimočnými ľuďmi

Venuj pozornosť tým malým veciam, pretože keď ti niekto začne skutočne chýbať, sú to práve tieto maličkosti, ktoré ti na ňom chýbajú najviac. Jej smiech, spôsob, akým sa dokázala rozčuľovať nad maličkosťami, tie momenty, keď jej oči žiarili radosťou.

Ďalej tie zmysluplné rozhovory, rady na nezaplatenie alebo spoločné prechádzky. Preto si váž každú chvíľu v prítomnosti jedinečných ľudí a nedovoľ, aby ti malichernosti a zbytočnosti bránili tráviť čas práve s nimi.

2. Na nutkanie byť zaneprázdnený

Svoj deň si naplánuj, nie aby si bol zaneprázdnený, ale aby si bol produktívny. Nie si stroj. Tvoje telo a tiež tvoja duša potrebujú čas na oddych a tiež priestor na zážitky, vďaka ktorým cítiš, že žiješ. Preto sprav, čo musí byť spravené, no nechaj si priestor aj na oddych, relax a dobitie bateriek.

3. Na negatívne myšlienky nad tvojou súčasnou situáciou

Život je ako zrkadlo – tie najlepšie výsledky dosiahneš, keď sa budeš usmievať. Začni preto rozprávať o svojich úspechoch viac, ako rozprávaš o svojich sklamaniach. Mysli na to, čo je v tvojom živote dobre, nie na to, čo je v ňom zle. A sústreď sa na to, ako svoju súčasnú situáciu vylepšiť a nie na veci, ktoré ju môžu ešte zhoršiť.

4. Na nepotrebnú drámu v tvojom okolí

Buď dostatočne rozumný na to, aby si sa dokázal odosobniť od tých nezmyselností v tvojom okolí. Čím skôr sa začneš sústrediť na to pozitívne, tým skôr sa to negatívne stratí.

5. Na zbytočnú túžbu po veciach, ktoré nevlastníš

Nie. Nie vždy dostaneš to, po čom túžiš. Avšak pamätaj si, že veľa ľudí nebude mať nikdy to, čo máš ty… Práve teraz. Za veci, ktoré berieš ako samozrejmosť sa niekto modlí každý večer. Buď preto vďačný za to, čo máš, pretože inak sa ti nikdy nepodarí nájsť skutočné šťastie.

6. Na zbytočné súboje so zmenami vo svojom živote

Všetko na svete sa mení. Vyvíja. Napreduje. Niektoré veci sa menia k lepšiemu, druhé k horšiemu. A nech sa snažíš akokoľvek, zmenu nezastavíš. Niektoré veci jednoducho nedokážeš ovplyvniť. Čo však ovplyvniť môžeš, sú zmeny v tvojom živote, ktoré chmatneš do svojich rúk. Tie, za ktoré prevezmeš zodpovednosť.

Buď zmeníš svoj svet alebo dovolíš, aby svet zmenil teba!!

A ak potrebuješ navigátora tými najdôležitejšími zmenami vo svojom živote, tu a teraz, hneď a zaraz, sťahuj môj E-BOOK 8 CHÝB, KTORÉ SABOTUJÚ TVOJE ROZHODNUTIE ZMENIŤ SVOJ ŽIVOT. Je zdarma a nepochybne stojí za to. 😉

7. Na rozmýšľanie o minulosti

Nie si osobou, ktorou si bol pred rokom. Ani tou, ktorou si bol pred mesiacom, či pred týždňom. Meníš sa a vyvíjaš, je to prirodzené. Niektoré kroky spravíš vpred, niektoré spravíš vzad, ale tak to v živote chodí. Z minulých chýb sa teda pouč, no nikdy nedovoľ, aby ťa definovali!

8. Na obávanie sa chýb, ktoré môžeš spraviť

Je to v poriadku, keď stúpiš vedľa. Tak sa staneš múdrejším. Daj si preto prestávku. Nevzdávaj sa. Skvelé veci si vyžadujú čas, potrebujú dozrieť a i keď to možno teraz nevidíš, mieriš k nim. Dovoľ, aby ti boli tvoje chyby motiváciou, nie, aby sa stali výhovorkami. Rozhodni sa tu a teraz, že tvoje negatívne skúsenosti z minulosti neovplyvnia to pozitívne, čo sa ti môže stať v budúcnosti. Strachu a obavám musíš jednoducho čeliť, inak ich premôcť nedokážeš.

9. Na starosti o tom, čo si o tebe druhí myslia a hovoria

Neber si reči druhých osobne. Ľudí, ktorí ti neprajú a tešia sa z každého tvojho nešťastia tu vždy veľa bolo a aj veľa bude. Nedopraj im ešte väčšiu radosť tým, že si nad ich rečami budeš lámať hlavu.

Ži svoj život a oni nech žijú ten svoj. Ten ich je aj tak pravdepodobne smutný, osamelý a nešťastný, keď majú čas a energiu venovať toľkú pozornosť tomu tvojmu. 😉

10. Na neúprimnosť k sebe samému

Tvoj život sa zmení k lepšiemu iba vtedy, keď v ňom spravíš malé zmeny. A prvou a zároveň najdôležitejšou zmenou, na ktorú sa zameriaš a ktorú spravíš, je práve to, že k sebe začneš byť konečne úprimný.

Prečítaj si článok 14 Pravidiel, Vďaka Ktorým Budeš Sám Sebou, ten ťa nasmeruje správnym smerom. 😉

11. Na kroky životnou cestou, o ktorej vieš, že nie je správna

Život si dostal preto, aby si si ho užil, nie preto, aby si ho prečkal. Ak skutočne veríš v to, čo robíš, vyplatí sa to. Netýraj sa robením vecí a prácou, ktorú neznášaš, nestojí to za to! 😉

Úspech je pre tých, ktorí sú nadšení z toho, čo robia. Je to celé o tom, kráčať s hlavou vztýčenou a cítiť sa pohodlne vo svojich botách. Kráčať v ústrety svoijm snom. Kam kráčaš ty?

12. Na názory ostatných o tom, čo znamená úspech a šťastie

Sto ľudí, sto chutí. Tak je! Jednoducho nemôžeš postaviť svoj život na názoroch a očakávaniach druhých ľudí. Pre niekoho znamená úspech založiť rodinu. Niekomu prináša neopísateľnú radosť šport. Niekto chce byť vášnivým kuchárom a niekomu ku šťastiu stačí, keď môže svoje pocity vyjadriť slobodne na plátno so štetcom a farbami.

Nemal by si sa preto stať právnikom alebo lekárom iba preto, že to tak chcú tvoji rodičia alebo tvoja frajerka. Ak chceš byť skutočne šťastný, sám si v týchto veciach musíš spraviť jasno, sám sa musíš rozhodnúť.

13. Na ľudí, ktorí tebou manipulujú a využívajú ťa

Ľudia sa s tebou dokážu špinavo zahrávať iba vtedy, keď to sám dovolíš. Dávaj koľko môžeš, avšak nedovoľ, aby ťa nejakí špinavci využívali. Pomáhaj a raď, no stanov si medze. Počúvať a nechaj si poradiť, no neignoruj svoj vnútorný hlas.

14. Na pokusy ohúriť všetkých naokolo

Jedna z najoslobodzujúcejších vecí v živote je naučiť sa, že nie každého musíme mať radi tak, ako nie každý musí mať rád nás.

Nehľadiac na to, ako svoj život žiješ, vždy bude niekto sklamaný. Akokoľvek budeš k ľuďom priateľský, vždy tu bude niekto, kto ťa bude neznášať. Čokoľvek v živote spravíš, vždy sa nájde človek, ktorému sa to páčiť nebude.

Preto buď k sebe úprimný a ži svoj život podľa seba. Ži ho tak, aby si to nakoniec nebol ty, kto bude sklamaný.

15. Na všetok ten strach, ktorý ťa drží pri zemi

,,Strach nie je skutočný. Jediné miesto, kde môže strach existovať, je v našich myšlienkach. Je to produkt našej predstavivosti. Nebezpečenstvo, to je veľmi reálne, ale strach, strach je iba voľba.“ – Will Smith

Zakaždým mám zimomriavky, keď si tú scénu z filmu, v ktorej táto múdrosť odznie, pozriem. Pretože je v nej skrytá neuveriteľná pravda. Strach je voľba, presne tak ako odvaha. A tá neznamená absenciu strachu, ale rozhodnutie, že je tam vonku niečo oveľa dôležitejšie, ako strach samotný.

Pretože nakoniec je iba jedna vec, ktorá ti zabráni dosiahnuť veľké veci… A je to práve strach z toho, že urobíš chybu, či zlý krok. Neboj sa!

16. Na pochybnosti o sebe

Akékoľvek pochybnosti sa v tebe momentálne zmietajú, jediné, čo musíš urobiť, je ďalší malý krok vpred. Dokážeš to, len si musíš veriť. A ak ešte náhodou nie si pripravený a dostatočne dobrý, bez toho, aby si sa pohol vpred, potrebné skúsenosti nikdy nezískaš. Sú iba dve možnosti – buď zvíťazíš alebo sa poučíš.

[divider_1px]

Ak sa ti myšlienky v článku páčia, tak si daj od tohto náruživého čítania menšiu pauzičku a lajkni MOTIVATION-MANa na Facebooku. Zaistíš si tým to, že ti ďalšie zaujímavé články neujdú. Jeden klik a o ďalšie nadupané riadky budeš mať postarané. Tak šup. 😉

[divider_1px]

17. Na ľudí, ktorí neustále šliapú po tvojich snoch

Je lepšie byť sám, ako byť v nesprávnej spoločnosti plnej negatívnych ľudí a ich názorov o tom, aké je všetko zlé, nemožné a nedosiahnuteľné. Je lepšie počúvať svoj vnútorný hlas na nejakom pokojnom mieste, ako počúvať názory ľudí, ktoré podrývajú tvoje odhodlanie a vieru, také, ktoré ťa odďaľujú od tvojich cieľov a snov.

18. Na porovnávanie sa s druhými

Porovnávanie sa s druhými ti ukradne všetko šťastie, všetok pokoj, všetku spokojnosť a všetko sebavedomie. Aj keby si strávil celý život strachovaním sa o to, čo iní majú a ty nemáš, nedá ti to absolúúúútne nič.

19. Na dočasné riešenia a utekanie pred problémami

Nedokážeš zmeniť to, čomu odmietaš čeliť. Nedokážeš nájsť pokoj tým, že sa tváriš, že problémy neexistujú. Postav sa problémom čelom skôr, ako sa postavia ony do cesty tvojmu šťastiu.

20. Na súdenie druhých so zatvorenou mysľou

Otvor svoju myseľ skôr, ako otvoríš svoje ústa. Myseľ je ako padák, funguje iba vtedy, keď je otvorená. Prestaň preto nenávidieť a súdiť, pokiaľ niečomu nerozumieš.

21. Na sledovanie životov druhých ľudí

Prestaň s tým. Vo svojich rukách máš svoj život, ako narábaš s ním? Ten by si mal vyžadovať všetku tvoju pozornosť, všetku tvoju energiu. Či si s ním natoľko spokojný, že na ňom už vôbec pracovať nemusíš?

22. Na nenávisť

Nauč sa odpúšťať, je to oslobodzujúce. Nemám na mysli zabudnúť na všetky tie zlé veci a zlé skúsenosti, ktoré s danou osobou, či udalosťou máš. Mám na mysli zbavenie sa pocitu nenávisti, zlosti, zášti a nevraživosti. Nechaj to ísť. Pouč sa a nechaj to odísť. Iba tak nájdeš pokoj.

23. Na výhovorky

Chceš to alebo to nechceš, áno, je to až také jednoduché. Poznáš to – kto chce nájde spôsob, kto nechce, nájde dôvod. Preto, ak si myslíš, že niečo skutočne chceš, no vidíš milión dôvodov, prečo sa to nedá, je načase začať byť k sebe úprimný alebo prehodnotiť svoje priority.

24. Na výčitky

Minulosť nemá žiadnu moc nad okamihom prítomným, až do chvíle, kým jej ju sám nedáš. Čokoľvek si v minulosti nespravil alebo to, čo si spravil a malo to katastrofálne následky, jediné, čo by si si z toho mal odniesť, je ponaučenie a múdrosť. V žiadnom prípade by to nemalo zožierať tvoju myseľ a už vonkoncom by to nemalo ničiť tvoj život v prítomnosti.

25. Na myšlienky ohľadom akéhokoľvek iného času, okrem prítomnosti

Neplač nad minulosťou, je preč. Nestrachuj sa o budúcnosť, tá ešte nedorazila. Rob teraz to najlepšie, čo môžeš a zariaď, aby sa tento moment v tvojom živote počítal. 😉

Tak a teraz už vieš, na čo svoj čas nemáš míňať v žiadnom prípade. Ak by si rád vedel, čo naopak vo svojom živote spraviť, aby sa pohol tým správnym smerom, prečítaj si článok 21 Vecí, Ktoré By Si Pre Seba Mal Začať Robiť.

A na záver malá hra. Ak sa ti článok páčil a ak chceš byť so mnou virtuálny kamoš, tak si pri odchode určite nezabudni vyklikať myšku na tlačítku Páči Sa Mi To alebo článok aspoň pozdielaj, ocením to. 😉

Ááááá za svoju povinnosť pri osobnostnom raste zasa považuj zapísanie sa do NEWSLETTER-a. Stačí hodiť svoju emailovú adresu nižšie do políčka pod BIO-m autora a ja ti na ňu za odmenu pošlem každý jeden týždeň pekelne dobrý článok. 😉

Článkom som sa z časti inšpiroval na tomto mieste.