4 Novoročné Predsavzatia, Ktoré Najčastejšie Zlyhávajú A Čo Si Stanoviť Namiesto Nich

4 Novoročné Predsavzatia, Ktoré Najčastejšie Zlyhávajú A Čo Si Stanoviť Namiesto Nich
Ciele / Členská Sekcia / 25.01.2018 / 0 / Len pre členov

Len pár týždňov dozadu sme tu mali Nový rok, ktorý bol skvelou príležitosťou na veľké životné zmeny. Všetci chceme nový rok začať lepšie. Vkročiť doň s čistým štítom. Stať sa lepšími verziami nás samých.

Všetci sa zvykneme ohliadnuť späť, na rok predošlý a jediné, čo si do toho nového želáme je, aby bol lepší. V každom jednom ohľade. Skromné, však?! 😉

A najlepší spôsob ako sa do týchto vzrušujúcich zmien pustiť? No predsa novoročnými predsavzatiami. Na čom samozrejme nie je nič zlé, práve naopak. Lepší spôsob, ako vkročiť do nového roku nepoznám.

Problém však nastáva vtedy, keď si ich nestanovíme správne. Nastáva vtedy, keď si už dvanásty rok po sebe dávame desať na vlas rovnakých predsavzatí.

No žiaden strach. Ak to tak máš tiež kamarát, tento článok je presne pre teba. V nasledujúcich príkladoch ti ukážem 4 najčastejšie typy predsavzatí, ktoré zlyhávajú, no dám ti k nim tiež zopár trefných rád, ako si šťastenu nakloniť na svoju stranu a konečne uspieť.

Ponúkam ti teda šancu spraviť to tento rok inak. Spraviť to lepšie. A čo je najdôležitejšie, dotiahnuť to tentokrát do finále. Tu sú teda sľuby, ktoré si s príchodom nového roku dávame najčastejšie…:

1. „Schudnem“ alebo „Dám sa do formy“

Toto je jedno z najčastejších novoročných predsavzatí. Dávame si ho mnohí a dávame si ho často. No i keď nám to ako skvelý cieľ príde, nie je takým. Prečo, pýtaš sa? Na začiatok, nie je veľmi určitý. Môže to byť kilo, môže to byť 35 kíl. Takýto „cieľ“ sa veľmi ťažko meria, nie je určitý a tak netušíme, či sme sa mu priblížili trošku alebo veľa alebo vôbec a tak je stále v nedohľadne, čo dokáže byť demotivujúce a odrádzajúce.

Skús to teda spraviť múdrejšie. Napríklad…:

– „Každý mesiac si osvojím jeden lepší stravovací návyk“ – Všetci dobre vieme, že pozitívne zmeny prichádzajú najlepšie s osvojením si nových pozitívnych návykov. Nemusíme sa teda viac premáhať a nútiť, pretože to ide samo. Nechci teda zmeniť všetko hneď a zaraz, poradí sa to len málo komu.

Začni s tým, že si odpozoruješ svoje terajšie návyky. Venuj pozornosť tomu, prečo si vždy kúpiš niečo nezdravé alebo kvôli čomu začneš vymýšľať a odrádzať sa od tréningu. Následne si to začiatkom nového mesiaca vždy zosumarizuj a daj si cieľ pre tento mesiac – nový návyk.

Napríklad, že si prestaneš nakupovať sladkosti na domov, aby si nemohol vyjedať v noci sladkosti, i keď ťa prepadne hlad (pretože tam žiadne nebudeš mať). Možností je neúrekom.

– „Každý týždeň do svojho jedálničku zapracujem jedno nové zdravé jedlo“ – Buď kreatívny a nehrň sa do všetkého prirýchlo. Začni si na nové jedlá zvykať postupne a zaraďuj si ich do svojho jedálnička postupne. Ani sa nenazdáš a tvoj jedálniček bude diametrálne odlišný od toho, ktorý máš teraz. Odlišný a zdravší.

– „Budem cvičiť tri krát do týždňa“ – Neomieľaj dokolečka, že začneš cvičiť a viac sa hýbať. To je také všedné, ako keby si hovoril, že budeš zdravší. Vyber si konkrétne dni, kedy budeš chodiť cvičiť. Alebo si rovno vyber cvičenia, na ktoré sa zapíšeš tak, aby ti pasovali do tvojho každodenného rozvrhu. Zo začiatku stačí dva krát za týždeň, nech si vybuduješ návyk. Potom môžeš pridávať, no prvoradé je určiť si presné dni a časy a dostáť sľubu, ktorý si dáš.

2. „Budem míňať menej a šetriť viac“

Ak by som mal vybrať jedno z predsavzatí, ktoré nám pripraví každoročné nemilé prekvapenie, je to práve to, že budeme narábať s našimi financiami lepšie. Či už ide o strojenie sa, že budeš míňať menej alebo sľuby, že budeš šetriť viac, prečítaj si radšej odporúčania nižšie, vďaka ktorým budeš mať omnoho optimistickejšie vyhliadky na ich splnenie.

Wóóów, na chvíľku ťa musím zastaviť, kamarát…

Viem, že si sa akurát rozbiehal a začínal sa naplno ponárať do všetkého toho naloženého textu vyššie, no bohužiaľ, musím ťa na moment zastaviť. Ono to totižto vyzerá, že si sa akosi zatúlal do článku, ktorý som napísal exkluzívne pre fanúšikov z členskej sekcie. A i keď to hovorím len nerád, pretože je tento článok bombový, nie je zdarma.

(V prípade, že už členom dávno si, prihlás v menu)

Aby sme sa pochopili, napísal som kvantum inšpiratívnych, motiváciou nabombovaných a skutočne dlhých článkov, ktoré sú pre všetkých. Koniec koncov, väčšinu z nich si si už isto stihol prečítať a zamilovať, čo ťa doviedlo až k tomuto chlapčiskovi, všakže?! Predsalen, na stránke ich nájdeš skoro dve stovky.
Milujem písanie a teší ma, keď dokážu moje články povzbudiť, pomôcť a nakopnúť a najradšej by som napísal každý jeden pre všetkých a zdarma, no musím myslieť aj na mojich najvernejších fans, ktorí sú svetoví a vďačím im za zaplatené účty, strechu nad hlavou a jedlo v chladničke, a tiež za to, že sa môžem písaniu venovať naplno.
Preto píšem aj exkluzívne články ako je tento. A ty si ho môžeš prečítať tiež! Stačí, ak sa staneš členom. Je to jednoduché. Stačí ti 30 sekúnd a získaš prístup ku skvelým výhodám a materiálu, ako napríklad:

  • Prístup ku každému jednému článku na tomto blogu
  • Prístup k dlhším a lepším videám alebo k ich MP3 záznamu na stiahnutie
  • Webinárom, ktoré ti pomôžu rásť, vždy zamerané na určitú tému
  • Občasné stretnutia
  • Pravideľné súťaže o moje produkty, koučingy, stretnutia a mnoho ďalších naložených cien

A to najlepšie nakoniec. Cena za všetko to, čo dostaneš, je smiešna. Členská sekcia stojí toľko, koľko zaplatíš každý deň za obedové menúčko (4,90€/mesačne). Pozvi ma teda na obed, nech nepadnem hladom a môžem ti aj naďalej prinášať riadky nabité energiou, optimizmom a špičkovými informáciami.

Ako to funguje

1. Vyber si platobnú metódu
Vyber si, či chceš platiť kartou alebo vložením na účet.

2. Vyber si frekvenciu
Či už chceš platiť mesačne, polročne alebo ročne, máš na výber, stačí si zvoliť.

3. Zadaj email
Napíš svoj email, odklikni obchodné podmienky a klikni na Objednať členstvo.

4. A je to!
Hneď po zaplatení ti bude automaticky vytvorené konto, na email ti budú zaslané prihlasovacie údaje a budeš si môcť začať naplno užívať všetky výhody s členstvom spojené. 😉

Predplatné

Cena predplatného za jeden mesiac

3,90

Spôsob platby

Tvoje údaje sú v úplnom 100% bezpečí

email
100%

Blogger, online marketingový nadšenec a milovník života. Človek, ktorý sa rozhodol počúvnuť hlas svojho srdca namiesto ohlušujúcich názorov ľudí zo svojho okolia. Človek, ktorý sa rozhodol ísť vlastnou cestou, bez ohľadu na to, aká náročná bude. Človek, ktorý koná na základe vlastného úsudku a učí sa z vlastných chýb. Človek, ktorý sa vyjadruje slobodne a žije podľa vlastného presvedčenia a zásad. Človek, ktorý ŽIJE – neprežíva. A ak by si sa o mne rád dozvedel aj niečo konkrétne a videl pár fotiek, určite klikaj SEM. ;)

Prečítaj si viac o zakladateľovi

Odporúčam ti prečítať si aj tieto články

10 Velikánov, Ktorí Dokázali Zvíťaziť Aj Napriek Bolestivým Zlyhaniam A Nemalým Prekážkam
Ako Veľmi Sa Ti Zmení Život, Keď Prestaneš Vyčkávať A Začneš Žiť A 7 Skvelých Vecí, Ktoré Ťa To Naučí
40 Neuveriteľne Silných Pripomienok, Ktoré Ti Pomôžu Myslieť Pozitívne
4 Novoročné Predsavzatia, Ktoré Najčastejšie Zlyhávajú A Čo Si Stanoviť Namiesto Nich

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *