5 Tipov Na To, Ako Byť Obľúbený, Aj Keď Si Iný

5 Tipov Na To, Ako Byť Obľúbený, Aj Keď Si Iný

Predstav si situáciu, že si obyčajná osoba, v ničom nevynikáš, tvoj život nemá žiadny hlbší zmysel. Všetko, čo robíš a všetko, čomu veríš, je ovplyvnené väčšinovým názorom.

Mohli by sme ťa nazvať aj ovcou, lebo sa sťažuješ na systém, večne si nespokojný a nedokážeš sa zmeniť.

Potom príde v tvojom živote zlomový bod.

Skoro si zomrel pri autonehode, spoznáš niekoho, kto ťa osvieti alebo si jednoducho videl jedno motivačné video na internete, ktoré prevrátilo tvoj postoj k životu hore nohami.

Každopádne to je len iskra, ktorá podnietila tvoju zmenu. Začneš sa meniť, mení sa ti postava, vzhľad, názory, sebavedomie, návyky, činnosti.

Zatiaľ to je všetko v pohode, pokiaľ tú zmenu vidíš len ty. Problém nastáva, keď si tú zmenu začne všímať tvoje okolie a nie je z toho nadšené.

Neakceptujú to, či už zo závisti alebo zo zvyku k tvojmu starému ja.

V skratke, teraz si iný a už moc nezapadáš do svojho prostredia. A ty sa rozhodneš pre tú najhoršiu vec, ktorú v tom momente môžeš spraviť.

Začneš sa prosiť, aby si bol prijímaný, schvaľovaný, obľúbený a milovaný druhými.

Ale to je zle. Ak tvoje ego neustále vyhľadáva možnosť, ako byť obľúbený a akceptovaný spoločnosťou, budeš maximálne tak ľuďom na smiech.

Ako teda byť obľúbený vo svojej spoločnosti, aj keď si sa zmenil? Tu je mojich prvých 5 rád:

1.Netlač kaleráby do hlavy ľuďom, ktorých to nezaujíma

Začal si makať na svojom tele? Si empatický k zvieratám, tak si prestal jesť mäso? Začal si čítať knihy o psychológií? Veľmi rád programuješ? Začal si predávať výživové doplnky?

Skvelé, tak si to nechaj pre seba, nezaujíma ma to. Teda… Väčšinu tvojich priateľov to nebude zaujímať.

Ak vieš, že tvoje záujmy a práca niekoho nezaujímajú, tak ich nenúť, aby sa začali zaujímať. Jednoducho o tom nediskutuj.

Ak sa s niekým spoznávaš, tak môžeš povedať, čo robíš, čo ťa baví, ale ak sa nechytia, kašli na to, nájdi inú spoločnú tému.

Ako by sa ti páčilo, keby som ti dve hodiny básnil o jemnom futbale, ak ťa zaujíma tvrdý box? Asi by si si moc konverzáciu neužil a už by si sa mi radšej vyhýbal, lebo som ťa otravoval.

Chápem, že je strašne vzrušujúce podeliť sa s celým svetom o svoje nové hobby, návyky, či prácu, ale ak vieš, že to druhú stranu nezaujíma, tak o tom nehovor a rešpektuj to.

Ja tiež nerozprávam o blogovaní a osobnostnom rozvoji priateľom, ktorých to nezaujíma, aj keď je to dôležitá téma pre každého z nich. Ale rešpektujem to, máme iné spoločné témy.

Niekedy ale stretnem aj takých ľudí, ktorí prejavia záujem, ktorým tiež záleží na svojom rozvoji, a potom sa dokážeme ľahšie a autentickejšie porozprávať.

„Žiadny človek sa nebude zaujímať o tvoje záujmy, pokiaľ nie sú jeho.“ – David Seabury, americký psychológ

Je to viac ako naivné, keď očakávaš, že sa o tvoje záujmy budú ľudia zaujímať iba preto, že sa o ne zaujímaš ty. Daj si na také prehnané predpoklady a domnienky pozor, pretože bohužiaľ, vo väčšine prípadov majú za následok iba jediné, a to sklamanie. Prečítaj si teda článok 8 Vecí, Ktoré By Si Mal Prestať Očakávať Od Iných, aby si sa mu dokázal vyhnúť obrovským oblúkom. 😉

2.Vyzeraj a obliekaj sa moderne (alebo aspoň primerane k svojej komunite)

Teraz to bude trochu povrchné. Výzor je dôležitý faktor v tom, či si obľúbený alebo nie.

Hoci imidž nie je všetko a dá sa bez neho zaobísť, ale prečo si to neuľahčiť?

Prvý dojem je dôležitý. A určite si už počul aj, že prvý dojem nespravíš na druhýkrát.

„Vaše oblečenie je zodpovedné za 95% prvého dojmu, ktorý urobíte na druhých. Vo väčšine prípadov oblečenie pokrýva 95% vašeho tela.“ – Brian Tracy

Môžeš byť oblečený aj ako klaun, ale pochybujem, že máš charizmu Jobsa, rečnícke schopnosti Cicera a humor Jimmyho Fallona, aby si bol milovaný.

Oblečenie a vzhľad je tá najľahšia a najrýchlejšia zmena. Pozri si, ako sa obliekajú a starajú o seba celebrity alebo veľmi uznávaní ľudia v tvojom okolí. Použi ich štýl, pridaj trochu vlastnej originality a máš vlastný imidž. 😉

Nemusíš podstupovať žiadne plastiky, ani ti to neodporúčam.

Nie je až také ťažké nechať si spraviť moderný účes, dobre si zarovnať strnisko alebo vybrať si tričko, košeľu, nohavice, ktoré ti perfektne padnú. Nemusíš navonok veľmi vyčnievať, ak ti to nie je pohodlné.

Aj keď je pravda, že tu moc generalizujem, veľmi záleží aj na komunite, v ktorej sa pohybuješ.

Ak si umelec a tvoji kamaráti majú tiež tento skrytý talent, tak sa obliekaj viac kreatívne a ukáž svetu svoju vášeň pre umenie.

Ak si športovec, tak asi budeš rád nosiť tepláky a tričko.

Ak si skejter, tak úzke nohavice a šiltovku. Chápeš kam tým mierim?

Ak vo svojej komunite máte určitý štýl obliekania, tak sa mu priblíž.

Škoda, že netuším ako sa obliekajú motivační blogeri. 😀 Potom by toľko ľudí nebolo prekvapených, že píšem články.
Ak máš ale nejaké tipy pre nás (mňa a Dušana), napíš ich do komentára pod článkom. 😉

A len tak medzi rečou, zopár tipov na to, ako sa o svoj výzor dobre postarať, nájdeš v mojom staršom článku 3 Spôsoby Ako sa Starať o Svoj Vzhľad a Zvýšiť si Sebavedomie, tak sa naň hneď vrhni. 😉

3.Daj ľuďom jasne najavo, že si neželáš, aby podceňovali tvoje vášne

„Nebáť sa určiť si hranice je o tom mať odvahu milovať seba samého, aj keď riskujeme sklamanie druhých.“ – Brene Brown

Vďaka tomuto bodu možno nebudeš viac taký obľúbený, ale získaš si rešpekt. Veď už určite ani nechceš byť obľúbený tým, že sa druhým prispôsobuješ. Preto tu zdieľam rady, ktoré ti pomôžu byť obľúbený za to, čo si, a nie za to, čo nie si.

Ak chceš, aby spoločnosť uznávala tvoju novú osobnosť a iné aktivity, daj jasne najavo, že si nepraješ, aby si z toho robili posmešky. A budeš to musieť viackrát zdôrazňovať. 😉

Musíš si určiť vlastné hranice, kedy je niečo sranda a kedy už nerešpektujú tvoje hodnoty. Hodnoty, ktoré nemôžu porušiť ani tvoji najbližší. A čo je najdôležitejšie, neporušuj ich ani ty sám.

Taktiež som počúval posmešky na moje písanie. Úprimne, až tak ma to netrápi a vždy sa snažím zmeniť tému, ale ak to niekto začne preháňať, s vážnym pohľadom a priamo mu poviem, aby to prestal robiť.

Ak si sa niekedy stal terčom posmechu, tak si za to z veľkej časti môžeš ty sám, lebo si len nepriamo naznačoval, čo ti je nepríjemné, namiesto toho, aby si im to povedal priamo, poprípade odišiel, ak neprestanú.

Ľudia si nie vždy všimnú tvoje signály, zvlášť keď sú pohltení prítomným okamžikom.

Ak si ale chceš vybudovať rešpekt, povedz na rovinu ako si to predstavuješ ty.

V týchto veciach si skrátka musíš spraviť poriadok, pretože nikto nemá právo na to, aby ti dával najavo, že sa máš cítiť za spôsob svojho života previnile. To, kým si a akým spôsobom žiješ, nemusíš nikomu zdôvodňovať, vysvetľovať a už vôbec by si sa za to nemal ospravedlňovať.

Vlastne, ono je omnoho viac vecí, za ktoré by si sa druhým nemal nikdy ospravedlňovať. A ak ťa zaujímajú, rýchlo klikaj na článok 15 Vecí, Za Ktoré By Si Sa Nikdy Nemal Ospravedlňovať. Stojí za to. 😉

4.Nikdy nikoho seriózne neurážaj

Či už máš na to dôvod alebo nie, nikdy nikomu nevynadaj do *******. Nielenže to je trápne, ale aj nezrelé. Toto vážne robia len hlupáci.

Vyrovnaný človek vie svoju kritiku povedať pokojne a podložiť ju dôkazmi, faktami a reálnymi skúsenosťami.

Určite aj ty poznáš pár týchto hlupákov, ktorí vedia len nadávať druhým. Povedz mi, máš takých ľudí rád? Chceš s nimi tráviť čas? Ak máš dostatok sebarešpektu, tak pravdepodobne nie.

Prečo by ťa potom spoločnosť mala mať rada, ak šíriš nenávisť?

Samozrejme je niečo iné, keď sa podpichujete, robíte si srandu tým, že sa „urážate“, ale o tom teraz nehovorím.

Myslím situácie, keď v sebe nedokážeš udržať hnev a vybuchneš.

A čím viac je takýchto situácií, čím viac sa urazíš z maličkostí, tým menej si v ich očiach atraktívny.

„Neraň nikoho. Stačí len pár sekúnd, aby si ublížil ľuďom, ktorých miluješ, a môže trvať roky, kým sa rany zahoja.“ – Neznámy

5.Opúšťaj ľudí

Chceš vedieť, ako byť obľúbený absolútne každým? Vážne, hovorím o 100% ľuďoch v tvojom okruhu.

Nauč sa opúšťať ľudí, ktorí ti vysávajú energiu, bezdôvodne ťa kritizujú, demotivujú a odhovárajú od činov alebo ťa nejakým spôsobom nevedia vystáť.

To nie je tvoj problém, ale ich. Ty nemôžeš za ich realitu a veľa s tým ani nezmôžeš. Ak ťa niekto hodil do škatuľky „nepriateľov“, tak je to vec ich ega.

Musíš vedieť opúšťať ľudí nielen fyzicky, ale aj emocionálne. Ak niekoho neustále nosíš v hlave, tak si ho v skutočnosti neopustil.

Musíš si uvedomiť, že na svete pobehuje veľa lepších, ale aj horších ľudí, ktorí čakajú len na tvoje oslovenie. A keď prijmeš takýto postoj, dokážeš jednoduchšie vyhadzovať negatívnych ľudí zo svojej hlavy.

Áno, môže to byť ťažké s niekym blízkym, s kým sa poznáš roky a už ste spolu toho veľa zažili, ale potom to nie je blízky priateľ, ak je k tebe negatívny a obmedzuje ťa.

Spoločné zážitky nevytvárajú pravé priateľstvá, nezáleží na tom, koľko sa poznáte. V skutočnosti môžeš mať aj priateľov, ktorých poznáš len pár mesiacov, ale rozumiete si, ste k sebe úprimní a podporujete sa na svojich životných cestách.

„Ľudia vedia byť zhovievavejší, než si dokážeš predstaviť. Ale musíš odpustiť aj sebe. Pusť to, čo je trpké a posuň sa ďalej.“ – Bill Cosby

ZÁVER

Nesnaž sa byť obľúbený za cenu prispôsobovania sa druhým. Nevyhľadávaj ani uznanie, prijatie alebo schválenie od spoločnosti.

V prvom rade ty musíš mať seba rád, musíš mať dostatok sebarešpektu, aby ťa druhí mali tiež radi.

Tipy, ktoré som spomenul v článku, nijako neovplyvnia tvoje sny a vášne, a pomôžu ti byť viac obľúbený tam vonku medzi ľuďmi. Vôbec nezáleží na tom, či si sa zmenil a teraz si iný.

Keď si určíš hranice, prestaneš urážať druhých a opustíš všetkých negatívnych ľudí, začneš byť obľúbenejší a rešpektovanejší, čo vedie k životu, ktorý nazývame – Inšpirovaný Život.

Článok samozrejme nezabudni podporiť a lajkuj, zdieľaj, posielaj kamošom, známym, rodine, susedom, či hocikomu inému, koho by mohol zaujímať.

Okrem toho sa nezabudni zapísať do NEWSLETTER-u, aby ti ďalšie peckové články, ktoré ti pomôžu osobnostne rásť, už nikdy neušli. Hoď svoj email do políčka nižšie (pod BIO-m autora) a na každý ďalší zaujímavý článok budeš upozornený včas a hlavne zdarma. 😉